Meet Results - Pickens Preview - August 22, 2015

Event 1  Boys 3200 Meter Run CC Middle School
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Patterson, Michael         8 Great Strides         11:16.07    1
  2 Shelton, Sully             7 Junior Hoyas          11:19.53    2
  3 Shea, Tyler                8 Junior Wolverines     11:43.69    3
  4 Bower, Brennan             8 Great Strides         11:45.95    4
  5 Darden, Ben                8 Farragut Youth XC     11:47.93    5
  6 Vaughn, Ryan               8 Great Strides         11:52.25    6
  7 Tavani, Robert             8 Alpha Crush           12:01.22    7
  8 Barker, Joshua             7 Clear Creek           12:03.09    8
  9 Ravenscraft, Mark          6 Junior Hoyas          12:03.91    9
 10 Pelland, Brian             8 Alpha Crush           12:04.34   10
 11 Chapman, Colin             7 Great Strides         12:04.36   11
 12 Bargeron, Hugh             8 West Cobb Stampede    12:12.95   12
 13 Whedbee, Joshua            8 Junior Wolverines     12:13.18   13
 14 Parker, Kyle               8 Great Strides         12:14.47   14
 15 Walls, Jackson             8 Great Strides         12:19.07   15
 16 Zeissner, Aidan            8 Holy Innocen          12:19.15   16
 17 Tull, Charlie              8 Junior Hoyas          12:20.07   17
 18 Gutmann, Riley             8 Dean Rusk MS          12:20.16   18
 19 Sekowski, Austen           8 Loganville            12:29.67   19
 20 Martin, Mark               7 Great Strides         12:29.96   20
 21 Brennan, Dylan             8 Great Strides         12:34.64
 22 Bobak, Zachary               Unattached            12:37.81
 23 Maynard, Brendan           5 Junior Wolverines     12:38.12   21
 24 Millson, Daniel            5 Riverwatch MS         12:38.31   22
 25 Phillips, Will             7 Farragut Youth XC     12:39.06   23
 26 Allison, Liam              7 Farragut Youth XC     12:42.03   24
 27 Koehler, Elias             8 Great Strides         12:42.19
 28 Vos, Joseph                6 Alpha Crush           12:43.28   25
 29 Groce, Colby               7 West Cobb Stampede    12:44.03   26
 30 Hill, Liam                 8 Holy Innocen          12:44.20   27
 31 Stilwell, Calvin           5 Riverwatch MS         12:48.54   28
 32 White, Seth                7 Junior Dragons        12:50.67   29
 33 Barton, Sam                7 Holy Innocen          12:53.64   30
 34 Montoya, Evan              8 Lovinggood MS         12:54.28   31
 35 Glosson, Moxon             8 Creekland MS          12:54.67   32
 36 Sirotkin, William          8 Holy Innocen          12:57.08   33
 37 Patt, Cameron              8 West Cobb Stampede    12:58.05   34
 38 Kendall, Alex              7 Dean Rusk MS          12:58.13   35
 39 Winne, Collin              8 Great Strides         12:59.59
 40 Wyman, Matthew             8 Junior Hoyas          13:01.95   36
 41 Skipper, Jonah             8 Great Strides         13:02.47
 42 Bird, Dylan                7 Clear Creek           13:03.98   37
 43 Farrell, Clark             6 Cherokee Jun          13:05.04   38
 44 Foster, Heath              8 Holy Innocen          13:05.62   39
 45 Nadiak, Tyler              6 Riverwatch MS         13:05.77   40
 46 Kotanian, Drew             6 Riverwatch MS         13:06.52   41
 47 Dikes, Jay                 6 Junior Dragons        13:06.63   42
 48 Driscoll, Bart             8 Cherokee Jun          13:07.13   43
 49 McNeal, Cole               8 Dean Rusk MS          13:07.76   44
 50 Frank, Ethan               8 Otwell MS             13:08.15   45
 51 Shadoff, Evan              8 Great Strides         13:10.84
 52 Austin, Max                8 Great Strides         13:11.17
 53 Verska, Nate               7 Great Strides         13:11.38
 54 Hardin, Ethan              7 Loganville            13:11.57   46
 55 McGinley, Nolan            8 Lakeside MS           13:12.32   47
 56 Land, William              7 Lakeside MS           13:12.66   48
 57 Bekele, Lucas              7 Alpha Crush           13:14.44   49
 58 Vreeland, Tyler            8 Junior Dragons        13:14.69   50
 59 Herbert, Jacob             6 Cherokee Jun          13:17.53   51
 60 Jobe, Will                 8 Creekland MS          13:19.96   52
 61 Norrie, Gabe               8 Lakeside MS           13:20.74   53
 62 King, Joshua               8 Junior Dragons        13:23.25   54
 63 Estes, Cason               8 Farragut Youth XC     13:23.26   55
 64 Perkins, Adam              8 Great Strides         13:23.66
 65 Gerdes, Alex               8 Dean Rusk MS          13:24.80   56
 66 Broome, Guy                8 West Cobb Stampede    13:25.76   57
 67 Geist, Ethan               5 Cherokee Jun          13:27.66   58
 68 Hall, Caleb                8 Lakeside MS           13:30.35   59
 69 Keagle, Matthew            8 Holy Innocen          13:32.38   60
 70 Masenthin, Preston         8 Clear Creek           13:32.39   61
 71 Blanton, Christopher       8 Cherokee Jun          13:33.33   62
 72 Blair, Luke                8 Great Strides         13:33.72
 73 Neuman, Carter             8 Dean Rusk MS          13:34.96   63
 74 Blalock, Justin            8 Lovinggood MS         13:36.86   64
 75 Wilusz, Chris              7 Lakeside MS           13:37.99   65
 76 Delamater, Ethan           8 Lovinggood MS         13:38.16   66
 77 Gonzalez, Christian        6 Renfroe MS            13:39.15   67
 78 Kerstine, Riley            7 West Cobb Stampede    13:39.59   68
 79 Coniglio, Connor           5 Riverwatch MS         13:40.79   69
 80 O'Neal, Grady              7 Great Strides         13:40.99
 81 Garvin, Will               8 Holy Innocen          13:43.42   70
 82 Price, Charles             6 Renfroe MS            13:43.59   71
 83 Sumlin, Damion             8 Lovinggood MS         13:46.92   72
 84 Sertl, Brandon             6 Holy Innocen          13:48.32
 85 Potluri, Eeshwar           8 Great Strides         13:50.54
 86 Nicholason, Adam           8 Great Strides         13:53.00
 87 Mooney, Nate               8 Clear Creek           13:57.50   73
 88 Mattox, Jordan             8 Otwell MS             13:59.06   74
 89 Pagel, Eric                8 Junior Dragons        13:59.20   75
 90 Garriques, Braeden         6 Creekland MS          14:00.23   76
 91 Binion, Ian                7 Otwell MS             14:00.66   77
 92 Smith, Stephen             6 Junior Hoyas          14:00.91   78
 93 Chapman, Preston           8 Junior Dragons        14:01.68   79
 94 Davis, Carson              8 Junior Hoyas          14:02.10   80
 95 Sanford, Avery             8 Clear Creek           14:02.22   81
 96 Dawson, Jack               8 Loganville            14:03.32   82
 97 Smy, Harry                 6 Great Strides         14:04.33
 98 Spada, Brayden             5 Great Strides         14:04.52
 99 Means, Peter               8 Creekland MS          14:04.86   83
100 Jackson, Trent             6 Creekland MS          14:05.37   84
101 Payne, Barry               7 Holy Innocen          14:05.61
102 Geist, Asa                 6 Cherokee Jun          14:08.52   85
103 Graham, Connor             6 Dean Rusk MS          14:09.18   86
104 Murdock, Luca              7 Holy Innocen          14:11.56
105 Campbell, Thomas           7 West Cobb Stampede    14:12.35   87
106 Hunter, Blake              8 Lovinggood MS         14:13.87   88
107 King, Charlie              8 Holy Innocen          14:17.63
108 Neubert, Connor            7 Lakeside MS           14:18.53   89
109 Silva, Tyler               8 Lovinggood MS         14:19.31   90
110 Greenway, Parker           8 Lovinggood MS         14:20.71   91
111 Sweeney, Jonathan          7 Cherokee Jun          14:23.26   92
112 Soupiset, Luke             7 West Cobb Stampede    14:23.90   93
113 Simmerer, Gavin            7 Lakeside MS           14:25.97   94
114 Collinson, Brewer          6 Holy Innocen          14:26.77
115 Vansant, Adam              7 West Cobb Stampede    14:28.29
116 McClelland, Colin          7 Great Strides         14:28.65
117 O'Neal, Shane              5 Great Strides         14:29.62
118 Dominique, Logan           8 Junior Wolverines     14:29.87   95
119 Lyles, Frank               6 Holy Innocen          14:31.26
120 Johnson, Kevin             7 Alpha Crush           14:33.18   96
121 Powser, Cameron            7 Lovinggood MS         14:35.16
122 Welden, William            7 Holy Innocen          14:35.29
123 Neubert, Austin            7 Lakeside MS           14:36.98
124 Aguilar, Tomas             8 Junior Wolverines     14:38.14   97
125 Shinoda, Ace               8 Lovinggood MS         14:38.77
126 Dobbs, Jakob               7 Clear Creek           14:38.88   98
127 Sassenberger, Evan         7 Lovinggood MS         14:39.47
128 Doerr, Andrew              8 Dean Rusk MS          14:39.83   99
129 Lawson, Cater              6 Holy Innocen          14:40.18
130 Chandramohan, Milind       8 Great Strides         14:40.41
131 Ellsworth, Kyle            6 Lovinggood MS         14:41.24
132 Niepoky, Andersson         8 Holy Innocen          14:41.37
133 Peardon, Anthony           8 West Cobb Stampede    14:42.06
134 Taylor, Nat                6 Junior Hoyas          14:44.28  100
135 Heuermann, Tag             7 Otwell MS             14:44.37  101
136 Hilton, Bo                 8 Holy Innocen          14:46.79
137 Coleman, Jimmy             6 Junior Wolverines     14:48.39  102
138 Stevens, Mitchell          6 West Cobb Stampede    14:48.93
139 Waldrep, Hunter            7 Clear Creek           14:49.45  103
140 Bargeron, Ben              6 West Cobb Stampede    14:50.82
141 Heffron, Connor            8 West Cobb Stampede    14:51.38
142 Rice, Evan                 6 Great Strides         14:51.62
143 Mohon, Connor              8 Clear Creek           14:51.69
144 Potluri, Pranav            4 Great Strides         14:51.91
145 Davis, Nate                8 Junior Dragons        14:52.28  104
146 Watson, James              7 Holy Innocen          14:52.32
147 James, Andersson           6 Holy Innocen          14:54.84
148 Jonssen, Scott             8 Renfroe MS            14:55.47  105
149 Raeside, Matthew           8 Holy Innocen          14:56.08
150 Winne, Michael             4 Great Strides         14:58.04
151 Hogben, Ian                7 Renfroe MS            14:58.52  106
152 Mattox, Jacob              6 Otwell MS             14:59.88  107
153 Harrison, Wesley           6 Holy Innocen          15:00.75
154 Haynes, Dylan              8 Junior Dragons        15:01.09
155 Harrison, Brooks           8 Holy Innocen          15:02.03
156 Risco, Zander              7 Creekland MS          15:02.54  108
157 Carroll, Noel              8 Renfroe MS            15:04.34  109
158 White, Nick                7 Riverwatch MS         15:05.40  110
159 Durr, Austin               8 Dean Rusk MS          15:06.02
160 Cottrell, Joshua           8 Junior Dragons        15:06.27
161 Isenbarger, Noah           6 Junior Wolverines     15:07.40  111
162 Schuler, Clint             5 Dean Rusk MS          15:07.74
163 Williams, Matthew          8 Clear Creek           15:09.30
164 Smith, Chandler            8 Junior Dragons        15:09.38
165 Yllescas, David            8 Junior Dragons        15:11.42
166 Dreesen, Liam              7 Renfroe MS            15:12.02  112
167 Logan, Jack                8 Renfroe MS            15:13.40  113
168 Meyer, Jaden               7 Dean Rusk MS          15:14.19
169 Kendall, Nikolas           5 Dean Rusk MS          15:14.30
170 Holmgren, Miller           6 Junior Hoyas          15:14.46
171 Waters, Blane              8 Cherokee Jun          15:15.39
172 Bird, Nathan               8 Clear Creek           15:17.33
173 McLaughlin, Andrew         6 Lakeside MS           15:17.50
174 Bryant, Caleb              6 Junior Dragons        15:17.84
175 Coker, Grey                5 Junior Hoyas          15:18.01
176 Andrade, Zachary           5 Riverwatch MS         15:18.16  114
177 Boyle, James               7 Junior Hoyas          15:18.93
178 Mackintosh, Will           8 Renfroe MS            15:20.91
179 Reimer, Gabe               7 Clear Creek           15:20.99
180 Allemand, Cooper           6 Otwell MS             15:22.91  115
181 Vargas, Leonel             7 Clear Creek           15:23.15
182 Gairing, Michael           5 Riverwatch MS         15:23.88
183 Campbell, Adam             6 Renfroe MS            15:23.97
184 Romanowski, Justin         6 Lakeside MS           15:24.01
185 Vreeland, Julian           6 Junior Dragons        15:24.84
186 Parks, Sean                7 Dean Rusk MS          15:26.81
187 Leonning, Timothy          8 Clear Creek           15:28.28
188 Andrews, Will              6 Otwell MS             15:28.51  116
189 Zaeh, Marshall             6 Riverwatch MS         15:28.60
190 Mabry, Chad                6 Junior Hoyas          15:29.83
191 Desimone, Anthony          6 Junior Wolverines     15:29.95
192 Hulett, Lane               6 Riverwatch MS         15:30.29
193 Collier, Griffin           7 Holy Innocen          15:30.76
194 Irwin-Weyan, Jack          8 Renfroe MS            15:31.03
195 Kerstine, Max              7 West Cobb Stampede    15:31.39
196 Domescik, Jon              7 Holy Innocen          15:31.48
197 Phillips, Jacob            6 Farragut Youth XC     15:32.31  117
198 Acampora, Kyle             7 Junior Hoyas          15:37.58
199 Riggins, Mitchell          8 Junior Wolverines     15:40.20
200 Slabiak, Connor            7 Otwell MS             15:40.91
201 Cappon, Jake               7 Junior Wolverines     15:43.25
202 Stamper, Jr                8 Junior Hoyas          15:43.92
203 Holley, Nathan             5 Riverwatch MS         15:44.26
204 Kulbick, Bobby             7 Great Strides         15:44.58
205 Hugg, Andrew               8 West Cobb Stampede    15:44.99
206 Coulter, Austin            8 Junior Dragons        15:45.16
207 Stockton, Nick             6 Riverwatch MS         15:45.89
208 Kline, Kale                6 Great Strides         15:46.43
209 Mack, Keegan               5 Riverwatch MS         15:47.88
210 Jent, Will                 6 Junior Dragons        15:50.56
211 Hunter, Patrick            8 Lovinggood MS         15:51.26
212 Morris, Will               7 Loganville            15:51.60  118
213 Rolen, Michael             8 Junior Hoyas          15:52.16
214 Williams, Jacob            8 West Cobb Stampede    15:53.82
215 Lander, Hunter             8 Lovinggood MS         15:54.52
216 Bartlett, Paul             8 Lovinggood MS         15:55.56
217 Zorko, Jacob               7 Great Strides         15:55.68
218 Davis, Rocky               6 Riverwatch MS         15:56.23
219 Hurdle, Wilson             6 Creekland MS          15:56.47  119
220 Garity, Noah               8 Cherokee Jun          15:56.90
221 Miller, Jacob              8 Lovinggood MS         15:57.29
222 McDonald, Robert           7 Holy Innocen          16:00.90
223 Garrett, Jared             8 Junior Wolverines     16:01.51
224 McClure, Logan             6 Otwell MS             16:05.42
225 Fairlie, Nathan            8 Alpha Crush           16:05.87  120
226 Loveland, James            7 Junior Wolverines     16:06.39
227 Sherk, Rhett               6 Holy Innocen          16:07.08
228 Brown, William             7 Holy Innocen          16:07.35
229 Reed, Brandon              7 Otwell MS             16:08.19
230 Koebel, Kyle               6 West Cobb Stampede    16:08.93
231 Vaughn, Jackson            8 Renfroe MS            16:09.69
232 Ballentine, Luke           6 Lovinggood MS         16:12.52
233 Lanier, Christian          8 Creekland MS          16:16.01
234 Goodwin, Cameron           7 Clear Creek           16:16.08
235 Boyle, Thomas              5 Junior Hoyas          16:17.12
236 Guinter, Caleb             5 Junior Wolverines     16:20.85
237 Pike, Landon               7 Clear Creek           16:21.00
238 Dunn, Griffin              8 Lovinggood MS         16:24.26
239 Miller, Hayden             6 Lovinggood MS         16:24.60
240 Datil, Angel               5 Riverwatch MS         16:24.76
241 Keenan, Leeny              6 Riverwatch MS         16:24.92
242 Shirley, Nicholas          7 Holy Innocen          16:25.22
243 Burden, Zachary            8 Junior Hoyas          16:25.62
244 Hall, David                6 Lovinggood MS         16:26.04
245 Durbin, Riley              7 Lakeside MS           16:26.61
246 Monaco, Tony               6 West Cobb Stampede    16:29.68
247 Driscoll, Grant            4 Cherokee Jun          16:30.20
248 Jones, Nick                7 Clear Creek           16:37.81
249 Wright, Noah               7 Holy Innocen          16:38.28
250 Gnagey, Gavin              6 Junior Hoyas          16:39.83
251 Rahman, Sadin              7 Lakeside MS           16:41.63
252 Tatum, Mac                 5 Junior Hoyas          16:41.66
253 Urquhart, Harri            5 Junior Hoyas          16:41.84
254 Upchurch, Tyson            7 Otwell MS             16:42.41
255 Weatherford, Tyler         6 Riverwatch MS         16:42.93
256 Smith, Sean                8 Junior Dragons        16:43.77
257 Hufnagel, Joss               Autrey Mill Midd      16:44.51
258 Parker, Isaac              7 Creekland MS          16:44.69
259 Hilton, Britt              6 Holy Innocen          16:46.00
260 Seitz, Ben                 6 Creekland MS          16:47.33
261 Morris, Evan               7 Junior Dragons        16:48.35
262 Fuchs, Brett               6 West Cobb Stampede    16:49.22
263 Gable, Joseph              6 Renfroe MS            16:49.53
264 Mackintosh, Andrew         6 Renfroe MS            16:49.68
265 Reilly, Cooper             4 Cherokee Jun          16:49.84
266 Carr, Soloman                Renfroe MS            16:50.43
267 Lowe, Zach                 8 Junior Hoyas          16:52.44
268 Miller, Josh               7 Riverwatch MS         16:52.78
269 Collins, Ian               6 Otwell MS             16:53.78
270 Randall, Owen              6 Junior Hoyas          16:54.18
271 Campbell, Collin           6 Riverwatch MS         16:55.90
272 Clements, Ryan             8 Junior Dragons        16:58.32
273 O'Sullivan, Brendan        7 Otwell MS             16:58.59
274 Womack, Gabe               6 Wildwood Chr          17:00.07
275 Crawford, Andrew           5 Junior Hoyas          17:02.38
276 Moore, Cole                8 Junior Dragons        17:03.28
277 Brannon, Christian         7 Junior Dragons        17:03.43
278 Godwin, Jake               7 Holy Innocen          17:04.15
279 Pishock, Zach              7 Otwell MS             17:05.28
280 Fryburger, Jackson         7 Holy Innocen          17:06.22
281 Keller, Andrew             7 Holy Innocen          17:06.97
282 Brown, Fred                  Renfroe MS            17:07.72
283 Hartman, Riley               Dean Rusk MS          17:07.92
284 Nix, John                  7 Clear Creek           17:10.14
285 McLaughlin, Jonah          6 Otwell MS             17:10.71
286 Dodson, Will               6 Junior Dragons        17:12.38
287 Burch, Joseph              7 Clear Creek           17:12.56
288 Shaheen, Rj                6 Otwell MS             17:13.27
289 Meyer, Ben                 6 Junior Wolverines     17:14.01
290 Pace, Cal                  6 Creekland MS          17:15.59
291 Shorter, Sidney              Junior Dragons        17:15.75
292 Scott, Colby (Topher)      7 Otwell MS             17:16.49
293 Foster, Nathan             8 Junior Wolverines     17:16.76
294 Blaich, Daniel             6 Renfroe MS            17:30.00
295 Lindler, Ethan             7 West Cobb Stampede    17:30.92
296 Spurlin, Will              7 Dean Rusk MS          17:31.59
297 Kline, Grayson             3 Great Strides         17:38.09
298 Weatherby, Stephen         7 Cherokee Jun          17:38.81
299 Waisath, Ashton            6 Lakeside MS           17:41.07
300 Mares, Fidel               8 Otwell MS             17:43.44
301 Potluri, Aditya            6 Great Strides         17:46.43
302 Hayes, Zachery             7 Clear Creek           17:46.67
303 Ford, Mason                6 Wildwood Chr          17:47.86
304 Wray, George               6 Holy Innocen          17:48.64
305 Meyer, Nicholas            7 Otwell MS             17:56.23
306 Fowler, Blaine             8 Junior Dragons        17:56.93
307 Cole, Ethan                6 Clear Creek           17:57.79
308 Dodge, Dallas              6 West Cobb Stampede    18:00.13
309 Palakodeti, Kaushik        6 Lakeside MS           18:00.38
310 Bell, Devin                7 Lovinggood MS         18:00.91
311 Smith, Slade               6 West Cobb Stampede    18:03.29
312 Danforth, Douglas          7 Clear Creek           18:07.22
313 Hendrix, Dj                7 Junior Dragons        18:07.26
314 Goss, Chase                7 Junior Dragons        18:07.71
315 McClellan, Stephen           Renfroe MS            18:15.34
316 Lee, Paul                  7 Otwell MS             18:15.51
317 Huaman IV, Simon           7 West Cobb Stampede    18:20.24
318 Thornton, Bryce            6 Lakeside MS           18:24.79
319 Coetzee, Tiernan           7 Renfroe MS            18:26.10
320 Helms, Josh                7 Dean Rusk MS          18:34.16
321 Janke, Patrick             7 Lovinggood MS         18:34.21
322 Todd, Morgan               7 Clear Creek           18:37.41
323 Hugg, Nicholas             6 West Cobb Stampede    18:37.60
324 Torchia, Nick              7 Lakeside MS           18:54.88
325 Godwin, Ashton             6 Lovinggood MS         18:58.12
326 Mayeux, Noah               6 Lovinggood MS         19:11.76
327 Wood, Duncan               7 Lovinggood MS         19:13.05
328 Blanton, Jonathan          6 Cherokee Jun          19:14.34
329 Adams, Joseph              7 Junior Dragons        19:14.61
330 Hardison, Reagan           6 Junior Dragons        19:14.79
331 Adams, Wesley              6 Wildwood Chr          19:17.01
332 Martinez, Tucker           8 Junior Dragons        19:20.58
333 Beguiristian, Liam         5 Riverwatch MS         19:47.44
334 Verma, Pat                 7 Otwell MS             19:49.74
335 Korowotney, Alex           6 Junior Dragons        19:53.04
336 Nasr, Ryan                 6 West Cobb Stampede    19:53.83
337 Maguire, Liam              6 Holy Innocen          19:55.75
338 Gardner, Brayden           8 Cherokee Jun          20:34.75
339 Hilemon, Landon            7 Dean Rusk MS          20:49.43
340 Hergert, Diego             6 West Cobb Stampede    21:18.63
341 Schachte, Jakob            7 Lakeside MS           21:23.55
342 Downes, Mathew             8 West Cobb Stampede    21:50.51
343 Gouge, Gunner              8 Loganville            22:05.28  121
344 Popham, Ben                6 Creekland MS          25:24.47
345 Galloway, Dylan            6 Clear Creek           25:49.56
346 Watkins, Colby             7 Clear Creek           27:36.85

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Men
   1 Great Strides                36    1    4    6   11   14   15   20
      Total Time:    59:13.10
         Average:    11:50.62
   2 Junior Hoyas                142    2    9   17   36   78   80  100
      Total Time:  1:02:46.37
         Average:    12:33.28
   3 Holy Innocents' Episcopal   145   16   27   30   33   39   60   70
      Total Time:  1:03:59.69
         Average:    12:47.94
   4 Alpha Crush Running Club    187    7   10   25   49   96  120
      Total Time:  1:04:36.46
         Average:    12:55.30
   5 West Cobb Stampede          197   12   26   34   57   68   87   93
      Total Time:  1:05:00.38
         Average:    13:00.08
   6 Riverwatch MS               200   22   28   40   41   69  110  114
      Total Time:  1:05:19.93
         Average:    13:03.99
   7 Dean Rusk MS                216   18   35   44   56   63   86   99
      Total Time:  1:05:25.81
         Average:    13:05.17
   8 Farragut Youth XC           224    5   23   24   55  117
      Total Time:  1:06:04.59
         Average:    13:12.92
   9 Junior Wolverines           229    3   13   21   95   97  102  111
      Total Time:  1:05:43.00
         Average:    13:08.60
  10 Junior Dragons              250   29   42   50   54   75   79  104
      Total Time:  1:06:34.44
         Average:    13:18.89
  11 Cherokee Junior Warriors    252   38   43   51   58   62   85   92
      Total Time:  1:06:30.69
         Average:    13:18.14
  12 Clear Creek Middle (Gilme   260    8   37   61   73   81   98  103
      Total Time:  1:06:39.18
         Average:    13:19.84
  13 Lakeside MS                 272   47   48   53   59   65   89   94
      Total Time:  1:06:54.06
         Average:    13:22.82
  14 Lovinggood MS               321   31   64   66   72   88   90   91
      Total Time:  1:08:10.09
         Average:    13:38.02
  15 Creekland MS                327   32   52   76   83   84  108  119
      Total Time:  1:08:25.09
         Average:    13:41.02
  16 Loganville Middle School    386   19   46   82  118  121
      Total Time:  1:17:41.44
         Average:    15:32.29
  17 Otwell MS                   404   45   74   77  101  107  115  116
      Total Time:  1:10:52.12
         Average:    14:10.43
  18 Renfroe MS                  458   67   71  105  106  109  112  113
      Total Time:  1:12:21.07
         Average:    14:28.22



Event 2  Girls 3200 Meter Run CC Middle School
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Patterson, Caroline        8 Great Strides         12:20.28    1
  2 Ellsworth, Grace           8 Lovinggood MS         12:29.95    2
  3 Rindt, Abby                8 Great Strides         12:42.69    3
  4 Vuckovicz, Katherine         Unattached            12:49.97
  5 Coombs, Naomi              7 Clear Creek           12:53.69    4
  6 Wehrenberg, Sierra         8 Lovinggood MS         13:04.07    5
  7 Filipek, Isabel            7 Alpha Crush           13:09.11    6
  8 Mclean, Katelyn            7 Alpha Crush           13:10.87    7
  9 Harris, Caroline           6 Junior Wolverines     13:12.09    8
 10 Kline, Emma                8 Great Strides         13:13.39    9
 11 Johnson, Miranda           8 Loganville            13:16.70   10
 12 Ravenscraft, Maddy         8 Junior Hoyas          13:38.19   11
 13 McLaughlin, Ally           8 Lakeside MS           13:38.72   12
 14 Baker, Sophia              8 Lakeside MS           13:38.98   13
 15 Knickerbocker, Kayla       8 Junior Hoyas          13:42.01   14
 16 DeNardo, Jordyn            7 Great Strides         13:43.82   15
 17 Brennan, Siena             5 Great Strides         13:44.01   16
 18 Muse, Kami                 8 Junior Wolverines     13:44.22   17
 19 Copeland, Sydney           8 Lakeside MS           13:45.68   18
 20 Sheffield, Morgan Grace    5 Great Strides         13:49.18   19
 21 Delay, Royal               8 Lovinggood MS         13:59.08   20
 22 Ptacek, Isabel             8 Junior Wolverines     14:02.16   21
 23 Hambacker, Erica           8 Great Strides         14:07.85   22
 24 Ward, Kate                 8 Great Strides         14:11.15
 25 Johnson, Alesia            7 Dean Rusk MS          14:11.41   23
 26 Desimone, Ashley           8 Junior Wolverines     14:14.16   24
 27 Carlson, Jordan            8 Junior Hoyas          14:16.15   25
 28 Maynard, Courtney          7 Junior Wolverines     14:18.33   26
 29 Sexton, Rachel             8 Junior Wolverines     14:20.78   27
 30 Pitkins, Lauren            8 Junior Dragons        14:24.78   28
 31 Maynard, Bethanne          5 Junior Wolverines     14:25.43   29
 32 Lyles, Caroline            8 Holy Innocen          14:28.75   30
 33 Ehmig, Madison             7 Dean Rusk MS          14:29.83   31
 34 Stone, Anslee              6 Junior Dragons        14:36.49   32
 35 Trumble, Eslen             7 Lovinggood MS         14:36.68   33
 36 Romanowski, Ashley         8 Lakeside MS           14:39.75   34
 37 Hanley, Maeve              8 Lakeside MS           14:44.20   35
 38 McTyre, Elizabeth          8 Creekland MS          14:44.28   36
 39 Milstead, Megan            7 Lakeside MS           14:50.90   37
 40 Funk, Ansleigh             8 Great Strides         14:51.28
 41 McNair, Jessica            8 Holy Innocen          14:52.00   38
 42 DeLuca, Virginia           7 Junior Wolverines     14:52.11
 43 Connelly, Reese            7 Lovinggood MS         14:53.43   39
 44 Kostka, Lily               8 Renfroe MS            14:53.45   40
 45 Shade, Jana                8 Junior Wolverines     14:53.75
 46 Shipley, Ava               6 Creekland MS          14:54.23   41
 47 McNemar, Ericka            8 Junior Dragons        15:00.72   42
 48 McVey, Savannah            8 Junior Hoyas          15:04.36   43
 49 Vaughn, Phoebe             8 Great Strides         15:06.38
 50 Holcomb, Madison           7 Lakeside MS           15:12.43   44
 51 Goodwin, Alyssa            8 Clear Creek           15:13.73   45
 52 Nelson, Annie              7 Junior Hoyas          15:16.76   46
 53 Wheatly, Maddie            8 Great Strides         15:21.51
 54 Linard, Megan              8 Junior Hoyas          15:22.30   47
 55 Warren, Anna               8 Lovinggood MS         15:22.43   48
 56 Murray, Rachel             7 Junior Wolverines     15:24.48
 57 Willis, Sarah              7 Clear Creek           15:26.57   49
 58 Rindt, Ella                7 Great Strides         15:27.09
 59 Canter, Annalei            7 Junior Hoyas          15:27.13   50
 60 Flynn, Maya                8 Great Strides         15:28.61
 61 Rains, Mary                7 Alpha Crush           15:30.23   51
 62 Williams, Caroline         6 Holy Innocen          15:31.44   52
 63 Dietzel, Tara              6 Cherokee Jun          15:34.57   53
 64 Rodriguez, Veronica        7 Loganville            15:37.30   54
 65 Tillery, Hannah            6 Junior Wolverines     15:38.51
 66 Sexton, Hannah             8 Junior Wolverines     15:39.06
 67 Vreeland, Izzy               Unattached            15:40.04
 68 Wetmore, Morgan            8 Cherokee Jun          15:40.52   55
 69 Fiore, Lauren              8 Loganville            15:41.96   56
 70 Aber, Emerson              5 Great Strides         15:44.55
 71 Kewin, Delaney             6 Junior Hoyas          15:45.46
 72 Taylor, Sarah              8 Lakeside MS           15:46.39
 73 Presten, Rachel            7 Lakeside MS           15:46.60
 74 McNearney, Ansley          8 Junior Hoyas          15:47.41
 75 Aber, Madison              8 Great Strides         15:48.14
 76 Keller, Ansley             6 Holy Innocen          15:49.00   57
 77 Culbreth, Emma             5 Great Strides         15:49.06
 78 Chichester, Riley          5 Great Strides         15:49.95
 79 Gerdes, Allison            7 Dean Rusk MS          15:50.69   58
 80 Harnage, Jennifer          8 Lovinggood MS         15:54.01   59
 81 Byers, Riley               8 Junior Wolverines     15:59.66
 82 King, Elizabeth            6 Junior Dragons        15:59.86   60
 83 Beno, Rachael              8 West Cobb Stampede    16:01.59   61
 84 Stevenson, Natalie         6 Junior Hoyas          16:02.25
 85 Stevenson, Ashlyn          8 Junior Hoyas          16:02.32
 86 Johnson, Zoey              7 Otwell MS             16:05.42   62
 87 Rogers, Sussanna           6 Dean Rusk MS          16:06.15   63
 88 Hunt, Ashley               7 Lakeside MS           16:08.82
 89 Goforth, Lexi              7 Clear Creek           16:11.93   64
 90 Thurman, Emma              7 Clear Creek           16:12.28   65
 91 Lopez, Mary                7 Otwell MS             16:15.90   66
 92 Calhoun, Caitlin           6 Wildwood Chr          16:17.96
 93 Patton, Rachel             7 Holy Innocen          16:18.31   67
 94 Warta, Reece               7 Lakeside MS           16:19.54
 95 Nwasike, Adaiba            8 Lovinggood MS         16:20.04
 96 Vanderver, Kate            6 Holy Innocen          16:20.17   68
 97 Mortensen, Elena           7 Lovinggood MS         16:23.26
 98 Lowe, Maddie               8 Holy Innocen          16:23.84   69
 99 Lykins, Olivia             7 Clear Creek           16:23.96   70
100 Cobb, Sydney               8 Lakeside MS           16:24.54
101 Reece, Ashley              8 Junior Hoyas          16:26.71
102 Logan, Tyler               7 Lovinggood MS         16:27.29
102 Shakthy, Esha              6 Riverwatch MS         16:27.29   71
104 Brooks, Ava                6 Lovinggood MS         16:30.11
105 Joseph, Marcella           7 Loganville            16:31.61   72
106 Jablon, Abigail            6 Holy Innocen          16:32.89
107 Goelz, Allie               7 West Cobb Stampede    16:33.06   73
108 Wallin, Megan              7 Creekland MS          16:34.24   74
109 McGinley, Maggie           6 Lakeside MS           16:35.50
110 Baker, Jaquelyn            6 Lakeside MS           16:35.63
111 Kunst, Meghan              7 Junior Hoyas          16:35.92
112 Dustin, Aunna              6 Creekland MS          16:39.03   75
113 Acampora, Emily            6 Junior Hoyas          16:39.57
114 Yonk, Mary Beth            8 Lakeside MS           16:44.28
115 Carlson, Alexis            5 Junior Hoyas          16:47.51
116 Moroney, Sydney            8 Otwell MS             16:52.84   76
117 Valdez, Maria              7 Junior Hoyas          16:53.54
118 Wadsworth, Maggie          8 Lovinggood MS         16:53.82
119 Paulson Lovato, Bella      7 West Cobb Stampede    16:53.88   77
120 McElroy, Audrey            6 Otwell MS             16:55.40   78
121 Yonk, Susanna              6 Lakeside MS           16:55.57
122 Kitchen, Ella              6 Great Strides         16:55.69
123 Thurston, Kate             8 Lovinggood MS         16:56.29
124 Janssen, Brooke            6 Renfroe MS            16:56.73   79
125 Ghorley, Jaden             4 Cherokee Jun          16:58.56   80
126 Smith, Jada                7 Loganville            16:58.85   81
127 Winn, Maisy                8 Renfroe MS            16:59.64   82
128 Taft, Jordan               6 Holy Innocen          16:59.71
129 Herbert, Jessica           7 Cherokee Jun          17:00.49   83
130 Grogan, Helen              5 Riverwatch MS         17:01.00   84
131 Frady, Lyla                4 Cherokee Jun          17:02.35   85
132 Dietter, Rileigh           8 Lovinggood MS         17:02.50
133 Brantley, Abigail          8 West Cobb Stampede    17:04.49   86
134 Palmer, Hannah             7 Junior Dragons        17:05.43   87
135 Delucca, Isabella          6 West Cobb Stampede    17:05.46   88
136 Willbur, Claire            8 Cherokee Jun          17:06.10   89
137 LaCotti, Addie             7 Junior Wolverines     17:07.49
138 Unger, Ella                5 Riverwatch MS         17:09.49   90
139 Perry, Reegan              6 Junior Hoyas          17:10.50
140 Wright, Lexie              8 Junior Dragons        17:10.53   91
141 Reddy, Nidhi               5 Riverwatch MS         17:14.55   92
142 Cullens, Gia               6 Holy Innocen          17:16.08
143 Reddy, Nishta              5 Riverwatch MS         17:17.83   93
144 Mavor, Kailtyn             6 Junior Hoyas          17:19.63
145 Warrick, Savannah          7 Holy Innocen          17:23.42
146 DeLuca, Maddie             6 Junior Wolverines     17:24.19
147 Varzi, Tara                8 Holy Innocen          17:25.06
148 Weir, Zoey                 7 Junior Hoyas          17:26.04
149 Boland, Marisa             8 Clear Creek           17:27.28   94
150 Shade, Kendal              6 Junior Wolverines     17:28.82
151 Hensley, Chloe             8 Clear Creek           17:29.08
152 Haley, Julia               7 Alpha Crush           17:29.84   95
153 McGruder, Ansley           6 West Cobb Stampede    17:31.43   96
154 Fierle, Kaitlyn            6 Lakeside MS           17:33.70
155 Calabretta, Hannah         8 Clear Creek           17:36.99
156 Fagan, Paige               6 Otwell MS             17:37.13   97
157 Stout, Sydney              6 Holy Innocen          17:38.19
158 Strand, Destiny            7 Loganville            17:39.11   98
159 Maxwell, Alyssa-Kate       7 Lovinggood MS         17:39.57
160 Pruitt, Autumn             7 Cherokee Jun          17:40.75   99
161 Schrock, Abigail           6 Holy Innocen          17:43.73
162 Jones, Bobbie              7 Clear Creek           17:43.81
163 Horn, Ally                 8 Lovinggood MS         17:46.45
164 McKown, Louise             6 Holy Innocen          17:47.88
165 Roy, Abigail               7 West Cobb Stampede    17:48.43  100
166 Cartos, Cierra             7 Clear Creek           17:48.50
167 Grugan, Maddy              7 Creekland MS          17:50.02  101
168 Vitalis, Jaiden              Renfroe MS            17:50.51  102
169 Stamper, Regan             7 Junior Hoyas          17:52.62
170 Parry, Alexis              8 Lovinggood MS         17:53.99
171 Quartel, Anna Claire       7 Junior Hoyas          17:54.70
172 Hill, Savannah             7 Creekland MS          17:56.00  103
173 Hamer, McLean              7 Holy Innocen          17:56.53
174 Ayana, Hywot               8 Holy Innocen          17:56.64
175 Binion, Kira               6 Otwell MS             17:57.43  104
176 McCollum, Emily            8 Lovinggood MS         17:58.26
177 Wells, Reagan              7 Junior Wolverines     17:59.01
178 Vaughan, Meredith          8 Lovinggood MS         17:59.41
179 Causey, Caroline           7 Holy Innocen          18:00.52
180 Morain, Devon              6 Holy Innocen          18:00.64
181 Smith, Ivey                8 Cherokee Jun          18:01.54
182 Vogt, Laura                7 Lovinggood MS         18:02.24
183 Labouchere, Adina          6 Renfroe MS            18:03.37  105
184 Williams, Reagan           6 Lakeside MS           18:03.67
185 Grove, Kelli               8 Lovinggood MS         18:04.26
186 Heuermann, Sarah Lynn      6 Otwell MS             18:05.39  106
187 Fiedler, Katriina          5 Riverwatch MS         18:07.14  107
188 Sudlow, Maddy              7 Holy Innocen          18:09.90
189 Vincent, Hannah            8 Junior Dragons        18:12.73  108
190 Hinrichs, Pasquale         7 Junior Hoyas          18:13.45
191 Andrey, Victoria           8 Alpha Crush           18:14.25  109
192 Kearns, Karolina           6 Junior Dragons        18:16.67
193 Patel, Isha                7 West Cobb Stampede    18:17.19
194 Williams, Emily            6 Renfroe MS            18:17.46  110
195 Greene, Kerrigan           8 Dean Rusk MS          18:18.68  111
196 Bell, Madelin              8 Junior Hoyas          18:24.28
197 Powell, Sophie             6 Renfroe MS            18:27.20  112
198 Bearden, Tiffany           8 Junior Dragons        18:32.54
199 Wilson, Emily Joe          6 Creekland MS          18:32.75  113
200 Pellegrini, Sophia         6 Holy Innocen          18:32.83
201 Reid, Gsbriella            7 Loganville            18:32.88  114
202 Brantley, Katherine        8 West Cobb Stampede    18:33.69
203 Gaudet, Addie              7 Holy Innocen          18:36.48
204 Hoek, Sarah                7 Clear Creek           18:36.58
205 Russell, Maddy             7 Creekland MS          18:40.86
206 Bowen, Olivia              8 Lakeside MS           18:41.99
207 Rolen, Jenna               6 Junior Hoyas          18:42.73
208 Dustin, Malia              7 Creekland MS          18:44.33
209 Garcia, Edith              7 West Cobb Stampede    18:45.89
210 Gullapalli, Ramya          6 Riverwatch MS         18:50.17  115
211 Conti, Kathryn             5 Riverwatch MS         18:50.67
212 Franks, Roxy               8 Junior Hoyas          18:53.16
213 Soro, Annabella            8 Junior Wolverines     18:57.91
214 Waters, Chloe              6 Cherokee Jun          18:58.50
215 Tucker, Katelyn            7 Junior Dragons        19:02.52
216 Polk, Carley               6 West Cobb Stampede    19:04.11
217 Meyer, Erin                5 Cherokee Jun          19:06.58
218 Moran, Alyssa              8 Junior Wolverines     19:07.84
219 Dirrim, Bekah              6 Creekland MS          19:08.85
220 Doucette, Samantha         8 Lovinggood MS         19:10.08
221 Leenerts, Emma             5 Cherokee Jun          19:10.68
222 Duvaris, Eva               8 Junior Hoyas          19:11.20
223 Whittemore, Emily          6 Junior Hoyas          19:12.18
224 Brantley, Grace            8 West Cobb Stampede    19:13.31
225 Castleberry, Alexis        7 Creekland MS          19:13.73
226 Lucas, Eliza               8 Junior Wolverines     19:14.32
227 Brown, Juliana             5 Cherokee Jun          19:18.37
228 Williams, Galia            6 West Cobb Stampede    19:20.87
229 Smith, Gabriella           6 Junior Hoyas          19:21.93
230 Coulter, Caitlyn           6 Junior Dragons        19:22.01
231 Tucker, Caitlin            8 Junior Wolverines     19:24.48
232 Laine, Kathleen            8 Junior Hoyas          19:34.07
233 Melvin, Reese              8 Junior Dragons        19:37.64
234 Putman, Caroline           7 Renfroe MS            19:38.80
235 Crump, Lizzy               6 Junior Hoyas          19:40.81
236 Lankford, Katy             5 Junior Hoyas          19:42.50
237 Holbrook, Avery            6 West Cobb Stampede    19:45.84
238 Martinez, Claudia          8 West Cobb Stampede    19:50.00
239 Franklin, Chloe            5 Riverwatch MS         19:51.62
240 Faulk, Addison             8 Lakeside MS           19:56.69
241 Zerylnick, Alex            7 Loganville            20:03.66
242 Spain, Aryn                5 Riverwatch MS         20:04.14
243 Needham, Katherine         8 Lovinggood MS         20:06.40
244 Cannon, Mary               7 Junior Hoyas          20:08.77
245 Fernandez, Alexis          7 Creekland MS          20:11.86
246 Lankford, Kathleen         5 Junior Hoyas          20:11.96
247 McKenna, Kate              5 Riverwatch MS         20:14.27
248 Pickles, Emma              6 Junior Hoyas          20:14.34
249 O'Connell, Emily           7 Junior Hoyas          20:16.31
250 Bruce, Ava                 6 Junior Dragons        20:18.21
251 DiSalle, Rachel            6 West Cobb Stampede    20:19.01
252 Thai, Ashley               6 West Cobb Stampede    20:20.78
253 Doleys, Hayden             7 Junior Hoyas          20:30.33
254 Houck, Katherine           6 Junior Dragons        20:37.49
255 Fair, Reagan               6 West Cobb Stampede    20:44.37
256 Duncan, Kristy             8 West Cobb Stampede    20:49.39
257 Payne, Caylin              6 Dean Rusk MS          20:51.05  116
258 Clark, Alie                6 Junior Hoyas          20:54.81
259 O'Conner, Caitlin          6 Dean Rusk MS          21:02.84  117
260 Pennington, Maggie         8 Renfroe MS            21:08.05
261 Jones, Summer              7 Junior Dragons        21:11.13
262 Coriell, Kelsey            5 Riverwatch MS         21:11.95
263 Vice, Evangeline           6 West Cobb Stampede    21:12.09
264 Shirley, Madi              6 Holy Innocen          21:15.31
265 White, Megan               8 Junior Hoyas          21:19.90
266 Bramlett, Sarah              Junior Dragons        21:30.35
267 Womack, Elizabeth          8 Wildwood Chr          21:32.18
268 Watson, Rachel             6 Junior Dragons        21:34.57
269 Guidry, Angel              8 Clear Creek           21:49.35
270 Spector, Chloe             7 Loganville            21:55.21
271 Kelly, Ansley                Dean Rusk MS          21:56.50
272 Ellis, Jordan              8 Lakeside MS           22:04.83
273 Morton, Taylor             6 Junior Hoyas          22:07.40
274 Pilcher, Megan             7 West Cobb Stampede    22:09.10
275 White, Reagan              6 Junior Dragons        22:19.89
276 Whitmire, Gracie           7 Junior Wolverines     22:27.46
277 Ott, Caroline              7 Clear Creek           22:27.84
278 Jones, Kelsey              8 Junior Dragons        22:38.13
279 Condon, Parker               Renfroe MS            22:49.26
280 Goodman, Bridget           6 Renfroe MS            22:49.52
281 Taylor, Vinessa            6 Renfroe MS            24:22.71
282 Coad, Emmalee              8 Loganville            24:29.17
283 Johnson, Taylor            6 Lakeside MS           25:32.14
284 Mayeux, Kate               8 Lovinggood MS         27:52.38
285 Vice, Anastasia            8 West Cobb Stampede    32:57.41

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Women
   1 Great Strides                44    1    3    9   15   16   19   22
      Total Time:  1:05:44.19
         Average:    13:08.84
   2 Junior Wolverines            96    8   17   21   24   26   27   29
      Total Time:  1:09:30.96
         Average:    13:54.20
   3 Lovinggood MS                99    2    5   20   33   39   48   59
      Total Time:  1:09:03.21
         Average:    13:48.65
   4 Lakeside MS                 112   12   13   18   34   35   37   44
      Total Time:  1:10:27.33
         Average:    14:05.47
   5 Junior Hoyas                139   11   14   25   43   46   47   50
      Total Time:  1:11:57.47
         Average:    14:23.50
   6 Clear Creek Middle (Gilme   227    4   45   49   64   65   70   94
      Total Time:  1:15:58.20
         Average:    15:11.64
   7 Holy Innocents' Episcopal   244   30   38   52   57   67   68   69
      Total Time:  1:16:59.50
         Average:    15:23.90
   8 Junior Dragons              249   28   32   42   60   87   91  108
      Total Time:  1:17:07.28
         Average:    15:25.46
   9 Alpha Crush Running Club    268    6    7   51   95  109
      Total Time:  1:17:34.30
         Average:    15:30.86
  10 Loganville Middle School    273   10   54   56   72   81   98  114
      Total Time:  1:18:06.42
         Average:    15:37.29
  11 Dean Rusk MS                286   23   31   58   63  111  116  117
      Total Time:  1:18:56.76
         Average:    15:47.36
  12 Creekland MS                327   36   41   74   75  101  103  113
      Total Time:  1:20:41.80
         Average:    16:08.36
  13 Cherokee Junior Warriors    356   53   55   80   83   85   89   99
      Total Time:  1:22:16.49
         Average:    16:27.30
  14 Otwell MS                   379   62   66   76   78   97  104  106
      Total Time:  1:23:46.69
         Average:    16:45.34
  15 West Cobb Stampede          385   61   73   77   86   88   96  100
      Total Time:  1:23:38.48
         Average:    16:43.70
  16 Renfroe MS                  408   40   79   82  102  105  110  112
      Total Time:  1:24:43.70
         Average:    16:56.74
  17 Riverwatch MS               430   71   84   90   92   93  107  115
      Total Time:  1:25:10.16
         Average:    17:02.04