2015 - USATF South Carolina Association Junior Olympic Cross Country Championships

Event 1  2000 Meter Run CC 8 & Under Division Girls
=======================================================================
    Assoc XC: A 7:33.59  11/17/2012  Dashana Morris, 45-Peachtree
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor Washington          8 The Storm TC           9:23.56    1
  2 Kaylanna Burroughs         7 Florence Track Club    9:48.55    2
  3 Lucy Ricks                 8 The Storm TC          10:05.84    3
  4 Kayla Butler               8 Mt. Pleasant          10:16.46    4
  5 Gabriela Friel             8 Florence Track Club   10:32.03    5
  6 Amelia Pettigrew           8 Palmetto Tra          10:35.25    6
  7 Reeve Kotz                 8 Mt. Pleasant          10:39.77    7
  8 Alexis Howle               8 Florence Track Club   10:52.58    8
  9 Sanne Verkoeijen           8 Florence Track Club   10:58.68    9
 10 Caroline Plummer           8 The Storm TC          11:07.52   10
 11 Leslie Williams            8 Mt. Pleasant          11:09.98   11
 12 Sandi King                 8 Palmetto Tra          11:27.79   12
 13 Aubrey Domm                6 Mt. Pleasant          11:34.64   13
 14 Evelynn Middleton          8 Palmetto Tra          11:56.59   14
 15 Brittany Sloan             8 Florence Track Club   12:07.77   15
 16 Ava Albano                 8 Mt. Pleasant          12:16.78   16
 17 Delaney Torek              8 Summerville           12:26.70   17
 18 Alden Evans                8 Mt. Pleasant          12:30.10   18
 19 Ella Glassberg             8 Mt. Pleasant          12:46.80   19
 20 Kate Moldenhauer           8 Mt. Pleasant          12:58.66   20
 21 Amelia Perkis              8 City of Char          13:02.00   21
 22 Kennedy Coggins            7 Mt. Pleasant          13:08.04   22
 23 Rose Kotz                  7 Mt. Pleasant          13:11.46   23
 24 Gia Gupta-Kagan            7 Midlands Surge        13:20.35   24
 25 Reese Taylor               8 The Storm TC          13:36.04   25
 26 Olivia Doll                6 Mt. Pleasant          16:17.32   26
 27 Isabella Tisdale           8 Summerville           16:32.08   27

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Women 8 & Under
   1 Florence Track Club          39    2    5    8    9   15
      Total Time:    54:19.61
         Average:    10:51.93
   2 Mt. Pleasant Track Club A    51    4    7   11   13   16
      Total Time:    55:57.63
         Average:    11:11.53
   3 Mt. Pleasant Track Club B   102   18   19   20   22   23
      Total Time:  1:04:35.06
         Average:    12:55.02


Event 2  2000 Meter Run CC 8 & Under Division Boys
=======================================================================
    Assoc XC: A 7:26.73  11/17/2012  Rheinhardt Harrison, 10-Fairfax P
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kaleb Burroughs            8 Florence Track Club    8:49.05    1
  2 Daniel Navarro             8 Midlands Surge         9:30.00    2
  3 Pinckney Smith             8 City of Char           9:49.80    3
  4 Brady Chavis               8 The Storm TC           9:52.07    4
  5 Brennan Mills              8 The Storm TC           9:54.41    5
  6 Jackson Muller             7 City of Char           9:56.11    6
  7 Ethan Gawryluk             8 Mt. Pleasant           9:57.08    7
  8 James Lewis                8 Mt. Pleasant          10:02.41    8
  9 Joed Rentas                7 Summerville           10:08.90    9
 10 John Lizewski              8 The Storm TC          10:12.99   10
 11 Quinn Swanton              8 Mt. Pleasant          10:13.07   11
 12 Matthew Clyburn            8 The Storm TC          10:17.68   12
 13 Calvin Rollins             8 Mt. Pleasant          10:33.91   13
 14 Jackson Arnold             8 Mt. Pleasant          10:44.99   14
 15 William Goldsmith          8 Mt. Pleasant          10:47.66   15
 16 Alejandro Colon-LaBorde    8 Palmetto Tra          10:59.00   16
 17 Shamari Mack               8 The Storm TC          11:02.72   17
 18 Bryce May                  8 City of Char          11:05.51   18
 19 Andres Infante             8 Summerville           11:18.94   19
 20 Hidde Verkoeijen           7 Florence Track Club   11:23.28   20
 21 Evan Perugini              7 Florence Track Club   11:25.67   21
 22 Jack Willcox               6 Midlands Surge        11:36.50   22
 23 William Carter             7 Florence Track Club   11:53.10   23
 24 Connor Hendrix             6 Florence Track Club   12:40.92   24
 25 Campbell Smith             7 City of Char          12:43.71   25
 26 Thomas Ricks               6 The Storm TC          13:00.06   26
 27 Nathaniel Reese            7 Mt. Pleasant          13:33.08   27
 28 Joel Lewis                 6 Mt. Pleasant          13:53.82   28
 29 Ryder Kotz                 4 Mt. Pleasant          14:26.74   29
 30 Thomas Zannis              7 The Storm TC          14:38.35   30
 31 William Martin             7 Mt. Pleasant          14:42.95   31
 32 Cameron Young              8 The Storm TC          14:47.50   32
 33 Paxton DeWitt              5 City of Char          15:10.64   33

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Men 8 & Under
   1 The Storm TC            A    48    4    5   10   12   17
      Total Time:    51:19.87
         Average:    10:15.98
   2 Mt. Pleasant Track Club A    53    7    8   11   13   14
      Total Time:    51:31.46
         Average:    10:18.30
   3 City of Charleston Swam      85    3    6   18   25   33
      Total Time:    58:45.77
         Average:    11:45.16
   4 Florence Track Club          89    1   20   21   23   24
      Total Time:    56:12.02
         Average:    11:14.41
   5 Mt. Pleasant Track Club B   130   15   27   28   29   31
      Total Time:  1:07:24.25
         Average:    13:28.85


Event 3  3k Run CC 9-10 Division Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Munirah Gordon            10 The Storm TC A        11:28.77    1
  2 Eliza King                10 Palmetto Tra A        11:31.57
  3 Ginger Arnold             10 Mt. Pleasant A        11:44.78    2
  4 Janiah McNeil             10 The Storm TC A        11:50.15    3
  5 Emma Muller                9 City of Char A        11:56.70
  6 Josephine May             10 City of Char A        12:07.40
  7 Eleanor McElveen          10 Mt. Pleasant A        12:08.34    4
  8 Allison Kammer            10 Mt. Pleasant A        12:14.73    5
  9 Alexis Taylor             10 Palmetto Tra A        12:15.41
 10 Judith Shaver             10 The Storm TC A        12:31.48    6
 11 Grace Ward                 9 Mt. Pleasant A        12:32.90    7
 12 Emi Winters               10 Mt. Pleasant A        12:34.00    8
 13 Addison Hewitt             9 Mt. Pleasant A        12:34.85    9
 14 Jayda McNeil              10 The Storm TC A        12:37.70   10
 15 Jamie Gard                 9 Florence Track Club   12:45.79   11
 16 Mya McNeil                 9 The Storm TC A        12:47.42   12
 17 Alana Perez               10 Myrtle Beach A        12:54.79
 18 Annaleise Giocondi         9 Florence Track Club   12:55.15   13
 19 Lydia McFall               9 Palmetto Tra A        12:55.21
 20 Kayla Gordon               9 The Storm TC A        13:18.86   14
 21 Abigail Morgan             9 Mt. Pleasant A        13:43.98   15
 22 Sara Beth Bailey           9 Florence Track Club   13:47.40   16
 23 Cassandra Hitch           10 Florence Track Club   13:57.05   17
 24 Olivia Lee                 9 The Storm TC A        14:01.26   18
 25 Caelin Sloan              10 Florence Track Club   14:01.94   19
 26 Emma Carter                9 Florence Track Club   14:14.42   20
 27 Juliet Swaim              10 The Storm TC A        14:19.06   21
 28 Morgan Banner             10 Florence Track Club   14:20.66   22
 29 Jordan Rumrill            10 Mt. Pleasant B        14:21.13   23
 30 Grace McKenzie             9 Florence Track Club   14:24.79   24
 31 Caroline Rider             9 The Storm TC B        14:25.30
 32 Morgan Doll                9 Mt. Pleasant B        14:37.38   25
 33 Annabelle Horton           9 Mt. Pleasant B        14:38.66   26
 34 Brynn Gilman               9 Mt. Pleasant B        14:39.32   27
 35 Kate Coker                 9 Florence Track Club   14:44.88   28
 36 Ella Bethard               9 City of Char A        15:03.26
 37 Anna Lindler               9 Midlands Surge A      15:30.48
 38 Anna Tucker               10 The Storm TC B        15:34.61
 39 Mary Carter                9 Florence Track Club   17:40.38   29
 40 Hannah Forrester           9 The Storm TC B        18:15.38
 41 Leila Hollinshead         10 Mt. Pleasant B        18:15.52   30
 42 Lexi Green                 9 Mt. Pleasant B        18:22.99   31
 43 Leiah Zannis              10 The Storm TC B        19:41.17

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Mt. Pleasant Track Club A    26    2    4    5    7    8    9   15
      Total Time:  1:01:14.75
         Average:    12:14.95
   2 The Storm TC A               32    1    3    6   10   12   14   18   21
      Total Time:  1:01:15.52
         Average:    12:15.11
   3 Florence Track Club A        87   11   13   17   22   24
      Total Time:  1:08:23.44
         Average:    13:40.69
   4 Florence Track Club B       112   16   19   20   28   29
      Total Time:  1:14:29.02
         Average:    14:53.81
   5 Mt. Pleasant Track Club B   131   23   25   26   27   30   31
      Total Time:  1:16:32.01
         Average:    15:18.41


Event 4  3k Run CC 9-10 Division Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brendan Gomez             10 Mt. Pleasant A        11:05.09    1
  2 Russell Jones             10 Midlands Surge A      11:07.03
  3 Luke Walmet               10 Mt. Pleasant A        11:24.31    2
  4 Julian Duncan              9 Florence Track Club   11:36.74    3
  5 Jovany Rentas             10 Summerville A         11:40.25
  6 Charles Willcox           10 Midlands Surge A      11:43.52
  7 Isaac Vega                10 Unattached            11:45.73
  8 Jack Leahy                10 Mt. Pleasant A        11:47.77    4
  9 Carson Walker             10 Mt. Pleasant A        11:47.82    5
 10 Henry Goldsmith            9 Mt. Pleasant A        11:48.77    6
 11 Seth Shealy               10 The Storm TC A        11:53.70
 12 Henry Hodges              10 Mt. Pleasant A        11:56.67    7
 13 Ethan Smith               10 Midlands Surge A      11:59.41
 14 John Howard                9 Florence Track Club   11:59.45    8
 15 Levi Dyer                 10 Unattached            12:03.76
 16 Ronan Kotz                10 Mt. Pleasant A        12:05.11    9
 17 Jacob Gard                 9 Florence Track Club   12:11.25   10
 18 Devin Dietrich            10 Mt. Pleasant B        12:14.18   11
 19 Nicolas Mihan             10 Summerville A         12:15.59
 20 Alan Muthard              10 Mt. Pleasant A        12:22.34   12
 21 Weston Moldenhauer         9 Mt. Pleasant B        12:29.13   13
 22 Arthur Parham             10 Florence Track Club   12:30.18   14
 23 Owen Herman               10 Summerville A         12:40.75
 24 McCormack Trace            9 Mt. Pleasant B        12:55.89   15
 25 Jacob Semones             10 The Storm TC A        12:57.08
 26 Jackson Allison           10 Mt. Pleasant B        12:57.14   16
 27 Matthew Rimmer            10 Midlands Surge A      13:03.52
 28 Joshua Towe               10 Mt. Pleasant B        13:08.84   17
 29 Ryland Parker             10 Summerville A         13:15.61
 30 Wyatt Strickland          10 The Storm TC A        13:25.23
 31 Connell Torek             10 Summerville A         13:26.05
 32 Shiv Mehta                10 Mt. Pleasant B        13:40.95   18
 33 Camden Shirley             9 City of Char A        13:46.84
 34 Joshua Luzzatto            9 Mt. Pleasant B        13:54.43   19
 35 Kyle Angelich              9 Mt. Pleasant C        13:58.72   20
 36 Ethan Mayer               10 Mt. Pleasant B        13:59.57   21
 37 Wilson Collins            10 Mt. Pleasant C        14:24.76   22
 38 Lucas De Arellano          9 Mt. Pleasant C        14:30.59   23
 39 William Stone              9 Florence Track Club   14:44.64   24
 40 Darby McMillan            10 Mt. Pleasant C        14:53.47   25
 41 Deen Deborosse            10 The Storm TC A        15:50.58
 42 David Smith                9 Mt. Pleasant C        15:50.88   26
 43 Marshall Mandel            9 Mt. Pleasant C        16:23.28   27
 44 James Richardson          10 Florence Track Club   16:28.03   28
 45 Hudson Gray                9 Mt. Pleasant C        16:38.25   29

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Mt. Pleasant Track Club A    18    1    2    4    5    6    7    9   12
      Total Time:    57:53.76
         Average:    11:34.76
   2 Florence Track Club A        59    3    8   10   14   24   28
      Total Time:  1:03:02.26
         Average:    12:36.46
   3 Mt. Pleasant Track Club B    72   11   13   15   16   17   18   19   21
      Total Time:  1:03:45.18
         Average:    12:45.04
   4 Mt. Pleasant Track Club C   116   20   22   23   25   26   27   29
      Total Time:  1:13:38.42
         Average:    14:43.69


Event 5  3k Run CC 11-12 Division Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Victoria Colon-LaBorde    11 Palmetto Tra A        10:42.49    1
  2 Molly Suttle              12 Unattached            10:48.41    2
  3 Lauren Devaney            11 The Storm TC A        11:05.88    3
  4 Georgia Arnold            12 Mt. Pleasant A        11:26.01    4
  5 Landry Wolverton          11 Mt. Pleasant A        11:34.08    5
  6 Emma Charlton             12 Midlands Surge A      11:50.13
  7 Jenna Pence               12 Mt. Pleasant A        11:50.65    6
  8 Emma Poteat               12 Palmetto Tra A        11:52.31    7
  9 Grace Ellis               11 Palmetto Tra A        11:52.99    8
 10 Esther McFall             11 Palmetto Tra A        11:56.54    9
 11 Claudia Rollins           12 Mt. Pleasant A        12:04.04   10
 12 Morgan Kammer             11 Mt. Pleasant A        12:07.32   11
 13 Lucille Jones             12 Midlands Surge A      12:07.55
 14 Caroline Bull             11 Mt. Pleasant B        12:09.87   12
 15 MacKenzie Meier           12 The Storm TC A        12:10.94   13
 16 Mary Evans                11 The Storm TC A        12:13.23   14
 17 Piper Barnhart            11 Mt. Pleasant A        12:15.49   15
 18 Hannah Picinich           12 Mt. Pleasant A        12:18.51   16
 19 Whitney Knotts            12 Mt. Pleasant B        12:27.70   17
 20 Theresa Studley           11 Summerville A         12:32.88
 21 Megan Studley             11 Summerville A         12:33.31
 22 Carolina Pettigrew        11 Palmetto Tra A        12:34.58   18
 23 Isabelle Turner           11 Mt. Pleasant A        12:39.09   19
 24 Virginia Gwinn            11 Palmetto Tra A        12:51.62   20
 25 Berklie Duffy             12 Mt. Pleasant B        12:52.71   21
 26 Mary Tindall Parham       12 Florence Track Club   12:56.82   22
 27 Isabel Vega               12 Unattached            13:02.81   23
 28 Samantha Kinton           11 Unattached            13:04.44   24
 29 Bailey Kirkland           11 Palmetto Tra A        13:04.56   25
 30 Abigail Carte             12 Unattached            13:08.49   26
 31 Anna Jaye Walters         12 Mt. Pleasant B        13:09.19   27
 32 Wren Hamrick              11 Palmetto Tra B        13:10.92
 33 Grace Strawn              12 Unattached            13:12.73   28
 34 Jenna Griffin             12 Mt. Pleasant B        13:14.42   29
 35 Jaycie Gard               12 Florence Track Club   13:15.75   30
 36 Kathryn McDaniel          12 Mt. Pleasant B        13:19.61   31
 37 Sophie Heinold            12 Mt. Pleasant B        13:24.39   32
 38 Reese Kirkland            11 Palmetto Tra A        13:33.02   33
 39 Bella Martin              11 The Storm TC A        13:38.42   34
 40 Leighla Washington        11 The Storm TC A        13:39.30   35
 41 Aria Sloan                12 Florence Track Club   13:41.70   36
 42 Bethany Lindler           12 The Storm TC B        13:47.97
 43 Kaitlyn Taylor            11 The Storm TC A        13:56.64   37
 44 Olivia Albano             12 Mt. Pleasant B        14:04.03   38
 45 Henley Duffy              11 Mt. Pleasant C        14:13.31   39
 46 Caroline Shealy           12 Florence Track Club   14:20.14   40
 47 Lily Higgins              11 Mt. Pleasant C        14:29.90   41
 48 Maryn Austin              12 Mt. Pleasant C        14:44.13   42
 49 Maria Jimenez             12 The Storm TC A        15:25.33   43
 50 Brooke Baldwin            12 Mt. Pleasant C        15:26.82   44
 51 Sabrina Elliott           11 Mt. Pleasant C        15:27.20   45
 52 Brooke Bluman             12 Florence Track Club   16:15.62   46
 53 Jenna Strickland          11 Unattached            16:46.12   47

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Mt. Pleasant Track Club A    36    4    5    6   10   11   15   16   19
      Total Time:    59:02.10
         Average:    11:48.42
   2 Palmetto Track & Field A     43    1    7    8    9   18   20   25   33
      Total Time:    58:58.91
         Average:    11:47.79
   3 The Storm TC A               99    3   13   14   34   35   37   43
      Total Time:  1:02:47.77
         Average:    12:33.56
   4 Unattached                  103    2   23   24   26   28   47
      Total Time:  1:03:16.88
         Average:    12:39.38
   5 Mt. Pleasant Track Club B   106   12   17   21   27   29   31   32   38
      Total Time:  1:03:53.89
         Average:    12:46.78
   6 Florence Track Club A       174   22   30   36   40   46
      Total Time:  1:10:30.03
         Average:    14:06.01
   7 Mt. Pleasant Track Club C   211   39   41   42   44   45
      Total Time:  1:14:21.36
         Average:    14:52.28


Event 6  3k Run CC 11-12 Division Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Noah Ward                 12 Mt. Pleasant A         9:41.50    1
  2 Mark Richter              12 Mt. Pleasant A        10:02.37    2
  3 Douglas Carson            12 Mt. Pleasant A        10:12.82    3
  4 John Banner               12 Florence Track Club   10:17.13    4
  5 Marshall Hodges           12 Mt. Pleasant A        10:17.39    5
  6 Michael Perry             12 The Storm TC A        10:18.77    6
  7 Jovan Tirado              12 The Storm TC A        10:28.31    7
  8 Ryan Fischer              12 Summerville A         10:36.09    8
  9 Connor Bailey             12 Florence Track Club   10:36.56    9
 10 Ryan Spychalski           11 Mt. Pleasant B        10:42.72   10
 11 Davis Ricks               12 The Storm TC A        10:43.51   11
 12 Hugh Willcox              12 Midlands Surge A      10:57.90
 13 Hadley Shaw               11 Mt. Pleasant A        11:04.00   12
 14 Robert Barrineau          12 Mt. Pleasant B        11:04.17   13
 15 Thomas Mathisen           12 Mt. Pleasant B        11:06.28   14
 16 Ben Curry                 12 Mt. Pleasant B        11:06.71   15
 17 Ben Jacobs                12 City of Char A        11:15.08
 18 Guy Johnson               11 Mt. Pleasant A        11:18.10   16
 19 Xavier Brown              11 Florence Track Club   11:19.51   17
 20 Luke Farrell              11 Mt. Pleasant B        11:19.66   18
 21 Ethan Marquardt           12 Unattached            11:19.98   19
 22 Zane Morris               11 Florence Track Club   11:20.37   20
 23 Charlie Bowden            11 Unattached            11:23.43   21
 24 Watson DiBona             11 Mt. Pleasant B        11:23.84   22
 25 Logan Baker               11 Mt. Pleasant A        11:25.16   23
 26 Owen Keith                11 Mt. Pleasant C        11:25.67   24
 27 Evan Myers                12 Mt. Pleasant C        11:27.97   25
 28 Julien Tirado             12 The Storm TC A        11:29.33   26
 29 Ashton Kirkpatrick        11 Summerville A         11:33.57   27
 30 Sriram Srinivas           12 Mt. Pleasant B        11:36.54   28
 31 Maxwell Moldenhauer       11 Mt. Pleasant B        11:42.10   29
 32 Sam Stalnaker             12 Mt. Pleasant C        11:47.83   30
 33 Brandon Reed              11 The Storm TC A        12:00.55   31
 34 Ryan C. Hinchey           11 Unattached            12:03.07   32
 35 Miles Benson              12 The Storm TC A        12:07.16   33
 36 Patrick Beebe             11 City of Char A        12:12.04
 37 Riley Gunter              11 Summerville A         12:16.43   34
 38 Jacob Luzzatto            12 Mt. Pleasant C        12:20.19   35
 39 William Quade             11 Unattached            12:22.20   36
 40 Dominic Coffman           12 Summerville A         12:23.72
 41 Thomas Regan              12 Summerville A         12:31.80
 42 Brayden Sheehan           11 Unattached            12:34.00   37
 43 Fordham Smith             11 City of Char A        12:50.73
 44 Samuel Kolowith           11 Midlands Surge A      12:52.22
 45 Benjamin Richardson       12 Florence Track Club   12:54.85   38
 46 Andrew Eandi              11 Unattached            12:56.26   39
 47 John Raup                 11 City of Char A        12:59.28
 48 Luke Boston               11 Midlands Surge A      13:03.02
 49 Neels Murphy              11 Florence Track Club   13:10.49   40
 50 Jake McKenzie             11 Florence Track Club   13:21.69   41
 51 Andrew Shealy             11 Mt. Pleasant C        13:25.73   42
 52 Benjamin Evans            11 Mt. Pleasant C        13:34.39   43
 53 Max Dorman                12 Mt. Pleasant D        13:39.88
 54 Daniel Eddy               11 Summerville A         13:40.09   44
 55 Luka Albarran             11 Mt. Pleasant C        13:41.78   45
 56 Gregory Luzzatto          11 Mt. Pleasant D        13:51.09
 57 Jackson Harper            11 The Storm TC A        14:38.76   46
 58 Brooks Bennett            11 Mt. Pleasant D        15:06.75
 59 Druwen Fritz              12 Summerville A         15:19.49   47
 60 Aidan Williams            12 Florence Track Club   16:59.38   48
 61 Mason Brenner             11 Summerville A         18:49.60

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Mt. Pleasant Track Club A    23    1    2    3    5   12   16   23
      Total Time:    51:18.08
         Average:    10:15.62
   2 Mt. Pleasant Track Club B    70   10   13   14   15   18   22   28   29
      Total Time:    55:19.54
         Average:    11:03.91
   3 The Storm TC A               81    6    7   11   26   31   33   46
      Total Time:    55:00.47
         Average:    11:00.10
   4 Florence Track Club A        88    4    9   17   20   38   40   41   48
      Total Time:    56:28.42
         Average:    11:17.69
   5 Unattached                  145   19   21   32   36   37   39
      Total Time:    59:42.68
         Average:    11:56.54
   6 Mt. Pleasant Track Club C   156   24   25   30   35   42   43   45
      Total Time:  1:00:27.39
         Average:    12:05.48
   7 Summerville Thunderbolt A   160    8   27   34   44   47
      Total Time:  1:03:25.67
         Average:    12:41.14


Event 7  4k Run CC 13-14 Division Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chloe Berda               13 Mt. Pleasant A        13:03.55    1
  2 Miranda Kirkley           14 The Storm TC A        13:08.47    2
  3 Lainie Langehans          13 Unattached            13:14.40
  4 Nandi Perez               13 Myrtle Beach A        13:26.45
  5 Mia Perry                 14 The Storm TC A        13:49.30    3
  6 Caroline Mathisen         14 Mt. Pleasant A        14:06.89    4
  7 Margaret Oleary           13 Palmetto Tra A        14:14.95    5
  8 Kacie Abney               14 Palmetto Tra A        14:27.94    6
  9 Addie McElveen            13 Mt. Pleasant A        14:28.13    7
 10 Margaret McElwaine        14 Mt. Pleasant A        14:45.04    8
 11 Rebecca Bowers            13 Mt. Pleasant A        14:48.10    9
 12 Mary Jones                14 Midlands Surge A      14:51.14
 13 Quinna Muthard            13 Mt. Pleasant A        14:54.84   10
 14 Hannah Holloman           14 Mt. Pleasant B        14:59.23   11
 15 Katya Douglass            14 Mt. Pleasant A        14:59.40   12
 16 Monica Colon-LaBorde      13 Palmetto Tra A        15:00.28   13
 17 Aimee Ahuja               14 The Storm TC A        15:01.78   14
 18 Lilian O'Dell             13 Unattached            15:19.28
 19 Kelley Sanders            14 Mt. Pleasant A        15:38.39   15
 20 Mary O'Toole              14 The Storm TC A        15:53.93   16
 21 Hayley Van Dyne           14 Florence Track Club   15:54.99
 22 Julia Rowe                13 Florence Track Club   16:11.94
 23 Elizabeth Whitlaw         14 Palmetto Tra A        16:19.14   17
 24 Charlotte Smith           13 Mt. Pleasant B        16:19.94   18
 25 Lilianne Ross             13 Palmetto Tra A        16:20.66   19
 26 Kate Spychalski           13 Mt. Pleasant B        16:43.03   20
 27 Elizabeth Taylor          13 Mt. Pleasant B        16:44.14   21
 28 Annabelle Burkhold        13 Mt. Pleasant B        16:55.68   22
 29 Maggie Kinton             13 Unattached            17:04.10
 30 Madeline Davis            13 Mt. Pleasant B        17:04.68   23
 31 Sophie Sabados            13 Mt. Pleasant B        17:09.99   24
 32 Naomi Horner              13 The Storm TC A        17:13.77   25
 33 Breann Fogle              13 Mt. Pleasant C        17:20.05
 34 Sarah Beth Small          13 Florence Track Club   18:28.81
 35 Gabriella MacLeod         13 The Storm TC A        18:30.01   26
 36 Julie Gardner             13 Summerville A         18:51.84

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Mt. Pleasant Track Club A    29    1    4    7    8    9   10   12   15
      Total Time:  1:11:11.71
         Average:    14:14.35
   2 The Storm TC A               60    2    3   14   16   25   26
      Total Time:  1:15:07.25
         Average:    15:01.45
   3 Palmetto Track & Field A     60    5    6   13   17   19
      Total Time:  1:16:22.97
         Average:    15:16.60
   4 Mt. Pleasant Track Club B    92   11   18   20   21   22   23   24
      Total Time:  1:21:42.02
         Average:    16:20.41


Event 8  4k Run CC 13-14 Division Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Aidan Richter             14 Mt. Pleasant A        11:13.02    1
  2 Jaden Kingsley            14 The Storm TC A        11:20.24
  3 Ben McElveen              14 Mt. Pleasant A        11:27.46    2
  4 Lyle Johnson              14 Mt. Pleasant A        11:32.82    3
  5 Zane Jackson              13 Mt. Pleasant A        11:37.73    4
  6 John Pauldine             14 Mt. Pleasant A        11:48.30    5
  7 Coleman Devaney           14 The Storm TC A        11:53.28
  8 Anthony Frattaroli        14 Unattached            11:58.43
  9 Jared Keklak              14 Palmetto Tra A        12:08.49
 10 Joseph French             14 Unattached            12:20.71
 11 Christian Geils           13 Mt. Pleasant B        12:34.99    6
 12 Caleb Turner              14 Mt. Pleasant A        12:36.13    7
 13 Ethan Kaufelds            13 Palmetto Tra A        12:46.31
 14 Andrew De Arellano        13 Mt. Pleasant A        12:53.70    8
 15 Joseph Kelly              14 Mt. Pleasant A        12:55.47    9
 16 Daniel Infante            13 Summerville A         13:03.73   10
 17 Dylan Still               14 Mt. Pleasant B        13:22.60   11
 18 Luke Hamrick              14 Palmetto Tra A        13:34.94
 19 Ivan Morris               14 Florence Track Club   13:43.33
 20 John Buice                13 Mt. Pleasant B        13:46.79   12
 21 Jose Rentas               14 Summerville A         13:48.94   13
 22 Benjamin Black            14 Mt. Pleasant B        13:51.54   14
 23 Patrick Strawn            13 Unattached            13:56.11
 24 Parker Smith              14 Unattached            13:59.56
 25 Colin Grover              14 Summerville A         14:01.62   15
 26 Casey O'Brien             13 Mt. Pleasant B        14:01.66   16
 27 Ryan Duffy                13 Summerville A         14:05.21   17
 28 Cameron Ward              14 Florence Track Club   14:07.35
 29 Quinn Green               13 Mt. Pleasant C        14:13.03
 30 Nicolas Hollinshead       13 Mt. Pleasant B        14:15.50   18
 31 Tony Douglass             13 Mt. Pleasant B        14:17.75   19
 32 Tyler Golbus              13 The Storm TC A        14:30.31
 33 Quinn Dewitt              13 City of Char A        14:39.98
 34 Ethan Wright              14 Mt. Pleasant B        15:02.73   20
 35 Ian Laro                  14 Mt. Pleasant C        15:03.27
 36 Jameson Lilly             13 Florence Track Club   15:03.81
 37 Winston Stewart           14 Florence Track Club   15:47.19
 38 Ian Jacobs                13 City of Char A        15:49.85
 39 Lukus Fox                 14 Summerville A         15:53.62   21
 40 Nolan Smiley              14 Summerville A         17:03.94   22
 41 Connor Brown              13 Summerville A         19:47.74   23

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Mt. Pleasant Track Club A    15    1    2    3    4    5    7    8    9
      Total Time:    57:39.33
         Average:    11:31.87
   2 Mt. Pleasant Track Club B    59    6   11   12   14   16   18   19   20
      Total Time:  1:07:37.58
         Average:    13:31.52
   3 Summerville Catholic Sc A    76   10   13   15   17   21   22   23
      Total Time:  1:10:53.12
         Average:    14:10.63


Event 9  5k Run CC 15-16 Division Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rachel Walmet             15 Mt. Pleasant A        20:51.25
  2 Darrian Cole              16 Florence Track Club   20:52.93
  3 Margaret O'Toole          15 The Storm TC A        21:32.32
  4 Sophie King               15 Palmetto Tra A        21:46.03
  5 Marie Demetriades         15 The Storm TC A        21:49.04
  6 Megan Golbus              15 The Storm TC A        22:05.87
  7 Sarah Spence              16 Florence Track Club   22:36.47
  8 Olivia Provosty           15 Mt. Pleasant A        24:35.74
  9 Sabrina Fiorillo          16 Mt. Pleasant A        24:36.05


Event 10  5k Run CC 15-16 Division Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Patrick Spychalski        15 Mt. Pleasant A        15:13.84    1
  2 Colin Baker               15 Mt. Pleasant A        15:54.00    2
  3 Keahi Mendoza             16 Myrtle Beach A        16:21.31
  4 Nicholas LeFever          16 Myrtle Beach A        16:45.19
  5 Joshua Mundy              15 Palmetto Tra A        16:59.84    3
  6 Zakiah Bassett            15 Palmetto Tra A        17:20.08    4
  7 Cole Jones                15 City of Char A        17:47.86
  8 Ashton Goldberg           15 Mt. Pleasant A        17:54.01    5
  9 Traice Greene             16 The Storm TC A        18:06.37
 10 Nathan McFall             15 Palmetto Tra A        18:10.87    6
 11 Will Harper               15 Palmetto Tra A        18:21.31    7
 12 Morgan Newman             15 Mt. Pleasant A        19:15.22    8
 13 Kevin Ard                 16 Palmetto Tra A        19:26.13    9
 14 Jack Mensch               15 The Storm TC A        20:31.50
 15 Luke McKenzie             15 Florence Track Club   21:02.77
 16 Bryson Kuhn               15 Mt. Pleasant A        22:00.08   10
 17 Michael Jones             16 Florence Track Club   22:59.31
 18 Osei Stewart              16 Florence Track Club   23:04.34

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
15-16 Results 5000 Run
   1 Mt. Pleasant Track Club A    26    1    2    5    8   10
      Total Time:  1:30:17.15
         Average:    18:03.43
   2 Palmetto Track & Field A     29    3    4    6    7    9
      Total Time:  1:30:18.23
         Average:    18:03.65


Event 11  5k Run CC 17-18 Division Women
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alexa Golbus              17 The Storm TC A        19:13.18
  2 Ashley Golbus             17 The Storm TC A        19:18.47
  3 Hannah McFall             17 Palmetto Tra A        23:12.10


Event 12  5k Run CC 17-18 Division Men
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tedros Eckstein           17 Mt. Pleasant A        15:39.34
  2 Austin Weitz              17 The Storm TC A        16:44.69
  3 Stephen Carlisle          17 Palmetto Tra A        16:49.74
  4 Joshua Ateca              17 Palmetto Tra A        19:19.84