Meet Results - Etowah XC Invitational - October 5, 2013

Smart Event Management LLC - Contractor License
2013 Etowah XC Invitational - 10/5/2013
Boling Park, Canton, Ga.

Event 1  Mixed 8 & Under 2000 Meter Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
8 & Under Results - Women 2000 Run
  1 Tarpley, Taylor            W Ptcflash               8:14.47    1
  2 Augmon, Sydney             W Runnin Mustangs        8:15.22
  3 Tilley, Addison            W Marietta Track Club    8:36.70
  4 Bailey, Lily               W Woodstock Yo           8:52.39
  5 Heppner, Heidi             W Alpha Crush            8:56.47
  6 Polk, Cameryn              W Ptcflash               9:28.88    2
  7 codner, olivia             W Carrollton             9:30.67
  8 Getz, Amanda               W Kennworth Tr           9:40.31    3
  9 Brodmyer, Paige            W Lassiter Jr CC         9:45.61
 10 Rager, Katelyn             W Alpha Crush            9:46.15
 11 Nicholl, Jenna             W Kennworth Tr           9:52.92    4
 12 Pagan, Imani               W Kennworth Tr           9:54.44    5
 13 Hamilton, Clark            W heartsoleRC           10:03.09    6
 14 Brown, Natalie             W JackRabbit T          10:08.76
 15 Ayers, Aliyah              W Carrollton            10:32.09
 16 Sandle, Trinity            W Southside Pi          10:59.46
 17 Pagan, Akilah              W Kennworth Tr          11:09.64    7
 18 Conrad, Abigail            W heartsoleRC           11:14.46    8
 19 Rolen, Brooke              W Kennworth Tr          11:15.84    9
 20 Borders, Jane              W Kennworth Tr          11:22.26
 21 Behrmann, Kylie            W Alpha Crush           11:22.33
 22 Dioguardi, Alexandria      W Creekview Yo          11:25.45
 23 Mishkoff, Hope             W Alpha Crush           11:25.56
 24 Mayfield, Hannah           W Lassiter Jr CC        11:35.10
 25 Hartgrove, Justyn          W YMCA Metro Atlanta    11:35.19
 26 Shotski, Cooper            W Jefferson Pa          11:38.01
 27 Rouse, Shaelyn             W heartsoleRC           11:39.31   10
 28 Bartley, Kennedy           W Ptcflash              12:02.07   11
 29 Gates, Camdyn              W Creekview Yo          12:11.99
 30 Anderson, Gretchen         W Ptcflash              12:24.31   12
 31 Dekock, Nichola            W Lassiter Jr CC        12:24.74
 32 Hounslow, Anna             W Walton Youth          12:42.58
 33 Porter, Evie               W Lassiter Jr CC        13:26.34
 34 Madison, Kamren            W Southside Pi          13:42.85
 35 King, Isabelle             W heartsoleRC           14:32.87   13
 36 Anderson, Vivian           W Ptcflash              14:34.64   14
 37 Bellon, Kira               W heartsoleRC           14:36.95   15
 38 Conrad, Elizabeth          W heartsoleRC           15:20.57
8 & Under Results - Men 2000 Run
  1 Rush, Julian               M Ptcflash               7:34.95
  2 Young, Jake                M Creekview Yo           7:54.40
  3 marsh, jaylen              M Carrollton             8:05.26    1
  4 Helms, Grant               M Walton Youth           8:13.83    2
  5 Daniels, Tyler             M Etowah Youth           8:33.64    3
  6 Mata, Daniel               M YMCA Metro Atlanta     8:43.71
  7 Ezell, Trent               M Etowah Youth           8:45.36    4
  8 Mahorner, Andrew           M Kennworth Tr           8:45.96
  9 Brenneman, Benny           M Walton Youth           9:03.73    5
 10 Mitchell, John             M Walton Youth           9:04.14    6
 11 King, James                M heartsoleRC            9:07.40
 12 blackmon, hudson           M Carrollton             9:14.33    7
 13 Russell, Luke              M Creekview Yo           9:15.09
 14 Polk, Connor               M Ptcflash               9:26.71
 15 Edmondson, Mitchel         M Southside Pi           9:28.09
 16 Aycock, James              M Walton Youth           9:40.46    8
 17 Beckman, Joseph            M Alpha Crush            9:49.48
 18 Balmes, Eli                M Etowah Youth           9:51.05    9
 19 Everest, Luke              M Etowah Youth           9:54.34   10
 20 Ellingson, Ry              M Etowah Youth          10:07.98   11
 21 Owens, Davis               M Marietta Track Club   10:32.03
 22 Powell, Cedrick            M heartsoleRC           10:50.40
 23 Hockman, Christian         M Etowah Youth          10:51.46
 24 Grizzle, Reed              M Kennworth Tr          10:53.36
 25 Giles, Derrick             M JackRabbit T          11:05.51
 26 Dekock, Aiden              M Lassiter Jr CC        11:09.92
 27 Fleming, Mason             M heartsoleRC           11:10.61
 28 Martin, Drew               M Kennworth Tr          11:11.21
 29 Porter, Weston             M Lassiter Jr CC        11:15.44
 30 henderson, eli             M Carrollton            11:21.36   12
 31 smith, daniel              M Carrollton            11:22.21   13
 32 Aldridge, Mark             M Kennworth Tr          11:29.86
 33 Green, Austin              M Walton Youth          11:40.80   14
 34 Holmfelt, Zachary          M Etowah Youth          11:44.03
 35 Cross, Thomas              M Alpha Crush           11:53.14
 36 Kenney, Noah               M Creekview Yo          11:53.51
 37 reaves, daivs              M Carrollton            16:02.01   15

                                   Team Scores
=============================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5
=============================================================
8 & Under Results - Men 2000 Run
   1 Walton Youth Track Club      35    2    5    6    8   14
      Total Time:    47:42.96
         Average:     9:32.60
   2 Etowah Youth Track Cub       37    3    4    9   10   11
      Total Time:    47:12.37
         Average:     9:26.48
   3 Carrollton                   48    1    7   12   13   15
      Total Time:    56:05.17
         Average:    11:13.04
8 & Under Results - Women 2000 Run
   1 Kennworth Track Club         28    3    4    5    7    9
      Total Time:    51:53.15
         Average:    10:22.63
   2 Ptcflash                     40    1    2   11   12   14
      Total Time:    56:44.37
         Average:    11:20.88
   3 heartsoleRC                  52    6    8   10   13   15
      Total Time:  1:02:06.68
         Average:    12:25.34


Event 3  Girls 9-10 3k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Walker, Allie                Ptcflash              12:11.64    1
  2 White, Naomi                 Southside Pi          12:15.34
  3 Bohles, Sydney               Southside Pi          12:17.19
  4 Daniel, Audra                Ptcflash              12:24.44    2
  5 Poma, Michela                Walton Youth          12:34.99    3
  6 Calbert, Makenna             Etowah Youth          12:37.24
  7 Culpepper, Mackenzie         Unattached            12:40.24
  8 Brown, Brianna               Ptcflash              12:51.50    4
  9 Lipper, Erin                 Etowah Youth          12:58.01
 10 Calbert, Natalie             Etowah Youth          13:03.86
 11 Heppner, Clara               Alpha Crush           13:06.66    5
 12 Blurton, Katherine           JackRabbit T          13:07.70
 13 Smith, Nicole                Ptcflash              13:18.32    6
 14 Hernandez, Bela              Unattached            13:37.07
 15 Murray, Abby                 Ptcflash              13:43.35    7
 16 White, Michayla              Southside Pi          13:46.16
 17 slappey, kate                Carrollton            13:49.09
 18 Prol, Madeline               Alpha Crush           13:52.38    8
 19 McTyre, Kathryn              Creekview Yo          13:54.02
 20 Dickenson, Elizabeth         Alpha Crush           13:55.45    9
 21 Bedell, Sarah                Walton Youth          13:55.96   10
 22 Blackstock, Livi             Jefferson Pa          13:57.37
 23 Behrmann, Sydnie             Alpha Crush           14:02.15   11
 24 Fleming, Mackenzie           heartsoleRC           14:02.94   12
 25 Smith, Jaden                 JackRabbit T          14:08.94
 26 Alsup, Paris                 Ptcflash              14:09.26
 27 Gibson, Olivia               Ptcflash              14:13.56
 28 Rydinsky, Hattie-Alice       Marietta Track Club   14:21.14
 29 Lodde, Elise                 Lassiter Jr CC        14:33.31
 30 Russell, Madelyn             Creekview Yo          14:45.92
 31 Pray-Brown, Asydiah          North DeKalb Blaze    14:51.69
 32 Pitts, Victoria              Creekview Yo          14:56.99
 33 Brice, Molly                 heartsoleRC           15:08.11   13
 34 Owens, Madeline              Marietta Track Club   15:12.01
 35 Allen, Bridgette             Marietta Track Club   15:13.23
 36 Kiser, Sydney                Walton Youth          15:18.45   14
 37 Magallanes, Sarah            Walton Youth          15:26.85   15
 38 Mitravich, Ava               Walton Youth          15:26.95   16
 39 Giffen, Avery                Ptcflash              15:26.98
 40 Beckman, Juliana             Alpha Crush           15:29.33   17
 41 Crumbley, Damire             CC Striders           15:35.30
 42 Rouse, Emily                 heartsoleRC           15:38.67   18
 43 Olvin, Veronica              Woodstock Yo          15:51.72
 44 Tapp, Lindsey                Ptcflash              15:53.09
 45 Cunningham, Emily            Woodstock Yo          15:53.61
 46 West, Bailey                 Ptcflash              16:06.46
 47 Hall, Cayden                 CC Striders           16:33.05
 48 ayers, anna                  Carrollton            16:56.59
 49 Kiser, Lindsey               Walton Youth          16:57.47
 50 Frazier, Altagracia          YMCA Metro Atlanta    17:14.01
 51 Parker, Lillian              Jefferson Pa          17:40.26
 52 Rolen, Jenna                 Kennworth Tr          17:47.37
 53 Parker, Emily                Jefferson Pa          17:52.02
 54 Preston, Lillian             heartsoleRC           17:58.41   19
 55 Borders, Kate                Kennworth Tr          18:00.99
 56 Heinsz, Brienna              Ptcflash              18:03.20
 57 Olvin, Caroline              Woodstock Yo          18:26.38
 58 Palmer, Lynley               Woodstock Yo          18:47.20
 59 reese, ronna                 Carrollton            19:19.08
 60 Campbell, Kait               heartsoleRC           20:21.37   20
 61 Brice, Morgan                heartsoleRC           20:29.47
 62 Cochran, Marycate            heartsoleRC           20:43.66

                                   Team Scores
=============================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5
=============================================================
   1 Ptcflash                     20    1    2    4    6    7
      Total Time:  1:04:29.25
         Average:    12:53.85
   2 Alpha Crush Running Club     50    5    8    9   11   17
      Total Time:  1:10:25.97
         Average:    14:05.20
   3 Walton Youth Track Club      58    3   10   14   15   16
      Total Time:  1:12:43.20
         Average:    14:32.64
   4 heartsoleRC                  82   12   13   18   19   20
      Total Time:  1:23:09.50
         Average:    16:37.90

Event 4  Boys 9-10 3k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McConnell, Evan              Ptcflash              11:47.68    1
  2 Smy, Harrison                YMCA Metro Atlanta    12:06.62
  3 Hakes, William               Walton Youth          12:11.73    2
  4 Everest, Jack                Etowah Youth          12:17.12    3
  5 Sertl, Brandon               Walton Youth          12:27.14    4
  6 Prol, Michael                Alpha Crush           12:28.69
  7 Bartnicki, Ethan             Walton Youth          12:28.96    5
  8 Rush, Nathan                 Ptcflash              12:32.96    6
  9 Lefever, Samuel              Etowah Youth          12:36.69    7
 10 Roberts, Owen                Alpha Crush           12:38.51
 11 Foster, Isiah                JackRabbit T          12:40.21
 12 mcclain, finn                Carrollton            12:43.01    8
 13 jennings, will               Carrollton            12:48.06    9
 14 griffies, camdyn             Carrollton            12:48.84   10
 15 parham, justin               Carrollton            12:51.51   11
 16 Bausman, Logan               Ptcflash              12:52.88   12
 17 Rodriguez, Ryan              Lassiter Jr CC        12:57.17
 18 Brush, Brett                 Jefferson Pa          13:01.13
 19 Giles, Pierce                Lassiter Jr CC        13:04.01
 20 Getz, Kyle                   Kennworth Tr          13:04.24
 21 Garriques, Braeden           Creekview Yo          13:04.92
 22 Lanier, Kade                 Southside Pi          13:11.06
 23 Robison, Warren              Ptcflash              13:20.99   13
 24 Blackburn, William           Jefferson Pa          13:27.88
 25 crews, christopher           Carrollton            13:32.27   14
 26 Gates, Bryson                Creekview Yo          13:34.25
 27 Brittian, David              Marietta Track Club   13:37.20
 28 laney, liam                  Carrollton            13:37.55
 29 Norrell, Logan               Woodstock Yo          13:48.42
 30 Altman, Walker               CC Striders           14:10.72
 31 Hagye, Emery                 JackRabbit T          14:11.31
 32 Carder, Benjamin             Creekview Yo          14:22.42
 33 Jones, Anthony               Ptcflash              14:22.74   15
 34 Balmes, Jaccob               Etowah Youth          14:29.32   16
 35 Olson, Joshua                Ptcflash              14:33.87
 36 hansen, joshua               Carrollton            14:53.71
 37 Edmondson, Marshal           Southside Pi          14:53.82
 38 Romich, Alex                 YMCA Metro Atlanta    14:57.32
 39 farrenkopf, ashton           Carollton             14:59.22
 40 King, Addison                heartsoleRC           15:00.65
 41 Cockrell, Brennen            Lassiter Jr CC        15:00.77
 42 kinsler, caden               Carollton             15:03.72
 43 Henry, Evan                  Ptcflash              15:04.93
 44 Holmgren, Miller             Kennworth Tr          15:08.11
 45 Hollingsworth, Drayven       Etowah Youth          15:19.94   17
 46 butler, nate                 Carrollton            15:21.18
 47 Stampley, David              Southside Pi          15:38.28
 48 Funderburke, Jacob           CC Striders           15:43.58
 49 Martinez, Pablo              JackRabbit T          15:49.66
 50 Mellen, Ashton               Lassiter Jr CC        15:58.82
 51 Anderson, Ryan               Walton Youth          16:10.35   18
 52 lowe, willie                 Carollton             16:27.43
 53 Rochon, Anthony              Etowah Youth          16:31.53   19
 54 Walker, Seth                 Etowah Youth          16:33.98
 55 McSparron, Ryan              Creekview Yo          17:24.15
 56 Vance, Holden                Walton Youth          17:39.20   20
 57 jackson, jeb                 Carollton             17:39.83
 58 Dobso, Kyle                  Ptcflash              19:14.31
 59 Gellis, Lach                 Marietta Track Club   19:29.47
 60 Smith, William               CC Striders           19:46.14
 61 Vlachakis, Manoli            Ptcflash              20:00.18

                                   Team Scores
=============================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5
=============================================================
   1 Ptcflash                     47    1    6   12   13   15
      Total Time:  1:04:57.25
         Average:    12:59.45
   2 Walton Youth Track Club      49    2    4    5   18   20
      Total Time:  1:10:57.38
         Average:    14:11.48
   3 Carrollton                   52    8    9   10   11   14
      Total Time:  1:04:43.69
         Average:    12:56.74
   4 Etowah Youth Track Cub       62    3    7   16   17   19
      Total Time:  1:11:14.60
         Average:    14:14.92


Event 5  Girls 11-12 3k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hernandez, Nyah              Unattached            10:48.69
  2 Whiten, Alex                 Kennworth Tr          10:59.87    1
  3 Runyan, Sydney               Etowah Youth          11:38.33    2
  4 Chamberlain, Ellen           Walton Youth          12:21.25    3
  5 Smith, Zoe                   Ptcflash              12:28.52    4
  6 Mitchell, Allison            Walton Youth          12:28.64    5
  7 Lagomarsino, Avery           Woodstock Yo          12:28.72    6
  8 Sullivan, Jordan             Runnin Mustangs       12:31.16
  9 Dobso, Megan                 Ptcflash              12:44.49    7
 10 Thornton, Hope               Lassiter Jr CC        12:45.47
 11 best, audrey                 Carrollton            12:48.74
 12 Wilson, Jada                 Walton Youth          12:58.70    8
 13 Buchanan, Claire             Alpha Crush           12:59.48    9
 14 Gates, Makena                Creekview Yo          13:03.17
 15 Watts, Sydne                 Etowah Youth          13:04.19   10
 16 McTyre, Elizabeth            Creekview Yo          13:14.70
 17 Aldridge, Faith              Kennworth Tr          13:18.03   11
 18 Bailey, Anna                 Woodstock Yo          13:19.76   12
 19 Bradshaw, Riley              JackRabbit T          13:22.32
 20 King, Najiyah                JackRabbit T          13:25.82
 21 Heisman, Hannah              Etowah Youth          13:27.51   13
 22 Loechl, Adelaide             Walton Youth          13:27.96   14
 23 Otieno, Jamila               Etowah Youth          13:29.57   15
 24 Daniel, Laura                Southside Pi          13:31.09
 25 Singh, Karisma               JackRabbit T          13:37.21
 26 Lenox, Samantha              Alpha Crush           13:37.81   16
 27 Johnson, Hannah              Etowah Youth          13:38.34   17
 28 Murray, Emma                 Ptcflash              13:44.88   18
 29 Jackson, Devon               Ptcflash              13:54.96   19
 30 Elmattrawy, Laila            North DeKalb Blaze    13:55.80
 31 Knickerbocker, Kayla         Kennworth Tr          14:05.19   20
 32 Barrett, Kimberly            Woodstock Yo          14:12.10   21
 33 Golden, Makenna              Etowah Youth          14:12.33
 34 Burnette, Elizabeth          JackRabbit T          14:14.99
 35 Hargrove, Melanie            Ptcflash              14:24.69   22
 36 Stiber, Avery                Woodstock Yo          14:35.01   23
 37 Campana, Buckley             North DeKalb Blaze    14:37.27
 38 Henry, Leah                  Woodstock Yo          14:40.75   24
 39 Vernon, Ana                  Alpha Crush           14:41.75   25
 40 Ostervold, Sophia            Walton Youth          14:41.86   26
 41 Walker, Raney                Ptcflash              14:45.17
 42 Magallanes, Alexandra        Walton Youth          14:45.79
 43 Haughey, Anna                Etowah Youth          14:47.09
 44 Bragg, Amy                   Ptcflash              14:51.34
 45 Lockhart, Jaide              Woodstock Yo          14:52.29
 46 blackmon, paige              Carrollton            14:59.79
 47 Sims, Sidney                 Southside Pi          15:02.83
 48 Englert, Mackenzie           Woodstock Yo          15:03.72
 49 Chernowski, Naomi            Walton Youth          15:14.69
 50 Wernecke, Olivia             Ptcflash              15:15.32
 51 Claypool, Sarah              Unattached            15:15.91
 52 Brennan, Lauryn              Kennworth Tr          15:17.57   27
 53 Holmes, Dhylan               North DeKalb Blaze    15:20.54
 54 McNeice, Katherine           Walton Youth          15:21.27
 55 Fox, Kaylea                  Ptcflash              15:29.68
 56 Sirmans, Hannah              Jefferson Pa          15:40.49
 57 Nation, McKenzie             Alpha Crush           15:51.45   28
 58 Townsend, Maggie             Alpha Crush           15:54.17   29
 59 Holdmeyer, Alexa             Walton Youth          15:55.12
 60 Benoit, Satya                Marietta Track Club   16:01.27
 61 Stopp, Mikaylee              Woodstock Yo          16:04.32
 62 Phelps, Annika               Alpha Crush           16:06.32
 63 Conrad, Emily                heartsoleRC           16:06.33   30
 64 Faber, Spencer               heartsoleRC           16:08.86   31
 65 Romick, Cora                 heartsoleRC           16:10.59   32
 66 McWhorter, Isabella          Woodstock Yo          16:44.88
 67 McVicar, Kylie               Etowah Youth          16:59.22
 68 Chisholm, Madison            Jefferson Pa          17:00.59
 69 Deutchman, Jamie             Kennworth Tr          17:05.68   33
 70 Pinto, Alexa                 Alpha Crush           17:11.74
 71 ayers, amelia                Carrollton            17:14.19
 72 Trujillo, Deborah            Etowah Youth          17:16.45
 73 Zschoche, Gabbie             Woodstock Yo          17:19.96
 74 Larsen, Jasmin               heartsoleRC           18:18.38   34
 75 Menshon, Taylor              Etowah Youth          18:26.46
 76 Stephan, Megan               Etowah Youth          18:33.98
 77 Carder, Anna May             Creekview Yo          19:30.31
 78 Powell, Jayda                heartsoleRC           21:29.65   35
 79 Gilreath, Michelle           Etowah Youth          21:51.84

                                   Team Scores
=============================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5
=============================================================
   1 Walton Youth Track Club      56    3    5    8   14   26
      Total Time:  1:05:58.41
         Average:    13:11.69
   2 Etowah Youth Track Cub       57    2   10   13   15   17
      Total Time:  1:05:17.94
         Average:    13:03.59
   3 Ptcflash                     70    4    7   18   19   22
      Total Time:  1:07:17.54
         Average:    13:27.51
   4 Woodstock Youth Track Clu    86    6   12   21   23   24
      Total Time:  1:09:16.34
         Average:    13:51.27
   5 Kennworth Track Club         92    1   11   20   27   33
      Total Time:  1:10:46.34
         Average:    14:09.27
   6 Alpha Crush Running Club    107    9   16   25   28   29
      Total Time:  1:13:04.66
         Average:    14:36.94
   7 heartsoleRC                 162   30   31   32   34   35
      Total Time:  1:28:13.81
         Average:    17:38.77


Event 6  Boys 11-12 3k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Madison, Khali               Southside Pi          10:43.71    1
  2 Jeffrey, Bryce               Woodstock Yo          10:53.45    2
  3 Rager, Sean                  Alpha Crush           11:04.86    3
  4 Heard, Aiden                 Woodstock Yo          11:08.18    4
  5 Brown, William               Walton Youth          11:11.93    5
  6 Arterbury, Cameron           Woodstock Yo          11:24.75    6
  7 Bower, Brennan               Alpha Crush           11:27.88    7
  8 Dupree, Joshua               Southside Pi          11:29.40    8
  9 Nicholl, Andy                Kennworth Tr          11:30.67
 10 Brodmyer, Devon              Lassiter Jr CC        11:34.73    9
 11 Henschel, Tyler              Woodstock Yo          11:38.73   10
 12 Deboy, Alex                  Ptcflash              11:40.61   11
 13 Zimmer, Alex                 Lassiter Jr CC        11:42.84   12
 14 Jackson, David               Woodstock Yo          11:43.26   13
 15 Pritts, Zachary              Walton Youth          11:47.26   14
 16 Munk, Carter                 Ptcflash              11:48.92   15
 17 Schutt, Jackson              Alpha Crush           11:50.20   16
 18 Ainsworth, Trent             JackRabbit T          11:55.38   17
 19 Tarpley, Alex                Ptcflash              12:01.97   18
 20 Selph, Ethan                 JackRabbit T          12:09.00   19
 21 Ohonde, Tristen              Southside Pi          12:15.31   20
 22 Hale, A.J.                   Southside Pi          12:18.65   21
 23 Duncan, Michael              Marietta Track Club   12:22.21
 24 Hewett, Oliver               North DeKalb Blaze    12:28.51
 25 Ellingson, Tait              Etowah Youth          12:34.06   22
 26 Ainsworth, Scott             JackRabbit T          12:38.97   23
 27 Jones, Justin                Ptcflash              12:53.05   24
 28 Van Derhei, Aiden            JackRabbit T          12:53.07   25
 29 Jobe, William                Creekview Yo          12:57.24
 30 McLaughlin, William (Lia     Ptcflash              12:58.26   26
 31 Gibson, Quinn                Ptcflash              13:02.45
 32 Vookles, Dean                Walton Youth          13:06.10   27
 33 Miller, Damon                JackRabbit T          13:08.51   28
 34 Carter, Richard              Marietta Track Club   13:13.89
 35 Getz, Ryan                   Kennworth Tr          13:17.56
 36 Reginelli, Ashton            Woodstock Yo          13:23.49
 37 Hils, Walker                 Alpha Crush           13:24.51   29
 38 Ware, Nathaniel              Alpha Crush           13:25.68   30
 39 Sonderman, Devan             Walton Youth          13:28.59   31
 40 Garcia, Matthew              Woodstock Yo          13:30.42
 41 Lynch, Jabian                Southside Pi          13:30.46   32
 42 Lanier, Kaulen               Southside Pi          13:30.69
 43 Yearout, Austin              Etowah Youth          13:31.42   33
 44 Wilson, Donovan              Marietta Track Club   13:32.75
 45 Black, Kieran                Etowah Youth          13:33.74   34
 46 Koch, William                Woodstock Yo          13:36.22
 47 Carver, Dean                 CC Striders           13:41.51
 48 Tavani, RJ                   Alpha Crush           13:53.87
 49 Washington, Khirin           North DeKalb Blaze    13:57.89
 50 Rolen, Michael               Kennworth Tr          13:58.77
 51 Spratt, Luke                 Etowah Youth          14:02.71   35
 52 Koch, Timothy                heartsoleRC           14:04.44   36
 53 White, Aaron                 Southside Pi          14:05.12
 54 Harris, Morgan               JackRabbit T          14:06.04
 55 Zimmerman, Calder            Ptcflash              14:11.09
 56 Harte, Michael               Walton Youth          14:11.10   37
 57 Cole, Noah                   JackRabbit T          14:15.18
 58 Anastasi, Nicholas           Woodstock Yo          14:28.63
 59 Smith, Micah                 heartsoleRC           14:30.81   38
 60 Eiserloh, Ethan              CC Striders           14:32.50
 61 Rajbhandari, Pranav          Walton Youth          14:38.86
 62 Helms, Alex                  Walton Youth          14:39.47
 63 Pheifer, Garrett             Woodstock Yo          15:03.49
 64 Dapkus, Alex                 heartsoleRC           15:14.46   39
 65 Kight, Preston               Walton Youth          15:17.26
 66 Anderson, Duncan             Ptcflash              15:19.53
 67 Farrell, Sam                 Ptcflash              15:24.72
 68 Dapkus, Aaron                heartsoleRC           15:25.09   40
 69 Williams, Ashtyn             Southside Pi          15:32.83
 70 Sanders, Riley               Woodstock Yo          15:50.12
 71 Danzig, Jonathan             Walton Youth          15:58.45
 72 Bolton, Ethan                Ntc Flames            16:22.03
 73 Braggs, Ryan                 Etowah Youth          16:33.13   41
 74 Mellen, Austin               Lassiter Jr CC        16:37.95   42
 75 Smith, Jaxsen                Etowah Youth          16:39.54
 76 Dahlhauser, Jacob            Woodstock Yo          16:49.28
 77 Reynolds, Everett            Woodstock Yo          16:52.37
 78 Burke, Kevin                 Lassiter Jr CC        17:32.21   43
 79 Zertuche, Dilyn              Creekview Yo          17:45.87
 80 Cantrell, William            Creekview Yo          17:48.15
 81 Mata, Alejandro              YMCA Metro Atlanta    18:15.40
 82 Stoltz, Ethan                Walton Youth          18:48.51
 83 Tortorello, Michael          Woodstock Yo          18:52.03
 84 Payne, Benjamin              Lassiter Jr CC        18:59.44   44
 85 Campbell, William            heartsoleRC           19:33.48   45
 86 pierce, jameson              Carrollton            20:04.08

                                   Team Scores
=============================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5
=============================================================
   1 Woodstock Youth Track Clu    35    2    4    6   10   13
      Total Time:    56:48.37
         Average:    11:21.68
   2 Southside Pioneers XC        82    1    8   20   21   32
      Total Time:  1:00:17.53
         Average:    12:03.51
   3 Alpha Crush Running Club     85    3    7   16   29   30
      Total Time:  1:01:13.13
         Average:    12:14.63
   4 Ptcflash                     94   11   15   18   24   26
      Total Time:  1:01:22.81
         Average:    12:16.57
   5 JackRabbit Track & XC Tea   112   17   19   23   25   28
      Total Time:  1:02:44.93
         Average:    12:32.99
   6 Walton Youth Track Club     114    5   14   27   31   37
      Total Time:  1:03:44.98
         Average:    12:45.00
   7 Lassiter Jr CC              150    9   12   42   43   44
      Total Time:  1:16:27.17
         Average:    15:17.44
   8 Etowah Youth Track Cub      165   22   33   34   35   41
      Total Time:  1:10:15.06
         Average:    14:03.02
   9 heartsoleRC                 198   36   38   39   40   45
      Total Time:  1:18:48.28
         Average:    15:45.66


Event 7  Girls 13-18 4k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
13-14 Results 4000 Run
  1 Baynes, Caroline             Ptcflash              17:00.51    1
  2 Anderson, Amaya              Southside Pi          17:34.37
  3 John, Alexia                 Woodstock Yo          17:45.61    2
  4 Foster, Allayah              JackRabbit T          18:02.52
  5 Everest, Hannah              Etowah Youth          18:14.32
  6 Sattinger, Brianna           Southside Pi          18:45.88
  7 Clements, Cara               Ptcflash              18:50.29    3
  8 Dominguez, Alexis            Etowah Youth          18:58.73
  9 Phelps, Chloe                Alpha Crush           19:09.22    4
 10 Pike, Abigail                Lassiter Jr CC        19:11.49
 11 Dahlhauser, Emma             Woodstock Yo          19:15.09    5
 12 Akbari, Hayley               Unattached            19:16.50
 13 Smith, Rachel                Woodstock Yo          19:50.11    6
 14 West, Anna Legan             Ptcflash              19:53.05    7
 15 Opore, Angela                JackRabbit T          20:09.97
 16 Wagner, Faith                Alpha Crush           20:16.16    8
 17 Greene, Celeste              Alpha Crush           20:39.24    9
 18 Armao, Lauren                Alpha Crush           20:40.03   10
 19 Brewer, Anna                 Creekview Yo          20:54.81
 20 Kenney, Erin                 heartsoleRC           21:05.71
 21 Deveau, Katlyn               Etowah Youth          21:22.23
 22 Aycock, Kate                 Walton Youth          21:57.14
 23 Hamrick, Meghan              Woodstock Yo          23:41.82   11
 24 Smilowitz, Risa              Alpha Crush           23:46.03   12
 25 Tinsley, Erin                Ptcflash              24:09.58   13
 26 Lail, Carrie                 Ptcflash              24:10.13   14
 27 Robinson, Alexandria         Runnin Mustangs       24:58.85
 28 Norrell, Chloe               Woodstock Yo          26:11.07   15
15-18 Results 4000 Run
  1 Koch, Hannah                 heartsoleRC           21:41.68
  2 Schaefer, Ellen              Jefferson Pa          23:11.38

                                   Team Scores
=============================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5
=============================================================
13-14 Results 4000 Run
   1 Ptcflash                     38    1    3    7   13   14
      Total Time:  1:44:03.56
         Average:    20:48.72
   2 Woodstock Youth Track Clu    39    2    5    6   11   15
      Total Time:  1:46:43.70
         Average:    21:20.74
   3 Alpha Crush Running Club     43    4    8    9   10   12
      Total Time:  1:44:30.68
         Average:    20:54.14


Event 8  Boys 13-18 4k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
13-14 Results 4000 Run
  1 Jones, Jordan                Ptcflash              14:19.32    1
  2 Holden, Harrison             Walton Youth          14:32.31    2
  3 Fultz, Harrison              Ptcflash              15:14.44    3
  4 Hamill, Brady                Ptcflash              15:24.90    4
  5 Cooper, Samuel               Walton Youth          15:31.37    5
  6 Milton, Dru                  Alpha Crush           15:32.41    6
  7 Chappell, Robert             Alpha Crush           15:33.02    7
  8 Fravel, Hayden               Alpha Crush           15:33.93    8
  9 Smith, Bryce                 Ptcflash              15:40.07    9
 10 Lohman, Devin                Ptcflash              15:52.93   10
 11 Harman, Camden               Alpha Crush           16:01.77   11
 12 Limon, Esteban               Lassiter Jr CC        16:05.20
 13 Rigsby, Jacob                Woodstock Yo          16:08.73
 14 Bartnicki, Adam              Walton Youth          16:16.82   12
 15 Powell, Aaron                Southside Pi          16:21.51
 16 Mason, Dylan                 Woodstock Yo          16:22.30
 17 Lyon, Nick                   Alpha Crush           16:24.22   13
 18 Cook, Jonathan               Creekview Yo          16:27.83
 19 Krause, Conor                Walton Youth          16:30.23   14
 20 Ellingson, Per               Etowah Youth          16:32.45   15
 21 McGonigle, William           Etowah Youth          16:33.90   16
 22 Keller, Adam                 JackRabbit T          16:37.40
 23 Hoben, Jack                  Alpha Crush           16:40.39
 24 Bishop, Justin               Etowah Youth          16:42.33   17
 25 Haughey, Kyle                Etowah Youth          16:45.33   18
 26 Melehan, Trevor              Etowah Youth          16:48.48   19
 27 Aldridge, Malachai           Kennworth Tr          16:55.02
 28 Wood, Alexander              Ptcflash              16:55.52
 29 Henry, Rease                 Ptcflash              16:58.73
 30 Kraus, Kyle                  Walton Youth          17:05.64   20
 31 King, Derrick                JackRabbit T          17:15.18
 32 Keeline, Jaeger              Lassiter Jr CC        17:22.59
 33 Bausman, Cullen              Ptcflash              17:24.71
 34 Vlachakis, Yanni             Ptcflash              17:27.20
 35 Tennessee, Zachary           Alpha Crush           17:27.48
 36 Bedell, William              Walton Youth          17:36.62
 37 Eshleman, Clayton            Walton Youth          17:40.84
 38 Sipling, Chesson             Alpha Crush           17:42.54
 39 Holt, Charles                North DeKalb Blaze    17:59.36
 40 Hamilton, Kevin              heartsoleRC           18:03.92
 41 Barrett, Tim                 Woodstock Yo          18:14.81
 42 Farmer, Zachary              Etowah Youth          18:31.83
 43 Lynch, Julian                Southside Pi          18:35.90
 44 Anderson, Grant              Walton Youth          18:40.46
 45 Schirmer, Javier             Walton Youth          18:43.77
 46 Preston, Micah               heartsoleRC           18:43.99
 47 Hood, Jacob                  YMCA Metro Atlanta    18:56.62
 48 Beckman, JohnPaul            Alpha Crush           19:10.08
 49 Grisham, Jack                Woodstock Yo          19:12.37
 50 Johnston, Gavin              Alpha Crush           19:28.86
 51 Freeman, Lukas               Creekview Yo          19:37.58
 52 Mellen, Avery                Lassiter Jr CC        19:40.81
 53 Rochon, Andino               Etowah Youth          19:48.49
 54 Rush, Jack                   Alpha Crush           19:48.98
 55 Fredrikson, Jack             Ptcflash              20:04.88
 56 Waldron, Sean                Etowah Youth          20:15.30
 57 Stampley, Micha              Southside Pi          20:22.13
 58 Dorner, Jacob                Ptcflash              20:27.28
 59 Rechsteiner, Cayden          Etowah Youth          20:28.68
 60 Laflamme, Cole               Etowah Youth          21:47.61
 61 Koch, Thomas                 heartsoleRC           22:05.80
 62 Fleming, Marshall            heartsoleRC           22:10.74
 63 Loubser, Dillon              Walton Youth          23:07.02
 64 O'Briant, Zachary            Creekview Yo          25:02.80
15-18 Results 4000 Run
  1 tavsres, mountgomery         Unattached            14:07.29
  2 Johnson, Alexander           Etowah Youth          14:35.27
  3 reiser, marc                 Unattached            14:58.49
  4 jones, sam                   Runnin Mustangs       15:14.26
  5 Shortell, Parker             Ntc Flames            16:16.60
  6 Best, Connor                 Unattached            16:45.27
  7 Carver, Dean                 CC Striders           16:57.14
  8 Martin, Mason                Ptcflash              18:01.99
  9 Tomlinson, Antjuan           Ntc Flames            19:02.39

                                   Team Scores
=============================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5
=============================================================
13-14 Results 4000 Run
   1 Ptcflash                     27    1    3    4    9   10
      Total Time:  1:16:31.66
         Average:    15:18.34
   2 Alpha Crush Running Club     45    6    7    8   11   13
      Total Time:  1:19:05.35
         Average:    15:49.07
   3 Walton Youth Track Club      53    2    5   12   14   20
      Total Time:  1:19:56.37
         Average:    15:59.28
   4 Etowah Youth Track Cub       85   15   16   17   18   19
      Total Time:  1:23:22.49
         Average:    16:40.50