Meet Results - USATF Georgia XC Youth Preview Meet - October 31, 2015

USATF Georgia XC Youth Preview Meet
Heritage Christian Church, Fayetteville, GA, 11/14/2015
Event 1  2000 Meter Run CC 8 & Under Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schlaupitz, Brynn          8 Alpha Crush            8:14.38
  2 Higgins, Addison           8 Etowah Youth           8:16.81
  3 Curtis, Kamoree            8 JackRabbit Track       8:33.27
  4 Savage, Lilly              8 Woodstock Yo           8:37.11
  5 Norris, Ryan               8 Alpha Crush            8:38.37
  6 Sarden, Haley              7 East Cobb Ch           8:42.96
  7 Herring, Kaitlyn           7 Jefferson Pa           8:43.78
  8 Nathan, Kallie             8 Marietta Tra           8:58.08
  9 Cole, Clare                8 Alpha Crush            9:00.41
 10 Kallbreier, Taylor         7 Etowah Youth           9:06.02
 11 Sharma, Anita              8 Walton Youth           9:09.89
 12 Bryant, Lorelei            8 Ptc Flash              9:11.24    1
 13 Old, Mallory               8 Walton Youth           9:14.74
 14 Turnier, Abby              8 Ptc Flash              9:25.74    2
 15 Trask, Nanea               8 Lassiter Jr CC         9:28.11
 16 Eaker, Allie               7 JackRabbit Track       9:35.17
 17 Ohonde, Megan              8 Ptc Flash              9:39.75    3
 18 Rooks, Jaylyn              8 Carrollton XC          9:48.56
 19 Van Horn, Claire           8 Dekalb Trailblazers    9:54.56
 20 Bryant, Genevieve          6 Ptc Flash              9:59.88    4
 21 Miller, Jessica            8 Carrollton XC         10:03.76
 22 Scales, Brihanna           7 Neon Runners          10:05.67
 23 Bigda, Honor               6 Lassiter Jr CC        10:13.76
 24 Burke, Gianna              7 Marietta Tra          10:20.68
 25 Anderson, Vivian           7 Ptc Flash             10:30.34    5
 26 Parker, Sadie              8 Creekview Jr          10:34.05
 27 Cuneo, Grace               8 Ptc Flash             10:34.81    6
 28 Boestfleish, Grace         7 Marietta Tra          10:45.92
 29 Clay, Emma                 6 Creekview Jr          10:47.36
 30 Wisdom, Luci               8 Lassiter Jr CC        10:56.07
 31 Witten, Layyan             6 JackRabbit Track      11:08.70
 32 Watson, Caroline           7 HeartsoleRC           11:14.89
 33 Harvey, Lynden             6 Walton Youth          11:18.41
 34 North, Sarah               8 Elite Striders        11:28.48
 35 Morris, Dash               8 Unattached            11:32.51
 36 Sims, Nevaeh               6 Ptc Flash             11:35.11    7
 37 Maturine, Madison          8 Etowah Youth          11:38.91
 38 Anderson, Gretchen         8 Ptc Flash             11:55.59    8
 39 Yarbrough, Norah           8 Elite Striders        12:02.94
 40 Blocker, Agatha            8 Lassiter Jr CC        12:11.77
 41 Cuneo, Ella                6 Ptc Flash             12:13.16    9
 42 Taylor, Tatijana           8 Ptc Flash             12:14.02   10
 43 Al-Ghani, Myah             7 JackRabbit Track      12:37.01
 44 Kann, Willow               7 Ptc Flash             12:46.31   11
 45 Eddy, Jordan               8 HeartsoleRC           13:27.00
 46 Frizzell, Madeline         7 Ptc Flash             14:17.70   12

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Ptc Flash                    15    1    2    3    4    5    6    7    8    9
      Total Time:    48:46.95
         Average:     9:45.39


Event 2  2000 Meter Run CC 8 & Under Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Clark            8 Ptc Flash              7:36.67    1
  2 Busbin, Alexander          8 E-1 Track Club         7:55.93
  3 Comsudes, Sam              7 Marietta Tra           8:02.00
  4 Douglas, Jonah             8 Walton Youth           8:06.39    2
  5 McDonald, Bowen            8 Elite Striders         8:08.35
  6 Stricklin, Daniel          7 Walton Youth           8:15.81    3
  7 Brush, Brock               8 Jefferson Pa           8:19.52
  8 Ellingson, Thijs           7 Etowah Youth           8:25.11
  9 Sarden, Aidan              8 East Cobb Ch           8:26.29
 10 Davis, Jonathan            8 Walton Youth           8:31.12    4
 11 Carey, Anderson            8 Walton Youth           8:31.27    5
 12 Patel, Kush                8 Carrollton XC          8:32.14    6
 13 Albano, Alexander          7 Marietta Tra           8:41.08
 14 Newell, Grayson            8 Creekview Jr           8:45.28
 15 Mills, Drew                8 Carrollton XC          9:03.66    7
 16 McBride, Aidan             8 East Cobb Ch           9:04.21
 17 Lippers, Will              8 Etowah Youth           9:05.54
 18 Brooks, Reese              8 Creekview Jr           9:17.63
 19 Newman, Brandon            7 Bremen Recre           9:21.70
 20 Mehio, Jade                7 Ptc Flash              9:25.99    8
 21 Deslyper, William          7 Ptc Flash              9:28.91    9
 22 Rhodes, Zayne              8 Jefferson Pa           9:35.84
 23 Carlin, Avery              7 Walton Youth           9:43.88   10
 24 Wilson, Braxton            8 Carrollton XC          9:48.37   11
 25 Jung, Luke                 7 Lassiter Jr CC         9:49.83   12
 26 Moomey, Nathaniel          8 Carrollton XC          9:56.68   13
 27 Lott, Josiah               6 Creekview Jr           9:58.10
 28 Herring, Brady             7 Ptc Flash             10:01.50   14
 29 Sheehy, Donovan            8 Alpha Crush           10:14.28
 30 Haffner, Ki                8 Etowah Youth          10:23.23
 31 Baker, Emory               7 Neon Runners          10:27.92
 32 Thompson, Oliver           5 Ptc Flash             10:32.05   15
 33 Hackney, Cash              7 Dekalb Trailblazers   10:33.97
 34 Duffie, Julian             7 Alpha Crush           10:41.76
 35 Norcutt, Bryce             6 JackRabbit Track      10:56.31
 36 Maxwell, Tristan           7 JackRabbit Track      10:59.27
 37 Diedrich, Hunter           6 Ptc Flash             11:08.27   16
 38 Cash, Lincoln              8 Jefferson Pa          11:13.37
 39 Murray, Christian          7 Lassiter Jr CC        11:20.84   17
 40 Simmons, Grady             6 Lassiter Jr CC        11:32.39   18
 41 Babish, Peter              6 Lassiter Jr CC        11:34.20   19
 42 Bush, Grady                8 Carrollton XC         11:41.74   20
 43 Blocker, Lucas             7 Lassiter Jr CC        11:50.25   21
 44 Finley, Douglas            6 JackRabbit Track      11:52.78
 45 Hambrick, Garrett          5 Walton Youth          12:16.97   22
 46 Johnson, Will              6 Elite Striders        12:24.61
 47 Cockrell, Sam              5 Lassiter Jr CC        12:25.04   23
                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton Youth                 24    2    3    4    5   10   22
      Total Time:    43:08.47
         Average:     8:37.70
   2 Ptc Flash                    47    1    8    9   14   15   16
      Total Time:    47:05.12
         Average:     9:25.03
   3 Carrollton XC                57    6    7   11   13   20
      Total Time:    49:02.59
         Average:     9:48.52
   4 Lassiter Jr CC               87   12   17   18   19   21   23
      Total Time:    56:07.51
         Average:    11:13.51


Event 3  3k Run CC 9-10 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tarpley, Taylor           10 Ptc Flash             11:33.56    1
  2 Warnick, Gabriella        10 Walton Youth          11:35.17    2
  3 Tilley, Addison            9 Marietta Tra          12:01.15
  4 Collins, Sarah             9 JackRabbit Track      12:16.84
  5 Henry, Sarah              10 JackRabbit Track      12:22.18
  6 Fath, Lauren               9 Creekview Jr          12:25.71
  7 Heppner, Heidi             9 Alpha Crush           12:27.78    3
  8 Ayers, Ansley             10 Jefferson Pa          12:36.01    4
  9 Dembski, Emery            10 Walton Youth          12:41.12    5
 10 Harvey, Sophie-Katherine  10 Walton Youth          12:44.32    6
 11 Comsudes, Gabrielle       10 Marietta Tra          12:45.83
 12 Kallbreier, Abbie          9 Etowah Youth          12:56.23
 13 Polk, Cameryn              9 Ptc Flash             12:59.16    7
 14 Rager, Katelyn            10 Alpha Crush           13:13.99    8
 15 Greene, Allie             10 Woodstock Yo          13:25.57
 16 Daniel, Emily              9 Ptc Flash             13:31.98    9
 17 Jackson, Sidney            9 Jefferson Pa          13:41.62   10
 18 Moore, Elise              10 E-1 Track Club        13:50.06
 19 Sandle, Trinity           10 Neon Runners          13:52.96
 20 Keith, Kelley             10 Lassiter Jr CC        13:55.16   11
 21 Ellis, Torri              10 Neon Runners          14:00.45
 22 Smith, Paulina            10 JackRabbit Track      14:09.27
 23 Blaich, Anna               9 Dekalb Trailblazers   14:15.53
 24 Moore, Brighton           10 Lassiter Jr CC        14:16.96   12
 25 Guyton, Jaci               9 Carrollton XC         14:19.71
 26 McKissic, Jerrica         10 Unattached            14:20.80
 27 Codner, Olivia            10 Carrollton XC         14:24.94
 28 Brown, Emma               10 Walton Youth          14:37.29   13
 29 Pickerel, McKenzie         9 Alpha Crush           14:40.41   14
 30 Friedman, Dalty            9 Jefferson Pa          14:43.59   15
 31 McDermott, Andie           9 Ptc Flash             14:49.13   16
 32 Cockrell, Emma             9 Lassiter Jr CC        14:54.22   17
 33 Scales, Raeda             10 Neon Runners          14:57.83
 34 Ayers, Aliyah              9 Carrollton XC         15:01.60
 35 Golatt, Zhon               7 E-1 Track Club        15:06.45
 36 Tuck, Sarah               10 Jefferson Pa          15:11.79   18
 37 Cash, Lillian             10 Jefferson Pa          15:12.04   19
 38 Finley, Robin              9 JackRabbit Track      15:18.12
 39 Smith, Bria               10 E-1 Track Club        15:32.23
 40 Duffie, Alexandra          9 Alpha Crush           15:35.69   20
 41 Granade, Mary              9 Walton Youth          15:42.81   21
 42 Lott, Abigail             10 Jefferson Pa          15:51.89   22
 43 Brodmyer, Paige            9 Lassiter Jr CC        15:52.22   23
 44 Cuneo, Mariyah            10 Ptc Flash             15:53.16   24
 45 Mayfield, Hannah           9 Lassiter Jr CC        16:04.79   25
 46 Hyser, Addie               9 Alpha Crush           16:20.66   26
 47 Young, Ryann               9 Carrollton XC         16:22.90
 48 Henscheid, Kaitlyn        10 Woodstock Yo          16:24.90
 49 Franklin, Caroline         9 Ptc Flash             16:46.09   27
 50 McCleery, Adeline         10 Ptc Flash             16:48.88   28
 51 Gates, Camdyn              9 Unattached            17:23.07
 52 Alligood, Caroline         9 Lassiter Jr CC        17:32.42   29
 53 Simmons, Annabelle         9 Lassiter Jr CC        18:09.80   30
 54 Cullen, Erin              10 Ptc Flash             18:25.39   31
 55 Bellon, Kira              10 HeartsoleRC           18:47.01
 56 Phalen, Mackenzie         10 Ptc Flash             18:57.90   32
 57 Morgan, Naomi             10 Neon Runners          22:29.65
 58 Conrad, Abigail           10 HeartsoleRC           22:43.82

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton Youth                 47    2    5    6   13   21
      Total Time:  1:07:20.71
         Average:    13:28.15
   2 Ptc Flash                    57    1    7    9   16   24   27   28   31   32
      Total Time:  1:08:46.99
         Average:    13:45.40
   3 Jefferson Parks & Recreat    66    4   10   15   18   19   22
      Total Time:  1:11:25.05
         Average:    14:17.01
   4 Alpha Crush Running Club     71    3    8   14   20   26
      Total Time:  1:12:18.53
         Average:    14:27.71
   5 Lassiter Jr CC               88   11   12   17   23   25   29   30
      Total Time:  1:15:03.35
         Average:    15:00.67


Event 4  3k Run CC 9-10 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Helms, Grant              10 Walton Youth          10:41.63    1
  2 Mitchell, John             9 Walton Youth          11:17.67    2
  3 Rush, Julian              10 Ptc Flash             11:39.18    3
  4 Cole, Timothy             10 Alpha Crush           11:43.61
  5 Sertl, Graham             10 Walton Youth          11:54.34    4
  6 Squires, Corbin            9 JackRabbit Track      11:58.47
  7 Hankins, Jackson          10 JackRabbit Track      11:59.72
  8 Clotfelter, Noah          10 Bremen Recre          12:01.77
  9 Sleight, Joshua           10 E-1 Track Club        12:07.78
 10 Diedrich, Luke            10 Ptc Flash             12:08.29    5
 11 Pokorny, John Paul        10 Lassiter Jr CC        12:16.45
 12 Sellers, Mitchell          9 Ptc Flash             12:21.33    6
 13 Cantrell, Cayden           9 Creekview Jr          12:26.05
 14 Lee, Garrison             10 Jefferson Pa          12:31.77
 15 Whitfield, Landon          9 E-1 Track Club        12:38.53
 16 Oakes, DJ                  9 Etowah Youth          12:40.42    7
 17 Minter, David             10 Etowah Youth          12:45.50    8
 18 Morris, Tyson             10 Unattached            12:47.75
 19 Horton, Preston           10 Alpha Crush           12:51.42
 20 Carden, George             9 Carrollton XC         12:51.52    9
 21 Rountree, Wesley          10 Etowah Youth          12:54.15   10
 22 Dater, Ryan                9 Marietta Tra          13:01.02
 23 Blackmon, Hudson          10 Carrollton XC         13:07.90   11
 24 Daniels, Tyler            10 Etowah Youth          13:13.15   12
 25 Engberg, Soren             9 Walton Youth          13:16.48   13
 26 Roach, Bankson             9 Ptc Flash             13:27.32   14
 27 Caputo, Nicholas           9 Ptc Flash             13:28.84   15
 28 Atanacio, Thonali         10 Neon Runners          13:28.88
 29 Polk, Connor               9 Ptc Flash             13:33.24   16
 30 Quirk, David              10 Walton Youth          13:43.52   17
 31 Dunagan, Decator          10 Jefferson Pa          13:44.93
 32 Kelly, Jackson            10 Walton Youth          13:47.32   18
 33 Parker, Dane               9 Ptc Flash             13:50.92   19
 34 McClendon, Phineas        10 Carrollton XC         13:55.99   20
 35 Shade, Cole                9 Lassiter Jr CC        13:59.64
 36 Niederjohn, Max           10 Walton Youth          13:59.88   21
 37 Holness, Rohan             9 Neon Runners          14:02.66
 38 Henderson, Eli             9 Carrollton XC         14:08.67   22
 39 Shaw, Cooper              10 Marietta Tra          14:13.83
 40 Lee, Gavin                10 Jefferson Pa          14:14.30
 41 Bailey, Sawyer             9 Walton Youth          14:16.71   23
 42 Will, Brandon              9 Ptc Flash             14:16.84   24
 43 Westrick, Mark            10 Unattached            14:33.36
 44 Perchalski, Taylor        10 Woodstock Yo          14:38.24
 45 Parker, Gabriel            9 Creekview Jr          14:39.53
 46 Florian, Adrian            9 Ptc Flash             14:40.23   25
 47 Crawford, Indiana          9 Dekalb Trailblazers   14:42.63
 48 Hackney, William           9 Dekalb Trailblazers   14:44.74
 49 Ghent, Andrew              9 Alpha Crush           14:46.47
 50 Waldrop, Carson            9 Carrollton XC         14:46.70   26
 51 Wood, Tommy                9 Walton Youth          14:56.89   27
 52 Fenwick, Caleb            10 Ptc Flash             14:57.82   28
 53 Verdon, Jace              10 Walton Youth          15:01.41   29
 54 Cross, Thomas             10 Alpha Crush           15:03.10
 55 Anderson, David           10 Dekalb Trailblazers   15:06.07
 56 Deslyper, Thomas           9 Ptc Flash             15:10.39   30
 57 Hockman, Christian        10 Etowah Youth          15:21.56   31
 58 Grigenas, Jonas           10 Marietta Tra          15:24.36
 59 Murray, Jay                9 Lassiter Jr CC        15:25.09
 60 Elliott, William          10 Ptc Flash             15:41.52   32
 61 Rickman, Michael          10 Dekalb Trailblazers   15:43.39
 62 Plummer, Jackson          10 Jefferson Pa          15:44.08
 63 Taylor, Nikola            10 Ptc Flash             15:47.86   33
 64 Lewis, Noah                9 Ptc Flash             15:50.98
 65 Smith, Daniel              9 Carrollton XC         15:53.10   34
 66 Evans, Darren             10 Carrollton XC         16:00.79   35
 67 Stopford, Carrick          9 Ptc Flash             16:24.36
 68 Cunningham, Mark          10 Ptc Flash             16:31.10
 69 Wilson, Campbell          10 Elite Striders        16:37.48
 70 Callahan, Travis          10 Walton Youth          16:43.40   36
 71 Stone, Tyler               9 Carrollton XC         17:07.41   37
 72 Busbin, Nicholas          10 E-1 Track Club        17:08.36
 73 Fuller, Rylan             10 Bremen Recre          17:24.03
 74 Downing, Sheldon          10 Marietta Tra          17:29.09
 75 Camp, Jackson              9 Carrollton XC         18:39.50   38
 76 Brown, Delano             10 Neon Runners          21:18.80

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton Youth                 37    1    2    4   13   17   18   21   23   27
      Total Time:  1:00:53.64
         Average:    12:10.73
   2 Ptc Flash                    43    3    5    6   14   15   16   19   24   25
      Total Time:  1:03:04.96
         Average:    12:37.00
   3 Etowah Youth Track Club      68    7    8   10   12   31
      Total Time:  1:06:54.78
         Average:    13:22.96
   4 Carrollton XC                88    9   11   20   22   26   34   35   37   38
      Total Time:  1:08:50.78
         Average:    13:46.16


Event 5  3k Run CC 11-12 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Heppner, Clara            11 Alpha Crush           11:24.73    1
  2 Lewis, Lauren             12 Quicksilver           11:32.49
  3 Woollery, Jennifer        11 Unattached            11:38.85
  4 Walker, Allie             12 Ptc Flash             11:40.26    2
  5 Bonner, Aaleiyah          11 JackRabbit Track      11:51.20    3
  6 Ellis, Ariel              12 Alpha Crush           12:07.94    4
  7 Setlock, Glenda           12 Woodstock Yo          12:08.39
  8 Hoppenfeld, Alexa         11 Alpha Crush           12:11.07    5
  9 Johnson, Alesia           12 Unattached            12:20.08
 10 Rydinsky, Hattie          12 Marietta Tra          12:20.49
 11 Parker, Emily             12 Jefferson Pa          12:24.49    6
 12 Bailey, Ella              11 Walton Youth          12:25.56
 13 Brown, Brianna            12 Ptc Flash             12:27.21    7
 14 Blurton, Catherine        11 JackRabbit Track      12:27.38    8
 15 Olvin, Veronica           12 Etowah Youth          12:33.16    9
 16 Calbert, Makenna          12 Etowah Youth          12:40.52   10
 17 Santiago, Aixa            11 District 9            12:43.32
 18 Smith, Kamya              11 Quicksilver           12:45.55
 19 Hernandez, Bela           11 Alpha Crush           12:55.74   11
 20 Pray-Brown, Asydiah       11 JackRabbit Track      12:57.72   12
 21 Makenna, Akhaila          11 Marietta Tra          13:00.79
 22 McHoul, Abigail           11 Dekalb Trailblazers   13:02.73
 23 Raniere, Julia            12 Ptc Flash             13:08.77   13
 24 Olvin, Caroline           11 Etowah Youth          13:10.80   14
 25 Jones, Kayli              12 Woodstock Yo          13:16.63
 26 Parker, Lillian           11 Jefferson Pa          13:17.53   15
 27 Murray, Abby              12 Ptc Flash             13:19.80   16
 28 Jung, Katie               12 Lassiter Jr CC        13:31.23
 29 Shepherd, Alana           11 JackRabbit Track      13:37.69   17
 30 Pope, Takeya              11 District 9            13:41.73
 31 Etris, Audrey             11 Jefferson Pa          13:41.85   18
 32 Nace, Erika               12 HeartsoleRC           13:43.08
 33 Alsup, Paris              12 Ptc Flash             13:43.83   19
 34 Smith, Leah               11 Ptc Flash             13:44.03   20
 35 Hepler, Emma Grace        11 Ptc Flash             13:49.60   21
 36 Mitravich, Ava            11 Walton Youth          13:51.03
 37 Craig, Sydney             11 Etowah Youth          13:52.08   22
 38 Gantt, Katie              11 Etowah Youth          13:52.98   23
 39 Rutland, Neely            11 Dekalb Trailblazers   13:53.98
 40 Hooker, Anna              12 Etowah Youth          13:56.05   24
 41 Van Horn, Kate            11 Dekalb Trailblazers   13:59.93
 42 Hutchins, Eliza           12 Lassiter Jr CC        14:04.15
 43 Miller, Elizabeth         11 Ptc Flash             14:04.98   25
 44 Minton, Audrey            12 Alpha Crush           14:06.13   26
 45 Cushenberry, Taylor       11 Lassiter Jr CC        14:09.80
 46 Pavese, Lexi              11 Etowah Youth          14:15.44   27
 47 Giffen, Avery             12 Ptc Flash             14:20.14   28
 48 Heinsz, Brienna           12 Ptc Flash             14:26.72   29
 49 Gibson, Olivia            12 Ptc Flash             14:32.96   30
 50 Cruz, Faith               11 District 9            14:44.45
 51 Haley, Julia              12 Alpha Crush           14:48.55   31
 52 Long, Susan               11 JackRabbit Track      14:54.57   32
 53 Flynn, Emma               12 Alpha Crush           15:04.19   33
 54 Pakulski, Anna Marie      12 Ptc Flash             15:19.88   34
 55 Ayers, Anna               12 Carrollton XC         15:24.11
 56 Woodard, Tamadrea         12 Quicksilver           15:32.18
 57 Shelton, Jaime            11 JackRabbit Track      15:35.23   35
 58 Lansdowne, Lucy           12 Walton Youth          16:03.63
 59 Harvey, Lilianna          12 Walton Youth          16:07.23
 60 Cuneo, Julia              11 Ptc Flash             16:14.11   36
 61 Loftis, Caitlin           11 Ptc Flash             16:19.91
 62 Gutta, Malli              11 Lassiter Jr CC        16:38.92
 63 Glaza, Alexa              11 Woodstock Yo          16:45.11
 64 Clark, Brianna            12 Jefferson Pa          17:16.98   37
 65 Racine, Ahjonetyah        12 District 9            17:54.14
 66 Floyd, Cayla              11 Jefferson Pa          18:15.42   38
 67 Chen, Amy                 11 East Cobb Ch          18:31.26
 68 Monti, Sophie             12 Marietta Tra          24:52.34

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     47    1    4    5   11   26   31   33
      Total Time:  1:02:45.61
         Average:    12:33.13
   2 Ptc Flash                    57    2    7   13   16   19   20   21   25   28
      Total Time:  1:04:19.87
         Average:    12:51.98
   3 JackRabbit Track             72    3    8   12   17   32   35
      Total Time:  1:05:48.56
         Average:    13:09.72
   4 Etowah Youth Track Club      78    9   10   14   22   23   24   27
      Total Time:  1:06:09.54
         Average:    13:13.91
   5 Jefferson Parks & Recreat   114    6   15   18   37   38
      Total Time:  1:14:56.27
         Average:    14:59.26


Event 6  3k Run CC 11-12 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shelton, Sully            12 Unattached            10:28.67
  2 Vos, Joseph               11 Alpha Crush           10:32.79    1
  3 Rodriguez, Ryan           12 Lassiter Jr CC        10:54.99    2
  4 Shade, Jack               12 Lassiter Jr CC        10:57.30    3
  5 Hoppenfeld, Eli           12 Alpha Crush           11:00.44    4
  6 Mwangi, Vince             11 Etowah Youth          11:01.08
  7 Gates, Bryson             11 Unattached            11:03.08
  8 Bekele, Lucas             12 Alpha Crush           11:07.17    5
  9 Millson, Daniel           12 Unattached            11:13.19
 10 Wainaina, James           12 East Cobb Ch          11:14.84
 11 Jennings, Will            11 Carrollton XC         11:17.30    6
 12 Brown, Blake              11 E-1 Track Club        11:19.59
 13 Peacock, Gabe             12 Ptc Flash             11:24.88    7
 14 Hoppenfeld, Ryan          11 Alpha Crush           11:35.41    8
 15 Bartnicki, Ethan          11 Walton Youth          11:38.11
 16 Robison, Warren           12 Ptc Flash             11:38.18    9
 17 Mazurek, Roger            12 JackRabbit Track      11:41.58   10
 18 Cockrell, Brennen         11 Lassiter Jr CC        11:44.35   11
 19 Squires, Hayden           11 JackRabbit Track      11:44.64   12
 20 Brush, Brett              12 Jefferson Pa          11:47.43
 21 Rush, Nathan              12 Ptc Flash             11:52.22   13
 22 Sertl, Brandon            12 Walton Youth          11:52.94
 23 Leahy, Evan               11 Dekalb Trailblazers   11:58.88
 24 McClelland, Colin         12 Unattached            12:00.52
 25 Venkataraman, Tarun       10 East Cobb Ch          12:01.36
 26 Melson, Noah              11 Carrollton XC         12:02.29   14
 27 May, James                12 Marietta Tra          12:03.22   15
 28 Haskett, Rylan            12 Woodstock Yo          12:05.22
 29 Hartsog, Andrew           11 JackRabbit Track      12:11.29   16
 30 Parks, Sean               12 Unattached            12:12.69
 31 Reiner, Austin            11 Dekalb Trailblazers   12:14.71
 32 Diaz, Dominic             12 Lassiter Jr CC        12:15.84   17
 33 Coleman, Trevon           12 District 9            12:17.47
 34 Gallagher, Jackson        12 Woodstock Yo          12:17.84
 35 Rock, Tyler               12 Ptc Flash             12:22.14   18
 36 Carroll, Nolan            12 Lassiter Jr CC        12:31.75   19
 37 Cole, Andrew              11 E-1 Track Club        12:36.75
 38 Richardson, William       12 Woodstock Yo          12:43.27
 39 Lengefeld, Garrett        12 Alpha Crush           12:52.98   20
 40 Mignerey, Hayes           11 Alpha Crush           13:02.97   21
 41 Cross, Stephen            12 Alpha Crush           13:03.13   22
 42 Rader, Austin             11 Carrollton XC         13:07.26   23
 43 Chernow, Max              12 Dekalb Trailblazers   13:15.19
 44 Owens, Andrew             12 Marietta Tra          13:17.60   24
 45 Foraker, Ashton           12 Alpha Crush           13:20.56   25
 46 Phillips, Owen            11 Alpha Crush           13:23.02   26
 47 McDermott, Max            11 Ptc Flash             13:27.73   27
 48 Godwin, Jack              11 Carrollton XC         13:33.57   28
 49 Riddle, Jonathan          11 Woodstock Yo          13:38.29
 50 Ball, Riley               11 Creekview Jr          13:38.87
 51 Cook, Drew                11 Marietta Tra          13:39.16   29
 52 Groome, Scott             11 Ptc Flash             13:46.04   30
 53 Jackson, Jeb              11 Carrollton XC         13:56.41   31
 54 Quirk, Paul               11 Walton Youth          14:23.31
 55 Edens, Samuel             12 Walton Youth          14:25.68
 56 Giraldo, Nicolas          11 Marietta Tra          14:25.99   32
 57 Schaefer, John            12 Jefferson Pa          14:34.69
 58 Weeks, Jackson            11 Ptc Flash             14:56.10   33
 59 McDonald, Hudson          11 Elite Striders        14:57.27
 60 Wellons, Kody             11 Ptc Flash             15:01.86   34
 61 Dobso, Kyle               11 Ptc Flash             15:03.06   35
 62 Babish, Joseph            11 Lassiter Jr CC        15:16.33   36
 63 Terlisner, Jack           11 Dekalb Trailblazers   15:18.81
 64 Yarbrough, Camp           11 Elite Striders        15:48.93
 65 Babcock, Brodie           12 HeartsoleRC           16:14.70
 66 Harrell, Caleb            12 JackRabbit Track      16:29.29   37
 67 Porter, Michael           12 Conyers Running       16:54.77
 68 Lowe, Willie              12 Carrollton XC         17:07.75   38
 69 Harsh, Camden             11 JackRabbit Track      17:55.21   39
 70 Cook, Ethan               11 Marietta Tra          18:04.69   40
 71 Valbrun, Mekhi            12 Marietta Tra          18:31.06   41
 72 Singh, Harman             11 JackRabbit Track      20:37.49   42

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     38    1    4    5    8   20   21   22   25   26
      Total Time:    57:08.79
         Average:    11:25.76
   2 Lassiter Jr CC               52    2    3   11   17   19   36
      Total Time:    58:24.23
         Average:    11:40.85
   3 Ptc Flash                    74    7    9   13   18   27   30   33   34   35
      Total Time:  1:00:45.15
         Average:    12:09.03
   4 Carrollton XC               102    6   14   23   28   31   38
      Total Time:  1:03:56.83
         Average:    12:47.37
   5 JackRabbit Track            114   10   12   16   37   39   42
      Total Time:  1:10:02.01
         Average:    14:00.41
   6 Marietta Track Club XC      140   15   24   29   32   40   41
      Total Time:  1:11:30.66
         Average:    14:18.14


Event 7  4k Run CC 13-14 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vuckovic, Katherine       14 Unattached            14:44.16
  2 Gates, Makena             13 Unattached            14:46.17
  3 Ellsworth, Grace          14 Unattached            14:49.81
  4 Saddler, Reese            13 JackRabbit Track      15:10.38    1
  5 Wehrenberg, Sierra        13 Marietta Tra          15:16.79
  6 Addy, Jackie              14 TrackAttack           15:20.01
  7 Smith, Zoe                13 Ptc Flash             15:21.74    2
  8 Mclean, Katelyn           13 Alpha Crush           15:28.07    3
  9 Schorer, Rachel           14 Alpha Crush           15:35.50    4
 10 Filipek, Isabel           13 Alpha Crush           15:39.23    5
 11 Bradshaw, Riley           13 JackRabbit Track      15:40.09    6
 12 Dobso, Megan              13 Ptc Flash             15:46.70    7
 13 Chamberlain, Ellen        14 Unattached            16:04.12
 14 Rickheim, Samantha        13 Alpha Crush           16:10.45    8
 15 Walker, Raney             14 Ptc Flash             16:45.49    9
 16 King, Najiyah             14 JackRabbit Track      16:47.77   10
 17 Young, Joslyn             13 Quicksilver           17:04.12
 18 Rains, Mary               13 Alpha Crush           17:22.15   11
 19 Dudley, Mikayla           13 JackRabbit Track      17:30.39   12
 20 Singh, Karisma            14 JackRabbit Track      17:32.35   13
 21 Williams, Zelda           13 Walton Youth          18:11.48
 22 Schroeder, Caitlin        13 Jefferson Pa          18:14.57
 23 Robinson, Daijah          13 District 9            18:27.57
 24 Barrett, Kimberly         13 Woodstock Yo          18:30.86
 25 Trask, Malia              13 Lassiter Jr CC        19:15.16
 26 Stiber, Avery             14 Woodstock Yo          19:18.10
 27 Hartsog, Madeline         13 JackRabbit Track      19:24.38   14
 28 Bragg, Amy                13 Ptc Flash             19:30.82   15
 29 Wathen, Claire            13 Ptc Flash             19:35.73   16
 30 Johnson, Hannah           13 Etowah Youth          19:38.27
 31 Sirmans, Hannah           13 Jefferson Pa          19:40.55
 32 Fox, KayLea               13 Ptc Flash             19:46.21   17
 33 Ziobron, Zoe              14 Alpha Crush           20:15.19   18
 34 Kelsch, Natalie           13 Walton Youth          20:26.28
 35 Bauer, Alina              14 Alpha Crush           20:29.62   19
 36 Mellor, Abigail           14 Alpha Crush           20:40.23   20
 37 Zhu, Jessie               13 Walton Youth          22:00.76
 38 Blount, Nia               13 Ptc Flash             22:03.16   21
 39 Shade, Kate               14 Lassiter Jr CC        22:53.49
 40 Conrad, Emily             14 HeartsoleRC           23:57.77
 41 Schlaupitz, Myah          13 Alpha Crush           24:33.70   22
 42 Waters, Maddie            13 Woodstock Yo          24:44.59
 43 Loftis, Delaney           13 Ptc Flash             25:23.04   23

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     31    3    4    5    8   11   18   19   20   22
      Total Time:  1:20:15.40
         Average:    16:03.08
   2 JackRabbit Track             42    1    6   10   12   13   14
      Total Time:  1:22:40.98
         Average:    16:32.20
   3 Ptc Flash                    49    2    7    9   15   16   17   21   23
      Total Time:  1:27:00.48
         Average:    17:24.10


Event 8  4k Run CC 13-14 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ellingson, Tait           13 Unattached            14:05.75
  2 Tavani, RJ                13 Alpha Crush           14:28.37
  3 Beam, Joshua              14 Carrollton XC         14:32.99
  4 Selph, Ethan              13 Unattached            14:34.07
  5 Pitts, Erik               14 Walton Youth          14:35.64    1
  6 DeBoy, Alex               13 Ptc Flash             14:49.40    2
  7 Lloyd, Tucker             13 Walton Youth          14:52.09    3
  8 Helms, Alex               13 Walton Youth          15:00.75    4
  9 Brodmyer, Devon           13 Lassiter Jr CC        15:04.11    5
 10 McLaughlin, Liam          14 Ptc Flash             15:27.33    6
 11 Ewers, Derek              13 Ptc Flash             15:29.19    7
 12 Williamson, Zeke          14 Jefferson Pa          15:30.23
 13 Brown, Matthew            13 Hart Runners          15:38.23
 14 Kendall, Alex             13 Unattached            15:46.82
 15 Gibson, Quinn             14 Ptc Flash             15:49.57    8
 16 Ohonde, Tristen           13 Ptc Flash             15:52.76    9
 17 Tarpley, Alex             13 Ptc Flash             15:58.19   10
 18 Mallett, Jaylen           13 Quicksilver           16:12.48
 19 Rajbhandari, Pranav       13 Walton Youth          16:17.42   11
 20 Wilhelm, Josh             14 Lassiter Jr CC        16:19.92   12
 21 Lott, Jaden               13 Creekview Jr          16:53.36
 22 Batcha, Justin            13 Ptc Flash             16:53.83   13
 23 Albers, Matthew           13 Lassiter Jr CC        17:03.04   14
 24 Smith, Kolby              12 Ptc Flash             17:12.27   15
 25 Sells, Marcellus          13 Unattached            17:12.66
 26 Williams, Justin          13 Ptc Flash             17:29.57   16
 27 Keith, Nathan             13 Lassiter Jr CC        17:30.68   17
 28 Bigda, Trevor             14 Lassiter Jr CC        17:37.21   18
 29 Cole, Noah                14 JackRabbit Track      17:45.45
 30 Carmichael, Austin        13 Ptc Flash             18:04.55   19
 31 Terevino, Brendan         13 Marietta Tra          18:05.65
 32 Grieb, Andrew             14 HeartsoleRC           18:40.80
 33 Gustafson, Ethan          13 East Cobb Ch          19:15.80
 34 Anderson, Duncan          13 Ptc Flash             19:34.46   20
 35 Fairlie, Nathan           13 Alpha Crush           20:02.23
 36 Verdon, Julian            13 Walton Youth          21:49.86   21
 37 Eiserloh, Ethan           13 Elite Striders        22:16.00

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Ptc Flash                    32    2    6    7    8    9   10   13   15   16
      Total Time:  1:17:28.25
         Average:    15:29.65
   2 Walton Youth                 40    1    3    4   11   21
      Total Time:  1:22:35.76
         Average:    16:31.16
   3 Lassiter Jr CC               66    5   12   14   17   18
      Total Time:  1:23:34.96
         Average:    16:43.00


Event 7  4k Run CC 15-18 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Woolridge, Anna           16 JackRabbit Track      19:57.56
  2 Albright, Rachel          15 Etowah Youth          21:48.56


Event 8  4k Run CC 15-18 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snapp, Josh               15 Jefferson Pa          19:38.91
  2 Allen, Giovanni           15 Conyers Running       21:43.02