Meet Results - USATF GA Association Preview Meet, Heritage Christian Church, Fayetteville, GA - November 1, 2014

2014 USATF XC Preview Meet - 11/1/2014
PTC Flash Youth XC
Heritage Christian Church

Event 1  Girls 8 & Under 2000 Meter Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tilley, Addison            8 Marietta Tra           7:50.76    1
  2 Heppner, Heidi             8 Alpha Crush            8:13.44    2
  3 Bryan, Olivia              8 Etowah Youth           8:27.81
  4 Schlaupitz, Brynn          7 Alpha Crush            8:39.72    3
  5 Wheeler, Avery             8 Walton Track Club      9:00.68
  6 Guyton, Jaci               8 Bremen Recre           9:09.26
  7 Nathan, Kallie             7 Marietta Tra           9:17.98    4
  8 Ayers, Aliyah              8 Carrollton XC          9:20.56
  9 Little, Ruby               8 HeartSoleRC            9:24.35
 10 Collins, Amelia            8 DeKalb Trailblazers    9:34.57    5
 11 Sauceda, Lillyan           8 JackRabbit Track       9:36.80
 12 Ortlund, Tait              8 DeKalb Trailblazers    9:39.37    6
 13 Jackson, Sidney            8 Jefferson Pa           9:43.04
 14 Wilson, Cambree            8 Bremen Recre           9:48.99
 15 Lance, Sarah               8 Etowah Youth           9:52.76
 16 Ohonde, Megan              7 Unattached             9:57.45
 17 Fath, Lauren               8 Creekview Yo           9:58.87
 18 Bryant, Lorelei            7 Ptc Flash              9:59.64    7
 19 Ezell, Alena               7 Etowah Youth          10:03.98
 20 Poor, Sydney               8 Marietta Tra          10:07.72    8
 21 McDermott, Andie           8 Ptc Flash             10:10.47    9
 22 Cole, Clare                7 Alpha Crush           10:10.68   10
 23 Norris, Ryan               7 Alpha Crush           10:13.51   11
 24 Rolen, Brooke              8 Kennworth Tr          10:19.97
 25 Parker, Nadia              7 Marietta Tra          10:31.41   12
 26 Kush, Omega                8 Neon Runners          10:36.15
 27 Gates, Camdyn              8 Unattached            10:37.13
 28 Ronco, Italia              8 Lassiter Jr CC        10:44.79
 29 Van Horn, Claire           7 DeKalb Trailblazers   10:53.06   13
 30 Mayfield, Hannah           8 Lassiter Jr CC        10:53.95
 31 Cockrell, Emma             8 Lassiter Jr CC        10:55.20
 32 Day, Kennedy               7 Marietta Tra          11:01.72   14
 33 Cuneo, Grace               7 Ptc Flash             11:06.97   15
 34 Saniatan, Cayla            7 Neon Runners          11:07.31
 35 Romano, Ceci               6 DeKalb Trailblazers   11:18.22   16
 36 Hyser, Addie               8 Alpha Crush           11:18.41   17
 37 Green, Reagan              7 Walton Track Club     11:34.39
 38 Franklin, Caroline         8 Ptc Flash             11:36.37   18
 39 Stockton, Olivia           7 Woodstock Yo          11:44.62
 40 Duren, Destiny             8 HeartSoleRC           11:52.50
 41 Beule, Sarah               7 DeKalb Trailblazers   11:54.51   19
 42 McGowan, Sarah             7 Alpha Crush           11:56.03   20
 43 Hunter, Alexandria         7 Neon Runners          12:10.86
 44 Perez, Hailey              8 Neon Runners          12:32.82
 45 Pearson, Audree            7 Bremen Recre          12:41.15
 46 Lloyd, Addison             7 Carrollton XC         12:46.13
 47 Anderson, Gretchen         7 Ptc Flash             12:51.28   21
 48 Wisdom, Luci               7 Lassiter Jr CC        12:52.68
 49 Reese, Tessa               7 Carrollton XC         14:18.32

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Marietta Track Club XC       39    1    4    8   12   14
      Total Time:    48:49.59
         Average:     9:45.92
   2 Alpha Crush Running Club     43    2    3   10   11   17   20
      Total Time:    48:35.76
         Average:     9:43.16
   3 DeKalb Trailblazers          59    5    6   13   16   19
      Total Time:    53:19.73
         Average:    10:39.95
   4 Ptc Flash                    70    7    9   15   18   21
      Total Time:    55:44.73
         Average:    11:08.95

Event 2  Boys 8 & Under 2000 Meter Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mitchell, John             8 Walton Track Club      8:04.05    1
  2 Bothwell, Anthony          8 Fast Feet fo           8:17.67
  3 DeChamplain, Stephen       7 Unattached             8:20.45
  4 Howe, Elliott              8 Marietta Tra           8:24.22
  5 Busbin, Alex               7 E-1 Track Club         8:34.84
  6 Slappey, Eli               8 Carrollton XC          8:38.58    2
  7 Aycock, James              8 Walton Track Club      8:44.27    3
  8 Roach, Bankson             8 Ptc Flash              8:45.85    4
  9 Evans, Gage                8 Ptc Flash              8:49.41    5
 10 Wyche, Dwayne              7 E-1 Track Club         8:50.30
 11 Oliviere, Seth             8 Neon Runners           8:54.81    6
 12 Zook, John Mark            7 Ptc Flash              8:59.61    7
 13 Ezell, Trent               8 Etowah Youth           9:01.49    8
 14 Eacker, Zachary            8 JackRabbit Track       9:06.88
 15 Turner, Emerick            8 Neon Runners           9:12.26    9
 16 Losken, Graham             8 DeKalb Trailblazers    9:14.71
 17 Davis, Jonathan            7 Walton Track Club      9:14.80   10
 18 Pratikakis, Emmanouil      8 Walton Track Club      9:15.32   11
 19 Brush, Brock               8 Jefferson Pa           9:15.47
 20 Carden, George             8 Carrollton XC          9:16.72   12
 21 Vos, Jake                  8 Kennworth Tr           9:20.59
 22 Comsudes, Sam              6 Marietta Tra           9:27.06
 23 Waldrop, Carson            8 Carrollton XC          9:29.44   13
 24 Beckman, Joseph            8 Alpha Crush            9:32.92
 25 Bailey, Sawyer             8 Walton Track Club      9:33.09   14
 26 Dezwart, Austin            8 JackRabbit Track       9:34.23
 27 Thomason, Evan             8 Ptc Flash              9:47.09   15
 28 Dahlhauser, Grant          8 Woodstock Yo           9:47.68
 29 Oakes, DJ                  8 Etowah Youth           9:48.04   16
 30 Murray, Jay                8 Lassiter Jr CC        10:01.68
 31 Deslyper, Thomas           8 Ptc Flash             10:02.95   17
 32 Wood, Tommy                8 Walton Track Club     10:03.00   18
 33 Drummond, Caleb            7 Ptc Flash             10:09.80   19
 34 Chin, Jacob                8 HeartSoleRC           10:10.41
 35 Stricklin, Alexander       8 Walton Track Club     10:12.18   20
 36 Carlin, Avery              6 Walton Track Club     10:13.89   21
 37 Deslyper, William          6 Ptc Flash             10:14.90   22
 38 Baerman, Henry             8 DeKalb Trailblazers   10:18.54
 39 Smith, Daniel              8 Carrollton XC         10:21.68   23
 40 Remshagen, Kai             8 Carrollton XC         10:24.29   24
 41 Lawless, Jack Henry        8 Etowah Youth          10:29.30   25
 42 Holness, Rohan             8 Neon Runners          10:35.97   26
 43 Sjogren, Nolan             8 DeKalb Trailblazers   10:37.47
 44 Charles, Tyaire            8 Neon Runners          10:39.62   27
 45 Ellingson, Thijs           6 Etowah Youth          10:40.72   28
 46 Henderson, Eli             8 Carrollton XC         10:44.79   29
 47 McDonald, Bowen            7 Elite Striders        10:50.50
 48 Smith, Aiden               8 Etowah Youth          10:53.03   30
 49 McClendon, Gabe            8 Etowah Youth          11:16.13   31
 50 Weeks, James               7 Ptc Flash             11:18.67   32
 51 Gilbert, Joel              6 HeartSoleRC           11:21.28
 52 Pearson, Connor            8 Etowah Youth          11:30.56   33
 53 Perry, Justin              8 Neon Runners          11:30.83   34
 54 Gammon, Daniel             7 Bremen Recre          11:40.98
 55 McBride, Aidan             7 East Cobb Ch          11:48.12
 56 Murray, Christian          6 Lassiter Jr CC        12:31.48
 57 Mayfield, Ben              5 Lassiter Jr CC        13:19.56
 58 Van De Water, Davis        7 DeKalb Trailblazers   13:50.48
 59 Condrey, Eli               5 Marietta Tra          14:10.27
 60 Bush, Grady                7 Carrollton XC         14:12.72   35

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton Track Club            39    1    3   10   11   14   18   20   21
      Total Time:    44:51.53
         Average:     8:58.31
   2 Ptc Flash                    48    4    5    7   15   17   19   22   32
      Total Time:    46:24.91
         Average:     9:16.99
   3 Carrollton XC                74    2   12   13   23   24   29   35
      Total Time:    48:10.71
         Average:     9:38.15
   4 Neon Runners                102    6    9   26   27   34
      Total Time:    50:53.49
         Average:    10:10.70
   5 Etowah Youth Track Club     107    8   16   25   28   30   31   33
      Total Time:    50:52.58
         Average:    10:10.52

Event 3  Girls 9-10 3k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pray-Brown, Asydiah       10 JackRabbit Track      11:51.98    1
  2 Tarpley, Taylor            9 Ptc Flash             11:59.73    2
  3 Brothers, Avery           10 Etowah Youth          12:05.69    3
  4 Heppner, Clara            10 Alpha Crush           12:11.17    4
  5 DeChamplain, Ruth          9 Unattached            12:42.46
  6 Loechl, Elsa              10 Walton Track Club     12:54.17
  7 Blurton, Katherine        10 JackRabbit Track      12:56.70    5
  8 Ash, Chatham               9 Ptc Flash             13:00.65    6
  9 Bonner, Aaleiyah          10 JackRabbit Track      13:01.21    7
 10 Hoppenfeld, Alexa         10 Alpha Crush           13:01.55    8
 11 Sandle, Trinity            9 Neon Runners          13:05.34    9
 12 Gantt, Katie              10 Etowah Youth          13:06.89   10
 13 Slappey, Kate             10 Carrollton XC         13:22.96
 14 Hernandez, Bela           10 Alpha Crush           13:29.64   11
 15 Augmon, Sydney             9 Runnin' Mustangs      13:30.87
 16 Van Horn, Kate            10 DeKalb Trailblazers   13:41.41
 17 McCauley, Luna            10 Unattached            13:45.71
 18 DeChamplain, Anna         10 Unattached            13:47.23
 19 Bailey, Ella              10 Walton Track Club     13:48.30
 20 Ayers, Ansley              9 Jefferson Pa          13:54.30
 21 Beckman, Juliana          10 Alpha Crush           14:07.28   12
 22 Watson, Jasmyne           10 Neon Runners          14:19.12   13
 23 Burbridge, Jada           10 GrovePark             14:27.96
 24 Smith, Paulina             9 JackRabbit Track      14:30.21   14
 25 Rolen, Jenna              10 Kennworth Tr          14:30.73
 26 Craig, Sydney             10 Etowah Youth          14:34.88   15
 27 Comsudes, Gabrielle        9 Marietta Tra          14:35.76
 28 Dennard, Alitza            9 Runnin' Mustangs      14:36.50
 29 Henry, Sarah               9 JackRabbit Track      14:38.21   16
 30 Codner, Olivia             9 Bremen Recre          14:41.71
 31 Ortlund, Avery             9 DeKalb Trailblazers   14:44.92
 32 Martin, Kaydee            10 Carrollton XC         14:57.07
 33 Paskins, Emma             10 Alpha Crush           15:00.39   17
 34 Rager, Katelyn             9 Alpha Crush           15:01.11   18
 35 Olvin, Caroline           10 Etowah Youth          15:08.99   19
 36 Deslyper, Mary            10 Ptc Flash             15:16.83   20
 37 Sandle, Starr             10 Neon Runners          15:19.69   21
 38 Jones, Taylar              9 GrovePark             15:27.20
 39 Parker, Lillian           10 Jefferson Pa          15:34.95
 40 Miller, Elizabeth         10 Ptc Flash             15:35.18   22
 41 Losken, Olivia            10 DeKalb Trailblazers   15:35.35
 42 Smith, Leah               10 Ptc Flash             15:51.32   23
 43 Mitravich, Ava            10 Walton Track Club     15:56.06
 44 Cuneo, Mariyah             9 Ptc Flash             16:05.97   24
 45 Tuck, Sarah                9 Jefferson Pa          16:10.09
 46 wilson, ariya             10 Neon Runners          16:12.23   25
 47 Pelaez, Gabriela          10 Runnin' Mustangs      16:26.82
 48 Harvey, Sophie-Katherine   9 Walton Track Club     16:30.89
 49 Reuscher, Olivia           9 Woodstock Yo          16:48.38
 50 Carter, Tyanna             9 East Cobb Ch          16:49.31
 51 Pearson, Alyssa           10 Etowah Youth          16:50.16   26
 52 Lott, Abigail              9 Jefferson Pa          16:59.02
 53 Young, Faith               9 Neon Runners          17:14.42   27
 54 Lys, Jah'niyah             9 Neon Runners          17:49.63   28
 55 McBride, Allyria          10 East Cobb Ch          17:53.10
 56 Cox, Regina               10 JackRabbit Track      17:57.38   29
 57 Martinez-Gay, Alondra Zo   9 Marietta Tra          18:03.55
 58 Beckford, Amara           10 Kennworth Tr          18:08.00
 59 Bennett, Ava               9 Bremen Recre          18:21.58
 60 Conrad, Abigail            9 HeartSoleRC           18:22.73
 61 Bozeman, Nadia            10 Neon Runners          18:46.38   30
 62 Cullen, Erin               9 Ptc Flash             18:59.04   31
 63 Codner, Lucy              10 Bremen Recre          19:02.64
 64 Johnson, Charity           9 E-1 Track Club        20:19.00
 65 Martin, Autumn             9 Carrollton XC         20:22.01
 66 Bellon, Kira               9 HeartSoleRC           20:57.76

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 JackRabbit Track             43    1    5    7   14   16   29
      Total Time:  1:06:58.31
         Average:    13:23.67
   2 Alpha Crush Running Club     52    4    8   11   12   17   18
      Total Time:  1:07:50.03
         Average:    13:34.01
   3 Ptc Flash                    73    2    6   20   22   23   24   31
      Total Time:  1:11:43.71
         Average:    14:20.75
   4 Etowah Youth Track Club      73    3   10   15   19   26
      Total Time:  1:11:46.61
         Average:    14:21.33
   5 Neon Runners                 95    9   13   21   25   27   28   30
      Total Time:  1:16:10.80
         Average:    15:14.16

Event 4  Boys 9-10 3k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rush, Julian               9 Ptc Flash             11:10.88    1
  2 Vos, Joey                 10 Kennworth Tr          11:18.85
  3 Hart, Houston             10 Walton Track Club     11:24.10    2
  4 Iruku, Makanga            10 Etowah Youth          11:44.08    3
  5 Helms, Grant               9 Walton Track Club     11:45.97    4
  6 Young, Jake                9 Walton Track Club     11:47.58    5
  7 Leahy, Evan               10 DeKalb Trailblazers   11:50.89    6
  8 Hoppenfeld, Ryan          10 Alpha Crush           11:52.69
  9 Horn-Morawa, Luca         10 Unattached            11:54.44
 10 Hartsog, Andrew           10 JackRabbit Track      12:01.74
 11 Jennings, Will            10 Carrollton XC         12:02.34
 12 Mwangi, Vince             10 Etowah Youth          12:11.54    7
 13 Gates, Bryson             10 Unattached            12:16.61
 14 Bartnicki, Ethan          10 Walton Track Club     12:19.78    8
 15 McConnell, Evan           10 Ptc Flash             12:21.82    9
 16 Cole, Timothy              9 Alpha Crush           12:24.77
 17 Hankins, Jackson           9 JackRabbit Track      12:40.46
 18 Godwin, Jack              10 Carrollton XC         12:42.36
 19 Ellingson, Ry              9 Etowah Youth          12:44.26   10
 20 Daniels, Tyler             9 Etowah Youth          12:50.51   11
 21 Johnson, Kyle             10 E-1 Track Club        12:58.19
 22 Hackney, Coleman           9 JackRabbit Track      13:00.13
 23 Reiner, Austin            10 DeKalb Trailblazers   13:17.50   12
 24 White, Austin             10 Neon Runners          13:25.39   13
 25 Page, Jett                 9 Neon Runners          13:35.42   14
 26 McDermott, Max            10 Ptc Flash             13:35.80   15
 27 Dougher, Grant             9 Ptc Flash             13:38.75   16
 28 Cockrell, Brennen         10 Lassiter Jr CC        13:40.34
 29 Drummond, Logan           10 Ptc Flash             13:40.84   17
 30 Morris, Tyson             10 Unattached            13:41.51
 31 Bielamowicz, Henry         9 DeKalb Trailblazers   13:43.56   18
 32 Rountree, Wesley           9 Etowah Youth          13:43.57   19
 33 Ellsworth, Kyle           10 Unattached            13:44.10
 34 Hakes, Colin              10 Walton Track Club     13:48.72   20
 35 Arendt, Jason             10 DeKalb Trailblazers   13:50.19   21
 36 Minter, David              9 Etowah Youth          13:54.26   22
 37 Lee, Garrison              9 Jefferson Pa          13:56.62
 38 Romano, Alex               9 DeKalb Trailblazers   13:58.50   23
 39 Mahorner, Andrew           9 Kennworth Tr          14:04.00
 40 Brenneman, Benny           9 Walton Track Club     14:07.26   24
 41 Quirk, Paul               10 Walton Track Club     14:21.99   25
 42 Mignerey, Hayes           10 Alpha Crush           14:23.69
 43 Armstrong, Channing        9 GrovePark             14:24.01
 44 Lee, Gavin                 9 Jefferson Pa          14:24.94
 45 Hockman, Christian         9 Etowah Youth          14:27.00   26
 46 Kramer, Everett            9 Walton Track Club     14:35.14   27
 47 Babish, Joseph            10 Lassiter Jr CC        14:49.66
 48 Walters, Logan             9 Ptc Flash             14:55.83   28
 49 Kelly, Jackson             9 Walton Track Club     14:57.78   29
 50 Cook, Drew                10 Marietta Tra          15:00.82
 51 Gammon, Alex              10 Bremen Recre          15:05.08
 52 Freeman, Jack             10 Walton Track Club     15:22.17   30
 53 Jackson, Jeb              10 Carrollton XC         15:30.93
 54 Cross, Thomas              9 Alpha Crush           15:32.56
 55 Lee, Braden               10 HeartSoleRC           15:36.23
 56 Rickman, Michael           9 DeKalb Trailblazers   15:38.42   31
 57 Piligian, Michael         10 Etowah Youth          15:47.91   32
 58 Cunningham, Mark           9 Ptc Flash             15:48.93   33
 59 Lynch, Kyle               10 Neon Runners          15:49.91   34
 60 Peacher, Tanner           10 Neon Runners          16:05.93   35
 61 Nelson, Luke               9 Walton Track Club     16:06.27   36
 62 Shaw, Cooper               9 Marietta Tra          16:10.18
 63 Wellons, Kody             10 Ptc Flash             16:16.07   37
 64 Dobso, Kyle               10 Ptc Flash             16:21.20   38
 65 Stokes, Dylan              9 Walton Track Club     16:25.30   39
 66 Busbin, Nicholas           9 E-1 Track Club        16:29.47
 67 Davis, Jonathon           10 Neon Runners          16:31.14   40
 68 Weeks, Jackson            10 Ptc Flash             16:39.29   41
 69 Cortes, Bryan             10 Neon Runners          16:48.44   42
 70 Verdon, Jace               9 Walton Track Club     16:50.14   43
 71 Georges, Trevor            9 Neon Runners          16:51.46   44
 72 Howard, Nicholas           7 Neon Runners          16:58.30   45
 73 Fuller, Ryan               9 Bremen Recre          16:58.50
 74 Manning, Isaiah            9 DeKalb Trailblazers   17:07.31   46
 75 McDonald, Hudson          10 Elite Striders        17:14.05
 76 Ballman, John              9 Jefferson Pa          17:19.19
 77 Basil, Matthew            10 Carrollton XC         18:01.69
 78 Pellegri, Simon            9 Lassiter Jr CC        18:24.30

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton Track Club            39    2    4    5    8   20   24   25   27   29
      Total Time:  1:01:06.15
         Average:    12:13.23
   2 Etowah Youth Track Club      50    3    7   10   11   19   22   26   32
      Total Time:  1:03:13.96
         Average:    12:38.80
   3 Ptc Flash                    58    1    9   15   16   17   28   33   37   38
      Total Time:  1:04:28.09
         Average:    12:53.62
   4 DeKalb Trailblazers          80    6   12   18   21   23   31   46
      Total Time:  1:06:40.64
         Average:    13:20.13
   5 Neon Runners                136   13   14   34   35   40   42   44   45
      Total Time:  1:15:27.79
         Average:    15:05.56

Event 5  Girls 11-12 3k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 56 Unknown                                            15:26.26
  1 Hernandez, Nyah           12 Unattached            10:49.39
  2 McLean, Katelyn           12 Alpha Crush           11:09.62    1
  3 Gates, Makena             12 Unattached            11:20.47
  4 Dobso, Megan              12 Ptc Flash             11:54.67    2
  5 Brown, Brianna            11 Ptc Flash             11:55.48    3
  6 Smith, Zoe                12 Ptc Flash             12:00.20    4
  7 Walker, Allie             11 Ptc Flash             12:05.49    5
  8 Lippers, Erin             11 Etowah Youth          12:06.40    6
  9 Young, Joslyn             12 GrovePark             12:11.80
 10 Lance, Meg                11 Etowah Youth          12:16.19    7
 11 Lewis, Lauren             11 GrovePark             12:19.89
 12 Heisman, Hannah           12 Etowah Youth          12:27.66    8
 13 Filipek, Isabel           12 Alpha Crush           12:29.10    9
 14 Bradshaw, Riley           12 JackRabbit Track      12:30.44
 15 Daniel, Audra             11 Ptc Flash             12:32.08   10
 16 Ellis, Ariel              11 Alpha Crush           12:35.94   11
 17 Black, Analise            11 Etowah Youth          12:41.70   12
 18 Olvin, Veronica           11 Etowah Youth          12:44.24   13
 19 Saddler, Reese            12 JackRabbit Track      12:46.51
 20 Crawford, Kennedy         12 E-1 Track Club        12:46.52
 21 Stephens, Margaret        12 Alpha Crush           12:47.95   14
 22 Calbert, Natalie          11 Etowah Youth          12:54.17   15
 23 Parker, Emily             11 Jefferson Pa          12:58.03
 24 rydinsky, Hattie-Alice    11 Marietta Tra          13:05.79
 25 Wilson, Jada              12 Walton Track Club     13:09.02   16
 26 Stock, Maggie             11 Etowah Youth          13:13.11   17
 27 Dudley, Allasha           11 Fast Feet fo          13:19.75
 28 Alsup, Paris              11 Ptc Flash             13:20.80   18
 29 Sirmans, Hannah           12 Jefferson Pa          13:20.87
 30 Lodde, Elise              11 Lassiter Jr CC        13:26.79
 31 Rickheim, Samantha        12 Alpha Crush           13:29.03   19
 32 Murray, Abby              11 Ptc Flash             13:33.83   20
 33 Bragg, Amy                12 Ptc Flash             13:38.33   21
 34 Brice, Molly              11 HeartSoleRC           13:41.39
 35 Romick, Cora              12 HeartSoleRC           13:56.57
 36 Hargrove, Melanie         12 Ptc Flash             14:04.10   22
 37 Burns, Madison            12 JackRabbit Track      14:04.85
 38 Holdmeyer, Alexa          12 Walton Track Club     14:07.07   23
 39 Johnson, Hannah           12 Etowah Youth          14:09.47   24
 40 Giffen, Avery             11 Ptc Flash             14:10.17   25
 41 Ayers, Anna               11 Carrollton XC         14:13.54
 42 Gibson, Olivia            11 Ptc Flash             14:17.59   26
 43 Guy, Ansley               11 Neon Runners          14:20.95
 44 Wooten, Sanai             11 Marietta Tra          14:26.22
 45 Crumbley, Damire          11 Elite Striders        14:28.30
 46 Sweatt, Ella              11 Bremen Recre          14:31.18
 47 Adams, Elsie              10 DeKalb Trailblazers   14:38.23   27
 48 van Nostrand, Vivienne    11 Walton Track Club     14:40.47   28
 49 Hall, Cayden              11 Elite Striders        14:41.19
 50 Ortlund, Kaegan           12 DeKalb Trailblazers   14:43.66   29
 51 Pakulski, Anna Marie      11 Ptc Flash             14:47.59   30
 52 Fox, Kaylea               12 Ptc Flash             14:56.97   31
 53 Wahlen, Emery             12 DeKalb Trailblazers   15:00.44   32
 54 Kelsch, Natalie           12 Walton Track Club     15:02.82   33
 55 Arendt, Nicole            12 DeKalb Trailblazers   15:03.86   34
 56 Spurlock, Josilyn         11 HeartSoleRC           15:29.78
 57 Phelps, Annika            12 Alpha Crush           15:54.81   35
 58 Haley, Julia              11 Alpha Crush           16:00.07   36
 59 Georgescu, Lilli          12 Woodstock Yo          16:06.41
 60 Hopkins, Caroline         12 Alpha Crush           16:06.54   37
 61 Clark, Brianna            11 Jefferson Pa          16:06.72
 62 Stockton, Julia           11 Woodstock Yo          16:08.50
 63 Herrejon, Alejandra       11 Walton Track Club     16:22.29   38
 64 Sjogren, Kinzy            12 DeKalb Trailblazers   16:24.47   39
 65 Schlaupitz, Myah          12 Alpha Crush           16:33.63   40
 66 Harvey, Lilianna          11 Walton Track Club     16:38.87   41
 67 English, Lainey           11 Alpha Crush           16:58.46   42
 68 Reese, Ronna              11 Carrollton XC         17:24.27
 69 Tribick, Melanie          12 Alpha Crush           17:27.23   43
 70 Thomas, Miracle           11 Neon Runners          18:57.10
 71 Radwick, Caroline         12 Lassiter Jr CC        19:12.78
 72 Malone, Lailah            12 East Cobb Ch          19:17.61
 73 Evans, Carissa            11 Neon Runners          19:57.79
 74 Kalukango, Tylah          11 East Cobb Ch          19:58.98

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Ptc Flash                    24    2    3    4    5   10   18   20   21   22
      Total Time:  1:00:27.92
         Average:    12:05.59
   2 Etowah Youth Track Club      46    6    7    8   12   13   15   17   24
      Total Time:  1:02:16.19
         Average:    12:27.24
   3 Alpha Crush Running Club     54    1    9   11   14   19   35   36   37   40
      Total Time:  1:02:31.64
         Average:    12:30.33
   4 Walton Track Club           138   16   23   28   33   38   41
      Total Time:  1:13:21.67
         Average:    14:40.34
   5 DeKalb Trailblazers         161   27   29   32   34   39
      Total Time:  1:15:50.66
         Average:    15:10.14

Event 6  Boys 11-12 3k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dechamplain, David        12 Unattached            10:19.78
  2 Brown, William            12 Walton Track Club     10:31.67    1
  3 Shelton, Sully            11 Marietta Tra          10:38.54
  4 Ellingson, Tait           12 Etowah Youth          10:44.89    2
  5 Patterson, Michael        12 Great Strides         10:50.30
  6 Helms, Alex               12 Walton Track Club     11:06.62    3
  7 DeBoy, Alex               12 Ptc Flash             11:10.02    4
  8 McCauley, Elijah          12 Unattached            11:16.75
  9 Brodmyer, Devon           12 Lassiter Jr CC        11:16.99    5
 10 Hakes, William            11 Walton Track Club     11:19.42    6
 11 Selph, Ethan              12 Unattached            11:27.73
 12 Rush, Nathan              11 Ptc Flash             11:32.65    7
 13 Duncan, Michael           12 Marietta Tra          11:35.16
 14 Tarpley, Alex             12 Ptc Flash             11:41.23    8
 15 Lott, Jaden               12 Creekview Yo          11:46.40
 16 Lefever, Samuel           11 Etowah Youth          11:46.63    9
 17 Rodriguez, Ryan           11 Lassiter Jr CC        11:49.19   10
 18 Cuneo, Josiah             12 Ptc Flash             11:51.79   11
 19 Shade, Jack               11 Lassiter Jr CC        11:52.70   12
 20 Bobak, Zachary            11 Etowah Youth          12:00.49   13
 21 White, Seth               11 Etowah Youth          12:05.54   14
 22 Kendall, Alex             12 Woodstock Yo          12:08.55
 23 May, James                11 Marietta Tra          12:09.81
 24 Hammond, Dorsey Omari     12 GrovePark             12:15.33
 25 Brush, Brett              11 Jefferson Pa          12:15.69
 26 Hoppenfeld, Eli           11 Alpha Crush           12:16.07   15
 27 Crutchfield, Grant        11 Ptc Flash             12:16.12   16
 28 Streleckis, Aiden         11 Alpha Crush           12:21.21   17
 29 Robison, Warren           11 Ptc Flash             12:22.42   18
 30 Baxter, Jonathon          11 Fast Feet fo          12:23.37
 31 Munoz, Connor             11 HeartSoleRC           12:28.23
 32 Moore, Zeller             11 Lassiter Jr CC        12:31.05   19
 33 Griffies, Camdyn          11 Carrollton XC         12:31.81   20
 34 Lloyd, Tucker             12 Walton Track Club     12:32.26   21
 35 Marshall, Hayden          12 Alpha Crush           12:32.79   22
 36 Farrar, Eli               11 Etowah Youth          12:35.41   23
 37 Parker, Cameron           12 Walton Track Club     12:55.10   24
 38 Jones, Anthony            11 Ptc Flash             13:03.02   25
 39 Tate, Matthew             11 Walton Track Club     13:05.65   26
 40 Wilde, Landon             11 Ptc Flash             13:10.83   27
 41 Williams, Justin          12 Ptc Flash             13:12.56   28
 42 Howard, Zyaire            12 North DeKalb Blaze    13:12.63
 43 Grace, Noah               11 HeartSoleRC           13:24.04
 44 Edens, Samuel             11 Walton Track Club     13:25.49   29
 45 Mixon, Malik              11 Ptc Flash             13:32.10   30
 46 Olson, Joshua             11 Ptc Flash             13:32.77   31
 47 Lengefeld, Garrett        11 Alpha Crush           13:34.19   32
 48 Rochon, Anthony           11 Etowah Youth          13:34.87   33
 49 Parham, Justin            11 Carrollton XC         13:36.26   34
 50 Rock, Tyler               11 Ptc Flash             13:42.14   35
 51 Verdon, Julian            12 Walton Track Club     13:44.85   36
 52 Anthony, Gage             11 Ptc Flash             13:52.05   37
 53 Stagliano, Andrew         12 Carrollton XC         13:58.74   38
 54 Sowersby, Wil             12 North DeKalb Blaze    13:59.09
 55 Dunwoody, Jamal           11 Neon Runners          14:19.49   39
 56 Schaefer, John            11 Jefferson Pa          14:24.27
 57 Edmondson, Marshal        11 Neon Runners          14:27.72   40
 58 Ash, Finn                 11 Ptc Flash             14:28.10
 59 Vance, Bryson             11 Etowah Youth          14:30.56   41
 60 Carroll, Nolan            11 Lassiter Jr CC        14:44.79   42
 61 Meyer, Benjamin           11 Alpha Crush           14:48.56   43
 62 Eiserloh, Ethan           12 Elite Striders        14:50.09
 63 Hodgson, Von              11 Neon Runners          15:04.42   44
 64 Vance, Jackson            11 Etowah Youth          15:16.73   45
 65 Beule, Nathan             11 DeKalb Trailblazers   15:16.98
 66 Sis trunk, Derek          11 Neon Runners          15:19.06   46
 67 Hecker, Ben               12 DeKalb Trailblazers   15:24.31
 68 Anderson, Duncan          12 Ptc Flash             15:30.67
 69 Pierce, Jameson           12 Carrollton XC         15:34.00   47
 70 Hockman, Will             12 Etowah Youth          16:05.38   48
 71 Chin, Ian                 11 HeartSoleRC           16:34.48
 72 Daniel, Sam               12 Ptc Flash             16:38.94
 73 Dunwoody, Jalen           11 Neon Runners          16:44.13   49
 74 Babcock, Brodie           11 HeartSoleRC           17:21.10
 75 Lowe, Willie              11 Carrollton XC         17:27.36   50
 76 Norrell, Logan            11 Woodstock Yo          17:33.02
 77 Drury, John               12 Woodstock Yo          19:20.12
 78 Gurta, Noah               11 JackRabbit Track      20:41.09

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Ptc Flash                    46    4    7    8   11   16   18   25   27   28
      Total Time:    58:31.81
         Average:    11:42.37
   2 Walton Track Club            55    1    3    6   21   24   26   29   36
      Total Time:    58:25.07
         Average:    11:41.02
   3 Etowah Youth Track Club      61    2    9   13   14   23   33   41   45   48
      Total Time:    59:12.96
         Average:    11:50.60
   4 Lassiter Jr CC               88    5   10   12   19   42
      Total Time:  1:02:14.72
         Average:    12:26.95
   5 Alpha Crush Running Club    129   15   17   22   32   43
      Total Time:  1:05:32.82
         Average:    13:06.57
   6 Carrollton XC               189   20   34   38   47   50
      Total Time:  1:13:08.17
         Average:    14:37.64
   7 Neon Runners                218   39   40   44   46   49
      Total Time:  1:15:54.82
         Average:    15:10.97

Event 7  Girls 13-14 4k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Runyan, Sydney            13 Etowah Youth          14:55.66
  2 Hooper, Haley             14 Unattached            14:58.65
  3 Bobak, Faith              13 Etowah Youth          15:01.29
  4 Ellsworth, Grace          13 Unattached            15:28.41
  5 Chamberlain, Ellen        13 Walton Track Club     15:57.36
  6 Hobbs, Erin               13 Kennworth Tr          16:37.27
  7 Little, Emily             13 HeartSoleRC           16:41.41
  8 Sullivan, Jordan          13 Runnin' Mustangs      16:46.72
  9 King, Najiyah             13 JackRabbit Track      16:47.68
 10 Buchanan, Claire          13 Alpha Crush           16:52.26    1
 11 LiPuma, Samantha          13 E-1 Track Club        16:59.94
 12 Singh, Karisma            13 JackRabbit Track      17:23.97
 13 Martinez, Liliana         13 Alpha Crush           17:26.72    2
 14 Lenox, Samantha           13 Alpha Crush           17:39.32    3
 15 Langley, Lily             13 Carrollton XC         18:06.32
 16 El-Mattrawy, Laila        13 North DeKalb Blaze    18:15.13
 17 Hambacker, Erica          13 JackRabbit Track      18:51.34
 18 Murray, Emma              13 Ptc Flash             19:13.53
 19 Greene, Celeste           14 Alpha Crush           19:19.06    4
 20 Harris, Lauren            13 Alpha Crush           19:30.54    5
 21 Dominguez, Alexis         14 Etowah Youth          19:36.02
 22 Wernecke, Olivia          13 Ptc Flash             19:49.33
 23 Kenney, Erin              14 HeartSoleRC           20:01.41
 24 Robertson, Diana          13 JackRabbit Track      20:07.01
 25 Harrison, Maxine          13 Woodstock Yo          20:33.64
 26 Cousino, Libby            13 Alpha Crush           20:36.74    6
 27 Mellor, Abigail           13 Alpha Crush           20:43.76    7
 28 Chin, Chloe               13 HeartSoleRC           20:50.09
 29 Davis, Jacqueline         14 Alpha Crush           20:51.76    8
 30 Walker, Raney             13 Ptc Flash             20:53.19
 31 Conrad, Emily             13 HeartSoleRC           21:18.63
 32 Harrison, Carly           14 Lassiter Jr CC        21:26.10
 33 Shade, Kate               13 Lassiter Jr CC        22:25.10
 34 Hegman, Alex              14 Woodstock Yo          22:47.95

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     15    1    2    3    4    5    6    7    8
      Total Time:  1:30:47.90
         Average:    18:09.58

 Event 7  Girls 15-18 4k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fletcher, Catherine       15 HeartSoleRC           20:57.54
  2 Schaefer, Ellen           16 Jefferson Pa          21:52.66

Event 8  Boys 13-14 4k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fultz, Harrison           14 Ptc Flash             13:55.03
  2 Ratliff, Paul             14 Kennworth Tr          14:04.88
  3 DeChamplain, Samuel       14 Unattached            14:13.19
  4 Rager, Sean               13 Alpha Crush           14:17.86
  5 Scott, Andrew             13 Unattached            14:32.04
  6 Mateo, Axel               13 Walton Track Club     14:45.41    1
  7 Pitts, Erik               13 Walton Track Club     14:53.87    2
  8 Wood, Brett               14 Unattached            14:57.16
  9 Bartnicki, Adam           14 Walton Track Club     15:10.41    3
 10 Bedell, William           14 Walton Track Club     15:36.21    4
 11 Madison, Khali            13 Southside Pi          15:46.32
 12 McLaughlin, Liam          13 Ptc Flash             15:46.39
 13 Coleman, Kyle             13 Alpha Crush           15:51.86
 14 Beebe, Taylor             14 Elite Striders        15:52.99
 15 Wood, Alexander           14 Ptc Flash             15:58.18
 16 Beam, Joshua              13 Carrollton XC         16:14.98
 17 Francis, Isaiah           13 Alpha Crush           16:38.96
 18 Newton, Darian            14 Alpha Crush           16:47.79
 19 Carroll, Greg             13 Woodstock Yo          16:53.68
 20 Harrison, Benjamin        14 Lassiter Jr CC        17:01.19
 21 Herron, Justin            13 Lassiter Jr CC        17:06.85
 22 Dyck, Alexander           14 East Cobb Ch          17:53.95
 23 Rolen, Michael            13 Kennworth Tr          18:15.71
 24 King, Benjamin            14 Walton Track Club     18:32.00    5
 25 Grace, Athony             13 HeartSoleRC           19:22.33
 26 Black, Kieran             13 Etowah Youth          19:23.13
 27 Cole, Noah                13 JackRabbit Track      20:47.13
 28 Singletary, Lyle          14 Lassiter Jr CC        21:41.71
 29 Gammon, John              13 Bremen Recre          22:50.79
 30 Basil, Elliott            13 Carrollton XC         23:17.91
 31 McBride, Angel            13 East Cobb Ch          24:38.01
 32 Fletcher, Eric            13 HeartSoleRC           25:38.41

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
13-14 Results 4000 Run
   1 Walton Track Club            15    1    2    3    4    5
      Total Time:  1:18:57.90
         Average:    15:47.58


Event 8  Boys 15-18 4k Run CC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 futrell, wesley           17 Unattached            14:43.17
  2 Hutto, Lamont             15 Fast Feet fo          16:19.26
  3 Fletcher, Joshua          16 HeartSoleRC           18:04.66