Meet Results - Alpha Crush Invitational Track Meet - May 16, 2015

Download results
100 Meter Dash 8 & under Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Perkins, Kaylyn            8 Spirit YMCA                       16.68   3  10   
  2 Wilson, Carlie             8 Kennworth                         17.15   3   8   
  3 Lila, Kristine             8 Kennworth                         17.50   1   6   
  4 Garrett, Mikya             8 Kennworth                         17.81   3   5   
  5 Belton, Dylan              8 Spirit YMCA                       18.25   3   4   
  6 Mitravich, Sophia          8 Walton                            18.83   4   3   
  7 Spencer, Lizzy             8 Etowah                            19.12   1   2   
  8 Kallbreier, Taylor         7 Etowah                            19.64   2   1   
  9 King, Lainey               8 Walton                            19.66   4 
 10 Dalal, Varnika             8 Walton                            19.90   3 
 11 Fitzgibbons, Ashley        8 Spirit YMCA                       20.14   4 
 12 Simmons, Saniya            6 Unattached                        20.43   4 
 13 Schadt, Macy               8 Alpha Crush            19.75      20.91   2 
 14 Daniels, Mallory           7 Etowah                            20.99   4 
 15 Vela, Annie                6 Walton                            21.86   2 
 16 Sims, Nye'zurri            5 Kennworth                         21.98   1 
 17 Halpaus, Heidi             6 Walton                            22.22   2 
 18 Harvey, Lynden             6 Walton                            22.97   2 
 19 Brooks, Zori               8 Etowah                            23.14   2 
 20 Hollifield, Mary           8 Walton                            24.83   1 
 
200 Meter Dash 8 & under Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Perkins, Kaylyn            8 Spirit YMCA                       35.89   2  10   
  2 Higgins, Addison           8 Etowah                            36.36   1   8   
  3 Lila, Kristine             8 Kennworth                         36.90   3   6   
  4 Wilson, Carlie             8 Kennworth                         38.60   3   5   
  5 Spencer, Lizzy             8 Etowah                            39.00   3   4   
  6 Garrett, Mikya             8 Kennworth                         39.53   1   3   
  7 Kallbreier, Taylor         7 Etowah                            40.09   3   2   
  8 Belton, Dylan              8 Spirit YMCA                       41.12   1   1   
  9 Vela, Liliana              8 Walton                            42.51   2 
 10 Simmons, Saniya            6 Unattached                        45.48   2 
 11 Fitzgibbons, Ashley        8 Spirit YMCA                       47.10   2 
 12 Sims, Nye'zurri            5 Kennworth                         50.76   2 
 13 Halpaus, Heidi             6 Walton                            52.84   1 
 14 Brooks, Zori               8 Etowah                            55.22   1 
 15 Hollifield, Mary           8 Walton                          1:02.17   1 
 
400 Meter Dash 8 & under Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Higgins, Addison           8 Etowah                          1:24.78   1  10   
  2 Kallbreier, Taylor         7 Etowah                          1:31.16   3   8   
  3 Mitravich, Sophia          8 Walton                          1:34.26   1   6   
  4 Vela, Liliana              8 Walton                          1:35.58   1   5   
  5 King, Lainey               8 Walton                          1:37.60   2   4   
  6 Dalal, Varnika             8 Walton                          1:39.75   3   3   
  7 Findlay, Alexis            8 Etowah                          1:46.43   1   2   
  8 Valencia, Elena            8 Walton                          1:46.77   3   1   
  9 Simmons, Saniya            6 Unattached                      1:46.78   3 
 10 Daniels, Mallory           7 Etowah                          1:49.17   2 
 11 Schadt, Macy               8 Alpha Crush          1:43.41    1:50.51   1 
 12 Harvey, Lynden             6 Walton                          1:52.46   2 
 13 Hollifield, Mary           8 Walton                          2:08.32   2 
 14 Hoeller, Amelia            6 Walton                          2:19.82   2 
 
800 Meter Run 8 & under Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Schlaupitz, Brynn          8 Alpha Crush          3:08.22    3:15.59   10   
  2 Higgins, Addison           8 Etowah                          3:16.29    8   
  3 Norris, Ryan               8 Alpha Crush                     3:37.99    6   
  4 Cole, Clare                8 Alpha Crush          3:56.23    3:39.04    5   
  5 Vela, Liliana              8 Walton                          3:43.02    4   
  6 Findlay, Alexis            8 Etowah                          4:02.46    3   
 
1500 Meter Run 8 & under Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Schlaupitz, Brynn          8 Alpha Crush          6:01.51    6:20.16   10   
  2 Norris, Ryan               8 Alpha Crush                     7:01.98    8   
  3 Mitravich, Sophia          8 Walton                          7:08.23    6   
  4 Cole, Clare                8 Alpha Crush          7:10.55    7:37.32    5   
  5 Dallas, Kate               7 Etowah                          8:35.11    4   
 
Long Jump 8 & under Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Findlay, Alexis            8 Etowah                          6-10.25      2.08m  10   
  2 Dallas, Kate               7 Etowah                          6-09.25      2.06m   8   
  3 Spencer, Lizzy             8 Etowah                          6-06.25      1.98m   6   
  4 Sims, Nye'zurri            5 Kennworth                       6-06.00      1.98m   5   
  5 Wilson, Carlie             8 Kennworth                       6-02.00      1.87m   4   
  6 Vela, Annie                6 Walton                          5-00.00      1.52m   3   
 
Shot Put 8 & under Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Brooks, Zori               8 Etowah                         12-00.00      3.65m  10   
 
Javelin Throw 8 & under Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Brooks, Zori               8 Etowah                            18-09      5.71m  10   
 
100 Meter Dash 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hampton, Jasmine          10 Kennworth                         15.29   6  10   
  2 Arnold, Mariah            10 Kennworth                         15.61   4   8   
  3 Maxime, Jamari             9 Etowah                            16.14   2   6   
  4 Taylor, Kira              10 Kennworth                         16.25   2   5   
  5 Jones, Marin               9 Walton                            16.40   1   4   
  6 Byrd, Honor                9 Walton                            16.57   3   3   
  7 Herring, Kamayah          10 Kennworth                         16.81   3   2   
  8 Worrall, Vanessa          10 Kennworth                         17.02   4   1   
  9 Smallwood, Alana          10 Kennworth                         17.14   4 
 10 Dembski, Emery            10 Walton                            17.23   6 
 11 Smith, Destiny             9 Spirit YMCA                       17.36   3 
 12 Lila, Kaylin               9 Kennworth                         17.46   2 
 13 Wheeler, Audrey           10 Walton                            17.58   1 
 14 Halpaus, Hannah           10 Walton                            17.70   2 
 15 Menshon, Maddie            9 Etowah                            17.76   3 
 16 Getz, Amanda              10 Kennworth                         17.78   3 
 17 Harvey, Sophie-Katherine  10 Walton                            17.85   5 
 18 Carbonara, Isabella        9 Kennworth                         18.13   1 
 19 Koster, Victoria          10 Walton                            18.41   1 
 20 Barfield, Kaylynne        10 Etowah                            18.48   3 
 21 Guevara, Julieta           9 Walton                            18.49   2 
 22 McGinley, Elizabeth       10 Walton                            18.60   5 
 23 Brooks, Ana                9 Etowah                            18.79   5 
 24 Jackson, Jayda             9 Kennworth                         18.98   2 
 25 King, Libby               10 Walton                            19.07   4 
 26 Baird, Katelyn             9 Alpha Crush                       19.32   6 
 27 Watts, Sydney             10 Kennworth                         20.12   1 
 28 Magneson, Natalie         10 Kennworth                         20.40   4 
 29 Clasper, Charlotte         9 Etowah                            21.19   4 
 
200 Meter Dash 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Arnold, Mariah            10 Kennworth                         32.93   1  10   
  2 Hampton, Jasmine          10 Kennworth                         33.26   3   8   
  3 Peeples, Kamryn            9 Etowah                            33.66   2   6   
  4 Jones, Marin               9 Walton                            33.94   4   5   
  5 Herring, Kamayah          10 Kennworth                         35.98   4   4   
  6 Halpaus, Hannah           10 Walton                            36.66   3   3   
  7 Maxime, Jamari             9 Etowah                            36.81   2   2   
  8 Lila, Kaylin               9 Kennworth                         36.94   3   1   
  9 Byrd, Honor                9 Walton                            37.81   3 
 10 Getz, Amanda              10 Kennworth                         38.08   3 
 11 Smallwood, Alana          10 Kennworth                         38.37   1 
 12 Menshon, Maddie            9 Etowah                            38.96   2 
 13 Smith, Destiny             9 Spirit YMCA                       38.97   3 
 14 Carbonara, Isabella        9 Kennworth                         39.09   1 
 15 Wheeler, Audrey           10 Walton                            39.55   1 
 16 Koster, Victoria          10 Walton                            39.95   1 
 17 Barfield, Kaylynne        10 Etowah                            40.07   2 
 18 McGinley, Elizabeth       10 Walton                            40.34   2 
 19 Magneson, Natalie         10 Kennworth                         44.60   1 
 20 Watts, Sydney             10 Kennworth                         45.10   4 
 21 Clasper, Charlotte         9 Etowah                            48.30   4 
 
400 Meter Dash 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bryan, Olivia              9 Etowah                          1:16.93   1  10   
  2 Peeples, Kamryn            9 Etowah                          1:17.49   2   8   
  3 Thomas, Miyah              9 Etowah                          1:20.32   1   6   
  4 Taylor, Kira              10 Kennworth                       1:22.30   1   5   
  5 Harvey, Sophie-Katherine  10 Walton                          1:23.06   3   4   
  6 Smallwood, Alana          10 Kennworth                       1:23.25   2   3   
  7 Menshon, Maddie            9 Etowah                          1:26.33   1   2   
  8 Kallbreier, Abbie          9 Etowah                          1:27.18   1   1   
  9 Little, Kira              10 Etowah                          1:27.37   2 
 10 Wheeler, Avery             9 Walton                          1:28.41   3 
 11 Koster, Victoria          10 Walton                          1:32.03   3 
 12 Schadt, Makenzie          10 Alpha Crush          1:28.46    1:33.42   2 
 13 Barfield, Kaylynne        10 Etowah                          1:33.46   3 
 14 King, Libby               10 Walton                          1:35.29   1 
 15 Brooks, Ana                9 Etowah                          1:39.09   2 
 16 Hyser, Addie               9 Alpha Crush                     1:50.40   2 
 
800 Meter Run 9-10 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bryan, Olivia              9 Etowah               3:00.00    2:55.86   10   
  2 Heppner, Heidi             9 Alpha Crush          2:59.11    2:56.39    8   
  3 Thomas, Miyah              9 Etowah               3:10.00    3:02.79    6   
  4 Dembski, Emery            10 Walton                          3:08.27    5   
  5 Kallbreier, Abbie          9 Etowah               3:10.00    3:12.80    4   
  6 Wheeler, Avery             9 Walton                          3:18.94    3   
  7 Carbonara, Isabella        9 Kennworth                       3:19.52    2   
  8 Wheeler, Audrey           10 Walton                          3:22.99    1   
  9 Rolen, Brooke              9 Kennworth                       3:53.69  
 
1500 Meter Run 9-10 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Heppner, Heidi             9 Alpha Crush          5:56.15    5:47.31   10   
  2 Warnick, Gabriella        10 Walton                          5:58.83    8   
  3 Bryan, Olivia              9 Etowah               6:00.00    6:02.69    6   
  4 Thomas, Miyah              9 Etowah               6:10.00    6:08.93    5   
  5 Kallbreier, Abbie          9 Etowah               6:10.00    6:17.97    4   
  6 Wheeler, Avery             9 Walton                          6:25.31    3   
  7 Rager, Katelyn            10 Alpha Crush          6:31.41    6:29.29    2   
  8 Schadt, Makenzie          10 Alpha Crush          6:58.16    6:55.75    1   
  9 Rolen, Brooke              9 Kennworth                       7:40.25  
 10 Gates, Camdyn              9 Unattached           8:00.00    7:50.62  
 11 Hyser, Addie               9 Alpha Crush          8:30.00    8:12.81  
 
High Jump 9-10 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Taylor, Kira              10 Kennworth                       4-02.00      1.27m  10   
  2 Harvey, Sophie-Katherine  10 Walton                          3-06.00      1.06m   8   
  3 Thomas, Miyah              9 Etowah                          3-00.00      0.91m   6   
 
Long Jump 9-10 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hampton, Jasmine          10 Kennworth                      12-04.75      3.77m  10   
  2 Peeples, Kamryn            9 Etowah                          9-09.25      2.97m   8   
  3 Little, Kira              10 Etowah                          9-08.25      2.95m   6   
  4 Magneson, Natalie         10 Kennworth                       9-06.25      2.90m   5   
  5 Smallwood, Alana          10 Kennworth                       8-04.50      2.55m   4   
  6 Worrall, Vanessa          10 Kennworth                       8-03.75      2.53m   3   
  7 Byrd, Honor                9 Walton                          8-03.00      2.51m   2   
  8 Maxime, Jamari             9 Etowah                          8-01.50      2.47m   1   
  9 Ellis, Faith              10 Kennworth                       8-01.00      2.46m 
 10 Dembski, Emery            10 Walton                          7-10.00      2.38m 
 11 Jackson, Jayda             9 Kennworth                       6-11.25      2.11m 
 12 Getz, Amanda              10 Kennworth                       6-06.00      1.98m 
 13 Watts, Sydney             10 Kennworth                       5-01.00      1.54m 
 
Shot Put 9-10 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Little, Kira              10 Etowah                         19-08.00      5.99m  10   
  2 Worrall, Vanessa          10 Kennworth                      16-04.00      4.97m   8   
  3 Taylor, Kira              10 Kennworth                      15-07.00      4.74m   6   
  4 Lance, Sarah               9 Etowah                         10-03.00      3.12m   5   
 
Javelin Throw 9-10 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hampton, Jasmine          10 Kennworth                     105-06.50     32.16m  10   
  2 Jackson, Jayda             9 Kennworth                         55-04     16.86m   8   
  3 Worrall, Vanessa          10 Kennworth                         35-03     10.74m   6   
  4 Clasper, Charlotte         9 Etowah                         24-07.50      7.50m   5   
  5 Ellis, Faith              10 Kennworth                      22-06.50      6.87m   4   
  6 Rolen, Brooke              9 Kennworth                         22-05      6.83m   3   
 
100 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Terza, Kali               12 Etowah                            12.98   3  10   
  2 Grier, Raquel             11 Dept of Speed          13.61      13.75   3   8   
  3 Marshall, Trinity         11 Dept of Speed          14.38      14.41   2   6   
  4 Dodson, Destiny           12 Kennworth                         14.56   4   5   
  5 Felder, Amya              12 Unattached                        14.57   5   4   
  6 Chambers, Skye            11 Dept of Speed          14.92      14.59   4   3   
  7 Chambers, Scout           11 Dept of Speed          14.83      14.68   6   2   
  8 Storm, Avery              11 Walton                            15.07   5   1   
  9 Dickenson, Ellie          12 Alpha Crush                       15.18   1 
 10 Russell, Nadia            11 Etowah                            15.40   1 
 11 Summons, Nikki            12 Spirit YMCA                       15.54   3 
 12 Machan, Megan             12 Alpha Crush                       16.03   5 
 13 Muoio, Mackenzie          12 Etowah                            16.15   4 
 14 Osborn, Sarah Cait        12 Kennworth                         16.27   6 
 15 Griffin, Hannah           11 Etowah                            16.30   1 
 16 Green, Victoria           11 Etowah                            16.34   3 
 17 Kapoor, Kaya              12 Walton                            16.41   1 
 18 Jwesome, Meriah           11 Kennworth                         16.44   2 
 19 Lila, Kimberly            11 Kennworth                         16.56   4 
 20 Born, Gabriella           12 Alpha Crush                       16.68   1 
 21 Light, Reygann            12 Spirit YMCA                       16.84   3 
 22 Figueroa, Ahsharahya      12 Spirit YMCA                       16.92   6 
 23 Haley, Julia              12 Alpha Crush                       17.37   2 
 24 Murphy, Isabella          11 Walton                            17.42   3 
 25 Peterson, Ansley          11 Walton                            17.65   4 
 26 Newsome, Alden            12 Etowah                            17.76   1 
 27 Mathew, Samantha          12 Walton                            17.96   2 
 28 Harvey, Lilianna          12 Walton                            18.10   4 
 
200 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Terza, Kali               12 Etowah                            26.76   3  10   
  2 Grier, Raquel             11 Dept of Speed          27.80      28.25   2   8   
  3 Setlock, Glenda           12 Woodstock                         28.91   3   6   
  4 Dodson, Destiny           12 Kennworth                         29.99   5   5   
  5 Felder, Amya              12 Unattached                        30.51   4   4   
  6 Chambers, Scout           11 Dept of Speed          31.00      30.54   3   3   
  7 Chambers, Skye            11 Dept of Speed          30.00      31.21   5   2   
  8 Summons, Nikki            12 Spirit YMCA                       31.47   2   1   
  9 Dickenson, Ellie          12 Alpha Crush                       32.93   4 
 10 Muoio, Mackenzie          12 Etowah                            33.35   2 
 11 Mistretta, Kathleen       12 Alpha Crush            34.74      33.66   3 
 12 Kapoor, Kaya              12 Walton                            33.71   2 
 13 Machan, Megan             12 Alpha Crush            35.25      33.75   1 
 14 Osborn, Sarah Cait        12 Kennworth                         34.04   3 
 15 Green, Victoria           11 Etowah                            34.87   1 
 16 Anderson, McKenzie        12 Etowah                            35.04   1 
 17 Griffin, Hannah           11 Etowah                            35.31   5 
 18 Lila, Kimberly            11 Kennworth                         35.64   1 
 19 Beckford, Amara           11 Kennworth                         35.78   3 
 20 Peterson, Ansley          11 Walton                            36.95   4 
 21 Mathew, Samantha          12 Walton                            38.50   4 
 22 Harvey, Lilianna          12 Walton                            38.53   1 
 
400 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Terza, Kali               12 Etowah                          1:04.91   3  10   
  2 Felder, Amya              12 Unattached                      1:10.26   1   8   
  3 Storm, Avery              11 Walton                          1:12.12   2   6   
  4 Dickenson, Ellie          12 Alpha Crush                     1:15.44   2   5   
  5 Crutchfield, Alison       12 Walton                          1:18.20   2   4   
  6 Mistretta, Kathleen       12 Alpha Crush          1:20.95    1:20.63   4   3   
  7 Jwesome, Meriah           11 Kennworth                       1:20.97   2   2   
  8 Machan, Megan             12 Alpha Crush          1:19.35    1:21.27   3   1   
  9 Hoppenfeld, Alexa         11 Alpha Crush          1:26.09    1:23.99   1 
 10 Hernandez, Bela           11 Unattached           1:18.00    1:24.44   1 
 11 Light, Reygann            12 Spirit YMCA                     1:25.20   1 
 12 Baird, Sarah Grace        11 Alpha Crush                     1:26.22   1 
 13 Gantt, Katie              11 Etowah                          1:27.10   4 
 14 Olvin, Caroline           11 Etowah                          1:27.13   2 
 15 Minton, Audrey            12 Alpha Crush                     1:27.78   1 
 
800 Meter Run 11-12 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Poma, Michela             12 Walton               2:42.00    2:41.41   10   
  2 Brothers, Avery           11 Etowah               2:50.00    2:45.84    8   
  3 Heppner, Clara            11 Alpha Crush          2:53.71    2:47.68    6   
  4 Olvin, Veronica           12 Etowah               2:55.00    2:55.24    5   
  5 Calbert, Makenna          12 Etowah               2:50.00    3:00.06    4   
  6 Loechl, Elsa              11 Walton               2:58.10    3:08.10    3   
  7 Olvin, Caroline           11 Etowah               3:10.00    3:19.46    2   
  8 Minton, Audrey            12 Alpha Crush          3:33.50    3:22.17    1   
  9 Rolen, Jenna              11 Kennworth                       3:25.57  
 10 Gantt, Katie              11 Etowah               3:10.00    3:27.84  
 
1500 Meter Run 11-12 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Poma, Michela             12 Walton               5:27.00    5:24.27   10   
  2 Lance, Meg                12 Etowah               5:40.00    5:28.21    8   
  3 Heppner, Clara            11 Alpha Crush          5:39.26    5:30.06    6   
  4 Brothers, Avery           11 Etowah               5:40.00    5:38.52    5   
  5 Ellis, Ariel              12 Alpha Crush          5:43.15    5:56.40    4   
  6 Loechl, Elsa              11 Walton               5:58.68    5:58.10    3   
  7 Calbert, Natalie          12 Etowah               5:55.00    6:08.46    2   
  8 Craig, Sydney             11 Etowah               6:10.00    6:25.25    1   
  9 Gantt, Katie              11 Etowah               6:10.00    6:25.53  
 10 Crutchfield, Alison       12 Walton                          6:25.83  
 11 Cox, Lauren               11 Walton                          6:31.65  
 12 Mitravich, Ava            11 Walton                          6:32.65  
 13 Rolen, Jenna              11 Kennworth                       6:32.72  
 14 van Nostrand, Vivienne    12 Walton                          6:34.83  
 15 Paskins, Emma             11 Alpha Crush                     6:46.24  
 16 Haley, Julia              12 Alpha Crush                     7:03.10  
 
3000 Meter Run 11-12 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hernandez, Bela           11 Unattached          13:00.00   12:25.07   10   
  2 Lippers, Erin             12 Etowah              12:30.00   12:32.78    8   
  3 Olvin, Veronica           12 Etowah              12:30.00   12:37.03    6   
  4 Calbert, Natalie          12 Etowah              12:40.00   12:41.13    5   
  5 Hoppenfeld, Alexa         11 Alpha Crush                    12:44.29    4   
  6 Bedell, Sarah             11 Walton                         13:07.08    3   
  7 Cox, Lauren               11 Walton                         13:44.22    2   
  8 Craig, Sydney             11 Etowah              13:30.00   13:54.67    1   
  9 Olvin, Caroline           11 Etowah                         14:05.12  
 10 Haley, Julia              12 Alpha Crush                    14:13.91  
 11 Paskins, Emma             11 Alpha Crush                    14:15.29  
 12 Born, Gabriella           12 Alpha Crush                    15:27.47  
 -- Calbert, Makenna          12 Etowah              12:30.00        DNF  
 
High Jump 11-12 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Marshall, Trinity         11 Dept of Speed                   3-08.00      1.11m  10   
 -- Harvey, Lilianna          12 Walton                               NH            
 
Long Jump 11-12 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Setlock, Glenda           12 Woodstock                      13-04.25      4.07m  10   
  2 Lance, Meg                12 Etowah                          9-11.00      3.02m   8   
  3 Craig, Sydney             11 Etowah                          9-01.00      2.76m   6   
  4 Gantt, Katie              11 Etowah                          8-11.50      2.73m   5   
  5 Minton, Audrey            12 Alpha Crush                     8-08.50      2.65m   4   
  6 Newsome, Alden            12 Etowah                          8-07.00      2.61m   3   
  7 Mitravich, Ava            11 Walton                          8-03.50      2.52m   1.50
  7 Jwesome, Meriah           11 Kennworth                       8-03.50      2.52m   1.50
  9 Bedell, Sarah             11 Walton                          7-09.75      2.38m 
 
Shot Put 11-12 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Newsome, Alden            12 Etowah                         21-09.00      6.62m  10   
  2 Olvin, Veronica           12 Etowah                         18-00.00      5.48m   8   
  3 Anderson, McKenzie        12 Etowah                         14-11.00      4.54m   6   
 
Javelin Throw 11-12 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Poma, Michela             12 Walton                            86-06     26.36m  10   
  2 Osborn, Sarah Cait        12 Kennworth                         47-02     14.37m   8   
  3 Rolen, Jenna              11 Kennworth                      27-00.50      8.24m   6   
 
100 Meter Dash 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Harris, Lauren            14 Dept of Speed          13.82      13.29   2  10   
  2 Norman, Aniyah            14 Unattached             13.70      13.78   4   8   
  3 Lay, Alexis               14 Dept of Speed          14.30      13.91   1   6   
  4 Hosea, Mckenzie           14 Dept of Speed          14.07      13.94   6   5   
  5 Topps, Tyanna             13 Kennworth                         14.19   4   4   
  6 Mcginty, Maeve            14 Dept of Speed          14.95      14.22   2   3   
  7 Ford, Grace               14 Alpha Crush                       14.36   3   2   
  8 Jones, Kenzie             13 Etowah                            14.46   5   1   
  9 Hoffer, Meghan            14 Kennworth                         14.56   1 
 10 Dickenson, Katy           14 Alpha Crush                       14.60   6 
 11 Hearst, Brooke            13 Dept of Speed          14.21      14.87   1 
 12 Crawford, Deszerae        13 Dept of Speed          15.43      14.92   5 
 13 Hess, Skyler              13 Walton                            14.98   3 
 14 Awoleye, Phoebe           13 Walton                            15.05   5 
 15 Summons, Nayalaya         13 Spirit YMCA                       15.11   1  15.110
 15 Luttrell, Maeghan         14 Walton                            15.11   2  15.110
 17 Scherr, Chloe             14 Walton                            15.34   3 
 18 Bell, Sanaa               14 Kennworth                         15.58   4 
 19 Sullivan, Meredith        14 Kennworth                         15.73   3 
 20 Williams, Zelda           13 Walton                            15.92   4 
 21 Deutchman, Jamie          13 Kennworth                         15.94   1 
 22 Feemster, Anna            13 Kennworth                         15.95   4 
 23 Corcoran, Madalyn         14 Walton                            16.01   2 
 24 Holdmeyer, Alexa          13 Walton                            16.05   1 
 25 Trujillo, Deborah         14 Etowah                            16.07   3 
 26 Davidson, Taylor          13 Alpha Crush                       16.32   2 
 27 Baird, Brianna            13 Alpha Crush                       16.40   2 
 28 Guevara, Analia           13 Walton                            16.52   3 
 29 Dietter, Rileigh          14 Kennworth                         16.79   5 
 
200 Meter Dash 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Sumner, Brynne            14 Woodstock              31.10      26.95   4  10   
  2 Lay, Alexis               14 Dept of Speed          28.50      27.65   2   8   
  3 Harrison, Maxine          14 Woodstock              31.92      28.59   1   6   
  4 Norman, Aniyah            14 Unattached             28.30      29.15   6   5   
  5 Hoffer, Meghan            14 Kennworth                         29.52   4   4   
  6 Hearst, Brooke            13 Dept of Speed          29.40      29.57   3   3   
  7 Dickenson, Katy           14 Alpha Crush                       29.62   2   2   
  8 Harris, Lauren            14 Dept of Speed          28.50      29.99   2   1   
  9 Olmore, Ellen             13 Kennworth                         30.30   5 
 10 Mcginty, Maeve            14 Dept of Speed          31.88      30.42   1 
 11 Scherr, Chloe             14 Walton                            30.45   2 
 12 Hosea, Mckenzie           14 Dept of Speed          31.41      30.58   3 
 13 Jones, Kenzie             13 Etowah                            30.72   5 
 14 Summons, Nayalaya         13 Spirit YMCA                       30.79   1 
 15 Topps, Tyanna             13 Kennworth                         30.87   5 
 16 Deutchman, Jamie          13 Kennworth                         31.36   3 
 17 Crawford, Deszerae        13 Dept of Speed          33.84      31.85   6 
 18 Trujillo, Deborah         14 Etowah                            32.00   4 
 19 Woodruff, Macie Grace     14 Etowah                            32.22   1 
 20 Awoleye, Phoebe           13 Walton                            32.46   2 
 21 Hess, Skyler              13 Walton                            32.59   3 
 22 Mistretta, Grace          14 Alpha Crush            33.94      33.01   4 
 23 Menshon, Taylor           13 Etowah                            33.04   1 
 24 Schlaupitz, Myah          13 Alpha Crush            32.86      33.39   2 
 25 Feemster, Anna            13 Kennworth                         33.51   4 
 26 Hong, Samantha            13 Walton                            33.51   3 
 27 Magneson, Elizabeth       14 Kennworth                         34.86   4 
 
400 Meter Dash 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Lay, Alexis               14 Dept of Speed        1:04.70    1:03.59   4  10   
  2 Hernandez, Nyah           13 Unattached           1:06.00    1:06.51   7   8   
  3 Harris, Lauren            14 Dept of Speed        1:06.70    1:06.74   3   6   
  4 Sturdivant, Taylor        14 Unattached           1:06.00    1:06.85   5   5   
  5 Chamberlain, Ellen        14 Walton                          1:07.93   6   4   
  6 Hearst, Brooke            13 Dept of Speed                   1:08.73   2   3   
  7 Ellsworth, Grace          14 Unattached           1:09.00    1:09.28   2   2   
  8 Olmore, Ellen             13 Kennworth                       1:09.50   3   1   
  9 Jones, Kenzie             13 Etowah                          1:11.62   4 
 10 Hosea, Mckenzie           14 Dept of Speed        1:13.00    1:11.85   4 
 11 Felder, Gabrielle         13 Spirit YMCA                     1:13.06   2 
 12 Woodruff, Macie Grace     14 Etowah                          1:13.31   5 
 13 Menshon, Taylor           13 Etowah                          1:13.37   1 
 14 Ford, Grace               14 Alpha Crush                     1:13.69   6 
 15 Otieno, Jamila            14 Etowah                          1:14.09   6 
 16 Mistretta, Grace          14 Alpha Crush          1:16.99    1:15.06   6 
 17 Dettmar, Sirsha           14 Etowah                          1:15.36   1 
 18 Gates, Makena             13 Unattached           1:11.00    1:15.99   4 
 19 McLean, Katelyn           13 Alpha Crush          1:13.33    1:16.05   7 
 20 Deutchman, Jamie          13 Kennworth                       1:16.27   6 
 21 Mcginty, Maeve            14 Dept of Speed        1:17.00    1:16.34   3 
 22 Beach, Reagan             13 Kennworth                       1:17.77   6 
 23 Hannigan, Christine       14 Walton                          1:18.17   7 
 24 Magneson, Elizabeth       14 Kennworth                       1:18.48   3 
 25 Provenzano, Bella         14 Alpha Crush                     1:18.62   1 
 26 Crawford, Deszerae        13 Dept of Speed        1:17.00    1:19.62   3 
 27 Schlaupitz, Myah          13 Alpha Crush          1:21.53    1:20.51   1 
 28 Gikiri, Nyokabi           14 Walton                          1:22.28   1 
 29 Corcoran, Madalyn         14 Walton                          1:22.36   1 
 30 Green, Olivia             14 Walton                          1:22.79   3 
 31 Osborn, Catherine         14 Kennworth                       1:24.26   5 
 32 Holdmeyer, Alexa          13 Walton                          1:26.40   5 
 33 Davidson, Taylor          13 Alpha Crush                     1:27.60   2 
 
800 Meter Run 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Thornton, Hope            14 Walton                 35.00    2:44.27   2  10   
  2 McLean, Katelyn           13 Alpha Crush          2:56.84    2:54.47   2   8   
  3 Martinez, Liliana         14 Alpha Crush          2:54.00    2:55.29   2   6   
  4 Menshon, Taylor           13 Etowah               3:10.00    2:59.61   2   5   
  5 Woodruff, Macie Grace     14 Etowah               3:10.00    3:02.34   2   4   
  6 Beach, Reagan             13 Kennworth            2:55.00    3:04.52   2   3   
  7 Ford, Grace               14 Alpha Crush                     3:06.18   1   2   
  8 Johnson, Hannah           13 Etowah               3:05.00    3:08.06   2   1   
  9 Spratt, Faith             13 Etowah               3:10.00    3:10.36   2 
 10 Windham, Katherine        13 Kennworth            3:15.00    3:11.51   2 
 11 Provenzano, Bella         14 Alpha Crush                     3:14.41   1 
 12 Felder, Gabrielle         13 Spirit YMCA                     3:16.79   1 
 13 Steely, Karis             13 Kennworth                       3:22.49   1 
 14 Green, Olivia             14 Walton                          3:23.58   1 
 15 Gikiri, Nyokabi           14 Walton                          3:24.22   1 
 16 Osborn, Catherine         14 Kennworth                       3:27.09   1 
 
1500 Meter Run 13-14 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thornton, Hope            14 Walton               5:26.00    5:15.33   10   
  2 Hobbs, Erin               14 Kennworth                       5:19.31    8   
  3 Knickerbocker, Kayla      13 Kennworth            5:40.00    5:27.44    6   
  4 Mitchell, Allison         14 Walton               5:33.00    5:29.64    5   
  5 Buchanan, Claire          14 Alpha Crush          5:42.43    5:40.78    4   
  6 McLean, Katelyn           13 Alpha Crush          5:36.03    5:48.88    3   
  7 Martinez, Liliana         14 Alpha Crush          5:52.39    5:54.26    2   
  8 Beck, Clarissa            14 Alpha Crush                     5:59.67    1   
  9 Bauer, Alina              14 Alpha Crush          6:20.00    6:05.21  
 10 Spratt, Faith             13 Etowah               6:10.00    6:19.82  
 11 Johnson, Hannah           13 Etowah               6:05.00    6:24.43  
 12 Beno, Rachael             13 Kennworth            5:45.00    6:24.92  
 13 Williams, Zelda           13 Walton                          6:27.33  
 14 Blanchet, Tori            13 Walton                          6:36.52  
 15 Warnick, Elana            13 Walton                          6:37.80  
 16 Phelps, Annika            13 Alpha Crush                     6:40.88  
 17 Windham, Katherine        13 Kennworth            6:20.00    6:42.52  
 18 Mellor, Abigail           14 Alpha Crush          7:00.17    6:42.63  
 
3000 Meter Run 13-14 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hernandez, Nyah           13 Unattached          10:45.00   10:32.15   10   
  2 Ellsworth, Grace          14 Unattached          10:50.00   10:54.65    8   
  3 Gates, Makena             13 Unattached          10:50.00   11:08.63    6   
  4 Chamberlain, Ellen        14 Walton              11:30.00   11:29.18    5   
  5 Buchanan, Claire          14 Alpha Crush         12:06.14   11:57.12    4   
  6 McLean, Katelyn           13 Alpha Crush         11:45.05   12:08.33    3   
  7 Johnson, Hannah           13 Etowah              13:30.00   13:51.23    2   
  8 Loechl, Adelaide          14 Walton                         13:53.02    1   
 
High Jump 13-14 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Sturdivant, Taylor        14 Unattached           4-04.00    4-08.00      1.42m  10   
  2 Dettmar, Sirsha           14 Etowah                          4-00.00      1.21m   8   
  3 Mitchell, Allison         14 Walton                          3-08.00      1.11m   6   
 
Long Jump 13-14 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Sumner, Brynne            14 Woodstock                      14-02.00      4.31m  10   
  2 Otieno, Jamila            14 Etowah                         12-04.75      3.77m   8   
  3 Hoffer, Meghan            14 Kennworth                      12-03.25      3.74m   6   
  4 Sullivan, Meredith        14 Kennworth                      11-07.50      3.54m   5   
  5 Jones, Kenzie             13 Etowah                         11-03.00      3.42m   4   
  6 Hess, Skyler              13 Walton                         10-03.50      3.13m   3   
  7 Corcoran, Madalyn         14 Walton                         10-00.00      3.04m   2   
  8 Feemster, Anna            13 Kennworth                       9-11.25      3.02m   1   
  9 Osborn, Catherine         14 Kennworth                       9-07.25      2.92m 
 10 Bell, Sanaa               14 Kennworth                       9-05.00      2.87m 
 
Shot Put 13-14 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Otieno, Jamila            14 Etowah                         25-09.00      7.84m  10   
 
Javelin Throw 13-14 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Otieno, Jamila            14 Etowah                            93-09     28.57m  10   
  2 Spratt, Faith             13 Etowah                            43-01     13.13m   8   
 
100 Meter Dash 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mohammed, Shadi           16 Dept of Speed          12.72      12.85   2  10   
  2 Houston, Sadie            15 Unattached             13.20      13.61   1   8   
  3 Ellis, Hope               16 Kennworth                         13.73   2   6   
  4 Spencer, Mary             15 Etowah                            14.14   2   5   
  5 Lowery, Chayilah          15 Unattached                        15.03   1   4   
  6 Miller, Lauren            15 Walton                            15.05   1   3   
  7 Louis, Brianca            16 Kennworth                         15.11   2   2   
  8 Ludwick, Olivia           15 Kennworth                         16.08   1   1   
 
200 Meter Dash 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mohammed, Shadi           16 Dept of Speed          25.50      26.42   1  10   
  2 Ellis, Hope               16 Kennworth                         28.34   1   8   
  3 Spencer, Mary             15 Etowah                            30.02   2   6   
  4 Louis, Brianca            16 Kennworth                         30.39   2   5   
  5 Miller, Lauren            15 Walton                            31.64   1   4   
  6 Young, Ninah              15 Etowah                            33.27   2   3   
 
400 Meter Dash 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mohammed, Shadi           16 Dept of Speed          59.26    1:01.28   2  10   
  2 Houston, Sadie            15 Unattached           1:05.00    1:04.39   2   8   
  3 Spencer, Mary             15 Etowah                          1:08.27   1   6   
  4 Louis, Brianca            16 Kennworth                       1:09.86   1   5   
 
800 Meter Run 15-16 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lowery, Chayilah          15 Unattached                      3:44.71   10   
 
1500 Meter Run 15-16 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hyser, Carleigh           15 Alpha Crush          5:45.00    5:56.97   10   
  2 Hodges, Danielle          15 Alpha Crush          5:52.35    6:12.12    8   
  3 Watts, Raven              15 Kennworth                       6:54.80    6   
 
3000 Meter Run 15-16 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hyser, Carleigh           15 Alpha Crush         12:45.00   12:05.69   10   
  2 Hodges, Danielle          15 Alpha Crush                    12:58.96    8   
 
Long Jump 15-16 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ellis, Hope               16 Kennworth                      12-02.00      3.70m  10   
  2 Young, Ninah              15 Etowah                          6-03.00      1.90m   8   
 
Shot Put 15-16 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Lowery, Chayilah          15 Unattached                     25-06.00      7.77m  10   
 
Javelin Throw 15-16 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Akbari, HayleyNEED Usatf  16 Walton                            70-08     21.53m  10   
 
100 Meter Dash 8 & under Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Dixon, Branden             8 Unattached                        15.41   1  10   
  2 Romain, Marcus             8 Unattached                        15.56   1   8   
  3 Awoleye, David             8 Walton                            16.45   2   6   
  4 Simmons, Xavier            8 Unattached                        16.68   5   5   
  5 Gross, Tyler               8 Kennworth                         17.23   4   4   
  6 Turner, Bryson             8 Walton                            17.51   5   3   
  7 Thomas, Jeremiah           7 Etowah                            17.61   3   2   
  8 Koita, Isaac               8 Walton                            17.67   2   1   
  9 Graves, Zacarhy            6 Unattached                        17.74   3 
 10 Abel, Gregory              8 Walton                            18.10   4 
 11 Worral, Brendan            8 Kennworth                         18.21   4 
 12 Lewis, Xavier              8 Etowah                            18.69   3 
 13 Bennett, Cam               7 Etowah                            19.38   2 
 14 Simmons, Jerimiah          6 Unattached                        19.45   1 
 15 Smallwood, Amari           6 Kennworth                         19.77   4 
 16 Mateo, Diego               7 Walton                            19.87   1 
 17 Kramer, Ryan               7 Walton                            20.01   1 
 18 Thomas, Oren               7 Etowah                            20.04   4 
 19 Thomas, Jordan             6 Etowah                            20.09   5 
 20 Wheeler, Georges           7 Walton                            20.09   3 
 21 Steiner, Jonathan          7 Walton                            20.75   4 
 22 Perry, Zachary             8 Kennworth                         21.24   3 
 23 Parker, James              6 Kennworth                         21.29   2 
 24 Graaff, Caleb              7 Etowah                            21.34   2 
 25 Gorney, Jack               7 Walton                            21.69   2 
 
200 Meter Dash 8 & under Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Dixon, Branden             8 Unattached                        32.41   1  10   
  2 Awoleye, David             8 Walton                            33.68   1   8   
  3 Romain, Marcus             8 Unattached                        34.15   1   6   
  4 Gross, Tyler               8 Kennworth                         35.70   3   5   
  5 Simmons, Xavier            8 Unattached                        35.83   2   4   
  6 Koita, Isaac               8 Walton                            37.68   3   3   
  7 Turner, Bryson             8 Walton                            37.71   3   2   
  8 Graves, Zacarhy            6 Unattached                        39.09   2   1   
  9 Lewis, Xavier              8 Etowah                            40.05   4 
 10 Smith-Brown, Mika          8 Kennworth                         43.59   2 
 11 Wheeler, Georges           7 Walton                            43.82   3 
 12 Simmons, Jerimiah          6 Unattached                        44.16   4 
 13 Salter, Jackson            6 Walton                            45.14   1 
 14 Song, Jacob                8 Alpha Crush                       45.35   2 
 15 Bennett, Cam               7 Etowah                            46.81   4 
 16 Smallwood, Amari           6 Kennworth                         47.83   3 
 17 Graaff, Caleb              7 Etowah                            48.60   1 
 18 Gorney, Jack               7 Walton                            52.50   3 
 
400 Meter Dash 8 & under Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gross, Tyler               8 Kennworth                       1:22.97   1  10   
  2 Romain, Marcus             8 Unattached                      1:23.78   3   8   
  3 Abel, Gregory              8 Walton                          1:23.82   1   6   
  4 Stricklin, Daniel          7 Walton                          1:28.56   2   5   
  5 Morin, Kiefer              8 Walton                          1:31.55   2   4   
  6 Koita, Isaac               8 Walton                          1:34.04   4   3   
  7 Song, Jacob                8 Alpha Crush                     1:35.18   2   2   
  8 Wheeler, Georges           7 Walton                          1:35.82   4   1   
  9 Thomas, Jeremiah           7 Etowah                          1:35.84   1 
 10 Turner, Bryson             8 Walton                          1:38.53   3 
 11 Graves, Zacarhy            6 Unattached                      1:38.80   2 
 12 Tharpe, Bryson             7 Etowah                          1:39.13   2 
 13 Carlin, Avery              7 Walton                          1:39.93   2 
 14 Salter, Jackson            6 Walton                          1:40.63   3 
 15 Simmons, Jerimiah          6 Unattached                      1:41.05   1 
 16 Thomas, Oren               7 Etowah                          1:44.23   1 
 17 Thomas, Jordan             6 Etowah                          1:50.59   3 
 18 Watkins, Caleb             8 Etowah                          2:02.67   3 
 19 Zweigel, Henry             7 Walton                          2:09.47   3 
 
800 Meter Run 8 & under Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dixon, Branden             8 Unattached                      3:00.69   10   
  2 Simmons, Xavier            8 Unattached                      3:19.21    8   
  3 Morin, Kiefer              8 Walton                          3:20.12    6   
  4 Davis, Jonathan            8 Walton                          3:21.13    5   
  5 Smith-Brown, Mika          8 Kennworth                       3:29.98    4   
  6 Ellingson, Thijs           7 Etowah                          3:30.95    3   
  7 Tharpe, Bryson             7 Etowah                          3:35.75    2   
  8 Song, Jacob                8 Alpha Crush                     3:37.57    1   
  9 Fletcher, Ethan            8 Etowah                          3:40.37  
 10 Gorney, Jack               7 Walton                          4:03.95  
 11 Zweigel, Henry             7 Walton                          4:40.88  
 
1500 Meter Run 8 & under Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stricklin, Daniel          7 Walton                          6:24.01   10   
  2 Davis, Jonathan            8 Walton                          6:27.10    8   
  3 Smith-Brown, Mika          8 Kennworth                       6:31.13    6   
  4 Ellingson, Thijs           7 Etowah                          6:36.31    5   
  5 Mateo, Diego               7 Walton                          7:09.13    4   
  6 Fletcher, Ethan            8 Etowah                          7:13.58    3   
  7 Carlin, Avery              7 Walton                          7:22.34    2   
  8 Thomas, Jeremiah           7 Etowah                          7:43.51    1   
  9 Thomas, Oren               7 Etowah                          7:58.11  
 10 Thomas, Jordan             6 Etowah                          8:40.83  
 
Long Jump 8 & under Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Dixon, Branden             8 Unattached                     10-07.00      3.22m  10   
  2 Simmons, Xavier            8 Unattached                      8-11.00      2.71m   8   
  3 Worral, Brendan            8 Kennworth                       8-02.00      2.48m   6   
  4 Ellingson, Thijs           7 Etowah                          7-10.00      2.38m   5   
  5 Gross, Tyler               8 Kennworth                       7-04.00      2.23m   4   
  6 Thomas, Jeremiah           7 Etowah                          6-07.00      2.00m   3   
  7 Pearson, Drew              7 Unattached           7-00.00    6-03.00      1.90m   2   
  8 Perry, Zachary             8 Kennworth                       4-11.50      1.51m   1   
  9 Lewis, Xavier              8 Etowah                          4-10.50      1.48m 
 10 Tharpe, Bryson             7 Etowah                          4-10.00      1.47m 
 11 Watkins, Caleb             8 Etowah                          4-06.00      1.37m 
 12 Parker, James              6 Kennworth                       3-05.00      1.04m 
 
Shot Put 8 & under Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Stricklin, Daniel          7 Walton                         14-04.00      4.36m  10   
  2 Worral, Brendan            8 Kennworth                      12-00.00      3.65m   8   
  3 Graaff, Caleb              7 Etowah                         11-07.00      3.53m   6   
  4 Mateo, Diego               7 Walton                         10-00.00      3.04m   5   
  5 Fletcher, Ethan            8 Etowah                          7-11.00      2.41m   4   
 
Javelin Throw 8 & under Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Worral, Brendan            8 Kennworth                         33-02     10.10m  10   
  2 Watkins, Caleb             8 Etowah                            31-08      9.65m   8   
  3 Smallwood, Amari           6 Kennworth                      29-00.50      8.85m   6   
  4 Carlin, Avery              7 Walton                            24-03      7.39m   5   
  5 Perry, Zachary             8 Kennworth                         20-11      6.37m   4   
  6 Thomas, Oren               7 Etowah                         19-01.50      5.82m   3   
  7 Wilson, Ethan              7 Etowah                             8-02      2.48m   2   
 
100 Meter Dash 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Lester Jr., Tim            9 Dept of Speed                     14.88   4  10   
  2 Little, Kai               10 Etowah                            15.10   1   8   
  3 McCartherens, Charles     10 Kennworth                         15.14   5   6   
  4 Silva, Khari               9 Dept of Speed          15.49      15.25   2   5   
  5 Young, Jake               10 Walton                            15.45   2   4   
  6 Lowery, Tsiyown            9 Unattached                        15.66   4   3   
  7 Daniel, Myles              9 Kennworth                         15.69   2   2   
  8 Pearson, Karsen            9 Unattached             17.00      15.73   2   1   
  9 Lewis, Alexander          10 Kennworth                         15.86   6 
 10 Valentine, Myles           9 Kennworth                         16.06   1 
 11 Ugokwe, Lotanna            9 Walton                            16.33   1 
 12 Kramer, Everett           10 Walton                            16.66   5 
 13 Garcia, Juan              10 Walton                            16.91   4 
 14 Wells, Carter              9 Walton                            17.05   1 
 15 Trice, Holden             10 Kennworth                         17.36   1 
 16 Graaff, Haden             10 Etowah                            17.57   4 
 17 Adimu, Amari              10 Kennworth                         17.67   4 
 18 Reed, Mason                9 Etowah                            17.70   3 
 19 Verdon, Jace              10 Walton                            17.99   5 
 20 Cole, Shawn               10 Etowah                            18.05   3 
 21 Liles, Tyler              10 Etowah                            18.05   2 
 22 Carbonara, Gianni         10 Kennworth                         18.35   6 
 23 Baltzell, Regan           10 Kennworth                         18.53   3 
 24 Engberg, Soren             9 Walton                            19.10   3 
 25 Callahan, Travis          10 Walton                            19.18   1 
 
200 Meter Dash 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 McCartherens, Charles     10 Kennworth                         31.69   3  10   
  2 Lester Jr., Tim            9 Dept of Speed                     31.74   4   8   
  3 Lewis, Alexander          10 Kennworth                         32.08   3   6   
  4 Thurston, Jermaine         9 Unattached                        32.28   4   5   
  5 Lowery, Tsiyown            9 Unattached                        32.44   5   4   
  6 Silva, Khari               9 Dept of Speed          33.33      32.98   1   3   
  7 McMullen, Nathan           9 Etowah                            33.42   5   2   
  8 Valentine, Myles           9 Kennworth                         33.85   5   1   
  9 Wells, Carter              9 Walton                            34.07   1 
 10 Daniel, Myles              9 Kennworth                         34.29   1 
 11 Ugokwe, Lotanna            9 Walton                            34.84   2 
 12 Garcia, Juan              10 Walton                            36.71   2 
 13 Graaff, Haden             10 Etowah                            37.56   2 
 14 Trice, Holden             10 Kennworth                         37.98   3 
 15 Reed, Mason                9 Etowah                            38.77   4 
 16 Cole, Shawn               10 Etowah                            39.01   2 
 17 Adimu, Amari              10 Kennworth                         40.31   3 
 18 Carbonara, Gianni         10 Kennworth                         40.86   3 
 19 Callahan, Travis          10 Walton                            41.29   1 
 20 Baltzell, Regan           10 Kennworth                         45.62   4 
 
400 Meter Dash 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Thurston, Jermaine         9 Unattached                      1:14.34   2  10   
  2 McMullen, Nathan           9 Etowah                          1:14.48   2   8   
  3 Lester Jr., Tim            9 Dept of Speed                   1:16.59   3   6   
  4 Tolchinsky, Dylan          9 Walton                          1:17.87   1   5   
  5 Vos, Jake                  9 Alpha Crush          1:20.48    1:17.89   5   4   
  6 Ade, Walker               10 Etowah                          1:18.57   3   3   
  7 Wells, Carter              9 Walton                          1:19.70   3   2   
  8 Ugokwe, Lotanna            9 Walton                          1:19.89   5   1   
  9 Wagner, John              10 Walton                          1:20.28   5 
 10 Little, Kai               10 Etowah                          1:20.52   4 
 11 Kramer, Everett           10 Walton                          1:21.66   5 
 12 Mitchell, John             9 Walton                          1:22.40   1 
 13 Silva, Khari               9 Dept of Speed        1:21.00    1:27.44   4 
 14 Reed, Mason                9 Etowah                          1:29.98   4 
 15 Hockman, Christian        10 Etowah                          1:30.16   1 
 16 Bryan, Cooper              9 Etowah                          1:30.93   4 
 17 Engberg, Soren             9 Walton                          1:32.45   3 
 18 Bennett, Caleb             9 Alpha Crush                     1:33.41   5 
 19 Oakes, DJ                  9 Etowah                          1:33.62   2 
 20 Blum, Brayden              9 Alpha Crush                     1:34.30   2 
 21 Henry, Alexander           9 Kennworth                       1:34.31   2 
 22 Callahan, Travis          10 Walton                          1:35.23   3 
 23 Pearson, Connor            9 Etowah                          1:36.25   1 
 24 Wright, Charles            9 Walton                          1:38.12   1 
 25 Manley, Jaden              9 Etowah                          1:43.78   3 
 
800 Meter Run 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Helms, Grant              10 Walton               2:40.00    2:44.51   2  10   
  2 Thurston, Jermaine         9 Unattached                      2:50.86   1   8   
  3 Doran, Andrew             10 Etowah               3:00.00    2:54.75   2   6   
  4 Vos, Jake                  9 Alpha Crush          2:57.16    2:55.06   2   5   
  5 Ellingson, Ry             10 Etowah               2:55.00    2:56.63   2   4   
  6 Cole, Timothy             10 Alpha Crush          2:53.59    3:01.14   2   3   
  7 Kernan, Tim                9 Alpha Crush          2:56.49    3:02.94   2   2   
  8 Wagner, John              10 Walton                          3:03.71   1   1   
  9 Daniels, Tyler            10 Etowah               2:55.00    3:06.34   2 
 10 Bryan, Cooper              9 Etowah               3:10.00    3:14.76   2 
 11 Mahorner, Andrew          10 Kennworth            3:00.00    3:15.02   2 
 12 Ade, Walker               10 Etowah               2:55.00    3:16.61   2 
 13 Jones, Jack                9 Walton                          3:23.70   1 
 14 Carbonara, Gianni         10 Kennworth                       3:33.06   1 
 15 Bennett, Caleb             9 Alpha Crush                     3:34.04   1 
 16 Oakes, DJ                  9 Etowah                          3:34.32   2 
 17 Stricklin, Alexander       9 Walton                          3:34.53   2 
 18 Henry, Alexander           9 Kennworth                       3:36.83   1 
 19 Pearson, Connor            9 Etowah                          3:47.45   1 
 20 Manley, Jaden              9 Etowah                          3:54.06   1 
 21 McClendon, Gabe            9 Etowah                          4:21.60   1 
 
1500 Meter Run 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Helms, Grant              10 Walton               5:20.00    5:16.44   2  10   
  2 Young, Jake               10 Walton               5:23.00    5:20.33   2   8   
  3 Mitchell, John             9 Walton               5:39.00    5:37.03   2   6   
  4 Ellingson, Ry             10 Etowah               5:40.00    5:40.89   2   5   
  5 Kernan, Tim                9 Alpha Crush          5:40.54    5:44.26   2   4   
  6 Cole, Timothy             10 Alpha Crush          5:51.00    5:45.42   2   3   
  7 Vos, Jake                  9 Alpha Crush          6:04.89    5:51.46   2   2   
  8 Doran, Andrew             10 Etowah               6:00.00    5:52.59   2   1   
  9 Daniels, Tyler            10 Etowah               5:50.00    5:54.04   2 
 10 Lowery, Tsiyown            9 Unattached                      5:56.32   1 
 11 Tolchinsky, Dylan          9 Walton                          5:58.72   1 
 12 Ade, Walker               10 Etowah               5:50.00    6:00.02   2 
 13 Mahorner, Andrew          10 Kennworth            6:27.00    6:08.41   2 
 14 Stricklin, Alexander       9 Walton                          6:32.83   1 
 15 Jones, Jack                9 Walton                          6:37.95   1 
 16 Bennett, Caleb             9 Alpha Crush          6:46.07    6:58.47   1 
 17 Wright, Charles            9 Walton                          7:07.18   1 
 18 Henry, Alexander           9 Kennworth                       7:25.02   1 
 19 McClendon, Gabe            9 Etowah                          8:08.13   1 
 
High Jump 9-10 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ade, Walker               10 Etowah                          3-08.00      1.11m  10   
  2 Mitchell, John             9 Walton                          3-05.00      1.04m   7   
  2 Kernan, Tim                9 Alpha Crush          3-02.00    3-05.00      1.04m   7   
 
Long Jump 9-10 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Little, Kai               10 Etowah                         12-03.00      3.73m  10   
  2 Lewis, Alexander          10 Kennworth                      11-07.00      3.53m   8   
  3 Young, Jake               10 Walton                         11-06.50      3.51m   6   
  4 McMullen, Nathan           9 Etowah                         11-04.50      3.46m   5   
  5 Pearson, Karsen            9 Unattached          11-00.00   10-04.50      3.16m   4   
  6 Doran, Andrew             10 Etowah                          9-10.50      3.00m   3   
  7 Lowery, Tsiyown            9 Unattached                      9-05.50      2.88m   2   
  8 Engberg, Soren             9 Walton                          8-11.00      2.71m   1   
  9 Ellingson, Ry             10 Etowah                          8-10.00      2.69m 
 10 Hockman, Christian        10 Etowah                          8-07.00      2.61m 
 11 Oakes, DJ                  9 Etowah                          7-06.50      2.29m 
 12 McClendon, Gabe            9 Etowah                          6-09.00      2.05m 
 12 Valentine, Myles           9 Kennworth                       6-09.00      2.05m 
 14 Manley, Jaden              9 Etowah                          6-01.50      1.86m 
 
Shot Put 9-10 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Liles, Tyler              10 Etowah                         18-06.00      5.63m  10   
  2 Wagner, John              10 Walton                         17-04.00      5.28m   8   
  3 Mitchell, John             9 Walton                         14-04.00      4.36m   6   
  4 Bryan, Cooper              9 Etowah                         13-06.00      4.11m   5   
  5 Stricklin, Alexander       9 Walton                         13-03.00      4.03m   4   
  6 Bennett, Caleb             9 Alpha Crush                    10-06.00      3.20m   3   
  7 Pearson, Connor            9 Etowah                         10-01.00      3.07m   2   
 
Javelin Throw 9-10 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Liles, Tyler              10 Etowah                            65-04     19.91m  10   
  2 Verdon, Jace              10 Walton                         64-04.50     19.62m   8   
  3 McCartherens, Charles     10 Kennworth                      59-11.50     18.27m   6   
  4 Hockman, Christian        10 Etowah                            57-09     17.60m   5   
  5 Trice, Holden             10 Kennworth                      50-05.50     15.37m   4   
  6 Silva, Khari               9 Dept of Speed                     45-07     13.89m   3   
  7 Belcher, Ryan              9 Kennworth                         44-00     13.41m   2   
  8 Kernan, Tim                9 Alpha Crush                       37-05     11.40m   1   
  9 Graaff, Haden             10 Etowah                         34-04.50     10.47m 
 10 Cole, Shawn               10 Etowah                            31-04      9.55m 
 11 Baltzell, Regan           10 Kennworth                      26-06.50      8.08m 
 
100 Meter Dash 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mwangi, Vince             11 Etowah                            13.76   3  10   
  2 Garrett, Dequori          12 Kennworth                         13.98   4   8   
  3 Moss, Brandon             11 Dept of Speed          13.96      14.01   5   6   
  4 Awoleye, Jonathan         11 Walton                            14.14   1   5   
  5 Schonberger, Reed         12 Etowah                            14.18   4   4   
  6 Hosea, Ethan              11 Dept of Speed          15.06      14.78   3   3   
  7 Maxime, Jamir             11 Etowah                            14.82   5   2   
  8 Hoppenfeld, Eli           12 Alpha Crush                       14.96   3   1   
  9 Moore, Brody              11 Kennworth                         14.97   2 
 10 Freeman, Jack             11 Walton                            15.26   4 
 11 Smith, Marcellus          11 Kennworth                         15.33   3 
 12 Maxie, Miles              12 Kennworth                         15.42   1 
 13 Hakes, Colin              11 Walton                            15.45   2 
 14 Garrett, Dekhi            11 Kennworth                         15.54   1 
 15 Jackson, Jaylen           12 Kennworth                         15.73   2 
 16 Millson, Daniel           12 Unattached             16.00      15.73   3 
 17 Hoppenfeld, Ryan          11 Alpha Crush                       15.79   5 
 18 Dudek, Devin              12 Walton                            16.24   2 
 19 Patrick, Richard          11 Spirit YMCA                       16.35   4 
 20 Sharp, Samuel             11 Kennworth                         16.47   1 
 21 Edens, Samuel             12 Walton                            16.62   4 
 22 Koita, Cheikh             11 Walton                            17.28   3 
 23 Fix, Charles              12 Kennworth                         17.72   2 
 24 Quirk, Paul               11 Walton                            17.73   2 
 25 Comer, John               12 Kennworth                         19.28   1 
 
200 Meter Dash 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mwangi, Vince             11 Etowah                            28.46   2  10   
  2 Awoleye, Jonathan         11 Walton                            28.58   2   8   
  3 Garrett, Dequori          12 Kennworth                         29.48   4   6   
  4 Moses, Zachary            11 Walton                            29.81   3   5   
  5 Moss, Brandon             11 Dept of Speed          29.88      29.83   4   4   
  6 Sumner, Will              12 Woodstock                         30.42   2   3   
  7 Maxime, Jamir             11 Etowah                            30.72   1   2   
  8 Moore, Brody              11 Kennworth                         30.82   1   1   
  9 Maxie, Miles              12 Kennworth                         31.05   2 
 10 Garrett, Dekhi            11 Kennworth                         31.19   4 
 11 Hosea, Ethan              11 Dept of Speed          34.77      31.97   4 
 12 Freeman, Jack             11 Walton                            32.46   5 
 13 Smith, Marcellus          11 Kennworth                         32.47   3 
 14 Millson, Daniel           12 Unattached             34.00      33.09   5 
 15 Hearst, Gannon            12 Dept of Speed          34.77      33.48   2 
 16 Sharp, Samuel             11 Kennworth                         33.84   1 
 17 Dudek, Devin              12 Walton                            34.65   2 
 18 McMullen, McKale          11 Etowah                            36.74   5 
 19 Koita, Cheikh             11 Walton                            37.08   3 
 20 Quirk, Paul               11 Walton                            38.01   1 
 21 Fix, Charles              12 Kennworth                         38.92   3 
 
400 Meter Dash 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mwangi, Vince             11 Etowah                          1:07.63   2  10   
  2 Schonberger, Reed         12 Etowah                          1:07.73   2   8   
  3 Moore, Brody              11 Kennworth                       1:09.69   3   6   
  4 Hosea, Ethan              11 Dept of Speed        1:16.73    1:11.59   3   5   
  5 Moss, Brandon             11 Dept of Speed        1:11.60    1:12.47   1   4   
  6 Maxime, Jamir             11 Etowah                          1:12.99   1   3   
  7 Millson, Daniel           12 Unattached           1:15.00    1:13.92   4   2   
  8 Wells, Samuel             12 Kennworth                       1:17.31   1   1   
  9 Hoppenfeld, Eli           12 Alpha Crush                     1:17.97   3 
 10 Hearst, Gannon            12 Dept of Speed        1:17.23    1:19.97   2 
 11 Hoppenfeld, Ryan          11 Alpha Crush                     1:20.16   3 
 12 Tate, Matthew             12 Walton                          1:20.29   3 
 13 Gates, Bryson             11 Unattached           1:16.00    1:20.36   4 
 14 Jackson, Jaylen           12 Kennworth                       1:23.57   1 
 15 McMullen, McKale          11 Etowah                          1:27.36   1 
 16 Ford, Jack                12 Alpha Crush                     1:28.43   2 
 17 Minish, Carter            12 Kennworth                       1:43.83   1 
 
800 Meter Run 11-12 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pelland, Luke             12 Alpha Crush                     2:39.99   10   
  2 Wells, Samuel             12 Kennworth                       2:56.36    8   
  3 Rochon, Anthony           12 Etowah               2:50.00    3:00.09    6   
  4 Getz, Kyle                12 Kennworth            3:00.00    3:02.82    5   
  5 Windham, Davis            11 Kennworth                       3:11.62    4   
 
1500 Meter Run 11-12 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vos, Joseph               11 Alpha Crush          5:15.73    5:16.35   10   
  2 Lefever, Samuel           12 Etowah               5:20.00    5:18.17    8   
  3 Pelland, Luke             12 Alpha Crush                     5:19.78    6   
  4 Nichols, Ethan            12 Etowah               5:30.00    5:43.58    5   
  5 Rochon, Anthony           12 Etowah               5:45.00    5:53.56    4   
  6 Johnson, Kevin            12 Alpha Crush          6:07.44    6:08.89    3   
  7 Windham, Davis            11 Kennworth                       6:10.22    2   
  8 Edens, Samuel             12 Walton                          6:13.87    1   
  9 Getz, Kyle                12 Kennworth            5:45.00    6:15.27  
 10 Corley, Finley            11 Alpha Crush                     6:59.02  
 
3000 Meter Run 11-12 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vos, Joseph               11 Alpha Crush                    11:05.16   10   
  2 Hakes, William            12 Walton              11:20.00   11:12.65    8   
  3 Lefever, Samuel           12 Etowah              11:15.00   11:22.09    6   
  4 Tate, Matthew             12 Walton              11:45.00   11:47.64    5   
  5 Gates, Bryson             11 Unattached          11:45.00   11:51.49    4   
  6 Hoppenfeld, Eli           12 Alpha Crush                    12:02.74    3   
  7 Hoppenfeld, Ryan          11 Alpha Crush                    12:28.75    2   
  8 Corley, Finley            11 Alpha Crush                    13:40.07    1   
  9 Zimmer, Colin             11 Walton                         13:51.11  
 
High Jump 11-12 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Lefever, Samuel           12 Etowah                          3-10.00      1.16m  10   
  2 Kernan, Michael           11 Alpha Crush                    J3-10.00      1.16m   8   
  3 Freeman, Jack             11 Walton                          3-04.00      1.01m   6   
 
Long Jump 11-12 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Sumner, Will              12 Woodstock                      14-02.50      4.33m  10   
  2 Hakes, Colin              11 Walton                         11-06.50      3.51m   8   
  3 Dudek, Devin              12 Walton                         11-04.00      3.45m   6   
  4 Smith, Marcellus          11 Kennworth                      11-02.50      3.41m   5   
  5 Jackson, Jaylen           12 Kennworth                      10-06.00      3.20m   4   
  6 McMullen, McKale          11 Etowah                          9-03.00      2.81m   3   
  7 Quirk, Paul               11 Walton                          8-03.00      2.51m   2   
  8 Comer, John               12 Kennworth                       7-11.00      2.41m   1   
  9 Sadler, Donovan           11 Walton                          7-09.50      2.37m 
 10 Mark, Jacob               11 Walton                          6-03.00      1.90m 
 
Shot Put 11-12 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Koita, Cheikh             11 Walton                         24-02.00      7.36m  10   
  2 Rochon, Anthony           12 Etowah                         20-00.00      6.09m   8   
  3 Sadler, Donovan           11 Walton                         15-00.00      4.57m   6   
  4 Kernan, Michael           11 Alpha Crush                    13-08.00      4.16m   5   
 
Javelin Throw 11-12 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Sharp, Samuel             11 Kennworth                      78-08.50     23.99m  10   
  2 Edens, Samuel             12 Walton                            78-08     23.97m   8   
  3 Kernan, Michael           11 Alpha Crush            72-03      73-10     22.50m   6   
  4 Windham, Davis            11 Kennworth                         68-11     21.00m   5   
  5 Nichols, Ethan            12 Etowah                         44-05.50     13.55m   4   
  6 Sadler, Donovan           11 Walton                            38-06     11.73m   3   
 
100 Meter Dash 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Su, Austin                14 Dept of Speed          12.44      12.32   2  10   
  2 Cunningham, Gavin         14 Etowah                            12.66   2   8   
  3 Williams, Errol           13 Dept of Speed          12.99      13.10   2   6   
  4 Braggs, Ryan              14 Etowah                            13.31   3   5   
  5 Von Seeger, Max           13 Etowah                            13.76   3   4   
  6 Lowery, Caleb             14 Unattached                        13.77   1   3   
  7 King, Barrett             14 Walton                            14.69   1   2   
  8 Parker, Cameron           13 Walton                            14.84   1   1   
  9 Bratton, Kole             13 Kennworth                         15.36   3 
 10 Audifferen, Ayomide       14 Kennworth                         16.19   1 
 11 Sprecher, Thomas          14 Walton                            16.58   1 
 12 InFante, Sebastian        13 Etowah                            16.71   2 
 
200 Meter Dash 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Su, Austin                14 Dept of Speed          25.49      26.06   1  10   
  2 Cunningham, Gavin         14 Etowah                            27.03   3   8   
  3 Braggs, Ryan              14 Etowah                            27.69   3   6   
  4 Von Seeger, Max           13 Etowah                            28.77   2   5   
  5 Verdon, Julian            13 Walton                            32.62   3   4   
 
400 Meter Dash 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Quidley, Cole             13 Alpha Crush            57.83      57.84   1  10   
  2 Williams, Errol           13 Dept of Speed          58.51      58.13   1   8   
  3 Rajbhandari, Pranav       13 Walton                          1:00.39   3   6   
  4 Su, Austin                14 Dept of Speed        1:03.00    1:01.11   1   5   
  5 Rager, Sean               14 Alpha Crush                     1:01.79   3   4   
  6 Lowery, Caleb             14 Unattached                      1:03.46   3   3   
  7 Bartik, Alex              14 Walton                          1:08.00   1   2   
  8 Marnell, Beau             14 Etowah                          1:10.94   3   1   
  9 King, Barrett             14 Walton                          1:10.97   2 
 10 Parker, Cameron           13 Walton                          1:11.17   3 
 11 Ellingson, Tait           13 Unattached           1:09.00    1:14.25   2 
 12 Verdon, Julian            13 Walton                          1:14.76   2 
 13 Harte, Michael            13 Walton                          1:15.54   2 
 14 Getz, Ryan                14 Kennworth                       1:17.65   1 
 15 Stoltz, Ethan             13 Walton                          1:18.13   3 
 16 InFante, Sebastian        13 Etowah                          1:26.17   1 
 
800 Meter Run 13-14 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 James, William            14 Walton               2:20.00    2:15.99   10   
  2 Brown, William            13 Walton               2:31.00    2:28.34    8   
  3 Lowery, Caleb             14 Unattached                      2:45.25    6   
  4 Marnell, Beau             14 Etowah               2:45.00    2:46.08    5   
  5 Taylor, Andrew            13 Alpha Crush          2:50.76    2:50.13    4   
  6 Lowery, Yaqym             13 Unattached                      2:50.14    3   
  7 Getz, Ryan                14 Kennworth                       2:53.62    2   
  8 Marshall, Hayden          13 Alpha Crush                     2:53.74    1   
  9 Rolen, Michael            14 Kennworth                       2:58.42  
 10 Sumlin, Damion            13 Kennworth                       3:02.74  
 11 New, Daniel               13 Kennworth                       3:07.63  
 12 Schaich, Adam             14 Alpha Crush          3:11.32    3:09.96  
 
1500 Meter Run 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 James, William            14 Walton               4:35.00    4:40.04   2  10   
  2 Rager, Sean               14 Alpha Crush          4:36.37    4:41.38   2   8   
  3 Brown, William            13 Walton               4:54.00    4:51.99   2   6   
  4 Song, Jason               14 Alpha Crush          5:09.51    4:58.38   2   5   
  5 Bagwell, Owen             14 Alpha Crush          5:10.00    5:04.64   2   4   
  6 Kiel, Adam                14 Kennworth            5:25.00    5:22.36   2   3   
  7 Bartik, Alex              14 Walton                          5:22.43   1   2   
  8 Marshall, Hayden          13 Alpha Crush                     5:48.95   1   1   
  9 New, Daniel               13 Kennworth                       5:54.61   1 
 10 Rolen, Michael            14 Kennworth                       5:55.23   1 
 11 Schaich, Adam             14 Alpha Crush          6:06.96    5:59.97   1 
 12 Fairlie, Nathan           13 Alpha Crush          6:32.40    6:01.03   1 
 13 Sumlin, Damion            13 Kennworth                       6:01.99   1 
 
3000 Meter Run 13-14 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Song, Jason               14 Alpha Crush         10:46.84   10:37.96   10   
  2 Ellingson, Tait           13 Unattached          10:50.00   10:38.54    8   
  3 Nicholl, Andrew           14 Kennworth           10:45.00   10:43.12    6   
  4 Lowery, Yaqym             13 Unattached                     12:00.62    5   
  5 Tavani, RJ                13 Alpha Crush         12:10.16   12:10.63    4   
  6 Stoltz, Ethan             13 Walton                         12:45.23    3   
  7 Acampora, Kyle            13 Kennworth                      13:46.84    2   
 
High Jump 13-14 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Parker, Cameron           13 Walton                          4-02.00      1.27m  10   
  2 Verdon, Julian            13 Walton                          4-00.00      1.21m   8   
 
Long Jump 13-14 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Rajbhandari, Pranav       13 Walton                         16-00.00      4.87m  10   
  2 Von Seeger, Max           13 Etowah                         14-04.00      4.36m   8   
  3 King, Barrett             14 Walton                         12-05.00      3.78m   6   
  4 Bartik, Alex              14 Walton                         11-11.00      3.63m   5   
  5 Harte, Michael            13 Walton                         11-10.50      3.61m   3.50
  5 Bratton, Kole             13 Kennworth                      11-10.50      3.61m   3.50
  7 Quick, Jalin              13 Etowah                          6-00.00      1.82m   2   
 
Shot Put 13-14 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Joseph, Sameer            14 Walton                         26-09.00      8.15m  10   
  2 Quick, Jalin              13 Etowah                         24-04.00      7.41m   8   
 
Javelin Throw 13-14 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Cunningham, Gavin         14 Etowah                            86-07     26.39m  10   
  2 Barr, Dillan              13 Etowah                            57-06     17.52m   8   
  3 Sprecher, Thomas          14 Walton                            57-02     17.42m   6   
  4 Spratt, Luke              13 Etowah                            53-05     16.28m   5   
  5 InFante, Sebastian        13 Etowah                            46-00     14.02m   4   
  6 Quick, Jalin              13 Etowah                            42-10     13.05m   3   
 
100 Meter Dash 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cornelius, S'Ven          16 Dept of Speed          11.19      11.34   1  10   
  2 Remes III, Manuel         16 Unattached             11.50      11.61   2   8   
  3 Hearst, Gerard            16 Dept of Speed          11.70      11.88   1   6   
  4 Crawford, Daquez          16 Dept of Speed          12.50      12.59   1   5   
  5 Gilbert, Ed               15 Kennworth                         12.82   1   4   
  6 Crabtree, Cameron         15 Kennworth                         13.09   1   3   
  7 Mistretta, Jack           16 Alpha Crush            13.18      13.11   2   2   
 
200 Meter Dash 15-16 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cornelius, S'Ven          16 Dept of Speed          22.70      23.02   1  10   
  2 Sturdivant, Cameron       15 Unattached             23.40      23.56   2   8   
  3 Remes III, Manuel         16 Unattached             23.43      23.71   1   6   
  4 Hearst, Gerard            16 Dept of Speed          24.40      24.84   1   5   
  5 Crawford, Daquez          16 Dept of Speed          25.80      25.99   2   4   
  6 Gilbert, Ed               15 Kennworth                         26.40   1   3   
  7 Mistretta, Jack           16 Alpha Crush            27.42      26.55   1   2   
  8 Crabtree, Cameron         15 Kennworth                         26.84   2   1   
 
400 Meter Dash 15-16 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cornelius, S'Ven          16 Dept of Speed          52.00      54.48   10   
  2 Sturdivant, Cameron       15 Unattached             54.00      55.17    8   
  3 Robinson, D'Mahri         15 Unattached             58.00      58.17    6   
  4 Crawford, Daquez          16 Dept of Speed        1:01.30      58.23    5   
  5 Hearst, Gerard            16 Dept of Speed          57.48      58.30    4   
  6 King, Benjamin            15 Walton                          1:03.62    3   
 
800 Meter Run 15-16 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kell, Andrew              15 Walton                          2:22.78   10   
  2 Moss, Michael             16 Unattached           2:30.00    2:24.16    8   
  3 Starks, David             15 Kennworth            2:30.00    2:27.73    6   
 
1500 Meter Run 15-16 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ratliff, Paul             15 Kennworth            4:40.00    4:36.01   10   
  2 Krause, Conor             15 Walton               5:00.00    4:56.21    8   
  3 Starks, David             15 Kennworth            5:10.00    5:00.17    6   
  4 Moss, Michael             16 Unattached                      5:24.36    5   
 
3000 Meter Run 15-16 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kraus, Kyle               16 Unattached          10:30.00   10:17.19   10   
  2 Bedell, William           15 Walton                         11:53.58    8   
 
Long Jump 15-16 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Kell, Andrew              15 Walton                         11-10.50      3.61m  10   
  2 Bedell, William           15 Walton                         11-00.00      3.35m   8   
 
Shot Put 15-16 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Buckley, Vincent          16 Unattached          44-10.75   36-08.00     11.17m  10   
  2 Paris, Isaiah             16 Unattached                     26-03.00      8.00m   8   
  3 Crabtree, Cameron         15 Kennworth                      22-01.00      6.73m   6   
  4 Gilbert, Ed               15 Kennworth                      21-05.00      6.52m   5   
 
Javelin Throw 15-16 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Kimura Smith, Mark        16 Walton                           136-08     41.65m  10   
  2 Crabtree, Cameron         15 Kennworth                         71-10     21.89m   8   
  3 Buckley, Vincent          16 Unattached            122-00      70-00     21.33m   6   
  4 Bedell, William           15 Walton                            61-06     18.74m   5   
 
100 Meter Dash 17-18 Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Diaz, Omar                17 Dept of Speed          11.28      11.19   10   
 
200 Meter Dash 17-18 Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Diaz, Omar                17 Dept of Speed          23.12      23.10   10   
 
400 Meter Dash 17-18 Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Diaz, Omar                17 Dept of Speed          52.00      53.16   10   
 
1500 Meter Run 17-18 Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Beno, David               18 Kennworth            4:40.00    4:34.21   10   
 
3000 Meter Run 17-18 Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Beavers, Blake            18 Etowah               9:45.00    9:22.35   10