Meet Results - Walton Invitational Track Meet - May 23, 2015

Download results
100 Meter Dash 8 & under Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Lila, Kristine             8 Kennworth                         17.49   2
  2 Belton, Dylan              8 Spirit YMCA                       18.37   1
  3 Louie, Leanai              7 Unattached                        18.86   3
  4 Mitravich, Sophia          8 Walton                            19.03   1
  5 Sharma, Anita              8 Walton                            19.12   4
  6 Ahmed, Jumanah             7 Spirit YMCA                       19.38   4
  7 Simmons, Saniya            6 Unattached                        19.96   1
  8 King, Lainey               8 Walton                            20.27   3
  9 Dalal, Varnika             8 Walton                            20.33   4
 10 Lloyd, Bridget             7 Walton                            20.78   1
 11 Schadt, Macy               8 Alpha Crush            19.75      21.39   4
 12 Valencia, Elena            8 Walton                            21.75   2
 13 Sims, Nye'zurri            5 Kennworth                         22.54   2
 14 Harvey, Lynden             6 Walton                            22.83   1
 15 Hollifield, Mary           8 Walton                            25.90   2
 16 Castleberry, Samantha      8 Etowah                            26.48   3
 17 Hoeller, Amelia            6 Walton                            31.39   2

200 Meter Dash 8 & under Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Lila, Kristine             8 Kennworth                         37.02   2
  2 Ahmed, Jumanah             7 Spirit YMCA                       40.71   1
  3 King, Lainey               8 Walton                            43.63   1
  4 Simmons, Saniya            6 Unattached                        45.84   2
  5 Sims, Nye'zurri            5 Kennworth                         48.77   2
  6 Valencia, Elena            8 Walton                            49.25   2
  7 Hollifield, Mary           8 Walton                            52.30   1
  8 Hoeller, Amelia            6 Walton                          1:10.05   1

400 Meter Dash 8 & under Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Louie, Leanai              7 Unattached                      1:27.05   2
  2 Sharma, Anita              8 Walton                          1:27.27   1
  3 Ahmed, Jumanah             7 Spirit YMCA                     1:33.39   3
  4 Mitravich, Sophia          8 Walton                          1:35.33   2
  5 Kallbreier, Taylor         7 Etowah                          1:35.38   1
  6 Dalal, Varnika             8 Walton                          1:39.09   2
  7 King, Lainey               8 Walton                          1:40.72   2
  8 Simmons, Saniya            6 Unattached                      1:42.57   2
  9 Valencia, Elena            8 Walton                          1:45.37   3
 10 Dallas, Kate               7 Etowah                          1:50.92   1
 11 Bentley, Alexaina          8 Alpha Crush                     1:52.57   3
 12 Harvey, Lynden             6 Walton                          1:53.91   3
 13 Schadt, Macy               8 Alpha Crush          1:43.41    1:58.48   1
 14 Hollifield, Mary           8 Walton                          2:04.33   3
 15 Hoeller, Amelia            6 Walton                          2:20.26   1

800 Meter Run 8 & under Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Schlaupitz, Brynn          8 Alpha Crush          3:09.37    3:07.04
  2 Louie, Leanai              7 Unattached                      3:34.97
  3 Cole, Clare                8 Alpha Crush          3:39.04    3:40.63
  4 Dallas, Kate               7 Etowah                          4:17.79

1500 Meter Run 8 & under Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Schlaupitz, Brynn          8 Alpha Crush          6:01.51    6:07.38
  2 Sharma, Anita              8 Walton                          6:41.66
  3 Cole, Clare                8 Alpha Crush          7:10.55    6:50.88
  4 Kallbreier, Taylor         7 Etowah                          6:55.04
  5 Mitravich, Sophia          8 Walton                          7:03.94

Long Jump 8 & under Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Dallas, Kate               7 Etowah                          7-03.75      2.22m
  2 Castleberry, Samantha      8 Etowah                          6-00.75      1.84m
  3 Harvey, Lynden             6 Walton                          4-07.25      1.40m
  4 Sims, Nye'zurri            5 Kennworth                       3-02.75      0.98m

Javelin Throw 8 & under Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Inan, Ayla                 6 Walton                            18-04      5.58m
  2 Castleberry, Samantha      8 Etowah                            14-03      4.34m
  3 Kallbreier, Taylor         7 Etowah                             9-09      2.97m

100 Meter Dash 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hampton, Jasmine          10 Kennworth                         15.48   3
  2 Arnold, Mariah            10 Kennworth                         15.70   5
  3 Taylor, Kira              10 Kennworth                         15.88   4
  4 Maxime, Jamari             9 Etowah                            15.94   3
  5 Jones, Marin               9 Walton                            16.78   1
  6 Smallwood, Alana          10 Kennworth                         16.97   1
  7 Herring, Kamayah          10 Kennworth                         17.33   5
  8 Dembski, Emery            10 Walton                            17.48   5
  9 Wheeler, Audrey           10 Walton                            17.58   4
 10 Getz, Amanda              10 Kennworth                         17.74   1
 11 Ellis, Faith              10 Kennworth                         17.87   3
 12 Lila, Kaylin               9 Kennworth                         17.92   2
 13 Menshon, Maddie            9 Etowah                            18.03   4
 14 Harvey, Sophie-Katherine  10 Walton                            18.04   3
 15 Brooks, Ana                9 Etowah                            18.28   4
 16 Koster, Victoria          10 Walton                            18.42   5
 17 Jackson, Jayda             9 Kennworth                         18.54   5
 18 Carbonara, Isabella        9 Kennworth                         18.71   1
 19 Barfield, Kaylynne        10 Etowah                            18.81   3
 20 King, Libby               10 Walton                            19.31   1
 21 Watts, Sydney             10 Kennworth                         21.23   2

200 Meter Dash 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Arnold, Mariah            10 Kennworth                         33.35   1
  2 Hampton, Jasmine          10 Kennworth                         34.11   3
  3 Maxime, Jamari             9 Etowah                            34.77   4
  4 Jones, Marin               9 Walton                            34.92   2
  5 Lila, Kaylin               9 Kennworth                         35.48   1
  6 Smallwood, Alana          10 Kennworth                         35.61   4
  7 Taylor, Kira              10 Kennworth                         36.08   2
  8 Herring, Kamayah          10 Kennworth                         36.88   3
  9 Menshon, Maddie            9 Etowah                            37.76   2
 10 Wheeler, Audrey           10 Walton                            38.12   4
 11 Getz, Amanda              10 Kennworth                         38.71   1
 12 Dembski, Emery            10 Walton                            38.89   3
 13 Carbonara, Isabella        9 Kennworth                         39.57   2
 14 King, Libby               10 Walton                            40.42   4
 15 Barfield, Kaylynne        10 Etowah                            40.78   3
 16 Koster, Victoria          10 Walton                            41.22   2
 17 Jackson, Jayda             9 Kennworth                         43.23   3
 18 Watts, Sydney             10 Kennworth                         46.34   2

400 Meter Dash 9-10 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Peeples, Kamryn            9 Etowah                          1:19.31   2
  2 Thomas, Miyah              9 Etowah                          1:19.72   1
  3 Bryan, Olivia              9 Etowah                          1:22.11   1
  4 Taylor, Kira              10 Kennworth                       1:22.84   4
  5 Stachelzyk, Katie         10 Spirit YMCA                     1:22.87   3
  6 Little, Kira              10 Etowah                          1:22.93   3
  7 Runyan, Peyton            10 Etowah                          1:24.25   2
  8 Harvey, Sophie-Katherine  10 Walton                          1:25.56   1
  9 Menshon, Maddie            9 Etowah                          1:26.56   4
 10 Guevara, Julieta           9 Walton                          1:26.83   3
 11 Wheeler, Avery             9 Walton                          1:31.33   2
 12 Koster, Victoria          10 Walton                          1:31.34   1
 13 Barfield, Kaylynne        10 Etowah                          1:31.85   1
 14 Brooks, Ana                9 Etowah                          1:34.16   2
 15 King, Libby               10 Walton                          1:34.49   2
 16 Lance, Sarah               9 Etowah                          1:38.24   2

800 Meter Run 9-10 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Peeples, Kamryn            9 Etowah               3:00.00    2:56.49
  2 Bryan, Olivia              9 Etowah               3:00.00    2:58.59
  3 Hatcher, Morgan            9 Unattached           3:20.00    3:06.03
  4 Runyan, Peyton            10 Etowah               3:00.00    3:11.72
  5 Kallbreier, Abbie          9 Etowah               3:05.00    3:14.63
  6 Carbonara, Isabella        9 Kennworth                       3:18.50
  7 Wheeler, Avery             9 Walton                          3:20.24
  8 Lance, Sarah               9 Etowah               3:20.00    3:34.89
  9 Rolen, Brooke              9 Kennworth                       3:47.18
 10 Hyser, Addie               9 Alpha Crush                     3:51.83

1500 Meter Run 9-10 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bryan, Olivia              9 Etowah               6:00.00    5:54.96
  2 Warnick, Gabriella        10 Walton                          5:56.42
  3 Hatcher, Morgan            9 Unattached           5:55.00    6:04.42
  4 Runyan, Peyton            10 Etowah               6:00.00    6:14.72
  5 Kallbreier, Abbie          9 Etowah               6:05.00    6:16.32
  6 Thomas, Miyah              9 Etowah               6:00.00    6:17.84
  7 Wheeler, Avery             9 Walton                          6:31.32
  8 Rager, Katelyn            10 Alpha Crush          6:29.29    6:38.26
  9 Stachelzyk, Katie         10 Spirit YMCA                     6:49.01
 10 Guevara, Julieta           9 Walton                          6:52.13
 11 Schadt, Makenzie          10 Alpha Crush          6:55.75    7:01.66
 12 Rolen, Brooke              9 Kennworth                       7:25.79
 13 Hyser, Addie               9 Alpha Crush          8:12.81    7:57.67

High Jump 9-10 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Taylor, Kira              10 Kennworth                       4-00.00      1.21m
  2 Harvey, Sophie-Katherine  10 Walton                          3-02.00      0.96m

Long Jump 9-10 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hampton, Jasmine          10 Kennworth                      11-09.00      3.58m
  2 Smallwood, Alana          10 Kennworth                      10-04.25      3.15m
  3 Peeples, Kamryn            9 Etowah                         10-03.50      3.13m
  4 Little, Kira              10 Etowah                          9-10.75      3.01m
  5 Dembski, Emery            10 Walton                          9-05.00      2.87m
  6 Ellis, Faith              10 Kennworth                       8-08.75      2.66m
  7 Herring, Kamayah          10 Kennworth                       8-05.50      2.57m
  8 Maxime, Jamari             9 Etowah                          8-04.00      2.54m
  9 Getz, Amanda              10 Kennworth                       7-07.50      2.32m
 10 Thomas, Miyah              9 Etowah                          7-03.75      2.22m
 11 Jackson, Jayda             9 Kennworth                       6-09.75      2.07m
 12 Lance, Sarah               9 Etowah                          6-07.50      2.01m
 13 Watts, Sydney             10 Kennworth                       5-00.25      1.53m

Javelin Throw 9-10 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hampton, Jasmine          10 Kennworth                        105-00     32.00m
  2 Jackson, Jayda             9 Kennworth                         46-03     14.09m
  3 Little, Kira              10 Etowah                            37-03     11.35m
  4 Ellis, Faith              10 Kennworth                         23-09      7.23m
  5 Rolen, Brooke              9 Kennworth                         21-02      6.45m

100 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Terza, Kali               12 Etowah                 12.50      13.25   2
  2 Shields, Nia              12 Unattached             10.71      13.89   1
  3 Muoio, Mackenzie          12 Etowah                            15.77   2
  4 Russell, Nadia            11 Etowah                            15.90   5
  5 Green, Victoria           11 Etowah                            16.10   4
  6 Kapoor, Kaya              12 Walton                            16.20   1
  7 Griffin, Hannah           11 Etowah                            16.21   2
  8 Anderson, McKenzie        12 Etowah                            16.24   4
  9 Machan, Megan             12 Alpha Crush            16.03      16.31   1
 10 Lila, Kimberly            11 Kennworth                         16.52   3
 11 Abel, Bridget             12 Walton                            16.62   1
 12 Lansdowne, Lucy           12 Walton                            16.78   3
 13 Jwesome, Meriah           11 Kennworth                         16.94   5
 14 Beckford, Amara           11 Kennworth                         16.96   2
 15 Peterson, Ansley          11 Walton                            17.00   3
 16 Murphy, Isabella          11 Walton                            17.19   4
 17 Newsome, Alden            12 Etowah                            17.38   4
 18 Mathew, Samantha          12 Walton                            17.83   2
 19 Paolillo, Alle            11 Kennworth                         18.04   3
 20 Harvey, Lilianna          12 Walton                            18.56   1

200 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Terza, Kali               12 Etowah                 26.50      27.08   4
  2 Shields, Nia              12 Unattached             29.40      29.58   5
  3 Jwesome, Meriah           11 Kennworth                         33.90   5
  4 Green, Victoria           11 Etowah                            33.94   3
  5 Kapoor, Kaya              12 Walton                            33.95   1
  6 Muoio, Mackenzie          12 Etowah                            34.34   3
  7 Machan, Megan             12 Alpha Crush            33.75      34.70   5
  8 Anderson, McKenzie        12 Etowah                            34.75   2
  9 Abel, Bridget             12 Walton                            35.30   2
 10 Griffin, Hannah           11 Etowah                            35.43   3
 11 Lansdowne, Lucy           12 Walton                            35.77   3
 12 Mistretta, Kathleen       12 Alpha Crush            34.74      35.98   1
 13 Lila, Kimberly            11 Kennworth                         36.13   3
 14 Beckford, Amara           11 Kennworth                         36.55   2
 15 Murphy, Isabella          11 Walton                            37.40   4
 16 Paolillo, Alle            11 Kennworth                         39.44   1
 17 Harvey, Lilianna          12 Walton                            39.56   3
 18 Mathew, Samantha          12 Walton                            39.70   2

400 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Storm, Avery              11 Walton                 14.95    1:14.68   1
  2 Olvin, Veronica           12 Etowah                          1:17.86   1
  3 Mistretta, Kathleen       12 Alpha Crush          1:20.63    1:19.32   2
  4 Zotti, Sophia             11 Walton               1:21.00    1:19.87   2
  5 Jwesome, Meriah           11 Kennworth                       1:20.29   2
  6 Abel, Bridget             12 Walton               1:19.00    1:21.66   3
  7 Peterson, Ansley          11 Walton                          1:30.27   2

800 Meter Run 11-12 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Poma, Michela             12 Walton               2:41.00    2:40.08
  2 Lance, Meg                12 Etowah               2:40.00    2:49.18
  3 Olvin, Veronica           12 Etowah               2:50.00    2:54.62
  4 Calbert, Makenna          12 Etowah               2:50.00    2:55.40
  5 Calbert, Natalie          12 Etowah               2:55.00    2:59.15
  6 Hernandez, Bela           11 Unattached           3:00.00    3:10.17
  7 Olvin, Caroline           11 Etowah                          3:12.42
  8 Creech, Laura             11 Spirit YMCA                     3:22.62

1500 Meter Run 11-12 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Poma, Michela             12 Walton               5:24.00    5:33.42
  2 Lance, Meg                12 Etowah               5:30.00    5:45.02
  3 Calbert, Natalie          12 Etowah               5:50.00    5:55.57
  4 Hernandez, Bela           11 Unattached           5:55.00    5:57.26
  5 Calbert, Makenna          12 Etowah               5:50.00    6:04.35
  6 Ellis, Ariel              12 Alpha Crush          5:43.15    6:15.45
  7 Olvin, Caroline           11 Etowah                          6:24.66
  8 Creech, Laura             11 Spirit YMCA                     6:31.84
  9 Crutchfield, Alison       12 Walton                          6:34.83
 10 Minton, Audrey            12 Alpha Crush          6:30.71    6:36.49
 11 Mitravich, Ava            11 Walton                          6:38.56
 12 Paskins, Emma             11 Alpha Crush          6:46.24    6:42.44
 13 van Nostrand, Vivienne    12 Walton                          6:52.68

3000 Meter Run 11-12 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Calbert, Natalie          12 Etowah              12:30.00   12:14.21
  2 Olvin, Veronica           12 Etowah              12:30.00   12:34.95
  3 Ellis, Ariel              12 Alpha Crush                    12:47.23
  4 Calbert, Makenna          12 Etowah              12:30.00   12:57.71
  5 Cox, Lauren               11 Walton                         13:30.19
  6 Rolen, Jenna              11 Kennworth                      13:55.32
  7 Paskins, Emma             11 Alpha Crush         14:15.29   14:02.25

High Jump 11-12 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Harvey, Lilianna          12 Walton                          3-04.00      1.01m
  2 Minton, Audrey            12 Alpha Crush          8-08.50    3-03.00      0.99m
  3 Olvin, Caroline           11 Etowah                          2-11.00      0.88m

Long Jump 11-12 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Muoio, Mackenzie          12 Etowah                         10-09.25      3.28m
  2 Griffin, Hannah           11 Etowah                         10-04.00      3.14m
  3 Zotti, Sophia             11 Walton                         10-00.50      3.06m
  4 Green, Victoria           11 Etowah                          9-09.00      2.97m
  5 Newsome, Alden            12 Etowah                          9-05.00      2.87m
  6 Paolillo, Alle            11 Kennworth                       9-04.00      2.84m
  7 Mitravich, Ava            11 Walton                          9-01.25      2.77m
  8 Minton, Audrey            12 Alpha Crush                     8-09.75      2.68m
  9 Olvin, Caroline           11 Etowah                          8-03.25      2.52m
 10 Lance, Meg                12 Etowah                          8-01.00      2.46m
 11 Jwesome, Meriah           11 Kennworth                       6-11.75      2.12m

Javelin Throw 11-12 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Poma, Michela             12 Walton                            88-11     27.10m
  2 Rolen, Jenna              11 Kennworth                         23-00      7.01m

100 Meter Dash 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Harris, Lauren            14 Dept of Speed          13.29      13.50   1
  2 Hoffer, Meghan            14 Kennworth                         13.76   2
  3 Ball, Sydney              14 Walton                            13.77   5
  4 Shields, Essence          14 Unattached             13.59      13.79   3
  5 Topps, Tyanna             13 Kennworth                         14.28   4
  6 Lay, Alexis               14 Dept of Speed          13.91      14.35   1
  7 Jones, Kenzie             13 Etowah                            14.60   1
  8 Connally, Nitara          14 Kennworth                         14.94   4
  9 Scherr, Chloe             14 Walton                            15.08   3
 10 Woodruff, Macie Grace     14 Etowah                            15.24   1
 11 Awoleye, Phoebe           13 Walton                            15.30   4
 12 Leeks, Nia                14 Kennworth                         15.32   4
 13 Shelton, Margaret         13 Walton                            15.35   2
 14 Zhu, Jessie               13 Walton                            15.39   1
 15 Paolillo, Ella            13 Kennworth                         15.49   5
 16 Luttrell, Maeghan         14 Walton                            15.52   5
 17 Bell, Sanaa               14 Kennworth                         15.53   3
 18 Williams, Zelda           13 Walton                            15.68   4
 19 Corcoran, Madalyn         14 Walton                            16.25   5
 20 Spratt, Faith             13 Etowah                            17.54   3
 21 Jain, Shreya              13 Walton                            18.11   4

200 Meter Dash 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Lay, Alexis               14 Dept of Speed          27.65      29.05   6
  2 Harris, Lauren            14 Dept of Speed          29.99      29.08   4
  3 Hoffer, Meghan            14 Kennworth                         29.33   5
  4 Shields, Essence          14 Unattached             28.00      29.53   2
  5 Topps, Tyanna             13 Kennworth                         29.82   4
  6 Jones, Kenzie             13 Etowah                            30.34   2
  7 Olmore, Ellen             13 Kennworth                         31.48   1
  8 Connally, Nitara          14 Kennworth                         32.05   3
  9 Williams, Zelda           13 Walton                            32.37   2
 10 Bell, Sanaa               14 Kennworth                         32.38   5
 11 Schlaupitz, Myah          13 Alpha Crush            32.86      32.86   5
 12 Awoleye, Phoebe           13 Walton                            32.92   1
 13 Shelton, Margaret         13 Walton                            33.21   1
 14 Menshon, Taylor           13 Etowah                            33.32   4
 15 Paolillo, Ella            13 Kennworth                         33.96   3
 16 Mistretta, Grace          14 Alpha Crush            33.01      34.28   3
 17 Kim, Judy                 14 Walton                            34.40   1
 18 Kelsch, Natalie           13 Walton                            35.02   5
 19 Baker, Kathryn            13 Walton                            36.98   4
 20 Hess, Skyler              13 Walton                            37.07   5
 21 Kaplan, Anya              13 Walton                            39.41   4

400 Meter Dash 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Lay, Alexis               14 Dept of Speed        1:03.00    1:06.24   2
  2 Thornton, Hope            14 Walton                          1:07.11   5
  3 Harris, Lauren            14 Dept of Speed        1:06.00    1:10.44   2
  4 Dettmar, Sirsha           14 Etowah                          1:11.66   4
  5 Menshon, Taylor           13 Etowah                          1:12.46   1
  6 Olmore, Ellen             13 Kennworth                       1:12.54   5
  7 Mitchell, Allison         14 Walton                          1:12.96   4
  8 Woodruff, Macie Grace     14 Etowah                          1:13.62   4
  9 Williams, Zelda           13 Walton                          1:13.71   6
 10 Beck, Clarissa            14 Alpha Crush                     1:14.49   1
 11 Otieno, Jamila            14 Etowah                          1:15.32   5
 12 Guevara, Analia           13 Walton                          1:15.51   6
 13 Hannigan, Christine       14 Walton                          1:15.51   1
 14 Shelton, Margaret         13 Walton                          1:16.00   3
 15 Mistretta, Grace          14 Alpha Crush          1:15.06    1:16.21   2
 16 Beach, Reagan             13 Kennworth                       1:17.54   5
 17 Mcclard, Josie            14 Alpha Crush                     1:17.73   6
 18 Provenzano, Bella         14 Alpha Crush          1:18.62    1:18.49   3
 19 Hess, Skyler              13 Walton                          1:19.31   1
 20 Schlaupitz, Myah          13 Alpha Crush          1:20.51    1:19.49   1
 21 Corcoran, Madalyn         14 Walton                          1:20.68   3
 22 Gikiri, Nyokabi           14 Walton                          1:22.78   3
 23 Jain, Shreya              13 Walton                          1:24.78   6
 24 Holdmeyer, Alexa          13 Walton                          1:27.04   3

800 Meter Run 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Runyan, Sydney            14 Etowah               2:29.00    2:30.76   2
  2 Thornton, Hope            14 Walton               2:35.00    2:32.80   2
  3 Ellsworth, Grace          14 Unattached           2:30.00    2:33.40   2
  4 Hobbs, Erin               14 Kennworth            2:35.00    2:35.94   2
  5 Stephens, Maggie          13 Alpha Crush          3:00.41    2:50.19   1
  6 Menshon, Taylor           13 Etowah               3:00.00    2:56.83   2
  7 Beach, Reagan             13 Kennworth                       2:57.53   1
  8 Kelsch, Natalie           13 Walton                          2:59.26   1
  9 Johnson, Hannah           13 Etowah               3:00.00    3:02.40   1
 10 Hannigan, Christine       14 Walton                          3:04.01   1
 11 Provenzano, Bella         14 Alpha Crush          3:14.41    3:05.67   1
 12 Baker, Kathryn            13 Walton                          3:07.84   1
 13 Windham, Katherine        13 Kennworth            3:00.00    3:07.94   2
 14 Mcclard, Josie            14 Alpha Crush                     3:19.02   1
 15 Kaplan, Anya              13 Walton                          3:24.04   1
 16 Gikiri, Nyokabi           14 Walton                          3:30.22   1

1500 Meter Run 13-14 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ellsworth, Grace          14 Unattached           5:05.00    5:07.86   2
  2 Whiten, Alex              14 Kennworth            5:10.00    5:10.83   2
  3 Mitchell, Allison         14 Walton               5:29.00    5:28.32   2
  4 Hobbs, Erin               14 Kennworth            5:19.00    5:28.48   2
  5 Knickerbocker, Kayla      13 Kennworth            5:30.00    5:30.74   2
  6 Buchanan, Claire          14 Alpha Crush          5:40.78    5:37.10   2
  7 Warnick, Elana            13 Walton                          6:11.21   1
  8 Stephens, Maggie          13 Alpha Crush                     6:13.09   1
  9 Johnson, Hannah           13 Etowah               6:00.00    6:15.21   1
 10 Spratt, Faith             13 Etowah               6:00.00    6:21.50   1
 11 Artadi, Cristina          14 Alpha Crush                     6:30.76   1
 12 Blanchet, Tori            13 Walton                          6:37.72   1
 13 Phelps, Annika            13 Alpha Crush          6:40.88    6:38.27   1
 14 Mellor, Abigail           14 Alpha Crush          6:42.63    6:42.17   1
 15 Windham, Katherine        13 Kennworth            6:30.00    6:43.85   1

3000 Meter Run 13-14 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Runyan, Sydney            14 Etowah              11:00.00   11:19.36
  2 Buchanan, Claire          14 Alpha Crush         11:52.17   12:10.85

High Jump 13-14 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Dettmar, Sirsha           14 Etowah                          3-11.00      1.19m
  2 Mitchell, Allison         14 Walton                          3-09.00      1.14m

Long Jump 13-14 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hoffer, Meghan            14 Kennworth                      13-00.75      3.98m
  2 Otieno, Jamila            14 Etowah                         12-09.75      3.90m
  3 Jones, Kenzie             13 Etowah                         12-04.50      3.77m
  4 Hess, Skyler              13 Walton                         12-02.75      3.72m
  5 Dettmar, Sirsha           14 Etowah                         11-10.75      3.62m
  6 Leeks, Nia                14 Kennworth                      11-09.75      3.60m
  7 Corcoran, Madalyn         14 Walton                         11-00.25      3.35m
  8 Bell, Sanaa               14 Kennworth                      10-10.50      3.31m

Javelin Throw 13-14 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Baker, Kathryn            13 Walton                            40-08     12.39m
  2 Spratt, Faith             13 Etowah                            40-00     12.19m
  3 Johnson, Hannah           13 Etowah                            32-00      9.75m

100 Meter Dash 15-16 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ellis, Hope               16 Kennworth                         13.74   1
  2 Louis, Brianca            16 Kennworth                         15.10   2
  3 Miller, Lauren            15 Walton                            15.83   1
  4 West, Addison             15 Walton                            16.13   1
  5 Ludwick, Olivia           15 Kennworth                         16.22   1
  6 Watts, Raven              15 Kennworth                         16.48   2

200 Meter Dash 15-16 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Poole, Tyra               15 Walton                 26.35      26.88
  2 Ellis, Hope               16 Kennworth                         28.30
  3 Louis, Brianca            16 Kennworth                         32.77

400 Meter Dash 15-16 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Poole, Tyra               15 Walton                 58.28    1:01.76
  2 Louis, Brianca            16 Kennworth                       1:10.96
  3 Watts, Raven              15 Kennworth                       1:19.29

1500 Meter Run 15-16 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rowland, Frankie          15 Alpha Crush          5:57.45    6:00.83

Long Jump 15-16 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ellis, Hope               16 Kennworth                      13-04.50      4.07m

Javelin Throw 15-16 Girls
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Akbari, HayleyNEED Usatf  16 Walton                            61-02     18.64m

100 Meter Dash 8 & under Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Dixon, Branden             8 Unattached                        15.67   2
  2 Awoleye, David             8 Walton                            15.76   2
  3 Lester, Tristian           7 Dept of Speed                     16.94   1
  4 Gross, Tyler               8 Kennworth                         17.11   1
  5 Abel, Gregory              8 Walton                            17.61   3
  6 Koita, Isaac               8 Walton                            17.65   4
  7 Graves, Zacarhy            6 Unattached                        17.70   3
  8 Lewis, Xavier              8 Etowah                            17.72   4
  9 Morin, Kiefer              8 Walton                            18.43   3
 10 Turner, Bryson             8 Walton                            18.46   2
 11 Song, Jacob                8 Alpha Crush                       19.64   3
 12 Bennett, Cam               7 Etowah                            19.99   3
 13 Stachelczyk, Alex          8 Spirit YMCA                       20.04   4
 14 Muehlberger, Jake          8 Etowah                            20.10   1
 15 Smallwood, Amari           6 Kennworth                         20.27   1
 16 Wheeler, Georges           7 Walton                            20.37   2
 17 Kramer, Ryan               7 Walton                            20.38   4
 18 Simmons, Jerimiah          6 Unattached                        20.54   4
 19 Parker, James              6 Kennworth                         20.70   3
 20 Salter, Jackson            6 Walton                            21.13   1
 21 Perry, Zachary             8 Kennworth                         21.24   2
 22 Graaff, Caleb              7 Etowah                            21.45   4

200 Meter Dash 8 & under Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Awoleye, David             8 Walton                            32.12   1
  2 Dixon, Branden             8 Unattached                        33.51   2
  3 Gross, Tyler               8 Kennworth                         35.37   2
  4 Lester, Tristian           7 Dept of Speed                     35.51   2
  5 Koita, Isaac               8 Walton                            37.42   1
  6 Simmons, Xavier            8 Unattached                        37.45   1
  7 Turner, Bryson             8 Walton                            37.52   4
  8 Abel, Gregory              8 Walton                            38.00   2
  9 Lewis, Xavier              8 Etowah                            39.83   1
 10 Smith-Brown, Mika          8 Kennworth                         40.31   1
 11 Wheeler, Georges           7 Walton                            42.72   3
 12 Simmons, Jerimiah          6 Unattached                        45.20   3
 13 Parker, James              6 Kennworth                         45.71   3
 14 Graaff, Caleb              7 Etowah                            48.09   4
 15 Salter, Jackson            6 Walton                            49.02   1

400 Meter Dash 8 & under Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Phillips, Elijah           8 Leap of Faith        1:27.00    1:22.45   4
  2 Gross, Tyler               8 Kennworth                       1:22.62   1
  3 Lester, Tristian           7 Dept of Speed                   1:23.34   4
  4 Abel, Gregory              8 Walton                          1:23.43   4
  5 Simmons, Xavier            8 Unattached                      1:26.72   2
  6 Koita, Isaac               8 Walton                          1:29.91   3
  7 Thomas, Jeremiah           7 Etowah                          1:29.94   3
  8 Muehlberger, Jake          8 Etowah                          1:30.61   3
  9 Brennan, Lucas             8 Walton                          1:31.15   1
 10 Turner, Bryson             8 Walton                          1:33.10   1
 11 Stachelczyk, Alex          8 Spirit YMCA                     1:34.09   3
 12 Stricklin, Daniel          7 Walton                          1:34.09   2
 13 Wheeler, Georges           7 Walton                          1:37.05   3
 14 Salter, Jackson            6 Walton                          1:37.50   5
 15 Simmons, Jerimiah          6 Unattached                      1:40.11   3
 16 Tharpe, Bryson             7 Etowah                          1:42.10   5
 17 Graves, Zacarhy            6 Unattached                      1:44.13   1
 18 Carlin, Avery              7 Walton                          1:44.56   2
 19 Thomas, Oren               7 Etowah                          1:47.50   1
 20 Thomas, Jordan             6 Etowah                          1:52.14   2
 21 Watkins, Caleb             8 Etowah                          2:01.13   1

800 Meter Run 8 & under Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dixon, Branden             8 Unattached                      2:58.99
  2 Smith-Brown, Mika          8 Kennworth                       3:26.26
  3 Simmons, Xavier            8 Unattached                      3:26.90
  4 Tharpe, Bryson             7 Etowah                          3:34.01
  5 Ellingson, Thijs           7 Etowah                          3:36.61
  6 Fletcher, Ethan            8 Etowah                          3:42.06
  7 Graves, Zacarhy            6 Unattached                      3:49.05
  8 Wilson, Ethan              7 Etowah                          4:30.00

1500 Meter Run 8 & under Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Smith-Brown, Mika          8 Kennworth                       6:26.14
  2 Davis, Jonathan            8 Walton                          6:26.71
  3 Stricklin, Daniel          7 Walton                          6:40.49
  4 Brennan, Lucas             8 Walton                          6:45.07
  5 Carlin, Avery              7 Walton                          6:46.31
  6 Morin, Kiefer              8 Walton                          6:49.99
  7 Fletcher, Ethan            8 Etowah                          6:54.51
  8 Ellingson, Thijs           7 Etowah                          6:56.48
  9 Song, Jacob                8 Alpha Crush                     7:10.92
 10 Thomas, Jeremiah           7 Etowah                          8:03.15
 11 Thomas, Oren               7 Etowah                          8:24.63
 12 Wilson, Ethan              7 Etowah                          8:34.33
 13 Thomas, Jordan             6 Etowah                          8:34.38

Long Jump 8 & under Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Dixon, Branden             8 Unattached                     11-01.00      3.37m
  2 Simmons, Xavier            8 Unattached                      8-09.50      2.67m
  3 Muehlberger, Jake          8 Etowah                          8-01.00      2.46m
  4 Thomas, Jordan             6 Etowah                          7-09.75      2.38m
  5 Gross, Tyler               8 Kennworth                       7-08.25      2.34m
  6 Smallwood, Amari           6 Kennworth                       7-06.00      2.28m
  7 Ellingson, Thijs           7 Etowah                          7-01.00      2.15m
  8 Thomas, Jeremiah           7 Etowah                          6-10.00      2.08m
  9 Lewis, Xavier              8 Etowah                          6-07.00      2.00m
 10 Bennett, Cam               7 Etowah                          6-01.50      1.86m
 11 Tharpe, Bryson             7 Etowah                          5-06.00      1.67m
 12 Parker, James              6 Kennworth                       5-05.00      1.65m
 13 Watkins, Caleb             8 Etowah                          4-11.00      1.49m
 14 Perry, Zachary             8 Kennworth                       4-09.00      1.44m
 15 Thomas, Oren               7 Etowah                          4-08.50      1.43m

Javelin Throw 8 & under Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Perry, Zachary             8 Kennworth                         29-07      9.01m
  2 Watkins, Caleb             8 Etowah                            28-06      8.68m
  3 Lester, Tristian           7 Dept of Speed                     26-06      8.07m
  4 Carlin, Avery              7 Walton                            22-01      6.73m
  5 Fletcher, Ethan            8 Etowah                            21-04      6.50m
  6 Graaff, Caleb              7 Etowah                            20-02      6.14m
  7 Wilson, Ethan              7 Etowah                            10-09      3.27m

100 Meter Dash 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Poole, Tyson               9 Walton                 14.40      14.23   1
  2 Phillips, Dwight          10 Leap of Faith          15.20      14.96   1
  3 Lester Jr., Tim            9 Dept of Speed          14.88      14.98   1
  4 McCartherens, Charles     10 Kennworth                         14.99   2
  5 Smith, Tyler               9 Walton                            15.21   2
  6 Silva, Khari               9 Dept of Speed          15.25      15.32   2
  7 Lewis, Alexander          10 Kennworth                         15.33   2
  8 Little, Kai               10 Etowah                            15.38   3
  9 Pratikakis, Emmanouil      9 Walton                            16.34   5
 10 Merritt, Julian           10 Kennworth                         16.39   5
 11 Wells, Carter              9 Walton                            16.56   3
 12 Hines, Tahir               9 Kennworth                         16.58   3
 13 Kramer, Everett           10 Walton                            16.80   5
 14 Belcher, Ryan              9 Kennworth                         17.14   4
 15 Graaff, Haden             10 Etowah                            17.52   4
 16 Hedley, Alex               9 Walton                            17.62   2
 17 Trice, Holden             10 Kennworth                         17.67   2
 18 Reed, Mason                9 Etowah                            17.95   5
 19 Verdon, Jace              10 Walton                            18.02   1
 20 Liles, Tyler              10 Etowah                            18.02   4
 21 Cole, Shawn               10 Etowah                            18.26   4
 22 Carbonara, Gianni         10 Kennworth                         18.45   4
 23 Callahan, Travis          10 Walton                            18.83   4

200 Meter Dash 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Poole, Tyson               9 Walton                 29.40      30.58   4
  2 McCartherens, Charles     10 Kennworth                         31.40   3
  3 Lowery, Tsiyown            9 Unattached                        31.61   2
  4 Lester Jr., Tim            9 Dept of Speed          31.74      31.84   2
  5 Daniel, Myles              9 Kennworth                         32.27   2
  6 Silva, Khari               9 Dept of Speed          32.98      32.37   2
  7 Thurston, Jermaine         9 Unattached                        32.95   3
  8 Smith, Tyler               9 Walton                            33.06   5
  9 Bailey, Matthew           10 Spirit YMCA                       34.05   5
 10 Lewis, Alexander          10 Kennworth                         34.36   3
 11 Pratikakis, Emmanouil      9 Walton                            34.46   4
 12 Merritt, Julian           10 Kennworth                         34.87   1
 13 Wells, Carter              9 Walton                            35.50   3
 14 Trice, Holden             10 Kennworth                         37.27   4
 15 McMullen, Nathan           9 Etowah                            38.83   3
 16 Carbonara, Gianni         10 Kennworth                         40.03   1
 17 Reed, Mason                9 Etowah                            40.38   2
 18 Callahan, Travis          10 Walton                            42.11   4

400 Meter Dash 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Young, Jake               10 Walton                          1:10.70   2
  2 Bailey, Matthew           10 Spirit YMCA                     1:14.98   2
  3 Lester Jr., Tim            9 Dept of Speed        1:16.00    1:16.61   5
  4 Lowery, Tsiyown            9 Unattached                      1:16.76   3
  5 Wells, Carter              9 Walton                          1:16.80   4
  6 Thurston, Jermaine         9 Unattached                      1:18.80   3
  7 Vos, Jake                  9 Alpha Crush          1:17.89    1:19.63   4
  8 Tolchinsky, Dylan          9 Walton                          1:20.07   2
  9 Pratikakis, Emmanouil      9 Walton                          1:20.69   1
 10 Mitchell, John             9 Walton                          1:20.89   1
 11 Ade, Walker               10 Etowah                          1:21.06   3
 12 Silva, Khari               9 Dept of Speed        1:18.00    1:21.49   3
 13 Kramer, Everett           10 Walton                          1:23.47   4
 14 Little, Kai               10 Etowah                          1:23.79   5
 15 Wagner, John              10 Walton                          1:24.29   5
 16 Reed, Mason                9 Etowah                          1:26.03   2
 17 Hedley, Alex               9 Walton                          1:27.40   2
 18 Bryan, Cooper              9 Etowah                          1:28.94   1
 19 Graaff, Haden             10 Etowah                          1:29.66   1
 20 Pearson, Connor            9 Etowah                          1:32.73   2
 21 Carbonara, Gianni         10 Kennworth                       1:32.84   1
 22 Callahan, Travis          10 Walton                          1:32.99   4
 23 Morgan, Daniel            10 Alpha Crush          1:34.78    1:34.73   5
 24 Oakes, DJ                  9 Etowah                          1:36.88   4
 25 Manley, Jaden              9 Etowah                          1:41.14   5

800 Meter Run 9-10 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ellingson, Ry             10 Etowah               2:50.00    2:49.93   2
  2 Doran, Andrew             10 Etowah               2:50.00    2:51.71   2
  3 Kernan, Tim                9 Alpha Crush          2:56.49    2:53.53   2
  4 Cole, Timothy             10 Alpha Crush          3:01.14    2:55.14   2
  5 Lowery, Tsiyown            9 Unattached                      2:55.48   1
  6 Bailey, Matthew           10 Spirit YMCA                     2:56.18   1
  7 Vos, Jake                  9 Alpha Crush          2:55.06    3:02.40   2
  8 Wagner, John              10 Walton                          3:07.58   2
  9 Bryan, Cooper              9 Etowah                          3:07.60   1
 10 Daniels, Tyler            10 Etowah               2:55.00    3:10.42   2
 11 Jones, Jack                9 Walton                          3:12.76   1
 12 Pearson, Connor            9 Etowah                          3:29.42   1
 13 Kelly, Jackson            10 Walton                          3:29.83   2
 14 Oakes, DJ                  9 Etowah                          3:30.73   1
 15 Stricklin, Alexander       9 Walton                          3:33.63   1
 16 Creech, Teddy             10 Spirit YMCA                     3:33.69   1
 17 Manley, Jaden              9 Etowah                          3:54.31   1

1500 Meter Run 9-10 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Young, Jake               10 Walton               5:20.00    5:21.08
  2 Mitchell, John             9 Walton               5:37.00    5:34.25
  3 Ellingson, Ry             10 Etowah               5:40.00    5:38.35
  4 Kernan, Tim                9 Alpha Crush          5:40.54    5:39.43
  5 Cole, Timothy             10 Alpha Crush          5:45.42    5:39.90
  6 Henry, Alexander           9 Kennworth                       5:41.60
  7 Thurston, Jermaine         9 Unattached                      5:42.39
  8 Daniels, Tyler            10 Etowah               5:45.00    5:57.05
  9 Vos, Jake                  9 Alpha Crush          5:51.46    6:10.89
 10 Ade, Walker               10 Etowah               5:50.00    6:11.30
 11 Jones, Jack                9 Walton                          6:17.00
 12 Bryan, Cooper              9 Etowah                          6:17.06
 13 Kelly, Jackson            10 Walton                          6:38.49
 14 Bennett, Caleb             9 Alpha Crush          6:46.07    6:45.65
 15 Stricklin, Alexander       9 Walton                          6:51.18
 16 Creech, Teddy             10 Spirit YMCA                     6:52.90
 17 Morgan, Daniel            10 Alpha Crush          7:21.94    6:55.79

High Jump 9-10 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ade, Walker               10 Etowah                          3-07.00      1.09m
  2 Mitchell, John             9 Walton                          3-01.00      0.93m
  2 Kernan, Tim                9 Alpha Crush          3-02.00    3-01.00      0.93m
  4 Bennett, Caleb             9 Alpha Crush                     2-09.00      0.83m
  5 Manley, Jaden              9 Etowah                          2-08.00      0.81m

Long Jump 9-10 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Smith, Tyler               9 Walton                         12-01.75      3.70m
  2 Lewis, Alexander          10 Kennworth                      12-00.00      3.65m
  3 Young, Jake               10 Walton                         11-11.75      3.65m
  4 Little, Kai               10 Etowah                         11-00.50      3.36m
  5 McMullen, Nathan           9 Etowah                         10-08.50      3.26m
  6 Doran, Andrew             10 Etowah                         10-05.50      3.18m
  7 Lowery, Tsiyown            9 Unattached                      9-05.75      2.88m
  8 Ellingson, Ry             10 Etowah                          8-09.50      2.67m
  9 Oakes, DJ                  9 Etowah                          8-00.50      2.45m
 10 Cole, Shawn               10 Etowah                          7-07.00      2.31m
 11 Hedley, Alex               9 Walton                          6-07.50      2.01m

Javelin Throw 9-10 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hines, Tahir               9 Kennworth                         69-02     21.08m
  2 McCartherens, Charles     10 Kennworth                         61-06     18.74m
  3 Verdon, Jace              10 Walton                            57-03     17.44m
  4 Liles, Tyler              10 Etowah                            53-01     16.17m
  5 Graaff, Haden             10 Etowah                            51-11     15.82m
  6 Inan, Omer                 9 Walton                            45-10     13.97m
  7 Merritt, Julian           10 Kennworth                         42-00     12.80m
  8 Silva, Khari               9 Dept of Speed                     41-05     12.62m
  9 Trice, Holden             10 Kennworth                         41-01     12.52m
 10 Lester Jr., Tim            9 Dept of Speed                     39-08     12.09m
 11 Bennett, Caleb             9 Alpha Crush                       33-05     10.18m
 12 Cole, Shawn               10 Etowah                            30-02      9.19m
 13 Belcher, Ryan              9 Kennworth                         27-08      8.43m
 14 Pearson, Connor            9 Etowah                            18-02      5.53m

100 Meter Dash 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Moss, Brandon             11 Dept of Speed          13.98      13.81   5
  2 Awoleye, Jonathan         11 Walton                 14.00      13.83   5
  3 Mwangi, Vince             11 Etowah                            13.88   5
  4 Moses, Zachary            11 Walton                 14.00      13.92   5
  5 Young II, Eric            11 Unattached                        14.20   2
  6 Maxie, Miles              12 Kennworth                         14.44   3
  7 Maxime, Jamir             11 Etowah                            14.86   3
  8 Freeman, Jack             11 Walton                 14.00      15.40   4
  9 Smith, Marcellus          11 Kennworth                         15.46   1
 10 Sims, Phillip             11 Walton                            15.76   1
 11 Sharp, Samuel             11 Kennworth                         16.07   2
 12 Bartnicki, Ethan          11 Walton                            16.34   2
 13 Jackson, Jaylen           12 Kennworth                         16.40   1
 14 Dudek, Devin              12 Walton                            16.56   1
 15 Koita, Cheikh             11 Walton                            17.58   4
 16 Fix, Charles              12 Kennworth                         17.82   1
 17 Quirk, Paul               11 Walton                            18.03   3
 18 Mark, Jacob               11 Walton                            18.91   2
 19 Comer, John               12 Kennworth                         20.43   3

200 Meter Dash 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mwangi, Vince             11 Etowah                            29.21   5
  2 Awoleye, Jonathan         11 Walton                 28.00      29.49   5
  3 Moses, Zachary            11 Walton                 29.80      29.69   5
  4 Young II, Eric            11 Unattached                        29.81   2
  5 Moss, Brandon             11 Dept of Speed          29.83      29.86   5
  6 Maxie, Miles              12 Kennworth                         31.82   5
  7 Smith, Marcellus          11 Kennworth                         32.94   2
  8 Freeman, Jack             11 Walton                            33.22   3
  9 Sharp, Samuel             11 Kennworth                         33.86   1
 10 Sims, Phillip             11 Walton                            34.36   3
 11 Maxime, Jamir             11 Etowah                            34.61   4
 12 Edens, Samuel             12 Walton                            34.90   1
 13 Dudek, Devin              12 Walton                            34.96   3
 14 Jackson, Jaylen           12 Kennworth                         36.97   2
 15 Koita, Cheikh             11 Walton                            38.11   3
 16 Fix, Charles              12 Kennworth                         39.04   2
 17 Mark, Jacob               11 Walton                            41.58   4

400 Meter Dash 11-12 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mwangi, Vince             11 Etowah                          1:06.18   5
  2 Schonberger, Reed         12 Etowah                          1:06.41   5
  3 Moses, Zachary            11 Walton                  1.10    1:06.76   5
  4 Iruku, Makanga            11 Etowah                          1:09.44   3
  5 Moss, Brandon             11 Dept of Speed        1:12.00    1:13.18   5
  6 Maxime, Jamir             11 Etowah                          1:16.05   5
  7 Ahmed, Bilal              12 Spirit YMCA                     1:18.74   3
  8 McMullen, McKale          11 Etowah                          1:20.05   4
  9 Foraker, Ashton           12 Alpha Crush          1:21.19    1:22.08   2
 10 Bentley, John             12 Alpha Crush                     1:24.32   1
 11 Quirk, Paul               11 Walton                          1:30.68   3
 12 McCabe, Michael           12 Walton                          1:30.74   1
 13 Burnett, Alec             12 Walton                          1:31.09   2
 14 Minish, Carter            12 Kennworth                       1:46.61   4

800 Meter Run 11-12 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Iruku, Makanga            11 Etowah               2:50.00    2:38.71
  2 Getz, Kyle                12 Kennworth                       2:44.47
  3 Sharp, Samuel             11 Kennworth                       2:47.94
  4 Pelland, Luke             12 Alpha Crush          2:39.99    2:48.92
  5 Nichols, Ethan            12 Etowah               2:45.00    2:52.12
  6 Wells, Samuel             12 Kennworth                       2:56.47
  7 Ahmed, Bilal              12 Spirit YMCA                     2:59.58
  8 McMullen, McKale          11 Etowah                          3:04.80
  9 Windham, Davis            11 Kennworth                       3:05.35
 10 Ellsworth, Kyle           11 Unattached           3:05.00    3:10.48
 11 Zimmer, Colin             11 Walton                          3:31.79

1500 Meter Run 11-12 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pelland, Luke             12 Alpha Crush          5:19.78    5:18.19
  2 Hakes, William            12 Walton               5:25.00    5:18.46
  3 Lefever, Samuel           12 Etowah               5:15.00    5:21.00
  4 Nichols, Ethan            12 Etowah               5:30.00    5:37.57
  5 Getz, Kyle                12 Kennworth                       5:44.29
  6 Tate, Matthew             12 Walton               5:34.00    5:47.66
  7 Bartnicki, Ethan          11 Walton               5:35.00    6:02.07
  8 McMullen, McKale          11 Etowah                          6:13.53
  9 Ellsworth, Kyle           11 Unattached           6:00.00    6:14.57
 10 Windham, Davis            11 Kennworth                       6:15.74
 11 Bentley, John             12 Alpha Crush                     6:20.42
 12 Edens, Samuel             12 Walton                          6:34.76
 13 Foraker, Ashton           12 Alpha Crush          6:41.26    6:38.85
 14 Zimmer, Colin             11 Walton                          6:40.90

3000 Meter Run 11-12 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nunez, Carlos             12 Tacolcy Red                    10:57.00
  2 Hakes, William            12 Walton              11:12.00   11:00.80
  3 Lefever, Samuel           12 Etowah              11:15.00   11:10.22
  4 Iruku, Makanga            11 Etowah              12:00.00   11:38.79
  5 Foraker, Ashton           12 Alpha Crush                    13:42.57

High Jump 11-12 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Kernan, Michael           11 Alpha Crush          3-10.00    3-10.00      1.16m
  2 Bartnicki, Ethan          11 Walton                          3-07.00      1.09m
  3 Freeman, Jack             11 Walton                          3-02.00      0.96m
  4 Sadler, Donovan           11 Walton                          3-01.00      0.93m

Long Jump 11-12 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Pelland, Luke             12 Alpha Crush                    12-09.00      3.88m
  2 Dudek, Devin              12 Walton                         10-10.00      3.30m
  3 Smith, Marcellus          11 Kennworth                      10-04.00      3.14m
  4 Jackson, Jaylen           12 Kennworth                       9-06.50      2.90m
  5 Quirk, Paul               11 Walton                          9-05.00      2.87m
  6 Comer, John               12 Kennworth                       9-02.75      2.81m
  7 Sadler, Donovan           11 Walton                          7-09.75      2.38m
  8 Mark, Jacob               11 Walton                          7-09.50      2.37m
  9 Goldberg, NoahNEEDUSATF   11 Walton                          7-04.25      2.24m

Javelin Throw 11-12 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Kernan, Michael           11 Alpha Crush            73-10      78-05     23.90m
  2 Sharp, Samuel             11 Kennworth                         76-05     23.29m
  3 Edens, Samuel             12 Walton                            75-07     23.03m
  4 Windham, Davis            11 Kennworth                         56-10     17.32m
  5 McCabe, Michael           12 Walton                            52-00     15.84m
  6 Zimmer, Colin             11 Walton                            42-08     13.00m

100 Meter Dash 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cunningham, Gavin         14 Etowah                            12.42   3
  2 Alkins, Rashon            14 Kennworth                         13.11   3
  3 Slocum, Jaden             13 Spirit YMCA                       13.49   1
  4 Lowery, Caleb             14 Unattached                        13.72   1
  5 Von Seeger, Max           13 Etowah                            13.73   3
  6 Jewsome, Merari           13 Kennworth                         13.89   1
  7 Parker, Cameron           13 Walton                            15.06   4
  8 Chavis, Chase             13 Spirit YMCA                       15.14   2
  9 Yohannes, Robel           14 Alpha Crush                       15.45   2
 10 Bratton, Kole             13 Kennworth                         15.66   4
 11 Hoyer, John               14 Walton                            15.75   2
 12 Barr, Dillan              13 Etowah                            15.93   2
 13 Harte, Michael            13 Walton                            16.67   3
 14 Sprecher, Thomas          14 Walton                            16.84   1

200 Meter Dash 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cunningham, Gavin         14 Etowah                            26.43   1
  2 Alkins, Rashon            14 Kennworth                         26.76   3
  3 Slocum, Jaden             13 Spirit YMCA                       27.94   3
  4 Von Seeger, Max           13 Etowah                            29.18   1
  5 Jewsome, Merari           13 Kennworth                         31.82   2
  6 Barr, Dillan              13 Etowah                            32.64   1
  7 Hoyer, John               14 Walton                            33.14   1

400 Meter Dash 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Rajbhandari, Pranav       13 Walton                            59.68   2
  2 Alkins, Rashon            14 Kennworth                         59.73   4
  3 Lowery, Caleb             14 Unattached                      1:03.83   2
  4 Slocum, Jaden             13 Spirit YMCA                     1:05.17   1
  5 Jewsome, Merari           13 Kennworth                       1:06.88   2
  6 King, Barrett             14 Walton                          1:09.49   1
  7 Henderson, Conor          14 Walton                          1:10.67   4
  8 Parker, Cameron           13 Walton                          1:10.77   1
  9 Hoyer, John               14 Walton                          1:10.91   4
 10 Marnell, Beau             14 Etowah                          1:11.49   1
 11 Getz, Ryan                14 Kennworth                       1:12.51   1
 12 Sumlin, Damion            13 Kennworth                       1:15.07   3
 13 Harte, Michael            13 Walton                          1:16.30   3
 14 Chavis, Chase             13 Spirit YMCA                     1:16.85   2
 15 Holmquist, Matthew        14 Spirit YMCA                     1:18.67   3

800 Meter Run 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Windham, Alexander        14 Kennworth            2:12.00    2:15.77   2
  2 Alkins, Rashon            14 Kennworth            2:20.00    2:17.79   2
  3 Zimmer, Alex              14 Walton               2:26.00    2:28.84   2
  4 Rajbhandari, Pranav       13 Walton                          2:29.59   1
  5 Ellingson, Tait           13 Unattached           2:30.00    2:36.51   2
  6 Bartik, Alex              14 Walton                          2:36.52   1
  7 Pelland, Brian            14 Alpha Crush                     2:40.87   1
  8 Hatcher, CamRon           13 Unattached           2:37.00    2:42.45   2
  9 Lloyd, Tucker             13 Walton               2:40.00    2:43.18   2
 10 Lowery, Caleb             14 Unattached                      2:43.44   1
 11 Marnell, Beau             14 Etowah               2:45.00    2:47.51   2
 12 Getz, Ryan                14 Kennworth                       2:48.62   1
 13 Marshall, Hayden          13 Alpha Crush          2:53.74    2:48.74   1
 14 Lowery, Yaqym             13 Unattached                      2:52.03   1
 15 Sumlin, Damion            13 Kennworth                       3:01.26   1
 16 Rolen, Michael            14 Kennworth            2:50.00    3:01.41   2
 17 Henderson, Conor          14 Walton                          3:01.74   1
 18 Verdon, Julian            13 Walton                          3:02.44   1
 19 Chavis, Chase             13 Spirit YMCA                     3:04.73   1
 20 Holmquist, Matthew        14 Spirit YMCA                     3:08.16   1
 21 Spratt, Luke              13 Etowah               2:55.00    3:21.21   1

1500 Meter Run 13-14 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 James, William            14 Walton               4:35.00    4:34.65   2
  2 Rager, Sean               14 Alpha Crush          4:36.37    4:36.45   2
  3 Brown, William            13 Walton               4:51.00    4:47.95   2
  4 Song, Jason               14 Alpha Crush          4:58.38    4:52.83   2
  5 Ellingson, Tait           13 Unattached           5:00.00    5:06.64   2
  6 Bartik, Alex              14 Walton                          5:14.80   1
  7 Hatcher, CamRon           13 Unattached           4:40.00    5:17.40   2
  8 Kiel, Adam                14 Kennworth            5:20.00    5:17.42   2
  9 Lloyd, Tucker             13 Walton               5:30.00    5:18.71   1
 10 Tavani, RJ                13 Alpha Crush          5:38.79    5:28.74   1
 11 Marshall, Hayden          13 Alpha Crush          5:48.95    5:38.42   1
 12 Yohannes, Robel           14 Alpha Crush                     5:52.88   1
 13 Marnell, Beau             14 Etowah               5:40.00    5:57.35   1
 14 Rolen, Michael            14 Kennworth            5:55.00    5:57.87   1
 15 Fairlie, Nathan           13 Alpha Crush          6:01.03    5:59.01   1
 16 Sumlin, Damion            13 Kennworth                       6:04.31   1
 17 Spratt, Luke              13 Etowah               5:55.00    6:26.20   1
 18 Theurer, Alex             13 Alpha Crush                     6:58.08   1

3000 Meter Run 13-14 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Zimmer, Alex              14 Walton              10:20.00   10:21.05
  2 Pelland, Brian            14 Alpha Crush                    10:49.62
  3 Lowery, Yaqym             13 Unattached                     11:50.71
  4 Stoltz, Ethan             13 Walton                         13:21.57
  5 Theurer, Alex             13 Alpha Crush                    13:42.46

High Jump 13-14 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Verdon, Julian            13 Walton                          4-10.00      1.47m
  1 Alkins, Rashon            14 Kennworth                       4-10.00      1.47m
  3 Parker, Cameron           13 Walton                          4-05.00      1.34m

Long Jump 13-14 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Rajbhandari, Pranav       13 Walton                         16-01.50      4.91m
  2 Von Seeger, Max           13 Etowah                         13-10.50      4.22m
  3 Bartik, Alex              14 Walton                         13-02.00      4.01m
  4 Pelland, Brian            14 Alpha Crush                    12-09.50      3.89m
  5 Bratton, Kole             13 Kennworth                      12-04.00      3.75m
  6 Barr, Dillan              13 Etowah                         11-11.25      3.63m
  7 King, Barrett             14 Walton                         11-08.50      3.56m
  8 Harte, Michael            13 Walton                         11-00.50      3.36m
  9 Jewsome, Merari           13 Kennworth                      10-05.25      3.18m
 10 Henderson, Conor          14 Walton                          9-11.50      3.03m

Javelin Throw 13-14 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Cunningham, Gavin         14 Etowah                            77-10     23.72m
  2 Barr, Dillan              13 Etowah                            58-00     17.67m
  3 Sprecher, Thomas          14 Walton                            56-06     17.22m
  4 Spratt, Luke              13 Etowah                            49-10     15.18m

100 Meter Dash 15-16 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gilbert, Ed               15 Kennworth                         12.80
  2 Mistretta, Jack           16 Alpha Crush            13.11      13.50

200 Meter Dash 15-16 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gilbert, Ed               15 Kennworth                         26.85
  2 Mistretta, Jack           16 Alpha Crush            26.55      27.10

400 Meter Dash 15-16 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bartnicki, Adam           15 Walton                          1:05.53
  2 Krause, Conor             15 Walton                          1:12.19

800 Meter Run 15-16 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kraus, Kyle               16 Unattached           2:22.00    2:18.45
  2 Kell, Andrew              15 Walton                          2:18.91
  3 Starks, David             15 Kennworth            2:25.00    2:31.62

1500 Meter Run 15-16 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kraus, Kyle               16 Unattached           5:47.00    4:41.78
  2 Starks, David             15 Kennworth            5:15.00    5:11.59
  3 Aldridge, Jason           16 Kennworth            5:15.00    5:23.21
  4 Schmelzer, Alston         15 Alpha Crush          6:09.02    6:11.49

3000 Meter Run 15-16 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bartnicki, Adam           15 Walton              10:25.00   10:30.80
  2 Krause, Conor             15 Walton              10:45.00   10:37.06

Long Jump 15-16 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Kell, Andrew              15 Walton                         13-06.75      4.13m

Javelin Throw 15-16 Boys
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Kimura Smith, Mark        16 Walton                           123-00     37.49m

Long Jump 17-18 Men
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 O'Dell, Brandon           18 Unattached                     19-00.50      5.80m

Javelin Throw 17-18 Men
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Morris, Livingston        17 Unattached            183-00     168-01     51.23m
  2 Kimura Smith, Joe         19 Walton                           162-09     49.60m