Meet Results - Etowah XC Meet - September 30, 2017

Alpha Crush Results [Download] [View]
  • The "Improvement" column, on the report as "Improv", compares the athlete's performance to their best time, height or distance in the database.
  • A negative value is an improvement over their previous best.
  • A positive value is how far off the athlete was from their previous best.
  • A "---" means no personal best exists in the database for that athlete for that event.
Complete Results
Event 1  2000 Meter Run CC 8 & Under Division Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fowler, Myah               8 Jackrabbit             8:24.44    1
  2 McQuade, Andi              8 PTC Flash              8:30.77    2
  3 DiIanni, Jensen            8 Walton Youth Track     8:59.32    3
  4 Witten, Layyan             8 Jackrabbit             9:10.49    4
  5 Westrip, Elizabeth         8 Etowah Youth Track     9:17.50    5
  6 Franklin, Aubrey           8 PTC Flash              9:24.39    6
  7 Clay, Emma                 8 Creekview              9:28.89
  8 Will, Madilyn              8 PTC Flash              9:29.24    7
  9 Greblick, Megan            8 Walton Youth Track     9:33.92    8
 10 Brant, Hannah              8 Etowah Youth Track     9:36.89    9
 11 Bryant, Genevieve          8 PTC Flash              9:37.17   10
 12 Futral, Anela              8 Etowah Youth Track     9:44.35   11
 13 Harrelson, Addison         8 PTC Flash              9:48.99   12
 14 Holland, Emily             8 Etowah Youth Track     9:50.90   13
 15 Benavente, Elina-May       7 Bremen                10:00.72
 16 McFall, Caitlyn            8 PTC Flash             10:05.09   14
 17 Harvey, Lynden             8 Walton Youth Track    10:06.94   15
 18 Barnett, Sarah             7 DASH                  10:06.97
 19 Cuneo, Gabriella           8 PTC Flash             10:07.35   16
 20 Messick, Loraley           8 Dekalb Trailblazers   10:07.81
 21 Ash, Hollings              7 Alpha Crush           10:24.33   17
 22 Scheid, Sarah              8 Dekalb Trailblazers   10:33.45
 23 Reeves, Serenity           8 DASH                  10:38.44
 24 Heinrch, Claire            8 Lassiter              10:43.89
 25 Magro, Emma                8 PTC Flash             10:55.64   18
 26 Hoeller, Amelia            8 Walton Youth Track    10:59.03   19
 27 Hall, Reese                8 Etowah Youth Track    11:00.91   20
 28 Therriault, Danielle       7 PTC Flash             11:02.38
 29 Mayfield, Ellie            6 Lassiter              11:11.33
 30 Donner, Linden             7 Alpha Crush           11:12.77   21
 31 Powell, Hadley             7 Walton Youth Track    11:13.68   22
 32 Williams, Nalini           7 Jackrabbit            11:14.36   23
 33 Stewart, Rebecca           7 Etowah Youth Track    11:21.03   24
 34 Balmes, Rose               6 Etowah Youth Track    11:25.02   25
 35 Rajahn, Khari              8 Marietta Track Club   11:28.93
 36 Builder, Lindsay           7 Walton Youth Track    11:31.34   26
 37 Olvin, Sarah               7 Etowah Youth Track    11:34.38   27
 38 Reiss, Abagail             7 Jackrabbit            11:52.58   28
 39 Haskett, Campbell          7 River Ridge           11:56.50
 40 Knerr, Leah                7 Etowah Youth Track    12:05.76
 41 Wishert, MJ                8 Alpha Crush           12:22.52   29
 42 Villanueva, Cate           6 Alpha Crush           13:06.79   30
 43 Huffine, Lorelai           8 Alpha Crush           13:11.37   31
 44 Villanueva, Clare          8 Alpha Crush           13:25.32   32
 45 Oakes, Emma                5 Etowah Youth Track    14:04.79
 46 Lawley, Ava                6 Etowah Youth Track    14:04.79
 47 Cain, Wren                 7 Etowah Youth Track    15:21.40
 48 Ross, Autumn               7 Bremen                15:50.20
 49 Smith, Claire              6 Jackrabbit            15:56.95   33

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Peachtree City Flash         37    2    6    7   10   12   14   16   18
      Total Time:    46:50.56
         Average:     9:22.12
   2 Etowah Youth Track           58    5    9   11   13   20   24   25   27
      Total Time:    49:30.55
         Average:     9:54.11
   3 Walton Youth Track           67    3    8   15   19   22   26
      Total Time:    50:52.89
         Average:    10:10.58
   4 Jackrabbit Track & Field     89    1    4   23   28   33
      Total Time:    56:38.82
         Average:    11:19.77
   5 Alpha Crush Running Club    128   17   21   29   30   31   32
      Total Time:  1:00:17.78
         Average:    12:03.56


Event 2  2000 Meter Run CC 8 & Under Division Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Colpaert, Bo               8 Etowah Youth Track     8:07.98    1
  2 Thompson, Oliver           7 PTC Flash              8:18.51    2
  3 Grant, Jacob               8 Alpha Crush            8:29.20    3
  4 Turner, Colt               7 Creekview              8:33.73
  5 DeChamplain, Daniel        8 Unattached             8:47.34
  6 Welsh, Liam                7 Walton Youth Track     8:54.30
  7 Nia, Shervin               7 Walton Youth Track     9:03.89
  8 Mchoul, Robert             8 Dekalb Trailblazers    9:05.01    4
  9 Vondrak, Vladimir          8 Etowah Youth Track     9:06.44    5
 10 Manzi, Leo                 7 Dekalb Trailblazers    9:06.71    6
 11 McFall, Cayden             8 PTC Flash              9:13.28    7
 12 Garrett, Larkin            8 Marietta Track Club    9:20.69
 13 Witten, Mohamed            7 Jackrabbit             9:26.80    8
 14 Davidson, Landon           8 PTC Flash              9:35.47    9
 15 Allred, Luke               7 PTC Flash              9:35.53   10
 16 Beck, Trey                 8 Dekalb Trailblazers    9:43.30   11
 17 May, Kellen                7 River Ridge            9:44.29
 18 Morris, Nate               8 Dekalb Trailblazers    9:44.76   12
 19 Mobley, Jacob              6 Elite Striders         9:47.77
 20 Mayfield, Ben              8 Lassiter               9:50.23
 21 Saravanan, Raghul          7 Alpha Crush            9:52.60   13
 22 Ackert, Grady              7 Dekalb Trailblazers    9:53.29   14
 23 Harrelson, Jacob           6 PTC Flash              9:55.34   15
 24 Cockrell, Samuel           7 Lassiter               9:56.46
 25 Price, Levi                7 Jackrabbit            10:08.17   16
 26 Fortenberry, Lucas         8 Marietta Track Club   10:10.00
 27 Burke, Nigel               7 Marietta Track Club   10:14.32
 28 Spires, James              7 Dekalb Trailblazers   10:14.40   17
 29 Flynn, Jude                8 Dekalb Trailblazers   10:18.62   18
 30 Masisak, Andrew            7 Walton Youth Track    10:19.64
 31 DeChamplain, Joseph        6 Unattached            10:21.92
 32 Harmon, Holt               6 Elite Striders        10:48.05
 33 Puente, Aiden              7 Jackrabbit            10:50.53   19
 34 Mathew, Shane              7 Walton Youth Track    10:52.32
 35 Holland, Dominic           7 Jackrabbit            10:59.78   20
 36 Woodruff, Pierson          8 Alpha Crush           11:05.34   21
 37 Magro, Chase               7 PTC Flash             11:21.24   22
 38 Higgins, Landon            7 Etowah Youth Track    11:24.51   23
 39 Maxwell, Tristan           6 Etowah Youth Track    11:25.86   24
 40 Powell, Bryce              7 Etowah Youth Track    11:34.30   25
 41 Medd, Spencer              7 Etowah Youth Track    11:45.63   26
 42 Palmer, Ryan               7 Alpha Crush           11:50.17   27
 43 Williams, Andrew           8 Creekview             12:08.47
 44 Myers, Lucas-Lyndon        7 Bremen                12:22.75
 45 Flores, Isaiah             8 Bremen                12:41.97
 46 Ivanov, Jacob              5 Lassiter              12:46.70
 47 Futral, Channing           7 Etowah Youth Track    12:53.71   28
 48 Cross, Joe                 7 Alpha Crush           13:06.65   29
 49 Harrelson, Matthew         8 Etowah Youth Track    13:14.89   30
 50 Maxwell, Brandon           6 Jackrabbit            13:16.21   31
 51 Seiz, Hudson               5 Etowah Youth Track    13:21.70

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Peachtree City Flash         43    2    7    9   10   15   22
      Total Time:    46:38.13
         Average:     9:19.63
   2 Dekalb Trailblazers          47    4    6   11   12   14   17   18
      Total Time:    47:33.07
         Average:     9:30.62
   3 Etowah Youth Track           78    1    5   23   24   25   26   28   30
      Total Time:    51:39.09
         Average:    10:19.82
   4 Alpha Crush Running Club     93    3   13   21   27   29
      Total Time:    54:23.96
         Average:    10:52.80
   5 Jackrabbit Track & Field     94    8   16   19   20   31
      Total Time:    54:41.49
         Average:    10:56.30


Event 3  3k Run CC 9-10 Division Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Adair, Addison            10 Walton Youth Track    12:19.65    1
  2 Thomas, Arrianna          10 Jackrabbit            12:56.99    2
  3 Ray, London               10 Alpha Crush           13:00.49    3
  4 Higgins, Addison          10 Etowah Youth Track    13:01.01    4
  5 Curtis, Kamoree           10 Jackrabbit            13:04.16    5
  6 Ezell, Alena              10 Etowah Youth Track    13:24.07    6
  7 Norris, Ryan              10 Alpha Crush           13:32.32    7
  8 Erath, Audrey              9 Unattached            13:48.66
  9 Moses, Camille            10 Unattached            13:53.76
 10 Kallbreier, Taylor         9 Etowah Youth Track    13:56.67    8
 11 Burke, Gianna              9 Marietta Track Club   14:03.34
 12 Trask, Nanea              10 Lassiter              14:06.24    9
 13 Old, Mallory              10 Walton Youth Track    14:18.63   10
 14 Yarbrogh, Norar           10 Elite Striders        14:19.63
 15 Elwell, Francie           10 PTC Flash             14:28.45   11
 16 Allen, Sara                9 Etowah Youth Track    14:30.90   12
 17 Manzi, Caroline           10 Dekalb Trailblazers   14:36.64   13
 18 Ceniza, Camille           10 Alpha Crush           14:40.97   14
 19 Ackert, Ansley            10 Dekalb Trailblazers   14:54.13   15
 20 Reeves, Coasetta          10 DASH                  14:56.99   16
 21 Bryant, Lorelei           10 PTC Flash             14:59.31   17
 22 Matthews, Lillian          9 Walton Youth Track    15:00.57   18
 23 Boyle, Lisa               10 Dekalb Trailblazers   15:00.83   19
 24 Ray, Lucca                 9 Alpha Crush           15:14.73   20
 25 Sawyer, Olivia             9 Dekalb Trailblazers   15:16.79   21
 26 Al-Ghani, Myah             9 Jackrabbit            15:21.82   22
 27 Matthews, Ava              9 Walton Youth Track    15:23.16   23
 28 Daniels, Mallory           9 Etowah Youth Track    15:35.97   24
 29 Allred, Ainsley            9 PTC Flash             15:48.12   25
 30 Lawley, Abigail           10 Etowah Youth Track    15:52.61   26
 31 Rountree, Elizabeth        9 Dekalb Trailblazers   15:54.90   27
 32 Nieves, Lillian            9 DASH                  16:00.44   28
 33 Tillman, Abby              9 DASH                  16:03.18   29
 34 Dollar, Isla              10 Creekview             16:08.03
 35 Allen, Alex                9 Etowah Youth Track    16:27.79   30
 36 Hankla, Elizabeth          9 Dekalb Trailblazers   16:33.06   31
 37 Jackson, Ramsey            9 Dekalb Trailblazers   16:38.25   32
 38 Bush, Madison             10 Etowah Youth Track    16:39.64   33
 39 Blanchard, Madeleine       9 Etowah Youth Track    16:43.96
 40 Beck, Zoe                 10 Dekalb Trailblazers   17:03.51   34
 41 Oakes, Maddie              9 Etowah Youth Track    17:04.35
 42 Wisdom, Luci              10 Lassiter              17:21.45   35
 43 Turner, Jada               9 Jackrabbit            17:21.93   36
 44 Long, Arden                9 Walton Youth Track    17:37.15   37
 45 Siders, Alexis            10 Alpha Crush           17:38.21   38
 46 Jensen, Elizabeth          9 Elite Striders        17:39.32
 47 Dallas, Kate               9 Etowah Youth Track    17:41.12
 48 Deljou, Mila              10 Dekalb Trailblazers   17:44.14
 49 Haynes, Lily               9 Lassiter              17:57.96   39
 50 Beck, Addison              9 Walton Youth Track    18:00.86   40
 51 Tillman, Emma              9 DASH                  18:00.89   41
 52 Garcia Emily, Cecilia      9 Etowah Youth Track    18:07.31
 53 Craft, Kaily               9 Bremen                18:11.23
 54 Doyle, Jessica            10 PTC Flash             18:11.94   42
 55 Anderson, Vivian           9 PTC Flash             18:16.17   43
 56 Nathan, Kallie            10 Marietta Track Club   18:41.77
 57 Knerr, Sophia             10 Etowah Youth Track    18:43.79
 58 Post, Kate                10 PTC Flash             18:47.82   44
 59 Brown, Aria               10 Lassiter              18:54.33   45
 60 Kiefer, Naomi             10 Dekalb Trailblazers   18:59.23
 61 Jabr, Lana                10 Alpha Crush           19:09.84   46
 62 Yang, Trinh               10 Walton Youth Track    19:13.85   47
 63 Wiley, May                10 Alpha Crush           19:52.67   48
 64 Spires, Caroline           9 Dekalb Trailblazers   19:54.58
 65 Maturine, Madison         10 Lassiter              20:51.42   49
 66 Brownell, Claire           9 PTC Flash             21:02.49   50
 67 Barnett, Emilee            9 DASH                  21:06.88   51
 68 Underwood, Catherine       9 Jackrabbit            21:30.78   52
 69 Puente, Dulce             10 Jackrabbit            22:16.08   53
 70 Moore, Olivia             10 DASH                  22:18.67   54
 71 Powell, Olivia             9 Etowah Youth Track    22:36.14

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Etowah Youth Track           54    4    6    8   12   24   26   30   33
      Total Time:  1:10:28.62
         Average:    14:05.73
   2 Alpha Crush Running Club     82    3    7   14   20   38   46   48
      Total Time:  1:14:06.72
         Average:    14:49.35
   3 Walton Youth Track           89    1   10   18   23   37   40   47
      Total Time:  1:14:39.16
         Average:    14:55.84
   4 Dekalb Trailblazers          95   13   15   19   21   27   31   32   34
      Total Time:  1:15:43.29
         Average:    15:08.66
   5 Jackrabbit Track & Field    117    2    5   22   36   52   53
      Total Time:  1:20:15.68
         Average:    16:03.14
   6 Peachtree City Flash        138   11   17   25   42   43   44   50
      Total Time:  1:21:43.99
         Average:    16:20.80
   7 DASH                        165   16   28   29   41   51   54
      Total Time:  1:26:08.38
         Average:    17:13.68
   8 Lassiter Junior Cross Cou   177    9   35   39   45   49
      Total Time:  1:29:11.40
         Average:    17:50.28


Event 4  3k Run CC 9-10 Division Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Clark           10 PTC Flash             10:51.94    1
  2 Comsudes, Sam              9 Marietta Track Club   11:18.70
  3 DeChamplain, Stephen      10 Unattached            11:54.53
  4 Reed, James                9 Alpha Crush           11:57.29    2
  5 Marquet, Kale             10 Elite Striders        12:05.57    3
  6 Villanueva, Micah         10 Alpha Crush           12:09.80    4
  7 Reed, Timmy               10 Alpha Crush           12:15.60    5
  8 Smith, Syler               9 DASH                  12:28.48
  9 Puline, Lorenzo           10 Dekalb Trailblazers   12:29.69    6
 10 Ellingson, Thijs           9 Unattached            12:30.21
 11 Douglas, Jonah            10 Walton Youth Track    12:32.04    7
 12 Wicks, Mason               9 Walton Youth Track    12:33.79    8
 13 Krishnamurthy, Oliver     10 Walton Youth Track    12:39.13    9
 14 Coleman, Tyler            10 Walton Youth Track    12:44.71   10
 15 Brune, Mac                10 Lassiter              12:46.74
 16 Carey, Anderson           10 Walton Youth Track    12:51.12   11
 17 Becker, Pearce            10 Dekalb Trailblazers   12:53.41   12
 18 Donovan, Whit             10 Alpha Crush           13:14.14   13
 19 Ball, Donovan             10 Creekview             13:20.15
 20 Strahan, Carter           10 Elite Striders        13:24.59   14
 21 Donner, Grey               9 Alpha Crush           13:29.71   15
 22 Gerstle, Aaron            10 Dekalb Trailblazers   13:37.19   16
 23 Littlejohn, Evan          10 Dekalb Trailblazers   13:38.65   17
 24 Hand, Austin               9 Creekview             13:47.23
 25 Miller, Tanner             9 Jackrabbit            13:50.01   18
 26 Strong, Colton            10 Walton Youth Track    13:54.35   19
 27 Moses, Broeks              9 PTC Flash             13:54.99   20
 28 Fletcher, Ethan           10 Etowah Youth Track    14:03.47   21
 29 Jackson, Grant             9 Dekalb Trailblazers   14:06.35   22
 30 Smith, Chance             10 Jackrabbit            14:11.45   23
 31 Hatcher, Aiden            10 Alpha Crush           14:16.60   24
 32 Maxwell, Tristan           9 Jackrabbit            14:23.56   25
 33 Futral, Caisen            10 Etowah Youth Track    14:29.06   26
 34 Jackson, Aiden            10 PTC Flash             14:32.78   27
 35 Newman, Brandon            9 Bremen                14:39.19
 36 Fredeman, James           10 Lassiter              14:43.68
 37 Lecke, Magnus             10 Lassiter              14:46.64
 38 Hancotte, Spencer          9 Walton Youth Track    14:49.21   28
 39 Potter, Pierce             9 PTC Flash             14:50.20   29
 40 Beasley, Alex             10 Jackrabbit            14:52.88   30
 41 Carlin, Avery              9 Walton Youth Track    14:53.83   31
 42 Wildermuth, Deryk          9 Etowah Youth Track    15:04.87   32
 43 Jones, Hunter              9 PTC Flash             15:10.64   33
 44 Dunmire, Tommy             9 Alpha Crush           15:12.04   34
 45 Hunsberger, Ayden         10 River Ridge           15:29.77
 46 Hackney, Cash              9 Dekalb Trailblazers   15:33.74   35
 47 Turner, Troy               9 Creekview             15:40.48
 48 Longmire, Demetrius        9 Etowah Youth Track    15:48.95   36
 49 Adenuga, Caleb             9 Dekalb Trailblazers   15:57.30   37
 50 Benavente, Corbin-Lee     10 Bremen                16:10.92
 51 Muchnick, Matthew-Samuel  10 Bremen                16:15.35
 52 Cohen, Zachary             9 Lassiter              16:35.58
 53 DeLima, Joshua            10 Creekview             16:39.60
 54 Middlebrooks, Logan       10 Alpha Crush           16:46.60   38
 55 Zeigler-Amon, Josh        10 Dekalb Trailblazers   17:05.62   39
 56 Holt, Jackson             10 Dekalb Trailblazers   17:11.68
 57 Hopkins, Alex             10 Jackrabbit            17:16.86   40
 58 Campbell, Garrett         10 Etowah Youth Track    17:36.69   41
 59 Johnson, Logan             9 Etowah Youth Track    17:41.41   42
 60 Waldrop, Riley             9 Elite Striders        17:46.02   43
 61 Turner, Hudson            10 Etowah Youth Track    17:48.11   44
 62 Long, Jarell               9 Elite Striders        17:53.35   45
 63 Davis, Hunter             10 Alpha Crush           18:15.20
 64 Carey, Sean                9 Elite Striders        20:28.29   46

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     39    2    4    5   13   15   24   34   38
      Total Time:  1:03:06.54
         Average:    12:37.31
   2 Walton Youth Track           45    7    8    9   10   11   19   28   31
      Total Time:  1:03:20.79
         Average:    12:40.16
   3 Dekalb Trailblazers          73    6   12   16   17   22   35   37   39
      Total Time:  1:06:45.29
         Average:    13:21.06
   4 Peachtree City Flash        110    1   20   27   29   33
      Total Time:  1:09:20.55
         Average:    13:52.11
   5 Jackrabbit Track & Field    136   18   23   25   30   40
      Total Time:  1:14:34.76
         Average:    14:54.96
   6 Elite Striders              151    3   14   43   45   46
      Total Time:  1:21:37.82
         Average:    16:19.57
   7 Etowah Youth Track          156   21   26   32   36   41   42   44
      Total Time:  1:17:03.04
         Average:    15:24.61


Event 5  3k Run CC 11-12 Division Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tarpley, Taylor           12 PTC Flash             11:28.41    1
  2 Bray, Jordon              11 Unattached            11:40.34
  3 Shelton, Claire           12 Alpha Crush           11:40.44    2
  4 Warnick, Gabriella        12 Walton Youth Track    11:47.25    3
  5 Augmon, Sydney            12 Jackrabbit            11:59.55    4
  6 DeChamplain, Ruth         12 Unattached            12:01.43
  7 Malcom, Ella Grace        11 Alpha Crush           12:08.51    5
  8 Ash, Chatham              12 Alpha Crush           12:22.24    6
  9 Jones, Janai              11 Jackrabbit            12:22.65    7
 10 McArter, Isabella         11 Jackrabbit            12:29.72    8
 11 Reed, Lauren              12 Alpha Crush           12:36.79    9
 12 Dennis, Leelah            11 Alpha Crush           12:40.45   10
 13 Comsudes, Gabrielle       12 Marietta Track Club   12:44.85
 14 Daniel, Emily             11 PTC Flash             12:54.91   11
 15 Dembski, Emery            12 Walton Youth Track    12:57.29   12
 16 Wiley, Izzy               12 Alpha Crush           13:16.09   13
 17 Rager, Katelyn            12 Alpha Crush           13:24.01   14
 18 Moore, Brighton           12 Lassiter              13:37.41   15
 19 McVicker, Brooklyn        12 Marietta Track Club   13:44.88
 20 Ashe, Madison             11 Alpha Crush           13:49.77   16
 21 Blaich, Anna              11 Dekalb Trailblazers   14:06.60
 22 DeLima, Trinity           12 Creekview             14:10.74
 23 Almengor, Ava             11 Alpha Crush           14:19.57
 24 Harvey, Sophie-Katherine  12 Walton Youth Track    14:21.04   17
 25 O'Brien, Erin             11 DASH                  14:23.17
 26 Smith, Paulina               Jackrabbit            14:58.05   18
 27 Preble, Kaylie            12 PTC Flash             15:04.30   19
 28 Cuneo, Mariyah            12 PTC Flash             15:06.89   20
 29 Keeter, Arden             12 Walton Youth Track    15:14.95   21
 30 Klim, Hailey Need Usatf   12 Walton Youth Track    15:18.01   22
 31 Gardenhire, Ella          11 Marietta Track Club   15:27.40
 32 Pioggia, Aubrey           12 Creekview             15:31.02
 33 Phalen, Reba              11 Walton Youth Track    15:33.01   23
 34 Gatlin, Janaya            11 Lassiter              15:33.31   24
 35 Sierra, Gabriella         11 Etowah Youth Track    15:59.28   25
 36 Brodmyer, Paige           11 Lassiter              16:10.32   26
 37 Reed, Alyssa              11 PTC Flash             16:10.71   27
 38 Grosklags, Sara           12 DASH                  16:11.83
 39 Hudson, Kathleen          11 Dekalb Trailblazers   16:28.03
 40 King, Charlotte           11 PTC Flash             16:34.76   28
 41 Mayfield, Hannah          11 Lassiter              16:47.89   29
 42 Cantrell, Allison         12 Creekview             16:51.58
 43 Cain, Mackenzie           11 Etowah Youth Track    16:54.07   30
 44 Stanley, Kayden           12 Alpha Crush           16:57.29
 45 Lance, Sarah              11 Etowah Youth Track    17:04.42   31
 46 Cockrell, Emma            11 Lassiter              17:07.04   32
 47 Therriault, Madeline      11 PTC Flash             17:10.76   33
 48 Walden, Olivia            11 PTC Flash             17:16.84   34
 49 Taylor, Kamryn            11 Alpha Crush           17:43.54
 50 Marcus, Eliana            11 Dekalb Trailblazers   17:45.86
 51 Gururaj, Sudha            11 Walton Youth Track    17:54.65   35
 52 Liska, Maria              11 Lassiter              17:57.98   36
 53 Aycock, Katie             12 Etowah Youth Track    17:59.09   37
 54 Ayoub, Anna               11 Dekalb Trailblazers   18:49.67
 55 West, Ashley              11 Etowah Youth Track    19:33.82   38
 56 Seale, Chloe              11 Jackrabbit            20:18.11   39
 57 Metlick, Emma Blair       11 Etowah Youth Track    20:43.15   40
 58 Restrepo, Carina          11 Etowah Youth Track    21:02.20   41
 59 Myers, Kate               11 Bremen                21:05.61
 60 Grant, Anna               11 Alpha Crush           21:36.75
 61 Doyle, Mary               12 PTC Flash             22:56.68
 62 McCaskill, Naeemah        12 Jackrabbit            23:14.28   42
 63 Norton, Eliana            12 Etowah Youth Track    23:17.39   43

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     32    2    5    6    9   10   13   14   16
      Total Time:  1:01:28.43
         Average:    12:17.69
   2 Walton Youth Track           75    3   12   17   21   22   23   35
      Total Time:  1:09:38.54
         Average:    13:55.71
   3 Jackrabbit Track & Field     76    4    7    8   18   39   42
      Total Time:  1:12:08.08
         Average:    14:25.62
   4 Peachtree City Flash         78    1   11   19   20   27   28   33   34
      Total Time:  1:10:45.22
         Average:    14:09.05
   5 Lassiter Junior Cross Cou   126   15   24   26   29   32   36
      Total Time:  1:19:15.97
         Average:    15:51.20
   6 Etowah Youth Track          161   25   30   31   37   38   40   41   43
      Total Time:  1:27:30.68
         Average:    17:30.14


Event 6  3k Run CC 11-12 Division Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Helms, Grant              12 Walton Youth Track    10:58.01    1
  2 Mitchell, John            11 Walton Youth Track    10:59.57    2
  3 Squires, Corbin           11 Jackrabbit            11:07.67    3
  4 Sewczwicz, Ryan           11 River Ridge           11:12.44    4
  5 Newman, William           12 Marietta Track Club   11:21.92
  6 Bilderback, Clark         12 Alpha Crush           11:25.87    5
  7 McCabe, Andrew            11 Alpha Crush           11:31.81    6
  8 Sertl, Graham             12 Walton Youth Track    11:35.53    7
  9 Hankins, Jackson          12 Jackrabbit            11:36.49    8
 10 Roach, Bankson            11 PTC Flash             11:42.32    9
 11 Oakes, DJ                 11 Etowah Youth Track    11:47.88   10
 12 Brown, Kenyele            12 Walton Youth Track    11:52.06   11
 13 Mata, Daniel              12 Unattached            11:55.24
 14 Sellers, Mitchell         11 PTC Flash             11:58.09   12
 15 Ellingson, Ry             12 Etowah Youth Track    12:03.71   13
 16 Broomfield, Nathan        12 Alpha Crush           12:16.87   14
 17 Elder, Will               12 Dekalb Trailblazers   12:18.80   15
 18 Greblick, Robert          11 Walton Youth Track    12:22.69   16
 19 Pokorny, John             12 Lassiter              12:24.96   17
 20 Liska, Patrik             11 Lassiter              12:26.57   18
 21 Middlebrooks, Austin      12 Alpha Crush           12:27.12   19
 22 Gillam, Pearson           12 Alpha Crush           12:34.04   20
 23 Johnston, Ryan            12 Jackrabbit            12:39.68   21
 24 Yanis, Caeden             11 Alpha Crush           12:41.82   22
 25 Presley, Don              12 DASH                  12:42.77
 26 Clay, Ethan               11 Creekview             12:43.09
 27 Chikhliker, Nikhil        11 PTC Flash             12:47.82   23
 28 Dezwart, Austin           11 DASH                  12:52.18
 29 Ghent, Andrew             11 Alpha Crush           12:52.88   24
 30 Singleton, Adam           12 Alpha Crush           12:54.23   25
 31 Bailey, Sawyer            11 Etowah Youth Track    12:55.70   26
 32 Aristizabal, Dylan        12 Jackrabbit            13:07.88   27
 33 Brumbaugh, Gavin          11 Marietta Track Club   13:09.78
 34 Dahlhauser, Grant         11 River Ridge           13:16.93   28
 35 Smith, Vernon             12 PTC Flash             13:20.53   29
 36 Gerstle, Martin           12 Dekalb Trailblazers   13:24.59   30
 37 Ade, Walker               12 Etowah Youth Track    13:29.56   31
 38 Balaji, Amit              12 Lassiter              13:45.06   32
 39 Cobb, John                11 Elite Striders        13:45.78
 40 Williams, Mason           12 Dekalb Trailblazers   13:46.59   33
 41 Ezell, Trent              11 Etowah Youth Track    13:50.01   34
 42 Rapp, Jaden               12 Creekview             13:57.54
 43 Scepaniak, Wyatt          12 River Ridge           14:00.21   35
 44 Will, Brandon             11 PTC Flash             14:02.76   36
 45 McFall, Cannon            11 PTC Flash             14:06.60   37
 46 Ruppert, Ethan            11 PTC Flash             14:06.93   38
 47 Benders, Jaden            12 Lassiter              14:10.82   39
 48 Buehner, Joseph           11 Marietta Track Club   14:11.26
 49 Barnett, Jackson          11 DASH                  14:11.42
 50 Krauss, Daniel            12 DASH                  14:19.21
 51 Ruppert, Liam             11 PTC Flash             14:19.86   40
 52 Old, John Need Usatf      12 Walton Youth Track    14:19.91   41
 53 DeCarlo, Michael          12 Alpha Crush           14:27.78
 54 Rivera-Santiago, Leandro  12 Walton Youth Track    14:31.84   42
 55 Balmes, Eli               12 Etowah Youth Track    14:31.89   43
 56 Engberg, Soren            11 Walton Youth Track    14:32.26   44
 57 Messick, Porter           11 Dekalb Trailblazers   14:44.29   45
 58 Anderson, David           12 Dekalb Trailblazers   14:51.76   46
 59 Harrington, Chase         11 River Ridge           14:52.85   47
 60 Lackey, Tyler             11 Walton Youth Track    14:55.54
 61 Gouldthread, Ethan        11 River Ridge           15:18.64   48
 62 Reid, Wade                11 Jackrabbit            15:23.39   49
 63 Kudlac, Craig             11 Lassiter              15:42.36   50
 64 Lewis, Noah               11 PTC Flash             15:51.30
 65 Wolf, Wyatt               11 PTC Flash             15:51.41
 66 Hunsberger, Landry        12 River Ridge           15:54.26   51
 67 Liles, Tyler              12 Etowah Youth Track    15:55.04   52
 68 Gonzalez, Will            12 Alpha Crush           15:55.75
 69 Burke, Hames              12 Lassiter              16:04.85   53
 70 Bivens, Davison           11 Walton Youth Track    16:20.05
 71 Cross, Thomas             12 Alpha Crush           16:50.58
 72 Pritchett, Brandon        12 Creekview             16:57.29
 73 Johnson, Maxwell          11 Walton Youth Track    17:15.17
 74 Brownell, Carson          11 PTC Flash             17:18.55
 75 Cahill, Zachary           12 Alpha Crush           17:46.46
 76 Butler, Charles           11 Dekalb Trailblazers   17:48.54   54
 77 Wilson, Brandon           12 Lassiter              18:19.72   55
 78 Marous, Theodore          11 Walton Youth Track    18:35.12
 79 Myers, Will               11 Bremen                19:00.30
 80 Brock, Carter             11 Lassiter              19:50.00   56
 81 Grays, Zachary            11 Lassiter              20:01.75
 82 Lippe, Sean               12 Dekalb Trailblazers   20:13.53   57

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton Youth Track           37    1    2    7   11   16   41   42   44
      Total Time:    57:47.86
         Average:    11:33.58
   2 Alpha Crush Running Club     64    5    6   14   19   20   22   24   25
      Total Time:  1:00:15.71
         Average:    12:03.15
   3 Jackrabbit Track & Field    108    3    8   21   27   49
      Total Time:  1:03:55.11
         Average:    12:47.03
   4 Peachtree City Flash        109    9   12   23   29   36   37   38   40
      Total Time:  1:03:51.52
         Average:    12:46.31
   5 Etowah Youth Track          114   10   13   26   31   34   43   52
      Total Time:  1:04:06.86
         Average:    12:49.38
   6 Lassiter Junior Cross Cou   156   17   18   32   39   50   53   55   56
      Total Time:  1:08:29.77
         Average:    13:41.96
   7 River Ridge Youth Track     162    4   28   35   47   48   51
      Total Time:  1:08:41.07
         Average:    13:44.22
   8 Dekalb Trailblazers         169   15   30   33   45   46   54   57
      Total Time:  1:09:06.03
         Average:    13:49.21


Event 7  4k Run CC 11**-18 Division Girls
** Etowah had some 11-12 athletes run in the 13-14 age division
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Calbert, Makenna          14 Etowah Youth Track    15:37.80    1
  2 Crismon, Cayden           13 River Ridge           15:57.04
  3 Mchoul, Abigail           13 Dekalb Trailblazers   16:08.33    2
  4 Lance, Meg                14 Etowah Youth Track    16:16.47    3
  5 Davis, Haley              13 Dekalb Trailblazers   16:20.55    4
  6 Pavese, Lexi              13 Etowah Youth Track    16:35.10    5
  7 Blurton, Katherine        13 Jackrabbit            16:56.75
  8 Reed, Hannah              13 Alpha Crush           17:07.08    6
  9 Chalker, Caitlin          13 Dekalb Trailblazers   17:13.44    7
 10 Hirschi, Faith            13 Alpha Crush           17:21.80    8
 11 Murray, Alex              13 Walton Youth Track    17:33.72
 12 Moore, Haley              14 PTC Flash             17:50.27
 13 Mitravich, Ava            13 Walton Youth Track    18:00.08
 14 Olvin, Caroline           13 Etowah Youth Track    18:06.52    9
 15 Broomfield, Georgia       14 Alpha Crush           18:15.28   10
 16 Calbert, Natalie          14 Etowah Youth Track    18:18.27   11
 17 Singh, Neelam             13 Alpha Crush           18:25.07   12
 18 Cushenberry, Taylor       13 Lassiter              18:31.60   13
 19 O'Brien, Cristiana        14 Alpha Crush           18:58.03   14
 20 Daniel, Abby              13 PTC Flash             19:11.18
 21 Haakmeester, Skyler       13 Lassiter              19:18.27   15
 22 Johnson, Kiara            14 River Ridge           19:24.13
 23 Berman, Brooke            13 Lassiter              19:38.14   16
 24 Felton, Macy              13 DASH                  19:39.20
 25 Rhyne, Lexie              14 Jackrabbit            19:44.98
 26 Suders, Gabriella         13 Etowah Youth Track    20:01.27   17
 27 Messick, Sarah Pruitt     14 Dekalb Trailblazers   20:16.59   18
 28 Murray, Ashlei            13 Walton Youth Track    20:26.61
 29 Malone, Katie             13 Alpha Crush           20:29.59   19
 30 Elder, Sarah              14 Dekalb Trailblazers   20:34.97   20
 31 Freeman, Isabella         14 River Ridge           20:59.24
 32 Sanders-Merritt, Lorelei  14 River Ridge           21:03.02
 33 Gantt, Katie              13 Etowah Youth Track    21:05.86   21
 34 Prol, Madeline            14 Alpha Crush           21:10.44   22
 35 Henders, Olivia           14 PTC Flash             21:15.49
 36 Patankar, Brooke          14 Creekview             21:40.92
 37 Rushing, Manisha          13 Etowah Youth Track    22:06.00   23
 38 Craig, Sydney             13 Etowah Youth Track    22:16.26
 39 Kudlac, Kate              13 Lassiter              22:44.20   24
 40 Nickels, Reese            11 Etowah Youth Track    23:44.21
 41 Brown, Amaya              13 Lassiter              23:52.99   25
 42 Tyler, Ava                13 Alpha Crush           23:58.23   26
 43 Farmer, Alexis            13 Creekview             24:51.19
 44 Doyle, Kaitlyn            14 PTC Flash             26:35.15

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Etowah Youth Track           29    1    3    5    9   11   17   21   23
      Total Time:  1:24:54.16
         Average:    16:58.84
   2 Alpha Crush Running Club     50    6    8   10   12   14   19   22   26
      Total Time:  1:30:07.26
         Average:    18:01.46
   3 Dekalb Trailblazers          51    2    4    7   18   20
      Total Time:  1:30:33.88
         Average:    18:06.78
   4 Lassiter Junior Cross Cou    93   13   15   16   24   25
      Total Time:  1:44:05.20
         Average:    20:49.04


Event 7  4k Run CC 15-18 Division Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Young, Alexandra          15 Creekview             18:08.54


Event 8  4k Run CC 11**-18 Division Boys
** Etowah had some 11-12 athletes run in the 13-14 age division
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mwangi, Vince             13 Etowah Youth Track    14:19.47    1
  2 Fortenberry, Jared        13 Marietta Track Club   14:30.21
  3 McConnell, Evan           13 PTC Flash             14:52.37    2
  4 Rodriguez, Ryan           14 Lassiter              14:53.69    3
  5 Watson, Kyle              14 Creekview             15:00.73
  6 Wilson, Amani             13 Unattached            15:13.12
  7 Squires, Hayden           13 Jackrabbit            15:17.32
  8 Ball, Riley               13 Creekview             15:22.83
  9 Farrar, Eli               14 Etowah Youth Track    15:35.32    4
 10 Kiefer, Isaac             14 Dekalb Trailblazers   15:39.70    5
 11 Torkelson, Connor         13 Alpha Crush           15:48.00    6
 12 Wiklund, Alex             14 Alpha Crush           15:50.69    7
 13 Tate, Matthew             14 Walton Youth Track    15:54.30    8
 14 Cockrell, Brennen         13 Lassiter              16:05.96    9
 15 Lengefeld, Garrett        14 Alpha Crush           16:11.29   10
 16 Daniels, Tyler            12 Etowah Youth Track    16:17.83   11
 17 Berwald, Ryan             13 Etowah Youth Track    16:23.51   12
 18 Eye, Seth                 12 Etowah Youth Track    16:27.28   13
 19 Ceniza, Gabriel           13 Alpha Crush           16:37.76   14
 20 Lipton, Andrew            13 PTC Flash             16:59.14   15
 21 Blaich, Daniel            13 Dekalb Trailblazers   17:01.20   16
 22 Carman, Ross              14 Walton Youth Track    17:17.19   17
 23 Schatz, Tyler             14 Etowah Youth Track    17:19.25   18
 24 Fenton, Ethan             14 River Ridge           17:20.33
 25 Weston, Hugh              13 Alpha Crush           17:25.72   19
 26 Roberts, Wesley           13 PTC Flash             17:26.83   20
 27 Prol, Michael             14 Alpha Crush           17:28.06   21
 28 Zimmer, Colin             13 Lassiter              17:45.34   22
 29 Reynolds, Charlie         14 Alpha Crush           18:08.55   23
 30 Becker, Weston            13 Dekalb Trailblazers   18:14.84   24
 31 Jones, Robert             14 Walton Youth Track    18:19.12   25
 32 Minter, David             12 Etowah Youth Track    18:21.15   26
 33 Post, Joseph              14 PTC Flash             18:25.77   27
 34 Adams, Declan             13 Alpha Crush           18:46.59   28
 35 Rafanelli, Robert         13 Etowah Youth Track    18:50.80   29
 36 Balmes, Jacob             14 Etowah Youth Track    18:56.74
 37 Maglio, Vincent           12 Etowah Youth Track    18:57.50
 38 Burt, Ellis               13 Lassiter              19:00.37   30
 39 Wilson, Daniel            13 Lassiter              19:00.72   31
 40 Arendt, Jason             13 Dekalb Trailblazers   19:03.84   32
 41 Brunner, Josh             13 Alpha Crush           19:11.60
 42 Vignone, Andrew           13 Walton Youth Track    19:12.24   33
 43 Carman, Zachary Need Usa  14 Walton Youth Track    19:12.78   34
 44 Vipperman, Kyle           13 Alpha Crush           19:33.19
 45 Ostertag, Julian          13 Alpha Crush           19:45.02
 46 Hollingsworth, Drayven    13 Etowah Youth Track    20:01.55
 47 Wellons, Kody             13 PTC Flash             20:11.78   35
 48 Stone, Oliver             13 Alpha Crush           20:17.66
 49 McNair, Bryan             13 Etowah Youth Track    20:24.98
 50 Pearson, Connor           11 Etowah Youth Track    20:35.30
 51 Kirsch, Miles             13 Dekalb Trailblazers   20:51.17   36
 52 Spreha, Sam               13 PTC Flash             21:10.14   37
 53 Tyler, Caleb              13 Alpha Crush           21:15.80
 54 Holmfelt, Zachary         12 Etowah Youth Track    21:25.00
 55 Rhue, Grayson             13 Alpha Crush           21:29.49
 56 Harrell, Caleb            14 Jackrabbit            22:02.60
 57 Rutherford, Jackson       13 River Ridge           23:07.41
 58 Rea, Jack                 13 Alpha Crush           23:22.95

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
11-14 Results 4000 Run
   1 Etowah Youth Track           41    1    4   11   12   13   18   26   29
      Total Time:  1:19:03.41
         Average:    15:48.69
   2 Alpha Crush Running Club     56    6    7   10   14   19   21   23   28
      Total Time:  1:21:53.46
         Average:    16:22.70
   3 Lassiter Junior Cross Cou    95    3    9   22   30   31
      Total Time:  1:26:46.08
         Average:    17:21.22
   4 Peachtree City Flash         99    2   15   20   27   35   37
      Total Time:  1:27:55.89
         Average:    17:35.18
   5 Dekalb Trailblazers         113    5   16   24   32   36
      Total Time:  1:30:50.75
         Average:    18:10.15
   6 Walton Youth Track          117    8   17   25   33   34
      Total Time:  1:29:55.63
         Average:    17:59.13


Event 8  4k Run CC 15-18 Division Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
15-16 Results 4000 Run
  1 DeChamplain, David        15 Unattached            13:39.24
  2 Mata, Alejandro           16 Unattached            16:52.05
  3 Clements, Tyrus           16 Etowah Youth Track    17:00.61
  4 Rosenbluth, Mike          15 Dekalb Trailblazers   18:34.35
  5 Haffey, Aidan             15 Walton Youth Track    19:09.34
  6 Zemel, Kyle               15 Alpha Crush           20:02.69
  7 Kelly, Ryan               16 Etowah Youth Track    21:04.61
17-18 Results 4000 Run
  1 Cole, Noah                   Jackrabbit            17:01.05 **No Birthdate**