Meet Results - USATF GA Association Youth XC Developmental Meet - Etowah Youth Track Club at Boling Park - October 1, 2016

Event 1  2000 Meter Run CC 8 & Under Division Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarden, Haley              8 Walton Youth           8:40.44
  2 Erath, Audrey              8 Unattached             8:58.53
  3 Kallbreier, Taylor         8 Etowah Youth           9:14.00    1
  4 Burke, Gianna              8 Marietta Track Club    9:26.18
  5 Eaker, Allie               8 Jackrabbit R           9:36.56    2
  6 Chiabotti, Mia             8 DeKalb Trailblazers    9:39.79    3
  7 Al-Ghani, Myah             8 Jackrabbit R           9:40.94    4
  8 Bryant, Genevieve          7 Ptc Flash              9:41.49    5
  9 Franklin, Aubrey           7 Ptc Flash              9:48.74    6
 10 Rountree, Elizabeth Libb   8 DeKalb Trailblazers   10:12.38    7
 11 Witten, Layyan             8 Jackrabbit R          10:20.02    8
 12 Williamson, Macie          8 DeKalb Trailblazers   10:22.54    9
 13 Holland, Emily             7 Etowah Youth          10:22.77   10
 14 Will, Maddie               7 Ptc Flash             10:24.46   11
 15 Spires, Caroline           8 DeKalb Trailblazers   10:27.05   12
 16 Downs, Kylie               7 Walton Youth          10:30.06
 17 Clay, Emma                 7 Creekview Jr          10:38.82
 18 Alonso, Kelsie             8 Ptc Flash             10:43.43   13
 19 Wiersma, Chloe             7 Lassiter Jun          10:48.47
 20 Anderson, Vivian           8 Ptc Flash             10:49.23   14
 21 Crismon, Eden              6 Woodstock Yo          10:59.40
 22 Oakes, Maddie              8 Etowah Youth          11:01.54   15
 23 Jackson, Ramsey            8 DeKalb Trailblazers   11:06.08   16
 24 Lenyon, Lillian            8 Jackrabbit R          11:12.87   17
 25 Rountree, Lily             7 Etowah Youth          11:18.70   18
 26 Herring, Arden             8 Ptc Flash             11:19.01   19
 27 Watson, Annagrace          8 Woodstock Yo          11:27.63
 28 Ash, Hollings              6 Alpha Crush           11:38.19
 29 Cuneo, Ella                7 Ptc Flash             11:41.50   20
 30 Brooks, Elizabeth          7 Creekview Jr          11:46.49
 31 Long, Eleanor              6 Jackrabbit R          12:06.64   21
 32 Mackler, Lyla              7 Marietta Track Club   12:07.87
 33 Mehio, Reema               6 Ptc Flash             12:12.54   22
 34 Bell Cole, Kalima          6 Woodstock Yo          12:21.34
 35 Frizzell, Madeline         8 Ptc Flash             12:22.78   23
 36 Samuel, Lundyn             7 Woodstock Yo          12:29.22
 37 Chwatek, Sawyer            7 Etowah Youth          12:29.91   24
 38 Hudson, Willa              8 DeKalb Trailblazers   12:29.97   25
 39 Scheid, Sarah              7 DeKalb Trailblazers   12:49.81   26
 40 Conley, Mikezie            6 Quicksilver           12:58.74
 41 Baldwin, Dorothy           7 DeKalb Trailblazers   12:58.96   27
 42 Stewart, Rebecca           6 Etowah Youth          13:09.53   28
 43 Mayfield, Ellie            5 Lassiter Jun          13:47.59
 44 Rountree, Maggie           7 Etowah Youth          14:25.39   29

                                   Team Scores
============================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8
============================================================================
   1 DeKalb Trailblazers          47    3    7    9   12   16   25   26   27
      Total Time:    51:47.84
         Average:    10:21.57
   2 Ptc Flash                    49    5    6   11   13   14   19   20   22
      Total Time:    51:27.35
         Average:    10:17.47
   3 Jackrabbit Running Club      52    2    4    8   17   21
      Total Time:    52:57.03
         Average:    10:35.41
   4 Etowah Youth Track Club      68    1   10   15   18   24   28   29
      Total Time:    54:26.92
         Average:    10:53.39


Event 2  2000 Meter Run CC 8 & Under Division Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Comsudes, Sam              8 Marietta Track Club    8:13.82
  2 Antley, Tyndle             7 Runnin On Faith Tc     8:24.16
  3 Jackson, Grant             8 DeKalb Trailblazers    8:25.20    1
  4 Ellingson, Thijs           8 Unattached             8:31.00
  5 Vasseur, Alec              8 Jackrabbit R           8:46.68    2
  6 Stricklin, Daniel          8 Walton Youth           8:49.11    3
  7 Donner, Grey               8 Alpha Crush            8:49.96    4
  8 Grant, Jake                7 Alpha Crush            8:50.73    5
  9 Hand, Austin               8 Creekview Jr           8:50.78
 10 Derenstein, Alexander      8 Walton Youth           8:50.87    6
 11 Colpaert, Bo               7 Etowah Youth           8:51.99
 12 Tenney, Zachary            8 Woodstock Yo           9:00.67
 13 Deslyper, William          8 Ptc Flash              9:07.91    7
 14 Mehio, Jade                8 Ptc Flash              9:20.59    8
 15 Jung, Luke                 8 Lassiter Jun           9:25.84    9
 16 Crowder, Austin            7 Elite Striders         9:29.99
 17 Thompson, Oliver           6 Ptc Flash              9:30.57   10
 18 Dechamplain, Daniel        7 Unattached             9:32.93
 19 Davis, Canon               7 DeKalb Trailblazers    9:35.55   11
 20 Turner, Colt               6 Creekview Jr           9:37.39
 21 Maxwell, Tristan           8 Jackrabbit R           9:37.44   12
 22 Weems, Koree               8 Bremen Parks           9:37.60
 23 Thomas, Oren               8 Etowah Youth           9:42.17
 24 Turner, Troy               8 Creekview Jr           9:43.24
 25 Millson, David             7 Millson                9:46.93
 26 Beck, Trey                 8 DeKalb Trailblazers    9:47.89   13
 27 Murray, Christian          8 Lassiter Jun           9:48.07   14
 28 Herring, Brady             8 Ptc Flash              9:58.65   15
 29 Frierson, Bobby            7 DeKalb Trailblazers   10:05.95   16
 30 Carlin, Avery              8 Walton Youth          10:12.59   17
 31 McHoul, Robert             7 DeKalb Trailblazers   10:15.40   18
 32 Nobles, Quinn              8 Alpha Crush           10:16.52   19
 33 Hackney, Cash              8 DeKalb Trailblazers   10:16.73   20
 34 Picone, Mason              8 Walton Youth          10:25.30   21
 35 Dunmire, Tommy             8 Alpha Crush           10:31.17   22
 36 Thomas, Jeremiah           8 Etowah Youth          10:47.93
 37 Henderson, Kashton         7 Bremen Parks          10:48.55
 38 Burke, Nigel               6 Marietta Track Club   10:53.62
 39 Van Fleit, Drake           7 Walton Youth          10:55.03   23
 40 Hancotte, Spencer          8 Walton Youth          10:59.12   24
 41 Fournier, Asher            7 Walton Youth          11:00.59   25
 42 Adenuga, Caleb             8 DeKalb Trailblazers   11:06.79   26
 43 Watson, Davis              8 Woodstock Yo          11:21.13
 44 Thomas, Jordan             7 Etowah Youth          11:23.55
 45 Simmons, Grady             7 Lassiter Jun          11:27.18   27
 46 Davis, Jeremiah            8 Jackrabbit R          11:29.87   28
 47 Finely, Douglas            7 Jackrabbit R          11:29.92   29
 48 Cuneo, Benjamin            5 Ptc Flash             11:32.54   30
 49 Landreth, Hugh             7 Creekview Jr          11:35.86
 50 Pates, Soren               6 Lassiter Jun          11:40.98   31
 51 Johnson, Logan             8 Woodstock Yo          11:47.05
 52 Cockrell, Sam              6 Lassiter Jun          11:50.34   32
 53 Mayfield, Ben              7 Lassiter Jun          11:50.39   33
 54 Pokorny, David             5 Lassiter Jun          11:52.63   34
 55 Long, Jarell               8 Elite Striders        11:57.81
 56 Price, Levi                6 Jackrabbit R          12:39.21   35
 57 Cross, Joe                 6 Alpha Crush           18:53.48   36

                                   Team Scores
============================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8
============================================================================
   1 DeKalb Trailblazers          59    1   11   13   16   18   20   26
      Total Time:    48:09.99
         Average:     9:38.00
   2 Walton Youth Track Club      70    3    6   17   21   23   24   25
      Total Time:    49:12.90
         Average:     9:50.58
   3 Ptc Flash                    70    7    8   10   15   30
      Total Time:    49:30.26
         Average:     9:54.06
   4 Alpha Crush Running Club     86    4    5   19   22   36
      Total Time:    57:21.86
         Average:    11:28.38
   5 Jackrabbit Running Club     106    2   12   28   29   35
      Total Time:    54:03.12
         Average:    10:48.63
   6 Lassiter Junior CC & Trac   113    9   14   27   31   32   33   34
      Total Time:    54:12.41
         Average:    10:50.49


Event 3  3k Run CC 9-10 Division Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Heppner, Heidi            10 Alpha Crush           12:11.00    1
  2 Schlaupitz, Brynn          9 Alpha Crush           12:34.77    2
  3 Fath, Lauren              10 Creekview Jr          12:49.30
  4 Daniel, Emily             10 Ptc Flash             12:55.22    3
  5 Bryan, Olivia             10 Etowah Youth          12:56.74    4
  6 Kallbreier, Abbie         10 Etowah Youth          13:09.11    5
  7 Collins, Sarah-Corrine    10 Alpha Crush           13:19.27    6
  8 Higgins, Addison           9 Etowah Youth          13:41.62    7
  9 Blaich, Anna              10 DeKalb Trailblazers   13:43.76    8
 10 Rooks, Jaylyn              9 Carrollton C          13:45.65
 11 Norris, Ryan               9 Alpha Crush           13:56.64    9
 12 Ezell, Alena               9 Etowah Youth          14:04.48   10
 13 Turnier, Abby              9 Ptc Flash             14:05.44   11
 14 Cole, Clare                9 Alpha Crush           14:07.26   12
 15 Boyle, Lisa                9 DeKalb Trailblazers   14:17.06   13
 16 Pickerel, McKenzie        10 Alpha Crush           14:17.73   14
 17 Ray, London                9 Alpha Crush           14:23.02   15
 18 Curtis, Kamoree            9 Jackrabbit R          14:30.79
 19 Jewett, Brenna            10 Alpha Crush           15:02.69   16
 20 Thomas, Miyah             10 Etowah Youth          15:04.01   17
 21 Granade, Mary             10 Walton Youth          15:09.82
 22 Sierra, Gabriella         10 Etowah Youth          15:16.26   18
 23 Ohonde, Megan              9 Ptc Flash             15:23.24   19
 24 Yarbrough, Norah           9 Elite Striders        15:31.08
 25 Baldwin, Anna             10 DeKalb Trailblazers   15:48.00   20
 26 Van Horn, Claire           9 DeKalb Trailblazers   15:50.33   21
 27 Webb, Ansley               9 DeKalb Trailblazers   15:51.84   22
 28 Sprecher, Naomi           10 Etowah Youth          15:53.04   23
 29 Mason, Ally                9 DeKalb Trailblazers   15:59.31   24
 30 McAbee, Grace             10 Etowah Youth          16:00.25   25
 31 Cuneo, Mariyah            11 Ptc Flash             16:01.45   26
 32 Brodmyer, Paige           10 Lassiter Jun          16:04.27   27
 33 Millson, Kate             10 Millson               16:09.37
 34 Therriault, Madeline      10 Ptc Flash             16:10.21   28
 35 Franklin, Caroline        10 Ptc Flash             16:14.83   29
 36 Bryant, Neave              9 Ptc Flash             16:23.57   30
 37 Cockrell, Emma            10 Lassiter Jun          16:24.62   31
 38 DeWoody, Mackenzie         9 DeKalb Trailblazers   16:28.72   32
 39 Finley, Robyn             10 Jackrabbit R          16:34.65
 40 Mayfield, Hannah          10 Lassiter Jun          16:34.95   33
 41 Nathan, Kallie             9 Marietta Track Club   16:53.77
 42 Taylor, Tatijana           9 Ptc Flash             16:55.98   34
 43 Cuneo, Grace               9 Ptc Flash             16:57.66   35
 44 Cain, Makenzie            10 Etowah Youth          17:17.44   36
 45 Kelley, Mikayla            9 Quicksilver           17:19.69
 46 Gibson, Becca             10 Lassiter Jun          17:27.28   37
 47 Spargur, Madison          10 Etowah Youth          17:30.53   38
 48 Long, Audrey              10 Jackrabbit R          17:37.27
 49 Beck, Zoe                  9 DeKalb Trailblazers   17:49.35   39
 50 Lankford, Leia            10 Woodstock Yo          18:05.08
 51 Lawley, Abigail            9 Etowah Youth          18:07.14   40
 52 Jabr, Lana                 9 Alpha Crush           18:15.19   41
 53 Reeder, Avery              9 Woodstock Yo          18:22.63
 54 Simmons, Annabelle        10 Lassiter Jun          18:36.03   42
 55 Anderson, Gretchen         9 Ptc Flash             18:52.24   43
 56 Ingevaldson, Charlotte     9 Walton Youth          19:12.95
 57 Vela, Liliana              9 Walton Youth          19:29.35
 58 Cloud, Summer              9 Etowah Youth          19:32.77   44
 59 Frierson, Sarah Beth       9 DeKalb Trailblazers   19:36.58   45
 60 Maturine, Madison          9 Lassiter Jun          19:38.94   46
 61 Grant, Anna               10 Alpha Crush           19:43.58   47
 62 Myers, Kate               10 Bremen Parks          20:25.53

                                   Team Scores
============================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8
============================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     30    1    2    6    9   12   14   15   16
      Total Time:  1:06:08.94
         Average:    13:13.79
   2 Etowah Youth Track Club      43    4    5    7   10   17   18   23   25
      Total Time:  1:08:55.96
         Average:    13:47.20
   3 DeKalb Trailblazers          84    8   13   20   21   22   24   32   39
      Total Time:  1:15:30.99
         Average:    15:06.20
   4 Ptc Flash                    87    3   11   19   26   28   29   30   34
      Total Time:  1:14:35.56
         Average:    14:55.12
   5 Lassiter Junior CC & Trac   170   27   31   33   37   42   46
      Total Time:  1:25:07.15
         Average:    17:01.43


Event 4  3k Run CC 9-10 Division Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Squires, Corbin           10 Jackrabbit R          11:34.27    1
  2 Thompson, Clark            9 Ptc Flash             11:41.93    2
  3 Turner, Ryan              10 Etowah Youth          12:02.35    3
  4 Oakes, DJ                 10 Etowah Youth          12:10.32    4
  5 Turner, Jack              10 Etowah Youth          12:10.62    5
  6 Dechamplain, Stephen       9 Unattached            12:14.55
  7 Dezwart, Austin           10 Jackrabbit R          12:18.82    6
  8 Dominquez, Eric           10 Jackrabbit R          12:22.06    7
  9 Marquet, Kale              9 Elite Striders        12:22.36
 10 McCabe, Andrew            10 Alpha Crush           12:25.84    8
 11 Phillips, Tucker          10 DeKalb Trailblazers   12:28.40    9
 12 Douglas, Jonah             9 Walton Youth          12:30.67   10
 13 Sellers, Mitchell         10 Ptc Flash             12:31.05   11
 14 Blurton, Alexander         9 Jackrabbit R          12:31.10   12
 15 Roach, Bankson            10 Ptc Flash             12:33.36   13
 16 Cobb, John                10 Elite Striders        12:38.78
 17 Villanueva, Micah          9 Alpha Crush           12:55.46   14
 18 Frank, Beau               10 Alpha Crush           12:57.60   15
 19 Ezell, Trent              10 Etowah Youth          12:59.49   16
 20 Sarden, Aidan              9 Unattached            13:01.73
 21 Donovan, Whit              9 Alpha Crush           13:02.02   17
 22 Engberg, Soren            10 Walton Youth          13:22.05   18
 23 Rabun, Candler            10 Creekview Jr          13:25.42
 24 Ball, Donovan              9 Creekview Jr          13:27.80
 25 Brooks, Reese              9 Creekview Jr          13:28.03
 26 Coker, Brodie             10 Creekview Jr          13:36.99
 27 Ghent, Drew               10 Alpha Crush           13:40.32   19
 28 Zook, John Mark            9 Ptc Flash             13:43.05   20
 29 Brune, Mac                 9 Lassiter Jun          13:43.34   21
 30 Pokorny, Christopher       9 Lassiter Jun          13:44.29   22
 31 Davis, Jonathan            9 Walton Youth          13:45.93   23
 32 Crawford, Indiana         10 DeKalb Trailblazers   13:47.45   24
 33 Greblick, Robert          10 Walton Youth          13:48.54   25
 34 Gray, Jaden               10 Marietta Track Club   13:53.29
 35 Fournier, Chase            9 Walton Youth          13:55.26   26
 36 Gerstle, Aaron             9 DeKalb Trailblazers   13:56.50   27
 37 Antley2, Tyndle2           9 Runnin On Faith Tc    14:03.46
 38 Dahlhauser, Grant         10 Woodstock Yo          14:06.53
 39 Milman, Luke               9 Lassiter Jun          14:09.05   28
 40 Bekele, Emmanuel          10 Alpha Crush           14:12.48   29
 41 Driskell, Thomas          10 Etowah Youth          14:14.90   30
 42 Fletcher, Ethan            9 Etowah Youth          14:26.35   31
 43 Will, Brandon             10 Ptc Flash             14:27.57   32
 44 Deslyper, Thomas          10 Ptc Flash             14:32.12   33
 45 Parker, Dane              10 Ptc Flash             14:32.30   34
 46 Hackney, William          10 DeKalb Trailblazers   14:35.34   35
 47 Messick, Porter           10 DeKalb Trailblazers   14:40.65   36
 48 Stopford, Carrick         10 Ptc Flash             15:04.33   37
 49 Lippers, Will              9 Etowah Youth          15:11.83   38
 50 Pearson, Connor           10 Etowah Youth          15:20.95   39
 51 Murray, Jay               10 Lassiter Jun          15:22.58   40
 52 Harrington, Chase         10 Lassiter Jun          15:24.78   41
 53 Hicks, Aidan               9 Alpha Crush           15:34.85   42
 54 Sheehy, Donovan            9 Alpha Crush           15:40.14   43
 55 Fulton, Elijah            10 DeKalb Trailblazers   15:50.76   44
 56 Hammond, Trey              9 Ptc Flash             16:01.59   45
 57 Jones, Vincent             9 Jackrabbit R          16:10.18   46
 58 Haffner, Hilkiah           9 Etowah Youth          16:14.98   47
 59 Middlebrooks, Logan        9 Alpha Crush           16:44.04   48
 60 Zeigler-Amon, Joshua       9 DeKalb Trailblazers   16:54.43   49
 61 Corso, Dylan              10 Bremen Parks          16:56.78
 62 Myers, Will               10 Bremen Parks          17:13.51
 63 Cross, James               9 Alpha Crush           17:20.85   50
 64 Brock, Carter             10 Lassiter Jun          17:47.88   51
 65 Davis, Hunter              9 Alpha Crush           18:57.72   52
 66 Molway, Ethan              9 Woodstock Yo          19:04.66
 67 Lacefield, Aidan          10 Lassiter Jun          19:20.59   53
 68 Haller, Tyler             10 Lassiter Jun          19:27.41   54
 69 Moran, Miles               9 Ptc Flash             19:48.95   55
 70 Drew, Davis               10 Etowah Youth          21:30.80   56
 71 Schaffner, M. Carlson      9 DeKalb Trailblazers   24:08.21   57

                                   Team Scores
============================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8
============================================================================
   1 Etowah Youth Track Club      58    3    4    5   16   30   31   38   39
      Total Time:  1:03:37.68
         Average:    12:43.54
   2 Jackrabbit Running Club      72    1    6    7   12   46
      Total Time:  1:04:56.43
         Average:    12:59.29
   3 Alpha Crush Running Club     73    8   14   15   17   19   29   42   43
      Total Time:  1:05:01.24
         Average:    13:00.25
   4 Ptc Flash                    78    2   11   13   20   32   33   34   37
      Total Time:  1:04:56.96
         Average:    12:59.40
   5 Walton Youth Track Club     102   10   18   23   25   26
      Total Time:  1:07:22.45
         Average:    13:28.49
   6 DeKalb Trailblazers         131    9   24   27   35   36   44   49   57
      Total Time:  1:09:28.34
         Average:    13:53.67
   7 Lassiter Junior CC & Trac   152   21   22   28   40   41   51   53   54
      Total Time:  1:12:24.04
         Average:    14:28.81


Event 5  3k Run CC 11-12 Division Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Heppner, Clara            12 Alpha Crush           11:00.62    1
  2 Tarpley, Taylor           11 Ptc Flash             11:25.69    2
  3 Hoppenfeld, Alexa         12 Alpha Crush           11:47.91    3
  4 Bohles, Sydney            12 Unattached            11:51.89
  5 Dechamplain, Ruth         11 Unattached            12:05.51
  6 Augmon, Sydney            11 Jackrabbit R          12:21.73    4
  7 McNeice, Emily            12 Walton Youth          12:25.87
  8 Brothers, Avery           12 Etowah Youth          12:26.17    5
  9 Bonner, Aeleiyah          12 Jackrabbit R          12:28.02    6
 10 Crismon, Cayden           12 Woodstock Yo          12:29.53
 11 Blurton, Katherine        12 Jackrabbit R          12:31.37    7
 12 Shepard, Alana            12 Jackrabbit R          12:34.92    8
 13 White, Michayla           12 Unattached            12:35.89
 14 Ash, Chatham              11 Alpha Crush           12:42.51    9
 15 Bazan, Isabela            12 Walton Youth          12:54.24
 16 Butterfield, Ali          12 Etowah Youth          12:57.80   10
 17 Pavese, Lexi              12 Etowah Youth          12:59.42   11
 18 Smith, Kamaya             12 Quicksilver           13:06.33
 19 Rager, Katelyn            11 Alpha Crush           13:08.03   12
 20 McHoul, Abigail           12 DeKalb Trailblazers   13:16.52
 21 Moore, Brighton           11 Lassiter Jun          13:43.01   13
 22 Cushenberry, Taylor       12 Lassiter Jun          13:44.71   14
 23 Olvin, Caroline           12 Etowah Youth          13:48.58   15
 24 Cramer, Cheryl            12 Jackrabbit R          13:48.78   16
 25 Shelton, Claire           11 Alpha Crush           13:52.76   17
 26 Bowen, Millie             11 Alpha Crush           13:54.48   18
 27 Henry, Sarah              11 Jackrabbit R          14:06.66   19
 28 Jackson, Emily            12 Marietta Track Club   14:11.57
 29 Wiley, Izzy               11 Alpha Crush           14:13.50   20
 30 Gantt, Katie              12 Etowah Youth          14:18.66   21
 31 Shelton, Jaime            12 Jackrabbit R          14:22.80   22
 32 Mitravich, Ava            12 Walton Youth          14:31.49
 33 Mcvicker, Brooklyn        11 Marietta Track Club   14:44.52
 34 Craig, Sydney             12 Etowah Youth          14:57.06   23
 35 Strauss, Naomi            12 Alpha Crush           15:06.00   24
 36 Mann, Finlay              12 Marietta Track Club   15:20.36
 37 Vasseur, Morgan           12 Jackrabbit R          15:23.81   25
 38 Berman, Brooke            12 Lassiter Jun          15:26.05   26
 39 McSweeney, Anne           11 Alpha Crush           15:26.08   27
 40 Smith, Paulina            11 Jackrabbit R          15:27.39   28
 41 Leonard, Julia            11 Ptc Flash             15:31.12   29
 42 Spires, Savannah          11 DeKalb Trailblazers   15:32.41
 43 Lyen, Ashley              12 Etowah Youth          15:47.28   30
 44 Henscheid, Kaitlyn        11 Woodstock Yo          15:49.21
 45 Lambert, Olivia           11 Etowah Youth          16:03.30   31
 46 Ji, Grace                 12 Lassiter Jun          16:47.68   32
 47 Zook, Katie               12 Ptc Flash             17:14.48   33
 48 Davalos, Ashley           11 Etowah Youth          17:37.99   34
 49 Davis, Zhania             12 Jackrabbit R          17:49.05   35
 50 James, Olivia             11 Walton Youth          17:50.06
 51 Long, Susan               12 Jackrabbit R          18:05.86   36
 52 Underwood, Grace          12 Marietta Track Club   18:07.26
 53 Dale, Anastasia           12 Ptc Flash             18:10.41   37
 54 Adams, Elsie              12 DeKalb Trailblazers   18:35.24
 55 McCleery, Adeline         11 Ptc Flash             18:46.29   38
 56 Cullen, Erin              11 Ptc Flash             18:46.69   39
 57 Walsh, Katie              11 Lassiter Jun          18:58.05   40

                                   Team Scores
============================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8
============================================================================
   1 Jackrabbit Running Club      41    4    6    7    8   16   19   22   25
      Total Time:  1:03:44.82
         Average:    12:44.97
   2 Alpha Crush Running Club     42    1    3    9   12   17   18   20   24
      Total Time:  1:02:31.83
         Average:    12:30.37
   3 Etowah Youth Track Club      62    5   10   11   15   21   23   30   31
      Total Time:  1:06:30.63
         Average:    13:18.13
   4 Lassiter Junior CC & Trac   125   13   14   26   32   40
      Total Time:  1:18:39.50
         Average:    15:43.90
   5 Ptc Flash                   139    2   29   33   37   38   39
      Total Time:  1:21:07.99
         Average:    16:13.60


Event 6  3k Run CC 11-12 Division Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vos, Joey                 12 Alpha Crush           10:46.08    1
  2 Iruku, Makanga            12 Etowah Youth          10:52.33    2
  3 Mwangi, Vince             12 Etowah Youth          11:05.34    3
  4 Bergey, Ben               12 Unattached            11:13.41
  5 Hoppenfeld, Ryan          12 Alpha Crush           11:14.01    4
  6 Squires, Hayden           12 Jackrabbit R          11:15.05    5
  7 Helms, Grant              11 Walton Youth          11:21.15    6
  8 Mitchell, John            12 Walton Youth          11:22.87    7
  9 Cole, Timmy               11 Alpha Crush           11:29.18    8
 10 McConnell, Evan           12 Ptc Flash             11:32.67    9
 11 Ball, Riley               12 Creekview Jr          11:38.48
 12 Baehre, Freddy            11 Unattached            11:39.64
 13 Hankins, Jackson          11 Jackrabbit R          11:41.66   10
 14 Pokorny, John Paul        11 Lassiter Jun          11:43.39   11
 15 Ellingson, Ry             11 Unattached            11:46.17
 16 Heffelfinger, Ryan        11 Ptc Flash             12:12.03   12
 17 Hartsog, Andrew           12 Jackrabbit R          12:16.16   13
 18 Middlebrooks, Austin      11 Alpha Crush           12:18.19   14
 19 Cockrell, Brennen         12 Lassiter Jun          12:27.22   15
 20 Phillips, Owen            12 Alpha Crush           12:35.98   16
 21 Daniels, Tyler            11 Etowah Youth          12:38.81   17
 22 Gillam, Pearson           11 Alpha Crush           12:39.84   18
 23 Barnes, William           12 Marietta Track Club   12:57.03   19
 24 Eye, Seth                 11 Etowah Youth          13:01.71   20
 25 Erath, Ben                11 Unattached            13:02.08
 26 Scepaniak, Wyatt          11 Lassiter Jun          13:09.52   21
 27 Watson, Baker             11 Marietta Track Club   13:09.79   22
 28 Owens, Evan               11 Marietta Track Club   13:09.88   23
 29 Maluf, Tomas              11 Etowah Youth          13:14.03   24
 30 Smith, Vernon             11 Ptc Flash             13:19.92   25
 31 Skinner, Joseph           11 Ptc Flash             13:22.66   26
 32 Webb, Grant               11 DeKalb Trailblazers   13:24.07   27
 33 Nah, Jeremiah             12 Marietta Track Club   13:40.94   28
 34 Minter, David             11 Unattached            13:41.91
 35 Elder, Will               11 DeKalb Trailblazers   13:43.26   29
 36 Watson, Dillon            12 Woodstock Yo          13:46.35
 37 Gerstle, Martin           11 DeKalb Trailblazers   13:46.65   30
 38 DeCarlo, Michael          11 Alpha Crush           13:47.27   31
 39 Vizuete, Daniel           12 Etowah Youth          13:48.52   32
 40 Balaji, Amit              11 Lassiter Jun          13:56.20   33
 41 Aristizabel, Dylan        11 Jackrabbit R          13:57.97   34
 42 Giraldo, Nicolas          12 Marietta Track Club   13:58.12   35
 43 Richardson, Noah          12 Etowah Youth          14:08.39   36
 44 Becker, Weston            12 DeKalb Trailblazers   14:11.56   37
 45 Wilson, Daniel            12 Lassiter Jun          14:12.87   38
 46 Hudson, Joseph            12 DeKalb Trailblazers   14:34.35   39
 47 Brenneman, Benny          11 Walton Youth          14:48.24   40
 48 Bankston, Avery           12 Etowah Youth          14:52.27   41
 49 Berrio, Christian         11 Woodstock Yo          14:55.91
 50 King, Caleb               11 Elite Striders        14:57.90
 51 Rianhard, Ben             12 Lassiter Jun          15:03.04   42
 52 Rawlings, Jonathan        12 Woodstock Yo          15:09.43
 53 Woodrough, Stephen        11 Alpha Crush           15:10.30   43
 54 Arendt, Jason             12 DeKalb Trailblazers   15:11.42   44
 55 Hollingsworth, Drayven    12 Etowah Youth          15:14.34   45
 56 Sawtell, Zach             11 Alpha Crush           15:15.02   46
 57 Cook, Andrew              12 Marietta Track Club   15:20.04   47
 58 Taylor, Nikola            11 Ptc Flash             15:23.76   48
 59 Stokes, Dylan             11 Walton Youth          15:28.54   49
 60 Stone, Oliver             12 Alpha Crush           15:37.08   50
 61 Querido, Zach             12 Alpha Crush           15:40.58   51
 62 Harsh, Camden             12 Jackrabbit R          15:49.81   52
 63 Rhue, Grayson             12 Alpha Crush           15:53.00   53
 64 Spreha, Samuel            12 Ptc Flash             15:55.96   54
 65 Wislon, Campbell          11 Elite Striders        15:59.74
 66 Grigenas, Jonas           11 Marietta Track Club   16:00.02   55
 67 Dobso, Kyle               12 Ptc Flash             16:00.90   56
 68 Shaw, Cooper              11 Marietta Track Club   16:06.53   57
 69 Cross, Thomas             11 Alpha Crush           16:08.45   58
 70 Turner, Terraence         12 Marietta Track Club   16:14.00   59
 71 Singh, Harman             12 Jackrabbit R          16:14.50   60
 72 Turner, Brayden           11 Etowah Youth          16:23.24   61
 73 Tyler, Caleb              12 Alpha Crush           16:26.97
 74 Harris-Eades, Jelani      11 DeKalb Trailblazers   16:37.99   62
 75 Winfrey, Nicholas         12 Walton Youth          16:57.97   63
 76 Hockman, Christian        11 Etowah Youth          17:36.88   64
 77 Harrell, Caleb            13 Jackrabbit R          17:57.42   65
 78 Wellons, Kody             12 Ptc Flash             18:00.84   66
 79 Kelly, Jackson            11 Walton Youth          18:46.76   67
 80 Smith, Ashton             11 Lassiter Jun          20:25.92   68

                                   Team Scores
============================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8
============================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     43    1    4    8   14   16   18   31   43
      Total Time:    58:23.44
         Average:    11:40.69
   2 Etowah Youth Track Club      66    2    3   17   20   24   32   36   41
      Total Time:  1:00:52.22
         Average:    12:10.45
   3 Jackrabbit Running Club     114    5   10   13   34   52   60   65
      Total Time:  1:05:00.65
         Average:    13:00.13
   4 Lassiter Junior CC & Trac   118   11   15   21   33   38   42   68
      Total Time:  1:05:29.20
         Average:    13:05.84
   5 Ptc Flash                   120    9   12   25   26   48   54   56   66
      Total Time:  1:05:51.04
         Average:    13:10.21
   6 Marietta Track Club         127   19   22   23   28   35   47   55   57
      Total Time:  1:06:55.76
         Average:    13:23.16
   7 DeKalb Trailblazers         162   27   29   30   37   39   44   62
      Total Time:  1:09:39.89
         Average:    13:55.98
   8 Walton Youth Track Club     165    6    7   40   49   63   67
      Total Time:  1:09:58.77
         Average:    13:59.76


Event 7  4k Run 13-14 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Filipek, Izzy             14 Alpha Crush           16:34.63    1
  2 Bradshaw, Riley           14 Jackrabbit R          16:47.46    2
  3 Lewis, Lauren             13 Quicksilver           16:57.18
  4 Calbert, Makenna          13 Etowah Youth          17:06.78    3
  5 Rhyne, Lexie              13 Jackrabbit R          17:17.60    4
  6 white, Naomi              13 Unattached            17:21.15
  7 Owens, Maddie             13 Marietta Track Club   17:52.83
  8 Baehre, Cantalisia        13 Unattached            18:07.06
  9 Alsup, Paris              13 Ptc Flash             18:46.12    5
 10 Heisman, Hannah           14 Etowah Youth          18:59.09    6
 11 Jung, Katie               13 Lassiter Jun          19:05.43
 12 Bragg, Amy                14 Ptc Flash             19:08.73    7
 13 Crumbley, Damire          13 Elite Striders        19:13.09
 14 Orta, Eliana              13 Jackrabbit R          19:21.15    8
 15 Carson, Abigail           14 Etowah Youth          19:34.44    9
 16 Hayes, Jasmine            13 Jackrabbit R          19:51.03   10
 17 Spratt, Faith             14 Etowah Youth          19:51.14   11
 18 Elder, Sarah              13 DeKalb Trailblazers   19:53.61
 19 Ghent, Grace              13 Alpha Crush           20:03.39   12
 20 Lodde, Elise              13 Lassiter Jun          20:14.23
 21 Minton, Audrey            13 Alpha Crush           20:14.32   13
 22 Prol, Maddie              13 Alpha Crush           20:18.03   14
 23 Kilgore, Sarah            14 Ptc Flash             20:33.39   15
 24 Flynn, Emma               13 Alpha Crush           20:34.78   16
 25 Haley, Julia              13 Alpha Crush           21:00.63   17
 26 Fox, KayLea               14 Ptc Flash             21:16.75   18
 27 Liu, Rachel               13 Alpha Crush           21:22.42   19
 28 Messick, Sarah Pruitt     13 DeKalb Trailblazers   21:28.43
 29 Newhart, Violet           13 Alpha Crush           21:36.19   20
 30 Hooker, Anna              13 Etowah Youth          22:00.85   21
 31 Isaacs, Kendall           14 Jackrabbit R          22:16.24   22
 32 Salmon, Bradyn            13 Lassiter Jun          22:26.14
 33 Clark, Julia              13 Woodstock Yo          22:55.85
 34 Basinger, Anna            13 Alpha Crush           24:10.72   23
 35 Reichman, Kendall         14 Woodstock Yo          24:18.97
 36 Cramer, Nicole            13 Lassiter Jun          24:34.49
 37 Spradlin, Elisabeth       13 Ptc Flash             25:17.43   24
 38 Langley, Marissa          13 Woodstock Yo          26:21.47

                                   Team Scores
============================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8
============================================================================
13-14 Results 4000 Run
   1 Jackrabbit Running Club      46    2    4    8   10   22
      Total Time:  1:35:33.48
         Average:    19:06.70
   2 Etowah Youth Track Club      50    3    6    9   11   21
      Total Time:  1:37:32.30
         Average:    19:30.46
   3 Alpha Crush Running Club     56    1   12   13   14   16   17   19   20
      Total Time:  1:37:45.15
         Average:    19:33.03
   4 Ptc Flash                    69    5    7   15   18   24
      Total Time:  1:45:02.42
         Average:    21:00.49


Event 7  4k Run 15-18 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Woodridge, Anna           17 Jackrabbit R          18:11.62
  2 Putnam, Liz               17 Etowah Youth          19:29.65    1
  3 Limer, Sarah              16 Etowah Youth          19:42.52    2
  4 Wakeford, Camryn          15 Etowah Youth          19:43.61    3
  5 Penuela, Catalina         15 Unattached            20:16.16
  6 McAbee, Kay               15 Etowah Youth          21:36.35    4
  7 Albright, Rachel          16 Etowah Youth          22:09.42    5
  8 Williamson, Andrea        16 Unattached            22:48.46


Event 8  4k Run 13-14 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dechamplain, David        14 Unattached            13:55.43
  2 Marshall, Hayden          14 Alpha Crush           14:09.69    1
  3 Shade, Jack               13 Lassiter Jun          14:36.07    2
  4 Martin, Mark              14 Unattached            14:39.43
  5 Bekele, Lucas             13 Alpha Crush           14:43.06    3
  6 Pelland, Luke             13 Alpha Crush           14:45.49    4
  7 Hoppenfeld, Eli           13 Alpha Crush           14:55.75    5
  8 Battle, Taylor            13 Quicksilver           15:06.37
  9 Steele, Mason             14 Lassiter Jun          15:09.15    6
 10 McAbee, Leland            13 Etowah Youth          15:09.95    7
 11 Hammond, Dorsey           14 Quicksilver           15:10.51
 12 Bobak, Zachary            13 Alpha Crush           15:11.53    8
 13 Bocko, Cooper             14 Unattached            15:14.93
 14 Moore, Zeller             13 Lassiter Jun          15:25.07    9
 15 Hakes, William            13 Walton Youth          15:26.13
 16 Carmichael, Austin        14 Ptc Flash             15:29.01   10
 17 Lefever, Sam              13 Etowah Youth          15:31.26   11
 18 Donovan, Lyle             13 Alpha Crush           15:38.11   12
 19 Ely, Logan                13 Alpha Crush           15:41.13   13
 20 Haskett, Rylan            13 Woodstock Yo          15:42.53   14
 21 Moonan, Billy             14 Alpha Crush           16:13.56   15
 22 Millson, Daniel           13 Millson               16:18.31
 23 McClelland, Colin         13 Unattached            16:27.23
 24 Rock, Tyler               13 Ptc Flash             16:28.08   16
 25 Radu, Rodrigo             13 Woodstock Yo          16:35.09   17
 26 Pruett, Tyler             14 Ptc Flash             16:43.36   18
 27 Castillo, Enrique         13 Etowah Youth          16:50.37   19
 28 Cuneo, Josiah             14 Ptc Flash             16:53.44   20
 29 May, James                13 Marietta Track Club   16:54.80
 30 Tate, Matthew             13 Walton Youth          16:56.40
 31 Homrich, Ben              13 Alpha Crush           16:59.61   21
 32 Owens, Andrew             13 Marietta Track Club   16:59.61
 33 Maluf, Joel               13 Etowah Youth          17:22.23   22
 34 Zierzant, Ian             14 Jackrabbit R          17:42.08
 35 Skinner, Louis            14 Arrowhead Racing      17:44.55
 36 Picone, Rocco             13 Walton Youth          17:50.91
 37 Bridgers, Mason           14 Walton Youth          17:51.52
 38 Chernow, Max              13 DeKalb Trailblazers   17:59.27
 39 Critser, Chase            13 Alpha Crush           18:04.32   23
 40 Ash, Finn                 13 Alpha Crush           18:21.29   24
 41 Rochon, Anthony           13 Etowah Youth          18:24.72   25
 42 Carroll, Nolan            13 Lassiter Jun          18:26.90   26
 43 Loyola, Mark              14 Woodstock Yo          18:50.46   27
 44 Lengefeld, Garrett        13 Alpha Crush           18:51.76   28
 45 Tolve, Brenden            13 Woodstock Yo          18:52.76   29
 46 Reynolds, Charlie         13 Alpha Crush           19:23.13   30
 47 Evans, Nick               13 Woodstock Yo          19:31.33   31
 48 Schwartz, Noah            13 Lassiter Jun          19:36.87   32
 49 Daigle, Justin            13 Marietta Track Club   19:40.25
 50 Eiserloh, Ethan           14 Elite Striders        19:56.06
 51 Post, Joseph              13 Ptc Flash             20:07.02   33
 52 Brock, Mason              13 Lassiter Jun          20:24.65   34
 53 Hufnagel, Joss            14 Alpha Crush           20:25.19
 54 Taylor, Isaac             13 Lassiter Jun          23:09.99   35
 55 Martinez, Pablo           13 Jackrabbit R          23:40.82
 56 Dahlhauser, Jacob         14 Woodstock Yo          24:42.46   36

                                   Team Scores
============================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8
============================================================================
13-14 Results 4000 Run
   1 Alpha Crush Running Club     21    1    3    4    5    8   12   13   15
      Total Time:  1:13:45.52
         Average:    14:45.11
   2 Lassiter Junior CC & Trac    75    2    6    9   26   32   34   35
      Total Time:  1:23:14.06
         Average:    16:38.82
   3 Etowah Youth Track Club      84    7   11   19   22   25
      Total Time:  1:23:18.53
         Average:    16:39.71
   4 Ptc Flash                    97   10   16   18   20   33
      Total Time:  1:25:40.91
         Average:    17:08.19
   5 Woodstock Youth Track Clu   118   14   17   27   29   31   36
      Total Time:  1:29:32.17
         Average:    17:54.44

Event 8  4k Run 15-18 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dechamplain, Samuel       16 Unattached            14:34.70
  2 Guerrero, Hector          17 Etowah Youth          15:05.39    1
  3 Harrison, Matthew         17 Unattached            15:28.95
  4 Waldron, Sean             16 Etowah Youth          16:02.83    2
  5 Reed, Brooks              16 Etowah Youth          16:36.98    3
  6 Cole, Noah                15 Jackrabbit R          16:56.53
  7 Brim, Lain                16 Etowah Youth          16:58.33    4
  8 Richardson, Will          12 Woodstock Yo          17:10.78
  9 Underwood, Colby          15 Etowah Youth          17:17.24    5
 10 Mata, Alejandro           15 Walton Youth          17:46.38
 11 Butler, Xavier            15 DeKalb Trailblazers   19:54.50
 12 Bridgers, Connor          11 Walton Youth          21:03.27