Meet Results - Hokum Karem XC Relay, Marietta Track Club - September 11, 2016

Event 1  4000 Meter Run CC 8 & Under Mixed
===============================================================
    Name                     Age Team                    Finals
===============================================================
Results - Women 4000 Run
  1 Daniels, Mallory          W7 Etowah Youth          19:49.95
  2 Sarden, Haley             W7 Walton Youth          20:14.14
  3 Eaker, Allie              W7 Jackrabbit R          20:58.27
  4 Bailey, Byrdie            W7 Marietta Track Club   21:04.70
  5 Matthews, Ava             W7 Walton Youth          21:35.17
  6 Hake, Kendall             W7 Walton Youth          22:05.27
  7 Anderson, Vivian          W7 Ptc Flash             22:20.71
  8 Oakes, Maddie             W7 Etowah Youth          22:35.20
  9 Matthews, Lillian         W7 Walton Youth          23:07.38
 10 Lenyon, Lillian           W7 Jackrabbit R          23:22.72
 11 Clay, Emma                W6 Creekview Jr          23:58.65
 12 Corbin, Taylor            W7 Ptc Flash             24:27.85
 13 Franklin, Aubrey          W6 Ptc Flash             25:10.95
 14 Herring, Arden            W7 Ptc Flash             26:53.03
 15 Stewart, Rebecca          W5 Etowah Youth          27:02.29
 16 Mackler, Lyla             W6 Marietta Track Club   27:04.01
 17 Rountree, Maggie          W6 Etowah Youth          28:10.68
 18 Denney, Abigail           W7 Elite Striders        32:36.37

Results - Men 4000 Run
  1 Comsudes, Sam             M7 Marietta Track Club   17:42.07
  2 Stricklin, Daniel         M7 Walton Youth          18:31.57
  3 Turner, Colt              M5 Creekview Jr          20:34.47
  4 Nobles, Quinn             M7 Alpha Crush           20:46.48
  5 Carlin, Avery             M7 Walton Youth          21:27.07
  6 Landreth, Hugh            M6 Creekview Jr          22:10.43
  7 Fournier, Chase           M8 Walton Youth          22:20.39
  8 Vasseur, Alec             M7 Jackrabbit R          23:00.93
  9 Maxwell, Tristan          M7 Jackrabbit R          23:14.73
 10 Long, Jarell              M7 Elite Striders        24:02.85
 11 Kittridge, Cai            M7 Jackrabbit R          24:38.40

Results - Coed 4000 Run
  1 McQuade, Andie            W6 Ptc Flash             21:14.06
  2 Warren, Samuel            M6 Walton Youth          22:20.65
  3 Hoeller, Amelia           W6 Walton Youth          24:33.03


Event 3  6k Run CC 9-10 Mixed
===============================================================
    Name                     Age Team                    Finals
===============================================================
Results - Women 6000 Run
  1 Kallbreier, Abbie         W9 Etowah Youth          27:40.30
  2 Delgado, Daniela          W9 Walton Youth          29:01.05
  3 Daniel, Emily             W9 Ptc Flash             29:26.43
  4 Higgins, Addison          W8 Etowah Youth          30:54.68
  5 Rooks, Jaylyn             W8 Carrollton C          31:14.93
  6 Ohonde, Megan             W8 Ptc Flash             32:26.55
  7 Ray, London               W8 Alpha Crush           33:09.68
  8 Allison, Julia Needs Usa  W8 Walton Youth          35:12.62
  9 Bryant, Neave             W8 Ptc Flash             35:51.79
 10 Granade, Mary             W9 Walton Youth          36:59.76
 11 Franklin, Caroline        W9 Ptc Flash             37:50.34
 12 Vela, Liliana             W8 Walton Youth          38:13.33
 13 Taylor, Tatijana          W8 Ptc Flash             38:21.91
 14 Nathan, Kallie            W8 Marietta Track Club   38:37.98
 15 Sierra, Gabriella         W9 Etowah Youth          38:38.06
 16 Cloud, Summer             W8 Etowah Youth          38:47.96
 17 Ba, Jamya                 W8 Etowah Youth          41:28.69
 18 North, Sarah              W8 Elite Striders        42:24.75

Results - Men 6000 Run
  1 Turner, Ryan              M9 Etowah Youth          24:36.69
  2 Roach, Bankson            M9 Ptc Flash             24:39.53
  3 Mitchell, John            M9 Walton Youth          24:44.67
  4 Bourgeois, Jackson        M9 Marietta Track Club   26:44.81
  5 Dominquez, Eric           M9 Jackrabbit R          26:55.98
  6 McDonald, Bowen           M8 Elite Striders        27:20.36
  7 Donovan, Whit             M8 Alpha Crush           27:32.18
  8 Douglas, Jonah            M8 Walton Youth          28:16.67
  9 Brooks, Reese             M8 Creekview Jr          28:23.58
 10 Oakes, DJ                 M9 Etowah Youth          28:26.68
 11 Davis, Jonathan           M8 Walton Youth          28:37.42
 12 Villanueva, Micah         M8 Alpha Crush           28:57.87
 13 Lippers, Will             M8 Etowah Youth          29:30.39
 14 Stopford, Carrick         M9 Ptc Flash             30:33.20
 15 Perez, Geraldo            M8 Ptc Flash             30:52.88
 16 Parker, Dane              M9 Ptc Flash             30:58.41
 17 Ball, Donovan             M8 Creekview Jr          31:38.83
 18 Mackey, Adrian            M8 Unattached            31:49.30
 19 Driskell, Thomas          M9 Etowah Youth          32:03.82
 20 Fournier, Asher           M6 Walton Youth          32:05.39
 21 Tis, Landon               M9 Walton Youth          32:13.68
 22 Dezwart, Austin           M9 Jackrabbit R          32:49.16
 23 Dater, Ryan               M9 Marietta Track Club   32:56.56
 24 Lewis, Noah               M9 Ptc Flash             33:40.81
 25 Haffner, Hilkiah          M8 Etowah Youth          34:38.57
 26 Middlebrooks, Logan       M8 Alpha Crush           36:52.03
 27 Moran, Miles              M8 Ptc Flash             39:18.94

Results - Coed 6000 Run
  1 Rabun, Candler            M9 Creekview Jr          27:20.08


Event 5  6k Run CC 11-12 Mixed
===============================================================
    Name                     Age Team                    Finals
===============================================================
Results - Women 6000 Run
  1 Tilley, Addison          W11 Marietta Track Club   25:57.50
  2 Pavese, Lexi             W11 Etowah Youth          26:30.27
  3 Bonner, Aeleiyah         W11 Jackrabbit R          26:58.20
  4 Bedell, Sarah            W11 Walton Youth          27:03.26
  5 Tarpley, Taylor          W10 Ptc Flash             27:07.92
  6 Cox, Lauren              W11 Walton Youth          27:35.52
  7 Shelton, Jaime           W11 Jackrabbit R          29:16.97
  8 Lyen, Ashley             W11 Etowah Youth          30:53.28
  9 Cramer, Cheryl           W11 Jackrabbit R          30:59.13
 10 Olvin, Caroline          W11 Etowah Youth          31:12.39
 11 Smith, Paulina           W10 Jackrabbit R          31:28.18
 12 Runyan, Peyton           W10 Etowah Youth          31:58.02
 13 Koster, Victoria Needs U W10 Walton Youth          32:46.88
 14 Morris, Virginia         W11 Marietta Track Club   32:58.97
 15 Hardy, Olivia            W11 Creekview Jr          34:19.40
 16 Lambert, Olivia          W10 Etowah Youth          38:10.90
 17 Cameron, Claire          W11 Walton Youth          38:20.87
 18 Reardon, Eliza           W11 Marietta Track Club   38:26.10
 19 Davis, Zhania            W11 Jackrabbit R          39:30.61
 20 McCleery, Adeline        W10 Ptc Flash             39:51.57
 21 Leonard, Julia           W10 Ptc Flash             44:18.48
 22 Dale, Anastasia          W11 Ptc Flash             44:18.70

Results - Men 6000 Run
  1 Mwangi, Vince            M11 Etowah Youth          23:01.04
  2 Hartsog, Andrew          M11 Jackrabbit R          24:26.89
  3 Squires, Corbin           M9 Jackrabbit R          25:00.83
  4 Barnes, William          M11 Marietta Track Club   25:46.79
  5 McConnell, Evan          M11 Ptc Flash             26:38.86
  6 Ade, Walker              M10 Etowah Youth          26:41.43
  7 Mosgovoy, David          M10 Marietta Track Club   27:04.92
  8 Skinner, Joseph          M10 Ptc Flash             28:11.55
  9 Quirk, David             M10 Walton Youth          28:19.64
 10 Cook, Andrew             M11 Marietta Track Club   28:23.43
 11 Brenneman, Benny Needs U M10 Walton Youth          30:13.27
 12 Middlebrooks, Austin     M10 Alpha Crush           30:20.21
 13 Maluf, Tomas             M10 Etowah Youth          30:23.29
 14 Duckett, Solomon          M9 Creekview Jr          30:58.67
 15 Pou, Truman              M10 Walton Youth          31:03.61
 16 Stokes, Dylan            M10 Walton Youth          31:24.73
 17 Finch, Chase             M10 Walton Youth          31:35.82
 18 Giraldo, Nicolas         M11 Marietta Track Club   31:55.35
 19 Drummond, Logan          M11 Ptc Flash             32:50.68
 20 Turner, Brayden          M10 Etowah Youth          33:50.09
 21 Warren, Patrick          M11 Walton Youth          33:50.16
 22 Grant, Odin               M9 Walton Youth          33:50.17
 23 Harsh, Camden            M11 Jackrabbit R          34:58.71
 24 Taylor, Nikola           M10 Ptc Flash             35:03.97
 25 Martinez, Pablo          M12 Jackrabbit R          35:42.42

Results - Coed 6000 Run
  1 Niederjohn, Max          M10 Walton Youth          26:53.66
  2 Freeman, Jack            M11 Walton Youth          30:58.96
  3 Stokes, Dylan            M10 Walton Youth          31:24.73
  4 Turner, Terraence        M11 Marietta Track Club   31:46.85
  5 Hale, Alexandria         W10 Jackrabbit R          34:54.69
  6 Stange, Gianna           W11 Ptc Flash             36:16.20
  7 McDonald, Hudson         M11 Elite Striders        36:20.64
  8 Wellons, Kody            M11 Ptc Flash             37:10.52


Event 7  6k Run CC 13-14 Mixed
===============================================================
    Name                     Age Team                    Finals
===============================================================
13-14 Results - Women 6000 Run
  1 Lance, Meg               W12 Etowah Youth          25:58.19
  2 Bradshaw, Riley          W13 Jackrabbit R          26:00.84
  3 Spratt, Faith            W13 Etowah Youth          28:16.85
  4 Olvin, Veronica          W12 Etowah Youth          28:23.29
  5 Jackson, Emily           W11 Marietta Track Club   28:53.14
  6 Rhyne, Lexie             W12 Jackrabbit R          29:24.14
  7 Samsel, Mariah           W12 Etowah Youth          33:55.52
  8 Haley, Julia             W12 Alpha Crush           33:57.05
  9 Spradlin, Elisabeth      W12 Ptc Flash             36:17.06
 10 Flint, Marion            W12 Walton Youth          37:40.60

13-14 Results - Men 6000 Run
  1 Moonan, Billy            M13 Alpha Crush           24:17.08
  2 Mazurek, Roger           M12 Jackrabbit R          24:34.61
  3 Carmichael, Austin       M13 Ptc Flash             24:40.69
  4 Owens, Andrew            M12 Marietta Track Club   24:42.50
  5 Skinner, Louis           M13 Arrowhead Racing      25:37.15
  6 Edens, Samuel            M12 Walton Youth          26:00.44
  7 McAbee, Leland           M12 Etowah Youth          26:21.99
  8 Pruett, Tyler            M13 Ptc Flash             28:23.30
  9 Daigle, Justin           M12 Marietta Track Club   28:29.95
 10 Thornton, Samuel         M12 Walton Youth          28:59.39

13-14 Results - Coed 6000 Run
  1 Pelland, Luke /          M12 Alpha Crush /         23:05.82
    Mclean, Katelyn              Alpha Crush
  2 Hakes, William           M12 Walton Youth          24:42.59
  3 Mills, Jack              M13 Ptc Flash             28:53.03
  4 Crumbley, Damire         W12 Elite Striders        34:31.91


Event 7  6k Run CC 15-18 Mixed
===============================================================
    Name                     Age Team                    Finals
===============================================================
15-18 Results - Men 6000 Run
  1 Maluf, Mateo             M14 Etowah Youth          27:52.92

15-18 Results - Coed 6000 Run
  1 McAbee, Kay /            W14 Etowah Youth /        28:35.55
    Ely, Logan                   Alpha Crush
  2 Cole, Noah               M14 Jackrabbit R          28:38.49
  3 Scott, Jose              M15 Ptc Flash             29:17.27