Meet Results - USATF XC Developmental Meet #4 - Boundary Waters Park - October 24, 2015

USATF GA XC - Developmental Meet #4 - 10/24/2015
Boundary Waters Park

Event 1  2000 Meter Run CC 8 & Under Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schlaupitz, Brynn          8 Alpha Crush            9:37.84
  2 Higgins, Addison           8 Etowah Youth           9:46.72
  3 Savage, Lilly              8 Woodstock Yo           9:49.56
  4 Curtis, Kamoree            8 JackRabbit Track      10:02.42
  5 Sarden, Haley              7 East Cobb Ch          10:09.02
  6 Bryant, Lorelei            8 Ptc Flash             10:13.27    1
  7 Turnier, Abby              8 Ptc Flash             10:19.78    2
  8 Scales, Rihanna            7 Neon Runners          10:20.31
  9 Norris, Ryan               8 Alpha Crush           10:25.38
 10 Old, Mallory               8 Walton Youth          10:30.09
 11 Thomason, Sasha            8 Jefferson Pa          10:30.18
 12 Kallbreier, Taylor         7 Etowah Youth          10:32.55
 13 Ezell, Alena               8 Etowah Youth          10:37.93
 14 Chiabotti, Mia             7 Dekalb Trailblazers   10:42.19
 15 Trask, Nanea               8 Lassiter Jr CC        10:46.87
 16 Herring, Kaitlyn           7 Jefferson Pa          10:50.29
 17 King, Lainey               8 Walton Youth          11:04.36
 18 Ohonde, Megan              8 Ptc Flash             11:21.90    3
 19 Scales, Brihanna           7 Neon Runners          11:34.11
 20 Anderson, Vivian           7 Ptc Flash             11:36.43    4
 21 Bryant, Genevieve          6 Ptc Flash             11:39.92    5
 22 Boestfleish, Grace         7 Marietta Tra          11:54.41
 23 North, Sarah               8 Elite Striders        11:57.14
 24 Eaker, Allie               7 JackRabbit Track      12:00.42
 25 Cuneo, Grace               8 Ptc Flash             12:02.29    6
 26 Burke, Gianna              7 Marietta Tra          12:02.43
 27 Kelley, Mikayla            8 Quicksilver           12:26.61
 28 Mason, Ally                8 Dekalb Trailblazers   12:34.77
 29 Vela, Liliana              8 Walton Youth          12:38.09
 30 Brass, Mary Lily           8 Dekalb Trailblazers   12:44.85
 31 Al-Ghani, Myah             7 JackRabbit Track      12:45.15
 32 Blocker, Agatha            8 Lassiter Jr CC        13:00.66
 33 Parker, Sadie              8 Creekview Jr          13:15.63
 34 Eddy, Jordan               8 HeartsoleRC           13:39.96
 35 Witten, Layyan             6 JackRabbit Track      13:40.40
 36 Wisdom, Luci               8 Lassiter Jr CC        13:41.38
 37 Cuneo, Ella                6 Ptc Flash             13:41.40    7
 38 Watson, Caroline           7 HeartsoleRC           13:47.83
 39 Maturine, Madison          8 Etowah Youth          13:59.05
 40 Anderson, Gretchen         8 Ptc Flash             14:00.06    8
 41 Hoeller, Amelia            6 Walton Youth          14:19.13
 42 Johnson, Alexandria        6 Neon Runners          15:04.03
 43 Clay, Emma                 6 Creekview Jr          15:04.82
 44 Frizzell, Madeline         7 Ptc Flash             15:19.41    9
 45 Hurd, Sierra               7 Neon Runners          19:50.51

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Ptc Flash                    15    1    2    3    4    5    6    7    8    9
      Total Time:    55:11.30
         Average:    11:02.26


Event 2  2000 Meter Run CC 8 & Under Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Clark            8 Ptc Flash              8:44.89    1
  2 Busbin, Alexander          8 E-1 Track Club         9:12.34
  3 Comsudes, Sam              7 Marietta Tra           9:17.16
  4 Douglas, Jonah             8 Walton Youth           9:28.46    2
  5 Brush, Brock               8 Jefferson Pa           9:29.53
  6 McDonald, Bowen            8 Elite Striders         9:29.94
  7 Davis, Jonathan            8 Walton Youth           9:35.43    3
  8 Sarden, Aidan              8 East Cobb Ch           9:52.01
  9 Stricklin, Daniel          7 Walton Youth           9:53.24    4
 10 Albano, Alexander          7 Marietta Tra           9:55.25
 11 Newell, Grayson            8 Creekview Jr          10:03.92
 12 Carey, Anderson            8 Walton Youth          10:06.14    5
 13 Lippers, Will              8 Etowah Youth          10:30.61    6
 14 Fletcher, Ethan            8 Etowah Youth          10:39.26    7
 15 Brooks, Reese              8 Creekview Jr          10:41.12
 16 Newman, Brandon            7 Bremen Recre          10:52.06
 17 Brooks, Ezra               7 Walton Youth          10:52.09    8
 18 Rhodes, Zayne              8 Jefferson Pa          10:54.84
 19 Ellingson, Thijs           7 Etowah Youth          10:57.73    9
 20 Mehio, Jade                7 Ptc Flash             10:58.98   10
 21 Sheehy, Donovan            8 Alpha Crush           10:59.36
 22 Deslyper, William          7 Ptc Flash             11:09.26   11
 23 Fuller, Clay               7 Bremen Recre          11:18.16
 24 Herring, Brady             7 Ptc Flash             11:22.16   12
 25 Turner, Troy               7 Creekview Jr          11:28.11
 26 Thomas, Oren               7 Etowah Youth          11:34.83   13
 27 Hicks, Aidan               8 Alpha Crush           11:37.86
 28 Nobles, Quinn              7 Alpha Crush           11:38.78
 29 Duffie, Julian             7 Alpha Crush           11:41.90
 30 Jung, Luke                 7 Lassiter Jr CC        11:54.69   14
 31 Bray, Brockton             8 Jefferson Pa          11:59.07
 32 Carlin, Avery              7 Walton Youth          12:03.96   15
 33 Baker, Emory               7 Neon Runners          12:05.62
 34 Diedrich, Hunter           6 Ptc Flash             12:12.99   16
 35 Haffner, Ki                8 Etowah Youth          12:23.62   17
 36 Thomas, Jeremiah           7 Etowah Youth          12:56.09   18
 37 Thomas, Jordan             6 Etowah Youth          12:56.48   19
 38 Cash, Lincoln              8 Jefferson Pa          13:06.91
 39 Babish, Peter              6 Lassiter Jr CC        13:07.04   20
 40 Murray, Christian          7 Lassiter Jr CC        13:39.92   21
 41 Blocker, Lucas             7 Lassiter Jr CC        13:53.72   22
 42 Simmons, Grady             6 Lassiter Jr CC        13:55.10   23
 43 Mayfield, Ben              6 Lassiter Jr CC        13:59.70   24
 44 Norcutt, Bryce             6 JackRabbit Track      14:04.15
 45 Cockrell, Sam              5 Lassiter Jr CC        14:07.20   25
 46 Johnson, Will              6 Elite Striders        14:24.82
 47 Finley, Douglas            6 JackRabbit Track      14:53.58
 48 Hambrick, Garrett          5 Walton Youth          15:04.16   26

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton Youth                 22    2    3    4    5    8   15   26
      Total Time:    49:55.36
         Average:     9:59.08
   2 Ptc Flash                    50    1   10   11   12   16
      Total Time:    54:28.28
         Average:    10:53.66
   3 Etowah Youth Track Club      52    6    7    9   13   17   18   19
      Total Time:    56:06.05
         Average:    11:13.21
   4 Lassiter Jr CC              100   14   20   21   22   23   24   25
      Total Time:  1:06:30.47
         Average:    13:18.10


Event 3  3k Run CC 9-10 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tarpley, Taylor           10 Ptc Flash             11:42.85    1
  2 Warnick, Gabriella        10 Walton Youth          11:50.95    2
  3 Tilley, Addison            9 Marietta Tra          12:41.80
  4 Fath, Lauren               9 Creekview Jr          12:50.34
  5 Henry, Sarah              10 JackRabbit Track      12:53.56    3
  6 Collins, Sarah-Corrine     9 JackRabbit Track      13:00.57    4
  7 Bryan, Olivia              9 Etowah Youth          13:13.86
  8 Daniel, Emily              9 Ptc Flash             13:16.45    5
  9 Kallbreier, Abbie          9 Etowah Youth          13:16.85
 10 Comsudes, Gabrielle       10 Marietta Tra          13:19.60
 11 Rager, Katelyn            10 Alpha Crush           13:32.37
 12 Moore, Elise              10 E-1 Track Club        13:33.33
 13 Jackson, Sidney            9 Jefferson Pa          13:45.63
 14 Little, Ruby               9 Smyrna Elite          13:56.31
 15 Ellis, Torri              10 Neon Runners          14:02.15
 16 Ortlund, Avery            10 Dekalb Trailblazers   14:19.40    6
 17 Moore, Brighton           10 Lassiter Jr CC        14:27.46    7
 18 Thomas, Miyah              9 Etowah Youth          14:30.34
 19 Mckissic, Jerica          10 Unattached            14:42.39
 20 Brooks, Kaia               9 Walton Youth          14:47.38    8
 21 Smith, Paulina            10 JackRabbit Track      14:49.40    9
 22 Collins, Amelia            9 Dekalb Trailblazers   14:53.96   10
 23 Dembski, Emery            10 Walton Youth          14:55.79   11
 24 Hall, Erin                10 Etowah Youth          15:01.69
 25 Blaich, Anna               9 Dekalb Trailblazers   15:03.14   12
 26 McDermott, Andie           9 Ptc Flash             15:08.85   13
 27 Ortlund, Tait              9 Dekalb Trailblazers   15:10.30   14
 28 Granade, Mary              9 Walton Youth          15:16.42   15
 29 Tuck, Sarah               10 Jefferson Pa          15:30.69
 30 Cuneo, Mariyah            10 Ptc Flash             15:32.77   16
 31 Cockrell, Emma             9 Lassiter Jr CC        15:35.14   17
 32 Duffie, Alexandra          9 Alpha Crush           15:46.04
 33 Finley, Robin              9 JackRabbit Track      15:59.22   18
 34 Smith, Bria               10 E-1 Track Club        16:01.45
 35 Brodmyer, Paige            9 Lassiter Jr CC        16:16.40   19
 36 Scales, Raeda             10 Neon Runners          16:23.18
 37 Mayfield, Hannah           9 Lassiter Jr CC        16:24.68   20
 38 Barkhuff, Katjana         10 Ptc Flash             16:56.66   21
 39 Cash, Lillian             10 Jefferson Pa          17:24.43
 40 Franklin, Caroline         9 Ptc Flash             17:34.89   22
 41 Henscheid, Kaitlyn        10 Woodstock Yo          17:40.55
 42 Cullen, Erin              10 Ptc Flash             18:04.47   23
 43 Easley, London             9 JackRabbit Track      18:16.69   24
 44 Simmons, Annabelle         9 Lassiter Jr CC        18:36.37   25
 45 Chasey, Lindsay           10 Ptc Flash             18:47.26   26
 46 King, Libby               10 Walton Youth          19:30.14   27
 47 Eddy, Mckenzie            10 HeartsoleRC           19:31.76
 48 Hale, Kaitlyn             10 JackRabbit Track      19:33.79   28
 49 Baird, Katelyn             9 Alpha Crush           19:36.34
 50 Dudeja, Shreya            10 Dekalb Trailblazers   19:38.95   29
 51 Bellon, Kira              10 HeartsoleRC           19:39.04
 52 Phalen, Mackenzie         10 Ptc Flash             21:11.19   30
 53 Morgan, Naomi             10 Neon Runners          21:37.07

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Ptc Flash                    56    1    5   13   16   21   22   23   26   30
      Total Time:  1:12:37.58
         Average:    14:31.52
   2 JackRabbit Track             58    3    4    9   18   24   28
      Total Time:  1:14:59.44
         Average:    14:59.89
   3 Walton Youth                 63    2    8   11   15   27
      Total Time:  1:16:20.68
         Average:    15:16.14
   4 Dekalb Trailblazers          71    6   10   12   14   29
      Total Time:  1:19:05.75
         Average:    15:49.15
   5 Lassiter Jr CC               88    7   17   19   20   25
      Total Time:  1:21:20.05
         Average:    16:16.01


Event 4  3k Run CC 9-10 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Helms, Grant              10 Walton Youth          11:07.28    1
  2 Mitchell, John             9 Walton Youth          11:57.18    2
  3 Squires, Corbin            9 JackRabbit Track      12:07.25
  4 Hankins, Jackson          10 JackRabbit Track      12:10.22
  5 Mata, Daniel              10 North DeKalb Blaze    12:19.54
  6 Ellingson, Ry             10 Etowah Youth          12:20.56    3
  7 Cantrell, Cayden           9 Creekview Jr          12:21.93
  8 Bilderback, Clark         10 Alpha Crush           12:31.14
  9 Sleight, Joshua           10 E-1 Track Club        12:40.37
 10 Sertl, Graham             10 Walton Youth          12:46.72    4
 11 Lee, Garrison             10 Jefferson Pa          12:49.08
 12 Bielamowicz, Henry        10 Dekalb Trailblazers   12:58.85    5
 13 Minter, David             10 Etowah Youth          12:59.19    6
 14 Sellers, Mitchell          9 Ptc Flash             13:00.62    7
 15 Engberg, Soren             9 Walton Youth          13:04.96    8
 16 Bourgeois, Jack            9 Marietta Tra          13:09.26    9
 17 Rountree, Wesley          10 Etowah Youth          13:20.87   10
 18 Oakes, DJ                  9 Etowah Youth          13:28.05   11
 19 Daniels, Tyler            10 Etowah Youth          13:35.78   12
 20 Stokes, Dylan             10 Walton Youth          13:38.52   13
 21 Kelly, Jackson            10 Walton Youth          13:44.91   14
 22 Crawford, Indiana          9 Dekalb Trailblazers   13:45.81   15
 23 Hackney, Cole             10 JackRabbit Track      13:46.42
 24 Dater, Ryan                9 Marietta Tra          13:46.84   16
 25 Roach, Bankson             9 Ptc Flash             13:46.93   17
 26 Caputo, Nicholas           9 Ptc Flash             13:56.42   18
 27 Ade, Walker               10 Etowah Youth          14:01.45   19
 28 Parker, Dane               9 Ptc Flash             14:01.49   20
 29 Atanacio, Thonali         10 Neon Runners          14:18.62
 30 Wood, Tommy                9 Walton Youth          14:20.81   21
 31 Holness, Rohan             9 Neon Runners          14:24.95
 32 Parker, Gabriel            9 Creekview Jr          14:26.00
 33 Dunagan, Decator          10 Jefferson Pa          14:28.18
 34 Skinner, Joseph           10 Ptc Flash             14:28.26   22
 35 Henderson, Eli             9 Unattached            14:35.91
 36 Quirk, David              10 Walton Youth          14:36.73   23
 37 Fenwick, Caleb            10 Ptc Flash             14:40.83   24
 38 Lee, Gavin                10 Jefferson Pa          14:42.98
 39 Shaw, Cooper              10 Marietta Tra          14:53.36   25
 40 Will, Brandon              9 Ptc Flash             15:01.64   26
 41 Murray, Jay                9 Lassiter Jr CC        15:06.68   27
 42 McClendon, Gabe            9 Etowah Youth          15:08.83   28
 43 Pearson, Connor            9 Etowah Youth          15:11.56   29
 44 Downing, Sheldon          10 Marietta Tra          15:17.46   30
 45 Stopford, Carrick          9 Ptc Flash             15:22.39   31
 46 Lewis, Noah                9 Ptc Flash             15:22.83   32
 47 Rose, Micah                9 Lassiter Jr CC        15:30.96   33
 48 Rowland, Cason            10 Ptc Flash             15:31.36   34
 49 Holmfelt, Zachary         10 Etowah Youth          15:32.63   35
 50 Shade, Cole                9 Lassiter Jr CC        15:42.15   36
 51 Anderson, David           10 Dekalb Trailblazers   15:45.87   37
 52 Elliott, William          10 Ptc Flash             15:46.85   38
 53 Florian, Adrian            9 Ptc Flash             15:49.20   39
 54 Deslyper, Thomas           9 Ptc Flash             15:55.21   40
 55 Grigenas, Jonas           10 Marietta Tra          16:04.29   41
 56 Verdon, Jace              10 Walton Youth          16:21.08   42
 57 Plummer, Jackson          10 Jefferson Pa          16:27.63
 58 Haller, Tyler              9 Lassiter Jr CC        16:28.19   43
 59 Rickman, Michael          10 Dekalb Trailblazers   16:36.55   44
 60 Cunningham, Mark          10 Ptc Flash             17:34.32
 61 Fuller, Rylan             10 Bremen Recre          17:37.62
 62 Callahan, Travis          10 Walton Youth          17:38.79   45
 63 Busbin, Nicholas          10 E-1 Track Club        18:14.15
 64 Sinclair, Will             9 Dekalb Trailblazers   18:17.27   46
 65 Lawless, Jack Henry        9 Etowah Youth          18:18.76   47
 66 Smith, Ashton             10 Lassiter Jr CC        19:25.57   48
 67 Williams, III, Allen      10 North DeKalb Blaze    19:56.76
 68 Sutton, Dempsey           10 Alpha Crush           19:59.26
 69 Van De Water, Davis        9 Dekalb Trailblazers   20:03.08   49
 70 Brown, Delano             10 Neon Runners          20:03.88

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton Youth                 28    1    2    4    8   13   14   21   23   42
      Total Time:  1:02:34.66
         Average:    12:30.94
   2 Etowah Youth Track Club      42    3    6   10   11   12   19   28   29   35
      Total Time:  1:05:44.45
         Average:    13:08.89
   3 Ptc Flash                    84    7   17   18   20   22   24   26   31   32
      Total Time:  1:09:13.72
         Average:    13:50.75
   4 Marietta Track Club XC      121    9   16   25   30   41
      Total Time:  1:13:11.21
         Average:    14:38.25
   5 Dekalb Trailblazers         147    5   15   37   44   46   49
      Total Time:  1:17:24.35
         Average:    15:28.87
   6 Lassiter Jr CC              187   27   33   36   43   48
      Total Time:  1:22:13.55
         Average:    16:26.71


Event 5  3k Run CC 11-12 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lewis, Lauren             12 Quicksilver           11:59.62
  2 Rydinsky, Hattie          12 Marietta Tra          12:12.53    1
  3 Brown, Brianna            12 Ptc Flash             12:19.23    2
  4 Parker, Emily             12 Jefferson Pa          12:21.95
  5 Brothers, Avery           11 Etowah Youth          12:22.37    3
  6 Lippers, Erin             12 Etowah Youth          12:26.07    4
  7 Daniel, Audra             12 Ptc Flash             12:29.87    5
  8 Hoppenfeld, Alexa         11 Alpha Crush           12:34.94    6
  9 Blurton, Catherine        11 JackRabbit Track      12:38.95    7
 10 Pray-Brown, Asydiah       11 JackRabbit Track      12:41.61    8
 11 Bonner, Aaleiyah          11 JackRabbit Track      12:43.71    9
 12 Setlock, Glenda           12 Woodstock Yo          12:44.70
 13 McHoul, Abigail           11 Dekalb Trailblazers   12:46.28
 14 Smith, Kamya              11 Quicksilver           12:52.96
 15 Bailey, Ella              11 Walton Youth          12:58.64   10
 16 Hernandez, Bela           11 Alpha Crush           12:58.83   11
 17 Calbert, Makenna          12 Etowah Youth          13:00.91   12
 18 Jung, Katie               12 Lassiter Jr CC        13:05.43   13
 19 Raniere, Julia            12 Ptc Flash             13:15.82   14
 20 Olvin, Veronica           12 Etowah Youth          13:18.80   15
 21 Makenna, Akhaila          11 Marietta Tra          13:24.00   16
 22 Hirschi, Faith            11 Alpha Crush           13:28.79   17
 23 Olvin, Caroline           11 Etowah Youth          13:28.87   18
 24 Theriault, Haley          12 Etowah Youth          13:33.02   19
 25 Jones, Kayli              12 Woodstock Yo          13:33.28
 26 Rowland, Katie Grace      12 Ptc Flash             13:45.81   20
 27 Van Horn, Kate            11 Dekalb Trailblazers   13:49.33
 28 Greene, Allie             11 Woodstock Yo          13:49.95
 29 Murray, Abby              12 Ptc Flash             13:52.41   21
 30 Alsup, Paris              12 Ptc Flash             13:55.85   22
 31 Rutland, Neely            11 Dekalb Trailblazers   13:55.96
 32 Chen, Amy                 11 East Cobb Ch          13:56.15
 33 Slocumb, Knyesha          11 Smyrna Elite          14:00.24
 34 Parker, Lillian           11 Jefferson Pa          14:03.65
 35 Shepherd, Alana           11 JackRabbit Track      14:13.46   23
 36 Mitravich, Ava            11 Walton Youth          14:19.40   24
 37 Etris, Audrey             11 Jefferson Pa          14:19.66
 38 Smith, Leah               11 Ptc Flash             14:21.34   25
 39 Nace, Erika               12 HeartsoleRC           14:22.07
 40 Behrmann, Sydnie          11 Alpha Crush           14:25.30   26
 41 Minton, Audrey            12 Alpha Crush           14:26.03   27
 42 Jain, Saloni              11 Walton Youth          14:26.49   28
 43 Gantt, Katie              11 Etowah Youth          14:26.62   29
 44 Mazloom, Leila            12 Marietta Tra          14:29.07   30
 45 Hutchins, Eliza           12 Lassiter Jr CC        14:32.04   31
 46 Cushenberry, Taylor       11 Lassiter Jr CC        14:35.64   32
 47 Messick, Sarah Pruitt     12 Dekalb Trailblazers   14:44.07
 48 Baird, Sarah Grace        11 Alpha Crush           14:57.35   33
 49 Long, Susan               11 JackRabbit Track      14:57.49   34
 50 Miller, Elizabeth         11 Ptc Flash             14:59.54   35
 51 Pakulski, Anna Marie      12 Ptc Flash             15:04.50   36
 52 Gibson, Olivia            12 Ptc Flash             15:15.32   37
 53 Constable, Iona           12 Alpha Crush           15:21.96   38
 54 Maggard, Emma             12 Marietta Tra          15:40.46   39
 55 Pavese, Lexi              11 Etowah Youth          15:46.84   40
 56 Lodde, Elise              12 Lassiter Jr CC        15:47.73   41
 57 Chism, Genevieve          11 Alpha Crush           15:50.22   42
 58 Dopfel, Briana            11 Walton Youth          15:51.59   43
 59 Lansdowne, Lucy           12 Walton Youth          15:53.22   44
 60 Shelton, Jaime            11 JackRabbit Track      15:53.92   45
 61 Flynn, Emma               12 Alpha Crush           16:34.56   46
 62 Coleman, Alexa            11 Lassiter Jr CC        16:46.98   47
 63 Cuneo, Julia              11 Ptc Flash             17:25.29   48
 64 English, Lainey           12 Alpha Crush           17:49.14   49
 65 Jackson, Kayla            11 Alpha Crush           17:54.19   50
 66 Floyd, Cayla              11 Jefferson Pa          18:17.20
 67 Herman, Mary Helen        12 Marietta Tra          21:37.08   51
 68 Owens, Kaylen             11 Ptc Flash             23:03.96   52

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Etowah Youth Track Club      52    3    4   12   15   18   19   29   40
      Total Time:  1:04:37.02
         Average:    12:55.41
   2 Ptc Flash                    62    2    5   14   20   21   22   25   35   36
      Total Time:  1:05:43.14
         Average:    13:08.63
   3 JackRabbit Track             81    7    8    9   23   34   45
      Total Time:  1:07:15.22
         Average:    13:27.05
   4 Alpha Crush Running Club     87    6   11   17   26   27   33   38   42   46
      Total Time:  1:07:53.89
         Average:    13:34.78
   5 Marietta Track Club XC      137    1   16   30   39   51
      Total Time:  1:17:23.14
         Average:    15:28.63
   6 Walton Youth                149   10   24   28   43   44
      Total Time:  1:13:29.34
         Average:    14:41.87
   7 Lassiter Jr CC              164   13   31   32   41   47
      Total Time:  1:14:47.82
         Average:    14:57.57


Event 6  3k Run CC 11-12 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rodriguez, Ryan           12 Lassiter Jr CC        10:57.06    1
  2 Mason, Owen               12 Woodstock Yo          10:59.26    2
  3 Iruku, Makanga            11 Etowah Youth          10:59.27
  4 Hakes, William            12 Walton Youth          11:05.78    3
  5 Brown, Blake              11 E-1 Track Club        11:10.56
  6 Shade, Jack               12 Lassiter Jr CC        11:15.44    4
  7 Hoppenfeld, Ryan          11 Alpha Crush           11:22.63    5
  8 Mwangi, Vince             11 Etowah Youth          11:27.54
  9 Mazurek, Roger            12 JackRabbit Track      11:33.15    6
 10 Bekele, Lucas             12 Alpha Crush           11:40.28    7
 11 Cockrell, Brennen         11 Lassiter Jr CC        11:41.54    8
 12 Robison, Warren           12 Ptc Flash             11:51.82    9
 13 Squires, Hayden           11 JackRabbit Track      11:52.98   10
 14 Tate, Matthew             12 Walton Youth          11:57.73   11
 15 Schroeder, Matthew        11 Jefferson Pa          11:58.21
 16 Bartnicki, Ethan          11 Walton Youth          12:02.38   12
 17 Smith, Kolby              12 Ptc Flash             12:08.24   13
 18 May, James                12 Marietta Tra          12:09.24   14
 19 Chernow, Max              12 Dekalb Trailblazers   12:10.36   15
 20 Brush, Brett              12 Jefferson Pa          12:16.90
 21 Reiner, Austin            11 Dekalb Trailblazers   12:25.79   16
 22 Horn-Morawa, Luca         11 Dekalb Trailblazers   12:27.96   17
 23 Haskett, Rylan            12 Woodstock Yo          12:31.43   18
 24 Diaz, Dominic             12 Lassiter Jr CC        12:31.64   19
 25 Rock, Tyler               12 Ptc Flash             12:31.94   20
 26 Sertl, Brandon            12 Walton Youth          12:35.30   21
 27 Sehorn, Andrew            12 Woodstock Yo          12:39.52   22
 28 Moore, Zeller             12 Lassiter Jr CC        12:40.55   23
 29 Barnes, will              11 Marietta Tra          12:42.49   24
 30 Hartsog, Andrew           11 JackRabbit Track      12:43.87   25
 31 Sullivan, Michael         13 Quicksilver           12:43.89
 32 Crutchfield, Grant        12 Ptc Flash             12:56.88   26
 33 Aalgaard, Gregory         11 E-1 Track Club        13:06.25
 34 Arendt, Jason             11 Dekalb Trailblazers   13:10.23   27
 35 Owens, Andrew             12 Marietta Tra          13:10.63   28
 36 Ortkiese, Rainer          12 North DeKalb Blaze    13:11.48
 37 Mignerey, Hayes           11 Alpha Crush           13:14.72   29
 38 Marjoram, AidanNEEDUSATF  12 Walton Youth          13:14.80   30
 39 Richardson, William       12 Woodstock Yo          13:16.51   31
 40 McDermott, Max            11 Ptc Flash             13:20.03   32
 41 Lengefeld, Garrett        12 Alpha Crush           13:26.47   33
 42 Tock, Sam                 11 Lassiter Jr CC        13:30.24   34
 43 Carroll, Nolan            12 Lassiter Jr CC        13:30.49   35
 44 Edens, Samuel             12 Walton Youth          13:40.45   36
 45 Edmondson, Marshal        12 Neon Runners          13:49.49
 46 Edwards, Daniel           11 Smyrna Elite          13:54.80
 47 Ball, Riley               11 Creekview Jr          13:58.27
 48 Bledsoe, Joshua           11 Creekview Jr          13:59.04
 49 Zimmer, Colin             11 Walton Youth          14:00.90   37
 50 McDonald, Hudson          11 Elite Striders        14:00.97
 51 Riddle, Jonathan          11 Woodstock Yo          14:03.12   38
 52 Warren, Patrick           11 Walton Youth          14:08.91   39
 53 Giraldo, Nicolas          11 Marietta Tra          14:17.60   40
 54 Critser, Chase            12 Alpha Crush           14:17.93   41
 55 Erens, Jack               12 Dekalb Trailblazers   14:35.84   42
 56 Sansone, Joseph           11 Alpha Crush           14:45.92   43
 57 Bourgeois, Ross           11 Marietta Tra          14:53.20   44
 58 Carroll, Jared            12 Woodstock Yo          14:54.73   45
 59 Cook, Drew                11 Marietta Tra          14:56.89   46
 60 Pannell, Austin           11 HeartsoleRC           15:10.43
 61 Wellons, Kody             11 Ptc Flash             15:16.11   47
 62 Babish, Joseph            11 Lassiter Jr CC        15:17.63   48
 63 Schaefer, John            12 Jefferson Pa          15:32.35
 64 Quirk, Paul               11 Walton Youth          15:44.42   49
 65 Weeks, Jackson            11 Ptc Flash             15:57.02   50
 66 Rhue, Grayson             11 Alpha Crush           16:23.15   51
 67 Babcock, Brodie           12 HeartsoleRC           16:26.90
 68 Valbrun, Mekhi            12 Marietta Tra          16:29.80   52
 69 Sayne, Riley              11 Jefferson Pa          16:37.97
 70 Dobso, Kyle               11 Ptc Flash             16:56.99   53
 71 Harrell, Caleb            12 JackRabbit Track      17:07.24   54
 72 Carlson, Michael          11 Lassiter Jr CC        17:41.70   55
 73 Cook, Ethan               11 Marietta Tra          18:22.40   56
 74 Ade, Rackley              12 Etowah Youth          19:08.34
 75 Singh, Harman             11 JackRabbit Track      25:30.79   57

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Lassiter Jr CC               55    1    4    8   19   23   34   35   48   55
      Total Time:    59:06.23
         Average:    11:49.25
   2 Walton Youth                 77    3   11   12   21   30   36   37   39   49
      Total Time:  1:00:55.99
         Average:    12:11.20
   3 Ptc Flash                   100    9   13   20   26   32   47   50   53
      Total Time:  1:02:48.91
         Average:    12:33.79
   4 Woodstock Youth Track Clu   111    2   18   22   31   38   45
      Total Time:  1:03:29.84
         Average:    12:41.97
   5 Alpha Crush Running Club    115    5    7   29   33   41   43   51
      Total Time:  1:04:02.03
         Average:    12:48.41
   6 Dekalb Trailblazers         117   15   16   17   27   42
      Total Time:  1:04:50.18
         Average:    12:58.04
   7 Marietta Track Club XC      150   14   24   28   40   44   46   52   56
      Total Time:  1:07:13.16
         Average:    13:26.64
   8 JackRabbit Track            152    6   10   25   54   57
      Total Time:  1:18:48.03
         Average:    15:45.61


Event 7  4k Run CC 13-14 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Zoe                13 Ptc Flash             15:53.90    1
  2 Saddler, Reese            13 JackRabbit Track      16:09.94    2
  3 Dobso, Megan              13 Ptc Flash             16:19.22    3
  4 Bradshaw, Riley           13 JackRabbit Track      16:30.50    4
  5 Rickheim, Samantha        13 Alpha Crush           16:36.80    5
  6 Filipek, Isabel           13 Alpha Crush           17:12.82    6
  7 King, Najiyah             14 JackRabbit Track      17:37.81    7
  8 Young, Alexandra          13 Creekview Jr          17:41.59
  9 Young, Joslyn             13 Quicksilver           17:44.49
 10 Dudley, Mikayla           13 JackRabbit Track      17:45.97    8
 11 Hirschi, Afton            14 Alpha Crush           18:25.25    9
 12 Singh, Karisma            14 JackRabbit Track      18:42.18   10
 13 Stephens, Maggie          13 Alpha Crush           18:53.87   11
 14 Barrett, Kimberly         13 Woodstock Yo          18:56.96
 15 Williams, Zelda           13 Walton Youth          19:00.92
 16 Schroeder, Caitlin        13 Jefferson Pa          19:18.65
 17 Erens, Lydia              13 Dekalb Trailblazers   19:34.43
 18 Trask, Malia              13 Lassiter Jr CC        19:44.61   12
 19 DeMerchant, Melody        13 Lassiter Jr CC        20:04.44   13
 20 Ziobron, Zoe              14 Alpha Crush           20:15.35   14
 21 Wathen, Claire            13 Ptc Flash             20:27.96   15
 22 Hartsog, Madeline         13 JackRabbit Track      20:28.08   16
 23 Sirmans, Hannah           13 Jefferson Pa          20:32.88
 24 Adair, Wallis             13 E-1 Track Club        20:52.16
 25 Johnson, Hannah           13 Etowah Youth          21:17.79
 26 Kelsch, Natalie           13 Walton Youth          21:20.73
 27 Spratt, Faith             13 Etowah Youth          21:38.95
 28 Mellor, Abigail           14 Alpha Crush           21:48.83   17
 29 Fox, KayLea               13 Ptc Flash             21:55.28   18
 30 Harrison, Caroline        13 Lassiter Jr CC        22:02.60   19
 31 Hock, Isabella            13 Walton Youth          22:06.83
 32 Blount, Nia               13 Ptc Flash             22:22.02   20
 33 Andrey, Victoria          13 Alpha Crush           22:25.86   21
 34 Brown, Alexis             13 Lassiter Jr CC        22:39.78   22
 35 Van Horn, Sara            13 Dekalb Trailblazers   23:01.11
 36 Carroll, Maleri           14 Woodstock Yo          23:06.36
 37 Phelps, Annika            13 Alpha Crush           23:09.60   23
 38 Romick, Cora              13 HeartsoleRC           23:39.44
 39 Shade, Kate               14 Lassiter Jr CC        23:57.90   24
 40 Gibson, Julia             13 Lassiter Jr CC        24:24.60   25
 41 Corcoran, Madalyn         14 Walton Youth          25:02.54
 42 Ortlund, Kaegan           13 Dekalb Trailblazers   25:04.30
 43 Waters, Maddie            13 Woodstock Yo          25:45.45
 44 Baird, Brianna            13 Alpha Crush           30:06.53   26
 45 Campistrano, Joanna       13 JackRabbit Track      30:23.29   27

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 JackRabbit Track             31    2    4    7    8   10   16   27
      Total Time:  1:26:46.40
         Average:    17:21.28
   2 Alpha Crush Running Club     45    5    6    9   11   14   17   21   23   26
      Total Time:  1:31:24.09
         Average:    18:16.82
   3 Ptc Flash                    57    1    3   15   18   20
      Total Time:  1:36:58.38
         Average:    19:23.68
   4 Lassiter Jr CC               90   12   13   19   22   24   25
      Total Time:  1:48:29.33
         Average:    21:41.87

		 
Event 7  4k Run CC 15-18 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Woolridge, Anna           16 JackRabbit Track      22:50.83

  
Event 8  4k Run CC 13-14 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pitts, Erik               14 Walton Youth          14:54.55
  2 Tavani, RJ                13 Alpha Crush           15:18.26
  3 Helms, Alex               13 Walton Youth          15:30.82
  4 Old, Connor               14 Walton Youth          15:31.54
  5 Williamson, Zeke          14 Jefferson Pa          15:32.22
  6 Brodmyer, Devon           13 Lassiter Jr CC        15:35.81
  7 Marshall, Hayden          13 Alpha Crush           15:38.88
  8 Ewers, Derek              13 Ptc Flash             15:54.06    1
  9 Albers, Matthew           13 Lassiter Jr CC        16:03.44
 10 McLaughlin, Liam          14 Ptc Flash             16:03.64    2
 11 Gibson, Quinn             14 Ptc Flash             16:20.38    3
 12 Tarpley, Alex             13 Ptc Flash             16:24.65    4
 13 Ohonde, Tristen           13 Ptc Flash             16:29.28    5
 14 Mallett, Jaylen           13 Quicksilver           16:51.38
 15 Williams, Justin          13 Ptc Flash             17:35.21    6
 16 Bigda, Trevor             14 Lassiter Jr CC        18:07.58
 17 Cole, Noah                14 JackRabbit Track      18:07.72
 18 Terevino, Brendan         13 Marietta Tra          18:54.39
 19 Mata, Alejandro           14 North DeKalb Blaze    18:59.78
 20 Grieb, Andrew             14 HeartsoleRC           19:13.78
 21 Spratt, Luke              13 Etowah Youth          19:20.55
 22 Busch, Tyler              14 Dekalb Trailblazers   19:34.61
 23 Smythe, Tyrell            13 Unattached            19:43.75
 24 Gustafson, Ethan          13 East Cobb Ch          19:46.23
 25 Arterbury, Cameron        14 Woodstock Yo          20:06.30
 26 Fox, Coleman              13 Alpha Crush           21:21.48
 27 Zertuche, Dilyn           13 Creekview Jr          21:39.40
 28 Eiserloh, Ethan           13 Elite Striders        21:48.66
 29 Smith, Micah              13 HeartsoleRC           21:50.75
 30 Hemerlein, Matthew        13 HeartsoleRC           21:57.74

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Ptc Flash                    15    1    2    3    4    5    6
      Total Time:  1:21:12.01
         Average:    16:14.41

		 
Event 8  4k Run CC 15-18 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Beebe, Taylor             15 Elite Striders        16:37.95
  2 Snapp, Josh               15 Jefferson Pa          19:54.97
  3 Allen, Giovanni           15 Unattached            21:49.25