Meet Results - Walton Invitational Track Meet - May 27, 2017

Alpha Crush Results [Download] [View]
  • The "Improvement" column, on the report as "Improv", compares the athlete's performance to their best time, height or distance in the database.
  • A negative value is an improvement over their previous best.
  • A positive value is how far off the athlete was from their previous best.
  • A "---" means no personal best exists in the database for that athlete for that event.
100 Meter Dash 8 & Under Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Williams, Sa'Niyah         7 Dept of Speed            15.97   3
  2 Ivery, Ariana              7 Chattanooga              17.11   3
  3 Oconnor, Mariah            8 Dept of Speed            17.13   3
  4 Downing, Elle              8 Etowah                   17.51   2
  5 Donaldson, Brile           7 Chattanooga              18.04   3
  6 Nixon, Ella                7 Walton                   18.17   2
  7 Mickens, Jada              8 Dept of Speed            18.40   3
  8 Sims, Nyezurri             7 Kennworth                18.63   1
  9 Vela, Annie                8 Walton                   18.83   2
 10 Goecke, Roslin             8 Etowah                   18.84   3
 11 Inan, Ayla                 8 Walton                   18.86   2
 12 Coon, Samantha             8 Walton                   19.06   1
 13 Betton, Julia              8 Walton                   19.86   1
 14 Moore, Cayleb-Faith        5 Walton                   21.57   1
 15 Olvin, Sarah               7 Etowah                   23.27   1
 16 Sanquiche, Precious Jewe   6 Etowah                   24.06   1
 -- Jacobs, Hailey             8 Dept of Speed              DNS   2
 -- Gold, Scarlett             8 Walton                     DNS   2

200 Meter Dash 8 & Under Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Williams, Sa'Niyah         7 Dept of Speed            34.78   3
  2 Oconnor, Mariah            8 Dept of Speed            37.32   3
  3 Coon, Samantha             8 Walton                   37.96   2
  4 Inan, Ayla                 8 Walton                   38.08   1
  5 Ivery, Ariana              7 Chattanooga              38.22   3
  6 Donaldson, Brile           7 Chattanooga              38.56   3
  7 Goecke, Roslin             8 Etowah                   39.33   3
  8 Mulligan, Reagan           7 River Ridge              39.54   1
  9 Mickens, Jada              8 Dept of Speed            42.09   1
 10 Downing, Elle              8 Etowah                   42.68   2
 11 Sims, Nyezurri             7 Kennworth                46.05   2
 12 Moore, Cayleb-Faith        5 Walton                   46.13   1
 13 Troesken, Samantha         7 Etowah                   53.38   2
 -- Jacobs, Hailey             8 Dept of Speed              DNS   2
 -- Sanquiche, Precious Jewe   6 Etowah                     DNS   1

400 Meter Dash 8 & Under Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 DiIanni, Jensen            6 Walton                 1:24.26   1
  2 Oconnor, Mariah            8 Dept of Speed          1:24.28   3
  3 Mickens, Jada              8 Dept of Speed          1:27.97   1
  4 Betton, Julia              8 Walton                 1:30.33   1
  5 Donaldson, Brile           7 Chattanooga            1:31.28   3
  6 Greblick, Megan            8 Walton                 1:32.73   2
  7 Dominguez, Sofia           8 River Ridge            1:33.75   1
  8 Ivery, Ariana              7 Chattanooga            1:34.24   3
  9 Vela, Annie                8 Walton                 1:37.45   1
 10 Mulligan, Reagan           7 River Ridge            1:41.22   2
 -- Gold, Scarlett             8 Walton                     DNS   3
 -- Sims, Nyezurri             7 Kennworth                  DNS   2
 -- Jacobs, Hailey             8 Dept of Speed              DNS   2

800 Meter Run 8 & Under Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 DiIanni, Jensen            6 Walton                 3:23.60
  2 Dominguez, Sofia           8 River Ridge            3:29.81

1500 Meter Run 8 & Under Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 DiIanni, Jensen            6 Walton                 6:35.01
  2 Betton, Julia              8 Walton                 6:39.42
  3 Holland, Emily             8 Etowah                 6:56.12

Long Jump 8 & Under Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Holland, Emily             8 Etowah                 7-05.00      2.26m
  2 Nixon, Ella                7 Walton                 7-01.25      2.16m
  3 Coon, Samantha             8 Walton                 7-00.25      2.13m
  4 Troesken, Samantha         7 Etowah                 6-07.00      2.00m
  5 Williams, Sa'Niyah         7 Dept of Speed          6-06.50      1.99m
  6 Vela, Annie                8 Walton                 6-02.50      1.89m

Shot Put 8 & Under Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Inan, Ayla                 8 Walton                13-00.00      3.96m
  2 Olvin, Sarah               7 Etowah                 6-08.75      2.05m

Javelin Throw 8 & Under Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Goecke, Roslin             8 Etowah                   30-09      9.37m
  2 Downing, Elle              8 Etowah                   29-10      9.09m
  3 Troesken, Samantha         7 Etowah                   23-11      7.28m
  4 Nixon, Ella                7 Walton                   17-02      5.23m
  5 Olvin, Sarah               7 Etowah                   13-10      4.21m

100 Meter Dash 9-10 Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ivery, Mariah             10 Chattanooga              15.30   4
  2 Dennis, Simone             9 Alpha Crush              15.46   4
  3 Schlaupitz, Brynn         10 Alpha Crush              16.24   3
  4 Tyson, Grace              10 Walton                   16.30   2
  5 Paramore, Ayana           10 Kennworth                16.53   3
  6 Matthews, Ava              9 Walton                   17.30   4
  7 Calhoun, Arianna          10 Chattanooga              17.42   4
  8 Sharma, Anita             10 Walton                   17.51   4
  9 Matthews, Lillian          9 Walton                   17.57   1
 10 Purves, Reese              9 Walton                   17.73   4
 11 Krueger, Kennedy           9 Walton                   18.20   2
 12 Palma, Gabriela           10 Walton                   18.46   2
 13 Byrd, Zoe                 10 Walton                   18.52   3
 14 Vela, Liliana             10 Walton                   18.54   3
 15 Dalal, Varnika            10 Walton                   19.13   3
 16 Wilson, Reese              9 Milton Steelers          19.66   1
 17 Teilhet, Maddie            9 Walton                   19.69   1
 18 Teilhet, Harper            9 Walton                   20.01   1
 -- Groeninger, Barbara       10 Etowah                     DNS   1
 -- White, Jada                9 Etowah                     DNS   2
 -- Collins, Kennedy           9 Unattached                 DNS   2
 -- Henry, Gabrielle          10 Milton Steelers            DNS   3
 -- braggs, Sydney            10 Milton Steelers            DNS   2

200 Meter Dash 9-10 Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ivery, Mariah             10 Chattanooga              32.05   4
  2 Paramore, Ayana           10 Kennworth                34.57   1
  3 Dennis, Simone             9 Alpha Crush              35.48   3
  4 O'Connell, Teagan         10 River Ridge              35.54   1
  5 Hohl, Emily               10 Kennworth                36.91   2
  6 Calhoun, Arianna          10 Chattanooga              36.93   4
  7 Purves, Reese              9 Walton                   37.23   2
  8 Matthews, Ava              9 Walton                   37.62   1
  9 Matthews, Lillian          9 Walton                   38.01   4
 10 Krueger, Kennedy           9 Walton                   38.14   4
 11 Byrd, Zoe                 10 Walton                   38.80   4
 12 Teilhet, Harper            9 Walton                   41.44   3
 13 Wilson, Reese              9 Milton Steelers          41.57   2
 -- Collins, Kennedy           9 Unattached                 DNS   3
 -- Palma, Gabriela           10 Walton                     DNS   2
 -- Vela, Liliana             10 Walton                     DNS   4
 -- White, Jada                9 Etowah                     DNS   1
 -- Groeninger, Barbara       10 Etowah                     DNS   3
 -- braggs, Sydney            10 Milton Steelers            DNS   2
 -- Henry, Gabrielle          10 Milton Steelers            DNS   1

400 Meter Dash 9-10 Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ivery, Mariah             10 Chattanooga            1:10.45   5
  2 Schlaupitz, Brynn         10 Alpha Crush            1:16.27   3
  3 Sharma, Anita             10 Walton                 1:18.07   5
  4 Dennis, Simone             9 Alpha Crush            1:18.41   5
  5 Taylor, Marisa            10 Kennworth              1:20.49   3
  6 Purves, Reese              9 Walton                 1:22.21   4
  7 Miller, Helen             10 Alpha Crush            1:24.05   4
  8 Calhoun, Arianna          10 Chattanooga            1:24.70   5
  9 Allen, Sara                9 Etowah                 1:25.12   4
 10 Delgado, Nicole            9 Walton                 1:25.19   5
 11 Hohl, Emily               10 Kennworth              1:27.43   3
 12 Tyson, Grace              10 Walton                 1:29.71   2
 13 Byrd, Zoe                 10 Walton                 1:30.26   1
 14 Lawley, Abigail           10 Etowah                 1:32.33   4
 15 Cloud, Summer             10 Etowah                 1:32.37   1
 16 Vela, Liliana             10 Walton                 1:34.70   1
 17 Allen, Alex                9 Etowah                 1:35.21   4
 18 Wilson, Reese              9 Milton Steelers        1:35.39   1
 19 Dalal, Varnika            10 Walton                 1:37.28   2
 20 Teilhet, Maddie            9 Walton                 1:39.43   2
 21 Teilhet, Harper            9 Walton                 1:42.52   1
 22 Algee, Brennyn             9 Alpha Crush            1:51.14   1
 -- Collins, Kennedy           9 Unattached                 DNS   2
 -- Henry, Gabrielle          10 Milton Steelers            DNS   2
 -- Ray, Lucca                 9 Alpha Crush                DNS   5
 -- braggs, Sydney            10 Milton Steelers            DNS   3

800 Meter Run 9-10 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Higgins, Addison          10 Etowah                 2:50.07
  2 Delgado, Nicole            9 Walton                 3:10.46
  3 Kallbreier, Taylor         9 Etowah                 3:18.66
  4 Allen, Sara                9 Etowah                 3:20.82
  5 Daniels, Mallory           9 Etowah                 3:25.34
  6 Allen, Alex                9 Etowah                 3:39.88
  7 Cloud, Summer             10 Etowah                 3:59.15
 -- Cole, Clare               10 Alpha Crush                DNS
 -- Sharma, Anita             10 Walton                     DNS
 -- Ezell, Alena              10 Etowah                     DNS
 -- Ray, Lucca                 9 Alpha Crush                DNS

1500 Meter Run 9-10 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Higgins, Addison          10 Etowah                 5:46.71
  2 Kallbreier, Taylor         9 Etowah                 6:33.18
  3 O'Connell, Teagan         10 River Ridge            6:44.99
  4 Daniels, Mallory           9 Etowah                 6:46.05
  5 Miller, Helen             10 Alpha Crush            6:55.07
  6 Lawley, Abigail           10 Etowah                 7:28.90
 -- Cole, Clare               10 Alpha Crush                DNF
 -- Ezell, Alena              10 Etowah                     DNS

High Jump 9-10 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Paramore, Ayana           10 Kennworth              3-04.00      1.01m
  2 Hohl, Emily               10 Kennworth              3-02.00      0.96m
  3 Teilhet, Maddie            9 Walton                J3-02.00      0.96m

Long Jump 9-10 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 O'Connell, Teagan         10 River Ridge            9-09.75      2.99m
  2 Matthews, Ava              9 Walton                 9-06.50      2.90m
  3 Matthews, Lillian          9 Walton                 9-01.50      2.78m
  4 Schlaupitz, Brynn         10 Alpha Crush            8-10.00      2.69m
  5 Lawley, Abigail           10 Etowah                 7-07.00      2.31m

Shot Put 9-10 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Block, Alexis             10 Unattached            19-10.25      6.05m
  2 Williams, Jamarie         10 Chattanooga           13-10.25      4.22m
  3 Cloud, Summer             10 Etowah                13-08.00      4.16m
  4 Allen, Sara                9 Etowah                 9-09.50      2.98m

Javelin Throw 9-10 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Block, Alexis             10 Unattached               50-07     15.41m
  2 Allen, Alex                9 Etowah                   36-10     11.22m
  3 Kallbreier, Taylor         9 Etowah                   22-00      6.70m
  4 Williams, Jamarie         10 Chattanooga              20-08      6.29m
 -- White, Jada                9 Etowah                     DNS
 -- Ezell, Alena              10 Etowah                     DNS
 -- Groeninger, Barbara       10 Etowah                     DNS

100 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Scribner, Taylor          11 Walton                   14.07   4
  2 McClure, Auriyan          12 Chattanooga              14.46   4
  3 Bennett, Ta'Kayla         12 Chattanooga              14.60   4
  4 Campbell, Nina            12 Dept of Speed            15.17   3
  5 Williams, August          12 Etowah                   15.76   1
  6 Cumbie, Mary Anna         12 Kennworth                15.98   2
  7 Smallwood, Alana          12 Kennworth                15.99   4
  8 Jackson, Jayda            11 Kennworth                16.28   3
  9 Peterson, Grace           12 Walton                   16.59   3
 10 Camacho, Ivonn            12 Etowah                   16.82   1
 11 Lazarakis, Nicole         11 Walton                   16.91   3
 12 O'Connell, Stevie         12 River Ridge              17.00   1
 13 Valdez, Pamela            11 Etowah                   17.16   1
 14 Nemeth, Izabel            11 Kennworth                17.23   1
 15 Bennett, Harhiya          11 Chattanooga              17.43   1
 16 Narwate, Parvati          11 Walton                   17.92   3
 17 Rowe, Justice             11 Alpha Crush              19.73   2
 18 Betton, Lucinda           11 Walton                   19.90   3
 -- Varma, Amanda             11 Walton                     DNS   2
 -- Pryce, Ariella            12 Kennworth                  DNS   2
 -- Cohen, Zoe                12 Etowah                     DNS   4

200 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Scribner, Taylor          11 Walton                   29.00   6
  2 McClure, Auriyan          12 Chattanooga              30.20   3
  3 Moore, Kayla              12 Etowah                   30.36   6
  4 Campbell, Nina            12 Dept of Speed            31.06   3
  5 Hohl, Abigail             12 Kennworth                31.80   1
  6 Bennett, Ta'Kayla         12 Chattanooga              31.83   6
  7 Dennis, Leelah            11 Alpha Crush              31.84   2
  8 Heppner, Heidi            11 Alpha Crush              32.07   2
  9 Williams, August          12 Etowah                   32.65   2
 10 Bali, Maya                12 Kennworth                32.99   3
 11 Smallwood, Alana          12 Kennworth                33.73   3
 12 Cumbie, Mary Anna         12 Kennworth                34.01   4
 13 Peterson, Grace           12 Walton                   35.86   1
 14 Camacho, Ivonn            12 Etowah                   35.91   5
 15 Mulligan, Kaitlyn         11 River Ridge              36.43   3
 16 Jackson, Jayda            11 Kennworth                36.78   4
 17 O'Connell, Stevie         12 River Ridge              36.82   4
 18 Valdez, Pamela            11 Etowah                   36.90   6
 19 Haa, Eva                  12 Alpha Crush              37.67   4
 20 Manus, Grace              11 Walton                   38.92   3
 21 Bennett, Harhiya          11 Chattanooga              40.33   4
 22 Narwate, Parvati          11 Walton                   42.67   1
 23 Rowe, Justice             11 Alpha Crush              42.68   4
 -- Pryce, Ariella            12 Kennworth                  DNS   1
 -- Sprecher, Naomi           11 Etowah                     DNS   5
 -- Varma, Amanda             11 Walton                     DNS   1
 -- Cohen, Zoe                12 Etowah                     DNS   2
 -- Adolphus, Maiya           12 Kennworth                  DNS   5
 -- Taylor, Kira              12 Kennworth                  DNS   2
 -- Thomas, Miyah             11 Etowah                     DNS   5
 -- Lazarakis, Nicole         11 Walton                     DNS   2

400 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Heppner, Heidi            11 Alpha Crush            1:08.09   5
  2 Moore, Kayla              12 Etowah                 1:10.68   5
  3 Bali, Maya                12 Kennworth              1:14.07   1
  4 Williams, August          12 Etowah                 1:14.31   4
  5 Bowen, Millie             12 Alpha Crush            1:14.51   5
  6 Shelton, Claire           12 Alpha Crush            1:14.70   5
  7 Lazarakis, Nicole         11 Walton                 1:15.59   1
  8 Hawkins, Grace            12 Kennworth              1:16.31   2
  9 Campbell, Nina            12 Dept of Speed          1:16.59   3
 10 Dembski, Emery            12 Walton                 1:19.75   5
 11 Valdez, Pamela            11 Etowah                 1:20.80   2
 12 Haa, Eva                  12 Alpha Crush            1:21.62   4
 13 Camacho, Ivonn            12 Etowah                 1:22.32   4
 14 Tate, Megan               11 Walton                 1:23.17   3
 15 Taylor, Kami              11 Alpha Crush            1:23.32   4
 16 Manus, Grace              11 Walton                 1:25.62   1
 17 Mulligan, Kaitlyn         11 River Ridge            1:26.40   2
 18 McGrew, Annika            11 Kennworth              1:27.00   1
 19 Betton, Lucinda           11 Walton                 1:29.18   4
 20 Bennett, Harhiya          11 Chattanooga            1:33.12   3
 21 Nemeth, Izabel            11 Kennworth              1:35.74   2
 22 Rowe, Justice             11 Alpha Crush            1:41.30   3
 23 Grant, Anna               11 Alpha Crush            1:53.43   3
 -- McKenzie, Adelaide        12 Walton                     DNS   1
 -- Collins, Sarah-Corrine    11 Alpha Crush                DNS   5
 -- Sprecher, Naomi           11 Etowah                     DNS   2

800 Meter Run 11-12 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Dunn, Charlotte           12 Walton                 2:33.99
  2 Heppner, Heidi            11 Alpha Crush            2:35.26
  3 Delgado, Daniela          11 Walton                 2:53.46
  4 Kallbreier, Abbie         11 Etowah                 2:56.18
  5 Dennis, Leelah            11 Alpha Crush            3:00.07
  6 Shelton, Claire           12 Alpha Crush            3:00.81
  7 Palma, Manuela            11 Walton                 3:02.12
  8 Hawkins, Grace            12 Kennworth              3:04.82
  9 Evans, Sydney             12 Etowah                 3:08.65
 10 Surges, Ava               12 Walton                 3:30.65
 11 McKenzie, Adelaide        12 Walton                 3:32.01
 12 McGrew, Annika            11 Kennworth              3:33.24
 13 Stanley, Kayden           12 Alpha Crush            3:59.50
 -- Collins, Sarah-Corrine    11 Alpha Crush                DNS
 -- Taylor, Kami              11 Alpha Crush                DNS
 -- Bowen, Millie             12 Alpha Crush                DNS
 -- Thomas, Miyah             11 Etowah                     DNS
 -- Lutzow, Layla             11 Kennworth                  DNS
 -- Limer, Emma               12 Etowah                     DNS

1500 Meter Run 11-12 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Warnick, Gabriella        12 Walton                 5:18.00
  2 Shelton, Claire           12 Alpha Crush            5:48.87
  3 Kallbreier, Abbie         11 Etowah                 5:53.16
  4 Dembski, Emery            12 Walton                 5:59.96
  5 Bowen, Millie             12 Alpha Crush            6:00.25
  6 Palma, Manuela            11 Walton                 6:03.23
  7 Rager, Katelyn            12 Alpha Crush            6:08.14
  8 Evans, Sydney             12 Etowah                 6:12.05
  9 McGrew, Annika            11 Kennworth              6:54.25
 10 Stanley, Kayden           12 Alpha Crush            7:47.59
 -- Collins, Sarah-Corrine    11 Alpha Crush                DNS

3000 Meter Run 11-12 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Delgado, Daniela          11 Walton                11:38.00
  2 Fath, Lauren              11 Unattached            12:34.62
  3 Kallbreier, Abbie         11 Etowah                12:35.92
  4 Ashe, Madison             11 Alpha Crush           13:12.01
 -- Sierra, Gabriella         11 Etowah                     DNS

100 Meter Hurdles 11-12 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Taylor, Kira              12 Kennworth                20.18
  2 Hohl, Abigail             12 Kennworth                21.24
  3 O'Connell, Stevie         12 River Ridge              23.71
 -- Cohen, Zoe                12 Etowah                     DNS
 -- Adolphus, Maiya           12 Kennworth                  DNS

High Jump 11-12 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Taylor, Kira              12 Kennworth              4-08.00      1.42m
  2 Hawkins, Grace            12 Kennworth              4-00.00      1.21m
  3 Hohl, Abigail             12 Kennworth              3-10.00      1.16m
  4 Fath, Lauren              11 Unattached             3-06.00      1.06m
 -- Betton, Lucinda           11 Walton                      NH
 -- Bali, Maya                12 Kennworth                   NH
 -- Adolphus, Maiya           12 Kennworth                  DNS

Long Jump 11-12 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Fath, Lauren              11 Unattached            12-03.50      3.74m
  2 Smallwood, Alana          12 Kennworth             11-07.00      3.53m
  2 McClure, Auriyan          12 Chattanooga           11-07.00      3.53m
  4 Dembski, Emery            12 Walton                10-00.50      3.06m
  5 Tate, Megan               11 Walton                 9-01.50      2.78m
  6 Haa, Eva                  12 Alpha Crush            7-01.75      2.17m
  7 Evans, Sydney             12 Etowah                 7-00.25      2.13m
 -- Sprecher, Naomi           11 Etowah                     DNS
 -- Sierra, Gabriella         11 Etowah                     DNS
 -- Thomas, Miyah             11 Etowah                     DNS

Shot Put 11-12 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Cumbie, Mary Anna         12 Kennworth             21-11.25      6.68m
 -- Pryce, Ariella            12 Kennworth                  DNS

Javelin Throw 11-12 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Nemeth, Izabel            11 Kennworth                27-05      8.35m

100 Meter Dash 13-14 Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Green, Markia             13 Chattanooga              13.32   4
  2 McEntaggart, Catherine    14 Walton                   14.15   3
  3 Lewis, Chase              13 Dept of Speed            14.28   4
  4 Lutzow, Ella              13 Kennworth                14.51   1
  5 Kapoor, Kaya              14 Walton                   14.68   2
  6 Rumyantseva, Patrisiya    14 Unattached               14.68   1
  7 Shugart, Amelia           13 Walton                   14.75   3
  8 Jewsome, Meriah           13 Kennworth                14.77   2
  9 Golden, Lorel             14 Walton                   14.98   2
 10 Reed, Alexis              14 Kennworth                14.99   3
 11 Julien, Naila             14 Walton                   15.12   1
 12 Hansard, Trinity          13 Kennworth                15.55   4
 13 Bridges, Shaniyah         13 Chattanooga              15.67   3
 14 Peterson, Ansley          13 Walton                   15.77   4
 15 Shah, Sanaa               14 Walton                   16.16   1
 16 Rhoads, Esther            13 Kennworth                16.27   4
 17 Theriault, Haley          14 Etowah                   16.61   3
 18 Cutter, Julianna          14 Walton                   16.88   1
 19 Mathew, Samantha          14 Walton                   17.57   2
 -- Green, Victoria           13 Etowah                     DNS   1
 -- Hooker, Anna              14 Etowah                     DNS   2
 -- Young, Rachel             13 Kennworth                  DNS   3
 -- Sullivan, Megan           14 Kennworth                  DNS   4

200 Meter Dash 13-14 Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Green, Markia             13 Chattanooga              28.73   3
  2 McEntaggart, Catherine    14 Walton                   29.68   4
  3 Lewis, Chase              13 Dept of Speed            29.92   5
  4 Thompson, Willow          13 Kennworth                30.34   3
  5 Lutzow, Ella              13 Kennworth                30.43   3
  6 Shugart, Amelia           13 Walton                   30.89   3
  7 Golden, Lorel             14 Walton                   31.14   1
  8 Bridges, Shaniyah         13 Chattanooga              31.42   2
  9 Julien, Naila             14 Walton                   31.56   1
 10 Kapoor, Kaya              14 Walton                   31.58   4
 11 Reed, Alexis              14 Kennworth                31.74   5
 12 Dreger, Taylor            13 Walton                   31.86   5
 13 Jewsome, Meriah           13 Kennworth                31.90   3
 14 Krueger, Courtney         14 Walton                   32.00   4
 15 Orton, Meredith           13 Kennworth                32.42   2
 16 Heppner, Clara            13 Alpha Crush              32.47   5
 17 Hansen, Lillian           14 Walton                   32.50   1
 18 Peterson, Ansley          13 Walton                   33.50   4
 19 Orton, Madelyn            13 Kennworth                34.39   2
 20 Hansard, Trinity          13 Kennworth                34.73   1
 21 Berger, Audrey            14 Walton                   36.56   1
 22 Mathew, Samantha          14 Walton                   38.46   2
 -- Moreno, Victoria          14 Kennworth                  DNS   2
 -- Satterfield, Allie        13 Kennworth                  DNS   5
 -- Jennings, Samantha        14 Kennworth                  DNS   2
 -- Young, Rachel             13 Kennworth                  DNS   4
 -- Sullivan, Megan           14 Kennworth                  DNS   1

400 Meter Dash 13-14 Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lance, Meg                14 Etowah                 1:01.05   5
  2 Bazan, Isabela            13 Walton                 1:08.51   2
  3 Green, Markia             13 Chattanooga            1:08.88   3
  4 Heppner, Clara            13 Alpha Crush            1:08.89   5
  5 Hirschi, Faith            13 Alpha Crush            1:09.64   5
  6 Golden, Lorel             14 Walton                 1:09.65   1
  7 Dreger, Taylor            13 Walton                 1:10.58   5
  8 Rumyantseva, Patrisiya    14 Unattached             1:10.83   2
  9 Shugart, Amelia           13 Walton                 1:10.92   3
 10 Krueger, Courtney         14 Walton                 1:11.03   3
 11 Thompson, Willow          13 Kennworth              1:12.03   3
 12 McGruder, Ansley          13 Kennworth              1:12.65   2
 13 Shah, Sanaa               14 Walton                 1:13.64   3
 14 Bridges, Shaniyah         13 Chattanooga            1:13.68   1
 15 Olvin, Caroline           13 Etowah                 1:15.32   4
 16 Michaud, Riley            14 Unattached             1:15.65   1
 17 Hansen, Lillian           14 Walton                 1:15.76   4
 18 Berger, Audrey            14 Walton                 1:16.65   1
 19 Heisman, Molly            13 Etowah                 1:16.85   5
 20 Langelotti, Ila           14 Kennworth              1:17.53   3
 21 Orton, Madelyn            13 Kennworth              1:17.84   4
 22 Gantt, Katie              13 Etowah                 1:24.00   4
 -- Hernandez, Bela           13 Unattached                 DNS   5
 -- Lutzow, Ella              13 Kennworth                  DNS   2
 -- Satterfield, Allie        13 Kennworth                  DNS   4
 -- Sharp, Sarah              14 Kennworth                  DNS   1
 -- Moreno, Victoria          14 Kennworth                  DNS   2
 -- Jewsome, Meriah           13 Kennworth                  DNS   1
 -- Hooker, Anna              14 Etowah                     DNS   2
 -- Jennings, Samantha        14 Kennworth                  DNS   4

800 Meter Run 13-14 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Lance, Meg                14 Etowah                 2:31.10
  2 Heppner, Clara            13 Alpha Crush            2:33.82
  3 Bazan, Isabela            13 Walton                 2:35.20
  4 Olvin, Caroline           13 Etowah                 2:48.06
  5 Calbert, Makenna          14 Etowah                 2:49.07
  6 Pavese, Lexi              13 Etowah                 2:49.97
  7 Dreger, Taylor            13 Walton                 2:51.53
  8 McGruder, Ansley          13 Kennworth              2:53.16
  9 Heisman, Molly            13 Etowah                 3:05.13
 10 Gantt, Katie              13 Etowah                 3:17.68
 11 Weir, Zoey                14 Kennworth              3:19.77
 -- Flynn, Emma               14 Alpha Crush                DNS
 -- Langelotti, Ila           14 Kennworth                  DNS
 -- Michaud, Riley            14 Unattached                 DNS
 -- Sharp, Sarah              14 Kennworth                  DNS

1500 Meter Run 13-14 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Spinks, Mckinsey          14 Unattached             5:40.83
  2 Calbert, Makenna          14 Etowah                 5:43.30
  3 Pavese, Lexi              13 Etowah                 5:45.08
  4 Hess, Marley              14 Kennworth              5:56.25
  5 Hirschi, Faith            13 Alpha Crush            6:01.00
  6 Minton, Audrey            14 Alpha Crush            6:30.86
  7 Flynn, Emma               14 Alpha Crush            6:42.68
  8 Gantt, Katie              13 Etowah                 6:55.46
 -- Weir, Zoey                14 Kennworth                  DNS
 -- Lance, Meg                14 Etowah                     DNS

3000 Meter Run 13-14 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Hernandez, Bela           13 Unattached            11:37.13
  2 Olvin, Caroline           13 Etowah                12:23.42
  3 Bailey, Ella              13 Unattached            12:28.35
  4 Calbert, Makenna          14 Etowah                12:31.96
  5 Minton, Audrey            14 Alpha Crush           13:35.44
 -- Craig, Sydney             13 Etowah                     DNS

100 Meter Hurdles 13-14 Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Orton, Meredith           13 Kennworth                20.17   1
  2 Reed, Alexis              14 Kennworth                20.57   1
  3 Hansard, Trinity          13 Kennworth                20.94   2
  4 Langelotti, Ila           14 Kennworth                21.16   1
  5 Rhoads, Esther            13 Kennworth                21.26   2
  6 Weir, Zoey                14 Kennworth                22.87   2
 -- Lutzow, Ella              13 Kennworth                  DNS   2

High Jump 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Terza, Kali               14 Etowah                 4-08.00      1.42m
  2 Minton, Audrey            14 Alpha Crush            3-08.00      1.11m
  3 Berger, Audrey            14 Walton                 3-06.00      1.06m
 -- Orton, Meredith           13 Kennworth                  DNS

Long Jump 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Rumyantseva, Patrisiya    14 Unattached            12-11.50      3.94m
  2 Terza, Kali               14 Etowah                12-00.00      3.65m
  2 Orton, Meredith           13 Kennworth             12-00.00      3.65m
  4 Theriault, Haley          14 Etowah                11-06.75      3.52m
  5 Lewis, Chase              13 Dept of Speed         11-06.50      3.51m
  6 Rhoads, Esther            13 Kennworth             11-02.00      3.40m
  7 Krueger, Courtney         14 Walton                11-01.50      3.39m
  8 Pavese, Lexi              13 Etowah                10-02.50      3.11m
  9 Minton, Audrey            14 Alpha Crush            9-04.00      2.84m
 10 Orton, Madelyn            13 Kennworth              8-09.50      2.67m
 11 Gantt, Katie              13 Etowah                 8-00.00      2.43m
 -- Satterfield, Allie        13 Kennworth                  DNS
 -- Sullivan, Megan           14 Kennworth                  DNS
 -- Sharp, Sarah              14 Kennworth                  DNS
 -- Green, Victoria           13 Etowah                     DNS
 -- Craig, Sydney             13 Etowah                     DNS
 -- Hooker, Anna              14 Etowah                     DNS

Shot Put 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Terza, Kali               14 Etowah                35-08.25     10.87m
  2 Chen, Dakota              13 Etowah                21-01.00      6.42m
  3 Langelotti, Ila           14 Kennworth             18-06.25      5.64m
  4 Heisman, Molly            13 Etowah                18-01.00      5.51m
  5 Theriault, Haley          14 Etowah                17-00.75      5.20m

Javelin Throw 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Olvin, Caroline           13 Etowah                   42-02     12.85m
  2 Jennings, Samantha        14 Kennworth                37-10     11.53m
  3 Chen, Dakota              13 Etowah                   35-08     10.87m
  4 Pavese, Lexi              13 Etowah                   35-03     10.74m
  5 Heisman, Molly            13 Etowah                   29-07      9.01m
  6 Thompson, Willow          13 Kennworth                26-04      8.02m
 -- Green, Victoria           13 Etowah                     DNS

100 Meter Dash 15-16 Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Milton, Alexis            15 Kennworth                13.38   1
  2 Lay, Alexis               16 Dept of Speed            13.75   2
  3 Syndor, Caitlyn           16 Chattanooga              13.82   1
  4 Stott, Tori               15 Kennworth                14.69   1
  5 Haag, Camryn              15 Walton                   14.71   2
  6 Oconnell, Emily           15 Kennworth                15.60   2
  7 Stephens, Kaitlyn         15 Etowah                   16.19   1
  8 Berger, Ava               15 Walton                   16.98   2
 -- Henry, Amaya              15 Milton Steelers            DNS   1

200 Meter Dash 15-16 Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Syndor, Caitlyn           16 Chattanooga              28.13   1
  2 Milton, Alexis            15 Kennworth                28.16   2
  3 Perryman, Nia             16 Dept of Speed            28.79   1
  4 Dettmar, Sirsha           16 Etowah                   29.01   2
  5 Haag, Camryn              15 Walton                   30.82   2
  6 Stott, Tori               15 Kennworth                31.88   1
  7 Oconnell, Emily           15 Kennworth                32.65   1
 -- Henry, Amaya              15 Milton Steelers            DNS   1
 -- Deutchman, Jamie          15 Kennworth                  DNS   2
 -- Herrera, Ashley           15 Kennworth                  DNS   2

400 Meter Dash 15-16 Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lay, Alexis               16 Dept of Speed          1:01.38   2
  2 Dettmar, Sirsha           16 Etowah                 1:05.08   2
  3 Perryman, Nia             16 Dept of Speed          1:06.12   1
  4 Williams, Zelda           15 Walton                 1:10.33   2
 -- Kunst, Meghan             15 Kennworth                  DNS   1
 -- Henry, Amaya              15 Milton Steelers            DNS   2
 -- Deutchman, Jamie          15 Kennworth                  DNS   2
 -- Herrera, Ashley           15 Kennworth                  DNS   1

800 Meter Run 15-16 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Lay, Alexis               16 Dept of Speed          2:34.55
  2 Williams, Zelda           15 Walton                 2:47.92
  3 Trapheagen, McKenna       15 Unattached             2:49.34
  4 Spinks, Cheyenne          16 Unattached             2:51.20
  5 Gonsoulin, Laura          16 Alpha Crush            3:06.60
 -- Beckham, Elizabeth        16 Alpha Crush                DNS
 -- Kunst, Meghan             15 Kennworth                  DNS

1500 Meter Run 15-16 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Spinks, Cheyenne          16 Unattached             5:37.00
  2 Trapheagen, McKenna       15 Unattached             5:41.65
 -- Williams, Zelda           15 Walton                     DNS
 -- Beckham, Elizabeth        16 Alpha Crush                DNS
 -- Gonsoulin, Laura          16 Alpha Crush                DNS

3000 Meter Run 15-16 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Gonsoulin, Laura          16 Alpha Crush           13:05.43
 -- Beckham, Elizabeth        16 Alpha Crush                DNS

100 Meter Hurdles 15-16 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Kunst, Meghan             15 Kennworth                23.12

Long Jump 15-16 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Haag, Camryn              15 Walton                11-11.00      3.63m
 -- Stott, Tori               15 Kennworth                  DNS
 -- Dettmar, Sirsha           16 Etowah                     DNS

Javelin Throw 15-16 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Spratt, Faith             15 Etowah                   61-08     18.79m

800 Meter Run 17-18 Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Poole, Tyra               17 Walton                 2:37.22

100 Meter Dash 8 & Under Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jacobs, Quinn              7 Dept of Speed            16.29   6
  2 Ward, Brayden              8 Kennworth                16.36   5
  3 Edwards, Christian         8 Dept of Speed            16.82   6
  4 Lyons, Brandon             8 Chattanooga              17.21   4
  5 Smallwood, Amari           8 Kennworth                17.27   1
  6 Morgan, Kharmelo           7 Dept of Speed            17.34   6
  7 Caesar, Kingston           8 Etowah                   17.48   3
  8 Jewsome, Merrell           7 Kennworth                17.58   4
  9 Atkins, Kaleb              7 Chattanooga              17.65   6
 10 Green, Jason               8 Kennworth                18.04   3
 11 Orton, Jake                8 Kennworth                18.08   5
 12 Mosley, Justin             7 Etowah                   18.31   5
 13 Jones, Marcus              8 Chattanooga              19.13   2
 14 Gross, Aiden               8 Kennworth                19.21   1
 15 Patterson, Cullen          7 Etowah                   19.23   4
 16 Sain, Wesley               8 Walton                   19.34   3
 17 Strickland, Jamie          7 Chattanooga              19.51   6
 18 Fournier, Asher            8 Walton                   20.36   3
 19 Fitch, Zamarc              7 Chattanooga              20.43   4
 20 Samuel, Alex               8 Chattanooga              20.71   6
 21 Mathew, Shane              7 Walton                   21.01   2
 22 Fournier, Tegan            7 Walton                   21.79   1
 23 Dinkins, tristian          6 Dept of Speed            21.87   1
 24 Searles, Noah              7 Walton                   23.06   5
 25 Motsek, Michael            8 Etowah                   23.85   4
 26 Sanquiche, Jabril          7 Etowah                   24.95   2
 27 Rosser, Grant              7 Etowah                   28.18   3
 -- Schuler, Charles           7 Kennworth                  DNS   2
 -- Kadlub, Luke               8 Etowah                     DNS   2
 -- Parker, James              8 Kennworth                  DNS   1
 -- Floyd, Bryce               8 Walton                     DNS   4
 -- Brags, ethan               7 Milton Steelers            DNS   1

200 Meter Dash 8 & Under Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Edwards, Christian         8 Dept of Speed            33.69   5
  2 Smallwood, Amari           8 Kennworth                35.74   1
  3 Lyons, Brandon             8 Chattanooga              37.25   3
  4 Ward, Kohbe                7 Chattanooga              37.54   5
  5 Atkins, Kaleb              7 Chattanooga              37.61   5
  6 Parker, James              8 Kennworth                38.26   1
  7 Paramore, Braylon          8 Kennworth                38.42   3
  8 Jewsome, Merrell           7 Kennworth                38.68   4
  9 Green, Jason               8 Kennworth                39.27   3
 10 Jones, Marcus              8 Chattanooga              39.54   2
 11 Mosley, Justin             7 Etowah                   41.07   2
 12 Gross, Aiden               8 Kennworth                41.45   1
 13 Fournier, Asher            8 Walton                   42.19   4
 14 Strickland, Jamie          7 Chattanooga              43.02   5
 15 Patterson, Cullen          7 Etowah                   43.11   2
 16 Fitch, Zamarc              7 Chattanooga              44.84   1
 17 Fournier, Tegan            7 Walton                   45.24   1
 18 Flint, Gavin               6 Etowah                   45.63   4
 19 Mathew, Shane              7 Walton                   47.78   2
 20 Searles, Noah              7 Walton                   47.87   2
 21 Samuel, Alex               8 Chattanooga              48.71   5
 22 Dinkins, tristian          6 Dept of Speed            51.33   4
 23 Sanquiche, Jabril          7 Etowah                 1:00.73   3
 -- Thomas, Isaiah             5 Etowah                     DNS   3
 -- Thomas, Jordan             8 Etowah                     DNS   4
 -- Thomas, Elijah             6 Etowah                     DNS   3
 -- Morgan, Kharmelo           7 Dept of Speed              DNS   5
 -- Schuler, Charles           7 Kennworth                  DNS   2
 -- Brags, ethan               7 Milton Steelers            DNS   1

400 Meter Dash 8 & Under Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hughes, Walker John        8 Etowah                 1:18.58   4
  2 Ward, Brayden              8 Kennworth              1:18.90   2
  3 Floyd, Bryce               8 Walton                 1:20.80   2
  4 Edwards, Christian         8 Dept of Speed          1:21.24   4
  5 Atkins, Kaleb              7 Chattanooga            1:21.28   4
  6 Ward, Kohbe                7 Chattanooga            1:21.73   4
  7 Morgan, Kharmelo           7 Dept of Speed          1:21.88   3
  8 Caesar, Kingston           8 Etowah                 1:22.20   3
  9 Lyons, Brandon             8 Chattanooga            1:23.61   1
 10 Grant, Jacob               8 Alpha Crush            1:24.52   4
 11 Jacobs, Quinn              7 Dept of Speed          1:24.59   4
 12 Paramore, Braylon          8 Kennworth              1:31.09   1
 13 Welsh, Liam                7 Walton                 1:32.74   2
 14 Fournier, Tegan            7 Walton                 1:33.31   2
 15 Strickland, Jamie          7 Chattanooga            1:35.01   3
 16 Jones, Marcus              8 Chattanooga            1:38.80   1
 17 Samuel, Alex               8 Chattanooga            1:46.05   3
 18 Fitch, Zamarc              7 Chattanooga            2:07.15   1
 -- Smallwood, Amari           8 Kennworth                  DNS   3
 -- Brags, ethan               7 Milton Steelers            DNS   1

800 Meter Run 8 & Under Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Hughes, Walker John        8 Etowah                 2:50.93
  2 Ward, Kohbe                7 Chattanooga            3:04.47
  3 Grant, Jacob               8 Alpha Crush            3:04.52
  4 Welsh, Liam                7 Walton                 3:23.29
 -- Thomas, Jordan             8 Etowah                     DNS
 -- Floyd, Bryce               8 Walton                     DNS
 -- Thomas, Elijah             6 Etowah                     DNS
 -- Thomas, Isaiah             5 Etowah                     DNS

1500 Meter Run 8 & Under Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Colpaert, Bo               8 Etowah                 6:01.02
  2 Grant, Jacob               8 Alpha Crush            6:06.75
  3 Welsh, Liam                7 Walton                 6:30.87
  4 Morawski, Luke             8 Etowah                 6:52.41

Long Jump 8 & Under Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Hughes, Walker John        8 Etowah                10-06.00      3.20m
  2 Paramore, Braylon          8 Kennworth              8-06.00      2.59m
  3 Morawski, Luke             8 Etowah                 7-09.00      2.36m
  4 Jewsome, Merrell           7 Kennworth              7-05.00      2.26m
  4 Orton, Jake                8 Kennworth              7-05.00      2.26m
  4 Colpaert, Bo               8 Etowah                 7-05.00      2.26m
  7 Green, Jason               8 Kennworth              7-04.00      2.23m
  8 Kadlub, Luke               8 Etowah                 7-01.00      2.15m
  9 Flint, Gavin               6 Etowah                 4-09.00      1.44m
 10 Rosser, Grant              7 Etowah                 4-03.00      1.29m
 11 Motsek, Michael            8 Etowah                 4-00.00      1.21m
 -- Schuler, Charles           7 Kennworth                  DNS
 -- Thomas, Jordan             8 Etowah                     DNS
 -- Thomas, Isaiah             5 Etowah                     DNS
 -- Thomas, Elijah             6 Etowah                     DNS

Shot Put 8 & Under Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Fournier, Asher            8 Walton                10-05.75      3.19m
  2 Block, Samuel              8 Unattached             9-09.25      2.97m

Javelin Throw 8 & Under Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Caesar, Kingston           8 Etowah                   44-00     13.41m
  2 Block, Samuel              8 Unattached               36-02     11.02m
  3 Gross, Aiden               8 Kennworth                34-07     10.54m
  4 Orton, Jake                8 Kennworth                34-06     10.51m
  5 Kadlub, Luke               8 Etowah                   34-04     10.46m
  6 Ward, Brayden              8 Kennworth                28-06      8.68m
  7 Jacobs, Quinn              7 Dept of Speed            28-02      8.58m
  8 Patterson, Cullen          7 Etowah                   25-07      7.79m
  9 Motsek, Michael            8 Etowah                   22-07      6.88m
 10 Flint, Gavin               6 Etowah                   20-01      6.12m
 -- Morawski, Luke             8 Etowah                     DNS
 -- Mosley, Justin             7 Etowah                     DNS

100 Meter Dash 9-10 Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lester, tristan            9 Milton Steelers          15.07   4
  2 Lee, Maliki               10 Chattanooga              15.15   2
  3 Strong, Colton            10 Walton                   15.49   4
  4 Dinkins, Cameron          10 Dept of Speed            15.53   5
  5 Koita, Isaac              10 Walton                   15.60   5
  6 Jacobs, Brayden           10 Dept of Speed            15.69   5
  7 Ocran, William             9 Dept of Speed            15.74   5
  8 Raffield, Hayden          10 Kennworth                15.86   1
  9 Wilson, Davis              9 Milton Steelers          15.92   3
 10 Geday, Gabriel             9 Kennworth                15.95   3
 11 Mullens, Sam              10 Etowah                   16.44   3
 12 Jones, Austin              9 Chattanooga              16.45   5
 13 Bali, Jayden              10 Kennworth                17.09   3
 14 Stall, Jameson            10 Kennworth                17.69   1
 15 Mitcheltree, Jaylin        9 Kennworth                17.70   2
 16 Nobles, Quinn              9 Alpha Crush              18.14   1
 17 Vernie, Ryan              10 Etowah                   18.21   2
 18 Schoeling, Miles           9 Alpha Crush              18.22   2
 19 Wells, Sh'Quaveon         10 Chattanooga              19.45   4
 20 Armstrong, Jacob           9 Walton                   20.73   4
 21 Davis, Hunter             10 Alpha Crush              21.56   2
 -- Morris, Preston           10 Alpha Crush                DNS   5
 -- Patterson, Gus Needs Usa   9 Walton                     DNS   4
 -- Harris, Eden               9 Milton Steelers            DNS   1
 -- Barros, Alexander          9 Etowah                     DNS   4
 -- Satterfield, Cass          9 Kennworth                  DNS   2
 -- Schuler, John             10 Kennworth                  DNS   3

200 Meter Dash 9-10 Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lester, tristan            9 Milton Steelers          31.49   3
  2 Frederick, Hughan         10 Dept of Speed            31.66   5
  3 Lee, Maliki               10 Chattanooga              31.71   2
  4 Ocran, William             9 Dept of Speed            32.61   5
  5 Strong, Colton            10 Walton                   32.66   5
  6 Krishnamurthy, Oliver     10 Walton                   33.25   3
  7 Koita, Isaac              10 Walton                   33.99   4
  8 Jones, Austin              9 Chattanooga              34.19   5
  9 Dinkins, Cameron          10 Dept of Speed            34.65   5
 10 Watkins, Denzell          10 Dept of Speed            34.67   5
 11 Geday, Gabriel             9 Kennworth                35.64   3
 12 Wilson, Davis              9 Milton Steelers          36.46   2
 13 Schuster, Franklin         9 Etowah                   36.80   2
 14 Caesar, Phoenix            9 Etowah                   38.01   1
 15 Hicks, Aidan              10 Alpha Crush              43.11   1
 16 Armstrong, Jacob           9 Walton                   44.58   2
 -- Patterson, Gus Needs Usa   9 Walton                     DNS   4
 -- Hancotte, Spencer          9 Walton                     DNS   2
 -- Raffield, Hayden          10 Kennworth                  DNS   1
 -- Thomas, Jeremiah           9 Etowah                     DNS   4
 -- Morris, Preston           10 Alpha Crush                DNS   1
 -- Barros, Alexander          9 Etowah                     DNS   4
 -- Schuler, John             10 Kennworth                  DNS   3
 -- Harris, Eden               9 Milton Steelers            DNS   4
 -- Thomas, Oren               9 Etowah                     DNS   1
 -- Satterfield, Cass          9 Kennworth                  DNS   1

400 Meter Dash 9-10 Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lester, tristan            9 Milton Steelers        1:11.26   4
  2 Gross, Tyler              10 Kennworth              1:13.78   2
  3 Lee, Maliki               10 Chattanooga            1:14.99   1
  4 Coleman, Tyler            10 Walton                 1:16.69   3
  5 Watkins, Denzell          10 Dept of Speed          1:17.75   4
  6 Wilson, Davis              9 Milton Steelers        1:18.43   2
  7 Fournier, Chase           10 Walton                 1:18.45   2
  8 Dinkins, Cameron          10 Dept of Speed          1:20.27   4
  9 Stricklin, Daniel          9 Walton                 1:21.56   2
 10 Jones, Austin              9 Chattanooga            1:22.02   4
 11 Schuster, Franklin         9 Etowah                 1:23.90   3
 12 Caesar, Phoenix            9 Etowah                 1:28.58   2
 13 Schoeling, Miles           9 Alpha Crush            1:29.23   3
 14 Davis, Jonathan           10 Walton                 1:31.20   2
 15 Stall, Jameson            10 Kennworth              1:32.50   1
 16 Hancotte, Spencer          9 Walton                 1:34.07   1
 17 Lewis, Robert             10 Kennworth              1:38.24   1
 18 Davis, Hunter             10 Alpha Crush            1:41.21   1
 -- Morris, Preston           10 Alpha Crush                DNS   4
 -- Harris, Eden               9 Milton Steelers            DNS   3
 -- Armstrong, Jacob           9 Walton                     DNS   3

800 Meter Run 9-10 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Gross, Tyler              10 Kennworth              2:48.34
  2 Krishnamurthy, Oliver     10 Walton                 2:51.26
  3 Ellingson, Thijs           9 Unattached             2:53.47
  4 Coleman, Tyler            10 Walton                 2:59.29
  5 Villanueva, Micah         10 Alpha Crush            3:05.12
  6 Fournier, Chase           10 Walton                 3:05.98
  7 Derenstein, Alexander      9 Walton                 3:08.18
  8 Raffield, Hayden          10 Kennworth              3:11.70
  9 Schuster, Franklin         9 Etowah                 3:12.18
 10 Killam, Matthew            9 Alpha Crush            3:29.26
 11 Lewis, Robert             10 Kennworth              3:29.31
 12 Schoeling, Miles           9 Alpha Crush            3:36.79
 13 Davis, Hunter             10 Alpha Crush            4:04.12
 -- Thomas, Jeremiah           9 Etowah                     DNS
 -- Thomas, Oren               9 Etowah                     DNS

1500 Meter Run 9-10 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Gross, Tyler              10 Kennworth              5:34.48
  2 Ellingson, Thijs           9 Unattached             5:39.39
  3 Krishnamurthy, Oliver     10 Walton                 5:49.07
  4 Villanueva, Micah         10 Alpha Crush            5:52.89
  5 Derenstein, Alexander      9 Walton                 6:10.31
  6 Davis, Jonathan           10 Walton                 6:14.74
  7 Killam, Matthew            9 Alpha Crush            6:36.40

High Jump 9-10 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Mitcheltree, Jaylin        9 Kennworth              3-02.00      0.96m
 -- Schuler, John             10 Kennworth                  DNS

Long Jump 9-10 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Koita, Isaac              10 Walton                12-00.00      3.65m
  2 Frederick, Hughan         10 Dept of Speed         11-04.00      3.45m
  3 Mitcheltree, Jaylin        9 Kennworth              9-05.00      2.87m
  4 Nobles, Quinn              9 Alpha Crush            9-04.00      2.84m
  5 Ocran, William             9 Dept of Speed          8-04.00      2.54m
  6 Coleman, Tyler            10 Walton                 8-03.00      2.51m
  7 Mullens, Sam              10 Etowah                 7-04.00      2.23m
  8 Vernie, Ryan              10 Etowah                 6-11.00      2.10m

Shot Put 9-10 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Jacobs, Brayden           10 Dept of Speed         25-06.50      7.78m
  2 Stricklin, Daniel          9 Walton                20-06.75      6.26m
  3 Bali, Jayden              10 Kennworth             19-09.00      6.01m
  4 Wells, Sh'Quaveon         10 Chattanooga           18-09.00      5.71m
  5 Fournier, Chase           10 Walton                14-07.25      4.45m
  6 Caesar, Phoenix            9 Etowah                13-08.25      4.17m
 -- Satterfield, Cass          9 Kennworth                  DNS

Javelin Throw 9-10 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Stricklin, Daniel          9 Walton                   72-00     21.94m
  2 Strong, Colton            10 Walton                   71-10     21.89m
  3 Geday, Gabriel             9 Kennworth                68-11     21.00m
  4 Watkins, Denzell          10 Dept of Speed            56-06     17.22m
  5 Vernie, Ryan              10 Etowah                   46-07     14.19m
  6 Frederick, Hughan         10 Dept of Speed            44-01     13.43m
  7 Bali, Jayden              10 Kennworth                43-08     13.30m
  8 Stall, Jameson            10 Kennworth                42-09     13.03m
  9 Wells, Sh'Quaveon         10 Chattanooga              40-00     12.19m
 10 Nobles, Quinn              9 Alpha Crush              37-07     11.45m
 11 Jacobs, Brayden           10 Dept of Speed            35-00     10.66m
 12 Villanueva, Micah         10 Alpha Crush              34-03     10.43m
 13 Mullens, Sam              10 Etowah                   31-04      9.55m
 14 Hicks, Aidan              10 Alpha Crush              23-06      7.16m
 15 Hancotte, Spencer          9 Walton                   20-11      6.37m
 -- Thomas, Jeremiah           9 Etowah                     DNS
 -- Thomas, Oren               9 Etowah                     DNS

100 Meter Dash 11-12 Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Poole, Tyson              11 Walton                   13.64   5
  2 Robinson, Gerell          11 Dept of Speed            13.91   5
  3 Marble, Luke              12 Walton                   14.16   2
  4 Ocran, Wydlen             11 Dept of Speed            14.20   5
  5 Smith, Tyler              11 Walton                   14.37   3
  6 Lester, TJ                11 Milton Steelers          14.54   1
  7 McCartherens, Charles     12 Kennworth                14.66   4
  8 Hinton, Vanzale           11 Chattanooga              14.77   5
  9 Sirra, Andrew             11 Milton Steelers          14.84   4
 10 Martin, Tray              12 Milton Steelers          15.05   1
 11 Redcross, Jaden           11 Walton                   15.12   4
 12 Driskell, Thomas          11 Etowah                   15.74   4
 13 Chapman, Russell          12 Walton                   15.83   4
 14 Marrero, James            11 Etowah                   16.10   1
 15 Hinton, Michael           12 Chattanooga              16.12   5
 16 Oburu, Joseph             12 Etowah                   16.20   3
 17 Wells, Sharkem            12 Chattanooga              16.32   4
 18 Donaldson, Patrick        11 Chattanooga              16.32   5
 19 Catton, Dylan             12 Etowah                   16.57   2
 20 Reeves, Drew              11 Walton                   16.62   2
 21 Njuguna, James            12 Etowah                   16.87   2
 22 Bamert, Joseph            12 Kennworth                17.12   2
 23 Inan, Omer                11 Walton                   17.26   3
 24 Cole, Shawn               12 Etowah                   18.72   3
 25 Spivey, Peter             11 Walton                   20.66   1
 -- Verdon, Jace              12 Walton                     DNS   1
 -- Sirkin, Hayden            12 Milton Steelers            DNS   2
 -- Cotton, Kai               11 Etowah                     DNS   3

200 Meter Dash 11-12 Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Poole, Tyson              11 Walton                   28.00   4
  2 Robinson, Gerell          11 Dept of Speed            28.37   4
  3 Ocran, Wydlen             11 Dept of Speed            28.51   4
  4 Avery, Derrick            11 Dept of Speed            28.67   4
  5 Marble, Luke              12 Walton                   29.21   1
  6 Smith, Tyler              11 Walton                   29.64   3
  7 McCartherens, Charles     12 Kennworth                29.89   1
  8 Lester, TJ                11 Milton Steelers          29.99   1
  9 Ward, Jeremiah            12 Chattanooga              30.16   3
 10 Hinton, Vanzale           11 Chattanooga              30.36   4
 11 Martin, Tray              12 Milton Steelers          30.96   2
 12 Sirra, Andrew             11 Milton Steelers          31.27   1
 13 Colina, Chase             11 Etowah                   32.03   1
 14 Redcross, Jaden           11 Walton                   32.13   2
 15 Driskell, Thomas          11 Etowah                   32.45   2
 16 Chapman, Russell          12 Walton                   32.47   4
 17 Marrero, James            11 Etowah                   33.57   3
 18 Donaldson, Patrick        11 Chattanooga              34.80   3
 19 Oburu, Joseph             12 Etowah                   34.95   2
 20 Reeves, Drew              11 Walton                   35.97   1
 21 Njuguna, James            12 Etowah                   36.25   2
 22 Inan, Omer                11 Walton                   37.88   2
 -- Cotton, Kai               11 Etowah                     DNS   3
 -- Sirkin, Hayden            12 Milton Steelers            DNS   3

400 Meter Dash 11-12 Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Avery, Derrick            11 Dept of Speed          1:07.67   3
  2 Cole, Timmy               12 Alpha Crush            1:08.40   3
  3 Colina, Chase             11 Etowah                 1:08.84   1
  4 Ward, Jeremiah            12 Chattanooga            1:08.89   1
  5 Hinton, Vanzale           11 Chattanooga            1:09.72   3
  6 Sirra, Andrew             11 Milton Steelers        1:11.25   2
  7 Robinson, Gerell          11 Dept of Speed          1:11.70   3
  8 Smiles, Jaden             11 Alpha Crush            1:15.96   3
  9 Catton, Dylan             12 Etowah                 1:18.44   2
 10 Martin, Tray              12 Milton Steelers        1:21.11   1
 11 Williams, Paul            11 Dept of Speed          1:21.40   1
 12 Bamert, Joseph            12 Kennworth              1:21.44   1
 13 Donaldson, Patrick        11 Chattanooga            1:21.63   3
 14 Busateri, Treyton         12 Kennworth              1:24.57   2
 15 Macon, Ryan               12 Walton                 1:30.41   2
 16 Bridgers, Connor          12 Walton                 1:33.85   1
 17 Stricklin, Alexander      11 Walton                 1:35.62   2
 -- Sirkin, Hayden            12 Milton Steelers            DNS   2

800 Meter Run 11-12 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Mitchell, John            11 Walton                 2:39.63
  2 Kernan, Tim               11 Alpha Crush            2:42.80
  3 Ellingson, Ry             12 Etowah                 2:45.49
  4 Eye, Seth                 12 Etowah                 2:50.15
  5 Daniels, Tyler            12 Etowah                 2:55.18
  6 Gurley, Liam              11 Walton                 3:04.89
  7 Niederjohn, Max           12 Walton                 3:11.29
  8 Macon, Ryan               12 Walton                 3:16.17
  9 DeCarlo, Michael          12 Alpha Crush            3:27.48
 -- Ezell, Trent              11 Etowah                     DNS
 -- Smiles, Jaden             11 Alpha Crush                DNS

1500 Meter Run 11-12 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Cole, Timmy               12 Alpha Crush            5:12.71
  2 Kernan, Tim               11 Alpha Crush            5:14.60
  3 Young, Jake               12 Walton                 5:15.69
  4 Daniels, Tyler            12 Etowah                 5:39.08
  5 Singleton, Adam           12 Alpha Crush            5:58.71
  6 Gurley, Liam              11 Walton                 5:59.42
  7 Greblick, Robert          11 Walton                 6:01.55
  8 Niederjohn, Max           12 Walton                 6:15.80
  9 DeCarlo, Michael          12 Alpha Crush            6:58.02
 10 Bridgers, Connor          12 Walton                 7:00.80
 -- Ellingson, Ry             12 Etowah                     DNS
 -- Smiles, Jaden             11 Alpha Crush                DNS
 -- Ezell, Trent              11 Etowah                     DNS

3000 Meter Run 11-12 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Mitchell, John            11 Walton                10:52.32
  2 Eye, Seth                 12 Etowah                12:13.66
  3 Singleton, Adam           12 Alpha Crush           13:02.75
  4 Bailey, Sawyer            11 Unattached            13:24.19
  5 Osborne, Nick             12 Alpha Crush           14:15.34

100 Meter Hurdles 11-12 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Ward, Jeremiah            12 Chattanooga              20.38
  2 Liles, Tyler              12 Etowah                   20.94
  3 Colina, Chase             11 Etowah                   21.54
  4 Singleton, Adam           12 Alpha Crush              22.94
 -- Cotton, Kai               11 Etowah                     DNS

High Jump 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Williams, Paul            11 Dept of Speed          4-04.00      1.32m
  2 Silva, Khari              11 Unattached             4-02.00      1.27m
  3 Busateri, Treyton         12 Kennworth              3-10.00      1.16m

Long Jump 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Marble, Luke              12 Walton                14-08.00      4.47m
  2 Smith, Tyler              11 Walton                13-10.50      4.22m
  3 Avery, Derrick            11 Dept of Speed         13-06.00      4.11m
  4 McCartherens, Charles     12 Kennworth             11-05.00      3.47m
  5 Kernan, Tim               11 Alpha Crush           11-02.00      3.40m
  6 Eye, Seth                 12 Etowah                11-00.00      3.35m
  7 Oburu, Joseph             12 Etowah                10-00.00      3.04m
  8 Stricklin, Alexander      11 Walton                 9-09.00      2.97m
 -- Ezell, Trent              11 Etowah                     DNS

Shot Put 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Williams, Paul            11 Dept of Speed         30-03.00      9.22m
  2 Hinton, Michael           12 Chattanooga           25-09.25      7.85m
  3 Busateri, Treyton         12 Kennworth             24-05.50      7.45m
  4 Liles, Tyler              12 Etowah                22-11.25      6.99m
  5 Inan, Omer                11 Walton                21-11.00      6.68m
  6 Wells, Sharkem            12 Chattanooga           21-06.00      6.55m
  7 Stricklin, Alexander      11 Walton                20-00.50      6.10m
  8 Bamert, Joseph            12 Kennworth             18-01.25      5.51m
  9 Spivey, Peter             11 Walton                17-05.50      5.32m
 10 Cole, Shawn               12 Etowah                13-08.50      4.17m

Javelin Throw 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Verdon, Jace              12 Walton                   69-06     21.18m
  2 Catton, Dylan             12 Etowah                   66-00     20.11m
  3 Hinton, Michael           12 Chattanooga              60-06     18.44m
  3 Wells, Sharkem            12 Chattanooga              60-06     18.44m
  5 Mitchell, John            11 Walton                   57-11     17.65m
  6 Daniels, Tyler            12 Etowah                   56-09     17.29m
  7 Liles, Tyler              12 Etowah                   50-08     15.44m
  8 Kelly, Jackson            12 Walton                   39-07     12.06m
  9 Cole, Shawn               12 Etowah                   30-02      9.19m

100 Meter Dash 13-14 Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Albert, Colin             14 Kennworth                12.65   2
  2 Maxie, Miles              14 Kennworth                12.67   2
  3 Hearst, Gannon            14 Dept of Speed            12.83   5
  4 Eagan, Cullen             14 Walton                   13.28   5
  5 Castillo, Enrique         14 Etowah                   13.31   5
  6 Serrao, David             13 Alpha Crush              13.86   4
  7 Donaldson, Brohns         13 Chattanooga              14.10   5
  8 Paramore, Taurean         13 Kennworth                14.23   3
  9 Head, Cameron             14 Kennworth                14.46   2
 10 Stokes, Andrew            14 Walton                   14.50   1
 11 Nixon, Theron             13 Walton                   14.60   1
 12 Freeman, Jack             13 Walton                   14.90   4
 13 Goecke, Max               13 Etowah                   15.05   4
 14 Winfrey, Nicholas         13 Walton                   15.09   2
 15 Carman, Zachary Needs Us  14 Walton                   15.48   3
 16 Brunner, Josh             13 Alpha Crush              15.49   4
 17 Tyler, Caleb              13 Alpha Crush              16.70   1
 18 Koita, Cheikh             13 Walton                   18.00   1
 -- Verdon, Julian            14 Walton                     DNS   3
 -- Minchella, Lockley        13 Walton                     DNS   4
 -- Bandlamudi, Pranav        14 Kennworth                  DNS   2
 -- Jackson, Jaylen           14 Kennworth                  DNS   1
 -- Mrus, Adam                13 Alpha Crush                DNS   4
 -- Moss, Brandon             13 Dept of Speed              DNS   5
 -- Boudreaux, Mitchel        14 Walton                     DNS   5
 -- Buhmeyer, Adam            14 Walton                     DNS   3
 -- Schuler, William          13 Kennworth                  DNS   3
 -- Beaty, William            13 Walton                     DNS   1

200 Meter Dash 13-14 Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Maxie, Miles              14 Kennworth                26.11   1
  2 Hearst, Gannon            14 Dept of Speed            26.24   5
  3 Morozov, Mark             14 Unattached               26.37   5
  4 Eagan, Cullen             14 Walton                   26.84   5
  5 Castillo, Enrique         14 Etowah                   27.15   5
  6 Albert, Colin             14 Kennworth                27.20   3
  7 Serrao, David             13 Alpha Crush              28.62   4
  8 Donaldson, Brohns         13 Chattanooga              29.56   4
  9 Jackson, Jaylen           14 Kennworth                29.57   2
 10 Paramore, Taurean         13 Kennworth                30.12   2
 11 Freeman, Jack             13 Walton                   30.80   4
 12 Jones, Robert             14 Walton                   30.84   4
 13 Reeve, Griffin            14 Kennworth                31.09   3
 14 Winfrey, Nicholas         13 Walton                   31.61   3
 15 Rafanelli, Robert         13 Etowah                   31.92   1
 16 Goecke, Max               13 Etowah                   32.06   4
 17 Carman, Zachary Needs Us  14 Walton                   32.33   2
 18 Lazarakis, Lampros        14 Walton                   32.86   3
 -- Winokur, Matthew          14 Walton                     DNS   3
 -- Brunner, Josh             13 Alpha Crush                DNS   2
 -- Koita, Cheikh             13 Walton                     DNS   3
 -- Moss, Brandon             13 Dept of Speed              DNS   5
 -- Schuler, William          13 Kennworth                  DNS   1
 -- Bandlamudi, Pranav        14 Kennworth                  DNS   2
 -- Marshall, Alonzo          13 Kennworth                  DNS   1
 -- Buhmeyer, Adam            14 Walton                     DNS   1
 -- Mrus, Adam                13 Alpha Crush                DNS   4
 -- Boudreaux, Mitchel        14 Walton                     DNS   5

400 Meter Dash 13-14 Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hearst, Gannon            14 Dept of Speed            59.58   4
  2 Castillo, Enrique         14 Etowah                 1:00.72   4
  3 Albert, Colin             14 Kennworth              1:02.12   3
  4 Ely, Logan                14 Alpha Crush            1:04.21   4
  5 Jones, Robert             14 Walton                 1:06.47   4
  6 Serrao, David             13 Alpha Crush            1:06.85   4
  7 Donaldson, Brohns         13 Chattanooga            1:07.22   4
  8 Carman, Zachary Needs Us  14 Walton                 1:08.66   1
  9 Castner, Conner           13 Kennworth              1:08.80   2
 10 Reeve, Griffin            14 Kennworth              1:09.36   1
 11 Vignone, Andrew           13 Walton                 1:09.73   2
 12 Paramore, Taurean         13 Kennworth              1:10.19   1
 13 Lazarakis, Lampros        14 Walton                 1:11.26   1
 14 Rafanelli, Robert         13 Etowah                 1:13.32   2
 15 Wyman, Mason              13 Kennworth              1:14.75   2
 16 Brunner, Josh             13 Alpha Crush            1:15.31   3
 17 Tyler, Caleb              13 Alpha Crush            1:15.41   2
 18 Malone, Patrick           14 Kennworth              1:16.85   3
 -- Moss, Brandon             13 Dept of Speed              DNS   3
 -- Schuler, William          13 Kennworth                  DNS   3
 -- Busby, Aiden              13 Kennworth                  DNS   1

800 Meter Run 13-14 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Vos, Joey                 13 Alpha Crush            2:25.70
  2 Windham, Carter           14 Unattached             2:29.41
  3 Bobak, Zachary            14 Alpha Crush            2:31.13
  4 Donaldson, Brohns         13 Chattanooga            2:41.02
  5 Kernan, Michael           13 Alpha Crush            2:42.98
  6 Hohl, Isaac               14 Kennworth              2:43.00
  7 Vignone, Andrew           13 Walton                 2:43.33
  8 Carman, John-Ross Needs   14 Walton                 2:43.72
  9 Jones, Robert             14 Walton                 2:46.92
 10 Edens, Samuel             14 Walton                 2:50.00
 11 Wade, Owen                13 Walton                 2:55.14
 12 Adams, Declan             13 Alpha Crush            3:00.61
 13 Malone, Patrick           14 Kennworth              3:08.54
 -- Pora, Logan               13 Kennworth                  DNS
 -- Busby, Aiden              13 Kennworth                  DNS
 -- Brunner, Josh             13 Alpha Crush                DNS
 -- Lazarakis, Lampros        14 Walton                     DNS
 -- Cox, Joseph               14 Walton                     DNS
 -- Tate, Matthew             14 Walton                     DNS

1500 Meter Run 13-14 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Windham, Carter           14 Unattached             4:47.53
  2 Vos, Joey                 13 Alpha Crush            4:48.53
  3 Bobak, Zachary            14 Alpha Crush            5:01.25
  4 Hohl, Isaac               14 Kennworth              5:27.55
  5 Castner, Conner           13 Kennworth              5:28.57
  6 Ramji, Arman              13 Alpha Crush            5:28.81
  7 Carman, John-Ross Needs   14 Walton                 5:28.92
  8 Wade, Owen                13 Walton                 5:48.42
  9 Adams, Declan             13 Alpha Crush            6:28.07
 -- Quirk, Paul               13 Walton                     DNS
 -- Kernan, Michael           13 Alpha Crush                DNS
 -- Bekele, Lucas             14 Alpha Crush                DNS
 -- Busby, Aiden              13 Kennworth                  DNS
 -- Pora, Logan               13 Kennworth                  DNS

3000 Meter Run 13-14 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Bekele, Lucas             14 Alpha Crush           10:20.66
  2 Windham, Carter           14 Unattached            11:29.54
  3 Ramji, Arman              13 Alpha Crush           12:07.84
  4 Wood, Duncan              14 Kennworth             13:59.51
 -- Tate, Matthew             14 Walton                     DNS
 -- Bell, Devin               14 Kennworth                  DNS

100 Meter Hurdles 13-14 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Kernan, Michael           13 Alpha Crush              19.01
  2 Marshall, Alonzo          13 Kennworth                21.74
 -- Bandlamudi, Pranav        14 Kennworth                  DNS

High Jump 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Nixon, Theron             13 Walton                 4-08.00      1.42m
  2 Hollingsworth, Drayven    13 Etowah                 4-00.00      1.21m
 -- Quirk, Paul               13 Walton                      NH
 -- Verdon, Julian            14 Walton                     DNS

Long Jump 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Morozov, Mark             14 Unattached            18-06.00      5.63m
  2 Nixon, Theron             13 Walton                13-08.00      4.16m
  3 Winfrey, Nicholas         13 Walton                11-01.00      3.37m
  4 Ely, Logan                14 Alpha Crush           10-08.00      3.25m

Shot Put 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Head, Cameron             14 Kennworth             28-06.50      8.69m
  2 Koita, Cheikh             13 Walton                26-00.75      7.94m
  3 Hollingsworth, Drayven    13 Etowah                17-01.25      5.21m
 -- Schuler, William          13 Kennworth                  DNS

Javelin Throw 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Castner, Conner           13 Kennworth                77-07     23.64m
  2 Edens, Samuel             14 Walton                   77-05     23.59m
  3 Hohl, Isaac               14 Kennworth                63-03     19.27m
  4 Hollingsworth, Drayven    13 Etowah                   62-03     18.97m
  5 Winokur, Matthew          14 Walton                   60-06     18.44m
  6 Goecke, Max               13 Etowah                   51-10     15.79m
  7 Malone, Patrick           14 Kennworth                50-00     15.24m
  8 Rafanelli, Robert         13 Etowah                   48-03     14.70m
 -- Bandlamudi, Pranav        14 Kennworth                  DNS

100 Meter Dash 15-16 Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Alkins, Rashon            16 Kennworth                11.64   1
  2 Jewsome, Merari           15 Kennworth                11.79   1
  3 Scribner, isaiah          16 Unattached               12.11   2
  4 Sotnikov, Vladislav       15 Unattached               12.95   2
  5 Bratton, Kole             15 Kennworth                12.97   1
  6 Blocker, Tyrik            16 Kennworth                12.97   2
  7 Hart, Jack                15 Walton                   13.05   2
 -- Sperry, whitman           15 Dept of Speed              DNS   2
 -- Bowen, Michael            15 Kennworth                  DNS   1

200 Meter Dash 15-16 Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Alkins, Rashon            16 Kennworth                23.87   1
  2 Jewsome, Merari           15 Kennworth                25.07   1
  3 Scribner, isaiah          16 Unattached               25.12   2
  4 Blocker, Tyrik            16 Kennworth                26.67   2
  5 Bratton, Kole             15 Kennworth                27.04   1
  6 Tio, Tomas                15 Walton                   30.76   2
 -- Sperry, whitman           15 Dept of Speed              DNS   2
 -- Hart, Jack                15 Walton                     SCR

400 Meter Dash 15-16 Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Alkins, Rashon            16 Kennworth                52.81   1
  2 Jewsome, Merari           15 Kennworth                56.80   1
  3 Sotnikov, Vladislav       15 Unattached               58.76   2
  4 Moslyn, Riley             15 Etowah                 1:08.06   1
  5 Zemel, Kyle               15 Alpha Crush            1:10.02   2
  6 Bridgers, Mason           15 Walton                 1:10.18   1
  7 Tio, Tomas                15 Walton                 1:13.66   1
  8 Killam, Joel              15 Alpha Crush            1:18.25   2
 -- Bowen, Michael            15 Kennworth                  DNS   1

800 Meter Run 15-16 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Marshall, Hayden          15 Alpha Crush            2:21.63
  2 Moonan, Billy             15 Alpha Crush            2:36.71
  3 Stanzione, Chris          15 Walton                 2:37.78
  4 Moslyn, Riley             15 Etowah                 2:47.67
  5 Haffey, Aidan             15 Etowah                 3:11.76
  6 Killam, Joel              15 Alpha Crush            3:12.60
 -- Jennings, Hunter          15 Kennworth                  DNS
 -- Freeman, Thomas           16 Etowah                     DNS

1500 Meter Run 15-16 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Marshall, Hayden          15 Alpha Crush            4:36.27
  2 Stanzione, Chris          15 Walton                 5:27.46
  3 Moonan, Billy             15 Alpha Crush            5:29.77
  4 Bridgers, Mason           15 Walton                 5:44.92
  5 Rager, Scott              15 Alpha Crush            5:58.40
  6 Haffey, Aidan             15 Etowah                 6:11.59
 -- Zemel, Kyle               15 Alpha Crush                DNS
 -- Freeman, Thomas           16 Etowah                     DNS

3000 Meter Run 15-16 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Marshall, Hayden          15 Alpha Crush            9:43.25
  2 Zemel, Kyle               15 Alpha Crush           16:31.43

High Jump 15-16 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Alkins, Rashon            16 Kennworth              6-00.00      1.82m
  2 Jennings, Hunter          15 Kennworth              5-10.00      1.77m

Long Jump 15-16 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Sotnikov, Vladislav       15 Unattached            16-07.00      5.05m
  2 Blocker, Tyrik            16 Kennworth             16-01.00      4.90m
  3 Bratton, Kole             15 Kennworth             16-00.00      4.87m
  4 Moonan, Billy             15 Alpha Crush           13-00.00      3.96m
  5 Moslyn, Riley             15 Etowah                10-07.00      3.22m
 -- Sperry, whitman           15 Dept of Speed              DNS

Javelin Throw 15-16 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Sprecher, Thomas          16 Walton                   62-06     19.05m
  2 Hoffner, Sean             15 Walton                   52-10     16.10m

100 Meter Dash 17-18 Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Perryman, Ahmad           18 Dept of Speed            11.40
 -- Rousseau, Christian       17 Kennworth                  DNS

200 Meter Dash 17-18 Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Perryman, Ahmad           18 Dept of Speed            22.46
 -- Rousseau, Christian       17 Kennworth                  DNS

400 Meter Dash 17-18 Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Perryman, Ahmad           18 Dept of Speed            51.18
  2 Garrett Jr, Stephon       18 Kennworth                54.21
  3 Rousseau, Christian       17 Kennworth                56.31
 -- Bass, Caleb               17 Alpha Crush                DNS

800 Meter Run 17-18 Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Killam, Elliott           17 Alpha Crush            2:31.24
  2 Bass, Caleb               17 Alpha Crush            2:45.93
 -- Garrett Jr, Stephon       18 Kennworth                  DNS

1500 Meter Run 17-18 Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Killam, Elliott           17 Alpha Crush            5:11.39
  2 Bass, Caleb               17 Alpha Crush            5:36.72

Long Jump 17-18 Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1 Rousseau, Christian       17 Kennworth             20-11.50      6.38m
 -- Bass, Caleb               17 Alpha Crush                DNS