Meet Results - Alpha Crush XC Meet - September 16, 2017

Alpha Crush Results [Download] [View]
  • The "Improvement" column, on the report as "Improv", compares the athlete's performance to their best time, height or distance in the database.
  • A negative value is an improvement over their previous best.
  • A positive value is how far off the athlete was from their previous best.
  • A "---" means no personal best exists in the database for that athlete for that event.
Complete Results
Event 1 2000 Meter Run CC 8 & under Girls ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 McQuade, Andi 8 PTC Flash 10:04.77 1 2 Fowler, Myah 8 Jackrabbit 10:24.90 3 Westrip, Elizabeth 8 Etowah Youth Track 10:29.34 2 4 Brant, Hannah 8 Etowah Youth Track 10:47.25 3 5 Young, Isabelle 7 Lassiter Junior CC 10:54.03 4 6 DiIanni, Jensen 8 Walton Youth Track 10:55.44 5 7 Greblick, Megan 8 Walton Youth Track 11:09.53 6 8 Betton, Julia 8 Walton Youth Track 11:12.84 7 9 Will, Madilyn 8 PTC Flash 11:18.32 8 10 Witten, Layyan 8 Jackrabbit 11:26.82 11 Holland, Emily 8 Etowah Youth Track 11:28.87 9 12 Bryant, Genevieve 8 PTC Flash 11:30.78 10 13 Futral, Anela 8 Etowah Youth Track 11:37.20 11 14 Wiersma, Chloe 8 Lassiter Junior CC 11:49.74 12 15 Messick, Loraley 8 Dekalb Trailblazers 11:53.33 13 16 Franklin, Aubrey 8 PTC Flash 11:53.93 14 17 Critser, Charley 8 Alpha Crush 11:56.86 15 18 Harrelson, Addison 8 PTC Flash 12:12.01 16 19 Ash, Hollings 7 Alpha Crush 12:20.39 17 20 Harvey, Lynden 8 Walton Youth Track 12:20.90 18 21 Donner, Linden 7 Alpha Crush 12:23.32 19 22 Mackler, Lyla 8 Marietta Track Club 12:26.99 23 Magro, Emma 8 PTC Flash 12:30.77 20 24 Mayfield, Ellie 6 Lassiter Junior CC 12:32.06 21 25 Barnett, Sarah 7 Dash 12:33.29 26 Powell, Hadley 7 Walton Youth Track 12:36.02 22 27 Scheid, Sarah 8 Dekalb Trailblazers 12:36.80 23 28 Clay, Emma 8 Creekview 12:39.00 29 Heinrch, Claire 8 Lassiter Junior CC 12:42.80 24 30 Gambrell, Adeline 8 Dekalb Trailblazers 12:56.65 25 31 Harbin, Zoe 8 PTC Flash 12:59.27 26 32 Therriault, Danielle 7 PTC Flash 13:00.81 27 33 Builder, Lindsay 7 Walton Youth Track 13:09.01 28 34 Sims, Nevaeh 8 PTC Flash 13:13.53 35 Reeves, Serenity 8 Dash 13:14.76 36 Cooney, Cassie 7 Dekalb Trailblazers 13:24.30 29 37 Rajahn, Khari 8 Marietta Track Club 13:36.43 38 Gutta, Seetha 8 Lassiter Junior CC 13:36.68 30 39 Hoeller, Amelia 8 Walton Youth Track 13:45.33 31 40 Stewart, Rebecca 7 Etowah Youth Track 13:46.71 32 41 Heerema, Ellie 7 Cherokee 13:53.75 42 Baldwin, Dorothy 8 Dekalb Trailblazers 14:03.71 33 43 Balmes, Rose 6 Etowah Youth Track 14:11.59 34 44 Haskett, Campbell 7 River Ridge 14:24.39 45 Oakes, Emma 5 Etowah Youth Track 14:27.76 35 46 Knerr, Leah 7 Etowah Youth Track 14:54.79 36 47 Pruitt, Sarah 7 Walton Youth Track 14:56.14 37 48 McMahan, Olivia 7 Dekalb Trailblazers 14:56.69 38 49 Huffine, Lorelai 8 Alpha Crush 14:56.74 39 50 Wishert, MJ 8 Alpha Crush 14:57.68 40 51 McFall, Caitlyn 8 PTC Flash 15:02.08 52 Rao, Laila 7 Dekalb Trailblazers 15:05.27 41 53 Lawley, Ava 6 Etowah Youth Track 15:16.05 54 Williams, Nalini 7 Jackrabbit 17:59.95 55 Schultz, Ellie 8 Cherokee 18:14.50 56 Whyte, Ava 8 Cherokee 18:14.86 57 Smith, Claire 6 Jackrabbit 18:21.33 Team Scores ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Peachtree City Flash 49 1 8 10 14 16 20 26 27 Total Time: 56:59.81 Average: 11:23.97 2 Etowah Youth Track 57 2 3 9 11 32 34 35 36 Total Time: 58:09.37 Average: 11:37.88 3 Walton Youth Track 58 5 6 7 18 22 28 31 37 Total Time: 58:14.73 Average: 11:38.95 4 Lassiter Junior CC 91 4 12 21 24 30 Total Time: 1:01:35.31 Average: 12:19.07 5 Dekalb Trailblazers 123 13 23 25 29 33 38 41 Total Time: 1:04:54.79 Average: 12:58.96 6 Alpha Crush Running Club 130 15 17 19 39 40 Total Time: 1:06:34.99 Average: 13:19.00 Event 2 2000 Meter Run CC 8 & under Boys ======================================================================= Name Age Team Finals Points ======================================================================= 1 Thompson, Oliver 7 PTC Flash 9:23.38 1 2 Colpaert, Bo 8 Etowah Youth Track 9:24.17 2 3 Atwood, Locke 8 Dekalb Trailblazers 9:37.86 3 4 Grant, Jacob 8 Alpha Crush 9:42.50 4 5 Welsh, Liam 7 Walton Youth Track 9:47.06 5 6 Starr, Mason 7 Cherokee 9:49.63 7 Turner, Colt 7 Creekview 10:15.01 8 Nia, Shervin 7 Walton Youth Track 10:49.62 6 9 Beck, Trey 8 Dekalb Trailblazers 10:53.77 7 10 Vondrak, Vladimir 8 Etowah Youth Track 10:56.73 8 11 Davidson, Landon 8 PTC Flash 11:09.14 9 12 Witten, Mohamed 7 Jackrabbit 11:12.15 10 13 Gassman, Philip 8 Alpha Crush 11:16.05 11 14 McFall, Cayden 8 PTC Flash 11:20.63 12 15 Gritz, Nolen 8 Alpha Crush 11:24.13 13 16 Allred, Luke 7 PTC Flash 11:31.48 14 17 Garrett, Max 8 Lassiter Junior CC 11:40.25 18 Mayfield, Ben 8 Lassiter Junior CC 11:40.57 19 Saravanan, Raghul 7 Alpha Crush 11:45.58 15 20 Cockrell, Samuel 7 Lassiter Junior CC 11:46.84 21 Harrelson, Jacob 8 PTC Flash 11:51.45 16 22 Masisak, Andrew 7 Walton Youth Track 11:54.34 17 23 Fortenberry, Lucas 8 Marietta Track Club 12:00.46 24 Hambrick, Garrett 7 Walton Youth Track 12:00.53 18 25 Flynn, Jude 8 Dekalb Trailblazers 12:17.97 19 26 Higgins, Landon 7 Etowah Youth Track 12:19.65 20 27 Mathew, Shane 7 Walton Youth Track 12:19.99 21 28 Davis, Canon 8 Dekalb Trailblazers 12:20.57 22 29 Burke, Nigel 7 Marietta Track Club 12:21.14 30 Puente, Aiden 7 Jackrabbit 12:23.11 23 31 Palmer, Ryan 7 Alpha Crush 12:51.37 24 32 Mobley, William 8 Elite Striders 12:56.87 33 Williams, Andrew 8 Creekview 13:04.07 34 Hossenlopp, Jack 7 PTC Flash 13:06.82 25 35 Magro, Chase 7 PTC Flash 13:10.24 26 36 Woodruff, Pierson 8 Alpha Crush 13:16.78 27 37 Powell, Bryce 7 Etowah Youth Track 13:22.86 28 38 Price, Levi 7 Jackrabbit 13:24.42 29 39 Spires, James 7 Dekalb Trailblazers 13:27.17 30 40 Holland, Dominic 7 Jackrabbit 13:30.67 31 41 May, Kellen 7 River Ridge 13:53.63 42 Harrelson, Matthew 8 Etowah Youth Track 14:33.23 32 43 Morris, Nate 8 Dekalb Trailblazers 14:41.93 33 44 Kraus, Griffin 7 Cherokee 14:44.84 45 Cross, Joe 7 Alpha Crush 14:44.96 34 46 Futral, Channing 7 Etowah Youth Track 14:51.09 35 47 Heerema, Joey 7 Cherokee 14:53.58 48 Ambles, Dainel 8 Etowah Youth Track 15:02.55 36 49 Mills, Sean 7 Elite Striders 16:21.43 50 Medd, Spencer 7 Etowah Youth Track 16:42.08 37 51 Brinson, Nicholas 7 Dekalb Trailblazers 17:14.32 38 52 Maxwell, Brandon 6 Jackrabbit 17:24.11 39 53 Ivanov, Jacob 5 Lassiter Junior CC 17:29.12 Team Scores ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 1 Peachtree City Flash 52 1 9 12 14 16 25 26 Total Time: 55:16.08 Average: 11:03.22 2 Walton Youth Track 67 5 6 17 18 21 Total Time: 56:51.54 Average: 11:22.31 3 Alpha Crush Running Club 67 4 11 13 15 24 27 34 Total Time: 56:59.63 Average: 11:23.93 4 Dekalb Trailblazers 81 3 7 19 22 30 33 38 Total Time: 58:37.34 Average: 11:43.47 5 Etowah Youth Track 90 2 8 20 28 32 35 36 37 Total Time: 1:00:36.64 Average: 12:07.33 6 Jackrabbit Track & Field 132 10 23 29 31 39 Total Time: 1:07:54.46 Average: 13:34.90
2017 USATF Rule 7.9(b) Team Scoring / Long Distance Running, Cross Country, and Race Walking 
  • Ties between two or more teams shall be resolved in favor of the team whose last scoring [5th place] member finishes nearer to first place.
Event 3  3k Run CC 9-10 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Adair, Addison            10 Walton Youth Track    13:47.67    1
  2 Schlaupitz, Brynn         10 Alpha Crush           13:58.31    2
  3 Higgins, Addison          10 Etowah Youth Track    14:28.86    3
  4 Rooks, Jaylyn             10 Carrollton Track      14:49.13
  5 Norris, Ryan              10 Alpha Crush           14:51.19    4
  6 Curtis, Kamoree           10 Jackrabbit            14:52.49    5
  7 Delgado, Nicole            9 Walton Youth Track    14:55.62    6
  8 Trask, Nanea              10 Lassiter Junior CC    15:14.44    7
  9 Thomas, Arrianna          10 Jackrabbit            15:19.92    8
 10 Ray, London               10 Alpha Crush           15:26.74    9
 11 Boyle, Lisa               10 Dekalb Trailblazers   15:45.28   10
 12 Kallbreier, Taylor         9 Etowah Youth Track    16:01.05   11
 13 Burke, Gianna              9 Marietta Track Club   16:10.60
 14 Allison, Julia            10 Walton Youth Track    16:13.13   12
 15 Sawyer, Olivia             9 Dekalb Trailblazers   16:37.94   13
 16 Miller, Helen             10 Alpha Crush           16:39.00   14
 17 King, Lainey              10 Walton Youth Track    16:42.00   15
 18 Moses, Camille            10 Unattached            16:43.09
 19 Matthews, Lillian          9 Walton Youth Track    16:46.46   16
 20 Cole, Clare               10 Alpha Crush           17:03.29   17
 21 Bryant, Lorelei           10 PTC Flash             17:12.54   18
 22 Rountree, Elizabeth        9 Dekalb Trailblazers   17:17.40   19
 23 Mchoul, Molly             10 Dekalb Trailblazers   17:28.96   20
 24 Allred, Ainsley            9 PTC Flash             17:37.65   21
 25 Miller, Jessica           10 Carrollton Track      17:45.93
 26 Al-Ghani, Myah             9 Jackrabbit            17:46.96   22
 27 Hambrick, Addison          9 Walton Youth Track    18:01.87   23
 28 Blocker, Agatha           10 Lassiter Junior CC    18:11.97   24
 29 Daniels, Mallory           9 Etowah Youth Track    18:13.78   25
 30 Ray, Lucca                 9 Alpha Crush           18:17.65   26
 31 Shugart, Molly            10 Lassiter Junior CC    18:22.98   27
 32 Beck, Zoe                 10 Dekalb Trailblazers   18:32.13   28
 33 Dollar, Isla              10 Creekview             18:38.28
 34 Nathan, Kallie            10 Marietta Track Club   18:40.30
 35 Breazeale, Claire         10 Marietta Track Club   18:51.79
 36 Spires, Caroline           9 Dekalb Trailblazers   18:58.86   29
 37 Lawley, Abigail           10 Etowah Youth Track    19:00.09   30
 38 Bush, Madison             10 Etowah Youth Track    19:00.77   31
 39 Lenyon, Lillian            9 Jackrabbit            19:17.18   32
 40 Jensen, Elizabeth          9 Elite Striders        19:24.36
 41 Matthews, Ava              9 Walton Youth Track    19:35.39   33
 42 Brown, Aria               10 Lassiter Junior CC    19:48.68   34
 43 Blanchard, Madeleine       9 Etowah Youth Track    19:56.06   35
 44 Reeves, Coasetta          10 Dash                  19:58.84   36
 45 Anderson, Vivian           9 PTC Flash             20:04.40   37
 46 Ceniza, Camille           10 Alpha Crush           20:39.19   38
 47 Siders, Lexie             10 Alpha Crush           20:40.42   39
 48 Wisdom, Luci              10 Lassiter Junior CC    20:42.83   40
 49 Lloyd, Bridget             9 Walton Youth Track    21:22.23   41
 50 Knerr, Sophia             10 Etowah Youth Track    21:26.52   42
 51 Doyle, Jessica            10 PTC Flash             21:28.15   43
 52 Long, Arden                9 Walton Youth Track    21:28.39
 53 Nieves, Lillian            9 Dash                  21:30.26   44
 54 Ayoub, Anna               11 Dekalb Trailblazers   21:34.29   45
 55 Turner, Jada               9 Jackrabbit            21:43.52   46
 56 Tillman, Emma              9 Dash                  21:50.99   47
 57 Anderson, Gretchen        10 PTC Flash             21:57.89   48
 58 Jabr, Lana                10 Alpha Crush           21:58.05
 59 Garcia Emily, Cecilia      9 Etowah Youth Track    21:59.18   49
 60 Rao, Maya                 10 Dekalb Trailblazers   22:04.75   50
 61 Barnett, Emilee            9 Dash                  22:19.05   51
 62 Williamson, Macie          9 Dekalb Trailblazers   22:20.88
 63 Warren, Addison            9 Elite Striders        22:28.03
 64 Brownell, Claire           9 PTC Flash             22:52.06   52
 65 Maturine, Madison         10 Lassiter Junior CC    23:02.08   53
 66 Post, Kate                10 PTC Flash             23:14.61   54
 67 Blanks, Courtney           9 PTC Flash             24:42.49   55
 68 Beck, Addison              9 Walton Youth Track    24:52.75
 69 Underwood, Catherine       9 Jackrabbit            25:19.62   56
 70 Bobholz, Abbigail         10 Walton Youth Track    26:35.82
 71 Jorge, Hannah              9 Walton Youth Track    26:46.45
 72 Yang, Trinh               10 Walton Youth Track    27:02.51
 73 Moore, Olivia             10 Dash                  27:14.25   57
 74 Puente, Dulce             10 Jackrabbit            28:12.76   58

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     46    2    4    9   14   17   26   38   39
      Total Time:  1:17:58.53
         Average:    15:35.71
   2 Walton Youth Track           50    1    6   12   15   16   23   33   41
      Total Time:  1:18:24.88
         Average:    15:40.98
   3 Dekalb Trailblazers          90   10   13   19   20   28   29   45   50
      Total Time:  1:25:41.71
         Average:    17:08.35
   4 Etowah Youth Track          100    3   11   25   30   31   35   42   49
      Total Time:  1:26:44.55
         Average:    17:20.91
   5 Jackrabbit Track & Field    113    5    8   22   32   46   56   58
      Total Time:  1:29:00.07
         Average:    17:48.02
   6 Lassiter Junior CC          132    7   24   27   34   40   53
      Total Time:  1:32:20.90
         Average:    18:28.18
   7 Peachtree City Flash        167   18   21   37   43   48   52   54   55
      Total Time:  1:38:20.63
         Average:    19:40.13
   8 Dash                        235   36   44   47   51   57
      Total Time:  1:52:53.39
         Average:    22:34.68


Event 4  3k Run CC 9-10 Boys
* New course record
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Clark           10 PTC Flash             11:49.78*   1
  2 Comsudes, Sam              9 Marietta Track Club   11:52.80
  3 Reed, James                9 Alpha Crush           12:58.48    2
  4 Reed, Timmy               10 Alpha Crush           13:03.79    3
  5 Brune, Mac                10 Lassiter Junior CC    13:06.47    4
  6 Coleman, Tyler            10 Walton Youth Track    13:19.18    5
  7 Villanueva, Micah         10 Alpha Crush           13:23.21    6
  8 DeRocher, Bristan         10 Alpha Crush           13:27.61    7
  9 Wicks, Mason               9 Walton Youth Track    13:32.77    8
 10 Ellingson, Thijs           9 Unattached            13:33.02
 11 Fournier, Chase           10 Walton Youth Track    13:34.69    9
 12 Becker, Pearce            10 Dekalb Trailblazers   13:47.83   10
 13 Carey, Anderson           10 Walton Youth Track    14:04.93   11
 14 Albano, Alexander          9 Marietta Track Club   14:13.25
 15 Wetherington, Brennan      9 Cherokee              14:13.93
 16 Ball, Donovan             10 Creekview             14:18.05
 17 McDonald, Bowen           10 Elite Striders        14:19.00
 18 Hatcher, Aiden            10 Alpha Crush           14:35.24   12
 19 Strahan, Carter           10 Elite Striders        14:43.25
 20 Donovan, Whit             10 Alpha Crush           14:47.88   13
 21 Jackson, Grant             9 Dekalb Trailblazers   14:47.92   14
 22 Gerstle, Aaron            10 Dekalb Trailblazers   14:49.01   15
 23 Donner, Grey               9 Alpha Crush           14:52.23   16
 24 Littlejohn, Evan          10 Dekalb Trailblazers   14:56.73   17
 25 NeSmith, Jacob            10 Cherokee              15:00.43
 26 Brooks, Ezra               9 Walton Youth Track    15:12.72   18
 27 Miller, Tanner             9 Jackrabbit            15:16.32   19
 28 Davis Jr, Jonathan        10 Walton Youth Track    15:22.81   20
 29 Moses, Broeks              9 PTC Flash             15:23.86   21
 30 Fletcher, Ethan           10 Etowah Youth Track    15:25.90
 31 Talley, Marcellus          9 Carrollton Track      15:28.31
 32 Krishnamurthy, Oliver     10 Walton Youth Track    15:31.11   22
 33 Simmons, Ian              10 Walton Youth Track    15:32.83   23
 34 Hand, Austin               9 Creekview             15:33.92
 35 Fredeman, James           10 Lassiter Junior CC    15:34.46   24
 36 Judge, Jake                9 Lassiter Junior CC    15:49.09   25
 37 Mathias, Elijah            9 Lassiter Junior CC    15:52.32   26
 38 Carlin, Avery              9 Walton Youth Track    15:58.63
 39 Jung, Luke                 9 Lassiter Junior CC    16:05.72   27
 40 LaRocque, Brent           10 Dash                  16:07.05
 41 Painter, Levi              9 Walton Youth Track    16:07.22
 42 Potter, Pierce             9 PTC Flash             16:07.74   28
 43 Jackson, Aiden            10 PTC Flash             16:08.53   29
 44 Silver, Ean                9 Dash                  16:09.61
 45 Beasley, Alex             10 Jackrabbit            16:11.24   30
 46 Futral, Caisen            10 Etowah Youth Track    16:15.41
 47 Byrge, Grady               9 Carrollton Track      16:16.11
 48 Puline, Lorenzo           10 Dekalb Trailblazers   16:36.07   31
 49 Smith, Chance             10 Jackrabbit            16:37.40   32
 50 Evans, Nathan             10 Carrollton Track      16:38.11
 51 Jones, Hunter              9 PTC Flash             16:53.77   33
 52 Turner, Troy               9 Creekview             16:57.61
 53 Hunsberger, Ayden         10 River Ridge           17:03.58
 54 Maxwell, Tristan           9 Jackrabbit            17:09.55   34
 55 Dunmire, Tommy             9 Alpha Crush           17:11.55   35
 56 Nix, Ryan                 10 Marietta Track Club   17:13.88
 57 Lecke, Magnus             10 Lassiter Junior CC    17:28.63   36
 58 DeLima, Joshua            10 Creekview             17:36.98
 59 Cohen, Zachary             9 Lassiter Junior CC    17:42.26   37
 60 Murray, Christian          9 Lassiter Junior CC    17:48.65   38
 61 Benefield, Adam           10 Jackrabbit            18:44.84   39
 62 Waldrop, Riley             9 Elite Striders        18:54.11
 63 Gambrell, Elliott          9 Dekalb Trailblazers   19:09.49   40
 64 Ziegler-Amon, Joshua      10 Dekalb Trailblazers   19:10.11   41
 65 Adenuga, Caleb             9 Dekalb Trailblazers   19:13.55   42
 66 Holt, Jackson             10 Dekalb Trailblazers   19:28.98
 67 Johnson, Logan             9 Etowah Youth Track    19:30.00
 68 Longmire, Demetrius        9 Etowah Youth Track    19:30.44
 69 Middlebrooks, Logan       10 Alpha Crush           19:31.42
 70 Hancotte, Spencer          9 Walton Youth Track    19:33.57
 71 Marquet, Kale             10 Elite Striders        19:52.99
 72 Hopkins, Alex             10 Jackrabbit            19:56.19   43
 73 Davis, Hunter             10 Alpha Crush           19:56.70
 74 Mademann, Cole             9 Walton Youth Track    20:01.07
 75 Wright, Liam               9 Carrollton Track      20:01.80

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     30    2    3    6    7   12   13   16   35
      Total Time:  1:07:28.33
         Average:    13:29.67
   2 Walton Youth Track           51    5    8    9   11   18   20   22   23
      Total Time:  1:09:44.29
         Average:    13:56.86
   3 Dekalb Trailblazers          87   10   14   15   17   31   40   41   42
      Total Time:  1:14:57.56
         Average:    14:59.52
   4 Lassiter Junior CC          106    4   24   25   26   27   36   37   38
      Total Time:  1:16:28.06
         Average:    15:17.62
   5 Peachtree City Flash        112    1   21   28   29   33
      Total Time:  1:16:23.68
         Average:    15:16.74
   6 Jackrabbit Track & Field    154   19   30   32   34   39   43
      Total Time:  1:23:59.35
         Average:    16:47.87


Event 5  3k Run CC 11-12 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Heppner, Heidi            11 Unattached            12:53.36
  2 Tarpley, Taylor           12 PTC Flash             12:55.24    1
  3 Warnick, Gabriella        12 Walton Youth Track    12:55.86    2
  4 Tilley, Addison           11 Marietta Track Club   13:16.72
  5 Shelton, Claire           12 Alpha Crush           13:25.77    3
  6 Malcom, Ella Grace        11 Alpha Crush           13:30.40    4
  7 Delgado, Daniela          11 Walton Youth Track    13:40.56    5
  8 Jones, Janai              11 Jackrabbit            13:41.81    6
  9 McArter, Isabella         11 Jackrabbit            13:42.79    7
 10 Comsudes, Gabrielle       12 Marietta Track Club   13:43.42
 11 Augmon, Sydney            12 Jackrabbit            13:56.11    8
 12 Ackerman, Hannah          12 Dekalb Trailblazers   13:59.91    9
 13 Ash, Chatham              12 Alpha Crush           14:13.60   10
 14 Kallbreier, Abbie         11 Etowah Youth Track    14:19.03   11
 15 Dennis, Leelah            11 Alpha Crush           14:28.23   12
 16 Moore, Brighton           12 Lassiter Junior CC    14:31.16   13
 17 Daniel, Emily             11 PTC Flash             14:31.86   14
 18 McVicker, Brooklyn        12 Marietta Track Club   15:11.71
 19 Harvey, Sophie-Katherine  12 Walton Youth Track    15:14.11   15
 20 Daumeyer, Evelyn          12 Alpha Crush           15:22.25   16
 21 Rager, Katelyn            12 Alpha Crush           15:23.86   17
 22 Wiley, Izzy               12 Alpha Crush           15:27.30   18
 23 Blaich, Anna              11 Dekalb Trailblazers   15:27.52   19
 24 Palma, Manuela            11 Walton Youth Track    15:27.78   20
 25 Allison, Sophia           11 Walton Youth Track    15:33.27   21
 26 Keeter, Arden             12 Walton Youth Track    15:41.82   22
 27 Henry, Sarah              12 Jackrabbit            15:42.71   23
 28 Baldwin, Anna             11 Dekalb Trailblazers   15:44.16   24
 29 DeLima, Trinity           12 Creekview             15:45.07
 30 Spires, Savannah          12 Dekalb Trailblazers   16:05.27   25
 31 Collins, Amelia           11 Dekalb Trailblazers   16:15.67   26
 32 O'Brien, Erin             11 Dash                  16:17.94   27
 33 Taylor, Kamryn            11 Alpha Crush           16:23.62   28
 34 Futrell, Claudia          12 Walton Youth Track    16:29.45   29
 35 Almengor, Ava             11 Alpha Crush           16:36.90
 36 Klim, Hailey              12 Walton Youth Track    17:02.78   30
 37 Preble, Kaylie            12 PTC Flash             17:05.92   31
 38 Gardenhire, Ella          11 Marietta Track Club   17:08.58
 39 Harkey, Lily              11 Lassiter Junior CC    17:33.75   32
 40 Lackey, Bailey            11 Dash                  17:34.25   33
 41 Little, Eliza             12 PTC Flash             17:36.91   34
 42 Sierra, Gabrielle         11 Etowah Youth Track    17:37.97   35
 43 Jackson, Laney            12 Dekalb Trailblazers   17:42.28   36
 44 Ortlund, Tait             11 Dekalb Trailblazers   17:48.41   37
 45 Smith, Paulina            12 Jackrabbit            17:55.63   38
 46 Phalen, Reba              11 Walton Youth Track    17:58.09
 47 Pioggia, Aubrey           12 Creekview             18:34.14
 48 Gururaj, Sudha            11 Walton Youth Track    18:45.93
 49 Reed, Alyssa              11 PTC Flash             18:55.03   39
 50 Grosklags, Sara           12 Dash                  18:56.40   40
 51 Brodmyer, Paige           11 Lassiter Junior CC    18:58.77   41
 52 King, Charlotte           11 PTC Flash             19:06.89   42
 53 Tsane, Enry               11 Lassiter Junior CC    19:27.73   43
 54 Nickels, Reese            11 Etowah Youth Track    19:41.06   44
 55 Gatlin, Janaya            11 Lassiter Junior CC    20:01.51   45
 56 Cockrell, Emma            11 Lassiter Junior CC    20:28.07   46
 57 Mayfield, Hannah          11 Lassiter Junior CC    20:34.57   47
 58 Stanley, Kayden           12 Alpha Crush           20:41.88
 59 Rollins, Clare            12 Dekalb Trailblazers   20:46.50   48
 60 Lucas, Scout              11 Dekalb Trailblazers   21:06.59
 61 Cain, Mackenzie           11 Etowah Youth Track    21:07.53   49
 62 Houston, Grace            11 Dash                  21:12.68   50
 63 Norton, Eliana            12 Etowah Youth Track    21:16.83   51
 64 Betton, Lucinda           11 Walton Youth Track    21:37.88
 65 Marcus, Eliana            11 Dekalb Trailblazers   21:48.32
 66 Liska, Maria              11 Lassiter Junior CC    21:54.33   52
 67 West, Ashley              11 Etowah Youth Track    22:11.06   53
 68 Therriault, Madeline      11 PTC Flash             24:17.58   54
 69 Platt, Elsa               11 Dash                  24:33.71   55
 70 Lawrence, Kaitlyn         11 Cherokee              24:36.19
 71 Doyle, Mary               12 PTC Flash             28:23.45   56
 72 McCaskill, Naeemah        12 Jackrabbit            29:15.19   57
 73 Schultz, Meghan           11 Cherokee              31:27.07

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     45    3    4   10   12   16   17   18   28
      Total Time:  1:11:00.25
         Average:    14:12.05
   2 Walton Youth Track           63    2    5   15   20   21   22   29   30
      Total Time:  1:12:51.58
         Average:    14:34.32
   3 Jackrabbit Track & Field     82    6    7    8   23   38   57
      Total Time:  1:14:59.05
         Average:    14:59.81
   4 Dekalb Trailblazers         103    9   19   24   25   26   36   37   48
      Total Time:  1:17:32.53
         Average:    15:30.51
   5 Peachtree City Flash        119    1   14   31   34   39   42   54   56
      Total Time:  1:21:04.96
         Average:    16:13.00
   6 Lassiter Junior CC          174   13   32   41   43   45   46   47   52
      Total Time:  1:30:32.92
         Average:    18:06.59
   7 Etowah Youth Track          190   11   35   44   49   51   53
      Total Time:  1:34:02.42
         Average:    18:48.49
   8 Dash                        205   27   33   40   50   55
      Total Time:  1:38:34.98
         Average:    19:43.00


Event 6  3k Run CC 11-12 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Squires, Corbin           11 Jackrabbit            12:08.48    1
  2 Tutt, Cambron             12 Unattached            12:13.52
  3 Mitchell, John            11 Walton Youth Track    12:21.37    2
  4 Cole, Timothy             12 Alpha Crush           12:28.66    3
  5 Heffelfinger, Ryan        12 PTC Flash             12:32.78    4
  6 Rumph, Henry              12 King's Ridge          12:41.31    5
  7 Sewczwicz, Ryan           11 River Ridge           12:45.78
  8 Helms, Grant              12 Walton Youth Track    12:51.95    6
  9 Mata, Daniel              12 Unattached            12:54.66
 10 Bilderback, Clark         12 Alpha Crush           12:55.89    7
 11 Pokorny, John             12 Lassiter Junior CC    13:03.90    8
 12 Albertson, Trey           11 Elite Striders        13:06.62
 13 Newman, William           12 Marietta Track Club   13:07.36
 14 Daniels, Tyler            12 Etowah Youth Track    13:08.89    9
 15 Brown, Kenyele            12 Walton Youth Track    13:17.14   10
 16 Roach, Bankson            11 PTC Flash             13:17.47   11
 17 Hankins, Jackson          12 Jackrabbit            13:19.26   12
 18 Sellers, Mitchell         11 PTC Flash             13:28.65   13
 19 Eye, Seth                 12 Etowah Youth Track    13:31.53   14
 20 Broomfield, Nathan        12 Alpha Crush           13:32.66   15
 21 Greblick, Robert          11 Walton Youth Track    13:39.52   16
 22 Rabun, Candler            11 Creekview             13:46.25
 23 Elder, Will               12 Dekalb Trailblazers   13:48.65   17
 24 Presley, Don              12 Dash                  13:53.38   18
 25 Singleton, Adam           12 Alpha Crush           13:55.81   19
 26 McGruder, Smith           12 King's Ridge          13:57.44   20
 27 Brahim, Marc              11 King's Ridge          13:58.76   21
 28 Dominquez, Eric           11 Jackrabbit            13:59.40   22
 29 Liska, Patrik             11 Lassiter Junior CC    14:07.32   23
 30 Yanis, Caeden             11 Alpha Crush           14:08.01   24
 31 Gillam, Pearson           12 Alpha Crush           14:09.28   25
 32 Middlebrooks, Austin      12 Alpha Crush           14:12.87   26
 33 Johnston, Ryan            12 Jackrabbit            14:17.75   27
 34 Ghent, Andrew             11 Alpha Crush           14:20.36   28
 35 Skinner, Joey             12 Arrowhead Racing      14:30.97
 36 Brumbaugh, Gavin          11 Marietta Track Club   14:39.96
 37 Bell, Jack                11 PTC Flash             14:43.08   29
 38 Rapp, Jaden               12 Creekview             14:43.26
 39 Dezwart, Austin           11 Dash                  14:48.34   30
 40 Scepaniak, Wyatt          12 River Ridge           14:50.79
 41 Morgan, Anthony           11 Walton Youth Track    14:51.13   31
 42 Will, Brandon             11 PTC Flash             14:52.94   32
 43 Westrick, Mark            12 Unattached            14:54.22
 44 Niederjohn, Max           12 Walton Youth Track    14:54.94   33
 45 Bailey, Sawyer            11 Etowah Youth Track    14:59.40   34
 46 Williams, Mason           12 Dekalb Trailblazers   15:01.38   35
 47 Crawford, Indiana         11 Dekalb Trailblazers   15:04.28   36
 48 Aristizabal, Dylan        12 Jackrabbit            15:12.81   37
 49 Cliett, Luke              12 Arrowhead Racing      15:17.90
 50 Gerstle, Martin           12 Dekalb Trailblazers   15:18.27   38
 51 Beers, Russ               11 Lassiter Junior CC    15:24.81   39
 52 Dahlhauser, Grant         11 River Ridge           15:24.93
 53 Messick, Porter           11 Dekalb Trailblazers   15:42.75   40
 54 Barnett, Jackson          11 Dash                  15:49.73   41
 55 Old, John Need Usatf      12 Walton Youth Track    15:54.96   42
 56 Cobb, John                11 Elite Striders        15:55.39
 57 Goggin, Eoin              12 Alpha Crush           16:02.77
 58 Robinson, Luke            11 Lassiter Junior CC    16:05.45   43
 59 Engberg, Soren            11 Walton Youth Track    16:07.60   44
 60 McFall, Cannon            11 PTC Flash             16:18.06   45
 61 Buehner, Joseph           11 Marietta Track Club   16:19.58
 62 Hunsberger, Landry        12 River Ridge           16:36.01
 63 Balmes, Eli               12 Etowah Youth Track    16:38.94   46
 64 Balaji, Amit              12 Lassiter Junior CC    16:47.68   47
 65 Bridgers, Connor          12 Walton Youth Track    16:51.62
 66 Benders, Jaden            12 Lassiter Junior CC    16:55.66   48
 67 Burke, Hames              12 Lassiter Junior CC    17:08.73   49
 68 Carter, Mason             11 Dash                  17:37.02   50
 69 Lackey, Tyler             11 Walton Youth Track    17:40.57
 70 Johnson, Maxwell          11 Walton Youth Track    17:50.64
 71 Silver, Noah              11 Dash                  18:19.73   51
 72 Cahill, Zachary           12 Alpha Crush           18:27.30
 73 Wilson, Brandon           12 Lassiter Junior CC    18:33.73   52
 74 Deitrich, James           12 King's Ridge          18:37.73   53
 75 Brownell, Carson          11 PTC Flash             18:43.54   54
 76 Bivens, Davison           11 Walton Youth Track    18:48.30
 77 Holmfelt, Zachary         12 Etowah Youth Track    19:09.76   55
 78 Hudson, Drew              12 King's Ridge          19:11.43   56
 79 Gonzalez, Will            12 Alpha Crush           19:11.81
 80 Evans, Darren             12 Carrollton Track      19:12.98
 81 Cech, Calvin              11 PTC Flash             19:15.83   57
 82 Pritchett, Brandon        12 Creekview             19:30.83
 83 Brock, Carter             11 Lassiter Junior CC    19:31.14
 84 Shah, Thomas              11 King's Ridge          19:33.33   58
 85 Butler, Charles           11 Dekalb Trailblazers   19:37.11   59
 86 Grigenas, Jonas           12 Marietta Track Club   19:52.34
 87 Reid, Wade                11 Jackrabbit            20:15.10   60
 88 Grays, Zachary            11 Lassiter Junior CC    20:27.35
 89 Huse, William             12 Walton Youth Track    20:31.36
 90 Cruz, Julian              12 Walton Youth Track    20:35.36
 91 Marous, Theodore          11 Walton Youth Track    20:37.28
 92 Lacefield, Aidan          11 Lassiter Junior CC    20:43.94

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton Youth Track           65    2    6   10   16   31   33   42   44
      Total Time:  1:07:01.11
         Average:    13:24.23
   2 Alpha Crush Running Club     68    3    7   15   19   24   25   26   28
      Total Time:  1:07:01.03
         Average:    13:24.21
   3 Peachtree City Flash         89    4   11   13   29   32   45   54   57
      Total Time:  1:08:54.92
         Average:    13:46.99
   4 Jackrabbit Track & Field     99    1   12   22   27   37   60
      Total Time:  1:08:57.70
         Average:    13:47.54
   5 King's Ridge                155    5   20   21   53   56   58
      Total Time:  1:18:26.67
         Average:    15:41.34
   6 Etowah Youth Track          158    9   14   34   46   55
      Total Time:  1:17:28.52
         Average:    15:29.71
   7 Lassiter Junior CC          160    8   23   39   43   47   48   49   52
      Total Time:  1:15:29.16
         Average:    15:05.84
   8 Dekalb Trailblazers         166   17   35   36   38   40   59
      Total Time:  1:14:55.33
         Average:    14:59.07
   9 Dash                        190   18   30   41   50   51
      Total Time:  1:20:28.20
         Average:    16:05.64


Event 7  4k Run CC 13-14 Girls
* New course record
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Heppner, Clara            13 Unattached            16:17.33*
  2 Crismon, Cayden           13 River Ridge           17:25.55
  3 Mchoul, Abigail           13 Dekalb Trailblazers   17:35.16    1
  4 Golden, Lorel             14 Walton Youth Track    17:48.47    2
  5 Davis, Haley              13 Dekalb Trailblazers   17:58.30    3
  6 Weber, Emily              14 Atlanta Track Club    18:18.56
  7 Bazan, Isabela            13 Walton Youth Track    18:53.66    4
  8 Pavese, Lexi              13 Etowah Youth Track    19:08.57
  9 Blurton, Katherine        13 Jackrabbit            19:19.86
 10 Murray, Alex              13 Walton Youth Track    19:44.64    5
 11 Moore, Haley              14 PTC Flash             19:53.01
 12 Hirschi, Faith            13 Alpha Crush           19:55.11    6
 13 Broomfield, Georgia       14 Alpha Crush           19:58.54    7
 14 Mitravich, Ava            13 Walton Youth Track    20:06.22    8
 15 Shugart, Amelia           13 Lassiter Junior CC    20:24.13    9
 16 Cushenberry, Taylor       13 Lassiter Junior CC    20:31.47   10
 17 Rindt, Ella               14 Unattached            21:01.78
 18 Walker, Charlotte         13 Dekalb Trailblazers   21:29.26   11
 19 Haakmeester, Skyler       13 Lassiter Junior CC    21:46.58   12
 20 Felton, Macy              13 Dash                  21:49.68
 21 Elder, Sarah              14 Dekalb Trailblazers   21:51.16   13
 22 Rhyne, Lexie              14 Jackrabbit            21:52.50
 23 O'Brien, Cristiana        14 Alpha Crush           22:20.30   14
 24 Bafs, Abigail             14 Walton Youth Track    22:21.22   15
 25 Singh, Neelam             13 Alpha Crush           22:23.07   16
 26 Suders, Gabriella         13 Etowah Youth Track    22:24.13
 27 Malone, Katie             13 Alpha Crush           22:31.92   17
 28 Jung, Katie               14 Lassiter Junior CC    22:43.67   18
 29 Johnson, Kiara            14 River Ridge           22:44.48
 30 Murray, Ashlei            13 Walton Youth Track    22:55.94   19
 31 Londres, Julia            13 Alpha Crush           23:00.41   20
 32 Messick, Sarah Pruitt     14 Dekalb Trailblazers   23:04.09   21
 33 Kenah, Alexa              14 Atlanta Track Club    23:19.72
 34 Gutta, Malli              13 Lassiter Junior CC    23:22.06   22
 35 Gould, Kyra               13 Alpha Crush           24:07.75   23
 36 Craig, Sydney             13 Etowah Youth Track    24:40.53
 37 Freeman, Isabella         14 River Ridge           24:40.55
 38 Calmer, Kennedy           13 Walton Youth Track    24:47.14   24
 39 Sanders-Merritt, Lorelei  14 River Ridge           25:17.40
 40 Patankar, Brooke          14 Creekview             25:43.82
 41 Salmon, Braydn            14 Lassiter Junior CC    26:43.53   25
 42 Sorckoff, Anna            13 Lassiter Junior CC    27:24.28   26
 43 Farmer, Alexis            13 Creekview             27:54.09
 44 Henders, Olivia           14 PTC Flash             27:56.27
 45 Salmon, Skyelar           14 Lassiter Junior CC    28:39.24   27
 46 Ledford, Cris             13 Alpha Crush           28:52.41   28
 47 Cramer, Nicole            14 Lassiter Junior CC    29:38.50
 48 Bennefield, Danae         13 Jackrabbit            29:53.16
 49 Muoka, Daisy              13 Walton Youth Track    31:49.23   29

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton Youth Track           34    2    4    5    8   15   19   24   29
      Total Time:  1:38:54.21
         Average:    19:46.85
   2 Dekalb Trailblazers          49    1    3   11   13   21
      Total Time:  1:41:57.97
         Average:    20:23.60
   3 Alpha Crush Running Club     60    6    7   14   16   17   20   23   28
      Total Time:  1:47:08.94
         Average:    21:25.79
   4 Lassiter Junior CC           71    9   10   12   18   22   25   26   27
      Total Time:  1:48:47.91
         Average:    21:45.59


Event 7  4k Run CC 15-16 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Young, Alexandra          15 Creekview             20:14.61


Event 8  4k Run CC 13-14 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Owens, Evan               12 Atlanta Track Club    15:21.37
  2 Vos, Joseph               13 Alpha Crush           15:39.72    1
  3 Kenah, Eamonn             14 Atlanta Track Club    15:56.65
  4 Rodriguez, Ryan           14 Lassiter Junior CC    15:59.86    2
  5 Fortenberry, Jared        13 Marietta Track Club   16:10.45
  6 Hoppenfeld, Ryan          13 Alpha Crush           16:22.65    3
  7 Squires, Hayden           13 Jackrabbit            16:30.60
  8 Watson, Kyle              14 Creekview             16:49.73
  9 Tate, Matthew             14 Walton Youth Track    16:56.73    4
 10 Torkelson, Connor         13 Alpha Crush           16:57.27    5
 11 Strickland, Jack          14 King's Ridge          17:22.03
 12 Ball, Riley               13 Creekview             17:27.18
 13 Kiefer, Isaac             14 Dekalb Trailblazers   17:29.04    6
 14 Cockrell, Brennen         13 Lassiter Junior CC    17:39.28    7
 15 Wiklund, Alex             14 Alpha Crush           17:40.49    8
 16 McConnell, Evan           13 PTC Flash             17:52.77    9
 17 Tutt, Charlie             14 Unattached            17:54.13
 18 Gavin, Andrew             13 Alpha Crush           18:04.86   10
 19 Carman, Ross              14 Walton Youth Track    18:22.26   11
 20 Burt, Ellis               13 Lassiter Junior CC    18:25.51   12
 21 Lipton, Andrew            13 PTC Flash             18:32.50   13
 22 Gianturco, Carr           13 King's Ridge          18:33.81
 23 Cammack, Matthew          14 Alpha Crush           18:49.52   14
 24 Schatz, Tyler             14 Etowah Youth Track    18:58.82
 25 Jones, Robert             14 Walton Youth Track    18:59.48   15
 26 Blaich, Daniel            13 Dekalb Trailblazers   19:04.96   16
 27 Sitz, Liam                13 Atlanta Track Club    19:06.97
 28 Zimmer, Colin             13 Lassiter Junior CC    19:10.50   17
 29 Arendt, Jason             13 Dekalb Trailblazers   19:12.68   18
 30 Weston, Hugh              13 Alpha Crush           19:21.62   19
 31 Vignone, Andrew           13 Walton Youth Track    19:23.73   20
 32 Londres, Gabriel          14 Alpha Crush           19:28.92   21
 33 Ceniza, Gabriel           13 Alpha Crush           19:36.19
 34 Stone, Oliver             13 Alpha Crush           19:37.17
 35 Martin, Cole              13 Arrowhead Racing      19:43.65
 36 Carman, Zachary Need Usa  14 Walton Youth Track    19:56.76   22
 37 Becker, Weston            13 Dekalb Trailblazers   20:04.66   23
 38 Harstog, Andrew           13 Jackrabbit            20:21.66
 39 Critser, Chase            14 Alpha Crush           20:29.78
 40 Vipperman, Kyle           13 Alpha Crush           20:40.38
 41 Rafanelli, Robert         13 Etowah Youth Track    20:41.32
 42 Balmes, Jacob             14 Etowah Youth Track    20:42.22
 43 Post, Joseph              14 PTC Flash             20:56.01   24
 44 Wilson, Daniel            13 Lassiter Junior CC    21:44.84   25
 45 Schwartz, Noah            14 Lassiter Junior CC    22:14.75   26
 46 Adams, Declan             13 Alpha Crush           22:36.87
 47 Wellons, Kody             13 PTC Flash             22:38.88   27
 48 Spreha, Sam               13 PTC Flash             23:05.66   28
 49 McNair, Bryan             13 Etowah Youth Track    23:11.11
 50 Tyler, Caleb              13 Alpha Crush           23:17.93
 51 Kirsch, Miles             13 Dekalb Trailblazers   23:18.86   29
 52 Brunner, Josh             13 Alpha Crush           23:33.10
 53 Rhue, Grayson             13 Alpha Crush           23:42.18
 54 Jocobi, Yale              14 King's Ridge          23:58.22
 55 Krizek, Dima              13 Lassiter Junior CC    25:19.52   30
 56 Harrell, Caleb            14 Jackrabbit            25:52.91
 57 Rutherford, Jackson       13 River Ridge           26:15.10
 58 Rea, Jack                 13 Alpha Crush           26:35.48

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
14 & Under Results 4000 Run
   1 Alpha Crush Running Club     27    1    3    5    8   10   14   19   21
      Total Time:  1:24:44.99
         Average:    16:57.00
   2 Lassiter Junior CC           63    2    7   12   17   25   26   30
      Total Time:  1:32:59.99
         Average:    18:36.00
   3 Walton Youth Track           72    4   11   15   20   22
      Total Time:  1:33:38.96
         Average:    18:43.80
   4 Dekalb Trailblazers          92    6   16   18   23   29
      Total Time:  1:39:10.20
         Average:    19:50.04
   5 Peachtree City Flash        101    9   13   24   27   28
      Total Time:  1:43:05.82
         Average:    20:37.17


Event 8  4k Run CC 15-16 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cole, Noah                16 Jackrabbit            19:28.58
  2 Haffey, Aidan             15 Walton Youth Track    20:14.07
  3 Zemel, Kyle               15 Alpha Crush           21:47.66
  4 Rosenbluth, Mike          15 Dekalb Trailblazers   22:04.45