Meet Results - Carrollton XC Meet - Saturday, October 20, 2018

Alpha Crush Results [Download] [View]
  • The "Improvement" column, on the report as "Improv", compares the athlete's performance to their best time, height or distance in the database.
  • A negative value is an improvement over their previous best.
  • A positive value is how far off the athlete was from their previous best.
  • A "---" means no personal best exists in the database for that athlete for that event.
Complete Results
Event 1  2000 Meter Run CC 8 & Under Division Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alberici, Ella             8 Alpha Crush            9:23.01
  2 Diianni, Juliana           7 Walton                 9:26.58
  3 Horn, Genevieve            8 Etowah                 9:33.21    1
  4 Bilbo, Callie              7 Etowah                 9:42.26    2
  5 Petitjean, Amanda          8 Jackrabbit             9:46.63    3
  6 Boudreaux, Alyssa          7 Etowah                 9:48.38    4
  7 Barnett, Sarah             8 DASH                   9:57.58
  8 Roper, Genevieve           8 Marietta               9:58.32
  9 Powell, Hadley             8 Walton                 9:59.41
 10 Vagedes, Reese             7 Lassiter              10:01.36
 11 Striggles, Ramsay          8 Alpha Crush           10:09.09
 12 Builder, Lindsay           8 Walton                10:10.32
 13 Warren, Eloise             8 Walton                10:15.84
 14 Baehre, Talia              7 Unattached            10:19.02
 15 Mayfield, Ellie            7 Lassiter              10:19.55
 16 Slappey, Lucy              8 Carrollton            10:49.07
 17 Rice, Emma                 8 Alpha Crush           10:51.86
 18 Ramirez-Linares, Destiny   8 Marietta              10:54.85
 19 Petitjean, Amelie          6 Jackrabbit            10:55.16    5
 20 Lawley, Ava                7 Etowah                10:59.13    6
 21 Stewart, Rebecca           8 Etowah                11:11.22    7
 22 Williams, Nalini           8 Jackrabbit            11:14.10    8
 23 Witten, Daniyah            5 Jackrabbit            11:14.40    9
 24 Baskin, Gemma              7 Bremen                11:19.88
 25 Lappin, Ansley             7 Creekview             11:31.36
 26 Anderson, Adalyn           7 Jefferson             11:36.56
 27 Mayka, Emery               7 Etowah                11:37.89   10
 28 Hankins, Campbell          7 Jackrabbit            11:51.55   11
 29 Reiner, Clara              8 Sequoyah              11:55.05
 30 McAllister, Alice          8 Lassiter              11:57.27
 31 Cates, Azure               7 Bremen                12:14.47
 32 Tirino, Gianna             8 Alpha Crush           12:15.49
 33 Reiss, Abigail             8 Jackrabbit            12:23.14   12
 34 Smith, Claire              7 Jackrabbit            12:33.40   13
 35 McAllister, Heidi          6 Lassiter              12:37.16
 36 Hitzeman, Emma             7 Etowah                12:59.22   14
 37 Blanchard, Katherine       7 Etowah                13:01.45   15
 38 Cain, Wren                 8 Etowah                13:30.55
 39 Hughes, Raelynn            6 River Ridge           14:17.63
 40 Oakes, Emma                6 Etowah                14:39.20

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Etowah                       20    1    2    4    6    7   10   14   15
      Total Time:    51:14.20
         Average:    10:14.84
   2 Jackrabbit  rack & Field     36    3    5    8    9   11   12   13
      Total Time:    55:01.84
         Average:    11:00.37


Event 2  2000 Meter Run CC 8 & Under Division Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Malueg, William            8 Jefferson              7:48.18
  2 Turner, Colt               8 Creekview              8:02.44
  3 Lanier, Julian             8 Smyrna Elite           8:08.29
  4 Welsh, Liam                8 Walton                 8:15.61    1
  5 Starr, Mason               8 Cherokee               8:19.99
  6 Kuleszynski, Colton        8 Etowah                 8:29.98
  7 Ledbetter, Graham          7 Elite Striders         8:31.52
  8 Witten, Mohamed            8 Jackrabbit             8:34.31
  9 Maxwell, Tristan           7 Etowah                 8:36.03
 10 Cockrell, Samuel           8 Lassiter               8:43.02    2
 11 Sewczwicz, Kyle            7 River Ridge            8:49.43    3
 12 Thomas, Liam               8 Creekview              9:08.00
 13 Baker, Roger               7 Smyrna Elite           9:11.69
 14 Mobley, Jacob              7 Elite Striders         9:21.95
 15 May, Kellen                8 River Ridge            9:30.53    4
 16 Judge, Dylan               8 Lassiter               9:35.25    5
 17 Vicars, Scott              8 River Ridge            9:36.26    6
 18 Talmadge, Tristan          7 River Ridge            9:39.45    7
 19 Carreon, Sebastian         7 Creekview              9:45.33
 20 Heinrich, Grant            7 Lassiter               9:55.69    8
 21 Black, Oscar               8 Jefferson             10:21.84
 22 Hunt, Evan                 8 Bremen                10:26.00
 23 Hall, Seth                 8 Cherokee              10:26.59
 24 Price, Levi                8 Jackrabbit            10:28.22
 25 Lotz, Dean                 8 Walton                10:35.71    9
 26 Freed, Collin              8 Lassiter              10:42.89   10
 27 Mathew, Shane              8 Walton                10:50.00   11
 28 Silva, Noah                8 DASH                  10:54.75
 29 Mosley, Justin             8 Alpha Crush           10:56.84
 30 Welsh, Callan              6 Walton                10:57.71   12
 31 Masisak, Andrew            8 Walton                11:06.31   13
 32 Conkwright, Rhys           8 River Ridge           11:11.21   14
 33 Burgess, Bennett           8 Alpha Crush           11:27.61
 34 French, Zackary            6 Creekview             11:29.12
 35 Hester, Johnathan          8 Carrollton            11:33.65
 36 Cords, Collin              8 Cherokee              11:33.79
 37 Ivanov, Jacob              6 Lassiter              11:48.71   15
 38 Colpaert, Tim              5 Etowah                12:21.56
 39 Wiersma, Andrew            7 Lassiter              12:35.99   16
 40 Esslinger, Gray            7 Carrollton            12:50.87
 41 Mills, Sean                8 Elite Striders        12:56.95
 42 Tracy, Eamon               6 Alpha Crush           13:20.47

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 River Ridge                  34    3    4    6    7   14
      Total Time:    48:46.88
         Average:     9:45.38
   2 Lassiter    ior Cross Cou    40    2    5    8   10   15   16
      Total Time:    50:45.56
         Average:    10:09.12
   3 Walton                       46    1    9   11   12   13
      Total Time:    51:45.34
         Average:    10:21.07


Event 3  3k Run CC 9-10 Division Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Delgado, Nicole           10 Walton                13:18.34    1
  2 Reiner, Abigail           10 Sequoyah              13:29.87
  3 DiIanni, Jensen            9 Walton                13:41.15    2
  4 Ripperdan, Nicole         10 Drive Phase           13:48.21
  5 Burke, Gianna             10 Marietta              14:12.60
  6 Lee, Gabrielle             9 Jefferson             14:13.50
  7 Curfman, Brianna          10 Marietta              14:18.93
  8 Dennis, Simone            10 Alpha Crush           14:20.14    3
  9 Whitney, Addison          10 Lassiter              14:20.57    4
 10 Fowler, Myah               9 Jackrabbit            14:25.18    5
 11 Asbury, E'Maya            10 Unattached            14:35.05
 12 Vagedes, Joanna            9 Lassiter              14:37.01    6
 13 Kallbreier, Taylor        10 Etowah                14:38.55    7
 14 Donaldson, Hannah         10 Jefferson             14:41.00
 15 Brandt, Hannah             9 Etowah                14:42.53    8
 16 Young, Caroline           10 Lassiter              14:45.61    9
 17 Daumeyer, Peachy           9 Alpha Crush           14:47.90   10
 18 Wilson, Anna              10 River Ridge           14:48.78
 19 Greblick, Megan            9 Walton                14:53.56   11
 20 Betton, Julia              9 Walton                14:58.75   12
 21 Silverio, Mia             10 Alpha Crush           15:09.50   13
 22 Herring, Kaitlyn          10 Jefferson             15:15.04
 23 Harvey, Lynden             9 Walton                15:18.86   14
 24 Nieves, Lillian           10 Lassiter              15:32.94   15
 25 Miller, Caroline          10 Lassiter              15:36.80   16
 26 Manders, Eliza             9 Jefferson             15:37.73
 27 Wiersma, Chloe             9 Lassiter              15:37.92   17
 28 Witten, Layyan             9 Jackrabbit            15:40.64   18
 29 Hubbard, Kaylin            9 Bremen                15:45.59
 30 Marshall, Addie           10 Bremen                16:04.14
 31 Futral, Anela              9 Etowah                16:08.36   19
 32 McAllister, Brenda        10 Lassiter              16:12.60   20
 33 Allen, Sara               10 Etowah                16:14.20   21
 34 Reardon, Adilee            9 Cherokee              16:14.96
 35 Gold, Scarlett             9 Walton                16:16.54   22
 36 Allen, Alex               10 Etowah                16:20.96   23
 37 Ripperdan, Amelia          9 Drive Phase           16:22.05
 38 Reimers, Riley Kate        9 Smyrna Elite          16:25.74
 39 Ozkan, Jaelyn              9 Jackrabbit            16:28.77   24
 40 Conkwright, Josie          9 River Ridge           16:38.65
 41 Daniels, Mallory          10 Etowah                16:43.84   25
 42 Hoeller, Amelia            9 Walton                16:45.60   26
 43 Baker, Arlette            10 River Ridge           16:50.01
 44 Downs, Kylie               9 Walton                16:51.13   27
 45 Tracy, Izzy                9 Alpha Crush           16:51.51   28
 46 Reeves, Serenity           9 DASH                  16:56.78
 47 Warren, Addison           10 Elite Striders        17:02.73
 48 Waite, London              9 Alpha Crush           17:10.60   29
 49 Kane, Ava                  9 Alpha Crush           17:18.17   30
 50 Heinrich, Claire           9 Lassiter              17:26.08   31
 51 Oakes, Maddie             10 Etowah                17:41.21   32
 52 Mayka, Chloe               9 Etowah                17:53.08   33
 53 Stanger, Josie            10 Carrollton            18:01.14
 54 Gutta, Seetha              9 Lassiter              18:02.28
 55 Heinrich, Anna            10 Lassiter              18:16.62
 56 Giannini, Natalie         10 Creekview             18:32.57
 57 Mickens, Jada                Jackrabbit            18:37.52   34
 58 Sceals, Lily Grace         9 Carrollton            18:42.19
 59 Smith, Hannah             10 Jackrabbit            18:44.40   35
 60 Luffel, Annabelle         10 Alpha Crush           18:48.41   36
 61 Owens, Isabella           10 Alpha Crush           19:13.75   37

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton                       40    1    2   11   12   14   22   26   27
      Total Time:  1:12:10.66
         Average:    14:26.14
   2 Lassiter    ior Cross Cou    50    4    6    9   15   16   17   20   31
      Total Time:  1:14:52.93
         Average:    14:58.59
   3 Etowah                       78    7    8   19   21   23   25   32   33
      Total Time:  1:18:04.60
         Average:    15:36.92
   4 Alpha Crush Running Club     83    3   10   13   28   29   30   36   37
      Total Time:  1:18:19.65
         Average:    15:39.93
   5 Jackrabbit  rack & Field    116    5   18   24   34   35
      Total Time:  1:23:56.51
         Average:    16:47.31


Event 4  3k Run CC 9-10 Division Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Comsudes, Sam             10 Walton                12:04.26    1
  2 Wicks, Mason              10 Walton                12:07.38    2
  3 McNeely, John             10 Walton                12:19.28    3
  4 Jennings, Camp             9 Carrollton            12:27.74    4
  5 Maude, Brendan            10 River Ridge           12:31.55
  6 Brackin, Dashel            9 Carrollton            12:32.88    5
  7 Hoffman, Desmond           9 Lassiter              12:34.04    6
  8 Smith, Syler              10 DASH                  12:41.95
  9 Derenstein, Alexander     10 Walton                12:43.00    7
 10 Colpaert, Bo               9 Etowah                12:53.05
 11 Albano, Alexander         10 Marietta              13:01.97
 12 Grant, Jacob               9 Alpha Crush           13:14.65    8
 13 Talley, Marcellus         10 Carrollton            13:21.12    9
 14 Avrett, Elijah             9 Jefferson             13:27.78   10
 15 Black, Charles            10 Jefferson             13:29.95   11
 16 Schlitz, Paul              9 Jackrabbit            13:34.74
 17 Carreon, Luis             10 Creekview             13:48.65
 18 Crowder, Austin            9 Carrollton            13:53.15   12
 19 Dalton, Chance             9 Jefferson             13:55.01   13
 20 Warren, Samuel             9 Walton                13:55.98   14
 21 Pratt, Cooper              9 Walton                14:01.13   15
 22 Vondrak, Vladimir          9 Etowah                14:03.22
 23 Tinglehoff, Ollie         10 Jefferson             14:06.65   16
 24 Grund, Travis             10 Lassiter              14:11.35   17
 25 Manzueta, Jeremiah        10 Jackrabbit            14:12.04
 26 Hand, Austin              10 Creekview             14:12.72
 27 Byrge, Grady              10 Carrollton            14:14.17   18
 28 Dodson, Blane              9 Unattached            14:19.07
 29 Turner, Troy              10 Creekview             14:25.57
 30 Maxwell, Tristan          10 Alpha Crush           14:31.34   19
 31 Wessinger, Jack           10 Alpha Crush           14:36.96   20
 32 Dunmire, Thomas           10 Alpha Crush           14:38.94   21
 33 Garrett, Max               9 Lassiter              14:43.22   22
 34 Judge, Jake               10 Lassiter              14:57.19   23
 35 Elgin, Tyler              10 Lassiter              14:58.69   24
 36 Silva, Javier              9 DASH                  15:03.59
 37 Longmire, Demetrius       10 Etowah                15:19.58
 38 Blevins, Ben               9 Carrollton            15:25.32   25
 39 Mayfield, Ben              9 Lassiter              15:25.56   26
 40 Fortenberry, Lucas         9 Marietta              15:32.85
 41 Babish, Peter              9 Lassiter              15:37.47   27
 42 Rice, Phoenix             10 Alpha Crush           15:43.82   28
 43 Grooms, Graycen           10 Carrollton            15:49.84   29
 44 Mobley, William            9 Elite Striders        15:51.75
 45 Anderson, Uriah           10 Jefferson             16:35.10   30
 46 Wilson, Thomas             9 Elite Striders        16:45.73
 47 Waldrop, Riley            10 Elite Striders        16:49.27
 48 Blocker II, Lucas         10 Lassiter              16:51.47   31
 49 Woodruff, Pierson          9 Alpha Crush           17:06.47   32
 50 Boone, Calil              10 Smyrna Elite          17:11.50
 51 Murray, Christian         10 Lassiter              18:21.01
 52 Barnes, John               9 Marietta              18:32.91
 53 Key, Mason                 9 Creekview             18:41.18
 54 Williamson, Kade          10 Jefferson             18:42.95   33
 55 Wright, Liam              10 Carrollton            18:45.61   34

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton                       27    1    2    3    7   14   15
      Total Time:  1:03:09.90
         Average:    12:37.98
   2 Carrollton                   48    4    5    9   12   18   25   29   34
      Total Time:  1:06:29.06
         Average:    13:17.82
   3 Jefferson   rks &      at    80   10   11   13   16   30   33
      Total Time:  1:11:34.49
         Average:    14:18.90
   4 Lassiter    ior Cross Cou    92    6   17   22   23   24   26   27   31
      Total Time:  1:11:24.49
         Average:    14:16.90
   5 Alpha Crush Running Club     96    8   19   20   21   28   32
      Total Time:  1:12:45.71
         Average:    14:33.15


Event 5  3k Run CC 11-12 Division Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Delgado, Daniela          12 Walton                11:42.73    1
  2 McArter, Isabella         12 Jackrabbit            12:10.05
  3 Fassinger, Sarah          12 Cherokee              12:37.44    2
  4 Fath, Lauren              12 Creekview             12:37.84
  5 Schlaupitz, Brynn         11 Alpha Crush           12:40.48    3
  6 Rooks, Jaylyn             11 Carrollton            12:43.54
  7 Dennis, Leelah            12 Alpha Crush           12:48.38    4
  8 O'Brien, Erin             12 DASH                  12:52.07    5
  9 Kallbreier, Abbie         12 Etowah                12:53.06    6
 10 Tilley, Addison           12 Marietta              13:03.26    7
 11 Savage, Lilly             11 Sequoyah              13:20.16
 12 Phillips, Lauren          12 River Ridge           13:28.00
 13 Plunkett, Ellie           11 Alpha Crush           13:34.54    8
 14 Ezell, Alena              11 Etowah                13:34.84    9
 15 Ceniza, Camille           11 Alpha Crush           13:42.03   10
 16 Cockrell, Emma            12 Lassiter              13:52.25   11
 17 Ayers, Aliyah             12 Carrollton            13:58.22
 18 Ashe, Madison             12 Alpha Crush           14:04.81   12
 19 Reeves, Coasetta          11 DASH                  14:15.50   13
 20 Trask, Nanea              11 Lassiter              14:18.07   14
 21 Ray, London               11 Alpha Crush           14:19.49   15
 22 Moss, Madeleine           11 Creekview             14:28.41
 23 Bryant, Mackenzie         12 Lassiter              14:31.90   16
 24 Betton, Lucinda           12 Walton                14:34.76   17
 25 Smith, Elizabeth          12 Marietta              14:38.64   18
 26 Pickerel, McKenzie        12 Alpha Crush           14:45.61   19
 27 Schlitz, Evelyn           11 Jackrabbit            14:48.18
 28 Lawley, Abigail           11 Etowah                14:50.84   20
 29 Magana, Mia               12 Marietta              15:00.71   21
 30 Bullington, Charlotte     12 Marietta              15:14.58   22
 31 Russell, Annabella        11 Marietta              15:21.31   23
 32 McDougal, Camden          12 Walton                15:28.59   24
 33 Mayfield, Hannah          12 Lassiter              15:32.25   25
 34 Miller, Jessica           11 Carrollton            15:35.68
 35 Douglas, Madison          11 Lassiter              15:42.71   26
 36 Brodmyer, Paige           12 Lassiter              15:48.23   27
 37 McFeeley, Audrey          11 Alpha Crush           15:50.68   28
 38 Phalen, Reba              12 Walton                15:54.48   29
 39 Pagan, Audrianna          11 Cherokee              15:58.69   30
 40 Miller, Annabeth          12 Lassiter              16:02.55   31
 41 Ahearn, Kate              12 Lassiter              16:09.00   32
 42 Beasley, Abbie            11 Jackrabbit            16:12.20
 43 Brinson, Olivia           11 DASH                  16:28.96   33
 44 Kesler, Avery             12 Cherokee              16:31.80   34
 45 Cocklereece, Kate         11 Carrollton            16:32.05
 46 Ribley, Olivia            11 Etowah                16:33.46   35
 47 Gatlin, Janaya            12 Lassiter              16:47.23
 48 Nickels, Reese            12 Etowah                16:54.53   36
 49 Cain, Mackenzie           12 Etowah                16:56.15   37
 50 Blocker, Agatha           11 Lassiter              17:00.94
 51 Ittel, Briley             11 Cherokee              17:01.30   38
 52 Hendrix, Rhyleigh         12 Creekview             17:11.41
 53 Liska, Maria              12 Lassiter              17:32.24
 54 Wilson, Schyler           12 DASH                  17:36.24   39
 55 Sierra, Gabriella         12 Etowah                17:37.40   40
 56 Bowling, Piper            11 Lassiter              18:01.07
 57 Branning, Chloe           12 Etowah                18:02.52   41
 58 Krizek, Valentina         12 Lassiter              18:55.60
 59 Dhungana, Esha            12 Walton                19:04.84   42
 60 Pirkle, Kayliegh          12 Jefferson             19:11.99
 61 Reeves, Hadyn             11 Creekview             19:30.28
 62 Hawkins, Abigail          11 Cherokee              19:30.42   43
 63 Cox, Amelia               11 Alpha Crush           19:35.90
 64 Bright, Kristen           11 DASH                  20:10.22   44
 65 Anand, Reina              12 Lassiter              20:24.44
 66 Lowe, Addison             11 Lassiter              27:33.34

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     37    3    4    8   10   12   15   19   28
      Total Time:  1:06:50.24
         Average:    13:22.05
   2 Marietta                     91    7   18   21   22   23
      Total Time:  1:13:18.50
         Average:    14:39.70
   3 Lassiter    ior Cross Cou    92   11   14   16   25   26   27   31   32
      Total Time:  1:13:57.18
         Average:    14:47.44
   4 Etowah                      106    6    9   20   35   36   37   40   41
      Total Time:  1:14:46.73
         Average:    14:57.35
   5 Walton                      113    1   17   24   29   42
      Total Time:  1:16:45.40
         Average:    15:21.08
   6 DASH                        134    5   13   33   39   44
      Total Time:  1:21:22.99
         Average:    16:16.60
   7 Cherokee    ior Warriors    147    2   30   34   38   43
      Total Time:  1:21:39.65
         Average:    16:19.93


Event 6  3k Run CC 11-12 Division Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sewczwicz, Ryan           12 River Ridge           10:45.85    1
  2 Latham, Thomas            12 Alpha Crush           11:19.49    2
  3 Ripperdan, Zachary        12 Drive Phase           11:41.07
  4 Kohrman, Loden            12 Unattached            11:58.59
  5 Mitchell, John            12 Walton                12:07.62    3
  6 Oakes, DJ                 12 Etowah                12:10.90    4
  7 Grogan, Seth              12 Cherokee              12:11.79
  8 Mays, Julian              12 Drive Phase           12:18.04
  9 Barnes, Quincy            12 Smyrna Elite          12:19.00
 10 Villanueva, Micah         11 Alpha Crush           12:20.90    5
 11 Sulton IV, Allen          12 Drive Phase           12:32.37
 12 Brackin, Maddox           12 Carrollton            12:36.96
 13 Yanis, Caeden             12 Alpha Crush           12:39.60    6
 14 Liska, Patrik             12 Lassiter              12:44.13    7
 15 Brumbaugh, Gavin          12 Marietta              12:45.14
 16 Thomas, Triston           11 Jefferson             12:47.56
 17 Roberts, Logan            11 Jefferson             12:51.26
 18 Greblick, Robert          12 Walton                12:54.10    8
 19 Rodriguez, Gabriel        12 Jackrabbit            12:57.27    9
 20 Krishnamurthy, Oliver     11 Walton                12:59.11   10
 21 Beasley, Alex             11 Jackrabbit            13:03.34   11
 22 Brune, Mac                11 Lassiter              13:10.56   12
 23 Driscoll, Grant           12 Cherokee              13:11.64
 24 Haywood, Ethan            11 Jackrabbit            13:16.85   13
 25 Miller, William           12 Walton                13:21.82   14
 26 Strong, Colton            11 Walton                13:25.23   15
 27 Morgan, Anthony           12 Walton                13:26.02   16
 28 DeRocher, Bristan         11 Walton                13:31.78   17
 29 Ghent, Andrew             12 Alpha Crush           13:34.20   18
 30 Smith, Chance             11 Jackrabbit            13:38.11   19
 31 Towns, Noah               11 Jackrabbit            13:40.00   20
 32 Ball, Donovan             11 Creekview             13:47.16
 33 NeSmith, Jacob            11 Cherokee              13:49.26
 34 Ezell, Trent              12 Etowah                13:50.42   21
 35 Dominguez, Eric           12 Jackrabbit            13:50.57   22
 36 Maetz, Nate               12 Lassiter              13:58.27   23
 37 Barnett, Jackson          12 DASH                  14:00.09
 38 Hansen, Carter            12 River Ridge           14:00.26   24
 39 Rowell, Harper            12 Jefferson             14:01.67
 40 Dezwart, Austin           12 DASH                  14:07.23
 41 Futral, Caisen            11 Etowah                14:10.11   25
 42 Abdinoor, Michael         12 Creekview             14:10.87
 43 Daumeyer, Joe             11 Alpha Crush           14:11.79   26
 44 Davis Jr, Jonathan        11 Walton                14:12.91   27
 45 Pearson, Connor           12 Etowah                14:18.92   28
 46 Lecke, Magnus             11 Lassiter              14:19.15   29
 47 Lackey, Tyler             12 Walton                14:20.14
 48 Berwald, Adam             11 Etowah                14:40.25   30
 49 Milman, Luke              11 Lassiter              14:46.71   31
 50 Giannini, Gerardo         11 Creekview             14:48.41
 51 Viets, Colin              11 Walton                15:00.67
 52 Barnes, Eric              11 Smyrna Elite          15:25.55
 53 Dahlhauser, Grant         12 River Ridge           15:26.70   32
 54 Sceals, DJ                11 Carrollton            15:35.27
 55 Harrington, Chase         12 River Ridge           15:42.63   33
 56 Bivens, Davison           12 Walton                15:46.90
 57 Chwatek, Griffen          11 Etowah                15:57.85   34
 58 Hunsberger, Ayden         11 River Ridge           16:15.72   35
 59 Brock, Carter             12 Lassiter              16:41.84   36
 60 Shutts, Jackson           11 Creekview             17:14.89
 61 Muchnick, Matthew-Samuel  11 Bremen                17:35.03
 62 Bushey, Kenneth           12 Etowah                18:10.90   37
 63 Hughes, Daniel            11 River Ridge           18:42.70   38
 64 Waller, Jacob             13 Cherokee              19:36.04
 65 Lacefield, Aidan          12 Lassiter              20:45.91   39

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton                       50    3    8   10   14   15   16   17   27
      Total Time:  1:04:47.88
         Average:    12:57.58
   2 Alpha Crush Running Club     57    2    5    6   18   26
      Total Time:  1:04:05.98
         Average:    12:49.20
   3 Jackrabbit  rack & Field     72    9   11   13   19   20   22
      Total Time:  1:06:35.57
         Average:    13:19.12
   4 Lassiter    ior Cross Cou   102    7   12   23   29   31   36   39
      Total Time:  1:08:58.82
         Average:    13:47.77
   5 Etowah                      108    4   21   25   28   30   34   37
      Total Time:  1:09:10.60
         Average:    13:50.12
   6 River Ridge                 125    1   24   32   33   35   38
      Total Time:  1:12:11.16
         Average:    14:26.24


Event 7  4k Run CC 13-14 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Warnick, Gabriella        13 Walton                16:13.17    1
  2 Filipek, Anna             14 Alpha Crush           16:27.58    2
  3 Comsudes, Gabrielle       13 Walton                16:31.23    3
  4 McVicker, Brooklyn        13 Marietta              16:47.29
  5 Keeter, Arden             13 Walton                17:07.15    4
  6 Moore, Brighton           13 Lassiter              17:08.99
  7 Harvey, Sophie-Katherine  13 Walton                17:42.90    5
  8 Tingelhoff, Gracie        14 Jefferson             18:08.50
  9 Daumeyer, Evie            13 Alpha Crush           18:10.10    6
 10 Coleman, Hannah           14 Walton                18:12.52    7
 11 Moreno, Ilka              13 Alpha Crush           18:23.85    8
 12 Bradley, Hailey           14 Lassiter              18:30.35
 13 Mitravich, Ava            14 Walton                18:43.42    9
 14 Hart, Nora                13 Marietta              19:24.23
 15 Futrell, Claudia          13 Walton                19:32.53   10
 16 Murray, Ashlei            14 Walton                19:43.14   11
 17 Kanyadan, Pooja           13 Walton                20:03.69
 18 Pastor, Virginia          14 DASH                  20:40.22
 19 Slocumb, Knyesha          14 Smyrna Elite          20:59.03
 20 Giffen, Kate              13 Alpha Crush           21:21.36   12
 21 Merrill, Summer           13 Alpha Crush           21:31.24   13
 22 Martinez-Gay, Zoe         13 Marietta              22:30.10
 23 Howard, Isabela           14 Creekview             23:40.37
 24 Asher, Elizabeth          13 Creekview             23:46.22

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton                       20    1    3    4    5    7    9   10   11
      Total Time:  1:25:46.97
         Average:    17:09.40
   2 Alpha Crush Running Club     41    2    6    8   12   13
      Total Time:  1:35:54.13
         Average:    19:10.83


Event 8  4k Run CC 13-14 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
14 & Under Results 4000 Run
  1 Baehre, Fredrick          14 Unattached            14:13.02
  2 Bilderback, Clark         13 Alpha Crush           14:13.28    1
  3 Ball, Riley               14 Creekview             14:50.46
  4 Jennings, Will            14 Carrollton            14:51.29
  5 Trute, Michael            14 Alpha Crush           14:55.43    2
  6 Brown, Kenyele            13 Walton                14:56.75    3
  7 Lee, Garrison             13 Jefferson             15:17.24
  8 Hernandez, Axel           14 Alpha Crush           15:39.57    4
  9 Rumph, Henry              13 Alpha Crush           15:39.74    5
 10 Hankins, Jackson          13 Jackrabbit            15:44.30
 11 Sertl, Graham             13 Walton                16:18.51    6
 12 Gonzalez, Will            13 Alpha Crush           16:19.37    7
 13 Wilson, Jacob             14 River Ridge           16:31.83    8
 14 Scepaniak, Wyatt          13 River Ridge           16:40.49    9
 15 Werder, Cass              14 Walton                16:42.36   10
 16 Dilworth, Griffin         14 Lassiter              16:53.36   11
 17 Singleton, Noah           13 Alpha Crush           16:58.72   12
 18 Aristizabal, Dylan        13 Jackrabbit            17:01.25
 19 Gillam, Pearson           13 Alpha Crush           17:18.05   13
 20 Mathias, Maxon            13 Lassiter              17:18.33   14
 21 Yang, Thai                13 Walton                17:19.96   15
 22 Willoughby, Nathan        13 Creekview             17:22.82
 23 Kimball, Keaton           14 Cherokee              17:33.54
 24 Minter, David             13 Etowah                17:35.39
 25 Niederjohn, Max           13 Walton                17:37.73   16
 26 Ladera, Diego             13 Lassiter              17:38.24   17
 27 Larrazabal, Christopher   13 Jackrabbit            17:51.79
 28 Grooms, Nate              14 Carrollton            17:59.39
 29 Douglas, Tristan          14 Creekview             18:04.62
 30 Bilbro, Cole              14 Walton                18:09.05   18
 31 Bradley, Hunter           14 Lassiter              18:10.03   19
 32 Ferrara, Quintin          13 Lassiter              18:14.79   20
 33 Warren, Patrick           14 Walton                18:19.61   21
 34 Benders, Jaden            13 Lassiter              18:44.53   22
 35 Buchheit, Hunter          13 Walton                19:02.23   23
 36 Hunsberger, Tretton       13 River Ridge           19:43.48   24
 37 Nixon, Dominic            13 Jackrabbit            19:46.58
 38 Rusbridge, Luke           13 Cherokee              19:46.85
 39 Stravelli, Paul           13 Lassiter              20:00.17   25
 40 Benders, Jordan           14 Lassiter              20:06.45   26
 41 Petkash, Joe              13 Alpha Crush           20:09.28   27
 42 Gay, Ethan                13 Carrollton            20:12.48
 43 Casbarro, Cory            13 DASH                  20:14.68
 44 Singleton, Adam           13 Alpha Crush           20:49.42
 45 Cahill, Zachary           13 Alpha Crush           20:51.40
 46 Watkins, Aiden            14 Cherokee              20:58.79
 47 Wagner, Csaba             14 River Ridge           21:25.19   28
 48 Cook, Cole                13 River Ridge           25:09.37   29

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     19    1    2    4    5    7   12   13   27
      Total Time:  1:16:47.39
         Average:    15:21.48
   2 Walton                       50    3    6   10   15   16   18   21   23
      Total Time:  1:22:55.31
         Average:    16:35.07
   3 Lassiter    ior Cross Cou    81   11   14   17   19   20   22   25   26
      Total Time:  1:28:14.75
         Average:    17:38.95
   4 River Ridge                  98    8    9   24   28   29
      Total Time:  1:39:30.36
         Average:    19:54.08


Event 7  4k Run CC 15-18 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jube, Ashley              16 Jefferson             20:04.25
  2 Jenkins, Alyssa           15 Jefferson             20:49.72
  3 Doran, Hannah             16 Jefferson             20:56.70
  4 Mills, Rebecca            17 Elite Striders        21:20.83


Event 8  4k Run CC 15-18 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Larrazabal, Nathaniel     17 Jackrabbit            14:10.11
  2 Watson, Kyle              15 Creekview             14:35.99
  3 Costen, Caleb             15 Drive Phase           17:08.85