Meet Results - AAU National Cross Country Qualifier - November 3, 2012

AAU National Cross Country Qualifier - 11/3/2012
McIntosh Reserve Park  Whitesburg, Georgia
 
Girls 9 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 9 Year Olds
  1   156 Black, Analise         Unattached            12:52.18
  2   121 Schulz, Emily          Newroc Rocke          14:22.20
  3    43 Crumbley, Damire       Cc Striders           15:36.91
  4    46 Hall, Cayden           Cc Striders           17:19.30

Girls 10 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 10 Year Olds
  1   166 Hernandez, Nyah        Unattached            11:22.56
  2    56 Taylor, Jazzmin        E-1 TC                12:08.70
  3   139 Hill, Faith            Premier Athl          12:47.44
  4    82 Smith, Mckenzie        Jackrabbit X          12:49.44
  5   108 Wilson, Jada           Lassiter Jr           13:12.54
  6   101 Heffernan, Elizabe     Lassiter Jr           13:22.53
  7   140 Solomon, Mya           Premier Athl          13:30.84
  8    81 Price, Trinity         Jackrabbit X          14:06.48
  9    53 Crawford, Kennedy      E-1 TC                14:20.35
 10    71 Thornton, Jada         East Cobb Ch          15:04.13
 11    44 George, Riley          Cc Striders           15:08.38
 12    13 Mazer, Mackenzie       Alpha Crush           15:24.52
 13    48 Hull, Chloe            Cc Striders           15:47.58
 14    47 Harding, Hannah        Cc Striders           16:56.00
 15    68 Malone, Lailah         East Cobb Ch          23:20.61
 16    69 Okoye, Sarai           East Cobb Ch          32:27.75

Girls 11 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 11 Year Olds
  1   168 Johnson, Simone        Unattached            11:33.94
  2   119 Jenkins, Dominique     Newroc Rocke          11:36.25
  3    83 Sullivan, Jordan       Jackrabbit X          12:28.88
  4    10 Konitshek, Caprice     Alpha Crush           12:35.79
  5   143 Wright, Gia            Premier Athl          12:54.26
  6    11 Lenox, Samantha        Alpha Crush           13:10.20
  7    57 Williams, Mikayla      E-1 TC                13:20.53
  8     3 Buchanan, Claire       Alpha Crush           13:43.69
  9    79 Burnette, Betsy        Jackrabbit X          14:13.61
 10    14 Mcclard, Josie         Alpha Crush           15:03.42
 11    12 Martinez, Liliana      Alpha Crush           15:24.74
 12    45 Ghanem, Alberta        Cc Striders           15:46.36
 13   149 Mclean, Rayla          Riezrunning           16:02.24

Girls 12 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 12 Year Olds
  1   162 Flowers, Victoria      Unattached            11:56.08
  2   147 Bowers, Katie          Riezrunning           12:43.77
  3   123 Wallace, Annabelle     Newroc Rocke          13:00.16
  4    24 Sloe, Maggie           Alpha Crush           13:25.51
  5   102 Heffernan, Kaitlyn     Lassiter Jr           14:21.59
  6     4 Cole, Erin             Alpha Crush           14:32.09
  7    22 Robinson, Ashley       Alpha Crush           14:40.17
  8     6 Greene, Celeste        Alpha Crush           14:55.57
  9    54 Dayal, Deena           E-1 TC                15:43.05
 10     5 Davis, Jacqueline      Alpha Crush           15:49.16
 11    67 Gibbs, London          East Cobb Ch          17:12.22

Boys 9 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 9 Year Olds
  1    60 Dayal, Amir            E-1 TC                12:08.11
  2    51 Funderburke, Jacob     Cc Striders           13:27.95
  3    62 Hicks, Cannon          E-1 TC                14:41.68

Boys 10 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 10 Year Olds
  1   177 Dechamplain, David     Unattached            11:25.26
  2    63 Jackson, Kelvin        E-1 TC                11:55.72
  3   110 Brodmyer, Devon        Lassiter Jr           12:06.02
  4    97 Selph, Ethan           Jackrabbit X          12:35.90
  5   133 Potts, Davis           Newroc Rocke          12:48.93
  6    98 Vanderhei, Aidan       Jackrabbit X          13:56.44
  7    49 Brewer, Christophe     Cc Striders           14:43.81
  8    61 Grimes, Nathaniel      E-1 TC                14:50.39
  9    86 Bowerman, Stephan      Jackrabbit X          15:30.65
 10    92 Harris, Morgan         Jackrabbit X          15:49.39

Boys 11 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 11 Year Olds
  1   112 James, William         Lassiter Jr           10:49.50
  2   115 Thornton, Sean         Lassiter Jr           11:46.62
  3   186 Schusterman, Max       Unattached            12:00.45
  4    36 Rager, Sean            Alpha Crush           12:13.96
  5    37 Schaich, Adam          Alpha Crush           12:51.11
  6   175 Black, Kieran          Unattached            13:22.49
  7    41 Ware, Nate             Alpha Crush           13:31.59
  8   130 Joransen, Nicholas     Newroc Rocke          13:54.52
  9    90 Cole, Noah             Jackrabbit X          13:57.51
 10    50 Carver, Dean           Cc Striders           14:04.95
 11    72 Harris, Taurean        East Cobb Ch          15:07.66

Boys 12 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 12 Year Olds
  1   126 Jenkins, Jonathan      Newroc Rocke          10:11.85
  2    59 Crawford, Jordan       E-1 TC                11:10.09
  3   135 Schulz, Jonathan       Newroc Rocke          11:12.83
  4    26 Chappell, Robert       Alpha Crush           11:13.23
  5   178 Dechamplain, Samue     Unattached            11:47.08
  6    30 Hoben, Jack            Alpha Crush           11:50.22
  7    28 Fravel, Hayden         Alpha Crush           12:05.49
  8    38 Seaman, Mark           Alpha Crush           12:13.42
  9    93 Huff, Shannon          Jackrabbit X          12:38.03
 10    39 Slawin, Connor         Alpha Crush           12:39.23
 11   113 Kumar, Jayanth         Lassiter Jr           12:56.85
 12    32 Lyon, Nick             Alpha Crush           13:10.43
 13    73 Harris Jr, Terence     East Cobb Ch          13:21.96
 14   109 Barrington, Thad       Lassiter Jr           14:38.25
 15   116 Warren, Michael        Lassiter Jr           16:49.74

Boys 8&U 2000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 8 & Under
  1   183 Glick, John            Unattached             8:46.40
  2    64 Johnson, Kyle          E-1 TC                 9:12.80
  3   100 Wright, Jonathan       Jackrabbit X           9:13.08
  4    27 Cole, Timmy            Alpha Crush            9:24.08
  5   179 Dechamplain, Steph     Unattached            10:03.37
  6   111 Heffernan, Christo     Lassiter Jr           11:09.00
  7    94 Pinchinat, Patrick     Jackrabbit X          12:40.08

Girls 8&U 2000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 8 & Under
  1   171 Morris, Dashana        Unattached             7:44.38
  2     1 Behrmann, Sydnie       Alpha Crush            9:04.85
  3   165 Hernandez, Bela        Unattached             9:12.48
  4   161 Dechamplain, Ruth      Unattached             9:20.03
  5    78 Blurton, Katherine     Jackrabbit X           9:27.22
  6     7 Heppner, Clara         Alpha Crush            9:30.11
  7    66 Cater, Tyanna          East Cobb Ch           9:33.62
  8   160 Dechamplain, Anna      Unattached             9:45.08
  9   120 Joransen, Evangeli     Newroc Rocke          10:14.35
 10    23 Slawin, Emily          Alpha Crush           10:22.28
 11     8 Heppner, Heidi         Alpha Crush           10:24.77
 12    84 Vanderhei, Ashley      Jackrabbit X          11:43.36
 13   189 Philpot, Kimora        Savannah Cheetah      14:22.88
 14    85 Williams, Arianna      Jackrabbit X          15:04.05

Boys 13 4000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 13 Year Olds
  1   180 Galimah, Jallah        Unattached            13:47.72
  2   132 Potts, Anthony         Newroc Rocke          14:08.13
  3   184 Long, Austin           Unattached            14:52.32
  4    25 Bowers, Sam            Alpha Crush           15:09.62
  5   114 Scott, Austin          Lassiter Jr           15:33.11
  6    87 Brown, Austin          Jackrabbit X          15:36.94
  7    96 Price, Colby           Jackrabbit X          15:37.37
  8    89 Bullock, Jordan        Jackrabbit X          15:46.89
  9   155 Willoughby, Joshua     Riezrunning           16:59.52
 10    95 Price, Cameron         Jackrabbit X          17:13.38
 11    33 Mccarty, Owen          Alpha Crush           17:30.46
 12    31 Joyner, Will           Alpha Crush           18:00.00
 13    42 Wood, Stewart          Alpha Crush           18:06.80

Girls 13 4000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 13 Year Olds
  1     9 Konitshek, Aurora      Alpha Crush           15:37.65
  2    75 Ellison, Mackenzie     Exchange Zon          15:52.89
  3    80 Marsh, Erin            Jackrabbit X          16:48.92
  4   172 Quarles, Alexa         Unattached            16:52.94
  5    21 Rhoads, Kendall        Alpha Crush           16:57.74
  6   164 Glick, Sarah           Unattached            17:16.45
  7   163 Fudge, Emily           Unattached            17:19.79
  8   146 Baynon, Kasey          Riezrunning           17:38.39
  9   142 Wilson, Matoaka        Premier Athl          17:48.83
 10   125 Wood, Naomi            Newroc Rocke          19:34.76
 11   191 Fleurjuste, Ashley     Jackrabbit X          19:42.99
 12    20 Phelps, Chloe          Alpha Crush           19:43.45
 13    16 Milam, Savanna         Alpha Crush           19:44.21
 14     2 Bowers, Emily          Alpha Crush           19:52.46
 15    15 Mellor, Cathleen       Alpha Crush           19:56.55
 16   151 Robinson, Ny'Shera     Riezrunning           20:10.15
 17    70 Searcy, Jackeline      East Cobb Ch          24:36.04

Boys 14 4000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 14 Year Olds
  1   127 Jenkins, Joseph        Newroc Rocke          13:57.49
  2    40 Tardif, Davis          Alpha Crush           14:43.73
  3    34 Meyer, Bryce           Alpha Crush           15:15.59
  4   129 Joransen, Jonathan     Newroc Rocke          15:28.69
  5    99 Velazquez, Steven      Jackrabbit X          15:49.80
  6    35 Odendahl, Mitchell     Alpha Crush           16:43.72
  7    52 Haynes, Tristan        Cc Striders           16:50.38

Girls 14 4000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 14 Year Olds
  1    58 Wooten, Sabria         E-1 TC                16:32.08
  2    18 Olsen, Lauren          Alpha Crush           16:55.46
  3   141 Wilson, Alexia         Premier Athl          17:30.43
  4    17 Milton, Alyssa         Alpha Crush           17:37.13
  5   169 Jordan, Alisha         Unattached            19:31.97

Men 15-16 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 15-16
  1   182 Glick, Elijah          Unattached            17:54.12
  2   137 Smith, Harris          Newroc Rocke          18:40.07
  3   131 Pemberton, Lane        Newroc Rocke          19:46.57

Women 17-18 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 17-18
  1   170 Millikin, Shannon      Unattached            19:30.42
  2   163 Fudge, Emily           Unattached            20:07.98
  3    74 Caffey, Tatiyana       Exchange Zon          22:21.34
  4   124 Ward, Sarah            Newroc Rocke          25:47.52
  5    55 Johnson, Chelsea       E-1 TC                25:47.59
  6   167 Jennette, Libby        Unattached            29:29.69

Men 17-18 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 17-18
  1   181 Glick, Daniel          Unattached            16:23.33
  2   190 Washington, Tariq      Savannah Cheetah      20:07.30
Comments