Meet Results - Intrasquad Family Day - May 4, 2019

Alpha Crush Results [Download] [View]
  • The "Improvement" column, on the report as "Improv", compares the athlete's performance to their best time, height or distance in the database.
  • A negative value is an improvement over their previous best.
  • A positive value is how far off the athlete was from their previous best.
  • A "---" means no personal best exists in the database for that athlete for that event.
Categories
  • Alpha Crush registered youth athletes
  • Unattached youth athletes
  • Adults
By event
By age division
Event 15  Girls 7-8 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Ray, Leonie                  Alpha Crush            1:31.44   1
  2 Wilderspin, Maisie           Alpha Crush            1:44.92   3

Event 15  Girls 9-10 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Grose, Audrey                Alpha Crush            1:26.10   1
  2 Tracy, Izzy                  Unattached             1:30.38   1
  3 Striggles, Ramsay            Alpha Crush            1:30.66   1
  4 Latham, Megan                Alpha Crush            1:40.73   2
  5 Wilderspin, Eleanor          Unattached             1:48.97   3

Event 15  Girls 11-12 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dennis, Simone               Alpha Crush            1:15.94   2
  2 Scarborough, Sedona          Alpha Crush            1:22.87   3
  3 Luffel, Annabelle            Alpha Crush            1:33.43   2

Event 15  Girls 13-14 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Thai, Katelyn                Alpha Crush            1:22.10   4
  2 Giffen, Kate                 Alpha Crush            1:26.91   4

Event 15  Women 15-16 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 LeValle, Jasmine             Alpha Crush            1:05.34   4

Event 15  Women 19+ 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Grant, Stephanie             Adults                 1:34.77   4
  2 Grose, Sandra                Adults                 1:49.20   4

Event 15  Boys 6&U 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Grose, Alexander             Unattached             1:42.95
  2 Wilderspin, Guy              Unattached             2:31.68

Event 15  Boys 11-12 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dunmire, Tommy               Alpha Crush            1:21.13   2
  2 Thai, Jonathan               Alpha Crush            1:22.92   2
  3 Lawder, Everett              Alpha Crush            1:31.86   3
  4 Fort, Josh                   Alpha Crush            1:54.14   2

Event 15  Boys 13-14 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Latham, Tommy                Alpha Crush            1:09.53   3
  2 Johnson, Alex                Alpha Crush            1:28.61   3

Event 15  Men 19+ 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 S, James                     Adults                 1:13.26   4

Event 16  Girls 7-8 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ray, Leonie                  Alpha Crush            3:32.89   2
  2 Wilderspin, Maisie           Alpha Crush            4:32.39   1

Event 16  Girls 9-10 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Latham, Megan                Alpha Crush            3:33.92
  2 Grose, Audrey                Alpha Crush            3:35.26

Event 16  Girls 11-12 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Cole, Clare                  Alpha Crush            2:55.25
  2 Ray, London                  Alpha Crush            3:04.84

Event 16  Girls 13-14 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Shelton, Claire              Alpha Crush            2:38.76   2
  2 Dennis, Leelah               Alpha Crush            2:42.71   2

Event 16  Boys 9-10 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Grant, Jacob                 Alpha Crush            2:49.85   2

Event 16  Boys 11-12 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Thai, Jonathan               Alpha Crush            3:07.76

Event 16  Boys 13-14 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Cole, Timmy                  Alpha Crush            2:37.10   2
  2 Latham, Tommy                Alpha Crush            2:38.43   2
  3 Johnson, Alex                Alpha Crush            3:51.06   1

Event 16  Men 19+ 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Grose, Stephan               Adults                 2:47.79   2
  2 Fravel, Gary                 Adults                 2:55.51   1
  3 Norris, Chris                Adults                 3:00.73   2

Event 17  Girls 9-10 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Tracy, Izzy                  Unattached             7:24.78
  2 Grose, Audrey                Alpha Crush            7:46.23
  3 Latham, Megan                Alpha Crush            8:03.04

Event 17  Girls 11-12 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Schlaupitz, Brynn            Alpha Crush            6:14.63   2
  2 Scarborough, Sedona          Alpha Crush            7:42.68   1
  3 Cole, Clare                  Alpha Crush            8:08.14   1
  4 Ray, London                  Alpha Crush            8:08.40   1

Event 17  Girls 13-14 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Rager, Katelyn               Alpha Crush            6:20.51   2
  2 Hyser, Addie                 Alpha Crush            6:53.89   1
  3 Damas, Isabella              Alpha Crush            7:07.82   1

Event 17  Women 15-16 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 LeValle, Jasmine             Alpha Crush            6:09.11   2

Event 17  Women 19+ 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Latham, Stephanie            Adults                 6:13.27   2
  2 Luffel, Bonnie               Adults                 7:58.29   1

Event 17  Boys 9-10 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Grant, Jacob                 Alpha Crush            6:01.33   2

Event 17  Boys 11-12 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Dunmire, Tommy               Alpha Crush            6:40.62
  2 Lawder, Everett              Alpha Crush            7:00.53

Event 17  Boys 13-14 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Cole, Timmy                  Alpha Crush            5:08.74   2
  2 Latham, Tommy                Alpha Crush            5:30.64   2

Event 17  Men 19+ 1600 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Cole, Dan                    Adults                 5:08.53   2
  2 Latham, Steve                Adults                 5:58.93   2
  3 Rager, Jon                   Adults                 6:25.08   2

Event 18  Mixed 6&U 4x400 Meter Relay
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Alpha Crush Running Club  'J'                       4:49.62   2
      1) Johnson, Alex              2) Latham, Steve
      3) Rager, Jon                 4) Cole Dan
  2 Alpha Crush Running Club  'H'                       4:49.86   2
      1) Dennis, Leelah             2) Shelton, Claire
      3) Schlaupitz, Brynn          4) Dennis, Simone
  3 Alpha Crush Running Club  'G'                       5:09.90   2
      1) Lawder, Everett            2) Grant, Jacob
      3) Latham, Tommy              4) Cole, Timmy
  4 Alpha Crush Running Club  'F'                       5:12.25   2
      1) Rager, Katelyn             2) Hyser, Addie
      3) Damas, Isabella            4) Dunmire, Tom
  5 Adults  'A'                                         5:20.74   2
      1) Fravel, Gary               2) Chestnut, Matthew
      3) Norris, Chris              4) Tracy, Mark
  6 Alpha Crush Running Club  'E'                       5:36.61   1
      1) Dunmire, Tommy             2) Ray, London
      3) Norris, Ryan               4) Cole, Clare
  7 Alpha Crush Running Club  'B'                       6:08.61   1
      1) Grose, Alexander           2) Luffel, Annabelle
      3) Giffen, Kate               4) Giffen (father)
  8 Alpha Crush Running Club  'C'                       6:20.26   1
      1) Thai, Katelyn              2) Thai (mother)
      3) Fort, Josh                 4) Thai, Jonathan
  9 Alpha Crush Running Club  'D'                       6:31.51   1
      1) Ray, Leonie                2) Grose, Audrey
      3) Tracy, Izzy                4) Latham, Megan
 10 Alpha Crush Running Club  'A'                       6:36.65   1
     1) Wilderspin, Eleanor         2) Wilderspin, Maisie
     2) Striggles, Ramsay           4) Wilderspin (father)