Meet Results - Heart and Sole XC Invitational - October 11, 2014

2014 USATF XC Developmental - Heart&Sole - 10/11/2014
Clinton Nature Preserve

Event 1  Girls 8 & Under 2000 Meter Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tilley, Addison            8 Marietta Tra           7:54.60    1
  2 Polk, Cameryn              8 Ptc Flash              8:04.42    2
  3 Heppner, Heidi             8 Alpha Crush            8:11.29
  4 Schlaupitz, Brynn          7 Alpha Crush            8:24.24
  5 Wheeler, Avery             8 Walton Track Club      8:51.75
  6 Bryan, Olivia              8 Etowah Youth           8:57.53
  7 Odister, Rachel            8 Smyrna Elite           9:04.91
  8 Guyton, Jaci               8 Bremen Recre           9:07.94
  9 Bryant, Lorelei            7 Ptc Flash              9:12.01    3
 10 Lance, Sarah               8 Etowah Youth           9:17.28
 11 Fath, Lauren               8 Creekview Yo           9:25.29
 12 Ezell, Alena               7 Etowah Youth           9:28.22
 13 Wilson, Cambree            8 Bremen Recre           9:28.42
 14 Parker, Nadia              7 Marietta Tra           9:39.06    4
 15 Little, Ruby Morgan        8 Unattached             9:40.14
 16 Sharma, Anita              7 Walton Track Club      9:41.14
 17 Munoz, Jordan              8 HeartSoleRC            9:44.27
 18 Poor, Sydney               8 Marietta Tra          10:07.23    5
 19 Nathan, Kallie             7 Marietta Tra          10:08.70    6
 20 Brodmyer, Paige            8 Lassiter Jr CC        10:18.75    7
 21 Sauceda, Lillyan           8 JackRabbit Track      10:28.82
 22 Rolen, Brooke              8 Kennworth Tr          10:31.22
 23 Mayfield, Hannah           8 Lassiter Jr CC        10:32.48    8
 24 Franklin, Caroline         8 Ptc Flash             10:38.53    9
 25 Cole, Clare                7 Alpha Crush           10:40.93
 26 Anderson, Vivian           6 Ptc Flash             10:56.46   10
 27 McDermott, Andie           8 Ptc Flash             11:04.88   11
 28 Green, Reagan              7 Walton Track Club     11:14.82
 29 Romano, Ceci               6 DeKalb Trailblazers   11:17.95
 30 Cockrell, Emma             8 Lassiter Jr CC        11:25.94   12
 31 Day, Kennedy               7 Marietta Tra          11:38.87   13
 32 Blocker, Agatha            7 Lassiter Jr CC        11:41.35   14
 33 King, Isabelle             6 HeartSoleRC           11:51.31
 34 Kush, Omega                8 Neon Runners          12:01.07
 35 Saniatan, Cayla            7 Neon Runners          12:06.14
 36 Anderson, Gretchen         7 Ptc Flash             12:08.22   15
 37 Wisdom, Luci               7 Lassiter Jr CC        12:13.76   16
 38 Hunter, Alexandria         7 Neon Runners          12:25.10
 39 Stockton, Olivia           7 Woodstock Yo          12:48.75
 40 Henson, Carlen             6 DeKalb Trailblazers   13:49.51
 41 Pearson, Audree            7 Bremen Recre          14:46.33
 42 Howe, Allison              6 Marietta Tra          19:00.00   17

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Marietta Track Club XC       29    1    4    5    6   13   17
      Total Time:    49:28.46
         Average:     9:53.70
   2 Ptc Flash                    35    2    3    9   10   11   15
      Total Time:    49:56.30
         Average:     9:59.26
   3 Lassiter Jr CC               57    7    8   12   14   16
      Total Time:    56:12.28
         Average:    11:14.46


Event 2  Boys 8 & Under 2000 Meter Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mitchell, John             8 Walton Track Club      7:34.83
  2 Cantrell, Cayden           8 Creekview Yo           7:43.01
  3 Reach, Cooper              8 Etowah Youth           7:56.18    1
  4 Polk, Connor               8 Ptc Flash              8:09.81    2
  5 Dezwart, Austin            8 JackRabbit Track       8:14.72
  6 Oakes, DJ                  8 Etowah Youth           8:17.58    3
  7 Howe, Elliott              8 Marietta Tra           8:22.03
  8 Busbin, Alex               7 E-1 Track Club         8:22.65
  9 Caputo, Nicholas           8 Ptc Flash              8:24.01    4
 10 Vos, Jake                  8 Kennworth Tr           8:24.52
 11 Eacker, Zachary            8 JackRabbit Track       8:25.12
 12 Ezell, Trent               8 Etowah Youth           8:29.53    5
 13 Aycock, James              8 Walton Track Club      8:30.96
 14 Evans, Gage                8 Ptc Flash              8:33.13    6
 15 Everest, Luke              8 Etowah Youth           8:34.85    7
 16 Zook, John Mark            7 Ptc Flash              8:35.74    8
 17 Roach, Bankson             8 Ptc Flash              8:36.54    9
 18 Thomason, Evan             8 Ptc Flash              8:47.26   10
 19 Weaver, Aiden              8 Etowah Youth           8:47.37   11
 20 Wyche, Dwayne              7 E-1 Track Club         8:55.04
 21 Comsudes, Sam              6 Marietta Tra           9:01.20
 22 Pratikakis, Emmanouil      8 Walton Track Club      9:04.89
 23 Harwell, Shane             7 Bremen Recre           9:23.96
 24 Beckman, Joseph            8 Alpha Crush            9:24.11
 25 Deslyper, Thomas           8 Ptc Flash              9:28.07   12
 26 Lamberg, Zachary           8 Woodstock Yo           9:32.13
 27 Deslyper, William          6 Ptc Flash              9:37.14   13
 28 Chin, Jacob                8 HeartSoleRC           10:01.05
 29 Schroer, Aaron             7 Kennworth Tr          10:06.03
 30 Weeks, James               7 Ptc Flash             10:07.44   14
 31 Lawless, Jack Henry        8 Etowah Youth          10:10.70   15
 32 Kight, Charles             8 HeartSoleRC           10:14.77
 33 Carlin, Avery              6 Walton Track Club     10:15.42
 34 Holness, Rohan             8 Neon Runners          10:15.47
 35 Charles, Tyaire            8 Neon Runners          10:16.52
 36 Baerman, Henry             8 DeKalb Trailblazers   10:33.13
 37 Smith, Aiden               8 Etowah Youth          10:49.76   16
 38 Ellingson, Thijs           6 Etowah Youth          11:02.51   17
 39 McClendon, Gabe            8 Etowah Youth          11:16.68   18
 40 Beers, Zachary             8 Elite Striders        11:18.38
 41 McDonald, Bowen            7 Elite Striders        11:20.75
 42 Gammon, Daniel             7 Bremen Recre          11:35.73
 43 Pearson, Connor            8 Etowah Youth          11:45.60   19
 44 Ayoola, Temidayo           8 Neon Runners          12:22.43
 45 Condrey, Eli               5 Marietta Tra          12:31.20
 46 Henson, John               5 DeKalb Trailblazers   12:43.78
 47 Blocker, Lucas             6 Lassiter Jr CC        13:06.11
 48 Mayfield, Ben              5 Lassiter Jr CC        13:06.81
 49 Van Koppen, Teague         8 Etowah Youth          15:32.19   20

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Etowah Youth Track Club      27    1    3    5    7   11   15   16   17   18
      Total Time:    42:05.51
         Average:     8:25.11
   2 Ptc Flash                    29    2    4    6    8    9   10   12   13   14
      Total Time:    42:19.23
         Average:     8:27.85

 
Event 3  Girls 9-10 3k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bohles, Sydney            10 Unattached            12:34.60
  2 Pray-Brown, Asydiah       10 JackRabbit Track      12:42.00    1
  3 Heppner, Clara            10 Alpha Crush           12:49.16    2
  4 White, Michayla           10 Unattached            13:13.55
  5 Tarpley, Taylor            9 Ptc Flash             13:18.46    3
  6 Brothers, Avery           10 Etowah Youth          13:19.09
  7 Blurton, Katherine        10 JackRabbit Track      13:42.37    4
  8 Hoppenfeld, Alexa         10 Alpha Crush           13:46.80    5
  9 Augmon, Sydney             9 Runnin' Mustangs      13:47.15
 10 Fung Chung, Brooke         9 Mark Trail F          13:48.68
 11 Bonner, Aaleiyah          10 JackRabbit Track      13:53.32    6
 12 Loechl, Elsa              10 Walton Track Club     13:58.45    7
 13 Bailey, Ella              10 Walton Track Club     14:06.25    8
 14 Beckman, Juliana          10 Alpha Crush           14:13.54    9
 15 Craig, Sydney             10 Etowah Youth          14:20.14
 16 Gantt, Katie              10 Etowah Youth          14:25.60
 17 Sandle, Trinity            9 Neon Runners          14:33.43   10
 18 Watson, Jasmyne           10 Neon Runners          14:39.62   11
 19 Dopfel, Briana            10 Walton Track Club     14:44.09   12
 20 Rolen, Jenna              10 Kennworth Tr          14:46.92
 21 Burbridge, Jada           10 GrovePark             14:47.26
 22 Smith, Leah               10 Ptc Flash             14:47.83   13
 23 Miller, Elizabeth         10 Ptc Flash             14:50.13   14
 24 Comsudes, Gabrielle        9 Marietta Tra          14:56.48
 25 Rager, Katelyn             9 Alpha Crush           15:02.34   15
 26 Paskins, Emma             10 Alpha Crush           15:11.98   16
 27 Harvey, Sophie-Katherine   9 Walton Track Club     15:16.94   17
 28 Henry, Sarah               9 JackRabbit Track      15:18.35   18
 29 Smith, Paulina             9 JackRabbit Track      15:21.89   19
 30 Olvin, Caroline           10 Etowah Youth          15:25.86
 31 Codner, Olivia             9 Bremen Recre          15:28.94
 32 Storm, Avery              10 Walton Track Club     15:32.57   20
 33 Deslyper, Mary            10 Ptc Flash             15:35.20   21
 34 Schadt, Makenzie           9 Alpha Crush           15:36.01   22
 35 Dennard, Alitza            9 Runnin' Mustangs      15:49.22
 36 Sandle, Starr             10 Neon Runners          16:05.31   23
 37 Baerman, Mae              10 DeKalb Trailblazers   16:06.29
 38 Pelaez, Gabriela          10 Runnin' Mustangs      16:15.85
 39 Wilson, Ariya             10 Neon Runners          16:24.75   24
 40 Getz, Amanda               9 Kennworth Tr          16:27.10
 41 Mead, Dasha                9 Alpha Crush           16:43.07   25
 42 Barkhuff, Katjana          9 Ptc Flash             16:54.04   26
 43 Conrad, Abigail            9 HeartSoleRC           16:54.49
 44 Cuneo, Mariyah             9 Ptc Flash             16:56.96   27
 45 Cuneo, Julia              10 Ptc Flash             17:13.81   28
 46 Bennett, Ava               9 Bremen Recre          17:16.01
 47 Young, Faith               9 Neon Runners          17:19.40   29
 48 Reuscher, Olivia           9 Woodstock Yo          17:20.39
 49 Rhymes, Tamari             9 Neon Runners          17:39.76   30
 50 Martinez, Isabella        10 Alpha Crush           17:57.16   31
 51 Bozeman, Nadia            10 Neon Runners          18:08.95   32
 52 Cox, Regina               10 JackRabbit Track      18:11.21   33
 53 Codner, Lucy              10 Bremen Recre          19:03.93
 54 Lys, Jah'niyah             9 Neon Runners          19:11.00   34
 55 Bellon, Kira               9 HeartSoleRC           19:29.37
 56 Beckford, Amara           10 Kennworth Tr          19:39.58
 57 Schroer, Lauren            9 Kennworth Tr          20:04.76
 58 Johnson, Charity           9 E-1 Track Club        21:46.56

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     47    2    5    9   15   16   22   25   31
      Total Time:  1:11:03.82
         Average:    14:12.77
   2 JackRabbit Track             48    1    4    6   18   19   33
      Total Time:  1:10:57.93
         Average:    14:11.59
   3 Walton Track Club            64    7    8   12   17   20
      Total Time:  1:13:38.30
         Average:    14:43.66
   4 Ptc Flash                    77    3   13   14   21   26   27   28
      Total Time:  1:15:25.66
         Average:    15:05.14
   5 Neon Runners                 97   10   11   23   24   29   30   32   34
      Total Time:  1:19:02.51
         Average:    15:48.51


Event 4  Boys 9-10 3k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rush, Julian               9 Ptc Flash             11:23.29    1
  2 Vos, Joey                 10 Kennworth Tr          11:33.02
  3 Hart, Houston             10 Walton Track Club     12:12.70    2
  4 Horn-Morawa, Luca         10 Unattached            12:15.38
  5 Bartnicki, Ethan          10 Walton Track Club     12:21.69    3
  6 Mata, Daniel               9 North DeKalb Blaze    12:22.95
  7 Helms, Grant               9 Walton Track Club     12:22.97    4
  8 Hoppenfeld, Ryan          10 Alpha Crush           12:28.85    5
  9 Cole, Timothy              9 Alpha Crush           12:34.60    6
 10 Johnson, Kyle             10 E-1 Track Club        12:42.00
 11 Hartsog, Andrew           10 JackRabbit Track      12:49.16
 12 Hankins, Jackson           9 JackRabbit Track      13:13.55
 13 Davis, Amari              10 Smyrna Elite          13:18.46
 14 MwangiVince, Vince        10 Etowah Youth          13:19.09    7
 15 Ellingson, Ry              9 Etowah Youth          13:42.37    8
 16 Daniels, Tyler             9 Etowah Youth          13:46.80    9
 17 Russell, Luke              9 Creekview Yo          13:47.15
 18 Bielamowicz, Henry         9 DeKalb Trailblazers   13:48.68
 19 Aalgaard, Gregory         10 E-1 Track Club        13:53.32
 20 Edmondson, James           9 Neon Runners          13:58.45   10
 21 Edwards, Daniel           10 Smyrna Elite          14:06.25
 22 White, Austin             10 Neon Runners          14:13.54   11
 23 Dougher, Grant             9 Ptc Flash             14:20.14   12
 24 White, Nathan             10 DeKalb Trailblazers   14:25.60
 25 McDuffie, Shamaar         10 Neon Runners          14:33.43   13
 26 Windham, Davis            10 Kennworth Tr          14:39.62
 27 Streleckis, Liam          10 Alpha Crush           14:44.09   14
 28 Hakes, Colin              10 Walton Track Club     14:46.92   15
 29 Freeman, Jack             10 Walton Track Club     14:47.26   16
 30 King, James                9 HeartSoleRC           14:47.83
 31 Filos, Logan              10 Alpha Crush           14:50.13   17
 32 Page, Jett                 9 Neon Runners          14:56.48   18
 33 Angra, Javyn               9 Walton Track Club     15:02.34   19
 34 Gammon, Alex              10 Bremen Recre          15:11.98
 35 Lee, Braden               10 HeartSoleRC           15:16.94
 36 Cockrell, Brennen         10 Lassiter Jr CC        15:18.35
 37 McDermott, Max            10 Ptc Flash             15:21.89   20
 38 Mignerey, Hayes           10 Alpha Crush           15:25.86   21
 39 Walters, Logan             9 Ptc Flash             15:28.94   22
 40 Verdon, Jace               9 Walton Track Club     15:32.57   23
 41 Quirk, Paul               10 Walton Track Club     15:35.20   24
 42 Kramer, Everett            9 Walton Track Club     15:36.01   25
 43 Hockman, Christian         9 Etowah Youth          15:49.22   26
 44 Cunningham, Mark           9 Ptc Flash             16:05.31   27
 45 Nelson, Luke               9 Walton Track Club     16:06.29   28
 46 Troutman, Summit           9 Marietta Tra          16:15.85
 47 Goldberg, Noah            10 Walton Track Club     16:24.75   29
 48 Holmfelt, Zachary          9 Etowah Youth          16:27.10   30
 49 Piligian, Michael         10 Etowah Youth          16:43.07   31
 50 Armstrong, Channing        9 GrovePark             16:54.04
 51 Cross, Thomas              9 Alpha Crush           16:54.49   32
 52 Fuller, Ryan               9 Bremen Recre          16:56.96
 53 Davis, Jonathon           10 Neon Runners          17:13.81   33
 54 Cook, Drew                10 Marietta Tra          17:16.01
 55 Shaw, Cooper               9 Marietta Tra          17:19.40
 56 McDonald, Hudson          10 Elite Striders        17:20.39
 57 Kelly, Jackson             9 Walton Track Club     17:39.76   34
 58 Peacher, Tanner           10 Neon Runners          17:57.16   35
 59 Dobso, Kyle               10 Ptc Flash             18:08.95   36
 60 Wellon, Kody              10 Ptc Flash             18:11.21   37
 61 Weeks, Jackson            10 Ptc Flash             19:03.93   38
 62 Hecker, Nick              10 DeKalb Trailblazers   19:11.00
 63 Pellegri, Simon            9 Lassiter Jr CC        19:29.37
 64 Deutchman, Seth           10 Kennworth Tr          19:39.58
 65 Turner, Braden            10 HeartSoleRC           20:04.76
 66 Troutman, Asher           10 Marietta Tra          21:46.56
 67 Burt, Matthew             10 HeartSoleRC           23:32.85

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton Track Club            40    2    3    4   15   16   19   23   24   25
      Total Time:  1:06:31.54
         Average:    13:18.31
   2 Alpha Crush Running Club     63    5    6   14   17   21   32
      Total Time:  1:10:03.53
         Average:    14:00.71
   3 Etowah Youth Track Club      80    7    8    9   26   30   31
      Total Time:  1:13:04.58
         Average:    14:36.92
   4 Ptc Flash                    82    1   12   20   22   27   36   37   38
      Total Time:  1:12:39.57
         Average:    14:31.92
   5 Neon Runners                 85   10   11   13   18   33   35
      Total Time:  1:14:55.71
         Average:    14:59.15


Event 5  Girls 11-12 3k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 White, Naomi              11 Unattached            12:13.23
  2 Walker, Allie             11 Ptc Flash             12:27.93    1
  3 Dobso, Megan              12 Ptc Flash             12:33.96    2
  4 Knickerbocker, Kayla      12 Kennworth Tr          12:35.56
  5 Lippers, Erin             11 Etowah Youth          12:36.12    3
  6 Brown, Brianna            11 Ptc Flash             12:40.41    4
  7 Lewis, Lauren             11 GrovePark             12:56.84
  8 Bradshaw, Riley           12 JackRabbit Track      13:03.10
  9 Olvin, Veronica           11 Etowah Youth          13:06.95    5
 10 Poma, Michela             11 Walton Track Club     13:11.75    6
 11 Daniel, Audra             11 Ptc Flash             13:16.32    7
 12 Heisman, Hannah           12 Etowah Youth          13:22.02    8
 13 Calbert, Natalie          11 Etowah Youth          13:35.95    9
 14 Crawford, Kennedy         12 E-1 Track Club        13:41.20
 15 Calbert, Makenna          11 Etowah Youth          13:44.90   10
 16 Wilson, Jada              12 Walton Track Club     13:53.59   11
 17 Stock, Maggie             11 Etowah Youth          13:58.14   12
 18 Ellis, Ariel              11 Alpha Crush           14:08.46   13
 19 rydinsky, Hattie-Alice    11 Marietta Tra          14:16.46
 20 Alsup, Paris              11 Ptc Flash             14:31.89   14
 21 Lodde, Elise              11 Lassiter Jr CC        14:39.28
 22 Brice, Molly              11 HeartSoleRC           14:42.61
 23 Powell, Meghan            11 Walton Track Club     14:46.14   15
 24 Wooten, Sanai             11 Marietta Tra          14:46.66
 25 Spratt, Faith             12 Etowah Youth          14:48.53   16
 26 Jones, Alexis             11 Woodstock Yo          14:50.21   17
 27 Bragg, Amy                12 Ptc Flash             14:53.45   18
 28 Felder, Gabrielle         12 YMCA Youth Track      14:53.78
 29 van Nostrand, Vivienne    11 Walton Track Club     14:56.07   19
 30 Hargrove, Melanie         12 Ptc Flash             14:57.67   20
 31 Johnson, Hannah           12 Etowah Youth          15:01.66   21
 32 Giffen, Avery             11 Ptc Flash             15:09.53   22
 33 Gibson, Olivia            11 Ptc Flash             15:10.55   23
 34 Ortlund, Kaegan           12 DeKalb Trailblazers   15:16.79
 35 Sweatt, Ella              11 Bremen Recre          15:22.26
 36 Windham, Katherine        12 Kennworth Tr          15:24.14
 37 Crumbley, Damire          11 Elite Striders        15:27.98
 38 Phelps, Annika            12 Alpha Crush           15:34.22   24
 39 Romick, Cora              12 HeartSoleRC           15:34.48
 40 Burns, Madison            12 JackRabbit Track      15:35.85
 41 Nace, Erika               11 HeartSoleRC           15:41.23
 42 Wahlen, Emery             12 DeKalb Trailblazers   15:46.11
 43 Spurlock, Josilyn         11 HeartSoleRC           15:46.86
 44 Fox, Kaylea               12 Ptc Flash             15:59.88   25
 45 Simon, Mary               12 Walton Track Club     16:04.04   26
 46 Shumake, Ansley           11 Bremen Recre          16:05.54
 47 Deutchman, Jamie          12 Kennworth Tr          16:09.29
 48 Herrejon, Alejandra       11 Walton Track Club     16:33.46   27
 49 Blount, Nia               12 Ptc Flash             16:37.01   28
 50 Ostervold, Sophia         12 Walton Track Club     16:38.13   29
 51 Pakulski, Anna Marie      11 Ptc Flash             16:45.76   30
 52 Holdmeyer, Alexa          12 Walton Track Club     16:49.70   31
 53 Hall, Cayden              11 Elite Striders        17:06.77
 54 Ito, Chika                11 Lassiter Jr CC        17:13.93
 55 York, Carrie              11 Bremen Recre          17:24.26
 56 Reed, Dora                11 Alpha Crush           17:34.30   32
 57 Reding, Hannah            12 Alpha Crush           17:39.69   33
 58 Stockton, Julia           11 Woodstock Yo          17:45.73   34
 59 Lowry, Jadan              12 Woodstock Yo          17:45.89   35
 60 English, Lainey           11 Alpha Crush           17:47.38   36
 61 Camerieri, Catherine Coc  12 Lassiter Jr CC        17:51.81
 62 Georgescu, Lilli          12 Woodstock Yo          17:52.35   37
 63 Graves, Haley             12 Woodstock Yo          18:13.56   38
 64 Hopkins, Caroline         12 Alpha Crush           18:16.09   39
 65 Russell, Madelyn          11 Creekview Yo          18:20.08
 66 McGowan, Shannon          11 Alpha Crush           18:22.17   40
 67 Kaplan, Anya              12 Walton Track Club     18:22.17   41

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Ptc Flash                    28    1    2    4    7   14   18   20   22   23
      Total Time:  1:05:30.51
         Average:    13:06.11
   2 Etowah Youth Track Club      35    3    5    8    9   10   12   16   21
      Total Time:  1:06:25.94
         Average:    13:17.19
   3 Walton Track Club            77    6   11   15   19   26   27   29   31   41
      Total Time:  1:12:51.59
         Average:    14:34.32
   4 Alpha Crush Running Club    138   13   24   32   33   36   39   40
      Total Time:  1:22:44.05
         Average:    16:32.81
   5 Woodstock Youth Track Clu   161   17   34   35   37   38
      Total Time:  1:26:27.74
         Average:    17:17.55


Event 6  Boys 11-12 3k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dayal, Amir               11 E-1 Track Club        11:07.92
  2 Ellingson, Tait           12 Etowah Youth          11:12.32    1
  3 DeBoy, Alex               12 Ptc Flash             11:16.28    2
  4 Brodmyer, Devon           12 Lassiter Jr CC        11:51.86
  5 Windham, Carter           11 Kennworth Tr          11:52.06
  6 Rush, Nathan              11 Ptc Flash             11:58.07    3
  7 Hakes, William            11 Walton Track Club     11:59.70    4
  8 Duncan, Michael           12 Marietta Tra          12:09.54
  9 Tarpley, Alex             12 Ptc Flash             12:14.15    5
 10 Farrar, Eli               11 Etowah Youth          12:28.94    6
 11 Cuneo, Josiah             12 Ptc Flash             12:34.05    7
 12 Hoppenfeld, Eli           11 Alpha Crush           12:35.75    8
 13 Lefever, Samuel           11 Etowah Youth          12:39.22    9
 14 Schonberger, Reed         11 Etowah Youth          12:47.65   10
 15 White, Aaron              12 Unattached            12:50.68
 16 Odister, Rankin           11 Smyrna Elite          12:50.93
 17 Hicks, Cannon             11 E-1 Track Club        12:52.20
 18 Crutchfield, Grant        11 Ptc Flash             12:57.34   11
 19 Ortkiese, Rainer          11 North DeKalb Blaze    12:58.34
 20 Streleckis, Aiden         11 Alpha Crush           12:59.51   12
 21 Marcum, Ethan             11 Alpha Crush           13:04.72   13
 22 Moore, Zeller             11 Lassiter Jr CC        13:07.68
 23 Everest, Jack             11 Etowah Youth          13:08.52   14
 24 Cantrell, Noah            12 Creekview Yo          13:14.53
 25 May, James                11 Marietta Tra          13:14.97
 26 Munoz, Connor             11 HeartSoleRC           13:15.34   15
 27 Tate, Matthew             11 Walton Track Club     13:16.93   16
 28 Shade, Jack               11 Lassiter Jr CC        13:18.38
 29 Robison, Warren           11 Ptc Flash             13:19.60   17
 30 Tavani, RJ                12 Alpha Crush           13:20.24   18
 31 Taylor, Andrew            12 Alpha Crush           13:20.63   19
 32 Williams, Justin          12 Ptc Flash             13:21.59   20
 33 Marshall, Hayden          12 Alpha Crush           13:25.14   21
 34 Grace, Noah               11 HeartSoleRC           13:47.18   22
 35 Hammond, Dorsey Omari     12 GrovePark             13:48.45
 36 Rock, Tyler               11 Ptc Flash             13:48.80   23
 37 Harte, Michael            12 Walton Track Club     13:51.73   24
 38 King, Addison             11 HeartSoleRC           13:57.62   25
 39 Carroll, Nolan            11 Lassiter Jr CC        14:06.64
 40 Verdon, Julian            12 Walton Track Club     14:09.35   26
 41 Yearout, Austin           12 Etowah Youth          14:10.09   27
 42 Edens, Samuel             11 Walton Track Club     14:18.22   28
 43 Getz, Kyle                11 Kennworth Tr          14:23.20
 44 Ash, Finn                 11 Ptc Flash             14:24.88   29
 45 Spratt, Luke              12 Etowah Youth          14:29.86   30
 46 Edmondson, Marshal        11 Neon Runners          14:30.20
 47 Foster, Isaiah            11 JackRabbit Track      14:37.20
 48 Parker, Cameron           12 Walton Track Club     14:44.79   31
 49 Zimmerman, Calder         12 Ptc Flash             15:06.63   32
 50 Anderson, Duncan          12 Ptc Flash             15:35.45   33
 51 Hemerlein, Matthew        12 HeartSoleRC           15:39.26   34
 52 Meyer, Benjamin           11 Alpha Crush           15:43.18   35
 53 Zertuche, Dilyn           12 Creekview Yo          15:46.70
 54 Wilde, Landon             11 Ptc Flash             15:46.96   36
 55 Lengefeld, Garrett        11 Alpha Crush           15:53.02   37
 56 Hecker, Ben               12 DeKalb Trailblazers   15:54.91
 57 Herring, Nathan           12 Alpha Crush           15:58.47   38
 58 Decsi, Nicholas           11 Alpha Crush           16:02.42   39
 59 Eiserloh, Ethan           12 Elite Striders        16:11.69
 60 Daniel, Sam               12 Ptc Flash             16:47.03   40
 61 Beule, Nathan             11 DeKalb Trailblazers   17:23.83
 62 Walters, Maxwell          12 Walton Track Club     17:52.08   41
 63 Banner, Dylan             12 Creekview Yo          17:56.81
 64 Chin, Ian                 11 HeartSoleRC           18:52.96   42
 65 Babcock, Brodie           11 HeartSoleRC           19:13.02   43
 66 Burke, Kevin              12 Walton Track Club     19:25.73   44
 67 Wallace, Jack             12 Creekview Yo          19:37.41
 68 Williams, Jeremiah        12 Neon Runners          20:43.33
 69 Baxter, Andrew            11 Woodstock Yo          20:46.32
 70 Drury, John               12 Woodstock Yo          20:57.84
 71 Gurta, Noah               11 JackRabbit Track      22:49.49
 72 Young, Zaciah             11 Neon Runners          23:13.84
 73 Campbell, William         12 HeartSoleRC           23:41.57   45

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Ptc Flash                    28    2    3    5    7   11   17   20   23   29
      Total Time:  1:00:59.89
         Average:    12:11.98
   2 Etowah Youth Track Club      40    1    6    9   10   14   27   30
      Total Time:  1:02:16.65
         Average:    12:27.33
   3 Alpha Crush Running Club     70    8   12   13   18   19   21   35   37   38
      Total Time:  1:05:20.85
         Average:    13:04.17
   4 Walton Track Club            98    4   16   24   26   28   31   41   44
      Total Time:  1:07:35.93
         Average:    13:31.19
   5 HeartSoleRC                 138   15   22   25   34   42   43   45
      Total Time:  1:15:32.36
         Average:    15:06.48


Event 7  Girls 13-18 4k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thornton, Hope            13 Walton Track Club     16:36.43
  2 Chamberlain, Ellen        13 Walton Track Club     16:41.45
  3 Sullivan, Jordan          13 Runnin' Mustangs      17:02.98
  4 Buchanan, Claire          13 Alpha Crush           17:13.06    1
  5 LiPuma, Samantha          13 E-1 Track Club        17:15.62
  6 King, Najiyah             13 JackRabbit Track      17:16.48
  7 Little, Emily             13 Unattached            17:30.15
  8 Hodges, Danielle          14 Alpha Crush           17:34.98    2
  9 Singh, Karisma            13 JackRabbit Track      18:18.82
 10 Bailey, Anna              13 Woodstock Yo          18:20.14    3
 11 Lenox, Samantha           13 Alpha Crush           18:27.72    4
 12 Pearl, Sarah              14 Unattached            18:30.32
 13 Martinez, Liliana         13 Alpha Crush           18:39.97    5
 14 du Toit, Emma             13 Walton Track Club     19:36.19
 15 Mitchell, Allison         13 Walton Track Club     19:41.09
 16 Smith, Rachel             14 Woodstock Yo          19:55.27    6
 17 Stiber, Avery             13 Woodstock Yo          19:58.50    7
 18 McTyre, Elizabeth         13 Creekview Yo          20:19.00
 19 Wernecke, Olivia          13 Ptc Flash             21:15.09
 20 Kenney, Erin              14 HeartSoleRC           21:16.61
 21 Greene, Celeste           14 Alpha Crush           21:46.61    8
 22 Walker, Raney             13 Ptc Flash             21:51.76
 23 Davis, Jacqueline         14 Alpha Crush           21:59.32    9
 24 Stopp, Mikaylee           13 Woodstock Yo          23:02.58   10
 25 Harris, Lauren            13 Alpha Crush           23:17.23   11
 26 Conrad, Emily             13 HeartSoleRC           23:17.83
 27 Harrison, Maxine          13 Woodstock Yo          23:43.46   12
 28 Harrison, Carly           14 Lassiter Jr CC        24:02.01
 29 Nemeth, Shelby            13 Alpha Crush           24:51.07   13
 30 Chin, Chloe               13 HeartSoleRC           25:01.54
 31 Shade, Kate               13 Lassiter Jr CC        25:27.35
 32 Ford, Faith               14 HeartSoleRC           28:40.10

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
13-14 Results 4000 Run
   1 Alpha Crush Running Club     20    1    2    4    5    8    9   11   13
      Total Time:  1:33:42.34
         Average:    18:44.47
   2 Woodstock Youth Track Clu    38    3    6    7   10   12
      Total Time:  1:44:59.95
         Average:    20:59.99


Event 8  Boys 13-14 4k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rager, Sean               13 Alpha Crush           14:43.99    1
  2 Ratliff, Paul             14 Kennworth Tr          14:44.31
  3 Culkin-Taylor, Nicholas   14 E-1 Track Club        15:16.89
  4 Bartnicki, Adam           14 Walton Track Club     15:23.15
  5 Pelland, Brian            13 Alpha Crush           15:34.21    2
  6 Henschel, Tyler           13 Woodstock Yo          15:44.03
  7 Beebe, Taylor             14 Elite Striders        15:45.60
  8 Krause, Conor             14 Walton Track Club     15:51.76
  9 Song, Jason               13 Alpha Crush           16:09.96    3
 10 Davis, Jacob              14 Unattached            16:15.11
 11 Coleman, Kyle             13 Alpha Crush           16:28.35    4
 12 Donovan, Thomas           13 Alpha Crush           16:35.24    5
 13 Davis, Luke               14 Unattached            16:38.18
 14 Pitts, Erik               13 Walton Track Club     16:38.22
 15 Newton, Darian            14 Alpha Crush           16:52.23    6
 16 Carroll, Greg             13 Woodstock Yo          16:53.31
 17 Schusterman, Max          13 Smyrna Elite          16:59.06
 18 McLaughlin, Liam          13 Ptc Flash             17:33.19
 19 Pereira, Colin            14 HeartSoleRC           17:43.27
 20 Mead, Connor              13 Alpha Crush           17:47.10    7
 21 Harrison, Benjamin        14 Lassiter Jr CC        18:09.69    8
 22 Merchant, Harsh           13 Lassiter Jr CC        18:23.87    9
 23 Wright, Tyler             14 Lassiter Jr CC        18:50.03   10
 24 Getz, Ryan                13 Kennworth Tr          19:08.47
 25 Herron, Justin            13 Lassiter Jr CC        19:10.86   11
 26 Marnell, Beau             13 Etowah Youth          19:20.46
 27 Black, Kieran             13 Etowah Youth          19:51.88
 28 Gorman, Grayson           13 Woodstock Yo          20:12.10
 29 Francis, Isaiah           13 Alpha Crush           20:13.78   12
 30 Mata, Alejandro           13 North DeKalb Blaze    20:52.94
 31 Turner, Dawson            14 HeartSoleRC           21:35.65
 32 Cole, Noah                13 JackRabbit Track      21:38.06
 33 Daniel, Gabe              13 Etowah Youth          23:38.99
 34 Hood, William             13 Lassiter Jr CC        24:41.11   13
 35 Gammon, John              13 Bremen Recre          25:09.03
 36 Braggs, Ryan              13 Etowah Youth          25:46.88
 37 Ford, Trevor              13 HeartSoleRC           28:02.42
 38 Fletcher, Eric            13 HeartSoleRC           28:46.73

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
13-14 Results 4000 Run
   1 Alpha Crush Running Club     15    1    2    3    4    5    6    7   12
      Total Time:  1:19:31.75
         Average:    15:54.35
   2 Lassiter Jr CC               51    8    9   10   11   13
      Total Time:  1:39:15.56
         Average:    19:51.12


Event 7  Girls 13-18 4k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fletcher, Catherine       15 HeartSoleRC           23:38.21

 
Event 8  Boys 15-16 4k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Spurlock, Christian       16 HeartSoleRC           15:28.77
  2 Daniels, Michael          15 Unattached            15:41.73
  3 Fletcher, Joshua          16 HeartSoleRC           20:09.21