Meet Results - USATF GA Association Championships - November 10, 2012

Top 40 individuals and Top 9 teams advance to Region 3 competition.

See below for Individuals results.  Here are the Alpha Crush teams entered that competed in the Association Championships:

Midget Boys - Team A (4th place)
 -  Robert Chappell
 -  Hayden Fravel
 -  Jack Hoben
 -  Sean Rager
 -  Mark Seaman
 -  Connor Slawin

Midget Boys - Team B (7th place)
 -  Matthew Aubley
 -  Patrick Hablas
 -  Nicholas Lyon
 -  Adam Schaich
 -  Nathaniel Ware

Midget Girls - Team A (2nd place)
 -  Ellen Buchanan
 -  Caprice Konitshek
 -  Samantha Lenox
 -  Calista Murray
 -  Chloe Paskins
 -  Ashley Robinson

Midget Girls - Team B (7th place)
 -  Erin Cole
 -  Jacqueline Davis
 -  Kathryn Greene
 -  Liliana Martinez
 -  Olivia Rickheim

Youth Girls - Team A - (2nd place)
 -  Emily Bowers
 -  Aurora Konitshek
 -  Hailey Mellor
 -  Alyssa Milton
 -  Lauren Olsen
 -  Chloe Phelps
 -  Kendall Rhoads
 -  Kenedy Thorne

Youth Boys - Team A (5th place)
 -  Samuel Bowers
 -  William Joyner
 -  Matthew Kok
 -  Owen McCarty
 -  Bennett McCoy
 -  Bryce Meyer
 -  Davis Tardif
 -  William Wood

2012 XC Association Championship - 11/10/2012                 
USATF Georgia Association                           
Heritage Christian Church, Fayetteville, Ga.                  
 
Event 1  Girls 8 & Under 2000 Meter Run CC Sub-Bantam
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 8 & Under
  1 Morris, Dashana            8 Peachtree Ci           7:37.31  
  2 Williams, Nevaeh           8 Peachtree Ci           8:18.87  
  3 Hernandez, Bela            7 Unattached             8:51.94  
  4 Behrmann, Sydnie           8 Alpha Crush            8:58.03  
  5 Heppner, Clara             8 Alpha Crush            8:58.90  
  6 Williams, Elizabeth        8 Walton Youth           9:00.46  
  7 DeChamplain, Ruth          7 Unattached             9:09.08  
  8 Tapp, Lindsey              8 Peachtree Ci           9:15.94  
  9 DeChamplain, Anna          8 Unattached             9:16.48  
 10 Bailey, Lily               7 Woodstock Yo           9:18.53  
 11 Bedell, Sarah              8 Walton Youth           9:18.69  
 12 Beckman, Juliana           8 Unattached             9:31.47  
 13 Heppner, Heidi             6 Alpha Crush            9:41.37  
 14 Hoppenfeld, Alexa          8 Metro Atlant           9:54.36  
 15 Slawin, Emily              8 Alpha Crush            9:56.73  
 16 Bohles, Sydney             8 Southside Pi           9:59.43  
 17 Nichols, Emmalee           8 Woodstock Yo          10:00.71  
 18 Norrell, Lily              8 Woodstock Yo          10:04.41  
 19 Burks, Sidney              8 Peachtree Ci          10:07.01  
 20 Ivey, Merrie               7 Peachtree Ci          10:23.19  
 21 White, Gabrielle           7 Woodstock Yo          10:39.56  
 22 Magallanes, Sarah          8 Walton Youth          11:01.58  
 23 Benton, Ella               8 Marietta Run          11:11.04  
 24 Myers, Emily               7 Etowah Youth          11:28.98  
 25 Romick, Audra              7 Heart And So          12:12.95  
 26 Tolliver, Devonna          6 Heart And So          12:24.51  
 27 Neal, Annaliese            7 Peachtree Ci          12:41.14  
 28 Mcneil, Joy                6 Woodstock Yo          13:05.84  
 29 Cortes, Gabriela           5 Heart And So          13:40.33  
 30 Bellon, Kira               7 Heart And So          14:17.88  


Event 2  Boys 8 & Under 2000 Meter Run CC Sub-Bantam
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Isakson, Elijah 8 Unattached 7:40.19
2 Rush, Julian 7 Peachtree Ci 8:02.19 1
3 Hart, Houston 8 Walton Youth TC 8:13.52 2
4 Glick, John 8 Team Endurance 8:17.80
5 Bartnicki, Ethan 8 Walton Youth TC 8:31.73 3
6 Crews, Christopher 8 Carrollton T 8:35.05 4
7 Jennings, Will 7 Carrollton T 8:36.61 5
8 Clem, Charles 7 Peachtree Ci 8:43.91 6
9 Cole, Timothy 7 Alpha Crush 8:44.06
10 Clem, William 7 Peachtree Ci 8:45.87 7
11 Daniels, Tyler 7 Etowah Youth TC 8:47.73 8
12 Streleckis, Liam 8 Metro Atlant 9:01.75
13 Driscoll, Grant 6 Cherokee Jr 9:02.16
14 Garcia, Elijah 8 Peachtree Ci 9:05.80 9
15 Albertus, Andrew 7 Carrollton T 9:11.33 10
16 Laney, Liam 7 Carrollton T 9:12.18 11
17 Neal, Christian 8 Peachtree Ci 9:12.30 12
18 Holcomb, Ethan 7 Metro Atlant 9:17.92
19 Laushey, Davis 8 Walton Youth TC 9:18.67 13
20 Hakes, Colin 8 Walton Youth TC 9:19.82 14
21 Farrier, Eduardo 7 Woodstock Youth TC 9:22.60
22 Verdon, Jace 7 Walton Youth TC 9:23.50 15
23 DeChamplain, Stephen 5 Unattached 9:24.67
24 Hockman, Christian 7 Etowah Youth TC 9:29.29 16
25 Hoppenfeld, Ryan 8 Metro Atlant 9:31.07
26 Everest, Luke 6 Etowah Youth TC 9:33.75 17
27 Hollingsworth, Drayven 8 Etowah Youth TC 9:35.15 18
28 Diedrich, Luke 7 Peachtree Ci 9:41.32 19
29 Aycock, James 6 Walton Youth TC 9:41.65 20
30 Frank, Robert 6 Walton Youth TC 9:41.69 21
31 Brenneman, Benny 7 Walton Youth TC 9:51.14
32 Walters, Logan 7 Peachtree Ci 9:51.75 22
33 Mitchell, John 6 Walton Youth TC 9:52.55
34 Mason, Will 8 Carrollton T 9:57.65 23
35 Saturday, Ryan 8 Alpha Crush 10:02.50
36 Kramer, Everett 7 Heart And So 10:04.41
37 Mares, Gabriel 6 Unattached 10:17.24
38 Walters, Luke 7 Peachtree Ci 10:30.82
39 Heffernan, Christopher 7 Lassiter Jr 10:37.18
40 Creigh, Matthew 8 Etowah Youth TC 10:47.31 24
41 Dahlhauser, Grant 6 Woodstock Youth TC 10:55.59
42 Williams, Reece 7 Carrollton T 10:57.75 25
43 Holmfelt, Zachary 7 Etowah Youth TC 13:33.59 26
44 Balega, Pete 7 Carrollton T 31:10.21 27 Event 3 Girls 9-10 3k Run CC Bantam ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Results - Women 9-10 1 Hernandez, Nyah 10 Unattached 11:28.08 2 Walker, Allie 9 Peachtree Ci 11:57.82 3 Patterson, Caroline 10 Unattached 12:04.16 4 Solomon, Mya 10 Premier Athl 12:13.82 5 Hill, Faith 10 Premier Athl 12:16.03 6 Jones, Makylah 10 Marietta Run 12:20.31 7 Black, Analise 9 Etowah Youth 12:30.88 8 Poma, Michela 9 Walton Youth 12:39.51 9 Delay, Royal 10 Titans TC 12:52.44 10 Childs, Michelle 9 Marietta Run 13:01.60 11 Smith, McKenzie 9 Jackrabbit T 13:06.85 12 Wilson, Jada 10 Lassiter Jr 13:08.65 13 Heffernan, Elizabeth 10 Lassiter Jr 13:13.16 14 Daniel, Audra 9 Peachtree Ci 13:15.78 15 Calbert, Natalie 9 Etowah Youth 13:21.72 16 Ostervold, Sophia 10 Walton Youth 13:24.38 17 Laflamme, Victoria 9 Etowah Youth 13:28.09 18 Juhn, Sarah 10 Walton Youth 13:32.31 19 Jones, Makayla 10 Marietta Run 13:33.47 20 Calbert, Makenna 9 Etowah Youth 13:35.07 21 Griggs, Lauryn 10 Premier Athl 13:40.47 22 Paolillo, Ella 10 Kennworth TC 13:41.96 23 Johnson, Hannah 10 Etowah Youth 13:42.80 24 Golden, Makenna 10 Etowah Youth 13:44.35 25 Murray, Abby 9 Peachtree Ci 13:47.02 26 Gibson, Olivia 9 Peachtree Ci 13:56.76 27 Dobso, Megan 10 Peachtree Ci 14:00.89 28 Hargrove, Melanie 10 Peachtree Ci 14:09.03 29 Dada, Madeleine 10 Marietta Run 14:11.04 30 Mazer, Mackenzie 10 Alpha Crush 14:23.89 31 Jung, Katie 9 Lassiter Jr 14:29.38 32 Prol, Madeline 9 Metro Atlant 14:44.48 33 King, Anna 8 Southside Pi 14:48.98 34 Felder, Gabrielle 10 Metro Atlant 14:49.57 35 Magallanes, Alexandra 10 Walton Youth 14:51.04 36 Giffen, Avery 9 Peachtree Ci 15:06.31 37 Romick, Cora 10 Heart And So 15:15.43 38 Perkins, Lillian 9 Walton Youth 15:33.52 39 Rydinsky, Hattie 9 Marietta Run 16:20.73 40 Brice, Molly 9 Heart And So 16:25.61 41 Muhammad, Jaida 8 Marietta Run 16:32.42 42 Brennan, Jordan 9 Walton Youth 16:40.68 43 Patel, Koel 9 Metro Atlant 16:47.99 44 Singletary, Whitley 10 Lassiter Jr 16:51.73 45 Laflamme, Olivia 9 Etowah Youth 16:53.08 46 Terrell, Ella 10 Alpha Crush 16:53.78 47 Beckman, Siena 10 Unattached 16:57.80 48 Frazier, Altagracia 9 Metro Atlant 17:06.49 49 Driver, Cierra 8 Heart And So 17:10.92 50 Johnson, Candice 9 Marietta Run 18:09.14 51 Sims, Anyah 9 Southside Pi 18:22.38 52 Stephan, Megan 10 Etowah Youth 18:54.31 53 Blount, Nia 10 Southside Pi 18:57.74 54 Reid, Martha 10 Heart And So 19:01.48 55 Muse, Kylie 9 Metro Atlant 19:35.48 56 Harris, Gabrielle 9 Heart And So 21:31.05 Event 4 Boys 9-10 3k Run CC Bantam ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Results - Men 9-10 1 DeChamplain, David 10 Unattached 11:00.88 2 Selph, Ethan 10 Unattached 11:16.25 3 Brown, William 10 Walton Youth 11:17.33 4 Patterson, Michael 10 Unattached 11:38.41 5 Mason, Owen 9 Woodstock Yo 11:42.85 6 Isakson, Jacob 10 Unattached 11:44.41 7 Ewers, Derek 10 Peachtree Ci 11:50.27 8 Rush, Charles 9 Peachtree Ci 11:52.52 9 Brodmyer, Devon 10 Lassiter Jr 11:58.97 10 Bynum, Jack 9 Unattached 11:59.33 11 Lefever, Samuel 9 Etowah Youth 12:01.18 12 Davis, John 10 Unattached 12:05.39 13 Foreman, David 10 Peachtree Ci 12:08.46 14 Everest, Jack 9 Etowah Youth 12:11.81 15 Driscoll, Bart 10 Cherokee Jr 12:23.10 16 Jones, Justin 10 Peachtree Ci 12:24.52 17 Hakes, William 9 Walton Youth 12:26.72 18 Hale, Aj 10 Southside Pi 12:31.42 19 Tarpley, Alexander 10 Peachtree Ci 12:32.02 20 Ohonde, Tristen 10 Southside Pi 12:42.04 21 Streleckis, Aiden 9 Metro Atlant 12:44.07 22 Mixon, Malik 9 Peachtree Ci 12:44.73 23 Hoppenfeld, Eli 9 Metro Atlant 12:48.47 24 Nichols, Ethan 9 Woodstock Yo 12:51.62 25 Champion, Chandler 10 Woodstock Yo 12:58.47 26 Verdon, Julian 9 Walton Youth 13:10.18 27 Rodriguez, Ryan 9 Lassiter Jr 13:13.62 28 Giles, Pierce 8 Lassiter Jr 13:14.90 29 Rochon, Anthony 9 Etowah Youth 13:18.83 30 Forbes, Boston 9 Etowah Youth 13:19.35 31 Guerin, Titouan 10 Metro Atlant 13:19.59 32 Clem, Benjamin Tyler 9 Peachtree Ci 13:26.67 33 Cooper, William 9 Walton Youth 13:27.61 34 Wilson, Haki 10 Southside Pi 13:30.44 35 Sells, Marcellus 10 Unattached 13:37.24 36 Kellermeyer, Aidan 10 Alpha Crush 13:37.87 37 Myers, Logan 10 Etowah Youth 13:39.24 38 Hegman, Michael 10 Woodstock Yo 13:50.94 39 Norrell, Logan 9 Woodstock Yo 14:17.29 40 Mcneil, Lonzel 9 Woodstock Yo 14:40.75 41 White, Harrison 10 Woodstock Yo 14:49.95 42 Olson, Joshua 9 Peachtree Ci 15:17.91 43 Zimmerman, Calder 10 Peachtree Ci 15:24.01 44 Moon, Ryan 9 Metro Atlant 15:25.54 45 Walker, Seth 9 Etowah Youth 15:27.46 46 Robison, Warren 9 Peachtree Ci 15:44.81 47 Anderson, Duncan 10 Peachtree Ci 15:56.45 48 Cortes, Julian 9 Heart And So 16:22.45 49 Neal, Willem 10 Peachtree Ci 16:42.25 50 Lowe, Willie 9 Carrollton T 16:53.78 51 Porzio, Pierre-Raphael 10 Peachtree Ci 17:15.13 52 Dahlhauser, Jacob 10 Woodstock Yo 17:51.09 53 Campbell, William 10 Heart And So 18:32.70 54 Grigsby, Jacob 9 Metro Atlant 19:12.12 Event 7 Girls 11-12 3k Run CC Midget ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Results - Women 11-12 1 Whiten, Valerie 11 Kennworth TC 10:56.71 2 Runyan, Sydney 11 Etowah Youth 11:04.23 3 Flowers, Victoria 12 Marietta Run 11:25.07 4 Johnson, Simone 11 Marietta Run 11:37.72 5 Stanley, Kira 12 Kennworth TC 11:45.41 6 DuToit, Emma 11 Walton Youth 11:58.26 7 Simon, Kennedy 12 Marietta Run 12:00.27 8 Magee, Annabelle 11 North Dekalb 12:04.84 9 Konitshek, Caprice 11 Alpha Crush 12:06.28 10 Grigsby, Tenae' 11 Peachtree Ci 12:16.46 11 Everest, Hannah 12 Etowah Youth 12:17.47 12 Thornton, Hope 11 Lassiter Jr 12:19.96 13 Eason, Kirsten 12 Marietta Run 12:30.20 14 Frank, Mattison 12 Walton Youth 12:37.02 15 Lagomarsino, Avery 11 Woodstock Yo 12:37.47 16 Sattinger, Brianna 12 Southside Pi 12:37.72 17 Bailey, Anna 11 Woodstock Yo 12:38.96 18 Mitchell, Allison 11 Walton Youth 12:44.84 19 Paskins, Chloe 12 Alpha Crush 12:47.78 20 Baynes, Caroline 12 Peachtree Ci 12:47.89 21 Wright, Gia 11 Premier Athl 12:59.94 22 Limer, Sarah 12 Etowah Youth 13:05.41 23 Brewer, Anna 12 Creekview Yo 13:11.35 24 Lenox, Samantha 11 Alpha Crush 13:15.39 25 El-Mattrawy, Laila 11 North Dekalb 13:17.86 26 Chamberlain, Ellen 10 Walton Youth 13:18.68 27 Gleason, Claire 12 North Dekalb 13:20.18 28 Gomes, Rachel 12 Southside Pi 13:23.27 29 Murray, Calista 11 Alpha Crush 13:25.66 30 Anderson, Amaya 12 Southside Pi 13:32.09 31 Phillips, Zaria 12 Southside Pi 13:32.97 32 Neal, Susannah 11 Peachtree Ci 13:35.31 33 Buchanan, Ellen 11 Alpha Crush 13:38.02 34 Langley, Lily 11 Carrollton T 13:38.49 35 Greene, Kathryn 12 Alpha Crush 13:43.50 36 Crayton, Karianne 11 Peachtree Ci 13:44.53 37 Murray, Emma 11 Peachtree Ci 13:44.61 38 Watts, Sydne 11 Etowah Youth 13:45.95 39 Simmons, Naomi 12 Lassiter Jr 13:46.65 40 Cole, Erin 12 Alpha Crush 13:59.88 41 Robinson, Ashley 12 Alpha Crush 14:00.34 42 Stiber, Avery 11 Woodstock Yo 14:01.21 43 Best, Audrey 11 Carrollton T 14:01.29 44 Deveau, Katlyn 12 Etowah Youth 14:06.05 45 Martinez, Liliana 11 Alpha Crush 14:07.99 46 Williams, Trinity 10 Marietta Run 14:08.13 47 Dominguez, Alexis 11 Etowah Youth 14:11.39 48 Rickheim, Olivia 11 Alpha Crush 14:13.84 49 Holmes, Dhylan 11 North Dekalb 14:22.10 50 Otieno, Jamila 11 Etowah Youth 14:24.61 51 Judge, Hannah 11 Throw1deep C 14:28.86 52 Dahlhauser, Emma 12 Woodstock Yo 14:34.90 53 Heffernan, Kaitlyn 12 Lassiter Jr 14:39.76 54 O'Neal, Brianna 11 Unattached 14:44.14 55 Price, Kennedy 11 Marietta Run 14:50.77 56 Davis, Jacqueline 12 Alpha Crush 14:55.52 57 Ferroggiaro, Anna 11 Walton Youth 14:56.28 58 Ott, Lacy 11 Walton Youth 15:10.88 59 Grunert, Sarah 12 Walton Youth 15:17.88 60 Pakulski, Alexandra 12 Peachtree Ci 15:23.62 61 Erber, Jody 12 Woodstock Yo 15:27.30 62 Higgins, Elisabeth 11 Unattached 15:34.22 63 Lail, Caroline 12 Peachtree Ci 16:30.78 64 Phillips, Madilyn 11 Woodstock Yo 16:39.01 65 Stopp, Mikaylee 11 Woodstock Yo 16:41.63 66 Patterson, Isabella 12 Woodstock Yo 17:25.31 67 Jensen, Savannah 12 Metro Atlant 17:43.59 68 Neal, Hannah 12 Peachtree Ci 18:16.33 69 Bartlett, Alexandra 11 Peachtree Ci 18:28.12 Event 8 Boys 11-12 3000 Meter Run Midget ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Results - Men 11-12 1 Zander-Velloso, Vladimir 12 Peachtree Ci 10:40.85 2 Heard, Aiden 11 Woodstock Yo 10:44.26 3 Cooper, Samuel 12 Walton Youth 10:48.20 4 Nicholl, Andrew 11 Kennworth TC 10:54.14 5 Jeffrey, Bryce 11 Woodstock Yo 10:55.96 6 Fultz, Harrison 12 Peachtree Ci 10:58.54 7 Mason, Dylan 12 Woodstock Yo 11:01.91 8 Madison, Khali 11 Southside Pi 11:02.87 9 Jackson, David 11 Woodstock Yo 11:05.57 10 Chappell, Robert 12 Alpha Crush 11:09.10 11 Bullock, Will 12 Unattached 11:18.24 12 Lohman, Devin 12 Peachtree Ci 11:20.86 13 Hamill, Brady 12 Peachtree Ci 11:25.10 14 Powell, Aaron 12 Southside Pi 11:26.22 15 Bartnicki, Adam 12 Walton Youth 11:26.35 16 Old, Connor 11 Walton Youth 11:27.27 17 Krause, Conor 12 Walton Youth 11:29.92 18 Hoben, Jack 11 Alpha Crush 11:34.45 19 Albertus, Joshua 12 Carrollton T 11:37.69 20 Lewis, James 12 Peachtree Ci 11:38.03 21 Rager, Sean 11 Alpha Crush 11:40.98 22 Rigsby, Jacob 12 Woodstock Yo 11:45.00 23 Dupree, Joshua 11 Southside Pi 11:45.05 24 DeChamplain, Samuel 12 Unattached 11:56.12 25 Smith, Bryce 12 Peachtree Ci 12:02.04 26 Johnson, Jacob 12 Peachtree Ci 12:02.94 27 Gibson, Quinn 11 Peachtree Ci 12:06.29 28 Lyon, Nicholas 12 Alpha Crush 12:06.40 29 Fravel, Hayden 12 Alpha Crush 12:06.47 30 Seaman, Mark 12 Alpha Crush 12:10.09 31 Tumulak-Townsend, Nichol 12 Walton Youth 12:10.43 32 Limon, Esteban 12 Lassiter Jr 12:12.62 33 Poma, Alex 11 Walton Youth 12:13.04 34 Bedell, William 12 Walton Youth 12:19.99 35 Fredrikson, Jack 12 Peachtree Ci 12:24.31 36 Schaich, Adam 11 Alpha Crush 12:27.95 37 Slawin, Connor 12 Alpha Crush 12:28.89 38 Black, Kieran 11 Etowah Youth 12:29.81 39 Hernandez, Isael 11 Lassiter Jr 12:33.97 40 Beckman, John Paul 12 Unattached 12:38.83 41 Granger, Michael 12 Southside Pi 12:41.92 42 Lynch, Jabian 10 Southside Pi 12:53.04 43 Hamilton, Kevin 11 Heart And So 12:53.12 44 Traylor, Andrew 12 Carrollton T 13:14.18 45 Aubley, Matthew 12 Alpha Crush 13:19.59 46 Ware, Nathaniel 11 Alpha Crush 13:26.08 47 Hablas, Patrick 12 Alpha Crush 13:27.99 48 Redick, Elijah 12 Carrollton T 13:31.53 49 Samples, Noah 12 Carrollton T 13:32.68 50 Beam, Joshua 11 Carrollton T 13:38.59 51 Laflamme, Cole 12 Etowah Youth 13:50.76 52 Madsen, Andrew 12 Etowah Youth 13:54.55 53 Waldron, Sean 12 Etowah Youth 14:00.13 54 Preston, Micah 11 Heart And So 14:07.96 55 Dapkus, Aaron 11 Heart And So 14:10.08 56 Koch, Timothy 11 Heart And So 14:12.48 57 McLaughlin, William 11 Peachtree Ci 14:14.92 58 Singletary, Lyle 12 Lassiter Jr 14:16.25 59 Miller, Sidney 12 Peachtree Ci 14:17.18 60 Vaughn, Jeffrey 11 Carrollton T 14:18.78 61 Carr, William 11 Unattached 14:21.18 62 Dapkus, Alex 11 Heart And So 14:30.79 63 Bostick, Davis 12 Woodstock Yo 14:31.59 64 Kumar, Jayanth 12 Lassiter Jr 15:00.66 65 Warren, Michael 12 Lassiter Jr 15:38.34 66 Rochon, Andino 12 Etowah Youth 15:58.22 67 Smith, Jaxsen 11 Etowah Youth 16:23.57 68 Reynolds, Everett 11 Woodstock Yo 16:24.58 Event 9 Girls 13-14 4k Run CC Youth ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Results - Women 13-14 1 Walsh, Mackenzie 13 Unattached 15:20.94 2 Tripodi, Serena 13 Unattached 15:37.57 3 Konitshek, Aurora 13 Alpha Crush 15:42.37 4 Foreman, Sarah 13 Peachtree Ci 15:50.26 5 Houghton, Samantha 13 Unattached 15:57.81 6 Brown, Jocelyn 14 Unattached 16:01.43 7 Ward, Rachel 14 Peachtree Ci 16:07.77 8 Lewis, Marielle 14 Gazelle TC 16:21.13 9 Seibel, Sabrina 14 Lanier Light 16:24.80 10 Ericson, Julie 13 Unattached 16:25.49 11 Cagle, Alayna 14 Woodstock Yo 16:36.61 12 Slocumb, Nichole 13 Peachtree Ci 16:40.01 13 Thorne, Kenedy 13 Alpha Crush 16:56.34 14 Bridges, Vivian 13 Walton Youth 16:58.86 15 Barker, Carolyn 14 Lassiter Jr 17:01.59 16 Milton, Alyssa 13 Alpha Crush 17:03.87 17 Zaubi, Nicole 14 Peachtree Ci 17:06.34 18 Olsen, Lauren 13 Alpha Crush 17:06.35 19 Wilson, Matoaka 13 Premier Athl 17:17.93 20 Glick, SarahRachel 13 Team Enduran 17:27.04 21 Rhoads, Kendall 13 Alpha Crush 17:29.21 22 Apo, Lauren 13 Peachtree Ci 17:29.72 23 Caporini, Marissa 13 Peachtree Ci 17:38.89 24 Wilde, Hannah 13 Peachtree Ci 17:53.26 25 Davis, Mara 13 Unattached 18:08.82 26 John, Alexia 13 Woodstock Yo 18:41.11 27 Ivey, Anna 12 Peachtree Ci 18:43.34 28 Steele, Allison 13 Woodstock Yo 18:51.56 29 Landsiedel, Kara 13 Woodstock Yo 19:02.65 30 Bowers, Emily 13 Alpha Crush 19:11.31 31 Akbari, Hayley 13 Unattached 19:14.95 32 Neese, Danielle 14 Woodstock Yo 19:30.18 33 Chen, Reina 13 Peachtree Ci 19:34.26 34 Wadsworth, Waverly 13 Walton Youth 19:38.74 35 King, Cameron 14 Peachtree Ci 19:44.68 36 Hernandez, Candy 14 Lassiter Jr 19:50.85 37 Mellor, Hailey 13 Alpha Crush 19:52.04 38 Olson, Emily 14 Peachtree Ci 20:09.40 39 Hammond, Madeline 13 Peachtree Ci 20:31.53 40 Shepard, Josephine 13 Woodstock Yo 20:49.65 41 Lambert, Eleanor 13 Southside Pi 20:53.27 42 Tucker, Janai 12 North Dekalb 21:01.49 43 Cason, Virginia 12 Woodstock Yo 21:31.67 44 Warren, McKenzie 13 Peachtree Ci 22:40.68 45 Tinsley, Erin 13 Peachtree Ci 23:45.65 46 Lister, Macy 13 Etowah Youth 24:06.31 47 Mitchell, Amanda 13 Walton Youth 24:20.29 Event 10 Boys 13-14 4k Run CC Youth ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Results - Men 13-14 1 Parker, Sean 14 Woodstock Yo 13:27.72 2 Galimah, Jallah 13 Lanier Light 13:41.39 3 Tavares, Montgomery 13 Cobb County 13:49.89 4 Champion, Corey 14 Woodstock Yo 13:52.30 5 Tardif, Davis 14 Alpha Crush 14:04.60 6 Jones, Jordan 12 Peachtree Ci 14:04.99 7 Cantrell, Zac 13 Woodstock Yo 14:12.38 8 Smith, Darr 14 Unattached 14:18.77 9 Wootton, Nicholas 14 Woodstock Yo 14:20.15 10 Hudson, Robert 14 Lanier Light 14:24.05 11 Brenneman, Jacob 12 Walton Youth 14:26.82 12 Holden, Harrison 13 Walton Youth 14:31.05 13 Tysor, Joshua 13 Peachtree Ci 14:32.17 14 Cannon, Daniel 14 Lanier Light 14:36.47 15 Cooke, Nicholas 14 Unattached 14:37.45 16 Bowers, Samuel 13 Alpha Crush 14:40.20 17 Donahue, Connor 13 Peachtree Ci 14:45.18 18 Long, Austin 13 Lanier Light 14:50.39 19 Seiden, Joshua 13 Walton Youth 14:50.98 20 Ware, Jacob 13 Woodstock Yo 14:54.42 21 Patterson, Matthew 14 Unattached 14:56.98 22 Meyer, Bryce 14 Alpha Crush 14:57.36 23 Catt, Joshua 13 Woodstock Yo 14:57.39 24 Olmstead, Shawn 14 Lanier Light 15:04.54 25 Ellingson, Per 13 Etowah Youth 15:06.72 26 Hudson, William 14 Lanier Light 15:09.50 27 Parker, Christian 14 Heart And So 15:10.84 28 Bailey, Austin 14 Woodstock Yo 15:11.74 29 Skinner, James 14 Walton Youth 15:13.45 30 McCoy, Bennett 14 Alpha Crush 15:14.42 31 Stephan, Austin 14 Etowah Youth 15:17.11 32 Scott, Austin 14 Lassiter Jr 15:23.75 33 Lail, Andrew 14 Peachtree Ci 15:27.14 34 Cruver, Seth 14 Peachtree Ci 15:41.19 35 Peck, Andrew 13 Walton Youth 15:50.24 36 Francis, Luke 14 Unattached 15:52.04 37 Bishop, Justin 13 Etowah Youth 15:52.14 38 West, Will 14 North Dekalb 15:54.30 39 DuToit, Pieter 13 Walton Youth 15:55.67 40 Johnson, Jakob 13 Etowah Youth 16:08.90 41 Nelson, Taylor 14 Peachtree Ci 16:25.30 42 Quinn, Devin 13 Walton Youth 16:37.54 43 Hilinski, Kendall 14 Peachtree Ci 16:40.71 44 Dodgen, Wesley 13 Peachtree Ci 16:43.28 45 Ressler, Jacob 13 North Dekalb 16:46.52 46 Kojali, Christopher 13 Peachtree Ci 16:49.40 47 Farmer, Zachary 13 Etowah Youth 16:58.59 48 Ewers, Kyle 14 Peachtree Ci 17:01.10 49 Moore, Anderson 14 Southside Pi 17:07.20 50 Watts, Noah 14 Etowah Youth 17:09.36 51 McCarty, Owen 13 Alpha Crush 17:12.71 52 Cabral, Jonathan 13 Walton Youth 17:16.79 53 Kok, Matthew 13 Alpha Crush 17:21.45 54 Turney, Alex 14 North Dekalb 17:38.58 55 Nolen, Patrick 13 Woodstock Yo 17:40.46 56 Maurer, William 14 Cherokee Jr 17:50.31 57 Joyner, William 13 Alpha Crush 17:58.09 58 Patterson, Joshua 13 Unattached 18:01.42 59 Kasselder, Ross 13 Carrollton T 18:19.36 60 Martin, Mason 14 Peachtree Ci 18:56.54 61 Frasor, Alexander 13 Woodstock Yo 19:01.02 62 Lohman, Colin 14 Peachtree Ci 19:08.03 63 Rechsteiner, Cayden 13 Etowah Youth 19:51.55 64 Prebit, Evan 13 Etowah Youth 20:22.42 65 Loveless, Chase 13 Peachtree Ci 21:39.59 66 Vlachakis, Yanni 12 Peachtree Ci 22:25.28 67 Koch, Thomas 13 Heart And So 22:59.21 68 Reid, James 14 Heart And So 23:05.65 69 Tabickman, Jacob 13 Cherokee Jr 24:29.53 Event 11 Girls 15-16 5k Run CC Intermediate ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Results - Women 15-16 1 Foreman, Kathryn 15 Peachtree Ci 17:47.96 2 Gilliam, Courtney 15 Unattached 21:47.73 3 Zander-Velloso, Tarna 15 Peachtree Ci 22:15.02 4 Higgins, Abigail 16 Unattached 22:30.44 5 Hall, Shania 16 Southside Pi 24:14.49 6 Parker, Shannon 16 Heart And So 24:38.55 7 Calhoun, Imani 16 Sapphire-Ruf 28:42.00 8 Montford, D'Erika 16 Sapphire-Ruf 29:36.74 Event 12 Boys 15-16 5k Run CC Intermediate ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Results - Men 15-16 1 Tardif, Brandon 16 Alpha Crush 16:51.45 2 Snyder, Dustin 16 Lanier Light 17:16.14 3 Isakson, Loren 15 Unattached 17:48.00 4 Hazzard, Devin 16 Unattached 18:10.79 5 Fravel, John 15 Alpha Crush 18:12.76 6 Glick, ElijahDavid 15 Team Enduran 18:21.73 7 Hatchett, William 15 Lanier Light 18:54.57 8 Hattori, Austin 16 Unattached 19:01.06 9 Hilinski, Kevin 16 Peachtree Ci 19:09.46 10 Spada, Ryan 16 Unattached 19:12.88 11 Landy, Cole 15 Unattached 19:24.02 12 Johnson, Alexander 16 Etowah Youth 19:26.96 13 Tysor, Caleb 15 Peachtree Ci 20:24.71 14 Peacock, Benjamin 15 Peachtree Ci 20:39.17 15 Stephan, Zachary 16 Etowah Youth 21:01.47 16 Matthews, Eric 15 Etowah Youth 22:00.72 17 Buckner, James 15 Heart And So 23:28.01 18 Payne, Myles 16 Apollo Tc In 23:35.04 19 Mcauley, Warren 15 Unattached 24:08.44 20 Perkins, Seth 15 Peachtree Ci 24:44.76 Event 15 Women 17-18 5k Run CC Young ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Results - Women 17-18 1 Long, Lindy 18 Peachtree Ci 19:14.68 2 Millikin, Shannon 18 Apollo Tc In 20:13.92 3 Miller, Hannah 18 Peachtree Ci 24:31.34 3 Koch, Hannah 17 Heart And So 24:31.34 Event 16 Men 17-18 5k Run CC Young ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= Results - Men 17-18 1 Glick, DanielJudah 17 Team Enduran 16:36.38 2 Vatave, Evan 17 Peachtree Ci 18:47.07
Ċ
Alpha Crush Running Club,
Nov 12, 2012, 4:53 PM
Ċ
Alpha Crush Running Club,
Nov 12, 2012, 4:53 PM
Ċ
Alpha Crush Running Club,
Nov 12, 2012, 4:53 PM
Ċ
Alpha Crush Running Club,
Nov 12, 2012, 4:53 PM
Ċ
Alpha Crush Running Club,
Nov 12, 2012, 4:53 PM
Ċ
Alpha Crush Running Club,
Nov 12, 2012, 4:53 PM
Ċ
Alpha Crush Running Club,
Nov 12, 2012, 4:53 PM
Ċ
Alpha Crush Running Club,
Nov 12, 2012, 4:53 PM
Ċ
Alpha Crush Running Club,
Nov 12, 2012, 4:53 PM
Ċ
Alpha Crush Running Club,
Nov 12, 2012, 4:53 PM
Ċ
Alpha Crush Running Club,
Nov 12, 2012, 4:53 PM
Ċ
Alpha Crush Running Club,
Nov 12, 2012, 4:53 PM