Meet Results - Heart & Sole / East Cobb Cheetahs - October 12, 2013

Smart Event Management LLC - Contractor License
2013 Heart&Sole/Cheetahs XC Meet - 10/12/2013
Boundary Waters Park, Douglasville, Ga.

Event 1  Girls 8 & Under 2000 Meter Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tarpley, Taylor            W Ptcflash               8:30.66    1
  2 Augmon, Sydney             W Runnin' Mustangs       8:35.69
  3 Polk, Cameryn              W Ptcflash               9:14.70    2
  4 Heppner, Heidi             W Alpha Crush            9:20.90
  5 Tilley, Addison            W Marietta Track Club    9:21.17
  6 Codner, Olivia             W Carrollton T           9:47.67
  7 Karrh, Jessie              W Walton Youth           9:59.00
  8 Brodmyer, Paige            W Lassiter Jr CC        10:06.97
  9 Getz, Amanda               W Kennworth Tr          10:07.00
 10 Hamilton, Clark            W heartsoleRC           10:11.36    3
 11 Brown, Natalie             W JackRabbit T          10:12.84
 12 Rager, Katelyn             W Alpha Crush           10:14.38
 13 Dargon, Naomi              W Inferno Elite         10:40.83
 14 Harvey, Sophie-Katherine   W Walton Youth          10:51.40
 15 Rolen, Brooke              W Kennworth Tr          10:54.98
 16 Dillon, Aniah              W E-1 Track Club        11:01.79
 17 Sharma, Anita              W Walton Youth          11:02.63
 18 Smith, Milan               W E-1 Track Club        11:03.47
 19 Mishkoff, Hope             W Alpha Crush           11:24.49
 20 Sessom, Kyndall            W Inferno Elite         11:32.04
 21 Mayfield, Hannah           W Lassiter Jr CC        11:33.11
 22 Borders, Jane              W Kennworth Tr          11:35.06
 23 Rouse, Shaelyn             W heartsoleRC           11:38.96    4
 24 Conrad, Abigail            W heartsoleRC           11:49.46    5
 25 Hartgrove, Justyn          W YMCA Metro Atlanta    11:51.02
 26 Bartley, Kennedy           W Ptcflash              11:55.67    6
 27 Miller, Jessica            W Carrollton T          12:16.84
 28 Marbutt, Jenda             W heartsoleRC           12:21.11    7
 29 Anderson, Gretchen         W Ptcflash              12:22.79    8
 30 Anderson, Vivian           W Ptcflash              12:41.50    9
 31 Cole, Clare                W Alpha Crush           13:00.63
 32 Webb, Hollis               W Jefferson Pa          13:23.99
 33 Elahee, Savannah           W Grove Park            13:25.33
 34 Davidson, Yasmina          W heartsoleRC           13:28.67   10
 35 Conrad, Elizabeth          W heartsoleRC           13:29.26
 36 Warlock, Alexa             W heartsoleRC           13:37.71
 37 Gates, Camdyn              W Creekview Yo          13:55.95
 38 Bellon, Kira               W heartsoleRC           14:21.79
 39 Porter, Evie               W Lassiter Jr CC        14:42.57
 40 Romick, Audra              W heartsoleRC           14:50.68
 41 Sanders, Victoria          W Inferno Elite         15:09.56
 42 King, Isabelle             W heartsoleRC           15:38.41
 43 Carruthers, Olivia         W Unattached            16:18.41
 44 Cortes, Gabriela           W heartsoleRC           16:35.19

                                   Team Scores
=============================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5
=============================================================
   1 Ptcflash                     26    1    2    6    8    9
      Total Time:    54:45.32
         Average:    10:57.07
   2 heartsoleRC                  29    3    4    5    7   10
      Total Time:    59:29.56
         Average:    11:53.92

 Event 1  Boys 8 & Under 2000 Meter Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rush, Julian               M Ptcflash               7:52.49
  2 Marsh, Jaylen              M Carrollton T           8:13.00
  3 Helms, Grant               M Walton Youth           8:19.64    1
  4 Sleight, Joshua            M E-1 Track Club         8:25.46
  5 Cole, Timothy              M Alpha Crush            8:27.65
  6 Mata, Daniel               M YMCA Metro Atlanta     8:38.39
  7 Daniels, Tyler             M Etowah Youth           8:39.23    2
  8 Mahorner, Andrew           M Kennworth Tr           9:08.78
  9 Polk, Connor               M Ptcflash               9:14.08
 10 Brenneman, Benny           M Walton Youth           9:17.50    3
 11 Garriques, Braeden         M Creekview Yo           9:20.16
 12 Everest, Luke              M Etowah Youth           9:26.70    4
 13 Ezell, Trent               M Etowah Youth           9:29.03    5
 14 Aycock, James              M Walton Youth           9:32.99    6
 15 Verdon, Jace               M Walton Youth           9:38.55    7
 16 Mitchell, John             M Walton Youth           9:39.88    8
 17 King, James                M heartsoleRC            9:41.85
 18 Nelson, Luke               M Walton Youth           9:47.43
 19 Hockman, Christian         M Etowah Youth           9:50.60    9
 20 westrick, mark             M Unattached             9:52.48
 21 Ellingson, Ry              M Etowah Youth           9:52.93   10
 22 Balmes, Eli                M Etowah Youth           9:55.59
 23 Beckman, Joseph            M Alpha Crush           10:07.39
 24 McDonald, Carter           M Ptcflash              10:08.52
 25 Grizzle, Reed              M Kennworth Tr          10:14.16
 26 Owens, Davis               M Marietta Track Club   10:15.96
 27 Dekock, Aiden              M Lassiter Jr CC        10:26.94
 28 Maddox, Judson             M Jefferson Pa          10:31.91
 29 Giles, Derrick             M JackRabbit T          10:49.89
 30 Cross, Thomas              M Alpha Crush           10:53.92
 31 Martin, Drew               M Kennworth Tr          10:56.62
 32 Powell, Cedrick            M heartsoleRC           10:58.76
 33 Green, Austin              M Walton Youth          11:13.60
 34 Porter, Weston             M Lassiter Jr CC        11:24.57
 35 Kenney, Noah               M Creekview Yo          11:31.15
 36 Fleming, Mason             M heartsoleRC           11:44.07
 37 Hefner, Jackson            M Creekview Yo          11:52.00
 38 Aldridge, Mark             M Kennworth Tr          11:55.68
 39 Holmfelt, Zachary          M Etowah Youth          12:23.47
 40 Coccoli, Henry             M Walton Youth          12:52.07
 41 Davis, Jack                M Walton Youth          13:03.98
 42 Carlin, Avery              M East Cobb Ch          15:24.43
 43 McBride, Aidan             M East Cobb Ch          16:13.87

                                   Team Scores
=============================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5
=============================================================
   1 Walton Youth Track Club      25    1    3    6    7    8
      Total Time:    46:28.56
         Average:     9:17.72
   2 Etowah Youth Track Cub       30    2    4    5    9   10
      Total Time:    47:18.49
         Average:     9:27.70

Event 3  Girls 9-10 3k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Morris, Dashana              Southside Pi          12:20.10
  2 Walker, Allie                Ptcflash              12:26.42    1
  3 White, Naomi                 Southside Pi          12:31.67
  4 Bohles, Sydney               Southside Pi          12:41.07
  5 Daniel, Audra                Ptcflash              12:44.52    2
  6 Black, Analise               Etowah Youth          12:53.90    3
  7 Calbert, Makenna             Etowah Youth          12:59.62    4
  8 Brown, Brianna               Ptcflash              13:06.33    5
  9 White, Michayla              Southside Pi          13:22.98
 10 Lipper, Erin                 Etowah Youth          13:24.90    6
 11 Curtis, Camryn               Unattached            13:30.95
 12 Smith, Nicole                Ptcflash              13:45.14    7
 13 Blurton, Katherine           JackRabbit T          13:47.52
 14 Heppner, Clara               Alpha Crush           13:49.58
 15 Alsup, Paris                 Ptcflash              13:52.43    8
 16 Williams, Nevaeh             Ptcflash              13:52.74
 17 Calbert, Natalie             Etowah Youth          13:57.97    9
 18 Murray, Abby                 Ptcflash              14:03.10
 19 Fleming, Mackenzie           heartsoleRC           14:07.46
 20 Reddish, Loren               Unattached            14:17.91
 21 Lippers, Evelyn              Etowah Youth          14:18.12   10
 22 Ellis, Ariel                 North DeKalb Blaze    14:22.20
 23 Gibson, Olivia               Ptcflash              14:38.04
 24 Smith, Jaden                 JackRabbit T          14:43.27
 25 Rydinsky, Hattie-Alice       Marietta Track Club   14:43.75
 26 Hernandez, Bela              Unattached            14:58.26
 27 Jung, Katie                  Lassiter Jr CC        15:00.34
 28 Lodde, Elise                 Lassiter Jr CC        15:04.50
 29 Brown, Kaitlyn               Ptcflash              15:06.37
 30 Pray-Brown, Asydiah          North DeKalb Blaze    15:13.62
 31 Brice, Molly                 heartsoleRC           15:25.28
 32 Olvin, Veronica              Woodstock Yo          15:26.40
 33 Mitravich, Ava               Walton Youth          15:28.89
 34 felder, gabrielle            YMCA Metro Atlanta    15:30.07
 35 Motley, Knyelle              Inferno Elite         15:37.36
 36 Russell, Madelyn             Creekview Yo          15:44.97
 37 Rouse, Emily                 heartsoleRC           15:45.39
 38 Cunningham, Emily            Woodstock Yo          15:53.88
 39 Rousselle, Isabel            Creekview Yo          15:59.80
 40 Tapp, Lindsey                Ptcflash              16:08.43
 41 Owens, Madeline              Marietta Track Club   16:13.35
 42 Norrell, Lily                Woodstock Yo          16:15.76
 43 Allen, Bridgette             Marietta Track Club   16:37.22
 44 van Nostrand, Vivienne       Walton Youth          16:43.24
 45 Frank, Anna                  Walton Youth          16:44.66
 46 Burks, Sidney                Ptcflash              16:46.36
 47 Crumbley, Damire             CC Striders           17:06.29
 48 Parker, Lillian              Jefferson Pa          17:07.31
 49 Hall, Cayden                 CC Striders           17:10.69
 50 Boadu, Madison               JackRabbit T          17:27.20
 51 Olvin, Caroline              Woodstock Yo          18:07.31
 52 McBride, Allyria             East Cobb Ch          18:40.48
 53 Rolen, Jenna                 Kennworth Tr          18:57.07
 54 Axelsson, Annie              Etowah Youth          19:50.62
 55 Reese, Ronna                 Carrollton T          19:56.63
 56 Kloess, Emma                 Walton Youth          20:15.62
 57 Smith, Mikaela               E-1 Track Club        20:34.32
 58 Smith, Kamya                 Grove Park            21:29.69
 59 Campbell, Kait               heartsoleRC           22:12.85

                                   Team Scores
=============================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5
=============================================================
   1 Ptcflash                     23    1    2    5    7    8
      Total Time:  1:05:54.84
         Average:    13:10.97
   2 Etowah Youth Track Cub       32    3    4    6    9   10
      Total Time:  1:07:34.51
         Average:    13:30.91

Event 4  Boys 9-10 3k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dayal, Amir                  E-1 Track Club        11:33.68
  2 Windham, Carter              Kennworth Tr          11:40.37
  3 McConnell, Evan              Ptcflash              12:10.03    1
  4 Smy, Harrison                YMCA Metro Atlanta    12:14.97
  5 Garrison, Evan               Walton Youth          12:21.74    2
  6 McClain, Finn                Carrollton Track      12:25.85    3
  7 Landrum, Aidan               Unattached            12:29.01
  8 Hoppenfeld, Eli              Alpha Crush           12:29.67
  9 Hakes, William               Walton Youth          12:29.86    4
 10 Hicks, Cannon                E-1 Track Club        12:30.56
 11 Hoppenfeld, Ryan             Alpha Crush           12:42.28
 12 Everest, Jack                Etowah Youth          12:43.10    5
 13 Bartnicki, Ethan             Walton Youth          12:49.50    6
 14 Rush, Nathan                 Ptcflash              12:54.48    7
 15 Brush, Brett                 Jefferson Pa          13:05.31
 16 Roberts, Owen                Alpha Crush           13:08.35
 17 Rodriguez, Ryan              Lassiter Jr CC        13:09.15    8
 18 Foster, Isiah                JackRabbit T          13:27.36
 19 Hounslow, Liam               Walton Youth          13:28.38    9
 20 Gates, Bryson                Creekview Yo          13:29.13
 21 Tsepas Bucciero, Keaton      Unattached            13:34.77
 22 Blackburn, William           Jefferson Pa          13:37.26
 23 Bausman, Logan               Ptcflash              13:42.69   10
 24 Lefever, Samuel              Etowah Youth          13:50.14   11
 25 Giles, Pierce                Lassiter Jr CC        14:02.79   12
 26 Crews, Christopher           Carrollton Track      14:05.85   13
 27 Rasmussen, Walter            Walton Youth          14:09.60   14
 28 Edmondson, Marshal           Southside Pi          14:19.59
 29 Norrell, Logan               Woodstock Yo          14:28.66
 30 Altman, Walker               CC Striders           14:34.98
 31 Laney, Liam                  Carrollton Track      14:36.11   15
 32 Carder, Benjamin             Creekview Yo          14:41.80
 33 McNeil, Lonzel               Woodstock Yo          14:42.58
 34 Parham, Justin               Carrollton Track      14:42.69   16
 35 Edens, Samuel                Walton Youth          14:44.51
 36 Balmes, Jaccob               Etowah Youth          14:47.46   17
 37 butler, nate                 Carrollton Track      14:50.95   18
 38 Rochon, Anthony              Etowah Youth          14:56.49   19
 39 Windham, Davis               Kennworth Tr          14:58.37
 40 Romich, Alex                 YMCA Metro Atlanta    14:58.50
 41 Brittian, David              Marietta Track Club   14:59.65
 42 Aalgaard, Gregory            E-1 Track Club        15:00.99
 43 King, Addison                heartsoleRC           15:02.33
 44 Hansen, Joshua               Carrollton Track      15:11.69
 45 Cockrell, Brennen            Lassiter Jr CC        15:12.14   20
 46 Johnson, Kyle                E-1 Track Club        15:16.69
 47 Jackson, Jeb                 Carrollton T          15:17.02
 48 Holmgren, Miller             Kennworth Tr          15:30.51
 49 Olson, Joshua                Ptcflash              15:31.60   21
 50 Anderson, Ryan               Walton Youth          16:05.54
 51 Cole, Aiden                  JackRabbit T          16:11.00
 52 Funderburke, Jacob           CC Striders           16:18.78
 53 Martinez, Pablo              JackRabbit T          16:19.28
 54 Lowe, Willie                 Carrollton T          16:25.07
 55 Kinsler, Caden               Carrollton T          16:27.01
 56 Waltz, Steven                Lassiter Jr CC        16:40.94   22
 57 McSparron, Ryan              Creekview Yo          16:47.25
 58 Walker, Seth                 Etowah Youth          16:49.69   23
 59 Haidari, David               Lassiter Jr CC        16:56.33   24
 60 Hollingsworth, Drayven       Etowah Youth          16:56.59
 61 Babish, Joseph               Lassiter Jr CC        16:56.76
 62 Zimmer, Colin                Lassiter Jr CC        17:22.26
 63 Farrenkopf, Ashton           Carrollton T          17:24.02
 64 Marbutt, Eliot               heartsoleRC           18:34.05
 65 Dobso, Kyle                  Ptcflash              18:34.67   25
 66 Kent, Alex                   Unattached            19:23.30
 67 Gellis, Lach                 Marietta Track Club   22:01.07
 68 Smith, William               CC Striders           22:09.27
 69 Papageorge, David            heartsoleRC           22:34.34

                                   Team Scores
=============================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5
=============================================================
   1 Walton Youth Track Club      35    2    4    6    9   14
      Total Time:  1:05:19.08
         Average:    13:03.82
   2 Ptcflash                     64    1    7   10   21   25
      Total Time:  1:12:53.47
         Average:    14:34.70
   3 Carrollton Track Team        65    3   13   15   16   18
      Total Time:  1:10:41.45
         Average:    14:08.29
   4 Etowah Youth Track Cub       75    5   11   17   19   23
      Total Time:  1:13:06.88
         Average:    14:37.38
   5 Lassiter Jr CC               86    8   12   20   22   24
      Total Time:  1:16:01.35
         Average:    15:12.27

Event 5  Girls 11-12 3k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Whiten, Alex                 Kennworth Tr          11:11.52    1
  2 Hernandez, Nyah              Unattached            11:20.08
  3 Runyan, Sydney               Etowah Youth          11:33.67    2
  4 Smith, Zoe                   Ptcflash              12:41.06    3
  5 McLean, Katelyn              Alpha Crush           12:45.61    4
  6 LiPuma, Samantha             E-1 Track Club        12:48.74
  7 Gates, Makena                Creekview Yo          12:49.09
  8 Chamberlain, Ellen           Walton Youth          12:49.10    5
  9 Taylor, Jazzmin              E-1 Track Club        12:49.46
 10 Sullivan, Jordan             Runnin' Mustangs      12:53.74
 11 Dobso, Megan                 Ptcflash              12:58.31    6
 12 Thornton, Hope               Lassiter Jr CC        13:12.48
 13 Watts, Sydne                 Etowah Youth          13:15.33    7
 14 Young, Joslyn                Grove Park            13:16.21
 15 Loechl, Adelaide             Walton Youth          13:22.11    8
 16 Wilson, Jada                 Walton Youth          13:22.95    9
 17 Mitchell, Allison            Walton Youth          13:28.51   10
 18 Buchanan, Claire             Alpha Crush           13:38.40   11
 19 Bradshaw, Riley              JackRabbit T          13:43.25   12
 20 Otieno, Jamila               Etowah Youth          13:44.88   13
 21 King, Najiyah                JackRabbit T          13:45.42   14
 22 Aldridge, Faith              Kennworth Tr          13:49.22   15
 23 Best, Audrey                 Carrollton T          13:49.95
 24 Langley, Lily                Carrollton T          13:51.46
 25 Heisman, Hannah              Etowah Youth          13:57.96   16
 26 Singh, Karisma               JackRabbit T          13:59.44   17
 27 Johnson, Hannah              Etowah Youth          14:01.03   18
 28 Lenox, Samantha              Alpha Crush           14:09.83   19
 29 Onyeukwu, Amira              Grove Park            14:11.52
 30 Bragg, Amy                   Ptcflash              14:12.16   20
 31 Murray, Emma                 Ptcflash              14:15.14   21
 32 Jackson, Devon               Ptcflash              14:18.04   22
 33 Burnette, Elizabeth          JackRabbit T          14:18.73   23
 34 Solomon, Mya                 Unattached            14:26.18
 35 Ostervold, Sophia            Walton Youth          14:26.31   24
 36 Elmattrawy, Laila            North DeKalb Blaze    14:30.94
 37 Craig, Kendall               Lassiter Jr CC        14:37.72
 38 Wernecke, Olivia             Ptcflash              14:46.68
 39 Golden, Makenna              Etowah Youth          14:53.74
 40 Henry, Leah                  Woodstock Yo          15:00.51
 41 Hock, Isabella               Walton Youth          15:02.76
 42 Hargrove, Melanie            Ptcflash              15:04.41
 43 Flynn, Victoria              Carrollton T          15:06.18
 44 Campana, Buckley             North DeKalb Blaze    15:08.04
 45 Fox, Kaylea                  Ptcflash              15:16.24
 46 Carr, Lillian                Alpha Crush           15:28.26   25
 47 Lockhart, Jaide              Woodstock Yo          15:39.81
 48 Walker, Raney                Ptcflash              15:42.16
 49 Holmes, Dhylan               North DeKalb Blaze    15:58.32
 50 Chernowski, Naomi            Walton Youth          16:01.22
 51 Deutchman, Jamie             Kennworth Tr          16:01.95   26
 52 Haughey, Anna                Etowah Youth          16:03.25
 53 Curtis, Courtney             Unattached            16:08.72
 54 Conrad, Emily                heartsoleRC           16:20.63   27
 55 Reid, Martha                 heartsoleRC           16:30.95   28
 56 Romick, Cora                 heartsoleRC           16:31.23   29
 57 Collet, Melanie              JackRabbit T          16:36.33   30
 58 Osborne, Catherine           Kennworth Tr          16:40.15   31
 59 Mercier, Hallie              Kennworth Tr          16:41.27   32
 60 Nation, McKenzie             Alpha Crush           16:41.67   33
 61 Larsen, Jasmin               heartsoleRC           16:42.82   34
 62 Postone, Madison             Etowah Youth          16:49.51
 63 McVicar, Kylie               Etowah Youth          16:50.06
 64 Townsend, Maggie             Alpha Crush           16:50.84
 65 Faber, Spencer               heartsoleRC           17:04.30   35
 66 Holdmeyer, Alexa             Walton Youth          17:08.44
 67 Miller, Anna Fe              Carrollton T          17:22.78
 68 Benoit, Satya                Marietta Track Club   18:11.50
 69 Menshon, Taylor              Etowah Youth          18:29.77
 70 Powell, Jayda                heartsoleRC           19:41.68
 71 Stephan, Megan               Etowah Youth          19:42.46
 72 Canteli, Annabelle           East Cobb Ch          20:01.70
 73 Carder, Anna May             Creekview Yo          20:50.59
 74 Gilreath, Michelle           Etowah Youth          20:59.84
 75 Malone, Lailah               East Cobb Ch          22:53.23

                                   Team Scores
=============================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5
=============================================================
   1 Etowah Youth Track Cub       56    2    7   13   16   18
      Total Time:  1:06:32.87
         Average:    13:18.58
   2 Walton Youth Track Club      56    5    8    9   10   24
      Total Time:  1:07:28.98
         Average:    13:29.80
   3 Ptcflash                     72    3    6   20   21   22
      Total Time:  1:08:24.71
         Average:    13:40.95
   4 Alpha Crush Running Club     92    4   11   19   25   33
      Total Time:  1:12:43.77
         Average:    14:32.76
   5 JackRabbit Track & XC Tea    96   12   14   17   23   30
      Total Time:  1:12:23.17
         Average:    14:28.64
   6 Kennworth Track Club        105    1   15   26   31   32
      Total Time:  1:14:24.11
         Average:    14:52.83
   7 heartsoleRC                 153   27   28   29   34   35
      Total Time:  1:23:09.93
         Average:    16:37.99

Event 6  Boys 11-12 3k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Heard, Aiden                 Woodstock Yo          11:22.88    1
  2 Rager, Sean                  Alpha Crush           11:31.75
  3 Selph, Ethan                 JackRabbit T          11:42.34    2
  4 Ainsworth, Trent             JackRabbit T          11:52.17    3
  5 Thornton, Sean               Lassiter Jr CC        11:53.00    4
  6 Brodmyer, Devon              Lassiter Jr CC        11:54.15    5
  7 Tarpley, Alex                Ptcflash              11:55.53    6
  8 Munk, Carter                 Ptcflash              12:07.35    7
  9 Zimmer, Alex                 Lassiter Jr CC        12:12.04    8
 10 Jackson, David               Woodstock Yo          12:17.27    9
 11 Hewett, Oliver               North DeKalb Blaze    12:42.29
 12 Duncan, Michael              Marietta Track Club   12:45.59
 13 McLaughlin, William (Lia     Ptcflash              12:46.26   10
 14 Donovan, Jack                Alpha Crush           12:49.07
 15 Ainsworth, Scott             JackRabbit T          12:59.93   11
 16 Jones, Justin                Ptcflash              13:06.89   12
 17 Helms, Alex                  Walton Youth          13:16.97   13
 18 Gibson, Quinn                Ptcflash              13:18.52   14
 19 Vookles, Dean                Walton Youth          13:18.66   15
 20 Ellingson, Tait              Etowah Youth          13:18.88   16
 21 Taylor, Andrew               Alpha Crush           13:19.65
 22 Van Derhei, Aiden            JackRabbit T          13:26.40   17
 23 White, Aaron                 Southside Pi          13:26.88
 24 Garcia, Matthew              Woodstock Yo          13:37.43   18
 25 Black, Kieran                Etowah Youth          13:38.65   19
 26 Getz, Ryan                   Kennworth Tr          13:43.88
 27 Beam, Joshua                 Carrollton T          13:45.77
 28 Smith, Micah                 heartsoleRC           13:46.20   20
 29 Yearout, Austin              Etowah Youth          13:49.83   21
 30 Hils, Walker                 Alpha Crush           13:54.63
 31 Verdon, Julian               Walton Youth          13:56.51   22
 32 Koch, Timothy                heartsoleRC           13:56.53   23
 33 Sonderman, Devan             Walton Youth          14:02.35   24
 34 Marbutt, Jabin               heartsoleRC           14:05.90   25
 35 Carter, Richard              Marietta Track Club   14:07.42
 36 Lloyd, Tucker                Walton Youth          14:07.56   26
 37 Miller, Damon                JackRabbit T          14:08.61   27
 38 Rolen, Michael               Kennworth Tr          14:14.39
 39 Kight, Preston               Walton Youth          14:30.69
 40 Eiserloh, Ethan              CC Striders           14:33.49
 41 Forberg, Lee                 Walton Youth          14:39.97
 42 Reginelli, Ashton            Woodstock Yo          14:46.60   28
 43 Arterbury, Cameron           Woodstock Yo          14:47.41   29
 44 Cole, Noah                   JackRabbit T          14:48.68
 45 Anderson, Duncan             Ptcflash              14:55.23
 46 Farrell, Sam                 Ptcflash              15:08.03
 47 Danzig, Jonathan             Walton Youth          15:22.56
 48 Pope, Hassan                 Grove Park            15:31.19
 49 Dapkus, Aaron                heartsoleRC           16:06.17   30
 50 Cortes, Julian               heartsoleRC           16:22.55   31
 51 Smith, Jaxsen                Etowah Youth          16:26.73   32
 52 Zertuche, Dilyn              Creekview Yo          16:56.44
 53 Bolton, Ethan                Ntc Flames            17:07.41
 54 Stoltz, Ethan                Walton Youth          17:10.82
 55 Dapkus, Alex                 heartsoleRC           17:17.26
 56 Irvin, Andrew                Lassiter Jr CC        17:53.71   33
 57 Dahlhauser, Jacob            Woodstock Yo          18:00.77
 58 Reynolds, Everett            Woodstock Yo          18:00.92
 59 Burke, Kevin                 Lassiter Jr CC        18:54.39   34
 60 Campbell, William            heartsoleRC           19:20.55
 61 Pierce, Jameson              Carrollton T          20:13.44
 62 Payne, Benjamin              Lassiter Jr CC        20:31.93
 63 Braggs, Ryan                 Etowah Youth          25:43.97   35

                                   Team Scores
=============================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5
=============================================================
   1 Ptcflash                     49    6    7   10   12   14
      Total Time:  1:03:14.55
         Average:    12:38.91
   2 JackRabbit Track & XC Tea    60    2    3   11   17   27
      Total Time:  1:04:09.45
         Average:    12:49.89
   3 Lassiter Jr CC               84    4    5    8   33   34
      Total Time:  1:12:47.29
         Average:    14:33.46
   4 Woodstock Youth Track Clu    85    1    9   18   28   29
      Total Time:  1:06:51.59
         Average:    13:22.32
   5 Walton Youth Track Club     100   13   15   22   24   26
      Total Time:  1:08:42.05
         Average:    13:44.41
   6 Etowah Youth Track Cub      123   16   19   21   32   35
      Total Time:  1:22:58.06
         Average:    16:35.62
   7 heartsoleRC                 129   20   23   25   30   31
      Total Time:  1:14:17.35
         Average:    14:51.47

Event 7  Girls 13-14 4k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Flowers, Victoria            Unattached            16:20.48
  2 Everest, Hannah              Etowah Youth          16:51.27
  3 Baynes, Caroline             Ptcflash              16:57.47
  4 Jeske, Abby                  Kennworth Tr          17:27.91
  5 John, Alexia                 Woodstock Yo          17:29.54    1
  6 Bowers, Emily                Alpha Crush           17:55.43    2
  7 Foster, Allayah              JackRabbit T          18:01.52
  8 Redish, Taylor               Lassiter Jr CC        18:25.03
  9 Cole, Erin                   Alpha Crush           18:29.95    3
 10 Smith, Rachel                Woodstock Yo          18:39.40    4
 11 Phelps, Chloe                Alpha Crush           19:03.66    5
 12 Dahlhauser, Emma             Woodstock Yo          19:35.38    6
 13 Dominguez, Alexis            Etowah Youth          19:42.97
 14 Robinson, Ashley             Alpha Crush           20:03.05    7
 15 Kenney, Erin                 heartsoleRC           20:14.44
 16 Frank, Mattison              Walton Youth          20:56.09    8
 17 Davis, Jacqueline            Alpha Crush           21:15.15    9
 18 Hunter, Katie                Walton Youth          21:46.90   10
 19 Robbins, Zina                Walton Youth          22:09.00   11
 20 Hamrick, Meghan              Woodstock Yo          22:39.27   12
 21 Aycock, Kate                 Walton Youth          22:52.95   13
 22 Boyle, Katie                 Walton Youth          23:30.43   14
 23 Norrell, Chloe               Woodstock Yo          23:43.04   15
 24 Dale, Chandler               Inferno Elite         23:57.59
 25 Gibbs, London                East Cobb Ch          24:23.24
 26 Smith, Hannah                Etowah Youth          25:32.96

                                   Team Scores
=============================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5
=============================================================
   1 Alpha Crush Running Club     26    2    3    5    7    9
      Total Time:  1:36:47.24
         Average:    19:21.45
   2 Woodstock Youth Track Clu    38    1    4    6   12   15
      Total Time:  1:42:06.63
         Average:    20:25.33
   3 Walton Youth Track Club      56    8   10   11   13   14
      Total Time:  1:51:15.37
         Average:    22:15.08

Event 7  Girls 15-18 4k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Koch, Hannah                 heartsoleRC           21:11.48
  2 Schaefer, Ellen              Jefferson Pa          22:22.50

  Event 8  Boys 13-14 4k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brenneman, Jacob             River Ridge           13:48.98
  2 Jones, Jordan                Ptcflash              13:53.79    1
  3 Bowers, Sam                  Alpha Crush           14:00.50    2
  4 Holden, Harrison             Walton Youth          14:33.30    3
  5 Hamill, Brady                Ptcflash              14:52.35    4
  6 Seiden, Joshua               River Ridge           14:57.32
  7 Ratliff, Paul                Kennworth Tr          14:58.80
  8 Fultz, Harrison              Ptcflash              15:01.45    5
  9 Melehan, Trevor              Etowah Youth          15:01.71    6
 10 Milton, Dru                  Alpha Crush           15:18.02    7
 11 Rigsby, Jacob                Woodstock Yo          15:27.41
 12 Smith, Bryce                 Ptcflash              15:29.23    8
 13 Cooper, Samuel               Walton Youth          15:39.22    9
 14 Cook, Jonathan               Creekview Yo          15:40.92
 15 Limon, Esteban               Lassiter Jr CC        15:46.00
 16 Lohman, Devin                Ptcflash              15:48.52   10
 17 Bartnicki, Adam              Walton Youth          15:50.37   11
 18 Fravel, Hayden               Alpha Crush           15:52.43   12
 19 Ellingson, Per               Etowah Youth          15:53.59   13
 20 Mason, Dylan                 Woodstock Yo          15:53.83
 21 Keller, Adam                 JackRabbit T          15:53.84
 22 Chappell, Robert             Alpha Crush           16:02.90   14
 23 Davis, Jacob                 Walton Youth          16:06.62   15
 24 Newton, Darian               Alpha Crush           16:15.95   16
 25 Wood, Alexander              Ptcflash              16:17.46
 26 Bausman, Cullen              Ptcflash              16:28.16
 27 Aldridge, Malachai           Kennworth Tr          16:33.66
 28 Harman, Camden               Alpha Crush           16:38.04
 29 King, Derrick                JackRabbit T          16:38.40
 30 Haughey, Kyle                Etowah Youth          16:41.56   17
 31 Tennessee, Zachary           Alpha Crush           16:49.40
 32 Hicks, Gunnar                E-1 Track Club        17:01.13
 33 Kraus, Kyle                  Walton Youth          17:09.29   18
 34 Kumar, Jayanth               Lassiter Jr CC        17:11.94
 35 Schirmer, Javier             Walton Youth          17:21.84
 36 Davis, Luke                  Walton Youth          17:31.83
 37 Eshleman, Clayton            Walton Youth          17:33.90
 38 Barrett, Tim                 Woodstock Yo          17:47.81
 39 Stephens, Jacob              Woodstock Yo          17:51.79
 40 Moody, Stephen               Lassiter Jr CC        18:11.05
 41 Farmer, Zachary              Etowah Youth          18:17.00   19
 42 Hablas, Patrick              Alpha Crush           18:33.74
 43 Rochon, Andino               Etowah Youth          18:38.43   20
 44 Fredrikson, Jack             Ptcflash              18:40.48
 45 Hood, Jacob                  YMCA Metro Atlanta    18:52.91
 46 Milewski, Timothy            heartsoleRC           18:57.57
 47 Hamilton, Kevin              heartsoleRC           19:03.59
 48 Easterwood, Jayce            E-1 Track Club        19:04.66
 49 Rush, Jack                   Alpha Crush           19:16.58
 50 Anderson, Grant              Walton Youth          19:21.01
 51 Pumpelly, Christian          Walton Youth          19:21.63
 52 Waldron, Sean                Etowah Youth          19:29.31
 53 Warren, Michael              Lassiter Jr CC        20:13.54

                                   Team Scores
=============================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5
=============================================================
   1 Ptcflash                     28    1    4    5    8   10
      Total Time:  1:15:05.34
         Average:    15:01.07
   2 Alpha Crush Running Club     51    2    7   12   14   16
      Total Time:  1:17:29.80
         Average:    15:29.96
   3 Walton Youth Track Club      56    3    9   11   15   18
      Total Time:  1:19:18.80
         Average:    15:51.76
   4 Etowah Youth Track Cub       75    6   13   17   19   20
      Total Time:  1:24:32.29
         Average:    16:54.46

  Event 8  Boys 15-18 4k Run CC
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Trepper, Noah                Ntc Flames            14:58.10
  2 Shortell, Parker             Ntc Flames            15:02.02
  3 Lohman, Colin                Ptcflash              16:24.04
  4 Pilgrim, Hayden              Kennworth Tr          16:29.46
  5 Best, Connor                 Unattached            16:34.77
  6 Bridgeman, Remington         East Cobb Ch          17:46.90
  7 Martin, Mason                Ptcflash              17:47.96
  8 Reid, James                  heartsoleRC           20:56.94