Meet Results - Alpha Crush XC Invitational - September 22, 2013

Smart Event Management LLC
2013 Alpha Crush XC Invitational - 9/22/2013
Milton High School

Event 1  Mixed 8 & Under 2000 Meter Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
8 & Under Results - Girls 2000 Run
  1 Brennan, Sienna            W Great Strides          9:55.14
  2 Bailey, Lily               W Woodstock Yo          10:21.59
  3 Augmon, Sydney             W Runnin' Mustangs      10:21.74
  4 Tarpley, Taylor            W Ptcflash              10:41.38
  5 Heppner, Heidi             W Alpha Crush           11:03.49    1
  6 Tilley, Addison            W Marietta Track Club   11:08.97
  7 Harvey, Sophie-Katherine   W Walton Youth          11:28.64    2
  8 Karrh, Jessie              W Walton Youth          11:30.92    3
  9 Getz, Amanda               W Kennworth Tr          11:44.73    4
 10 Nicholl, Jenna             W Kennworth Tr          12:01.23    5
 11 Polk, Cameryn              W Ptcflash              12:07.00
 12 Bunke, Caroline            W Walton Youth          12:21.50    6
 13 Rager, Katelyn             W Alpha Crush           12:23.98    7
 14 Pagan, Imani               W Kennworth Tr          12:28.39    8
 15 Sharma, Anita              W Walton Youth          12:28.39    9
 16 Brown, Joann               W Creekview Yo          12:29.80
 17 Hamilton, Clark            W heartsoleRC           12:30.69   10
 18 Brodmyer, Paige            W Lassiter Jr CC        12:38.11
 19 Oakes, Addison             W Walton Youth          12:44.20   11
 20 Dekock, Nichola            W Lassiter Jr CC        13:02.56
 21 Smith, Paulina             W JackRabbit T          13:05.47
 22 Isakson, Sarah Katherine   W Walton Youth          13:07.52
 23 Brown, Natalie             W JackRabbit T          13:25.62
 24 Schlaupitz, Brynn          W Alpha Crush           13:36.74   12
 25 Smith, Milan               W E-1 Track Club        13:47.45
 26 Webb, Hollis               W Jefferson Pa          13:56.35
 27 Behrmann, Kylie            W Alpha Crush           14:02.09   13
 28 Shotski, Cooper            W Jefferson Pa          14:26.26
 29 Mayfield, Hannah           W Lassiter Jr CC        14:37.33
 30 Conrad, Abigail            W heartsoleRC           14:40.44   14
 31 Gates, Camdyn              W Creekview Yo          14:43.79
 32 Pagan, Akilah              W Kennworth Tr          14:59.86   15
 33 Rolen, Brooke              W Kennworth Tr          15:01.77   16
 34 Anderson, Gretchen         W Ptcflash              15:04.11
 35 Dioguardi, Alexandria      W Creekview Yo          15:49.94
 36 Anderson, Vivian           W Ptcflash              15:53.61
 37 Dillon, Aniah              W E-1 Track Club        16:06.99
 38 Hartgrove, Justyn          W YMCA Metro Atlanta    16:50.52
 39 Cole, Clare                W Alpha Crush           16:51.02   17
 40 Conrad, Elizabeth          W heartsoleRC           17:58.44   18
 41 Romick, Audra              W heartsoleRC           18:00.98   19
 42 Porter, Evie               W Lassiter Jr CC        18:45.28
 43 Bellon, Kira               W heartsoleRC           19:12.53   20
 44 Cortes, Gabriela           W heartsoleRC           19:14.41

                                   Team Scores
=======================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7
=======================================================================
8 & Under Results - Girls 2000 Run
   1 Walton Youth Track Club      31    2    3    6    9   11
      Total Time:  1:00:33.65
         Average:    12:06.73
   2 Kennworth Track Club         48    4    5    8   15   16
      Total Time:  1:06:15.98
         Average:    13:15.20
   3 Alpha Crush Running Club     50    1    7   12   13   17
      Total Time:  1:07:57.32
         Average:    13:35.47
   4 heartsoleRC                  81   10   14   18   19   20
      Total Time:  1:22:23.08
         Average:    16:28.62

Event 1  Mixed 8 & Under 2000 Meter Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
 8 & Under Results - Boys 2000 Run
  1 Rush, Julian               M Ptcflash               9:22.87
  2 Young, Jake                M Creekview Yo           9:47.62    1
  3 Cole, Timothy              M Alpha Crush            9:51.11
  4 Sleight, Joshua            M E-1 Track Club         9:52.63
  5 Helms, Grant               M Walton Youth          10:13.75    2
  6 O,Neal, Shane              M Great Strides         10:23.16
  7 Daniels, Tyler             M Etowah Youth          10:29.01    3
  8 Mitchell, John             M Walton Youth          10:40.78    4
  9 Russell, Luke              M Creekview Yo          10:52.94    5
 10 Brenneman, Benny           M Walton Youth          10:53.57    6
 11 Mata, Daniel               M YMCA Metro Atlanta    10:54.75
 12 Frank, Beau                M Walton Youth          10:58.66    7
 13 Aycock, James              M Walton Youth          11:03.45    8
 14 McDonald, Carter           M Ptcflash              11:13.45
 15 Verdon, Jace               M Walton Youth          11:21.73
 16 Everest, Luke              M Etowah Youth          11:24.27    9
 17 Owens, Davis               M Marietta Track Club   11:27.44
 18 Ezell, Trent               M Etowah Youth          11:35.28   10
 19 King, James                M heartsoleRC           11:38.57
 20 Kramer, Everett            M heartsoleRC           11:43.79
 21 Nelson, Luke               M Walton Youth          11:49.73
 22 Balmes, Eli                M Etowah Youth          11:56.85   11
 23 Maddox, Judson             M Jefferson Pa          12:03.58
 24 Ellingson, Ry              M Etowah Youth          12:03.84   12
 25 Beckman, Joseph            M Alpha Crush           12:06.14
 26 Mahorner, Andrew           M Kennworth Tr          12:14.40
 27 Wood, Tommy                M Walton Youth          12:26.33
 28 Cross, Thomas              M Alpha Crush           12:43.30
 29 Powell, Cedrick            M heartsoleRC           12:43.31
 30 Dekock, Aiden              M Lassiter Jr CC        12:43.52
 31 Green, Austin              M Walton Youth          12:43.79
 32 Westrick, Mark             M Unattached            12:48.60
 33 Martin, Drew               M Kennworth Tr          13:00.72
 34 Hockman, Christian         M Etowah Youth          13:08.26
 35 Polk, Connor               M Ptcflash              13:12.15
 36 Grizzle, Reed              M Kennworth Tr          13:13.31
 37 Aldridge, Mark             M Kennworth Tr          13:15.86
 38 Giles, Derrick             M JackRabbit T          13:31.62
 39 Brown, Thomas              M Creekview Yo          14:54.39   13
 40 Zhang, Aldric              M North DeKalb Blaze    15:17.02
 41 Preston, Eric              M heartsoleRC           15:19.77
 42 Haller, Tyler              M Lassiter Jr CC        15:23.68
 43 Hefner, Jackson            M Creekview Yo          15:35.76   14
 44 Kenney, Noah               M Creekview Yo          15:45.30   15
 45 Holmfelt, Zachary          M Etowah Youth          15:48.41
 46 Porter, Weston             M Lassiter Jr CC        16:46.75
 47 Carlin, Avery              M East Cobb Ch          17:17.87
 48 Davis, Jack                M Walton Youth          18:33.63
 49 Coccoli, Henry             M Walton Youth          18:47.04
 50 McBride, Aidan             M East Cobb Ch          25:08.05

                                   Team Scores
=======================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7
=======================================================================
8 & Under Results - Boys 2000 Run
   1 Walton Youth Track Club      27    2    4    6    7    8
      Total Time:    53:50.21
         Average:    10:46.05
   2 Etowah Youth Track Cub       45    3    9   10   11   12
      Total Time:    57:29.25
         Average:    11:29.85
   3 Creekview Youth Track and    48    1    5   13   14   15
      Total Time:  1:06:56.01
         Average:    13:23.21

Event 3  Mixed 9-10 3k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
9-10 Results - Girls 3000 Run
  1 Walker, Allie              W Ptcflash              14:08.11    1
  2 Poma, Michela              W Walton Youth          14:22.37    2
  3 Brown, Brianna             W Ptcflash              14:37.96    3
  4 Blurton, Katherine         W JackRabbit T          15:15.04
  5 Lipper, Erin               W Etowah Youth          15:16.10    4
  6 Calbert, Makenna           W Etowah Youth          15:21.25    5
  7 Lance, Meg                 W Etowah Youth          15:32.89    6
  8 Williams, Nevaeh           W Ptcflash              15:37.07    7
  9 Bedell, Sarah              W Walton Youth          15:37.91    8
 10 Alsup, Paris               W Ptcflash              15:41.75    9
 11 Murray, Abby               W Ptcflash              15:45.19   10
 12 Hernandez, Bela            W Unattached            15:45.27
 13 Heppner, Clara             W Alpha Crush           15:54.17   11
 14 Jung, Katie                W Lassiter Jr CC        15:57.06
 15 Magallanes, Sarah          W Walton Youth          16:01.30   12
 16 Prol, Madeline             W Alpha Crush           16:11.20   13
 17 Behrmann, Sydnie           W Alpha Crush           16:16.72   14
 18 Smith, Nicole              W Ptcflash              16:19.18
 19 Brown, Kaitlyn             W Ptcflash              16:23.67
 20 Dickenson, Elizabeth       W Alpha Crush           16:25.31   15
 21 Black, Analise             W Etowah Youth          16:26.47   16
 22 Gibson, Olivia             W Ptcflash              16:29.70
 23 Rydinsky, Hattie-Alice     W Marietta Track Club   16:30.67
 24 Calbert, Natalie           W Etowah Youth          16:35.80   17
 25 Lodde, Elise               W Lassiter Jr CC        16:37.57
 26 Brice, Molly               W heartsoleRC           16:38.04
 27 Bunke, Grace               W Walton Youth          16:40.97   18
 28 McTyre, Kathryn            W Creekview Yo          16:43.51
 29 Beckman, Juliana           W Alpha Crush           16:49.16   19
 30 Ellis, Ariel               W North DeKalb Blaze    16:55.24
 31 Hoppenfeld, Alexa          W Alpha Crush           17:00.93
 32 Patridge, Macie            W Jefferson Pa          17:02.61
 33 Kiser, Sydney              W Walton Youth          17:15.78   20
 34 Parker, Emily              W Jefferson Pa          17:37.76
 35 Moehler, Keegan            W Walton Youth          17:38.83
 36 Smith, Jaden               W JackRabbit T          17:45.27
 37 Thomas, Kendyll            W Inferno Elite         17:48.24
 38 Pray-Brown, Asydiah        W North DeKalb Blaze    17:55.97
 39 Mitravich, Ava             W Walton Youth          17:59.48
 40 Karpisnki, Alice           W Walton Youth          18:03.26
 41 Giffen, Avery              W Ptcflash              18:03.72
 42 West, Bailey               W Ptcflash              18:03.87
 43 Owens, Madeline            W Marietta Track Club   18:07.90
 44 Schusterman, Molly         W Smyrna Track Club     18:16.59
 45 Tapp, Lindsey              W Ptcflash              18:28.10
 46 Frank, Anna                W Walton Youth          18:38.97
 47 Pitts, Victoria            W Creekview Yo          18:41.76
 48 Rousselle, Isabel          W Creekview Yo          18:42.27
 49 Kiser, Lindsey             W Walton Youth          18:42.63
 50 Norrell, Lily              W Woodstock Yo          18:44.74
 51 Motley, Knyelle            W Inferno Elite         18:46.93
 52 McBride, Allyria           W East Cobb Ch          19:01.40
 53 Blackstock, Livi           W Jefferson Pa          19:03.30
 54 Allen, Bridgette           W Marietta Track Club   19:04.61
 55 Burks, Sidney              W Ptcflash              19:09.36
 56 Lancaster, Violet          W Unattached            19:14.04
 57 Frank, Sarah               W Walton Youth          19:18.67
 58 van Nostrand, Vivienne     W Walton Youth          19:29.17
 59 Boadu, Madison             W JackRabbit T          19:34.05
 60 Frazier, Altagracia        W YMCA Metro Atlanta    20:05.24
 61 Heinsz, Brienna            W Ptcflash              20:13.52
 62 Ito, Chika                 W Lassiter Jr CC        20:28.96
 63 Parker, Lillian            W Jefferson Pa          20:33.34
 64 Russell, Madelyn           W Creekview Yo          20:42.03
 65 Harvey, Lilianna           W Walton Youth          21:07.93
 66 Rolen, Jenna               W Kennworth Tr          21:23.96
 67 Lansdowne, Lucy            W Walton Youth          21:32.61
 68 Borders, Kate              W Kennworth Tr          21:36.99
 69 Felton, Denise             W Premier Athl          21:47.89
 70 Preston, Lillian           W heartsoleRC           21:59.01
 71 Monday, Ellie              W Kennworth Tr          22:30.23
 72 Kloess, Emma               W Walton Youth          22:33.08
 73 Brice, Morgan              W heartsoleRC           24:05.38
 74 Smith, Mikaela             W E-1 Track Club        24:23.10
 75 Campbell, Kait             W heartsoleRC           25:01.04

                                   Team Scores
=======================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7
=======================================================================
9-10 Results - Girls 3000 Run
   1 Ptcflash                     30    1    3    7    9   10
      Total Time:  1:15:50.08
         Average:    15:10.02
   2 Etowah Youth Track Cub       48    4    5    6   16   17
      Total Time:  1:19:12.51
         Average:    15:50.51
   3 Walton Youth Track Club      60    2    8   12   18   20
      Total Time:  1:19:58.33
         Average:    15:59.67
   4 Alpha Crush Running Club     72   11   13   14   15   19
      Total Time:  1:21:36.56
         Average:    16:19.32

Event 3  Mixed 9-10 3k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
9-10 Results - Boys 3000 Run
  1 Windham, Carter            M Kennworth Tr          13:23.52    1
  2 Bekele, Lucas              M Great Strides         13:31.81
  3 Hakes, William             M Walton Youth          13:41.21    2
  4 Hoppenfeld, Eli            M Alpha Crush           13:49.50    3
  5 McConnell, Evan            M Ptcflash              13:51.64    4
  6 Garrison, Evan             M Walton Youth          13:52.29    5
  7 Mason, Owen                M Woodstock Yo          13:57.77
  8 Bartnicki, Ethan           M Walton Youth          14:00.31    6
  9 Prol, Michael              M Alpha Crush           14:08.17    7
 10 Lefever, Samuel            M Etowah Youth          14:22.36    8
 11 Sertl, Brandon             M Walton Youth          14:30.67    9
 12 Giles, Pierce              M Lassiter Jr CC        14:31.47   10
 13 Hounslow, Liam             M Walton Youth          14:32.28   11
 14 Hicks, Cannon              M E-1 Track Club        14:43.37
 15 Everest, Jack              M Etowah Youth          14:45.72   12
 16 Foster, Isiah              M JackRabbit T          14:46.05
 17 Hoppenfeld, Ryan           M Alpha Crush           14:56.39   13
 18 Blackburn, William         M Jefferson Pa          14:59.70
 19 Rush, Nathan               M Ptcflash              15:04.26   14
 20 Getz, Kyle                 M Kennworth Tr          15:16.30   15
 21 Roberts, Owen              M Alpha Crush           15:19.44   16
 22 Hagye, Emery               M JackRabbit T          15:27.66
 23 Rasmussen, Walter          M Walton Youth          15:28.35
 24 Robison, Warren            M Ptcflash              15:28.70   17
 25 Garriques, Braeden         M Creekview Yo          15:47.93   18
 26 Johnson, Kevin             M Alpha Crush           15:49.17   19
 27 Schneider, Brennan         M Great Strides         15:56.16
 28 Windham, Davis             M Kennworth Tr          15:56.40   20
 29 Brittian, David            M Marietta Track Club   16:06.27
 30 King, Addison              M heartsoleRC           16:08.78
 31 Jones, Anthony             M Ptcflash              16:14.75   21
 32 Bagley, Ryan               M Kennworth Tr          16:18.30   22
 33 Gates, Bryson              M Creekview Yo          16:34.02   23
 34 Norrell, Logan             M Woodstock Yo          16:54.66
 35 Carder, Benjamin           M Creekview Yo          16:56.20   24
 36 Cockrell, Brennen          M Lassiter Jr CC        16:59.85   25
 37 Olson, Joshua              M Ptcflash              17:13.31   26
 38 Walker, Seth               M Etowah Youth          17:14.78   27
 39 Holmgren, Miller           M Kennworth Tr          17:15.88   28
 40 Balmes, Jaccob             M Etowah Youth          17:42.57   29
 41 Mellen, Ashton             M Lassiter Jr CC        17:43.29   30
 42 Rochon, Anthony            M Etowah Youth          18:02.77   31
 43 Edens, Samuel              M Walton Youth          18:08.13
 44 Dahlhauser, Grant          M Woodstock Yo          18:12.86
 45 Anderson, Ryan             M Walton Youth          18:32.75
 46 Vance, Holden              M Walton Youth          18:34.82
 47 Gellis, Lach               M Marietta Track Club   18:37.38
 48 Babish, Joseph             M Lassiter Jr CC        18:50.80   32
 49 Zimmer, Colin              M Lassiter Jr CC        19:09.26   33
 50 McSparron, Ryan            M Creekview Yo          20:32.20   34
 51 Dobso, Kyle                M Ptcflash              20:56.49
 52 Walker, Malachi            M E-1 Track Club        21:17.01
 53 Hollingsworth, Drayven     M Etowah Youth          21:35.22
 54 McCormick, James           M Kennworth Tr          21:39.75
 55 Waltz, Steven              M Lassiter Jr CC        22:01.68
 56 Johnson, Kyle              M E-1 Track Club        24:17.41
 57 Hefner, Jacob              M Creekview Yo          24:29.61   35
 58 Birnbaum, Matthew          M Walton Youth          25:26.42
 59 Vlachakis, Manoli          M Ptcflash              25:45.27

                                   Team Scores
=======================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7
=======================================================================
9-10 Results - Boys 3000 Run
   1 Walton Youth Track Club      33    2    5    6    9   11
      Total Time:  1:10:36.76
         Average:    14:07.36
   2 Alpha Crush Running Club     58    3    7   13   16   19
      Total Time:  1:14:02.67
         Average:    14:48.54
   3 Ptcflash                     82    4   14   17   21   26
      Total Time:  1:17:52.66
         Average:    15:34.54
   4 Kennworth Track Club         86    1   15   20   22   28
      Total Time:  1:18:10.40
         Average:    15:38.08
   5 Etowah Youth Track Cub      107    8   12   27   29   31
      Total Time:  1:22:08.20
         Average:    16:25.64
   6 Lassiter Jr CC              130   10   25   30   32   33
      Total Time:  1:27:14.67
         Average:    17:26.94
   7 Creekview Youth Track and   134   18   23   24   34   35
      Total Time:  1:34:19.96
         Average:    18:52.00

Event 5  Girls 11-12 3k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Runyan, Sydney               Etowah Youth          12:35.50    1
  2 Hernandez, Nyah              Unattached            12:41.97
  3 Patterson, Caroline          Great Strides         12:46.06
  4 Whiten, Alex                 Kennworth Tr          13:17.11    2
  5 LiPuma, Samantha             E-1 Track Club        14:12.98
  6 Gates, Makena                Creekview Yo          14:26.02
  7 Thornton, Hope               Lassiter Jr CC        14:28.87
  8 Chamberlain, Ellen           Walton Youth          14:31.22    3
  9 Filipek, Isabel              Alpha Crush Runn      14:31.80    4
 10 Smith, Zoe                   Ptcflash              14:35.74    5
 11 Sullivan, Jordan             Runnin' Mustangs      14:47.45
 12 Mitchell, Allison            Walton Youth          14:47.55    6
 13 McLean, Katelyn              Alpha Crush Runn      14:49.72    7
 14 Murray, Calista              Alpha Crush Runn      14:52.29    8
 15 Buchanan, Claire             Alpha Crush Runn      14:59.37    9
 16 Wilson, Jada                 Walton Youth          15:04.29   10
 17 Bradshaw, Riley              JackRabbit T          15:05.10   11
 18 Aldridge, Faith              Kennworth Tr          15:13.99   12
 19 McTyre, Elizabeth            Creekview Yo          15:15.09
 20 Hock, Isabella               Walton Youth          15:17.10   13
 21 Ward, Kate                   Great Strides         15:18.62
 22 Lenox, Samantha              Alpha Crush Runn      15:18.78   14
 23 Lewis, Taylor                Ptcflash              15:24.30   15
 24 Funk, Ansleigh               Great Strides         15:25.92
 25 Heisman, Hannah              Etowah Youth          15:28.96   16
 26 Dobso, Megan                 Ptcflash              15:32.20   17
 27 Jackson, Devon               Ptcflash              15:32.63   18
 28 Watts, Sydne                 Etowah Youth          15:33.42   19
 29 Murray, Emma                 Ptcflash              15:45.99   20
 30 Bowles, Sydney               Jefferson Pa          15:50.02
 31 Williams, Briana             Premier Athl          15:53.00
 32 Griggs, Lauryn               Premier Athl          15:55.63
 33 Solomon, Mya                 Premier Athl          16:02.80
 34 Bailey, Anna                 Woodstock Yo          16:08.73   21
 35 Golden, Makenna              Etowah Youth          16:10.74   22
 36 Bragg, Amy                   Ptcflash              16:12.52
 37 Walker, Raney                Ptcflash              16:14.70
 38 Carr, Lillian                Alpha Crush Runn      16:15.23   23
 39 Ostervold, Sophia            Walton Youth          16:17.09   24
 40 Craig, Kendall               Lassiter Jr CC        16:31.62
 41 King, Najiyah                JackRabbit T          16:33.33   25
 42 Stiber, Avery                Woodstock Yo          16:37.92   26
 43 Otieno, Jamila               Etowah Youth          16:38.84   27
 44 Singh, Karisma               JackRabbit T          16:39.95   28
 45 Johnson, Hannah              Etowah Youth          16:50.95
 46 Burnette, Elizabeth          JackRabbit T          16:51.00   29
 47 Novicki, Kylee               Jefferson Pa          16:52.73
 48 Barrett, Kimberly            Woodstock Yo          16:59.29   30
 49 Harris, Lauren               Alpha Crush Runn      17:00.00   31
 50 Vernon, Ana                  Alpha Crush Runn      17:08.99
 51 Englert, Mackenzie           Woodstock Yo          17:09.00   32
 52 Elmattrawy, Laila            North DeKalb Blaze    17:17.17
 53 Clark, Laney                 Great Strides         17:28.46
 54 Nemeth, Shelby               Alpha Crush Runn      17:33.69
 55 Holmes, Dhylan               North DeKalb Blaze    17:44.99
 56 Fox, Kaylea                  Ptcflash              17:49.53
 57 Campana, Buckley             North DeKalb Blaze    17:50.50
 58 Haughey, Anna                Etowah Youth          18:00.16
 59 Bates, Megan                 Alpha Crush Runn      18:00.58
 60 Brennan, Lauryn              Kennworth Tr          18:14.76   33
 61 McNeice, Katherine           Walton Youth          18:23.01
 62 Phelps, Annika               Alpha Crush Runn      18:25.22   34
 63 McVicar, Kylie               Etowah Youth          18:37.51
 64 Williams, Zelda              Walton Youth          18:38.53
 65 Romick, Cora                 heartsoleRC           18:46.52
 66 McGinty, Maeve               Alpha Crush Runn      18:50.60   35
 67 Osborne, Catherine           Kennworth Tr          19:09.26   36
 68 Nation, Mckenzie             Alpha Crush Runn      19:15.27   37
 69 Chisholm, Madison            Jefferson Pa          19:15.33
 70 Chernowski, Naomi            Walton Youth          19:16.15
 71 Postone, Madison             Etowah Youth          19:17.08
 72 Townsend, Maggie             Alpha Crush Runn      19:19.98
 73 Reding, Hannah               Alpha Crush Runn      19:32.28
 74 Sirmans, Hannah              Jefferson Pa          19:44.67
 75 Lockhart, Jaide              Woodstock Yo          19:48.04   38
 76 Faber, Spencer               heartsoleRC           20:17.50
 77 Conrad, Emily                heartsoleRC           20:17.90
 78 Harrison, Maxine             Woodstock Yo          20:48.56
 79 Henry, Leah                  Woodstock Yo          20:55.42
 80 Holdmeyer, Alexa             Walton Youth          20:58.60
 81 Phillips, Madilyn            Woodstock Yo          21:00.88
 82 Mercier, Hallie              Kennworth Tr          21:04.56   39
 83 Collet, Melanie              JackRabbit T          21:11.90   40
 84 Haiden, Diana                YMCA Metro Atlanta    21:17.47
 85 Deutchman, Jamie             Kennworth Tr          21:22.60
 86 Benoit, Satya                Marietta Track Club   21:48.28
 87 Stopp, Mikaylee              Woodstock Yo          22:28.15
 88 Schlaupitz, Myah             Alpha Crush           22:47.76
 89 Stephan, Megan               Etowah Youth          23:29.43
 90 Carder, Anna May             Creekview Yo          23:35.93
 91 Menshon, Taylor              Etowah Youth          23:56.91
 92 Green, Daijah                Woodstock Yo          24:05.42
 93 Malone, Lailah               East Cobb Ch          24:16.31
 94 Canteli, Annabelle           East Cobb Ch          24:19.39
 95 Powell, Jayda                heartsoleRC           24:22.35

                                   Team Scores
=======================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7
=======================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     42    4    7    8    9   14
      Total Time:  1:14:31.96
         Average:    14:54.40
   2 Walton Youth Track Club      56    3    6   10   13   24
      Total Time:  1:15:57.25
         Average:    15:11.45
   3 Ptcflash                     75    5   15   17   18   20
      Total Time:  1:16:50.86
         Average:    15:22.18
   4 Etowah Youth Track Cub       85    1   16   19   22   27
      Total Time:  1:16:27.46
         Average:    15:17.50
   5 Kennworth Track Club        122    2   12   33   36   39
      Total Time:  1:26:59.68
         Average:    17:23.94
   6 JackRabbit Track & XC Tea   133   11   25   28   29   40
      Total Time:  1:26:21.28
         Average:    17:16.26
   7 Woodstock Youth Track Clu   147   21   26   30   32   38
      Total Time:  1:26:42.98
         Average:    17:20.60
   8 Alpha Crush Running Club    160   23   31   34   35   37
      Total Time:  1:29:46.32
         Average:    17:57.27

Event 6  Boys 11-12 3k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Patterson, Michael           Great Strides         12:01.28    1
  2 Rager, Sean                  Alpha Crush Runn      12:18.88    2
  3 Jeffrey, Bryce               Woodstock Yo          12:20.63    3
  4 Nicholl, Andy                Kennworth Tr          12:44.56    4
  5 Bower, Brennan               Alpha Crush Runn      12:51.34    5
  6 Deboy, Alex                  Ptcflash              12:55.30    6
  7 Brodmyer, Devon              Lassiter Jr CC        13:08.17    7
  8 Schusterman, Max             Smyrna Track Club     13:12.18
  9 Selph, Ethan                 JackRabbit T          13:18.18    8
 10 Mateo, Axel                  Alpha Crush Runn      13:18.20    9
 11 Henschel, Tyler              Woodstock Yo          13:18.53   10
 12 Ainsworth, Trent             JackRabbit T          13:20.98   11
 13 Jackson, David               Woodstock Yo          13:26.09   12
 14 Thornton, Sean               Lassiter Jr CC        13:29.42   13
 15 Munk, Carter                 Ptcflash              13:31.23   14
 16 Zimmer, Alex                 Lassiter Jr CC        13:31.86   15
 17 Donovan, Jack                Alpha Crush Runn      13:35.00   16
 18 Milone, Brennan              Woodstock Yo          13:36.34   17
 19 Rangaswamy, Surya            Great Strides         13:37.11   18
 20 Shadoff, Evan                Great Strides         13:53.96   19
 21 Windham, Alex                Kennworth Tr          14:04.37   20
 22 Duncan, Michael              Marietta Track Club   14:11.78
 23 Winne, Collin                Great Strides         14:13.30   21
 24 Ainsworth, Scott             JackRabbit T          14:13.36   22
 25 Vookles, Dean                Walton Youth          14:23.41   23
 26 Pritts, Zachary              Walton Youth          14:24.42   24
 27 Potluri, Eeshwar             Great Strides         14:32.22   25
 28 Perkins, Adam                Great Strides         14:33.01
 29 Miller, Damon                JackRabbit T          14:40.01   26
 30 Ellingson, Tait              Etowah Youth          14:46.46
 31 Schutt, Jackson              Alpha Crush Runn      14:48.11   27
 32 Wilson, Donovan              Marietta Track Club   14:53.34
 33 Jobe, William                Creekview Yo          15:01.62
 34 Brennan, Dylan               Great Strides         15:02.81
 35 Jones, Justin                Ptcflash              15:10.78   28
 36 Taylor, Andrew               Alpha Crush Runn      15:13.84   29
 37 McLaughlin, William (Lia     Ptcflash              15:15.26   30
 38 Carter, Richard              Marietta Track Club   15:19.37
 39 Van Derhei, Aiden            JackRabbit T          15:35.43   31
 40 Getz, Ryan                   Kennworth Tr          15:47.57   32
 41 Verdon, Julian               Walton Youth          15:50.64   33
 42 Bridgeman, Maverick          East Cobb Ch          15:51.33
 43 Reginelli, Ashton            Woodstock Yo          15:52.33   34
 44 Rolen, Michael               Kennworth Tr          16:00.10   35
 45 Ware, Nathaniel              Alpha Crush Runn      16:00.51   36
 46 Cole, Noah                   JackRabbit T          16:00.79
 47 Hils, Walker                 Alpha Crush Runn      16:02.69   37
 48 Smith, Micah                 heartsoleRC           16:14.85   38
 49 Tsang-Chan, Sam              Walton Youth          16:19.93   39
 50 Hewett, Oliver               North DeKalb Blaze    16:21.52
 51 Sonderman, Devan             Walton Youth          16:23.94   40
 52 Vanoort, Lucas               JackRabbit T          16:24.68
 53 Tavani, RJ                   Alpha Crush Runn      16:36.00
 54 Cortes, Julian               heartsoleRC           16:46.47   41
 55 Washington, Khirin           North DeKalb Blaze    16:58.39
 56 Black, Kieran                Etowah Youth          17:07.97
 57 Stall, Zachary               Alpha Crush Runn      17:11.57   42
 58 Harris, Morgan               JackRabbit T          17:14.13
 59 Kight, Preston               Walton Youth          17:18.75
 60 Anderson, Duncan             Ptcflash              17:20.35   43
 61 Irvin, Andrew                Lassiter Jr CC        17:20.69   44
 62 Harte, Michael               Walton Youth          17:21.38
 63 Spratt, Luke                 Etowah Youth          17:25.98
 64 Delacroix, Aaron             JackRabbit T          17:41.95
 65 Forberg, Lee                 Walton Youth          17:49.42
 66 Dapkus, Aaron                heartsoleRC           17:53.73   45
 67 Schuller, Ben                Kennworth Tr          17:59.70   46
 68 Arterbury, Cameron           Woodstock Yo          18:21.60
 69 Danzig, Jonathan             Walton Youth          18:22.75
 70 Farrell, Sam                 Ptcflash              18:25.13
 71 Dapkus, Alex                 heartsoleRC           18:32.67   47
 72 Pheifer, Garrett             Woodstock Yo          18:45.89
 73 McBride, Angel               East Cobb Ch          19:31.46
 74 Puhalovich, Ben              Great Strides         19:40.94
 75 Mata, Alejandro              YMCA Metro Atlanta    19:45.72
 76 Bolton, Ethan                Ntc Flames            20:02.70
 77 Walters, Maxwell             Walton Youth          20:14.26
 78 Mellen, Austin               Lassiter Jr CC        20:21.74   48
 79 Stoltz, Ethan                Walton Youth          20:37.71
 80 Gulledge, Ashton             Ntc Flames            20:52.31
 81 Braggs, Ryan                 Etowah Youth          20:56.36
 82 Young, Joshua                Lassiter Jr CC        20:56.53
 83 Cantrell, William            Creekview Yo          20:58.98
 84 Dahlhauser, Jacob            Woodstock Yo          21:04.02
 85 Zertuche, Dilyn              Creekview Yo          21:05.00
 86 Srivastava, Aditya           Alpha Crush Runn      21:12.26   49
 87 Payne, Benjamin              Lassiter Jr CC        21:12.88
 88 Campbell, William            heartsoleRC           21:28.70   50
 89 Reynolds, Everett            Woodstock Yo          21:36.56
 90 Burke, Kevin                 Lassiter Jr CC        22:11.01

                                   Team Scores
=======================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7
=======================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     59    2    5    9   16   27
      Total Time:  1:06:51.53
         Average:    13:22.31
   2 Woodstock Youth Track Clu    76    3   10   12   17   34
      Total Time:  1:08:33.92
         Average:    13:42.79
   3 Great Strides                84    1   18   19   21   25
      Total Time:  1:08:17.87
         Average:    13:39.58
   4 JackRabbit Track & XC Tea    98    8   11   22   26   31
      Total Time:  1:11:07.96
         Average:    14:13.60
   5 Ptcflash                    121    6   14   28   30   43
      Total Time:  1:14:12.92
         Average:    14:50.59
   6 Lassiter Jr CC              127    7   13   15   44   48
      Total Time:  1:17:51.88
         Average:    15:34.38
   7 Kennworth Track Club        137    4   20   32   35   46
      Total Time:  1:16:36.30
         Average:    15:19.26
   8 Walton Youth Track Club     159   23   24   33   39   40
      Total Time:  1:17:22.34
         Average:    15:28.47
   9 Alpha Crush Running Club    193   29   36   37   42   49
      Total Time:  1:25:40.87
         Average:    17:08.18
  10 heartsoleRC                 221   38   41   45   47   50
      Total Time:  1:30:56.42
         Average:    18:11.29

Event 7  Girls 13-14 4k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
13-14 Results 4000 Run
  1 Bagwell, Emma                Alpha Crush Runn      17:54.71    1
  2 Baynes, Caroline             Ptcflash              18:24.09    2
  3 Paskins, Chloe               Alpha Crush Runn      18:35.79    3
  4 Hyser, Carleigh              Alpha Crush Runn      18:52.61    4
  5 Sherman, Elly                Alpha Crush Runn      18:56.22    5
  6 Everest, Hannah              Etowah Youth          19:21.72
  7 Bowers, Emily                Alpha Crush Runn      19:25.77    6
  8 Redish, Taylor               Lassiter Jr CC        19:35.38
  9 Jeske, Abby                  Kennworth Tr          19:38.91
 10 O'Neal, Brianna              Great Strides         19:47.34
 11 Johnson, Alicia              Alpha Crush Runn      19:53.01
 12 John, Alexia                 Woodstock Yo          20:30.98
 13 Phelps, Chloe                Alpha Crush Runn      20:35.21    7
 14 Clements, Cara               Ptcflash              20:43.99    8
 15 Howlin, Kylee                Great Strides         20:50.36
 16 Frank, Mattison              Walton Youth          20:55.62    9
 17 Cole, Erin                   Alpha Crush Runn      21:25.73
 18 Brewer, Anna                 Creekview Yo          21:58.68
 19 Foster, Allayah              JackRabbit T          21:59.35
 20 Wagner, Faith                Alpha Crush Runn      22:00.33   10
 21 Greene, Celeste              Alpha Crush Runn      22:10.75   11
 22 Wadsworth, Waverly           Walton Youth          22:15.22   12
 23 Smith, Rachel                Woodstock Yo          22:16.30
 24 West, Anna Legan             Ptcflash              22:55.97   13
 25 Opore, Angela                JackRabbit T          22:57.36
 26 Kimber, Hannah               Unattached            22:59.75
 27 Kenney, Erin                 heartsoleRC           23:14.51
 28 Edwards, Kyla                E-1 Track Club        23:17.30
 29 Robinson, Ashley             Alpha Crush Runn      23:19.65   14
 30 Dominguez, Alexis            Etowah Youth          23:19.79
 31 Davis, Jacqueline            Alpha Crush Runn      23:24.49   15
 32 Armao, Lauren                Alpha Crush Runn      23:41.00
 33 Pike, Abigail                Lassiter Jr CC        23:47.19
 34 Aycock, Kate                 Walton Youth          24:13.64   16
 35 Langell, Alexandra           Walton Youth          24:44.57   17
 36 Hunter, Katie                Walton Youth          24:46.21   18
 37 Smilowitz, Risa              Alpha Crush Runn      24:59.08
 38 Deveau, Katlyn               Etowah Youth          25:18.78
 39 Robbins, Zina                Walton Youth          25:49.37
 40 Boyle, Katie                 Walton Youth          26:26.89
 41 Gibbs, London                East Cobb Ch          26:54.56
 42 Simmons, Naomi               Lassiter Jr CC        27:05.27
 43 Dahlhauser, Emma             Woodstock Yo          27:41.89
 44 Lail, Carrie                 Ptcflash              28:43.27   19
 45 Tinsley, Erin                Ptcflash              28:43.48   20

                                   Team Scores
=======================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7
=======================================================================
13-14 Results 4000 Run
   1 Alpha Crush Running Club     19    1    3    4    5    6
      Total Time:  1:33:45.10
         Average:    18:45.02
   2 Alpha Crush Running Club     57    7   10   11   14   15
      Total Time:  1:51:30.43
         Average:    22:18.09
   3 Ptcflash                     62    2    8   13   19   20
      Total Time:  1:59:30.80
         Average:    23:54.16
   4 Walton Youth Track Club      72    9   12   16   17   18
      Total Time:  1:56:55.26
         Average:    23:23.06

Event 8  Boys 13-14 4k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
13-14 Results 4000 Run
  1 Jones, Jordan                Ptcflash              15:49.67    1
  2 Holden, Harrison             Walton Youth          16:00.21    2
  3 Chappell, Robert             Alpha Crush Runn      16:21.39    3
  4 Lyon, Nick                   Alpha Crush Runn      16:22.60    4
  5 Harman, Camden               Alpha Crush Runn      16:45.54    5
  6 Fultz, Harrison              Ptcflash              16:48.94    6
  7 Womack, Wyatt                Walton Youth          16:50.03    7
  8 Hamill, Brady                Ptcflash              16:53.03    8
  9 Cooper, Samuel               Walton Youth          16:56.92    9
 10 Milton, Dru                  Alpha Crush Runn      16:57.10   10
 11 Fravel, Hayden               Alpha Crush Runn      16:58.19   11
 12 Limon, Esteban               Lassiter Jr CC        17:13.99   12
 13 Keeline, Jaeger              Lassiter Jr CC        17:17.10   13
 14 Krause, Conor                Walton Youth          17:26.67   14
 15 Lohman, Devin                Ptcflash              17:33.42   15
 16 Bartnicki, Adam              Walton Youth          17:43.83   16
 17 Wood, Alexander              Ptcflash              17:48.54   17
 18 Ratliff, Paul                Kennworth Tr          17:49.15
 19 Smith, Bryce                 Ptcflash              17:52.83
 20 Rigsby, Jacob                Woodstock Yo          17:57.41
 21 Kumar, Jayanth               Lassiter Jr CC        18:01.95   18
 22 Patterson, Joshua            Great Strides         18:05.30
 23 Melehan, Trevor              Etowah Youth          18:11.67   19
 24 Mason, Dylan                 Woodstock Yo          18:14.53
 25 Tennessee, Zachary           Alpha Crush Runn      18:17.34   20
 26 Cook, Jonathan               Creekview Yo          18:26.37
 27 Haughey, Kyle                Etowah Youth          18:34.63   21
 28 Akridge, Hunter              Great Strides         18:36.61
 29 Bedell, William              Walton Youth          18:37.11
 30 Hoben, Jack                  Alpha Crush Runn      18:45.90
 31 Pari, Krishna                Unattached            18:53.55
 32 Aldridge, Malachai           Kennworth Tr          18:53.95
 33 Keller, Adam                 JackRabbit T          19:05.69
 34 Kraus, Kyle                  Walton Youth          19:17.10
 35 Sipling, Chesson             Alpha Crush Runn      19:27.35   22
 36 Ellingson, Per               Etowah Youth          19:29.76   23
 37 Hicks, Gunnar                E-1 Track Club        19:30.66   24
 38 Davis, Jacob                 Walton Youth          19:42.28
 39 Anderson, Grant              Walton Youth          19:42.33
 40 Newton, Darian               Alpha Crush Runn      19:52.25   25
 41 Davis, Luke                  Walton Youth          19:52.87
 42 Eshleman, Clayton            Walton Youth          19:53.56
 43 Slatton, Jack                Great Strides         20:01.78
 44 Lewis, Trey                  Ptcflash              20:05.18
 45 Bowers, Sam                  Alpha Crush Runn      20:06.45
 46 Harris, Tyler                Walton Youth          20:13.82
 47 McGonigle, William           Etowah Youth          20:15.17   26
 48 Moody, Stephen               Lassiter Jr CC        20:15.86   27
 49 King, Derrick                JackRabbit T          20:26.97
 50 Vlachakis, Yanni             Ptcflash              20:37.16
 51 Hablas, Patrick              Alpha Crush Runn      20:48.29   28
 52 Preston, Micah               heartsoleRC           20:54.54
 53 Colquitt, Latif              E-1 Track Club        20:55.24   29
 54 Easterwood, Jayce            E-1 Track Club        21:12.87   30
 55 Gordon, Joshua               Alpha Crush Runn      21:16.52   31
 56 Johnston, Gavin              Alpha Crush Runn      21:18.89
 57 Hakes, Robert                Walton Youth          21:25.34
 58 Barrington, Thad             Lassiter Jr CC        21:31.64   32
 59 Milewski, Timothy            heartsoleRC           21:41.08
 60 Hamilton, Kevin              heartsoleRC           21:58.52
 61 Grisham, Jack                Woodstock Yo          21:58.81
 62 Farmer, Zachary              Etowah Youth          22:14.28   33
 63 Holcomb, Joseph              E-1 Track Club        22:16.21   34
 64 Hood, Jacob                  YMCA Metro Atlanta    22:17.70
 65 Teal, Austin                 E-1 Track Club        22:26.48   35
 66 Mellen, Avery                Lassiter Jr CC        22:37.76
 67 Barrett, Tim                 Woodstock Yo          23:31.90
 68 Warren, Michael              Lassiter Jr CC        24:07.11
 69 Freeman, Lukas               Creekview Yo          24:12.88
 70 Rechsteiner, Cayden          Etowah Youth          24:25.20
 71 Waldron, Sean                Etowah Youth          24:34.55
 72 O'Briant, Zachary            Creekview Yo          24:45.10
 73 Dorner, Jacob                Ptcflash              24:49.83
 74 Rochon, Andino               Etowah Youth          25:42.92

                                   Team Scores
=======================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7
=======================================================================
13-14 Results 4000 Run
   1 Alpha Crush Running Club     33    3    4    5   10   11
      Total Time:  1:23:24.82
         Average:    16:40.97
   2 Ptcflash                     47    1    6    8   15   17
      Total Time:  1:24:53.60
         Average:    16:58.72
   3 Walton Youth Track Club      48    2    7    9   14   16
      Total Time:  1:24:57.66
         Average:    16:59.54
   4 Lassiter Jr CC              102   12   13   18   27   32
      Total Time:  1:34:20.54
         Average:    18:52.11
   5 Etowah Youth Track Cub      122   19   21   23   26   33
      Total Time:  1:38:45.51
         Average:    19:45.11
   6 Alpha Crush Running Club    126   20   22   25   28   31
      Total Time:  1:39:41.75
         Average:    19:56.35
   7 E-1 Track Club              152   24   29   30   34   35
      Total Time:  1:46:21.46
         Average:    21:16.30


Event 7  Girls 15-18 4k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
15-18 Results 4000 Run
  1 Jennette, Libby              East Cobb Ch          21:04.26
  2 Inyama, Azinne               Inferno Elite         31:42.66

Event 8  Boys 15-18 4k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
15-18 Results 4000 Run
  1 Shortell, Parker             Ntc Flames            18:04.12
  2 Trepper, Noah                Ntc Flames            18:05.55
  3 Pilgrim, Hayden              Kennworth Tr          19:22.24
  4 Bridgeman, Remington         East Cobb Ch          19:46.58
  5 Martin, Mason                Ptcflash              22:20.31

ċ
results.txt
(45k)
Alpha Crush Running Club,
Sep 23, 2013, 1:50 PM