Meet Results - Covered Bridge Run - September 7, 2013


Event 6  Mixed 3000 Meter Run CC MS
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Results - Boys
  1 Bowers, Sam               M8 Alpha Crush           12:01.26    1
  2 Bower, Brennan            M6 Alpha Crush           12:50.51    2
  3 Fravel, Hayden            M8 Alpha Crush           12:53.90    3
  4 Milton, Samuel            M8 Alpha Crush           12:54.04    4
  5 Lyon, Nick                M8 Alpha Crush           12:54.13    5
  6 Rager, Sean               M7 Alpha Crush           12:56.25    6
  7 Chappell, Robert          M8 Alpha Crush           13:08.78    7
  8 Hasburger, Hayden         M8 Northgate             13:21.91
  9 Harman, Camden            M8 Alpha Crush           13:32.59
 10 Hoben, Jack               M7 Alpha Crush           13:35.37
 11 Driscoll, Bart            M6 Cherokee Jun          13:38.37    8
 12 Mateo, Axel               M7 Alpha Crush           13:38.46
 13 McCall, Will              M6 Centennial J          13:55.68    9
 14 Ellsworth, Reed           M8 Cherokee Jun          13:59.51   10
 15 Donovan, Jack             M7 Alpha Crush           14:03.70
 16 Dropik, Marcus            M7 Cherokee Jun          14:05.33   11
 17 Rutkowski, Nicolas        M8 Cherokee Jun          14:06.35   12
 18 Schutt, Jackson           M5 Alpha Crush           14:09.95
 19 Kimes, Reid               M7 Northgate             14:12.22
 20 Cross, Andrew             M7 Alpha Crush           14:13.56
 21 Hablas, Patrick           M7 Alpha Crush           14:22.56
 22 Prol, Michael             M4 Alpha Crush           14:37.77
 23 Garmon, Miles             M8 Cherokee Jun          14:42.00   13
 24 Tennessee, Zachary        M8 Alpha Crush           14:43.94
 25 Cole, Timmy               M2 Alpha Crush           14:44.22
 26 Nicholas, Walsh           M8 Cherokee Jun          14:53.94   14
 27 Sipling, Chesson          M8 Alpha Crush           14:56.96
 28 Steinbach, Alex           M8 Cherokee Jun          15:29.80   15
 29 Driscoll, Grant           M2 Cherokee Jun          15:31.66
 30 Kliment, Cole             M8 Cherokee Jun          15:52.78
 31 Roberts, Owen             M5 Alpha Crush           15:53.23
 32 Ramthun, Reed             M8 Northgate             15:56.54
 33 Kimes, Ross               M8 Northgate             16:01.45
 34 Myer, Andrew              M7 Centennial J          16:01.74   16
 35 Leenerts, Noah            M8 Cherokee Jun          16:08.23
 36 Tavani, Robert            M6 Alpha Crush           16:11.13
 37 Lathem, Connor            M7 Cherokee Jun          16:27.61
 38 Johnson, Kevin            M5 Alpha Crush           16:43.43
 39 Worsham, Tyler            M8 Cherokee Jun          16:56.53
 40 Lucas, Max                M6 Centennial J          17:32.92   17
 41 Rehberger, Dereck         M7 Centennial J          17:39.98   18
 42 Lanier, Levi              M8 Cherokee Jun          18:17.40
 43 Blalock, Luke             M8 Cherokee Jun          18:34.78
 44 Sarles, Jacob             M8 Cherokee Jun          18:40.49
 45 Waters, Blane             M7 Cherokee Jun          18:43.90
 46 Mayville, Mathew          M7 Centennial J          19:22.61   19
 47 Taylor, Brandon           M5 Cherokee Jun          19:34.42
 48 Haymore, Brian            M8 Cherokee Jun          20:33.27
 49 Daniel, Aiden             M8 Cherokee Jun          21:00.71

                                   Team Scores
=======================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7
=======================================================================
Results - Boys
   1 Alpha Crush Running Club     15    1    2    3    4    5    6    7
   2 Cherokee Junior Warriors     54    8   10   11   12   13   14   15
   3 Centennial Jr Knights        79    9   16   17   18   19

Event 6  Mixed 3000 Meter Run CC MS
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Results - Girls
  1 Bowers, Emily             W8 Alpha Crush           14:00.29    1
  2 Paskins, Chloe            W8 Alpha Crush           14:14.05    2
  3 Sherman, Elly             W8 Alpha Crush           14:14.50    3
  4 Starosciak, RaeAnna       W8 Cherokee Jun          14:28.52    4
  5 Blanton, Sierra           W7 Cherokee Jun          14:35.80    5
  6 Hyser, Carleigh           W8 Alpha Crush           14:47.81    6
  7 Mclean, Katelyn           W5 Alpha Crush           15:17.40    7
  8 Hodges, Danielle          W6 Centennial J          15:22.39    8
  9 Ford, Grace               W7 Centennial J          15:36.19    9
 10 Johnson, Alicia           W8 Alpha Crush           15:36.40   10
 11 Filipek, Isabel           W5 Alpha Crush           15:38.51   11
 12 Buchanan, Claire          W7 Alpha Crush           15:40.17
 13 Murray, Calista           W7 Alpha Crush           15:41.11
 14 Cole, Erin                W8 Alpha Crush           15:55.77
 15 Lenox, Samantha           W7 Alpha Crush           16:02.18
 16 Dietzel, Olivia           W8 Cherokee Jun          16:36.45   12
 17 Smith, Maizie             W7 Cherokee Jun          16:37.82   13
 18 Beckman, Julianna         W4 Alpha Crush           16:43.33
 19 Wagner, Faith             W7 Alpha Crush           16:43.59
 20 Heppner, Clara            W4 Alpha Crush           16:45.54
 21 Prol, Madeline            W4 Alpha Crush           16:48.97
 22 Deas, Elley               W5 Centennial J          16:58.02   14
 23 Greene, Celeste           W7 Alpha Crush           17:04.93
 24 Truax, Gracie             W6 Centennial J          17:06.12   15
 25 Phelps, Chloe             W8 Alpha Crush           17:06.74
 26 Heppner, Heidi            W2 Alpha Crush           17:09.64
 27 Conway, Abby              W8 Cherokee Jun          17:15.25   16
 28 Schmurduq, Maiya          W8 Cherokee Jun          17:16.48   17
 29 hott, Rachel              W6 Centennial J          17:20.70   18
 30 Dietzel, Tara             W4 Cherokee Jun          17:44.65   19
 31 Bates, Megan              W6 Alpha Crush           17:45.47
 32 Davis, Jacqueline         W7 Alpha Crush           18:04.99
 33 Baker, Avery              W8 Cherokee Jun          18:11.51
 34 Ruban, Elizabeth          W7 Cherokee Jun          18:11.54
 35 Armao, Lauren             W8 Alpha Crush           18:18.08
 36 Townsend, Maggie          W6 Alpha Crush           18:18.97
 37 Harmon, Kaylin            W6 Centennial J          18:44.41   20
 38 Ford, Tess                W6 Centennial J          18:46.57   21
 39 Rigsby, Jessie            W7 Centennial J          19:24.35
 40 Nemeth, Shelby            W7 Alpha Crush           19:34.27
 41 Starosciak, Stella        W5 Cherokee Jun          19:42.47
 42 Wehr, Maggie              W6 Centennial J          19:50.46
 43 Eienker, Sydney           W6 Centennial J          19:52.04
 44 Martin, Oliva             W6 Centennial J          20:01.71
 45 Nation, McKenzie          W7 Alpha Crush           20:20.70
 46 Reding, Hannah            W6 Alpha Crush           20:22.38
 47 LuBuglio, Lilly           W5 Centennial J          20:39.55
 48 Quinones, Savannah        W8 Cherokee Jun          21:45.12
 49 Kaufman, Emily            W7 Centennial J          21:50.38
 50 Calhoun, Sydney           W8 Cherokee Jun          21:50.66
 51 Ziobron, Zoe               W Roswell Junior H      21:58.76
 52 Wheeler, Sidney           W5 Centennial J          22:10.45
 53 Guglielmo, Annie           W Roswell Junior H      22:19.30
 54 Simmons, Kween            W7 Centennial J          22:48.12
 55 Higgins, Lucy             W6 Centennial J          22:49.57
 56 Jones, Taylor             W7 Centennial J          22:50.76
 57 Allen, Samira             W8 Cherokee Jun          23:01.76
 58 Phelps, Annika            W6 Alpha Crush           23:42.23
 59 Pinto, Allie              W6 Alpha Crush           23:50.92
 60 Taylor, Krista            W7 Cherokee Jun          24:27.97

                                   Team Scores
=======================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7
=======================================================================
Results - Girls
   1 Alpha Crush Running Club     19    1    2    3    6    7   10   11
   2 Cherokee Junior Warriors     50    4    5   12   13   16   17   19
   3 Centennial Jr Knights        64    8    9   14   15   18   20   21