Meet Results - Hokum Karem XC Relay - Marietta High School - Sunday, September 10

Section 1 of 3 - Scanned PDF
Scanned Results in PDF [Download] [View] used for "award ceremonies"

Note to self: For this relay meet in the future we will announce all winners and then distribute the medals. In the 13-14 age division, we had a co-ed team that wasn't declared and a pair of 15-16 athletes that weren't identified properly. Announcing the winners first, before distributing award medals, will give us a chance to correct errors and hand out the medals to the proper recipients.

Section 2 of 3 - Alpha Crush
8 & under Boys - 4k
  • 4th place - Nolen Gritz / Joe Cross
9-10 Girls - 6k
  • 5th place - Renee Sechrest / Ryan Norris
9-10 Boys - 6k
  • 4th place - Aiden Hatcher / Tommy Dunmire
  • 6th place - Jacob Grant / Hunter Davis
9-10 Co-ed - 6k
  • 1st place - Clare Cole / Whit Donovan
  • 3rd place - Linden Donner / Grey Donner
11-12 Girls - 6k
  • 2nd place - Madison Ashe / Leelah Dennis
11-12 Boys - 6k
  • 11th place - Zachary Cahill / Nathan Broomfield
  • 14th place - Caeden Yanis / Thomas Cross
13-14 Girls - 6k
  • 2nd place - Cristiana O'Brien / Neelam Singh
13-14 Co-ed - 6k
  • 1st place - Georgia Broomfield / Lyle Donovan
Section 3 of 3 - All Athletes
USATF Georgia Cross Country
Marietta High School
Hokum Karem XC Relay (1k loop/relay)
Event 1  4k Run CC 8 & Under Division Mixed
=================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
=================================================================
Girls 4000 Run
  1 Brant, Hannah              W Etowah Youth Track    20:17.87
  2 Hall, Reese                W Etowah Youth Track    24:28.78
  3 Burke, Gianna              W Marietta Track Club   24:31.75
  4 Stewart, Rebecca           W Etowah Youth Track    24:50.25
  5 Olvin, Sarah               W Etowah Youth Track    24:57.34
  6 Cain, Wren                 W Etowah Youth Track    27:39.44
Boys 4000 Run
  1 Higgins, Landon            M Etowah Youth Track    19:34.74
  2 Fortenberry, Lucas         M Marietta Track Club   20:48.32
  3 Harrelson, Matthew         M Etowah Youth Track    21:31.23
  4 Cross, Joe                 M Alpha Crush           23:30.59
  5 Powell, Bryce              M Etowah Youth Track    24:01.24
  6 Ambles, Dainel             M Etowah Youth Track    25:59.14
Co-ed 4000 Run
  1 Clay, Emma                 W Creekview             20:58.22
  2 Haskett, Campbell          W River Ridge           23:13.36


Event 3  6k Run CC 9-10 Division Mixed
=================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
=================================================================
Girls 6000 Run
  1 Higgins, Addison           W Etowah Youth Track    26:23.13
  2 Moses, Camille             W Unattached            28:05.97
  3 Bush, Madison              W Etowah Youth Track    29:23.00
  4 Rajahn, Khari              W Marietta Track Club   31:17.90
  5 Norris, Ryan               W Alpha Crush           31:44.88
  6 Allen, Alex                W Etowah Youth Track    32:11.93
  7 Daniels, Mallory           W Etowah Youth Track    32:13.57
  8 Allen, Sara                W Etowah Youth Track    32:16.78
  9 Lawley, Abigail            W Etowah Youth Track    33:32.32
 10 Knerr, Sophia              W Etowah Youth Track    34:00.00
Boys 6000 Run
  1 Comsudes, Sam              M Marietta Track Club   24:35.22
  2 Turner, Colt               M Creekview             27:27.69
  3 Talley, Marcellus          M Carrollton Track      28:48.36
  4 Dunmire, Tommy             M Alpha Crush           28:48.55
  5 Longmire, Demetrius        M Etowah Youth Track    29:58.45
  6 Davis, Hunter              M Alpha Crush           32:36.01
  7 Johnson, Logan             M Etowah Youth Track    34:20.71
Co-ed 6000 Run
  1 Donovan, Whit              M Alpha Crush           28:14.76
  2 Fenton, Faira              W River Ridge           30:20.27
  3 Donner, Grey               M Alpha Crush           30:27.69
  4 Dollar, Isla               W Creekview             31:45.02
  5 DeLima, Joshua             M Creekview             33:02.43


Event 5  6k Run CC 11-12 Division Mixed
=================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
=================================================================
Girls 6000 Run
  1 Tilley, Addison            W Marietta Track Club   24:20.64
  2 Dennis, Leelah             W Alpha Crush           27:27.12
  3 McVicker, Brooklyn         W Marietta Track Club   28:18.85
  4 Lance, Sarah               W Etowah Youth Track    28:34.43
  5 Gardenhire, Ella           W Marietta Track Club   30:59.15
  6 Cantrell, Allison          W Creekview             32:45.61
  7 Aycock, Katie              W Etowah Youth Track    33:10.58
  8 Cain, Mackenzie            W Etowah Youth Track    33:53.33
  9 Nickels, Reese             W Etowah Youth Track    34:28.23
Boys 6000 Run
  1 Eye, Seth                  M Etowah Youth Track    23:54.57
  2 Ellingson, Ry              M Etowah Youth Track    24:09.44
  3 Sewczwicz, Ryan            M River Ridge           24:13.62
  4 Mackey, Adrian             M Unattached            25:19.88
  5 Rabun, Candler             M Creekview             26:28.80
  6 Brumbaugh, Gavin           M Marietta Track Club   26:38.65
  7 Balmes, Eli                M Etowah Youth Track    28:11.58
  8 Dahlhauser, Grant          M River Ridge           28:22.98
  9 Holmfelt, Zachary          M Etowah Youth Track    28:54.61
 10 Maglio, Vincent            M Etowah Youth Track    29:04.08
 11 Broomfield, Nathan         M Alpha Crush           29:17.81
 12 Hand, Austin               M Creekview             30:07.71
 13 Harrington, Chase          M River Ridge           30:21.65
 14 Cross, Thomas              M Alpha Crush           30:24.03
 15 Grigenas, Jonas            M Marietta Track Club   30:57.41
Co-ed 6000 Run
  1 Rapp, Jaden                M Creekview             28:32.28
  2 Sierra, Gabriella          W Etowah Youth Track    29:20.72


Event 7  6k Run CC 13-14
=================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
=================================================================
Girls 6000 Run
  1 Olvin, Caroline            W Etowah Youth Track    24:44.14
  2 Singh, Neelam              W Alpha Crush           27:53.00
  3 Sanders-Merritt, Lorelei   W River Ridge           30:00.41
  4 Suders, Gabriella          W Etowah Youth Track    30:12.01
  5 Patankar, Brooke           W Creekview             32:19.42
Boys 6000 Run
  1 Fortenberry, Jared         M Marietta Track Club   22:17.98
  2 Ball, Riley                M Creekview             22:47.61
  3 Hollingsworth, Drayven     M Etowah Youth Track    27:08.75
  4 McNair, Bryan              M Etowah Youth Track    27:37.64
  5 Daigle, Justin             M Marietta Track Club   30:56.24
Co-ed 6000 Run
  1 Donovan, Lyle              M Alpha Crush           24:04.60
  2 Crismon, Cayden            W River Ridge           25:27.72
  3 Balmes, Jacob              M Etowah Youth Track    29:25.25
  4 Freeman, Isabella          W River Ridge           31:11.68


Event 7  6k Run CC 15-16 Mixed
=================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  
=================================================================
  1 Young, Alexandra           W Creekview             25:38.55