Meet Results - Kennworth Youth XC Invitational - September 29, 2013

Smart Event Management LLC - Contractor License
2013 Kennworth XC Invitational - 9/29/2013
Allatoona High School

Event 1  Mixed 8 & Under 2000 Meter Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
8 & Under Results - Women 2000 Run
  1 Brennan, Sienna            W Great Strides          8:52.16
  2 Tarpley, Taylor            W Ptcflash               9:04.51
  3 Augmon, Sydney             W Runnin' Mustangs       9:05.12
  4 Bailey, Lily               W Woodstock Yo           9:05.26
  5 Tilley, Addison            W Marietta Track Club    9:35.95
  6 Polk, Cameryn              W Ptcflash               9:49.63
  7 Heppner, Heidi             W Alpha Crush           10:00.64
  8 Harvey, Sophie-Katherine   W Walton Youth          10:01.24    1
  9 Bunke, Caroline            W Walton Youth          10:05.73    2
 10 Getz, Amanda               W Kennworth Tr          10:10.99    3
 11 Pagan, Imani               W Kennworth Tr          10:17.76    4
 12 Karrh, Jessie              W Walton Youth          10:22.83    5
 13 Brown, Joann               W Creekview Yo          10:28.30
 14 Brodmyer, Paige            W Lassiter Jr CC        10:43.91
 15 Oakes, Addison             W Walton Youth          10:44.33    6
 16 Nicholl, Jenna             W Kennworth Tr          10:55.37    7
 17 Smith, Paulina             W JackRabbit T          11:07.67
 18 Dioguardi, Alexandria      W Creekview Yo          11:44.84
 19 Pagan, Akilah              W Kennworth Tr          12:00.81    8
 20 Schlaupitz, Brynn          W Alpha Crush           12:03.90
 21 Sharma, Anita              W Walton Youth          12:16.94    9
 22 Conrad, Abigail            W heartsoleRC           12:18.50   10
 23 Shotski, Cooper            W Jefferson Pa          12:22.51
 24 Webb, Hollis               W Jefferson Pa          12:25.01
 25 Dillon, Aniah              W E-1 Track Club        12:41.00
 26 Isakson, Sarah Katherine   W Walton Youth          12:55.36
 27 Mayfield, Hannah           W Lassiter Jr CC        12:57.21
 28 Borders, Jane              W Kennworth Tr          13:04.08   11
 29 Rolen, Brooke              W Kennworth Tr          13:22.12
 30 Anderson, Gretchen         W Ptcflash              13:23.54
 31 Hartgrove, Justyn          W YMCA Metro Atlanta    13:47.83
 32 Gates, Camdyn              W Creekview Yo          14:13.78
 33 Anderson, Vivian           W Ptcflash              14:33.94
 34 Romick, Audra              W heartsoleRC           15:09.52   12
 35 Davidson, Yasmina          W heartsoleRC           15:10.66   13
 36 Porter, Evie               W Lassiter Jr CC        15:12.02
 37 Cole, Clare                W Alpha Crush           15:27.28
 38 King, Isabelle             W heartsoleRC           15:34.57   14
 39 Conrad, Elizabeth          W heartsoleRC           15:40.28   15
 40 Bellon, Kira               W heartsoleRC           15:40.84
8 & Under Results - Men 2000 Run
  1 Rush, Julian               M Ptcflash               8:08.21
  2 Young, Jake                M Creekview Yo           8:29.20    1
  3 Cole, Timothy              M Alpha Crush            8:37.51
  4 Helms, Grant               M Walton Youth           8:46.66    2
  5 Sleight, Joshua            M E-1 Track Club         8:47.59
  6 Cantrell, Cayden           M River Ridge            9:02.43
  7 Polk, Connor               M Ptcflash               9:13.32
  8 Brenneman, Benny           M Walton Youth           9:15.05    3
  9 Daniels, Tyler             M Etowah Youth           9:15.18    4
 10 Mata, Daniel               M YMCA Metro Atlanta     9:19.67
 11 Mitchell, John             M Walton Youth           9:24.92    5
 12 Ezell, Trent               M Etowah Youth           9:26.58    6
 13 O,Neal, Shane              M Great Strides          9:30.90
 14 Aycock, James              M Walton Youth           9:32.85    7
 15 Mahorner, Andrew           M Kennworth Tr           9:42.36
 16 Russell, Luke              M Creekview Yo           9:51.52    8
 17 Owens, Davis               M Marietta Track Club    9:52.21
 18 Nelson, Luke               M Walton Youth          10:14.88    9
 19 Beckman, Joseph            M Alpha Crush           10:17.46
 20 Ellingson, Ry              M Etowah Youth          10:22.32   10
 21 McDonald, Carter           M Ptcflash              10:25.76
 22 Green, Austin              M Walton Youth          10:47.59
 23 Dahlhauser, Grant          M Woodstock Yo          10:50.13
 24 Kramer, Everett            M heartsoleRC           10:57.89
 25 King, James                M heartsoleRC           10:58.05
 26 Hockman, Christian         M Etowah Youth          11:15.56   11
 27 Westrick, Mark             M unattached            11:29.50
 28 Fleming, Mason             M heartsoleRC           11:29.55
 29 Martin, Drew               M Kennworth Tr          11:29.82
 30 Aldridge, Mark             M Kennworth Tr          11:33.94
 31 Giles, Derrick             M JackRabbit T          11:41.65
 32 Coccoli, Henry             M Walton Youth          11:45.42
 33 Zhang, Aldric              M North DeKalb Blaze    11:52.76
 34 Grizzle, Reed              M Kennworth Tr          11:56.64
 35 Haller, Tyler              M Lassiter Jr CC        12:22.48
 36 Hefner, Jackson            M Creekview Yo          12:36.37   12
 37 Cross, Thomas              M Alpha Crush           12:53.53
 38 Brown, Thomas              M Creekview Yo          13:00.76   13
 39 Camp, Silas                M Great Strides         13:07.43
 40 Holmfelt, Zachary          M Etowah Youth          13:15.72   14
 41 Preston, Eric              M heartsoleRC           13:17.20
 42 Kenney, Noah               M Creekview Yo          14:51.57   15
 43 Davis, Jack                M Walton Youth          15:06.68
 44 McBride, Aidan             M East Cobb Cheetah     15:41.77
 45 Carlin, Avery              M East Cobb Cheetah     15:42.31
 46 Porter, Weston             M Lassiter Jr CC        16:59.38

                                   Team Scores
=============================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5
=============================================================
8 & Under Results - Men 2000 Run
   1 Walton Youth Track Club      26    2    3    5    7    9
      Total Time:    47:14.36
         Average:     9:26.88
   2 Etowah Youth Track Cub       45    4    6   10   11   14
      Total Time:    53:35.36
         Average:    10:43.08
   3 Creekview Youth Track and    49    1    8   12   13   15
      Total Time:    58:49.42
         Average:    11:45.89
8 & Under Results - Women 2000 Run
   1 Walton Youth Track Club      23    1    2    5    6    9
      Total Time:    53:31.07
         Average:    10:42.22
   2 Kennworth Track Club         33    3    4    7    8   11
      Total Time:    56:29.01
         Average:    11:17.81
   3 heartsoleRC                  64   10   12   13   14   15
      Total Time:  1:13:53.53
         Average:    14:46.71

Event 3  Mixed 9-10 3k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
9-10 Results - Women 3000 Run
  1 Walker, Allie              W Ptcflash              12:43.55    1
  2 Poma, Michela              W Walton Youth          13:04.34    2
  3 Black, Analise             W Etowah Youth          13:28.04    3
  4 Calbert, Makenna           W Etowah Youth          13:28.96    4
  5 Lipper, Erin               W Etowah Youth          13:37.61    5
  6 Brown, Brianna             W Ptcflash              13:42.23    6
  7 Heppner, Clara             W Alpha Crush           13:49.78
  8 Calbert, Natalie           W Etowah Youth          14:08.68    7
  9 Blurton, Katherine         W JackRabbit T          14:23.16
 10 Bedell, Sarah              W Walton Youth          14:24.13    8
 11 Williams, Nevaeh           W Ptcflash              14:24.38    9
 12 Rydinsky, Hattie-Alice     W Marietta Track Club   14:27.08
 13 Smith, Nicole              W Ptcflash              14:28.92   10
 14 Lance, Meg                 W Etowah Youth          14:32.10   11
 15 Alsup, Paris               W Ptcflash              14:42.94   12
 16 Jung, Katie                W Lassiter Jr CC        14:44.87
 17 Fleming, Mackenzie         W heartsoleRC           14:46.23   13
 18 Lodde, Elise               W Lassiter Jr CC        14:52.93
 19 McTyre, Kathryn            W Creekview Yo          14:58.01
 20 Gibson, Olivia             W Ptcflash              14:59.34
 21 Ellis, Ariel               W North DeKalb Blaze    15:05.29
 22 Beckman, Juliana           W Alpha Crush           15:24.07
 23 Hoppenfeld, Alexa          W Alpha Crush           15:31.77
 24 Parker, Emily              W Jefferson Pa          15:32.27
 25 Blackstock, Livi           W Jefferson Pa          15:34.08
 26 Brice, Molly               W heartsoleRC           15:43.71   14
 27 Crumbley, Damire           W CC Striders           15:45.08
 28 Bunke, Grace               W Walton Youth          15:52.53   15
 29 Olvin, Veronica            W Woodstock Yo          16:03.18
 30 Moehler, Keegan            W Walton Youth          16:06.88   16
 31 Giffen, Avery              W Ptcflash              16:20.43
 32 Kiser, Sydney              W Walton Youth          16:20.66   17
 33 Rouse, Emily               W heartsoleRC           16:30.20   18
 34 Mcbride, Allyria           W East Cobb Cheetah     16:34.48
 35 Magallanes, Sarah          W Walton Youth          16:42.05
 36 Owens, Madeline            W Marietta Track Club   16:43.08
 37 Motley, Knyelle            W Inferno Elite         16:45.80
 38 Schusterman, Molly         W Smyrna Track Club     16:48.20
 39 Harvey, Lilianna           W Walton Youth          16:52.52
 40 Norrell, Lily              W Woodstock Yo          16:54.42
 41 West, Bailey               W Ptcflash              17:01.84
 42 Pitts, Victoria            W Creekview Yo          17:02.93
 43 Rousselle, Isabel          W Creekview Yo          17:03.05
 44 van Nostrand, Vivienne     W Walton Youth          17:04.76
 45 Tapp, Lindsey              W Ptcflash              17:08.94
 46 Boadu, Madison             W JackRabbit T          17:17.45
 47 Allen, Bridgette           W Marietta Track Club   17:18.71
 48 Burks, Sidney              W Ptcflash              17:35.02
 49 Karpisnki, Alice           W Walton Youth          17:35.32
 50 Hall, Cayden               W CC Striders           17:57.82
 51 Kiser, Lindsey             W Walton Youth          18:42.04
 52 Rolen, Jenna               W Kennworth Tr          18:46.73
 53 Lansdowne, Lucy            W Walton Youth          18:48.20
 54 Axelsson, Annie            W Etowah Youth          18:50.07
 55 Borders, Kate              W Kennworth Tr          19:04.89
 56 Parker, Lillian            W Jefferson Pa          19:15.10
 57 Heinsz, Brienna            W Ptcflash              19:24.42
 58 Preston, Lillian           W heartsoleRC           19:31.98   19
 59 Cunningham, Emily          W Woodstock Yo          19:33.61
 60 Monday, Ellie              W Kennworth Tr          20:15.46
 61 Thomas, Kendall            W Inferno Elite         21:06.57
 62 Brice, Morgan              W heartsoleRC           22:08.94   20
9-10 Results - Men 3000 Run
  1 Dayal, Amir                M E-1 Track Club        11:41.32
  2 Mason, Owen                M Woodstock Yo          12:16.95
  3 Hoppenfeld, Eli            M Alpha Crush           12:20.87
  4 Bekele, Lucas              M Great Strides         12:23.35
  5 Windham, Carter            M Kennworth Tr          12:30.38    1
  6 Hakes, William             M Walton Youth          12:33.87    2
  7 Rush, Nathan               M Ptcflash              12:39.21    3
  8 Bartnicki, Ethan           M Walton Youth          12:44.86    4
  9 Lefever, Samuel            M Etowah Youth          12:46.47    5
 10 Sertl, Brandon             M Walton Youth          13:10.22    6
 11 McConnell, Evan            M Ptcflash              13:13.73    7
 12 Getz, Kyle                 M Kennworth Tr          13:18.21    8
 13 Hicks, Cannon              M E-1 Track Club        13:22.16
 14 Garrison, Evan             M Walton Youth          13:31.22    9
 15 Gates, Bryson              M Creekview Yo          13:35.60   10
 16 O'Neal, Grady              M Great Strides         13:42.00
 17 Garriques, Braeden         M Creekview Yo          13:43.70   11
 18 Giles, Pierce              M Lassiter Jr CC        13:53.09   12
 19 Foster, Isiah              M JackRabbit T          13:53.58
 20 Bausman, Logan             M Ptcflash              14:04.68   13
 21 Robison, Warren            M Ptcflash              14:07.29   14
 22 Bagley, Ryan               M Kennworth Tr          14:08.07   15
 23 Brittian, David            M Marietta Track Club   14:17.89
 24 Brush, Brett               M Jefferson Pa          14:19.15
 25 Rasmussen, Walter          M Walton Youth          14:21.22   16
 26 Windham, Davis             M Kennworth Tr          14:26.77   17
 27 King, Addison              M heartsoleRC           14:35.65
 28 Jones, Anthony             M Ptcflash              14:36.81   18
 29 Schneider, Brennan         M Great Strides         14:37.47
 30 Cole, Aiden                M JackRabbit T          14:38.78
 31 Rochon, Anthony            M Etowah Youth          14:49.67   19
 32 Hagye, Emery               M JackRabbit T          14:58.27
 33 Cockrell, Brennen          M Lassiter Jr CC        15:07.22   20
 34 Norrell, Logan             M Woodstock Yo          15:09.85
 35 Feis, Matthew              M Walton Youth          15:11.90
 36 Holmgren, Miller           M Kennworth Tr          15:17.35   21
 37 Camp, Isaac                M Great Strides         15:22.20
 38 Carder, Benjamin           M Creekview Yo          15:37.09   22
 39 Johnson, Kevin             M Alpha Crush           15:43.97
 40 Edens, Samuel              M Walton Youth          15:49.27
 41 Olson, Joshua              M Ptcflash              15:51.11
 42 Balmes, Jaccob             M Etowah Youth          16:00.89   23
 43 Funderburke, Jacob         M CC Striders           16:08.39
 44 Anderson, Ryan             M Walton Youth          16:26.40
 45 Mellen, Ashton             M Lassiter Jr CC        16:34.47   24
 46 Waltz, Steven              M Lassiter Jr CC        16:43.87   25
 47 McSparron, Ryan            M Creekview Yo          17:32.21   26
 48 Zimmer, Colin              M Lassiter Jr CC        17:35.12   27
 49 Walker, Seth               M Etowah Youth          17:54.42   28
 50 Henry, Evan                M Ptcflash              18:06.90
 51 Hollingsworth, Drayven     M Etowah Youth          18:11.21   29
 52 Babish, Joseph             M Lassiter Jr CC        18:12.50
 53 McCormick, James           M Kennworth Tr          19:06.88
 54 Dobso, Kyle                M Ptcflash              19:20.44
 55 Walker, Malachi            M E-1 Track Club        21:44.98
 56 Hefner, Jacob              M Creekview Yo          22:16.25   30
 57 Vlachakis, Manoli          M Ptcflash              22:20.83
 58 Papageorge, David          M heartsoleRC           24:19.52
 59 Smith, William             M CC Striders           24:24.88

                                   Team Scores
=============================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5
=============================================================
9-10 Results - Men 3000 Run
   1 Walton Youth Track Club      37    2    4    6    9   16
      Total Time:  1:06:21.39
         Average:    13:16.28
   2 Ptcflash                     55    3    7   13   14   18
      Total Time:  1:08:41.72
         Average:    13:44.35
   3 Kennworth Track Club         62    1    8   15   17   21
      Total Time:  1:09:40.78
         Average:    13:56.16
   4 Creekview Youth Track and    99   10   11   22   26   30
      Total Time:  1:22:44.85
         Average:    16:32.97
   5 Etowah Youth Track Cub      104    5   19   23   28   29
      Total Time:  1:19:42.66
         Average:    15:56.54
   6 Lassiter Jr CC              108   12   20   24   25   27
      Total Time:  1:19:53.77
         Average:    15:58.76
9-10 Results - Women 3000 Run
   1 Etowah Youth Track Cub       30    3    4    5    7   11
      Total Time:  1:09:15.39
         Average:    13:51.08
   2 Ptcflash                     38    1    6    9   10   12
      Total Time:  1:10:02.02
         Average:    14:00.41
   3 Walton Youth Track Club      58    2    8   15   16   17
      Total Time:  1:15:48.54
         Average:    15:09.71
   4 heartsoleRC                  84   13   14   18   19   20
      Total Time:  1:28:41.06
         Average:    17:44.22

Event 5  Girls 11-12 3k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Whiten, Alex                 Kennworth Tr          11:28.07    1
  2 Runyan, Sydney               Etowah Youth          11:50.25    2
  3 Patterson, Caroline          Great Strides         12:03.22
  4 McLean, Katelyn              Alpha Crush           12:41.56    3
  5 Smith, Zoe                   Ptcflash              12:49.51    4
  6 Hill, Faith                  Premier Athl          12:54.81
  7 Chamberlain, Ellen           Walton Youth          12:56.43    5
  8 LiPuma, Samantha             E-1 Track Club        12:59.95
  9 Thornton, Hope               Lassiter Jr CC        13:03.47
 10 Gates, Makena                Creekview Yo          13:07.53
 11 Taylor, Jazzmin              E-1 Track Club        13:07.68
 12 Dobso, Megan                 Ptcflash              13:12.65    6
 13 Bailey, Anna                 Woodstock Yo          13:19.30    7
 14 Mitchell, Allison            Walton Youth          13:27.09    8
 15 Lagomarsino, Avery           Woodstock Yo          13:33.20    9
 16 Buchanan, Claire             Alpha Crush           13:33.33   10
 17 Sullivan, Jordan             Runnin' Mustangs      13:37.40
 18 Bradshaw, Riley              JackRabbit T          13:40.74   11
 19 Murray, Calista              Alpha Crush           13:51.37   12
 20 McTyre, Elizabeth            Creekview Yo          13:56.88
 21 Wilson, Jada                 Walton Youth          14:07.84   13
 22 Ward, Kate                   Great Strides         14:12.82
 23 Craig, Kendall               Lassiter Jr CC        14:15.01
 24 Watts, Sydne                 Etowah Youth          14:18.79   14
 25 King, Najiyah                JackRabbit T          14:21.35   15
 26 Aldridge, Faith              Kennworth Tr          14:24.36   16
 27 Otieno, Jamila               Etowah Youth          14:27.53   17
 28 Hock, Isabella               Walton Youth          14:27.63   18
 29 Johnson, Hannah              Etowah Youth          14:36.42   19
 30 Huntington, Alycia           Great Strides         14:42.72
 31 Heisman, Hannah              Etowah Youth          14:49.70   20
 32 Jackson, Devon               Ptcflash              14:50.04   21
 33 Williams, Briana             Premier Athl          14:50.54
 34 Wernecke, Olivia             Ptcflash              14:56.07   22
 35 Golden, Makenna              Etowah Youth          14:59.11
 36 Vernon, Ana                  Alpha Crush           15:07.13   23
 37 Ostervold, Sophia            Walton Youth          15:08.15   24
 38 Burnette, Elizabeth          JackRabbit T          15:09.35   25
 39 Singh, Karisma               JackRabbit T          15:14.16   26
 40 Magallanes, Alexandra        Walton Youth          15:24.14
 41 Elmattrawy, Laila            North DeKalb Blaze    15:26.89
 42 Brennan, Lauryn              Kennworth Tr          15:29.34   27
 43 Clark, Laney                 Great Strides         15:31.36
 44 Solomon, Mya                 Premier Athl          15:38.10
 45 Englert, Mackenzie           Woodstock Yo          15:48.50   28
 46 Harrison, Maxine             Woodstock Yo          15:55.57   29
 47 Walker, Raney                Ptcflash              15:57.03   30
 48 Haughey, Anna                Etowah Youth          16:02.18
 49 McGinty, Maeve               Alpha Crush           16:04.27   31
 50 McNeice, Katherine           Walton Youth          16:13.64
 51 Canteli, Annabelle           East Cobb Cheetah     16:16.83
 52 Nation, McKenzie             Alpha Crush           16:23.38
 53 Osborne, Catherine           Kennworth Tr          16:37.49   32
 54 Holmes, Dhylan               North DeKalb Blaze    16:46.16
 55 Carr, Lillian                Alpha Crush           16:50.89
 56 Henry, Leah                  Woodstock Yo          16:53.31   33
 57 Postone, Madison             Etowah Youth          16:54.74
 58 Romick, Cora                 heartsoleRC           16:56.66   34
 59 Phelps, Annika               Alpha Crush           17:04.10
 60 Phillips, Madilyn            Woodstock Yo          17:06.40
 61 Conrad, Emily                heartsoleRC           17:07.28   35
 62 Deutchman, Jamie             Kennworth Tr          17:17.03   36
 63 Mercier, Hallie              Kennworth Tr          17:17.50
 64 McVicar, Kylie               Etowah Youth          17:18.20
 65 Benoit, Satya                Marietta Track Club   17:18.54
 66 Chernowski, Naomi            Walton Youth          17:18.74
 67 Williams, Zelda              Walton Youth          17:22.38
 68 Stopp, Mikaylee              Woodstock Yo          17:27.09
 69 Chisholm, Madison            Jefferson Pa          18:07.10
 70 Collet, Melanie              JackRabbit T          18:11.46   37
 71 Haiden, Diana                YMCA Metro Atlanta    18:13.06
 72 Faber, Spencer               heartsoleRC           18:16.24   38
 73 Trujillo, Deborah            Etowah Youth          18:18.02
 74 McWhorter, Isabella          Woodstock Yo          18:25.09
 75 Holdmeyer, Alexa             Walton Youth          18:38.89
 76 Larsen, Jasmin               heartsoleRC           19:31.83   39
 77 Stephan, Megan               Etowah Youth          19:33.99
 78 Carder, Anna May             Creekview Yo          19:45.23
 79 Menshon, Taylor              Etowah Youth          20:31.26
 80 Gilreath, Michelle           Etowah Youth          20:53.07
 81 Malone, Lailah               East Cobb Cheetah     21:19.84
 82 Powell, Jayda                heartsoleRC           21:35.87   40

                                   Team Scores
=============================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5
=============================================================
   1 Walton Youth Track Club      68    5    8   13   18   24
      Total Time:  1:10:07.14
         Average:    14:01.43
   2 Etowah Youth Track Cub       72    2   14   17   19   20
      Total Time:  1:10:02.69
         Average:    14:00.54
   3 Alpha Crush Running Club     79    3   10   12   23   31
      Total Time:  1:11:17.66
         Average:    14:15.54
   4 Ptcflash                     83    4    6   21   22   30
      Total Time:  1:11:45.30
         Average:    14:21.06
   5 Woodstock Youth Track Clu   106    7    9   28   29   33
      Total Time:  1:15:29.88
         Average:    15:05.98
   6 Kennworth Track Club        112    1   16   27   32   36
      Total Time:  1:15:16.29
         Average:    15:03.26
   7 JackRabbit Track & XC Tea   114   11   15   25   26   37
      Total Time:  1:16:37.06
         Average:    15:19.42
   8 heartsoleRC                 186   34   35   38   39   40
      Total Time:  1:33:27.88
         Average:    18:41.58

Event 6  Boys 11-12 3k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Patterson, Michael           Great Strides         11:08.00    1
  2 Jeffrey, Bryce               Woodstock Yo          11:15.86    2
  3 Heard, Aiden                 Woodstock Yo          11:16.94    3
  4 Nicholl, Andy                Kennworth Tr          11:38.42    4
  5 Bower, Brennan               Alpha Crush           11:42.73    5
  6 Brodmyer, Devon              Lassiter Jr CC        11:51.45    6
  7 Selph, Ethan                 JackRabbit T          11:53.11    7
  8 Henschel, Tyler              Woodstock Yo          11:57.10    8
  9 Deboy, Alex                  Ptcflash              11:59.51    9
 10 Thornton, Sean               Lassiter Jr CC        12:01.60   10
 11 Windham, Alex                Kennworth Tr          12:05.21   11
 12 Schusterman, Max             Smyrna Track Club     12:06.00
 13 Pritts, Zachary              Walton Youth          12:06.05   12
 14 Ainsworth, Trent             JackRabbit T          12:12.03   13
 15 Milone, Brennan              Woodstock Yo          12:15.77   14
 16 Zimmer, Alex                 Lassiter Jr CC        12:25.55   15
 17 Rangaswamy, Surya            Great Strides         12:31.20   16
 18 Duncan, Michael              Marietta Track Club   12:34.20
 19 Mateo, Axel                  Alpha Crush           12:36.13   17
 20 Shadoff, Evan                Great Strides         12:43.48   18
 21 Winne, Collin                Great Strides         12:47.55   19
 22 Ellingson, Tait              Etowah Youth          12:55.48
 23 Tarpley, Alex                Ptcflash              12:59.87   20
 24 Rajbhandari, Pranav          Walton Youth          13:12.00   21
 25 Van Derhei, Aiden            JackRabbit T          13:20.83   22
 26 Ainsworth, Scott             JackRabbit T          13:20.93   23
 27 Wilson, Donovan              Marietta Track Club   13:27.00
 28 Potluri, Eeshwar             Great Strides         13:27.07   24
 29 Carter, Richard              Marietta Track Club   13:30.46
 30 Miller, Damon                JackRabbit T          13:32.51   25
 31 Taylor, Andrew               Alpha Crush           13:41.33   26
 32 Vookles, Dean                Walton Youth          13:48.02   27
 33 Perkins, Adam                Great Strides         13:48.26
 34 Getz, Ryan                   Kennworth Tr          13:53.30   28
 35 Lloyd, Tucker                Walton Youth          13:55.02   29
 36 Anastasi, Nicholas           Woodstock Yo          13:59.84   30
 37 Gibson, Quinn                Ptcflash              13:59.86   31
 38 Jones, Justin                Ptcflash              13:59.87   32
 39 Forberg, Lee                 Walton Youth          14:10.55   33
 40 Houdeshell, Colin            Alpha Crush           14:11.46   34
 41 Harris, Morgan               JackRabbit T          14:13.04
 42 Brennan, Dylan               Great Strides         14:16.07
 43 Reginelli, Ashton            Woodstock Yo          14:18.10
 44 Nicholason, Adam             Great Strides         14:20.05
 45 Sonderman, Devan             Walton Youth          14:21.35
 46 Rolen, Michael               Kennworth Tr          14:23.89   35
 47 Tavani, RJ                   Alpha Crush           14:31.55   36
 48 Harte, Michael               Walton Youth          14:32.19
 49 Smith, Micah                 heartsoleRC           14:37.60
 50 Washington, Khirin           North DeKalb Blaze    14:42.57
 51 Cole, Noah                   JackRabbit T          14:43.89
 52 Hewett, Oliver               North DeKalb Blaze    14:50.89
 53 Arterbury, Cameron           Woodstock Yo          14:51.08
 54 Farrell, Sam                 Ptcflash              14:51.96   37
 55 Carver, Dean                 CC Striders           14:54.03
 56 Spratt, Luke                 Etowah Youth          14:59.58
 57 Steele, Mason                River Ridge           15:09.27
 58 Irvin, Andrew                Lassiter Jr CC        15:12.27   38
 59 Anderson, Duncan             Ptcflash              15:27.71
 60 Danzig, Jonathan             Walton Youth          15:32.52
 61 Eiserloh, Ethan              CC Striders           15:35.55
 62 Kight, Preston               Walton Youth          15:43.25
 63 Demps, Michael               Premier Athl          15:47.56
 64 Pheifer, Garrett             Woodstock Yo          15:49.39
 65 Dapkus, Aaron                heartsoleRC           16:10.72
 66 Dahlhauser, Jacob            Woodstock Yo          16:36.65
 67 Zertuche, Dilyn              Creekview Yo          16:50.78
 68 Schuller, Ben                Kennworth Tr          16:59.89   39
 69 McBride, Angel               East Cobb Cheetah     17:01.78
 70 Puhalovich, Ben              Great Strides         17:04.40
 71 Stoltz, Ethan                Walton Youth          17:05.28
 72 Bolton, Ethan                Ntc Flames            17:17.22
 73 Dapkus, Alex                 heartsoleRC           17:18.31
 74 Braggs, Ryan                 Etowah Youth          17:20.47
 75 Mata, Alejandro              YMCA Metro Atlanta    17:24.73
 76 Burke, Kevin                 Lassiter Jr CC        17:35.51   40
 77 Cantrell, William            Creekview Yo          17:37.09
 78 Smith, Jaxsen                Etowah Youth          17:37.72
 79 Reynolds, Everett            Woodstock Yo          17:53.24
 80 Mellen, Austin               Lassiter Jr CC        17:59.18
 81 Gulledge, Ashton             Ntc Flames            18:17.99
 82 Walters, Maxwell             Walton Youth          18:22.40
 83 Campbell, William            heartsoleRC           18:29.64
 84 Young, Joshua                Lassiter Jr CC        19:34.61

                                   Team Scores
=============================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5
=============================================================
   1 Woodstock Youth Track Clu    57    2    3    8   14   30
      Total Time:  1:00:45.51
         Average:    12:09.11
   2 Great Strides                78    1   16   18   19   24
      Total Time:  1:02:37.30
         Average:    12:31.46
   3 JackRabbit Track & XC Tea    90    7   13   22   23   25
      Total Time:  1:04:19.41
         Average:    12:51.89
   4 Lassiter Jr CC              109    6   10   15   38   40
      Total Time:  1:09:06.38
         Average:    13:49.28
   5 Kennworth Track Club        117    4   11   28   35   39
      Total Time:  1:09:00.71
         Average:    13:48.15
   6 Alpha Crush Running Club    118    5   17   26   34   36
      Total Time:  1:06:43.20
         Average:    13:20.64
   7 Walton Youth Track Club     122   12   21   27   29   33
      Total Time:  1:07:11.64
         Average:    13:26.33
   8 Ptcflash                    129    9   20   31   32   37
      Total Time:  1:07:51.07
         Average:    13:34.22

Event 7  Girls 13-18 4k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
13-14 Results 4000 Run
  1 Dupont, Kaylee               Great Strides         16:35.32
  2 Baynes, Caroline             Ptcflash              16:49.62    1
  3 Bowers, Emily                Alpha Crush           17:10.09    2
  4 Jeske, Abby                  Kennworth Tr          17:12.54
  5 Sherman, Elly                Alpha Crush           17:16.54    3
  6 Redish, Taylor               Lassiter Jr CC        17:32.77
  7 Howlin, Kylee                Great Strides         17:53.53
  8 John, Alexia                 Woodstock Yo          17:54.31
  9 O'Neal, Brianna              Great Strides         17:57.72
 10 Paskins, Chloe               Alpha Crush           18:10.45    4
 11 Johnson, Alicia              Alpha Crush           18:34.55    5
 12 Foster, Allayah              JackRabbit T          18:35.04
 13 Clements, Cara               Ptcflash              18:53.54    6
 14 Phelps, Chloe                Alpha Crush           19:01.83    7
 15 Smith, Rachel                Woodstock Yo          19:35.88
 16 Kimber, Hannah               Creekview Yo          19:56.26
 17 Dahlhauser, Emma             Woodstock Yo          20:16.23
 18 Greene, Celeste              Alpha Crush           20:32.46
 19 West, Anna Legan             Ptcflash              20:33.82    8
 20 Edwards, Kyla                E-1 Track Club        20:35.00
 21 Armao, Lauren                Alpha Crush           20:39.15
 22 Dominguez, Alexis            Etowah Youth          20:48.58
 23 Robinson, Ashley             Alpha Crush           21:06.28
 24 Pike, Abigail                Lassiter Jr CC        21:29.07
 25 Kenney, Erin                 heartsoleRC           21:53.50
 26 Deveau, Katlyn               Etowah Youth          22:13.29
 27 Robbins, Zina                Walton Youth          22:49.51
 28 Brewer, Anna                 Creekview Yo          23:01.94
 29 Aycock, Kate                 Walton Youth          23:32.33
 30 Gibbs, London                East Cobb Cheetah     24:03.53
 31 Lail, Carrie                 Ptcflash              24:05.82    9
 32 Tinsley, Erin                Ptcflash              24:18.14   10
 33 Simmons, Naomi               Lassiter Jr CC        24:20.70
15-18 Results 4000 Run
  1 Jennette, Libby              East Cobb Cheetah     19:27.20
  2 Koch, Hannah                 heartsoleRC           21:40.83
  3 Robinson, Alexandria         Runnin' Mustangs      25:46.16

                                   Team Scores
=============================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5
=============================================================
13-14 Results 4000 Run
   1 Alpha Crush Running Club     21    2    3    4    5    7
      Total Time:  1:30:13.46
         Average:    18:02.70
   2 Ptcflash                     34    1    6    8    9   10
      Total Time:  1:44:40.94
         Average:    20:56.19

Event 8  Boys 13-18 4k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
13-14 Results 4000 Run
  1 Cantrell, Zac                River Ridge           14:04.75
  2 Jones, Jordan                Ptcflash              14:24.32    1
  3 Holden, Harrison             Walton Youth          14:35.18    2
  4 Bowers, Sam                  Alpha Crush           14:40.76    3
  5 Ratliff, Paul                Kennworth Tr          14:57.34
  6 Hamill, Brady                Ptcflash              15:00.85    4
  7 Bower, Sebastian             Alpha Crush           15:02.18    5
  8 Cooper, Samuel               Walton Youth          15:05.66    6
  9 Fultz, Harrison              Ptcflash              15:11.22    7
 10 Lyon, Nick                   Alpha Crush           15:12.08    8
 11 Milton, Dru                  Alpha Crush           15:20.41    9
 12 Womack, Wyatt                Walton Youth          15:28.45   10
 13 Melehan, Trevor              Etowah Youth          15:29.62   11
 14 Lohman, Devin                Ptcflash              15:39.38   12
 15 Limon, Esteban               Lassiter Jr CC        15:43.04   13
 16 Bartnicki, Adam              Walton Youth          15:44.45   14
 17 Patterson, Joshua            Great Strides         15:49.32
 18 Rigsby, Jacob                Woodstock Yo          15:55.31   15
 19 Krause, Conor                Walton Youth          15:56.31   16
 20 Harman, Camden               Alpha Crush           15:57.61   17
 21 Smith, Bryce                 Ptcflash              15:58.95   18
 22 Akridge, Hunter              Great Strides         16:05.98
 23 Keller, Adam                 JackRabbit T          16:08.68
 24 Ellingson, Per               Etowah Youth          16:10.52   19
 25 Keeline, Jaeger              Lassiter Jr CC        16:17.27   20
 26 Wood, Alexander              Ptcflash              16:17.63
 27 Mason, Dylan                 Woodstock Yo          16:22.97   21
 28 Bishop, Justin               Etowah Youth          16:27.54   22
 29 Zell, Robert                 River Ridge           16:28.31
 30 Cook, Jonathan               Creekview Yo          16:31.38
 31 Davis, Jacob                 Walton Youth          16:34.11
 32 Haughey, Kyle                Etowah Youth          16:36.11   23
 33 Lewis, Trey                  Ptcflash              16:37.41
 34 Tennessee, Zachary           Alpha Crush           16:43.69
 35 Kumar, Jayanth               Lassiter Jr CC        16:49.67   24
 36 King, Derrick                JackRabbit T          16:54.54
 37 Moody, Stephen               Lassiter Jr CC        16:57.85   25
 38 Kraus, Kyle                  Walton Youth          17:08.69
 39 Eshleman, Clayton            Walton Youth          17:12.72
 40 Easterwood, Jayce            E-1 Track Club        17:13.96
 41 Sipling, Chesson             Alpha Crush           17:16.09
 42 Aldridge, Malachai           Kennworth Tr          17:27.82
 43 Davis, Luke                  Walton Youth          17:38.42
 44 Henry, Rease                 Ptcflash              17:42.24
 45 Bronkhorst, Cameron          River Ridge           17:44.14
 46 Harris, Tyler                Walton Youth          17:47.47
 47 Barrett, Tim                 Woodstock Yo          17:48.85   26
 48 Hicks, Gunnar                E-1 Track Club        17:51.77
 49 Gowan, Cameron               River Ridge           17:59.82
 50 Bausman, Cullen              Ptcflash              18:06.81
 51 Freeman, Lukas               Creekview Yo          18:10.92
 52 Stephens, Jacob              Woodstock Yo          18:15.58   27
 53 Holt, Charles                North DeKalb Blaze    18:16.78
 54 Farmer, Zachary              Etowah Youth          18:18.29   28
 55 Hamilton, Kevin              heartsoleRC           18:21.30
 56 Anderson, Grant              Walton Youth          18:21.59
 57 Barrington, Thad             Lassiter Jr CC        18:22.42   29
 58 Teal, Austin                 E-1 Track Club        18:28.85
 59 Vlachakis, Yanni             Ptcflash              18:30.73
 60 Kinion, Craig                Etowah Youth          18:32.82
 61 Grisham, Jack                Woodstock Yo          18:40.56   30
 62 Beckman, JohnPaul            Alpha Crush           18:54.31
 63 Fredrikson, Jack             Ptcflash              19:08.96
 64 Preston, Micah               heartsoleRC           19:15.78
 65 Fleming, Marshall            heartsoleRC           19:32.16
 66 Mellen, Avery                Lassiter Jr CC        19:37.54
 67 Hood, Jacob                  YMCA Metro Atlanta    19:43.34
 68 Milewski, Timothy            heartsoleRC           19:51.40
 69 Rochon, Andino               Etowah Youth          19:51.43
 70 Waldron, Sean                Etowah Youth          20:25.20
 71 Warren, Michael              Lassiter Jr CC        20:37.82
 72 Dorner, Jacob                Ptcflash              21:18.54
 73 O'Briant, Zachary            Creekview Yo          22:49.04
15-18 Results 4000 Run
  1 Patterson, Matthew           Great Strides         13:21.37
  2 Howlin, Jake                 Great Strides         13:38.40
  3 Whiten, Drew                 Kennworth Tr          13:39.75
  4 Trepper, Noah                Ntc Flames            15:14.89
  5 Shortell, Parker             Ntc Flames            15:29.57
  6 Pilgrim, Hayden              Kennworth Tr          17:23.48
  7 Tomlinson, Antjuan           Ntc Flames            18:53.87
  8 Martin, Mason                Ptcflash              19:44.39
  9 Koch, Peter                  heartsoleRC           21:10.86

                                   Team Scores
=============================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5
=============================================================
13-14 Results 4000 Run
   1 Alpha Crush Running Club     42    3    5    8    9   17
      Total Time:  1:16:13.04
         Average:    15:14.61
   2 Ptcflash                     42    1    4    7   12   18
      Total Time:  1:16:14.72
         Average:    15:14.95
   3 Walton Youth Track Club      48    2    6   10   14   16
      Total Time:  1:16:50.05
         Average:    15:22.01
   4 Etowah Youth Track Cub      103   11   19   22   23   28
      Total Time:  1:23:02.08
         Average:    16:36.42
   5 Lassiter Jr CC              111   13   20   24   25   29
      Total Time:  1:24:10.25
         Average:    16:50.05
   6 Woodstock Youth Track Clu   119   15   21   26   27   30
      Total Time:  1:27:03.27
         Average:    17:24.66