Meet Results - Jackrabbit & Lassiter XC Invitational, October 25, 2014

2014 USATF XC Developmental - 10/25/2014
Jackrabbit & Lassier XC Meet
McCleskey Middle School

Event 1  Girls 8 & Under 2000 Meter Run CC
=======================================================================          
    Name                     Age Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Tilley, Addison            8 Marietta Tra           7:53.05    1             
  2 Heppner, Heidi             8 Alpha Crush            8:13.04    2             
  3 Schlaupitz, Brynn          7 Alpha Crush            8:29.28    3             
  4 Bryan, Olivia              8 Etowah Youth           8:36.12                  
  5 Wheeler, Avery             8 Walton Track Club      9:07.33                  
  6 Jackson, Sidney            8 Jefferson Pa           9:17.09                  
  7 Guyton, Jaci               8 Bremen Recre           9:18.93                  
  8 Little, Ruby               8 HeartSoleRC            9:18.98                  
  9 Wilson, Cambree            8 Bremen Recre           9:26.00                  
 10 Parker, Nadia              7 Marietta Tra           9:31.95    4             
 11 Sharma, Anita              7 Walton Track Club      9:32.64                  
 12 Ohonde, Megan              7 Unattached             9:36.83                  
 13 Fath, Lauren               8 Creekview Yo           9:41.75                  
 14 Sauceda, Lillyan           8 JackRabbit Track       9:48.05                  
 15 Lance, Sarah               8 Etowah Youth           9:48.97                  
 16 Odister, Rachel            8 Smyrna Elite           9:53.06                  
 17 Bryant, Lorelei            7 Ptc Flash              9:54.85    5             
 18 Ezell, Alena               7 Etowah Youth           9:55.95                  
 19 Nathan, Kallie             7 Marietta Tra           9:58.23    6             
 20 Brodmyer, Paige            8 Lassiter Jr CC        10:06.59    7             
 21 Thomason, Sasha            7 Jefferson Pa          10:11.20                  
 22 Poor, Sydney               8 Marietta Tra          10:11.69    8             
 23 Mayfield, Hannah           8 Lassiter Jr CC        10:30.84    9             
 24 Gates, Camdyn              8 Unattached            10:33.87                  
 25 Cole, Clare                7 Alpha Crush           10:35.47   10             
 26 Hyser, Addie               8 Alpha Crush           10:42.07   11             
 27 Norris, Ryan               7 Alpha Crush           10:46.19   12             
 28 Cuneo, Grace               7 Ptc Flash             10:55.50   13             
 29 Munoz, Jordan              8 HeartSoleRC           10:59.15                  
 30 Cockrell, Emma             8 Lassiter Jr CC        11:00.82   14             
 31 Anderson, Vivian           6 Ptc Flash             11:02.58   15             
 32 Wisdom, Luci               7 Lassiter Jr CC        11:03.31   16             
 33 Ronco, Italia              8 Lassiter Jr CC        11:04.62   17             
 34 Green, Reagan              7 Walton Track Club     11:10.63                  
 35 Ross, Virginia             8 Creekview Yo          11:12.69                  
 36 Franklin, Caroline         8 Ptc Flash             11:17.90   18             
 37 Bartolacci, Kyra           8 Creekview Yo          11:18.16                  
 38 Beule, Sarah               7 DeKalb Trailblazers   11:29.42                  
 39 Alligood, Caroline         8 Intensity Athletics   11:35.40                  
 40 Duren, Destiny             8 HeartSoleRC           11:55.50                  
 41 Anderson, Gretchen         7 Ptc Flash             11:56.91   19             
 42 Dutta, Annabel             8 Lassiter Jr CC        12:21.68   20             
 43 Blocker, Agatha            7 Lassiter Jr CC        12:24.45   21             
 44 Williams, Sarah            8 Etowah Youth          12:25.55                  
 45 Stockton, Olivia           7 Woodstock Yo          12:40.96                  
 46 Pearson, Audree            7 Bremen Recre          12:41.31                  
 47 Day, Kennedy               7 Marietta Tra          12:48.06   22             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     38    2    3   10   11   12                    
      Total Time:    48:46.05                                                    
         Average:     9:45.21                                                    
   2 Marietta Track Club XC       41    1    4    6    8   22                    
      Total Time:    50:22.98                                                    
         Average:    10:04.60                                                    
   3 Lassiter Jr CC               63    7    9   14   16   17   20   21          
      Total Time:    53:46.18                                                    
         Average:    10:45.24                                                    
   4 Ptc Flash                    70    5   13   15   18   19                    
      Total Time:    55:07.74                                                    
         Average:    11:01.55 

Event 2  Boys 8 & Under 2000 Meter Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mitchell, John             8 Walton Track Club      7:48.67    1
  2 Cantrell, Cayden           8 Creekview Yo           7:56.14
  3 Bothwell, Anthony          8 Fast Feet fo           8:10.81
  4 Howe, Elliott              8 Marietta Tra           8:14.11
  5 Ezell, Trent               8 Etowah Youth           8:18.19    2
  6 Weaver, Aiden              8 Etowah Youth           8:24.44    3
  7 Roach, Bankson             8 Ptc Flash              8:28.34    4
  8 Eacker, Zachary            8 JackRabbit Track       8:30.22
  9 Oakes, DJ                  8 Etowah Youth           8:34.14    5
 10 Aycock, James              8 Walton Track Club      8:34.96    6
 11 Wyche, Dwayne              7 E-1 Track Club         8:35.05
 12 Caputo, Nicholas           8 Ptc Flash              8:35.92    7
 13 Brush, Brock               8 Jefferson Pa           8:36.29
 14 Zook, John Mark            7 Ptc Flash              8:50.49    8
 15 Pratikakis, Emmanouil      8 Walton Track Club      8:54.24    9
 16 Losken, Graham             8 DeKalb Trailblazers    8:55.51
 17 McClendon, Gabe            8 Etowah Youth           8:58.72   10
 18 Davis, Jonathan            7 Walton Track Club      8:58.90   11
 19 Thomason, Evan             8 Ptc Flash              9:07.85   12
 20 Comsudes, Sam              6 Marietta Tra           9:09.55
 21 Beckman, Joseph            8 Alpha Crush            9:16.76
 22 Mackey, Adrian             7 Unattached             9:27.77
 23 Lamberg, Zachary           8 Woodstock Yo           9:29.61
 24 Bailey, Sawyer             8 Walton Track Club      9:39.92   13
 25 Rosero, Benjamin           7 DeKalb Trailblazers    9:41.06
 26 Harwell, Shane             7 Bremen Recre           9:42.69
 27 Murray, Jay                8 Lassiter Jr CC         9:42.86   14
 28 Muehlberger, Jake          7 Etowah Youth           9:43.11   15
 29 McDonald, Bowen            7 Elite Striders         9:48.11
 30 Drummond, Caleb            7 Ptc Flash              9:50.75   16
 31 Deslyper, Thomas           8 Ptc Flash              9:50.87   17
 32 Mateo, Diego               6 Walton Track Club      9:51.68   18
 33 Deslyper, William          6 Ptc Flash              9:51.92   19
 34 Landreth, William          8 Creekview Yo           9:52.57
 35 Chin, Jacob                8 HeartSoleRC            9:58.03
 36 Carlin, Avery              6 Walton Track Club      9:58.09   20
 37 Lawless, Jack Henry        8 Etowah Youth          10:02.83   21
 38 Stricklin, Alexander       8 Walton Track Club     10:08.86   22
 39 Pearson, Connor            8 Etowah Youth          10:16.90   23
 40 Qi, Justin                 6 Walton Track Club     10:18.59   24
 41 Gammon, Daniel             7 Bremen Recre          10:23.53
 42 Baerman, Henry             8 DeKalb Trailblazers   10:41.36
 43 Weeks, James               7 Ptc Flash             10:43.60   25
 44 Gilbert, Joel              6 HeartSoleRC           10:47.35
 45 Haller, Tyler              8 Lassiter Jr CC        10:48.51   26
 46 Murray, Christian          6 Lassiter Jr CC        10:59.54   27
 47 Condrey, Eli               5 Marietta Tra          11:20.19
 48 Williams, Logan            6 Etowah Youth          11:34.12   28
 49 Blocker, Lucas             6 Lassiter Jr CC        12:03.69   29
 50 Mayfield, Ben              5 Lassiter Jr CC        13:08.70   30

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Etowah Youth Track Club      35    2    3    5   10   15   21   23   28
      Total Time:    43:58.60
         Average:     8:47.72
   2 Walton Track Club            40    1    6    9   11   13   18   20   22   24
      Total Time:    43:56.69
         Average:     8:47.34
   3 Ptc Flash                    47    4    7    8   12   16   17   19   25
      Total Time:    44:53.35
         Average:     8:58.67
   4 Lassiter Jr CC              126   14   26   27   29   30
      Total Time:    56:43.30
         Average:    11:20.66

Event 3  Girls 9-10 3k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pray-Brown, Asydiah       10 JackRabbit Track      11:29.03    1
  2 Tarpley, Taylor            9 Ptc Flash             11:32.42    2
  3 Bohles, Sydney            10 Unattached            11:34.42
  4 Heppner, Clara            10 Alpha Crush           11:35.72    3
  5 Brothers, Avery           10 Etowah Youth          11:43.21
  6 Bonner, Aaleiyah          10 JackRabbit Track      12:11.82    4
  7 Bailey, Lily               9 Woodstock Yo          12:12.46
  8 Loechl, Elsa              10 Walton Track Club     12:14.18    5
  9 Blurton, Katherine        10 JackRabbit Track      12:16.26    6
 10 Davis, Haley              10 DeKalb Trailblazers   12:30.05    7
 11 Augmon, Sydney             9 Runnin' Mustangs      12:33.66
 12 Bedell, Sarah             10 Walton Track Club     12:35.64    8
 13 Van Horn, Kate            10 DeKalb Trailblazers   13:00.69    9
 14 Ash, Chatham               9 Ptc Flash             13:10.40   10
 15 White, Michayla           10 Unattached            13:13.64
 16 Bailey, Ella              10 Walton Track Club     13:29.57   11
 17 Beckman, Juliana          10 Alpha Crush           13:32.47   12
 18 Baird, Sarah Grace        10 Alpha Crush           13:34.20   13
 19 Craig, Sydney             10 Etowah Youth          13:38.06
 20 Olvin, Caroline           10 Etowah Youth          13:42.06
 21 Burbridge, Jada           10 GrovePark             13:46.82
 22 Smith, Paulina             9 JackRabbit Track      13:48.94   14
 23 Norrell, Lily             10 Woodstock Yo          13:49.19
 24 Paskins, Emma             10 Alpha Crush           13:58.24   15
 25 Harvey, Sophie-Katherine   9 Walton Track Club     14:02.42   16
 26 Ortlund, Avery             9 DeKalb Trailblazers   14:06.54   17
 27 Deslyper, Mary            10 Ptc Flash             14:06.73   18
 28 Comsudes, Gabrielle        9 Marietta Tra          14:14.07
 29 Henry, Sarah               9 JackRabbit Track      14:19.05   19
 30 Schusterman, Molly        10 Smyrna Elite          14:21.88
 31 Losken, Olivia            10 DeKalb Trailblazers   14:24.88   20
 32 Schadt, Makenzie           9 Alpha Crush           14:30.66   21
 33 Mitravich, Ava            10 Walton Track Club     14:35.95   22
 34 Miller, Elizabeth         10 Ptc Flash             14:47.80   23
 35 McBride, Allyria          10 Unattached            14:49.95
 36 Dopfel, Briana            10 Walton Track Club     14:53.63   24
 37 Cuneo, Mariyah             9 Ptc Flash             14:54.13   25
 38 Codner, Olivia             9 Bremen Recre          14:58.12
 39 Riley, Annie Kate         10 Jefferson Pa          14:58.53
 40 Parker, Lillian           10 Jefferson Pa          15:10.00
 41 Cuneo, Julia              10 Ptc Flash             15:10.20   26
 42 Pelaez, Gabriela          10 Runnin' Mustangs      15:11.59
 43 Moehler, Keegan           10 Walton Track Club     15:11.67   27
 44 Tuck, Sarah                9 Jefferson Pa          15:13.54
 45 Baerman, Mae              10 DeKalb Trailblazers   15:29.74   28
 46 Dennard, Alitza            9 Runnin' Mustangs      15:47.33
 47 Dioguardi, Alexandria      9 Creekview Yo          16:00.14
 48 Adams, Elsie              10 DeKalb Trailblazers   16:01.88   29
 49 Reuscher, Olivia           9 Woodstock Yo          16:09.65
 50 Conrad, Abigail            9 HeartSoleRC           16:17.17
 51 Codner, Lucy              10 Bremen Recre          16:59.71
 52 Cox, Regina               10 JackRabbit Track      16:59.76   30
 53 Martinez-Gay, Alondra Zo   9 Marietta Tra          17:30.85
 54 Brown, Amaya              10 Lassiter Jr CC        18:09.84
 55 Bellon, Kira               9 HeartSoleRC           18:32.77

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 JackRabbit Track             44    1    4    6   14   19   30
      Total Time:  1:04:05.10
         Average:    12:49.02
   2 Walton Track Club            62    5    8   11   16   22   24   27
      Total Time:  1:06:57.76
         Average:    13:23.56
   3 Alpha Crush Running Club     64    3   12   13   15   21
      Total Time:  1:07:11.29
         Average:    13:26.26
   4 Ptc Flash                    78    2   10   18   23   25   26
      Total Time:  1:08:31.48
         Average:    13:42.30
   5 DeKalb Trailblazers          81    7    9   17   20   28   29
      Total Time:  1:09:31.90
         Average:    13:54.38

Event 4  Boys 9-10 3k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Young, Jake                9 Walton Track Club     10:57.79    1
  2 Leahy, Evan               10 DeKalb Trailblazers   11:07.86    2
  3 Horn-Morawa, Luca         10 Unattached            11:27.72
  4 Hartsog, Andrew           10 JackRabbit Track      11:30.50
  5 Bartnicki, Ethan          10 Walton Track Club     11:31.18    3
  6 McConnell, Evan           10 Ptc Flash             11:32.70    4
  7 Ellingson, Ry              9 Etowah Youth          11:35.19    5
  8 Mata, Daniel               9 North DeKalb Blaze    11:35.66
  9 Gates, Bryson             10 Unattached            11:37.22
 10 Hankins, Jackson           9 JackRabbit Track      11:45.56
 11 Cole, Timothy              9 Alpha Crush           11:48.89
 12 Mwangi, Vince             10 Etowah Youth          11:51.54    6
 13 Helms, Grant               9 Walton Track Club     11:55.15    7
 14 Aalgaard, Gregory         10 E-1 Track Club        12:07.19
 15 Russell, Luke              9 Creekview Yo          12:12.21
 16 Reiner, Austin            10 DeKalb Trailblazers   12:17.87    8
 17 White, Nathan             10 DeKalb Trailblazers   12:21.35    9
 18 Gammon, Alex              10 Bremen Recre          12:29.62
 19 Davis, Amari              10 Smyrna Elite          12:30.10
 20 Bielamowicz, Henry         9 DeKalb Trailblazers   12:31.64   10
 21 Daniels, Tyler             9 Etowah Youth          12:32.58   11
 22 Arendt, Jason             10 DeKalb Trailblazers   12:34.00   12
 23 Hackney, Coleman           9 JackRabbit Track      12:39.67
 24 Boggs, Jacob              10 E-1 Track Club        12:45.77
 25 Drummond, Logan           10 Ptc Flash             12:52.01   13
 26 Tanner, Matt               9 Elite Striders        12:52.08
 27 Sertl, Graham              9 Walton Track Club     12:53.36   14
 28 Hudson, Joseph            10 DeKalb Trailblazers   12:54.51   15
 29 Rosero, Jackson           10 DeKalb Trailblazers   12:57.24   16
 30 Cockrell, Brennen         10 Lassiter Jr CC        13:04.10
 31 Dougher, Grant             9 Ptc Flash             13:12.75   17
 32 Hakes, Colin              10 Walton Track Club     13:14.09   18
 33 Minter, David              9 Etowah Youth          13:17.84   19
 34 Angra, Javyn               9 Walton Track Club     13:19.40   20
 35 Lee, Garrison              9 Jefferson Pa          13:28.60
 36 Brenneman, Benny           9 Walton Track Club     13:34.56   21
 37 Ellsworth, Kyle           10 Unattached            13:37.93
 38 Armstrong, Channing        9 GrovePark             13:39.18
 39 Edwards, Daniel           10 Smyrna Elite          13:45.36
 40 Mignerey, Hayes           10 Alpha Crush           13:46.84
 41 Quirk, Paul               10 Walton Track Club     13:48.67   22
 42 Streleckis, Liam          10 Alpha Crush           13:48.83
 43 Zimmer, Colin             10 Walton Track Club     13:51.36   23
 44 Cook, Drew                10 Marietta Tra          13:55.15
 45 Kramer, Everett            9 Walton Track Club     13:57.44   24
 46 Verdon, Jace               9 Walton Track Club     14:01.60   25
 47 Lee, Gavin                 9 Jefferson Pa          14:03.16
 48 Rountree, Wesley           9 Etowah Youth          14:04.95   26
 49 Piligian, Michael         10 Etowah Youth          14:06.61   27
 50 Nelson, Luke               9 Walton Track Club     14:06.88   28
 51 Carder, Benjamin          10 Creekview Yo          14:08.16
 52 Cole, Andrew              10 E-1 Track Club        14:10.81
 53 Kelly, Jackson             9 Walton Track Club     14:15.03   29
 54 Troutman, Summit           9 Marietta Tra          14:35.11
 55 Holmfelt, Zachary          9 Etowah Youth          14:36.97   30
 56 Lee, Braden               10 HeartSoleRC           14:41.28
 57 Singletary, Mitchell      10 Lassiter Jr CC        14:41.31
 58 Babish, Joseph            10 Lassiter Jr CC        14:53.93
 59 Wellons, Kody             10 Ptc Flash             14:56.87   31
 60 Goldberg, Noah            10 Walton Track Club     15:02.50
 61 Cunningham, Mark           9 Ptc Flash             15:03.80   32
 62 Walters, Logan             9 Ptc Flash             15:06.82   33
 63 Warren, Patrick           10 Walton Track Club     15:19.75
 64 Barbato, Jackson          10 Walton Track Club     15:22.64
 65 Rickman, Michael           9 DeKalb Trailblazers   15:26.61   34
 66 McDonald, Hudson          10 Elite Striders        15:37.04
 67 Shaw, Cooper               9 Marietta Tra          16:04.25
 68 Dobso, Kyle               10 Ptc Flash             16:07.28   35
 69 Weeks, Jackson            10 Ptc Flash             16:15.52   36
 70 Turner, Braden            10 HeartSoleRC           16:29.11
 71 Ballman, John              9 Jefferson Pa          16:29.28
 72 Fuller, Ryan               9 Bremen Recre          16:39.84
 73 Landreth, Jack            10 Creekview Yo          16:47.32
 74 Troutman, Asher           10 Marietta Tra          17:31.73
 75 Burt, Matthew             10 HeartSoleRC           17:37.64
 76 Cervantes, Max            10 Unattached            19:05.59

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 DeKalb Trailblazers          41    2    8    9   10   12   15   16   34
      Total Time:  1:00:52.72
         Average:    12:10.55
   2 Walton Track Club            43    1    3    7   14   18   20   21   22   23
      Total Time:  1:00:31.57
         Average:    12:06.32
   3 Etowah Youth Track Club      67    5    6   11   19   26   27   30
      Total Time:  1:03:22.10
         Average:    12:40.42
   4 Ptc Flash                    97    4   13   17   31   32   33   35   36
      Total Time:  1:07:38.13
         Average:    13:31.63

Event 5  Girls 11-12 3k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gates, Makena             12 Unattached            11:00.21
  2 Dobso, Megan              12 Ptc Flash             11:24.52    1
  3 Smith, Zoe                12 Ptc Flash             11:27.83    2
  4 Walker, Allie             11 Ptc Flash             11:29.59    3
  5 Young, Joslyn             12 GrovePark             11:38.12
  6 Lippers, Erin             11 Etowah Youth          11:39.48    4
  7 Lance, Meg                11 Etowah Youth          11:40.64    5
  8 Brown, Brianna            11 Ptc Flash             11:41.12    6
  9 Bradshaw, Riley           12 JackRabbit Track      11:44.30
 10 Lewis, Lauren             11 GrovePark             11:51.05
 11 Heisman, Hannah           12 Etowah Youth          12:11.92    7
 12 Filipek, Isabel           12 Alpha Crush           12:13.15    8
 13 Stephens, Margaret        12 Alpha Crush           12:14.25    9
 14 Olvin, Veronica           11 Etowah Youth          12:14.90   10
 15 Ellis, Ariel              11 Alpha Crush           12:23.18   11
 16 Saddler, Reese            12 JackRabbit Track      12:23.19
 17 Daniel, Audra             11 Ptc Flash             12:24.57   12
 18 rydinsky, Hattie-Alice    11 Marietta Tra          12:29.43
 19 Calbert, Natalie          11 Etowah Youth          12:30.78   13
 20 Wilson, Jada              12 Walton Track Club     12:34.27   14
 21 Sirmans, Hannah           12 Jefferson Pa          12:34.94
 22 Stock, Maggie             11 Etowah Youth          12:41.06   15
 23 Gouteix, Emilie           11 Smyrna Elite          12:45.09
 24 Calbert, Makenna          11 Etowah Youth          12:47.03   16
 25 Alsup, Paris              11 Ptc Flash             13:05.26   17
 26 Spratt, Faith             12 Etowah Youth          13:17.43   18
 27 Dudley, Allasha           11 Fast Feet fo          13:18.84
 28 Jung, Katie               11 Lassiter Jr CC        13:19.58   19
 29 Murray, Abby              11 Ptc Flash             13:19.62   20
 30 Lodde, Elise              11 Lassiter Jr CC        13:21.71   21
 31 Jones, Alexis             11 Woodstock Yo          13:23.15   22
 32 Brice, Molly              11 HeartSoleRC           13:27.01   23
 33 Giffen, Avery             11 Ptc Flash             13:27.87   24
 34 Romick, Cora              12 HeartSoleRC           13:34.78   25
 35 Gibson, Olivia            11 Ptc Flash             13:37.45   26
 36 Minton, Audrey            11 Alpha Crush           13:39.18   27
 37 Baerman, Lucy             12 DeKalb Trailblazers   13:45.08   28
 38 Pitts, Victoria           11 Creekview Yo          13:46.09
 39 Spurlock, Josilyn         11 HeartSoleRC           13:48.48   29
 40 Holdmeyer, Alexa          12 Walton Track Club     13:52.03   30
 41 Crumbley, Damire          11 Elite Striders        13:58.41
 42 van Nostrand, Vivienne    11 Walton Track Club     14:01.22   31
 43 Menshon, Taylor           12 Etowah Youth          14:02.90   32
 44 Blount, Nia               12 Ptc Flash             14:06.22   33
 45 Ortlund, Kaegan           12 DeKalb Trailblazers   14:11.59   34
 46 Clark, Brianna            11 Jefferson Pa          14:14.36
 47 Haley, Julia              11 Alpha Crush           14:14.38   35
 48 Wooten, Sanai             11 Marietta Tra          14:14.41
 49 York, Carrie              11 Bremen Recre          14:18.73
 50 Sweatt, Ella              11 Bremen Recre          14:18.78
 51 Hargrove, Melanie         12 Ptc Flash             14:23.82   36
 52 Hall, Cayden              11 Elite Striders        14:24.67
 53 Fox, Kaylea               12 Ptc Flash             14:27.44   37
 54 Van Horn, Sara            12 DeKalb Trailblazers   14:28.18   38
 55 Burns, Madison            12 JackRabbit Track      14:29.55
 56 Slocum, Meadow            11 Jefferson Pa          14:31.02
 57 Kelsch, Natalie           12 Walton Track Club     14:33.95   39
 58 Harrison, Caroline        12 Lassiter Jr CC        14:42.19   40
 59 McGraw, Camille           11 Lassiter Jr CC        14:45.06   41
 60 Nace, Erika               11 HeartSoleRC           14:45.88   42
 61 Arendt, Nicole            12 DeKalb Trailblazers   14:48.96   43
 62 Wahlen, Emery             12 DeKalb Trailblazers   14:49.37   44
 63 Ostervold, Sophia         12 Walton Track Club     14:50.83   45
 64 Camerieri, Catherine Coc  12 Lassiter Jr CC        14:52.18   46
 65 Harvey, Lilianna          11 Walton Track Club     14:56.64   47
 66 Pakulski, Anna Marie      11 Ptc Flash             14:58.21   48
 67 Herrejon, Alejandra       11 Walton Track Club     15:01.76   49
 68 Ito, Chika                11 Lassiter Jr CC        15:20.52   50
 69 English, Lainey           11 Alpha Crush           15:21.59   51
 70 King, Allie               11 HeartSoleRC           15:22.50   52
 71 Grugan, Madeline          11 Creekview Yo          15:27.68
 72 Schlaupitz, Myah          12 Alpha Crush           15:29.06   53
 73 Stockton, Julia           11 Woodstock Yo          15:42.44   54
 74 Lowry, Jadan              12 Woodstock Yo          15:46.49   55
 75 Graves, Haley             12 Woodstock Yo          15:46.77   56
 76 Shumake, Ansley           11 Bremen Recre          15:52.57
 77 Rende, Kylee              11 Woodstock Yo          16:18.52   57
 78 Kaplan, Anya              12 Walton Track Club     16:29.81   58
 79 Georgescu, Lilli          12 Woodstock Yo          16:41.00   59
 80 Kloess, Emma              11 Walton Track Club     17:37.25   60
 81 Malone, Lailah            12 Unattached            17:58.86
 82 Sjogren, Kinzy            12 DeKalb Trailblazers   18:02.52   61
 83 Baird, Brianna            12 Alpha Crush           18:11.64   62
 84 Carder, Anna              12 Creekview Yo          18:13.27

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Ptc Flash                    24    1    2    3    6   12   17   20   24   26
      Total Time:    58:27.63
         Average:    11:41.53
   2 Etowah Youth Track Club      39    4    5    7   10   13   15   16   18   32
      Total Time:  1:00:17.72
         Average:    12:03.55
   3 Alpha Crush Running Club     90    8    9   11   27   35   51   53   62
      Total Time:  1:04:44.14
         Average:    12:56.83
   4 Walton Track Club           159   14   30   31   39   45   47   49   58   60
      Total Time:  1:09:52.30
         Average:    13:58.46
   5 Lassiter Jr CC              167   19   21   40   41   46   50
      Total Time:  1:11:00.72
         Average:    14:12.15
   6 HeartSoleRC                 171   23   25   29   42   52
      Total Time:  1:10:58.65
         Average:    14:11.73
   7 DeKalb Trailblazers         187   28   34   38   43   44   61
      Total Time:  1:12:03.18
         Average:    14:24.64
   8 Woodstock Youth Track Clu   244   22   54   55   56   57   59
      Total Time:  1:16:57.37
         Average:    15:23.48

Event 6  Boys 11-12 3k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ellingson, Tait           12 Etowah Youth          10:24.49    1
  2 Helms, Alex               12 Walton Track Club     10:40.40    2
  3 Hakes, William            11 Walton Track Club     10:53.56    3
  4 Mason, Owen               11 Woodstock Yo          10:53.62    4
  5 Bobak, Zachary            11 Etowah Youth          10:58.77    5
  6 Lefever, Samuel           11 Etowah Youth          11:01.24    6
  7 Selph, Ethan              12 Unattached            11:03.56
  8 Duncan, Michael           12 Marietta Tra          11:03.61
  9 White, Seth               11 Etowah Youth          11:05.17    7
 10 Brodmyer, Devon           12 Lassiter Jr CC        11:06.62    8
 11 Kendall, Alex             12 Woodstock Yo          11:06.75    9
 12 Tarpley, Alex             12 Ptc Flash             11:13.45   10
 13 Hammond, Dorsey Omari     12 GrovePark             11:18.14
 14 Rodriguez, Ryan           11 Lassiter Jr CC        11:25.77   11
 15 Farrar, Eli               11 Etowah Youth          11:27.83   12
 16 Lott, Jaden               12 Creekview Yo          11:29.03   13
 17 Rush, Nathan              11 Ptc Flash             11:30.01   14
 18 Cantrell, Noah            12 Creekview Yo          11:37.22   15
 19 Cuneo, Josiah             12 Ptc Flash             11:40.12   16
 20 Brush, Brett              11 Jefferson Pa          11:41.90
 21 May, James                11 Marietta Tra          11:43.83
 22 Van Derhi, Aiden          12 JackRabbit Track      11:43.90
 23 Odister, Rankin           11 Smyrna Elite          11:48.04
 24 Howard, Zyaire            12 North DeKalb Blaze    11:48.26
 25 Shade, Jack               11 Lassiter Jr CC        11:48.49   17
 26 Munoz, Connor             11 HeartSoleRC           11:49.41   18
 27 Schonberger, Reed         11 Etowah Youth          11:49.78   19
 28 Marshall, Hayden          12 Alpha Crush           11:50.09   20
 29 Rogers, Reagan            11 Alpha Crush           11:51.75   21
 30 Crutchfield, Grant        11 Ptc Flash             11:52.69   22
 31 Streleckis, Aiden         11 Alpha Crush           11:56.29   23
 32 Moore, Zeller             11 Lassiter Jr CC        12:00.72   24
 33 Robison, Warren           11 Ptc Flash             12:03.92   25
 34 Mixon, Malik              11 Ptc Flash             12:13.46   26
 35 Tavani, RJ                12 Alpha Crush           12:16.05   27
 36 Johnson, Kevin            11 Alpha Crush           12:21.36   28
 37 Tate, Matthew             11 Walton Track Club     12:22.38   29
 38 Sowersby, Will            12 North DeKalb Blaze    12:23.55
 39 Rochon, Anthony           11 Etowah Youth          12:25.01   30
 40 Lloyd, Tucker             12 Walton Track Club     12:26.96   31
 41 Reeder, Carson            12 Woodstock Yo          12:29.03   32
 42 Williams, Justin          12 Ptc Flash             12:30.36   33
 43 Taylor, Andrew            12 Alpha Crush           12:34.11   34
 44 Baxter, Jonathon          11 Fast Feet fo          12:34.33
 45 Grace, Noah               11 HeartSoleRC           12:40.72   35
 46 Sertl, Brandon            11 Walton Track Club     12:40.78   36
 47 Rock, Tyler               11 Ptc Flash             12:42.08   37
 48 Lengefeld, Garrett        11 Alpha Crush           12:47.47   38
 49 Jones, Anthony            11 Ptc Flash             12:49.90   39
 50 Wilde, Landon             11 Ptc Flash             12:50.32   40
 51 Zimmerman, Calder         12 Ptc Flash             13:02.81   41
 52 Carroll, Nolan            11 Lassiter Jr CC        13:04.86   42
 53 Hemerlein, Matthew        12 HeartSoleRC           13:16.13   43
 54 Edens, Samuel             11 Walton Track Club     13:21.75   44
 55 Parker, Cameron           12 Walton Track Club     13:30.85   45
 56 Olson, Joshua             11 Ptc Flash             13:31.59   46
 57 Fairlie, Nathan           12 Alpha Crush           13:37.95   47
 58 Peavey, Sean              11 Jefferson Pa          13:47.85
 59 Spratt, Luke              12 Etowah Youth          13:49.16   48
 60 Schaefer, John            11 Jefferson Pa          13:49.97
 61 Foster, Isaiah            11 JackRabbit Track      14:06.13
 62 Eiserloh, Ethan           12 Elite Striders        14:08.11
 63 Ash, Finn                 11 Ptc Flash             14:12.04   49
 64 Decsi, Nicholas           11 Alpha Crush           14:19.47   50
 65 Vance, Bryson             11 Etowah Youth          14:27.27   51
 66 Robertson, Sean           11 Alpha Crush           14:28.11   52
 67 Zertuche, Dilyn           12 Creekview Yo          14:28.64   53
 68 Anderson, Duncan          12 Ptc Flash             14:42.39
 69 Meyer, Benjamin           11 Alpha Crush           14:43.43   54
 70 Herring, Nathan           12 Alpha Crush           15:00.79   55
 71 Babcock, Brodie           11 HeartSoleRC           15:12.15   56
 72 Banner, Dylan             12 Creekview Yo          15:25.37   57
 73 Dahlhauser, Jacob         12 Woodstock Yo          15:36.20   58
 74 Daniel, Sam               12 Ptc Flash             15:37.56
 75 Vance, Jackson            11 Etowah Youth          15:48.73   59
 76 Chin, Ian                 11 HeartSoleRC           16:15.06   60
 77 Norrell, Logan            11 Woodstock Yo          16:40.41   61
 78 Payne, Benjamin           12 Lassiter Jr CC        17:01.31   62
 79 Walters, Maxwell          12 Walton Track Club     17:30.52   63
 80 Wallace, Jack             12 Creekview Yo          17:34.76   64
 81 Gurta, Noah               11 JackRabbit Track      18:22.54

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Etowah Youth Track Club      31    1    5    6    7   12   19   30   48   51
      Total Time:    54:57.50
         Average:    10:59.50
   2 Ptc Flash                    87   10   14   16   22   25   26   33   37   39
      Total Time:    58:20.19
         Average:    11:40.04
   3 Walton Track Club           101    2    3   29   31   36   44   45   63
      Total Time:    59:04.08
         Average:    11:48.82
   4 Lassiter Jr CC              102    8   11   17   24   42   62
      Total Time:    59:26.46
         Average:    11:53.30
   5 Alpha Crush Running Club    119   20   21   23   27   28   34   38   47   50
      Total Time:  1:00:15.54
         Average:    12:03.11
   6 Woodstock Youth Track Clu   164    4    9   32   58   61
      Total Time:  1:06:46.01
         Average:    13:21.21
   7 Creekview Youth Track and   202   13   15   53   57   64
      Total Time:  1:10:35.03
         Average:    14:07.01
   8 HeartSoleRC                 212   18   35   43   56   60
      Total Time:  1:09:13.47
         Average:    13:50.70

Event 7  Girls 13-18 4k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
13-14 Results 4000 Run
  1 Runyan, Sydney            13 Etowah Youth          14:57.69
  2 Bobak, Faith              13 Etowah Youth          15:08.81
  3 Ellsworth, Grace          13 Unattached            15:28.53
  4 Sumner, Brynne            13 Woodstock Yo          16:26.04    1
  5 Little, Emily             13 HeartSoleRC           16:29.08
  6 Chamberlain, Ellen        13 Walton Track Club     16:33.38
  7 Sullivan, Jordan          13 Runnin' Mustangs      16:37.38
  8 LiPuma, Samantha          13 E-1 Track Club        16:50.82
  9 King, Najiyah             13 JackRabbit Track      17:10.11
 10 Buchanan, Claire          13 Alpha Crush           17:12.39    2
 11 Singh, Karisma            13 JackRabbit Track      17:35.46
 12 Mitchell, Allison         13 Walton Track Club     18:17.03
 13 Beck, Clarissa            13 Alpha Crush           18:36.15    3
 14 Wagner, Faith             14 Alpha Crush           18:38.54    4
 15 Bailey, Anna              13 Woodstock Yo          18:41.54    5
 16 Hodges, Danielle          14 Alpha Crush           18:51.99    6
 17 Hambacker, Erica          13 JackRabbit Track      18:59.14
 18 El-Mattrawy, Laila        13 North DeKalb Blaze    19:02.27
 19 Dominguez, Alexis         14 Etowah Youth          19:22.80
 20 Harris, Lauren            13 Alpha Crush           19:28.77    7
 21 Smith, Rachel             14 Woodstock Yo          19:34.06    8
 22 Kenney, Erin              14 HeartSoleRC           19:35.59
 23 Murray, Emma              13 Ptc Flash             19:37.79
 24 Stiber, Avery             13 Woodstock Yo          19:55.35    9
 25 Robertson, Diana          13 JackRabbit Track      19:56.51
 26 Mellor, Abigail           13 Alpha Crush           20:17.78   10
 27 Wernecke, Olivia          13 Ptc Flash             20:43.62
 28 Greene, Celeste           14 Alpha Crush           20:47.49   11
 29 Harrison, Maxine          13 Woodstock Yo          20:48.63   12
 30 Davis, Jacqueline         14 Alpha Crush           21:09.85   13
 31 Harrison, Carly           14 Lassiter Jr CC        21:13.03
 32 Polk, Cayla               14 Fast Feet fo          21:19.98
 33 Rein, Sydney              13 Walton Track Club     21:20.67
 34 Ziobron, Zoe              13 Alpha Crush           21:39.57   14
 35 Fraser, Emma              13 Walton Track Club     21:43.40
 36 Shade, Kate               13 Lassiter Jr CC        21:47.42
 37 Chin, Chloe               13 HeartSoleRC           21:51.43
 38 Otieno, Jamila            13 Etowah Youth          21:56.64
 39 Brown, Auburn             13 Lassiter Jr CC        22:14.57
 40 Strauss, Julia            13 Alpha Crush           22:46.48   15
 41 Stopp, Mikaylee           13 Woodstock Yo          23:03.68   16
 42 Nation, McKenzie          13 Alpha Crush           23:14.10   17
 43 Conrad, Emily             13 HeartSoleRC           23:50.30
 44 Freeman, Louise           13 Lassiter Jr CC        28:03.28
15-18 Results 4000 Run
  1 Olson, Emily              16 Ptc Flash             18:59.42

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
13-14 Results 4000 Run
   1 Alpha Crush Running Club     22    2    3    4    6    7   10   11   13   14
      Total Time:  1:32:47.84
         Average:    18:33.57
   2 Woodstock Youth Track Clu    35    1    5    8    9   12   16
      Total Time:  1:35:25.62
         Average:    19:05.13

Event 8  Boys 13-18 4k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
13-14 Results 4000 Run
  1 Fultz, Harrison           14 Ptc Flash             14:02.40
  2 Mateo, Axel               13 Walton Track Club     14:20.43    1
  3 Heard, Aiden              13 Woodstock Yo          14:22.47
  4 Zimmer, Alex              13 Walton Track Club     14:47.96    2
  5 Pitts, Erik               13 Walton Track Club     14:59.45    3
  6 Henschel, Tyler           13 Woodstock Yo          15:01.27
  7 Krause, Conor             14 Walton Track Club     15:05.35    4
  8 Culkin Taylor, Nicholas   14 E-1 Track Club        15:07.45
  9 Beebe, Taylor             14 Elite Striders        15:34.35
 10 Song, Jason               13 Alpha Crush           15:58.40
 11 McLaughlin, Liam          13 Ptc Flash             16:09.00
 12 Bedell, William           14 Walton Track Club     16:12.39    5
 13 Schusterman, Max          13 Smyrna Elite          16:41.42
 14 Carroll, Greg             13 Woodstock Yo          16:41.50
 15 Bartnicki, Adam           14 Walton Track Club     16:42.00    6
 16 Pereira, Colin            14 HeartSoleRC           16:53.48
 17 Stacy, Brian              13 Creekview Yo          16:53.67
 18 Harrison, Benjamin        14 Lassiter Jr CC        17:13.38
 19 Layman, Henry             13 Walton Track Club     17:14.68    7
 20 Donovan, Thomas           13 Alpha Crush           17:24.14
 21 Norris, Connor            13 Alpha Crush           17:34.04
 22 Descher, Kelello          14 Jefferson Pa          17:40.64
 23 Rogers, William           14 Alpha Crush           17:48.30
 24 King, Benjamin            14 Walton Track Club     18:05.73    8
 25 Herron, Justin            13 Lassiter Jr CC        18:13.02
 26 Dyck, Alex                14 Unattached            18:19.75
 27 Wright, Tyler             14 Lassiter Jr CC        18:31.74
 28 Kenney, Jacob             13 Creekview Yo          18:39.04
 29 Black, Kieran             13 Etowah Youth          18:56.48
 30 Marnell, Beau             13 Etowah Youth          19:03.91
 31 Krakowski, Adam           13 Walton Track Club     19:05.69    9
 32 Turner, Dawson            14 HeartSoleRC           19:42.07
 33 Mata, Alejandro           13 North DeKalb Blaze    20:04.92
 34 Daniel, Gabe              13 Etowah Youth          20:18.96
 35 Cole, Noah                13 JackRabbit Track      20:20.29
 36 Grace, Athony             13 HeartSoleRC           22:18.72
 37 Gammon, John              13 Bremen Recre          23:10.93
 38 Fletcher, Eric            13 HeartSoleRC           26:30.74
 39 Wheeler, Stuart           13 Creekview Yo          29:21.46
15-18 Results 4000 Run
  1 Daniels, Michael          15 Unattached            15:18.84
  2 Hutto, Lamont             15 Fast Feet fo          16:24.69
  3 Fletcher, Joshua          16 HeartSoleRC           19:05.83

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
13-14 Results 4000 Run
   1 Walton Track Club            15    1    2    3    4    5    6    7    8    9
      Total Time:  1:15:25.58
         Average:    15:05.12