Meet Results - Etowah Invitational Track Meet - May 13, 2017

Alpha Crush Results [Download] [View]
  • The "Improvement" column, on the report as "Improv", compares the athlete's performance to their best time, height or distance in the database.
  • A negative value is an improvement over their previous best.
  • A positive value is how far off the athlete was from their previous best.
  • A "---" means no personal best exists in the database for that athlete for that event.
Event 1  3000 Meter Run 11-12 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Delgado, Daniela          11 Walton                11:47.23   10
  2 Shelton, Claire           12 Alpha Crush           11:51.06    8
  3 Ashe, Madison             11 Alpha Crush           13:23.04    6
  4 Daumeyer, Evie            12 Alpha Crush           13:59.34    5
  5 Showalter, Hannah         12 Alpha Crush           15:03.46    4
  6 Sierra, Gabriella         11 Etowah                15:13.48    3

Event 2  3000 Meter Run 11-12 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cole, Timmy               12 Alpha Crush           11:14.49   10
  2 Kernan, Tim               11 Alpha Crush           11:25.61    8
  3 Eye, Seth                 12 Etowah                12:12.04    6
  4 Singleton, Adam           12 Alpha Crush           12:40.29    5
  5 Dahlhauser, Grant         11 Woodstock             13:07.22    4
  6 Osborne, Nick             12 Alpha Crush           15:02.45    3

Event 3  3000 Meter Run 13-14 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Calbert, Makenna          14 Etowah                11:55.70   10
  2 Pavese, Lexi              13 Etowah                12:26.94    8
  3 Lippers, Erin             14 Etowah                12:58.55    6
  4 Minton, Audrey            14 Alpha Crush           14:15.99    5
  5 Craig, Sydney             13 Etowah                14:30.77    4

Event 4  3000 Meter Run 13-14 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bekele, Lucas             14 Alpha Crush           10:22.46   10
  2 Windham, Carter           14 Unattached            10:34.64    8
  3 Bobak, Zachary            14 Alpha Crush           11:01.07    6
  4 Haskett, Rylan            14 Woodstock             11:11.80    5
  5 Bell, Devin               14 Kennworth             11:46.19    4
  6 Ramji, Arman              13 Alpha Crush           12:12.54    3
  7 Pora, Logan               13 Kennworth             16:11.11    2

Event 5  3000 Meter Run 15-16 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mclean, Katelyn           15 Alpha Crush           11:18.08   10
  2 Beckham, Elizabeth        16 Alpha Crush           12:38.13    8
  3 Gonsoulin, Laura          16 Alpha Crush           13:36.42    6

Event 6  3000 Meter Run 15-16 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marshall, Hayden          15 Alpha Crush            9:52.89   10
  2 Loyola, Mark              15 Woodstock             11:56.07    8
  3 McCurry, Riley            15 Woodstock             13:49.38    6

Event 9  100 Meter Hurdles 11-12 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Kira              12 Kennworth                21.70   10
  2 Hohl, Abigail             12 Kennworth                22.46    8
  3 Cohen, Zoe                12 Etowah                   23.84    6
  4 Adolphus, Maiya           12 Kennworth                23.90    5
  5 Wells, Mairin             12 Kennworth                28.74    4

Event 10  100 Meter Hurdles 11-12 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bilderback, Clark         12 Alpha Crush              20.47   10
  2 Liles, Tyler              12 Etowah                   21.93    8
  3 Ford, Tyshon              12 Chattanooga              22.90    6
  4 Busateri, Treyton         12 Kennworth                24.26    5

Event 11  100 Meter Hurdles 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lutzow, Ella              13 Kennworth                19.63   2  10
  2 Reed, Alexis              14 Kennworth                20.71   2   8
  3 Heppner, Clara            13 Alpha Crush              21.04   2   6
  4 Whitehurst, Jetta         14 Woodstock                21.85   2   5
  5 Orton, Meredith           13 Kennworth                21.95   1   4
  6 Rhoads, Esther            13 Kennworth                22.41   2   3
  7 Hansard, Trinity          13 Kennworth                23.42   1   2
  8 Langelotti, Ila           14 Kennworth                23.48   1   1

Event 12  100 Meter Hurdles 13-14 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bandlamudi, Pranav        14 Kennworth                19.82   10
  2 Kernan, Michael           13 Alpha Crush              19.84    8
  3 Marshall, Alonzo          13 Kennworth                21.63    6
  4 Meekins, Walter           13 Woodstock                22.20    5

Event 13  100 Meter Hurdles 15-16 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kunst, Meghan             15 Kennworth                24.05   10
  2 Cannon, Mary              15 Kennworth                27.05    8

Event 14  100 Meter Hurdles 15-16 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Blocker, Tyrik            16 Kennworth                19.30   10
  2 Barber, James             15 Woodstock                24.07    8

Event 17  400 Meter Dash 8 & Under Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bedford, Jaeda             8 Full Tilt              1:22.73   1  10
  2 DiIanni, Jensen            6 Walton                 1:26.57   2   8
  3 Simmons, Saniya            8 Full Tilt              1:26.69   3   6
  4 Downing, Elle              8 Etowah                 1:31.38   2   5
  5 Goecke, Roslin             8 Etowah                 1:32.09   1   4
  6 Greblick, Megan            8 Walton                 1:35.37   1   3
  7 Betton, Julia              8 Walton                 1:37.10   3   2
  8 Sims, Nyezurri             7 Kennworth              1:37.12   2   1
  9 Ivery, Ariana              7 Chattanooga            1:40.66   1
 10 Donaldson, Brile           7 Chattanooga            1:41.07   2
 11 Vela, Annie                8 Walton                 1:42.55   1
 12 Gold, Scarlett             8 Walton                 1:44.25   1
 13 Ray, Leonie                8 Alpha Crush            1:45.39   2
 14 Stewart, Rebecca           7 Etowah                 1:49.95   3

Event 18  400 Meter Dash 8 & Under Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hughes, Walker John        8 Etowah                 1:20.09   3  10
  2 Smallwood, Amari           8 Kennworth              1:23.55   4   8
  3 Caesar, Kingston           8 Etowah                 1:24.15   2   6
  4 Lynch, Deanthony           8 Full Tilt              1:24.61   2   5
  5 Atkins, Kaleb              7 Chattanooga            1:24.97   1   4
  6 Thomas, Jordan             8 Etowah                 1:25.32   1   3
  7 Simmons, Jeremiah          8 Full Tilt              1:25.51   3   2
  8 Grant, Jacob               8 Alpha Crush            1:25.53   4   1
  9 Hulbert, Ian               8 Full Tilt              1:25.61   3
 10 Ward, Kohbe                7 Chattanooga            1:25.61   3
 11 Graves, Zachary            8 Full Tilt              1:25.77   3
 12 Mance, Xavier              7 Unattached             1:31.64   1
 13 Welsh, Liam                7 Walton                 1:33.43   4
 14 Van Fleit, Drake           8 Walton                 1:34.68   2
 15 Strickland, Jamie          7 Chattanooga            1:39.65   1
 16 Johnson, Makail              Chattanooga            1:40.62   1
 17 Fournier, Tegan            7 Walton                 1:42.87   4
 18 Allison, William           6 Walton                 1:44.05   2
 19 Samuel, Alex               8 Chattanooga            1:44.79   3
 20 Thomas, Elijah             6 Etowah                 1:47.92   2
 21 Motsek, Michael            8 Etowah                 1:55.51   2
 22 Thomas, Isaiah             5 Etowah                 2:12.14   4

Event 19  400 Meter Dash 9-10 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ivery, Mariah             10 Chattanooga            1:12.47   4  10
  2 Sharma, Anita             10 Walton                 1:18.03   3   8
  3 Dennis, Simone             9 Alpha Crush            1:20.16   3   6
  4 Taylor, Marisa            10 Kennworth              1:22.03   2   5
  5 Lee, Kristen              10 Unattached             1:22.94   3   4
  6 Daniels, Mallory           9 Etowah                 1:23.50   4   3
  7 Tyson, Grace              10 Walton                 1:25.73   4   2
  8 Purves, Reese              9 Walton                 1:27.35   3   1
  9 Delgado, Nicole            9 Walton                 1:27.86   2
 10 Calhoun, Arianna          10 Chattanooga            1:28.74   1
 11 Wolosiewicz, Emery        10 Etowah                 1:30.08   2
 12 Hohl, Emily               10 Kennworth              1:30.11   4
 13 Ray, Lucca                 9 Alpha Crush            1:31.78   4
 14 Vela, Liliana             10 Walton                 1:31.83   3
 15 Allen, Sara                9 Etowah                 1:32.07   1
 16 Lawley, Abigail           10 Etowah                 1:33.83   1
 17 Dalal, Varnika            10 Walton                 1:35.69   1
 18 Smith, Addison             9 Etowah                 1:36.43   1
 19 Teilhet, Maddie            9 Walton                 1:37.32   1
 20 Allen, Alex                9 Etowah                 1:37.48   4
 21 Teilhet, Harper            9 Walton                 1:37.93   2
 22 Cloud, Summer             10 Etowah                 1:39.63   3

Event 20  400 Meter Dash 9-10 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gross, Tyler              10 Kennworth              1:10.44   3  10
  2 Lester, tristan            9 Milton Steelers        1:11.55   3   8
  3 Krishnamurthy, Oliver     10 Walton                 1:15.50   3   6
  4 Coleman, Tyler            10 Walton                 1:16.00   3   5
  5 Jones, Austin              9 Chattanooga            1:17.13   1   4
  6 Morris, Preston           10 Alpha Crush            1:17.21   1   3
  7 Simmons, Xavier           10 Full Tilt              1:18.02   2   2
  8 Broussard, Javon          10 Full Tilt              1:20.73   2   1
  9 Lippers, Will             10 Etowah                 1:21.60   1
 10 Stricklin, Daniel          9 Walton                 1:22.01   1
 11 Schuster, Franklin         9 Etowah                 1:22.42   4
 12 Fournier, Chase           10 Walton                 1:23.90   2
 13 Johnson, Keymon            9 Chattanooga            1:25.12   4
 14 Schoeling, Miles           9 Alpha Crush            1:27.19   2
 15 Thomas, Jeremiah           9 Etowah                 1:30.59   2
 16 Stall, Jameson            10 Kennworth              1:31.87   4
 17 Thomas, Oren               9 Etowah                 1:34.57   2
 18 Molway, Ethan             10 Woodstock              1:35.73   3
 19 Molway, Hunter             9 Woodstock              1:35.89   4
 20 Hancotte, Spencer          9 Walton                 1:36.02   3
 21 Lewis, Robert             10 Kennworth              1:36.03   4

Event 21  400 Meter Dash 11-12 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thurston, Jerniyla        12 Full Tilt              1:09.17   1  10
  2 Heppner, Heidi            11 Alpha Crush            1:09.52   1   8
  3 Thomas, Miyah             11 Etowah                 1:09.98   5   6
  4 Moore, Kayla              12 Etowah                 1:10.81   2   5
  5 Papenhagen, Eva           12 Walton                 1:13.47   4   4
  6 Lynch, Daejia             12 Full Tilt              1:13.71   5   3
  7 Bowen, Millie             12 Alpha Crush            1:14.89   3   2
  8 Bali, Maya                12 Kennworth              1:15.55   2   1
  9 Hawkins, Grace            12 Kennworth              1:15.74   4
 10 Dembski, Emery            12 Walton                 1:15.77   3
 11 Williams, August          12 Etowah                 1:16.01   2
 12 Hohl, Abigail             12 Kennworth              1:16.34   2
 13 Cumbie, Mary Anna         12 Kennworth              1:16.87   2
 14 Valdez, Pamela            11 Etowah                 1:20.03   1
 15 Zhang, Claire             11 Walton                 1:20.54   3
 16 McKenzie, Adelaide        12 Walton                 1:23.07   1
 17 Tate, Megan               11 Walton                 1:25.57   4
 18 Sprecher, Naomi           11 Etowah                 1:26.03   4
 19 Haa, Eva                  12 Alpha Crush            1:26.08   5
 20 Betton, Lucinda           11 Walton                 1:28.50   2
 21 Taylor, Kami              11 Alpha Crush            1:30.57   1
 22 Surges, Ava               12 Walton                 1:30.92   5
 23 Nemeth, Izabel            11 Kennworth              1:31.46   1
 24 Sierra, Gabriella         11 Etowah                 1:34.70   5
 25 Varma, Amanda             11 Walton                 1:50.37   3
 26 Grant, Anna               11 Alpha Crush            1:51.42   4

Event 22  400 Meter Dash 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Young, Jake               12 Walton                 1:06.22   1  10
  2 Bilderback, Clark         12 Alpha Crush            1:07.23   1   8
  3 McKinley, Adrian          11 Chattanooga            1:07.29   1   6
  4 Thurston, Jermaine        11 Full Tilt              1:08.33   4   5
  5 Cole, Timmy               12 Alpha Crush            1:11.62   2   4
  6 Bert, Joshua              11 Milton Steelers        1:13.19   4   3
  7 Mance, Christopher        11 Unattached             1:13.70   3   2
  8 Hinton, Vanzale           11 Chattanooga            1:14.00   2   1
  9 Ford, Tyshon              12 Chattanooga            1:15.93   2
 10 Smiles, Jaden             11 Alpha Crush            1:16.63   3
 11 Singleton, Adam           12 Alpha Crush            1:17.38   2
 12 Ade, Walker               12 Etowah                 1:18.24   3
 13 Niederjohn, Max           12 Walton                 1:19.37   4
 14 Donaldson, Patrick        11 Chattanooga            1:23.04   1
 15 O'Nan, Thomas             12 Walton                 1:23.18   2
 16 Bamert, Joseph            12 Kennworth              1:24.44   4
 17 Sirkin, Hayden            12 Milton Steelers        1:24.51   2
 18 Huse, William             12 Walton                 1:39.51   1

Event 23  400 Meter Dash 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lance, Meg                14 Etowah                 1:03.23   4  10
  2 Bazan, Isabela            13 Walton                 1:07.43   3   8
  3 Storm, Avery              13 Walton                 1:08.61   5   6
  4 Golden, Lorel             14 Walton                 1:09.59   1   5
  5 McGruder, Ansley          13 Kennworth              1:09.63   1   4
  6 Whitehurst, Jetta         14 Woodstock              1:09.79   4   3
  7 Heppner, Clara            13 Alpha Crush            1:09.92   4   2
  8 Canter, Annalei           14 Kennworth              1:09.95   4   1
  9 Krueger, Courtney         14 Walton                 1:10.81   4
 10 Thompson, Willow          13 Kennworth              1:11.24   4
 11 Satterfield, Allie        13 Kennworth              1:11.49   3
 11 Bridges, Shaniyah         13 Chattanooga            1:11.49   2
 13 Lutzow, Ella              13 Kennworth              1:11.74   3
 14 Dreger, Taylor            13 Walton                 1:11.96   5
 15 Cox, Lauren               13 Walton                 1:12.03   5
 16 Sharp, Sarah              14 Kennworth              1:14.19   1
 17 Taulbee, Margaret         13 Walton                 1:14.34   2
 18 Shugart, Amelia           13 Walton                 1:14.53   3
 19 Langelotti, Ila           14 Kennworth              1:16.02   1
 20 Heisman, Molly            13 Etowah                 1:16.14   1
 21 Orton, Madelyn            13 Kennworth              1:16.18   2
 22 Hansen, Lillian           14 Walton                 1:16.53   3
 23 Shah, Sanaa               14 Walton                 1:17.10   5
 24 Calmer, Kennedy           13 Walton                 1:19.22   3
 25 Gantt, Katie              13 Etowah                 1:23.07   2
 26 Jennings, Samantha        14 Kennworth              1:25.98   1

Event 24  400 Meter Dash 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Albert, Colin             14 Kennworth                58.71   3  10
  2 Ely, Logan                14 Alpha Crush            1:04.61   3   8
  3 Busby, Aiden              13 Kennworth              1:06.13   3   6
  4 Donaldson, Brohns         13 Chattanooga            1:06.80   2   5
  5 Carman, Zachary Needs Us  14 Walton                 1:07.40   2   4
  6 Jones, Robert             14 Walton                 1:07.93   4   3
  7 Stiber, Casen             13 Woodstock              1:09.12   4   2
  8 Reeve, Griffin            14 Kennworth              1:09.16   4   1
  9 Schuler, William          13 Kennworth              1:09.25   4
 10 Castner, Conner           13 Kennworth              1:09.55   3
 11 Vignone, Andrew           13 Walton                 1:10.18   2
 12 Castillo, Enrique         14 Etowah                 1:10.39   3
 12 Paramore, Taurean         13 Kennworth              1:10.39   3
 14 Meekins, Walter           13 Woodstock              1:12.29   1
 15 Brunner, Josh             13 Alpha Crush            1:13.33   4
 16 Adkins, Jason             13 Woodstock              1:13.56   1
 17 Rafanelli, Robert         13 Etowah                 1:13.88   2
 18 Hay, John                 13 Walton                 1:15.84   4
 19 Adams, Declan             13 Alpha Crush            1:16.16   1

Event 25  400 Meter Dash 15-16 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Zhu, Jessie               15 Walton                 1:13.16   10
  2 Kunst, Meghan             15 Kennworth              1:22.75    8
  3 Cannon, Mary              15 Kennworth              1:38.11    6

Event 26  400 Meter Dash 15-16 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Alkins, Rashon            16 Kennworth                54.04   1  10
  2 Jewsome, Merari           15 Kennworth                56.81   1   8
  3 Lowery, Caleb             16 Full Tilt                59.48   2   6
  4 Bowen, Michael            15 Kennworth                59.97   2   5
  5 Barber, James             15 Woodstock              1:00.63   2   4
  6 Isom, Amun                15 Full Tilt              1:00.97   1   3
  7 Freeman, Thomas           16 Etowah                 1:03.82   1   2

Event 28  400 Meter Dash 17-18 Men
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Garrett Jr, Stephon       18 Kennworth                54.15   10
  2 Bass, Caleb               17 Alpha Crush            1:05.82    8

Event 29  1500 Meter Run 8 & Under Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Holland, Emily             8 Etowah                 6:40.84   10
  2 DiIanni, Jensen            6 Walton                 6:50.50    8
  3 Betton, Julia              8 Walton                 7:31.11    6

Event 30  1500 Meter Run 8 & Under Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson, Durrell            8 Full Tilt              5:56.28   10
  2 Colpaert, Bo               8 Etowah                 5:56.31    8
  3 Grant, Jacob               8 Alpha Crush            6:14.78    6
  4 Welsh, Liam                7 Walton                 6:35.21    5
  5 Morawski, Luke             8 Etowah                 6:45.78    4

Event 31  1500 Meter Run 9-10 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schlaupitz, Brynn         10 Alpha Crush            5:43.23   10
  2 Higgins, Addison          10 Etowah                 5:55.03    8
  3 Cole, Clare               10 Alpha Crush            6:08.83    6
  4 Allison, Julia            10 Walton                 6:09.62    5
  5 Ray, London               10 Alpha Crush            6:10.09    4
  6 Ezell, Alena              10 Etowah                 6:10.83    3
  7 Norris, Ryan              10 Alpha Crush            6:18.12    2
  8 Kallbreier, Taylor         9 Etowah                 6:18.89    1
  9 Miller, Helen             10 Alpha Crush            6:55.78
 10 Wiklund, Kelby             9 Alpha Crush            7:13.47

Event 32  1500 Meter Run 9-10 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gross, Tyler              10 Kennworth              5:39.36   10
  2 Ellingson, Thijs           9 Unattached             5:48.14    8
  3 Villanueva, Micah         10 Alpha Crush            5:50.79    6
  4 Brooks, Ezra               9 Walton                 6:01.75    5
  5 Krishnamurthy, Oliver     10 Walton                 6:08.38    4
  6 Fletcher, Ethan           10 Etowah                 6:18.89    3
  7 Killam, Matthew            9 Alpha Crush            6:32.23    2
  8 Thomas, Oren               9 Etowah                 6:52.86    1

Event 33  1500 Meter Run 11-12 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Heppner, Heidi            11 Alpha Crush            5:17.92   10
  2 Warnick, Gabriella        12 Walton                 5:20.51    8
  3 Delgado, Daniela          11 Walton                 5:46.03    6
  4 Dembski, Emery            12 Walton                 5:59.58    5
  5 Bowen, Millie             12 Alpha Crush            5:59.72    4
  6 Rager, Katelyn            12 Alpha Crush            6:05.26    3
  7 Palma, Manuela            11 Walton                 6:13.29    2
  8 Thomas, Miyah             11 Etowah                 6:15.68    1
  9 Evans, Sydney             12 Etowah                 6:19.49
 10 Allison, Sophia           11 Walton                 6:29.52
 11 McSweeney, Anne           12 Alpha Crush            6:33.72
 12 Limer, Emma               12 Etowah                 6:41.71
 13 White, Kate               11 Walton                 6:41.77
 14 Stanley, Kayden           12 Alpha Crush            7:41.77

Event 34  1500 Meter Run 11-12 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lowery, Tsiyown           11 Full Tilt              5:15.27   10
  2 Kernan, Tim               11 Alpha Crush            5:27.12    8
  3 Ellingson, Ry             12 Etowah                 5:29.86    6
  4 Young, Jake               12 Walton                 5:36.72    5
  5 Daniels, Tyler            12 Etowah                 5:38.70    4
  6 Gillam, Pearson           12 Alpha Crush            5:52.71    3
  7 Gurley, Liam              11 Walton                 5:53.36    2
  8 Bailey, Sawyer            11 Unattached             5:55.85    1
  9 Bert, Joshua              11 Milton Steelers        5:56.32
 10 Ezell, Trent              11 Etowah                 5:56.66
 11 Greblick, Robert          11 Walton                 5:56.72
 12 Mahaffey, Maxwell         12 Walton                 5:58.63
 13 Smith, Garrett            12 Woodstock              6:00.84
 14 Dahlhauser, Grant         11 Woodstock              6:13.21
 15 Ghent, Drew               11 Alpha Crush            6:21.82

Event 35  1500 Meter Run 13-14 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Heppner, Clara            13 Alpha Crush            5:11.51   10
  2 Lance, Meg                14 Etowah                 5:15.40    8
  3 Loechl, Elsa              13 Walton                 5:15.71    6
  4 Hernandez, Bela           13 Unattached             5:20.59    5
  5 Bailey, Ella              13 Unattached             5:29.35    4
  6 Calbert, Makenna          14 Etowah                 5:40.22    3
  7 Olvin, Caroline           13 Etowah                 5:58.00    2
  8 Pavese, Lexi              13 Etowah                 5:59.61    1
  9 Hess, Marley              14 Kennworth              6:03.90
 10 Gantt, Katie              13 Etowah                 6:45.30

Event 36  1500 Meter Run 13-14 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vos, Joseph               13 Alpha Crush            4:52.88   10
  2 Windham, Carter           14 Unattached             4:56.42    8
  3 Gates, Bryson             13 Unattached             5:03.23    6
  4 Bekele, Lucas             14 Alpha Crush            5:08.87    5
  5 Haskett, Rylan            14 Woodstock              5:14.05    4
  6 Tate, Matthew             14 Walton                 5:23.69    3
  7 Longshore, Rod            14 Woodstock              5:31.09    2
  8 Kernan, Michael           13 Alpha Crush            5:34.77    1
  9 Hohl, Isaac               14 Kennworth              5:35.69
 10 Carman, Ross              14 Walton                 5:35.73
 11 Wiklund, Alex             14 Alpha Crush            5:36.49
 12 Busby, Aiden              13 Kennworth              5:38.37
 13 Castner, Conner           13 Kennworth              5:42.77
 14 Pora, Logan               13 Kennworth              5:43.15
 15 Wade, Owen                13 Walton                 5:43.46
 16 Ramji, Arman              13 Alpha Crush            5:49.94
 17 Quirk, Paul               13 Walton                 6:15.56
 18 Wood, Duncan              14 Kennworth              6:20.46
 19 Riddle, Jonathan          13 Woodstock              7:16.82

Event 37  1500 Meter Run 15-16 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gates, Makena             15 Unattached             4:57.74   10
  2 Mclean, Katelyn           15 Alpha Crush            5:27.19    8
  3 Beckham, Elizabeth        16 Alpha Crush            5:51.61    6

Event 38  1500 Meter Run 15-16 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marshall, Hayden          15 Alpha Crush            4:40.40   10
  2 Moonan, Billy             15 Alpha Crush            5:15.76    8
  3 Stanzione, Chris          15 Walton                 5:24.04    6
  4 Rager, Scott              15 Alpha Crush            5:57.72    5
  5 Sickels, Cam              15 Alpha Crush            6:07.40    4
  6 McCurry, Riley            15 Woodstock              6:52.20    3
  7 Dahlhauser, Jacob         15 Woodstock              6:59.16    2

Event 40  1500 Meter Run 17-18 Men
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kraus, Kyle               18 Unattached             4:37.99   10
  2 Killam, Elliott           17 Alpha Crush            5:04.29    8
  3 Bass, Caleb               17 Alpha Crush            5:50.15    6

Event 41  100 Meter Dash 8 & Under Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Simmons, Saniya            8 Full Tilt                16.73   3  10
  2 Bedford, Jaeda             8 Full Tilt                17.23   1   8
  3 Ivery, Ariana              7 Chattanooga              17.27   2   6
  4 Sims, Nyezurri             7 Kennworth                18.56   3   5
  5 Goecke, Roslin             8 Etowah                   18.75   3   4
  6 Donaldson, Brile           7 Chattanooga              18.85   1   3
  7 Betton, Julia              8 Walton                   18.87   3   2
  8 Coon, Samantha             8 Walton                   19.04   2   1
  9 Vela, Annie                8 Walton                   19.11   3
 10 Nixon, Ella                7 Walton                   19.34   1
 11 Gold, Scarlett             8 Walton                   19.89   1
 12 Estes, london              7 Milton Steelers          20.06   2
 13 Haskett, Campbell          7 Woodstock                20.42   1
 14 Troesken, Samantha         7 Etowah                   21.16   2
 15 Ray, Leonie                8 Alpha Crush              21.38   1
 16 Manyara, Lauren            7 Etowah                   21.53   3
 17 Moore, Cayleb-Faith        5 Walton                   22.30   2
 18 Olvin, Sarah               7 Etowah                   24.04   2

Event 42  100 Meter Dash 8 & Under Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ward, Brayden              8 Kennworth                15.73   2  10
  2 Graves, Zachary            8 Full Tilt                16.04   2   8
  3 Hulbert, Ian               8 Full Tilt                16.66   2   6
  4 Simmons, Jeremiah          8 Full Tilt                16.70   4   5
  5 Wilson, Durrell            8 Full Tilt                16.74   2   4
  6 Jewsome, Merrell           7 Kennworth                17.03   4   3
  7 Thomas, Jordan             8 Etowah                   17.05   4   2
  8 Atkins, Kaleb              7 Chattanooga              17.06   4   1
  9 Lynch, Deanthony           8 Full Tilt                17.10   4
 10 Parker, James              8 Kennworth                17.16   1
 11 Smallwood, Amari           8 Kennworth                17.26   3
 12 Orton, Jake                8 Kennworth                17.28   3
 13 Caesar, Kingston           8 Etowah                   17.67   6
 14 Paramore, Braylon          8 Kennworth                18.04   1
 15 Gross, Aiden               8 Kennworth                18.64   3
 16 Van Fleit, Drake           8 Walton                   18.71   3
 17 Mance, Xavier              7 Unattached               18.78   2
 18 Brags, ethan               7 Milton Steelers          18.83   2
 19 Schuler, Charles           7 Kennworth                18.91   1
 20 Johnson, Makail              Chattanooga              18.94   3
 21 Strickland, Jamie          7 Chattanooga              19.16   6
 22 Sain, Wesley               8 Walton                   19.28   5
 23 Samuel, Alex               8 Chattanooga              19.47   6
 24 Patterson, Cullen          7 Etowah                   19.76   1
 25 Fournier, Asher            8 Walton                   19.92   1
 26 Flint, Gavin               6 Etowah                   20.75   6
 27 Mathew, Shane              7 Walton                   20.79   6
 28 Searles, Noah              7 Walton                   21.08   1
 29 Thomas, Elijah             6 Etowah                   21.38   4
 30 Fournier, Tegan            7 Walton                   21.50   5
 31 Knight, Thomas             7 Walton                   22.12   5
 32 Allison, William           6 Walton                   22.46   5
 33 Rosser, Grant              7 Etowah                   23.55   5
 34 Thomas, Isaiah             5 Etowah                   24.95   5

Event 43  100 Meter Dash 9-10 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lila, Kristine            10 Etowah                   15.11   1  10
  2 Dennis, Simone             9 Alpha Crush              15.25   1   8
  3 Ivery, Mariah             10 Chattanooga              15.48   3   6
  4 Tyson, Grace              10 Walton                   15.91   2   5
  5 Lee, Kristen              10 Unattached               16.08   3   4
  6 Henry, Gabriella          10 Milton Steelers          16.14   3   3
  7 Paramore, Ayana           10 Kennworth                16.34   3   2
  8 Spencer, Lizzy            10 Etowah                   16.55   2   1
  9 Sarden, Haley              9 Walton                   16.64   6
 10 braggs, Sydney            10 Milton Steelers          16.86   4
 11 Matthews, Lillian          9 Walton                   16.96   6
 12 Purves, Reese              9 Walton                   17.24   1
 13 Sharma, Anita             10 Walton                   17.29   4
 14 Matthews, Ava              9 Walton                   17.57   4
 15 Calhoun, Arianna          10 Chattanooga              17.63   3
 16 Wolosiewicz, Emery        10 Etowah                   17.80   2
 17 Krueger, Kennedy           9 Walton                   17.80   1
 18 Vela, Liliana             10 Walton                   17.98   2
 19 O'Nan, Addie              10 Walton                   17.99   2
 20 Groeninger, Barbara       10 Etowah                   18.08   1
 21 Byrd, Zoe                 10 Walton                   18.31   4
 22 Palma, Gabriela           10 Walton                   18.66   5
 23 White, Jada                9 Etowah                   18.96   3
 24 Dalal, Varnika            10 Walton                   19.35   5
 25 Hambrick, Addison          9 Walton                   19.70   4
 26 Teilhet, Maddie            9 Walton                   19.80   4
 27 Teilhet, Harper            9 Walton                   19.86   1
 28 Algee, Brennyn             9 Alpha Crush              20.48   5

Event 44  100 Meter Dash 9-10 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dixon, Brandon            10 Full Tilt                14.82   1  10
  2 Lester, tristan            9 Milton Steelers          15.09   6   8
  3 Simmons, Xavier           10 Full Tilt                15.16   5   6
  4 Broussard, Javon          10 Full Tilt                15.18   1   5
  5 Washington, Nathan        10 Woodstock                15.30   2   4
  6 Turner, Bryson            10 Walton                   15.48   4   3
  7 Meekins, Thaddaeus        10 Woodstock                15.54   6   2
  8 Jones, Austin              9 Chattanooga              15.57   1   1
  9 Krishnamurthy, Oliver     10 Walton                   15.69   6
 10 Nealey, Jayden            10 Woodstock                15.74   1
 11 Morris, Preston           10 Alpha Crush              15.83   4
 12 Koita, Isaac              10 Walton                   15.89   3
 13 Washington, Trace          9 Woodstock                15.96   2
 14 Geday, Gabriel             9 Kennworth                16.01   4
 15 Straw, Turner             10 Alpha Crush              16.08   4
 16 Raffield, Hayden          10 Kennworth                16.09   2
 17 Estes, Lawson              9 Milton Steelers          16.44   5
 18 Waltenburg, Jayden        10 Woodstock                16.53   1
 19 Caesar, Phoenix            9 Etowah                   16.66   2
 20 Thomas, Jeremiah           9 Etowah                   16.73   3
 21 Mullens, Sam              10 Etowah                   16.83   4
 22 Schoeling, Miles           9 Alpha Crush              17.00   5
 23 Stall, Jameson            10 Kennworth                17.12   3
 24 Johnson, Keymon            9 Chattanooga              17.13   2
 25 Schuler, John             10 Kennworth                17.20   1
 26 Thomas, Oren               9 Etowah                   17.53   3
 27 Nobles, Quinn              9 Alpha Crush              17.75   3
 28 Wells, Sh'Quaveon         10 Chattanooga              17.79   3
 29 Barros, Alexander          9 Etowah                   18.16   5
 30 Satterfield, Cass          9 Kennworth                18.58   4
 31 Vernie, Ryan              10 Etowah                   18.59   6
 32 Armstrong, Jacob           9 Walton                   19.30   5
 33 Molway, Hunter             9 Woodstock                19.58   2
 34 Davis, Hunter             10 Alpha Crush              20.82   6

Event 45  100 Meter Dash 11-12 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thurston, Jerniyla        12 Full Tilt                13.99   1  10
  2 Scribner, Taylor          11 Walton                   14.04   1   8
  3 Bennett, Ta'Kayla         12 Chattanooga              14.42   2   6
  4 Thomas, Miyah             11 Etowah                   14.83   4   5
  5 Dennis, Leelah            11 Alpha Crush              15.13   1   4
  6 Adolphus, Maiya           12 Kennworth                15.22   3   3
  7 Pryce, Ariella            12 Kennworth                15.24   4   2
  8 Hohl, Abigail             12 Kennworth                15.27   4   1
  9 Lila, Kaylin              11 Etowah                   15.45   2
 10 Smallwood, Alana          12 Kennworth                15.51   4
 11 Williams, August          12 Etowah                   15.53   2
 12 Heppner, Heidi            11 Alpha Crush              15.69   3
 13 Cumbie, Mary Anna         12 Kennworth                16.16   1
 14 Cohen, Zoe                12 Etowah                   16.35   1
 15 Nixon, Laila              11 Walton                   16.48   3
 16 Peterson, Grace           12 Walton                   16.51   2
 17 Camacho, Ivonn            12 Etowah                   16.58   2
 18 Wells, Mairin             12 Kennworth                16.70   3
 19 Valdez, Pamela            11 Etowah                   17.23   3
 20 Betton, Lucinda           11 Walton                   17.26   3
 21 White, Kate               11 Walton                   17.98   1

Event 46  100 Meter Dash 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Poole, Tyson              11 Walton                   13.73   5  10
  2 Smith, Tyler              11 Walton                   14.12   3   8
  3 Lester, TJ                11 Milton Steelers          14.27   4   6
  4 Marble, Luke              12 Walton                   14.39   2   5
  5 Lowery, Tsiyown           11 Full Tilt                14.48   6   4
  6 Martin, Tray              12 Milton Steelers          14.61   5   3
  7 Hinton, Vanzale           11 Chattanooga              14.62   4   2
  8 Colina, Chase             11 Etowah                   14.84   1   1
  9 Redcross, Jaden           11 Walton                   14.94   3
 10 Driskell, Thomas          11 Etowah                   15.12   2
 11 Oburu, Joseph             12 Etowah                   15.73   2
 12 Hinton, Michael           12 Chattanooga              15.78   3
 13 Geday, Kalayu             12 Kennworth                15.86   5
 14 Donaldson, Patrick        11 Chattanooga              15.90   1
 15 Reeves, Drew              11 Walton                   16.01   3
 16 Straw, Christopher        12 Alpha Crush              16.32   4
 17 Wells, Sharkem            12 Chattanooga              16.48   2
 18 Verdon, Jace              12 Walton                   16.50   4
 19 Bamert, Joseph            12 Kennworth                16.61   4
 20 Njuguna, James            12 Etowah                   16.85   6
 21 Sirkin, Hayden            12 Milton Steelers          17.23   3
 22 Chapman, Russell          12 Walton                   17.43   5
 23 Gullett, Michael          12 Walton                   17.54   5
 24 Cole, Shawn               12 Etowah                   19.05   6

Event 47  100 Meter Dash 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Vieira, Chassidy          14 Etowah                   14.06   2  10
  2 Storm, Avery              13 Walton                   14.10   4   8
  3 Lutzow, Ella              13 Kennworth                14.53   1   6
  4 Bridges, Shaniyah         13 Chattanooga              14.83   3   5
  5 Jewsome, Meriah           13 Kennworth                14.88   4   4
  6 Reed, Alexis              14 Kennworth                14.91   1   3
  7 Shugart, Amelia           13 Walton                   14.93   2   2
  8 Borne, Clara              14 Walton                   14.98   1   1
  9 Triola, Ansley            13 Woodstock                15.02   3
 10 Cressman, Sydney          13 Walton                   15.03   2
 11 Shively, Keira            13 Walton                   15.04   4
 12 Julien, Naila             14 Walton                   15.24   3
 13 Lila, Kimberly            13 Etowah                   15.32   5
 14 Riddle, Katherine         14 Walton                   15.43   3
 15 Cox, Lauren               13 Walton                   15.51   1
 16 Peterson, Ansley          13 Walton                   15.65   1
 17 Hansard, Trinity          13 Kennworth                15.70   2
 18 Rhoads, Esther            13 Kennworth                15.73   2
 19 Shah, Sanaa               14 Walton                   15.92   4
 20 Hooker, Anna              14 Etowah                   16.28   2
 21 Mathew, Samantha          14 Walton                   17.67   4

Event 48  100 Meter Dash 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Albert, Colin             14 Kennworth                12.55   2  10
  2 Boudreaux, Mitchel        14 Walton                   13.34   4   8
  3 Eagan, Cullen             14 Walton                   13.49   5   6
  4 Bandlamudi, Pranav        14 Kennworth                13.78   3   5
  5 Donaldson, Brohns         13 Chattanooga              13.99   4   4
  6 Paramore, Taurean         13 Kennworth                14.08   4   3
  7 Smith, Marcellus          13 Etowah                   14.09   5   2
  8 Beaty, William            13 Walton                   14.19   3   1
  9 Schuler, William          13 Kennworth                14.37   2
 10 Head, Cameron             14 Kennworth                14.66   3
 11 Freeman, Jack             13 Walton                   14.68   1
 12 Longshore, Rod            14 Woodstock                14.69   4
 13 Winfrey, Nicholas         13 Walton                   14.86   2
 14 Goecke, Max               13 Etowah                   14.90   1
 15 Nixon, Theron             13 Walton                   14.90   5
 16 Carman, Zachary Needs Us  14 Walton                   15.32   5
 17 Meekins, Walter           13 Woodstock                15.38   1
 18 Brunner, Josh             13 Alpha Crush              15.52   5
 19 Minchella, Lockley        13 Walton                   15.72   3
 20 Adkins, Jason             13 Woodstock                16.18   1
 21 Hay, John                 13 Walton                   16.24   3
 22 Mrus, Adam                13 Alpha Crush              16.26   4
 23 Koita, Cheikh             13 Walton                   16.92   1

Event 49  100 Meter Dash 15-16 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Milton, Alexis            15 Kennworth                13.43   10
  2 Winegar, Hannah           15 Etowah                   14.82    8
  3 Henry, Amaya              15 Milton Steelers          14.90    6
  4 Oconnell, Emily           15 Kennworth                15.22    5
  5 Stephens, Kaitlyn         15 Etowah                   16.69    4

Event 50  100 Meter Dash 15-16 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Alkins, Rashon            16 Kennworth                11.91   1  10
  2 Jewsome, Merari           15 Kennworth                11.97   1   8
  3 Scribner, isaiah          16 Unattached               12.39   2   6
  4 Lowery, Caleb             16 Full Tilt                12.66   1   5
  5 Blocker, Tyrik            16 Kennworth                12.77   1   4
  6 Hart, Jack                15 Walton                   13.17   1   3
  7 Barber, James             15 Woodstock                13.25   1   2
  8 Moslyn, Riley             15 Etowah                   13.89   2   1

Event 53  800 Meter Run 8 & Under Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Haskett, Campbell          7 Woodstock              3:45.55   10
  2 Stewart, Rebecca           7 Etowah                 3:55.58    8

Event 54  800 Meter Run 8 & Under Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hughes, Walker John        8 Etowah                 2:57.09   10
  2 Colpaert, Bo               8 Etowah                 3:03.59    8
  3 Ward, Kohbe                7 Chattanooga            3:03.86    6
  4 Grant, Jacob               8 Alpha Crush            3:16.02    5
  5 Welsh, Liam                7 Walton                 3:28.23    4
  6 Allison, William           6 Walton                 3:42.19    3
  7 Motsek, Michael            8 Etowah                 4:11.37    2

Event 55  800 Meter Run 9-10 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schlaupitz, Brynn         10 Alpha Crush            2:50.40   10
  2 Higgins, Addison          10 Etowah                 2:51.30    8
  3 Norris, Ryan              10 Alpha Crush            3:03.00    6
  4 Ezell, Alena              10 Etowah                 3:04.20    5
  5 Ray, London               10 Alpha Crush            3:09.10    4
  6 Kallbreier, Taylor         9 Etowah                 3:10.90    3
  7 Sharma, Anita             10 Walton                 3:11.80    2
  8 Allison, Julia            10 Walton                 3:14.30    1
  9 Delgado, Nicole            9 Walton                 3:15.80
 10 Daniels, Mallory           9 Etowah                 3:21.00
 11 Miller, Helen             10 Alpha Crush            3:22.10
 12 Ray, Lucca                 9 Alpha Crush            3:34.30
 13 Wiklund, Kelby             9 Alpha Crush            3:37.70
 14 Byrd, Zoe                 10 Walton                 3:42.20
 15 Lawley, Abigail           10 Etowah                 3:42.80
 16 Smith, Addison             9 Etowah                 3:43.20

Event 56  800 Meter Run 9-10 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dixon, Brandon            10 Full Tilt              2:41.31   10
  2 Gross, Tyler              10 Kennworth              2:49.21    8
  3 Ellingson, Thijs           9 Unattached             2:53.29    6
  4 Coleman, Tyler            10 Walton                 2:58.27    5
  5 Villanueva, Micah         10 Alpha Crush            3:00.11    4
  6 Fournier, Chase           10 Walton                 3:03.59    3
  7 Brooks, Ezra               9 Walton                 3:07.18    2
  8 Lippers, Will             10 Etowah                 3:11.15    1
  9 Schuster, Franklin         9 Etowah                 3:12.65
 10 Killam, Matthew            9 Alpha Crush            3:14.86
 11 Fletcher, Ethan           10 Etowah                 3:15.10
 12 Morris, Preston           10 Alpha Crush            3:26.10
 13 Lewis, Robert             10 Kennworth              3:33.11
 14 Molway, Ethan             10 Woodstock              3:34.12
 15 Davis, Hunter             10 Alpha Crush            4:07.58

Event 57  800 Meter Run 11-12 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dunn, Charlotte           12 Walton                 2:43.93   10
  2 Lutzow, Layla             11 Kennworth              2:47.64    8
  3 Dennis, Leelah            11 Alpha Crush            2:53.10    6
  4 Hawkins, Grace            12 Kennworth              3:02.39    5
  5 Palma, Manuela            11 Walton                 3:07.58    4
  6 Evans, Sydney             12 Etowah                 3:08.44    3
  7 Brooks, Kaia              11 Walton                 3:14.13    2
  8 Allison, Sophia           11 Walton                 3:20.13    1
  9 Lynch, Daejia             12 Full Tilt              3:21.40
 10 Taylor, Kami              11 Alpha Crush            3:27.76
 11 Surges, Ava               12 Walton                 3:29.63
 12 Stanley, Kayden           12 Alpha Crush            3:49.25

Event 58  800 Meter Run 11-12 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McKinley, Adrian          11 Chattanooga            2:35.40   10
  2 Bilderback, Clark         12 Alpha Crush            2:36.76    8
  3 Thurston, Jermaine        11 Full Tilt              2:39.81    6
  4 Ellingson, Ry             12 Etowah                 2:40.95    5
  5 Colina, Chase             11 Etowah                 2:47.50    4
  6 Eye, Seth                 12 Etowah                 2:49.17    3
  7 Daniels, Tyler            12 Etowah                 2:51.15    2
  8 Ezell, Trent              11 Etowah                 2:58.32    1
  9 Singleton, Adam           12 Alpha Crush            3:01.85
 10 Niederjohn, Max           12 Walton                 3:02.17
 11 Gurley, Liam              11 Walton                 3:03.68
 12 Bailey, Sawyer            11 Unattached             3:07.82
 13 Bert, Joshua              11 Milton Steelers        3:08.89
 14 Ghent, Drew               11 Alpha Crush            3:09.74

Event 59  800 Meter Run 13-14 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lance, Meg                14 Etowah                 2:37.63   10
  2 Heppner, Clara            13 Alpha Crush            2:39.79    8
  3 Bazan, Isabela            13 Walton                 2:40.32    6
  4 Bailey, Ella              13 Unattached             2:42.72    5
  5 Hernandez, Bela           13 Unattached             2:42.82    4
  6 Calbert, Makenna          14 Etowah                 2:45.05    3
  7 Olvin, Caroline           13 Etowah                 2:49.44    2
  8 Dreger, Taylor            13 Walton                 2:49.63    1
  9 Canter, Annalei           14 Kennworth              2:50.37
 10 Pavese, Lexi              13 Etowah                 2:52.45
 11 McGruder, Ansley          13 Kennworth              2:55.00
 12 Sharp, Sarah              14 Kennworth              3:03.79
 13 Theriault, Haley          14 Etowah                 3:10.41
 14 Hess, Marley              14 Kennworth              3:11.91
 15 Calmer, Kennedy           13 Walton                 3:12.66
 16 Minton, Audrey            14 Alpha Crush            3:19.60

Event 60  800 Meter Run 13-14 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vos, Joseph               13 Alpha Crush            2:25.46   10
  2 Bobak, Zachary            14 Alpha Crush            2:35.11    8
  3 Gates, Bryson             13 Unattached             2:35.35    6
  4 Donaldson, Brohns         13 Chattanooga            2:40.19    5
  5 Jones, Robert             14 Walton                 2:40.27    4
  6 Hohl, Isaac               14 Kennworth              2:41.60    3
  7 Tate, Matthew             14 Walton                 2:41.79    2
  8 Vignone, Andrew           13 Walton                 2:42.17    1
  9 Carman, Ross              14 Walton                 2:42.48
 10 Edens, Samuel             14 Walton                 2:44.25
 11 Kernan, Michael           13 Alpha Crush            2:49.85
 12 Wiklund, Alex             14 Alpha Crush            2:51.66
 13 Wade, Owen                13 Walton                 2:53.08
 14 Wood, Duncan              14 Kennworth              3:01.10
 15 Adams, Declan             13 Alpha Crush            3:05.33
 16 Brunner, Josh             13 Alpha Crush            3:08.68
 17 Barber, Anthony           14 Woodstock              3:22.79
 18 Riddle, Jonathan          13 Woodstock              3:51.46

Event 61  800 Meter Run 15-16 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gates, Makena             15 Unattached             2:35.34   10
  2 Beckham, Elizabeth        16 Alpha Crush            2:54.32    8
  3 Zhu, Jessie               15 Walton                 3:08.49    6

Event 62  800 Meter Run 15-16 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, William            15 Unattached             2:19.33   10
  2 Marshall, Hayden          15 Alpha Crush            2:23.27    8
  3 Isom, Amun                15 Full Tilt              2:30.73    6
  4 Moonan, Billy             15 Alpha Crush            2:35.17    5
  5 Stanzione, Chris          15 Walton                 2:49.43    4
  6 Sickels, Cam              15 Alpha Crush            3:01.35    3
  7 Killam, Joel              15 Alpha Crush            3:10.49    2

Event 64  800 Meter Run 17-18 Men
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Garrett Jr, Stephon       18 Kennworth              2:10.25   10
  2 Kraus, Kyle               18 Unattached             2:16.00    8
  3 Killam, Elliott           17 Alpha Crush            2:19.60    6
  4 Bass, Caleb               17 Alpha Crush            2:48.97    5

Event 65  200 Meter Dash 8 & Under Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Simmons, Saniya            8 Full Tilt                35.70   2  10
  2 Bedford, Jaeda             8 Full Tilt                36.42   1   8
  3 Downing, Elle              8 Etowah                   38.54   1   6
  4 Sims, Nyezurri             7 Kennworth                39.80   3   5
  5 Ivery, Ariana              7 Chattanooga              39.82   2   4
  6 Goecke, Roslin             8 Etowah                   40.74   2   3
  7 Donaldson, Brile           7 Chattanooga              41.01   1   2
  8 DiIanni, Jensen            6 Walton                   42.70   1   1
  9 Manyara, Lauren            7 Etowah                   44.76   3
 10 Gold, Scarlett             8 Walton                   46.02   2
 11 Moore, Cayleb-Faith        5 Walton                   48.87   3
 12 Estes, london              7 Milton Steelers          48.92   2
 13 Stewart, Rebecca           7 Etowah                   49.51   2
 14 Olvin, Sarah               7 Etowah                   53.43   1

Event 66  200 Meter Dash 8 & Under Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Graves, Zachary            8 Full Tilt                34.95   5  10
  2 Hulbert, Ian               8 Full Tilt                34.98   2   8
  3 Caesar, Kingston           8 Etowah                   36.45   2   6
  4 Parker, James              8 Kennworth                36.63   2   5
  5 Simmons, Jeremiah          8 Full Tilt                36.73   4   4
  6 Ward, Kohbe                7 Chattanooga              36.81   3   3
  7 Wilson, Durrell            8 Full Tilt                37.00   4   2
  8 Atkins, Kaleb              7 Chattanooga              37.32   5   1
  9 Orton, Jake                8 Kennworth                37.63   5
 10 Lynch, Deanthony           8 Full Tilt                37.66   4
 11 Jewsome, Merrell           7 Kennworth                38.20   5
 12 Paramore, Braylon          8 Kennworth                38.47   1
 13 Gross, Aiden               8 Kennworth                40.82   1
 14 Van Fleit, Drake           8 Walton                   41.09   3
 15 Brags, ethan               7 Milton Steelers          41.54   2
 16 Schuler, Charles           7 Kennworth                41.79   4
 17 Sain, Wesley               8 Walton                   42.11   4
 18 Patterson, Cullen          7 Etowah                   42.47   3
 19 Strickland, Jamie          7 Chattanooga              42.57   1
 20 Fournier, Asher            8 Walton                   42.59   1
 21 Samuel, Alex               8 Chattanooga              43.00   3
 22 Richardson, Ben            7 Etowah                   43.12   3
 23 Mathew, Shane              7 Walton                   44.82   1
 24 Fournier, Tegan            7 Walton                   45.06   4
 25 Johnson, Makail              Chattanooga              45.08   1
 26 Searles, Noah              7 Walton                   45.33   2
 27 Knight, Thomas             7 Walton                   50.53   3

Event 67  200 Meter Dash 9-10 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lila, Kristine            10 Etowah                   32.35   1  10
  2 Higgins, Addison          10 Etowah                   32.93   5   8
  3 Ivery, Mariah             10 Chattanooga              34.68   3   6
  4 Sarden, Haley              9 Walton                   35.19   5   5
  5 Paramore, Ayana           10 Kennworth                35.61   1   4
  6 Hohl, Emily               10 Kennworth                35.87   2   3
  7 Lee, Kristen              10 Unattached               37.01   1   2
  8 Purves, Reese              9 Walton                   37.19   3   1
  9 Spencer, Lizzy            10 Etowah                   37.23   4
 10 Calhoun, Arianna          10 Chattanooga              37.39   2
 11 Krueger, Kennedy           9 Walton                   38.00   2
 12 Matthews, Lillian          9 Walton                   38.21   3
 13 braggs, Sydney            10 Milton Steelers          38.49   5
 14 Allen, Sara                9 Etowah                   38.83   2
 15 Wolosiewicz, Emery        10 Etowah                   38.93   1
 16 Groeninger, Barbara       10 Etowah                   39.44   1
 17 O'Nan, Addie              10 Walton                   39.60   4
 18 Matthews, Ava              9 Walton                   40.65   6
 19 Byrd, Zoe                 10 Walton                   41.00   4
 20 Palma, Gabriela           10 Walton                   41.42   5
 21 Vela, Liliana             10 Walton                   41.52   6
 22 White, Jada                9 Etowah                   42.17   4
 23 Allen, Alex                9 Etowah                   42.61   5
 24 Hambrick, Addison          9 Walton                   46.18   4
 25 Cloud, Summer             10 Etowah                   47.02   2
 26 Teilhet, Harper            9 Walton                   47.85   6
 27 Algee, Brennyn             9 Alpha Crush              48.30   5

Event 68  200 Meter Dash 9-10 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dixon, Brandon            10 Full Tilt                30.78   1  10
  2 Lester, tristan            9 Milton Steelers          31.58   5   8
  3 Simmons, Xavier           10 Full Tilt                31.96   6   6
  4 Broussard, Javon          10 Full Tilt                32.28   3   5
  5 Meekins, Thaddaeus        10 Woodstock                32.63   2   4
  6 Strong, Colton            10 Walton                   32.73   2   3
  7 Washington, Nathan        10 Woodstock                32.90   4   2
  8 Waltenburg, Jayden        10 Woodstock                33.22   5   1
  9 Turner, Bryson            10 Walton                   33.60   6
 10 Koita, Isaac              10 Walton                   33.86   2
 11 Geday, Gabriel             9 Kennworth                34.11   4
 12 Raffield, Hayden          10 Kennworth                34.26   4
 13 Jones, Austin              9 Chattanooga              34.33   1
 14 Washington, Trace          9 Woodstock                34.81   2
 15 Estes, Lawson              9 Milton Steelers          34.99   4
 16 Straw, Turner             10 Alpha Crush              35.06   3
 17 Brooks, Ezra               9 Walton                   36.03   5
 18 Schuler, John             10 Kennworth                36.75   5
 19 Schuster, Franklin         9 Etowah                   37.57   5
 20 Caesar, Phoenix            9 Etowah                   38.20   1
 21 Nealey, Jayden            10 Woodstock                38.28   2
 22 Mullens, Sam              10 Etowah                   38.65   4
 23 Schoeling, Miles           9 Alpha Crush              39.22   3
 24 Johnson, Keymon            9 Chattanooga              39.66   1
 25 Barros, Alexander          9 Etowah                   39.92   1
 26 Vernie, Ryan              10 Etowah                   40.61   2
 27 Satterfield, Cass          9 Kennworth                41.76   1
 28 Wells, Sh'Quaveon         10 Chattanooga              42.01   3
 29 Armstrong, Jacob           9 Walton                   47.22   3

Event 69  200 Meter Dash 11-12 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Scribner, Taylor          11 Walton                   29.49   2  10
  2 Lynch, Daejia             12 Full Tilt                29.92   1   8
  3 Taylor, Kira              12 Kennworth                29.97   1   6
  4 Moore, Kayla              12 Etowah                   30.48   2   5
  5 Thurston, Jerniyla        12 Full Tilt                31.33   4   4
  6 Bennett, Ta'Kayla         12 Chattanooga              31.52   2   3
  7 Williams, August          12 Etowah                   32.80   4   2
  8 Adolphus, Maiya           12 Kennworth                33.00   2   1
  9 Pryce, Ariella            12 Kennworth                33.01   1
 10 Bali, Maya                12 Kennworth                33.16   2
 11 Lila, Kaylin              11 Etowah                   33.41   1
 12 Papenhagen, Eva           12 Walton                   33.85   4
 13 Smallwood, Alana          12 Kennworth                33.97   3
 14 McKenzie, Adelaide        12 Walton                   34.75   5
 15 Harvey, Sophie-Katherine  12 Walton                   34.99   3
 16 Camacho, Ivonn            12 Etowah                   35.87   3
 17 Zhang, Claire             11 Walton                   36.05   1
 18 Cohen, Zoe                12 Etowah                   36.64   4
 19 Brooks, Kaia              11 Walton                   36.75   4
 20 Peterson, Grace           12 Walton                   36.88   4
 21 Valdez, Pamela            11 Etowah                   37.07   5
 22 Manus, Grace              11 Walton                   37.56   5
 23 White, Kate               11 Walton                   38.72   2
 24 Sprecher, Naomi           11 Etowah                   39.20   3
 25 Nemeth, Izabel            11 Kennworth                41.64   3
 26 Varma, Amanda             11 Walton                   43.75   3

Event 70  200 Meter Dash 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thurston, Jermaine        11 Full Tilt                29.91   4  10
  2 Marble, Luke              12 Walton                   29.93   4   8
  3 Lowery, Tsiyown           11 Full Tilt                30.07   5   6
  4 Redcross, Jaden           11 Walton                   30.86   3   5
  5 Colina, Chase             11 Etowah                   31.37   1   4
  6 Lester, TJ                11 Milton Steelers          31.41   1   3
  7 Chapman, Russell          12 Walton                   31.92   5   2
  8 Hinton, Vanzale           11 Chattanooga              32.04   4   1
  9 Driskell, Thomas          11 Etowah                   32.25   3
 10 Ford, Tyshon              12 Chattanooga              32.36   4
 11 Oburu, Joseph             12 Etowah                   33.03   2
 12 Martin, Tray              12 Milton Steelers          34.32   1
 13 Straw, Christopher        12 Alpha Crush              34.72   1
 14 Hinton, Michael           12 Chattanooga              34.83   6
 15 Wells, Sharkem            12 Chattanooga              35.26   5
 16 Donaldson, Patrick        11 Chattanooga              35.90   2
 17 Reeves, Drew              11 Walton                   36.62   6
 18 O'Nan, Thomas             12 Walton                   36.88   4
 19 Njuguna, James            12 Etowah                   36.95   1
 20 Gullett, Michael          12 Walton                   37.25   1
 21 Sirkin, Hayden            12 Milton Steelers          38.96   2
 22 Busateri, Treyton         12 Kennworth                39.01   2

Event 71  200 Meter Dash 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Vieira, Chassidy          14 Etowah                   29.96   5  10
  2 Storm, Avery              13 Walton                   30.22   4   8
  3 Lutzow, Ella              13 Kennworth                30.92   6   6
  4 Whitehurst, Jetta         14 Woodstock                30.99   4   5
  5 Golden, Lorel             14 Walton                   31.02   5   4
  6 Thompson, Willow          13 Kennworth                31.14   5   3
  7 Jewsome, Meriah           13 Kennworth                31.66   3   2
  8 Reed, Alexis              14 Kennworth                31.69   2   1
  9 Julien, Naila             14 Walton                   31.74   2
 10 Bridges, Shaniyah         13 Chattanooga              31.80   3
 11 Satterfield, Allie        13 Kennworth                31.85   5
 12 Shugart, Amelia           13 Walton                   31.94   3
 13 Krueger, Courtney         14 Walton                   32.04   1
 14 Cressman, Sydney          13 Walton                   32.17   6
 15 Lila, Kimberly            13 Etowah                   32.23   3
 16 Orton, Meredith           13 Kennworth                32.26   3
 17 Dreger, Taylor            13 Walton                   32.32   4
 18 Hansen, Lillian           14 Walton                   32.35   1
 19 Borne, Clara              14 Walton                   32.67   5
 20 Shively, Keira            13 Walton                   33.29   2
 21 Peterson, Ansley          13 Walton                   33.45   1
 22 Riddle, Katherine         14 Walton                   33.57   2
 23 Orton, Madelyn            13 Kennworth                33.84   1
 24 Taulbee, Margaret         13 Walton                   34.31   1
 25 Heisman, Molly            13 Etowah                   34.38   5
 26 Hansard, Trinity          13 Kennworth                35.77   6
 27 Mathew, Samantha          14 Walton                   39.76   6

Event 72  200 Meter Dash 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Boudreaux, Mitchel        14 Walton                   26.59   3  10
  2 Albert, Colin             14 Kennworth                26.97   1   8
  3 Eagan, Cullen             14 Walton                   28.26   1   6
  4 Bandlamudi, Pranav        14 Kennworth                28.92   3   5
  5 Stiber, Casen             13 Woodstock                29.75   3   4
  6 Smith, Marcellus          13 Etowah                   29.95   2   3
  7 Donaldson, Brohns         13 Chattanooga              30.17   4   2
  8 Paramore, Taurean         13 Kennworth                30.22   3   1
  9 Reeve, Griffin            14 Kennworth                30.92   3
 10 Schuler, William          13 Kennworth                31.65   1
 11 Freeman, Jack             13 Walton                   31.76   2
 12 Goecke, Max               13 Etowah                   32.08   3
 13 Winfrey, Nicholas         13 Walton                   32.35   5
 14 Carman, Zachary Needs Us  14 Walton                   32.52   5
 15 Rafanelli, Robert         13 Etowah                   33.11   4
 16 Beaty, William            13 Walton                   33.13   1
 17 Mrus, Adam                13 Alpha Crush              34.19   2
 18 Koita, Cheikh             13 Walton                   37.06   4

Event 73  200 Meter Dash 15-16 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Milton, Alexis            15 Kennworth                29.39   10
  2 Henry, Amaya              15 Milton Steelers          31.57    8
  3 Winegar, Hannah           15 Etowah                   31.62    6
  4 Deutchman, Jamie          15 Kennworth                31.82    5
  5 Oconnell, Emily           15 Kennworth                31.96    4

Event 74  200 Meter Dash 15-16 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Alkins, Rashon            16 Kennworth                24.39   1  10
  2 Jewsome, Merari           15 Kennworth                25.36   2   8
  3 Isom, Amun                15 Full Tilt                25.60   2   6
  4 Scribner, isaiah          16 Unattached               26.19   1   5
  5 Blocker, Tyrik            16 Kennworth                26.56   2   4
  6 Lowery, Caleb             16 Full Tilt                27.01   1   3
  7 Hart, Jack                15 Walton                   27.17   1   2
  8 Moslyn, Riley             15 Etowah                   28.96   1   1

Event 77  High Jump 9-10 Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Paramore, Ayana           10 Kennworth              3-04.00      1.01m  10
  2 Teilhet, Maddie            9 Walton                 3-00.00      0.91m   8
 -- Hohl, Emily               10 Kennworth                   NH

Event 78  High Jump 9-10 Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schuler, John             10 Kennworth              3-00.00      0.91m  10

Event 79  High Jump 11-12 Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Taylor, Kira              12 Kennworth              4-06.00      1.37m  10
  2 Hawkins, Grace            12 Kennworth              3-08.00      1.11m   8
 -- Betton, Lucinda           11 Walton                      NH
 -- Harvey, Sophie-Katherine  12 Walton                      NH
 -- Bali, Maya                12 Kennworth                   NH

Event 81  High Jump 13-14 Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Terza, Kali               14 Etowah                 4-02.00      1.27m  10
 -- Orton, Meredith           13 Kennworth                   NH
 -- Minton, Audrey            14 Alpha Crush                 NH

Event 82  High Jump 13-14 Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nixon, Theron             13 Walton                 4-04.00      1.32m  10
  2 Verdon, Julian            14 Walton                J4-04.00      1.32m   8
  3 Quirk, Paul               13 Walton                 3-08.00      1.11m   6
 -- Hollingsworth, Drayven    13 Etowah                      NH

Event 84  High Jump 15-16 Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
 -- Alkins, Rashon            16 Kennworth                   NH

Event 87  Long Jump 8 & Under Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Simmons, Saniya            8 Full Tilt              8-00.00      2.43m  10
  2 Holland, Emily             8 Etowah                 7-02.00      2.18m   8
  3 Coon, Samantha             8 Walton                 6-09.00      2.05m   6
  4 Troesken, Samantha         7 Etowah                 6-04.00      1.93m   5
  5 Manyara, Lauren            7 Etowah                 6-01.00      1.85m   4
  6 Downing, Elle              8 Etowah                 6-00.00      1.82m   3
  7 Vela, Annie                8 Walton                 5-10.00      1.77m   2
  8 Nixon, Ella                7 Walton                 5-02.00      1.57m   1

Event 88  Long Jump 8 & Under Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rosser, Grant              7 Etowah                10-00.00      3.04m  10
  2 Hughes, Walker John        8 Etowah                 9-11.00      3.02m   8
  3 Paramore, Braylon          8 Kennworth              9-05.00      2.87m   6
  4 Colpaert, Bo               8 Etowah                 8-07.00      2.61m   5
  5 Parker, James              8 Kennworth              8-04.00      2.54m   3.50
  5 Jewsome, Merrell           7 Kennworth              8-04.00      2.54m   3.50
  7 Morawski, Luke             8 Etowah                 8-01.00      2.46m   2
  8 Thomas, Jordan             8 Etowah                 7-09.00      2.36m   1
  9 Kadlub, Luke               8 Etowah                 7-00.00      2.13m
 10 Flint, Gavin               6 Etowah                 6-11.00      2.10m
 11 Schuler, Charles           7 Kennworth              5-10.00      1.77m
 12 Thomas, Isaiah             5 Etowah                 3-02.00      0.96m
 13 Thomas, Elijah             6 Etowah                 3-00.00      0.91m

Event 89  Long Jump 9-10 Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Matthews, Lillian          9 Walton                 9-09.00      2.97m  10
  2 Lee, Kristen              10 Unattached             9-04.00      2.84m   8
  3 Spencer, Lizzy            10 Etowah                 9-00.00      2.74m   6
  4 Matthews, Ava              9 Walton                 8-09.00      2.66m   5
  5 Lawley, Abigail           10 Etowah                 7-10.00      2.38m   4

Event 90  Long Jump 9-10 Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Dixon, Brandon            10 Full Tilt             12-04.00      3.75m   9
  1 Simmons, Xavier           10 Full Tilt             12-04.00      3.75m   9
  3 Koita, Isaac              10 Walton                 9-09.00      2.97m   6
  4 Washington, Trace          9 Woodstock              8-10.00      2.69m   5
  5 Coleman, Tyler            10 Walton                 8-08.00      2.64m   4
  6 Nobles, Quinn              9 Alpha Crush            8-03.00      2.51m   3
  7 Caesar, Phoenix            9 Etowah                J8-03.00      2.51m   2
  8 Lippers, Will             10 Etowah                 7-06.00      2.28m   1
  9 Thomas, Jeremiah           9 Etowah                 5-04.00      1.62m

Event 91  Long Jump 11-12 Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Smallwood, Alana          12 Kennworth             11-07.00      3.53m  10
  2 Dembski, Emery            12 Walton                10-07.00      3.22m   8
  3 Tate, Megan               11 Walton                10-02.00      3.09m   6
  4 Brooks, Kaia              11 Walton                 9-10.00      2.99m   5
  5 Nixon, Laila              11 Walton                 9-08.00      2.94m   4
  6 Sprecher, Naomi           11 Etowah                 8-07.00      2.61m   3
  7 Haa, Eva                  12 Alpha Crush            8-02.00      2.48m   2
  8 Evans, Sydney             12 Etowah                 7-09.00      2.36m   1
  9 Camacho, Ivonn            12 Etowah                 7-01.00      2.15m

Event 92  Long Jump 11-12 Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Smith, Tyler              11 Walton                14-01.00      4.29m  10
  2 Marble, Luke              12 Walton                13-05.00      4.08m   8
  3 Ezell, Trent              11 Etowah                11-11.00      3.63m   6
  4 Oburu, Joseph             12 Etowah                10-11.00      3.32m   5
  5 Bilderback, Clark         12 Alpha Crush           10-09.00      3.27m   4
  6 Ade, Walker               12 Etowah               J10-09.00      3.27m   3
  7 Young, Jake               12 Walton                10-06.00      3.20m   2
  8 Kernan, Tim               11 Alpha Crush           10-03.00      3.12m   1
  9 Eye, Seth                 12 Etowah               J10-03.00      3.12m
 10 McKinley, Adrian          11 Chattanooga           10-00.00      3.04m
 11 Daniels, Tyler            12 Etowah                 9-10.00      2.99m
 12 Ellingson, Ry             12 Etowah                 9-09.00      2.97m
 13 Smith, Garrett            12 Woodstock             J9-09.00      2.97m

Event 93  Long Jump 13-14 Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Vieira, Chassidy          14 Etowah                13-07.00      4.14m  10
  2 Terza, Kali               14 Etowah                13-02.00      4.01m   8
  3 Satterfield, Allie        13 Kennworth             11-09.00      3.58m   6
  4 Orton, Meredith           13 Kennworth            J11-09.00      3.58m   5
  5 Krueger, Courtney         14 Walton                11-06.00      3.50m   4
  6 Hooker, Anna              14 Etowah                11-03.00      3.42m   3
  7 Rhoads, Esther            13 Kennworth            J11-03.00      3.42m   2
  8 Pavese, Lexi              13 Etowah                11-01.00      3.37m   1
  9 Theriault, Haley          14 Etowah                10-09.00      3.27m
 10 Craig, Sydney             13 Etowah               J10-09.00      3.27m
 11 Minton, Audrey            14 Alpha Crush            9-09.00      2.97m
 12 Sharp, Sarah              14 Kennworth             J9-09.00      2.97m
 13 Gantt, Katie              13 Etowah                 9-02.00      2.79m
 14 Orton, Madelyn            13 Kennworth              9-00.00      2.74m

Event 94  Long Jump 13-14 Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nixon, Theron             13 Walton                14-03.00      4.34m  10
  2 Smith, Marcellus          13 Etowah                11-11.00      3.63m   8
  3 Ely, Logan                14 Alpha Crush           10-10.00      3.30m   6
  4 Winfrey, Nicholas         13 Walton                10-06.00      3.20m   5
  5 Keller, Richard           14 Walton                 9-02.00      2.79m   4
  6 Marshall, Alonzo          13 Kennworth              8-06.00      2.59m   3

Event 99  Javelin Throw 8 & Under Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Troesken, Samantha         7 Etowah                   25-05      7.74m  10
  2 Nixon, Ella                7 Walton                   15-06      4.72m   8
  3 Olvin, Sarah               7 Etowah                   12-04      3.75m   6

Event 100  Javelin Throw 8 & Under Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kadlub, Luke               8 Etowah                   46-05     14.14m  10
  2 Wilson, Durrell            8 Full Tilt                43-05     13.23m   8
  3 Orton, Jake                8 Kennworth                40-08     12.39m   6
  4 Morawski, Luke             8 Etowah                   36-04     11.07m   5
  5 Ward, Brayden              8 Kennworth                34-04     10.46m   4
  6 Patterson, Cullen          7 Etowah                   29-11      9.11m   3
  7 Gross, Aiden               8 Kennworth                28-11      8.81m   2
  8 Motsek, Michael            8 Etowah                   25-00      7.62m   1
  9 Flint, Gavin               6 Etowah                   23-11      7.28m

Event 101  Javelin Throw 9-10 Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sarden, Haley              9 Walton                   52-07     16.02m  10
  2 Ezell, Alena              10 Etowah                   34-00     10.36m   7
  2 Hambrick, Addison          9 Walton                   34-00     10.36m   7
  4 White, Jada                9 Etowah                   33-08     10.26m   5
  5 Allen, Alex                9 Etowah                   27-00      8.22m   4
  6 Groeninger, Barbara       10 Etowah                   24-03      7.39m   3
  7 Kallbreier, Taylor         9 Etowah                   22-03      6.78m   2
  8 Williams, Jamarie         10 Chattanooga              20-10      6.35m   1
  9 Smith, Addison             9 Etowah                   20-08      6.29m

Event 102  Javelin Throw 9-10 Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stricklin, Daniel          9 Walton                   69-00     21.03m  10
  2 Geday, Gabriel             9 Kennworth                66-05     20.24m   8
  3 Lippers, Will             10 Etowah                   63-00     19.20m   6
  4 Nobles, Quinn              9 Alpha Crush              42-08     13.00m   5
  5 Vernie, Ryan              10 Etowah                   37-07     11.45m   4
  6 Mullens, Sam              10 Etowah                   36-06     11.12m   3
  7 Stall, Jameson            10 Kennworth                32-10     10.00m   2
  8 Wells, Sh'Quaveon         10 Chattanooga              31-04      9.55m   1
  9 Hancotte, Spencer          9 Walton                   22-11      6.98m

Event 103  Javelin Throw 11-12 Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Heppner, Heidi            11 Alpha Crush              52-09     16.07m  10
  2 Nemeth, Izabel            11 Kennworth                21-04      6.50m   8

Event 104  Javelin Throw 11-12 Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Verdon, Jace              12 Walton                   67-03     20.49m  10
  2 Liles, Tyler              12 Etowah                   58-00     17.67m   8
  3 Wells, Sharkem            12 Chattanooga              42-06     12.95m   6
  4 Hinton, Michael           12 Chattanooga              40-08     12.39m   5
  5 Mance, Christopher        11 Unattached               28-10      8.78m   4
  6 Cole, Shawn               12 Etowah                   18-00      5.48m   3

Event 105  Javelin Throw 13-14 Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Olvin, Caroline           13 Etowah                   43-08     13.30m  10
  2 Chen, Dakota              13 Etowah                   33-11     10.33m   8
  3 Jennings, Samantha        14 Kennworth                32-01      9.77m   6
  4 Thompson, Willow          13 Kennworth                26-08      8.12m   5

Event 106  Javelin Throw 13-14 Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Edens, Samuel             14 Walton                   86-05     26.33m  10
  2 Bandlamudi, Pranav        14 Kennworth                79-06     24.23m   8
  3 Castner, Conner           13 Kennworth                71-05     21.76m   6
  4 Keller, Richard           14 Walton                   67-11     20.70m   5
  5 Winokur, Matthew          14 Walton                   64-10     19.76m   4
  6 Hay, John                 13 Walton                   58-10     17.93m   3
  7 Hollingsworth, Drayven    13 Etowah                   56-04     17.17m   2
  8 Haskett, Rylan            14 Woodstock                53-00     16.15m   1
  9 Goecke, Max               13 Etowah                   47-07     14.50m
 10 Rafanelli, Robert         13 Etowah                   45-06     13.86m

Event 107  Javelin Throw 15-16 Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Spratt, Faith             15 Etowah                   57-00     17.37m  10

Event 108  Javelin Throw 15-16 Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sprecher, Thomas          16 Walton                   53-10     16.40m  10
  2 Moslyn, Riley             15 Etowah                   49-00     14.93m   8

Event 112  Shot Put 8 & Under Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Graves, Zachary            8 Full Tilt             20-10.00      6.35m  10
  2 Simmons, Jeremiah          8 Full Tilt             15-10.00      4.82m   8
  3 Fournier, Asher            8 Walton                 5-00.00      1.52m   6

Event 113  Shot Put 9-10 Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Williams, Jamarie         10 Chattanooga           14-11.00      4.54m  10
  2 Cloud, Summer             10 Etowah                14-05.00      4.39m   8
  3 Allen, Sara                9 Etowah                 8-07.00      2.61m   6

Event 114  Shot Put 9-10 Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Broussard, Javon          10 Full Tilt             23-07.00      7.18m  10
  2 Wells, Sh'Quaveon         10 Chattanooga           19-02.00      5.84m   8
  3 Stricklin, Daniel          9 Walton                18-11.00      5.76m   6
  4 Satterfield, Cass          9 Kennworth             12-08.00      3.86m   5
  5 Fournier, Chase           10 Walton                12-07.00      3.83m   4

Event 115  Shot Put 11-12 Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cumbie, Mary Anna         12 Kennworth             21-09.00      6.62m  10
  2 Pryce, Ariella            12 Kennworth             21-02.00      6.45m   8

Event 116  Shot Put 11-12 Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hinton, Michael           12 Chattanooga           25-01.00      7.64m  10
  2 Busateri, Treyton         12 Kennworth             24-02.00      7.36m   8
  3 Liles, Tyler              12 Etowah                24-01.00      7.34m   6
  4 Ade, Walker               12 Etowah                20-05.00      6.22m   5
  5 Bamert, Joseph            12 Kennworth             19-06.00      5.94m   4
  6 Wells, Sharkem            12 Chattanooga           17-03.00      5.25m   3
  7 Spivey, Peter             11 Walton                17-01.00      5.20m   2
  8 Cole, Shawn               12 Etowah                13-06.00      4.11m   1

Event 117  Shot Put 13-14 Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Terza, Kali               14 Etowah                35-02.00     10.71m  10
  2 Chen, Dakota              13 Etowah                21-05.00      6.52m   8
  3 Heisman, Molly            13 Etowah                17-06.00      5.33m   6
  4 Theriault, Haley          14 Etowah                17-04.00      5.28m   5
  5 Olvin, Caroline           13 Etowah                16-03.00      4.95m   4

Event 118  Shot Put 13-14 Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Head, Cameron             14 Kennworth             32-03.00      9.82m  10
  2 Schuler, William          13 Kennworth             25-00.00      7.62m   8
  3 Keller, Richard           14 Walton                24-03.00      7.39m   6
  4 Koita, Cheikh             13 Walton                24-02.00      7.36m   5
  5 Hollingsworth, Drayven    13 Etowah                20-01.00      6.12m   4

Event 119  Shot Put 15-16 Girls
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Winegar, Hannah           15 Etowah                22-08.00      6.90m  10

Event 120  Shot Put 15-16 Boys
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Isom, Amun                15 Full Tilt             33-06.00     10.21m  10
  2 Dahlhauser, Jacob         15 Woodstock             20-06.00      6.24m   8