Meet Results - Paulding County High School Developmental Meet - May 11, 2019

Alpha Crush Results [Download] [View]
  • The "Improvement" column, on the report as "Improv", compares the athlete's performance to their best time, height or distance in the database.
  • A negative value ...
    • For running events, is an improvement over their previous best.
    • For field events, is how far off the athlete was from their previous best.
  • A positive value ...
    • For running events, is how far off the athlete was from their previous best.
    • For field events, is an improvement over their previous best.
  • A "---" means no personal best exists in the database for that athlete for that event.
Complete Results
Event 1  3000 Meter Run 11-12 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Schlaupitz, Brynn            Alpha Crush           11:41.42  
  2 Lawley, Abigail              Etowah                12:57.66  
  3 Miller, Helen                Alpha Crush           12:59.35  
  4 Ezell, Alena                 Etowah                13:02.79  
  5 Kallbreier, Taylor           Etowah                13:32.74  
  6 Blanchard, Madeleine         Etowah                14:57.62  
 
Event 2  3000 Meter Run 11-12 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Findlay, Braxton             Alpha Crush           13:04.15  
  2 Lawder, Everett              Alpha Crush           13:45.23  
 
Event 3  3000 Meter Run 13-14 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Heppner, Heidi               Unattached            11:00.54  
  2 Kallbreier, Abbie            Etowah                12:29.88  
  3 Daumeyer, Evelyn             Alpha Crush           13:55.99  
 
Event 4  3000 Meter Run 13-14 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cole, Timothy                Alpha Crush           10:08.85  
  2 Latham, Thomas               Alpha Crush           10:17.42  
  3 Oakes, DJ                    Etowah                12:08.89  
  4 Daniels, Aaron               Etowah                12:10.06  
 
Event 5  3000 Meter Run 15-16 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Heppner, Clara               Unattached            10:49.06  
 
Event 6  3000 Meter Run 15-16 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Trute, Michael               Alpha Crush           10:05.88  
 
Event 9  100 Meter Hurdles 11-12 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Covington, Hayden            Kennworth                22.24  
 
Event 10  100 Meter Hurdles 11-12 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dunmire, Tommy               Alpha Crush              25.32  
 
Event 11  100 Meter Hurdles 13-14 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Stack, Hannah                Etowah                   26.95  
 
Event 12  100 Meter Hurdles 13-14 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- Yang, Thai                   East Cobb Ch               DNS  
 
Event 13  100 Meter Hurdles 15-16 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Templeton, Jasmine           Kennworth                22.07  
 
Event 17  400 Meter Dash 8 & Under Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Taylor, Lila                 Kennworth              1:32.26  
  2 Lawley, Ava                  Etowah                 1:34.58  
  3 Machua, Samara               Kennworth              1:45.11  
 
Event 18  400 Meter Dash 8 & Under Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Henderson, Chase             Unattached             1:19.10  
  2 Camp, Lincoln                Etowah                 1:21.08  
  3 Johnson, Xavier              Etowah                 1:26.25  
  4 Young, Jaxson                Unattached             1:27.32  
  5 Holland, Dixon               Etowah                 1:32.29  
 
Event 19  400 Meter Dash 9-10 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Terrell, Kassie              East Cobb Ch           1:09.48  
  2 Dean, London                 Kennworth              1:19.57  
  3 Horn, Genevieve              Etowah                 1:23.06  
  4 Hill, K'Maria                East Cobb Ch           1:23.55  
  5 Grose, Audrey                Alpha Crush            1:24.17  
 
Event 20  400 Meter Dash 9-10 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Henderson, Kenneth           Unattached             1:08.53  
  2 Coe, Tyon                    Kennworth              1:11.63  
  3 Hughes, Walker John          Etowah                 1:12.23  
  4 Kuleszynski, Colton          Etowah                 1:18.98  
  5 Coe, Timothy                 Kennworth              1:24.32  
  6 Teska, Travis                Etowah                 1:26.25  
 
Event 21  400 Meter Dash 11-12 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dennis, Simone               Alpha Crush            1:07.69  
  2 Yang, Trinh                  East Cobb Ch           1:17.70  
  3 Daniels, Mallory             Etowah                 1:22.62  
  4 Allen, Sara                  Etowah                 1:23.38  
  5 Weir, Blythe                 Kennworth              1:30.07  
  6 Majors-Newsom, T'Niya        East Cobb Ch           1:35.59  
 
Event 22  400 Meter Dash 11-12 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 McBride, Aidan               East Cobb Ch           1:12.76  
  2 Jackson, Zachary             Kennworth              1:14.01  
  3 Raffield, Hayden             Etowah                 1:15.01  
  4 Daumeyer, Joe                Alpha Crush            1:21.73  
 
Event 23  400 Meter Dash 13-14 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Peeples, Kamryn              Etowah                 1:09.80  
  2 Carter, Tyanna               East Cobb Ch           1:11.99  
  3 Daumeyer, Evelyn             Alpha Crush            1:16.13  
  4 Branning, Chloe              Etowah                 1:18.64  
  5 Valdez, Pamela               Etowah                 1:18.93  
 
Event 24  400 Meter Dash 13-14 Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Willis, Xavier            14 East Cobb Ch             56.59   2 
  2 Colina, Chase                Etowah                 1:03.30   2 
  3 Wilson, Jordan               East Cobb Ch           1:03.32   1 
  4 Burke, Evan                  Etowah                 1:06.24   2 
  5 Johnson, Alexander           Alpha Crush            1:11.76   1 
  6 Daniels, Aaron               Etowah                 1:13.73   1 
  7 Thompson-Hardy, Darrin       East Cobb Ch           1:19.34   1 
 
Event 25  400 Meter Dash 15-16 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- Ellis, Ariel                 Alpha Crush                DNS  
 
Event 28  400 Meter Dash 17-18 Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Williams, Jacob              Kennworth                56.73  
 -- Alkins, Rashon               Kennworth                  DNS  
 
Event 29  1500 Meter Run 8 & Under Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lawley, Ava                  Etowah                 6:56.01  
  2 Brandt, Abigail              Etowah                 7:36.59  
 
Event 30  1500 Meter Run 8 & Under Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Maxwell, Tristan             Etowah                 5:47.24  
 
Event 31  1500 Meter Run 9-10 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Daumeyer, Rosemary           Alpha Crush            6:07.38  
  2 Findlay, Sofia               Alpha Crush            7:03.64  
 -- Brandt, Hannah               Etowah                     DNS  
 
Event 32  1500 Meter Run 9-10 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Colpaert, Bo                 Etowah                 5:33.92  
  2 Arasi, Luca                  Alpha Crush            6:31.44  
 -- Grant, Jacob                 Alpha Crush                DNS  
 
Event 33  1500 Meter Run 11-12 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lawley, Abigail              Etowah                 6:00.07  
  2 Ray, London                  Alpha Crush            6:00.43  
  3 Miller, Helen                Alpha Crush            6:11.91  
  4 Kallbreier, Taylor           Etowah                 6:36.30  
  5 Allen, Sara                  Etowah                 6:42.69  
  6 Allen, Alex                  Etowah                 6:50.52  
  7 Daniels, Mallory             Etowah                 6:59.72  
 
Event 34  1500 Meter Run 11-12 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dunmire, Tommy               Alpha Crush            6:21.34  
  2 Lawder, Everett              Alpha Crush            6:38.92  
  3 LeFevre, Daniel              Etowah                 7:31.22  
 -- Berwald, Adam                Etowah                     DNS  
 -- Onians, Hudson               Alpha Crush                DNS  
 -- Schuster, Franklin           Etowah                     DNS  
 
Event 35  1500 Meter Run 13-14 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Heppner, Heidi               Unattached             5:20.25  
  2 Kallbreier, Abbie            Etowah                 5:45.58  
  3 Rager, Katelyn               Alpha Crush            5:50.52  
  4 Ashe, Madison                Alpha Crush            6:02.80  
  5 Hyser, Addie                 Alpha Crush            6:17.83  
  6 Damas, Isabella              Alpha Crush            6:23.16  
 
Event 36  1500 Meter Run 13-14 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cole, Timothy                Alpha Crush            4:48.19  
  2 Latham, Thomas               Alpha Crush            4:54.96  
  3 Kernan, Tim               13 Alpha Crush            5:15.91  
  4 Oakes, DJ                    Etowah                 5:34.25  
 -- Yang, Thai                   East Cobb Ch               DNS  
 
Event 37  1500 Meter Run 15-16 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Heppner, Clara               Unattached             5:22.80  
  2 Bailey, Ella                 Unattached             5:23.83  
 -- Ellis, Ariel                 Alpha Crush                DNS  
 
Event 41  100 Meter Dash 8 & Under Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dodson, Alexandria           Unattached               16.66   1 
  2 Molley, Caroline             Etowah                   17.94   1 
  3 Ray, Leonie                  Alpha Crush              18.01   2 
  4 Blocker, Arianna             Kennworth                18.20   2 
  5 Mayka, Emery                 Etowah                   20.30   1 
  6 Camp, Piper                  Etowah                   23.49   1 
  7 Mateo, Gabriela              Etowah                   25.75   2 
 
Event 42  100 Meter Dash 8 & Under Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Johnson, Xavier              Etowah                   17.02  
  2 Henderson, Chase             Unattached               17.62  
  3 Molley, Collin               Etowah                   17.98  
  4 Young, Jaxson                Unattached               18.07  
  5 Colpaert, Tim                Etowah                   25.41  
 
Event 43  100 Meter Dash 9-10 Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Terrell, Kassie              East Cobb Ch             15.16   1 
  2 Oye, Zoe                     Etowah                   16.34   1 
  3 Hill, K'Maria                East Cobb Ch             16.94   1 
  4 Mayka, Chloe                 Etowah                   17.84   2 
  5 Striggles, Ramsay            Alpha Crush              17.85   1 
  6 Grose, Audrey                Alpha Crush              18.10   2 
  7 Wharton, Tristyn             Kennworth                18.68   2 
  8 Mateo, Leanna                Etowah                   25.57   2 
 
Event 44  100 Meter Dash 9-10 Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Caesar, Kingston             Etowah                   15.21   1 
  2 McCullough, Jayden           Etowah                   15.42   1 
  3 Coe, Tyon                    Kennworth                15.64   2 
  4 Salazar, Jaxon               Kennworth                15.95   1 
  5 Morawski, Luke               Etowah                   16.27   1 
  6 Beaton, Aidan                Kennworth                16.71   3 
  7 Coe, Timothy                 Kennworth                16.88   2 
  8 Kuleszynski, Colton          Etowah                   16.94   3 
  9 Beaton, Amir                 Kennworth                17.26   3 
 10 Steffers, Lucas              Etowah                   18.40   1 
 11 Teska, Travis                Etowah                   18.77   2 
 12 Mateo, Jon-Anthony           Etowah                   20.49   2 
 -- Mosley, Justin               Alpha Crush                DNS   3 
 
Event 45  100 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dennis, Simone               Alpha Crush              14.37   1 
  2 Covington, Hayden            Kennworth                15.74   1 
  3 Wharton, Taylar              Kennworth                16.20   2 
  4 Kelly, Brigid                Etowah                   18.37   1 
  5 Cloud, Summer                Etowah                   18.81   2 
 -- Silverio, Mia                Alpha Crush                DNS   1 
 -- Spencer, Lizzy               Etowah                     DNS   2 
 
Event 46  100 Meter Dash 11-12 Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Stradley, Luke               Etowah                   14.80   2 
  2 Blocker, Michael             Kennworth                14.89   1 
  3 Barker Jr, Robert            Etowah                   14.93   1 
  4 Myles Jr, Lamar              Etowah                   14.95   2 
  5 Free, Noah                   Etowah                   15.97   1 
  6 Findlay, Braxton             Alpha Crush              16.27   1 
  7 Duckworth, Carson            Etowah                   18.46   2 
  8 Wilkins, Colton              Etowah                   18.97   2 
  9 Fort, Josh                   Alpha Crush              19.31   1 
 10 Alvarez, John                Etowah                   19.33   2 
 
Event 47  100 Meter Dash 13-14 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Johnson, Zoie                East Cobb Ch             13.83  
  2 Murphy, Erin                 Etowah                   15.43  
  3 Branning, Chloe              Etowah                   16.83  
 
Event 48  100 Meter Dash 13-14 Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Willis, Xavier            14 East Cobb Ch             12.40   2 
  2 Barnard, Charlie             Etowah                   12.53   1 
  3 Wilson, Jordan               East Cobb Ch             13.13   1 
  4 Thompson-Hardy, Darrin       East Cobb Ch             14.50   2 
  5 Matthews, Cameron            Etowah                   14.92   2 
  6 Steffers, Alex               Etowah                   15.10   1 
 -- Burke, Evan                  Etowah                     DNS   2 
 -- Driskell, Thomas             Etowah                     DNS   1 
 
Event 49  100 Meter Dash 15-16 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Templeton, Jasmine           Kennworth                15.58  
 
Event 50  100 Meter Dash 15-16 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mann, Ashton                 Kennworth                12.16  
 
Event 52  100 Meter Dash 17-18 Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Blocker, Tyrik               Kennworth                12.56  
 
Event 53  800 Meter Run 8 & Under Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ray, Leonie                  Alpha Crush            3:30.65  
  2 Brandt, Abigail              Etowah                 4:04.47  
  3 Blanchard, Katherine         Etowah                 4:18.04  
 -- Machua, Samara               Kennworth                  DNS  
 
Event 54  800 Meter Run 8 & Under Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- Holland, Dixon               Etowah                     DNS  
 
Event 55  800 Meter Run 9-10 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Horn, Genevieve              Etowah                 3:04.68  
  2 Brandt, Hannah               Etowah                 3:08.46  
  3 May, Charlee                 Kennworth              3:45.00  
 
Event 56  800 Meter Run 9-10 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Henderson, Kenneth           Unattached             2:40.75  
  2 Hughes, Walker John          Etowah                 2:44.34  
  3 Colpaert, Bo                 Etowah                 2:49.79  
  4 Kuleszynski, Colton          Etowah                 2:54.75  
 
Event 57  800 Meter Run 11-12 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Schlaupitz, Brynn            Alpha Crush            2:40.61  
  2 Cole, Clare                  Alpha Crush            2:53.85  
  3 Yang, Trinh                  East Cobb Ch           3:02.71  
  4 Norris, Ryan                 Alpha Crush            3:05.22  
  5 Weir, Blythe                 Kennworth              3:50.51  
 -- Kallbreier, Taylor           Etowah                     DNS  
 
Event 58  800 Meter Run 11-12 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jackson, Zachary             Kennworth              3:09.34  
 -- Schuster, Franklin           Etowah                     DNS  
 
Event 59  800 Meter Run 13-14 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dennis, Leelah               Alpha Crush            2:40.54  
  2 Carter, Tyanna               East Cobb Ch           2:56.54  
 -- Kallbreier, Abbie            Etowah                     DNS  
 
Event 60  800 Meter Run 13-14 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Colina, Chase                Etowah                 2:30.04  
  2 Daniels, Aaron               Etowah                 2:53.64  
 -- Yang, Thai                   East Cobb Ch               DNS  
 
Event 61  800 Meter Run 15-16 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- Ellis, Ariel                 Alpha Crush                DNS  
 
Event 64  800 Meter Run 17-18 Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- Williams, Jacob              Kennworth                  DNS  
 
Event 65  200 Meter Dash 8 & Under Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dodson, Alexandria           Unattached               36.45   2 
  2 Molley, Caroline             Etowah                   37.27   2 
  3 Mayka, Emery                 Etowah                   42.33   1 
  4 Camp, Piper                  Etowah                   50.49   1 
  5 LeFevre, Holly               Etowah                   56.01   1 
  6 Mateo, Gabriela              Etowah                   58.06   1 
 -- Taylor, Lila                 Kennworth                  DNS   2 
 
Event 66  200 Meter Dash 8 & Under Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Henderson, Chase             Unattached               36.39  
  2 Camp, Lincoln                Etowah                   37.80  
  3 Molley, Collin               Etowah                   38.02  
  4 Young, Jaxson                Unattached               39.03  
  5 Johnson, Xavier              Etowah                   42.27  
 -- Colpaert, Tim                Etowah                     DNS  
 
Event 67  200 Meter Dash 9-10 Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Terrell, Kassie              East Cobb Ch             31.28   1 
  2 Dean, London                 Kennworth                34.39   2 
  3 Hill, K'Maria                East Cobb Ch             34.82   2 
  4 Oye, Zoe                     Etowah                   35.10   2 
  5 Mayka, Chloe                 Etowah                   38.30   1 
  6 Grose, Audrey                Alpha Crush              39.37   1 
  7 Striggles, Ramsay            Alpha Crush              40.46   1 
 
Event 68  200 Meter Dash 9-10 Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Caesar, Kingston             Etowah                   31.20   2 
  2 Henderson, Kenneth           Unattached               31.32   2 
  3 Coe, Tyon                    Kennworth                31.33   2 
  4 McCullough, Jayden           Etowah                   33.07   2 
  5 Barnard, Hunter              Etowah                   33.79   1 
  6 Beaton, Aidan                Kennworth                33.82   1 
  7 Coe, Timothy                 Kennworth                34.36   1 
  8 Salazar, Jaxon               Kennworth                34.51   1 
  9 Beaton, Amir                 Kennworth                36.41   2 
 10 Mosley, Justin               Alpha Crush              38.69   1 
 
Event 69  200 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dennis, Simone               Alpha Crush              30.06   2 
  2 Covington, Hayden            Kennworth                33.64   2 
  3 Wharton, Taylar              Kennworth                34.79   2 
  4 Spencer, Lizzy               Etowah                   35.51   1 
  5 Majors-Newsom, T'Niya        East Cobb Ch             37.14   1 
  6 Kelly, Brigid                Etowah                   41.39   1 
 -- Silverio, Mia                Alpha Crush                DNS   2 
 
Event 70  200 Meter Dash 11-12 Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Stradley, Luke               Etowah                   30.53   1 
  2 Barker Jr, Robert            Etowah                   31.25   1 
  3 Myles Jr, Lamar              Etowah                   31.88   1 
  4 McBride, Aidan               East Cobb Ch             32.81   2 
  5 Berwald, Adam                Etowah                   35.83   2 
  6 Free, Noah                   Etowah                   37.24   1 
  7 Fort, Josh                   Alpha Crush              39.84   2 
  8 Duckworth, Carson            Etowah                   40.38   1 
  9 Wilkins, Colton              Etowah                   40.47   2 
 
Event 71  200 Meter Dash 13-14 Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Johnson, Zoie                East Cobb Ch             29.68  
  2 Taylor, Kira                 Kennworth                30.03  
  3 Peeples, Kamryn              Etowah                   30.33  
  4 Valdez, Pamela               Etowah                   34.98  
 -- Murphy, Erin                 Etowah                     DNS  
 
Event 72  200 Meter Dash 13-14 Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Barnard, Charlie             Etowah                   24.76   2 
  2 Willis, Xavier            14 East Cobb Ch             25.29   2 
  3 Wilson, Jordan               East Cobb Ch             26.51   2 
  4 Thompson-Hardy, Darrin       East Cobb Ch             30.75   1 
  5 Matthews, Cameron            Etowah                   31.04   2 
  6 Johnson, Alexander           Alpha Crush              31.98   1 
  7 Eidson, Ethan                Kennworth                35.04   1 
 -- Driskell, Thomas             Etowah                     DNS   1 
 
Event 74  200 Meter Dash 15-16 Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mann, Ashton                 Kennworth                25.15  
 
Event 77  High Jump 9-10 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dean, London                 Kennworth              3-02.00      0.96m 
 
Event 78  High Jump 9-10 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
 -- Beaton, Aidan                Kennworth                   NH            
 
Event 80  High Jump 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jackson, Zachary             Kennworth              3-08.00      1.11m 
 
Event 81  High Jump 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Taylor, Kira                 Kennworth              4-06.00      1.37m 
 
Event 82  High Jump 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Steffers, Alex               Etowah                 3-10.00      1.16m 
 
Event 83  High Jump 15-16 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
 -- Templeton, Jasmine           Kennworth                  DNS            
 
Event 86  High Jump 17-18 Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
 -- Alkins, Rashon               Kennworth                  DNS            
 
Event 87  Long Jump 8 & Under Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dodson, Alexandria           Unattached            10-11.00      3.32m 
  2 Molley, Caroline             Etowah                 9-07.00      2.92m 
  3 Mayka, Emery                 Etowah                 7-08.00      2.33m 
  4 Lawley, Ava                  Etowah                 7-00.00      2.13m 
  5 Machua, Samara               Kennworth              6-09.00      2.05m 
  6 Blanchard, Katherine         Etowah                 6-01.00      1.85m 
  7 Blocker, Arianna             Kennworth              5-03.00      1.60m 
  7 Camp, Piper                  Etowah                 5-03.00      1.60m 
  9 Brandt, Abigail              Etowah                 4-06.00      1.37m 
 10 LeFevre, Holly               Etowah                 2-11.00      0.88m 
 
Event 88  Long Jump 8 & Under Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Molley, Collin               Etowah                 8-02.00      2.48m 
  2 Holland, Dixon               Etowah                 7-05.00      2.26m 
  3 Camp, Lincoln                Etowah                 6-10.00      2.08m 
  4 Colpaert, Tim                Etowah                 4-08.00      1.42m 
 
Event 89  Long Jump 9-10 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Daumeyer, Rosemary           Alpha Crush           11-07.00      3.53m 
  2 Oye, Zoe                     Etowah                 9-04.00      2.84m 
  3 Mayka, Chloe                 Etowah                 8-07.00      2.61m 
  4 Brandt, Hannah               Etowah                 7-03.00      2.20m 
  5 Horn, Genevieve              Etowah                 6-02.00      1.87m 
  6 Wharton, Tristyn             Kennworth              5-08.00      1.72m 
  7 Mateo, Leanna                Etowah                 4-04.00      1.32m 
 
Event 90  Long Jump 9-10 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Barnard, Hunter              Etowah                11-02.00      3.40m 
  2 Colpaert, Bo                 Etowah                10-11.00      3.32m 
  3 Morawski, Luke               Etowah                10-08.00      3.25m 
  3 Colina, Tyler                Etowah                10-08.00      3.25m 
  5 Salazar, Jaxon               Kennworth             10-05.00      3.17m 
  6 Mateo, Jon-Anthony           Etowah                 5-08.00      1.72m 
 -- Steffers, Lucas              Etowah                     DNS            
 
Event 91  Long Jump 11-12 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Spencer, Lizzy               Etowah                10-05.00      3.17m 
  2 Lawley, Abigail              Etowah                 9-08.00      2.94m 
  3 Allen, Sara                  Etowah                 8-08.00      2.64m 
  4 Weir, Blythe                 Kennworth              8-03.00      2.51m 
  5 Blanchard, Madeleine         Etowah                 7-11.00      2.41m 
  6 Allen, Alex                  Etowah                 7-04.00      2.23m 
  7 Kelly, Brigid                Etowah                 7-03.00      2.20m 
 
Event 92  Long Jump 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Myles Jr, Lamar              Etowah                13-01.00      3.98m 
  2 Stradley, Luke               Etowah                12-09.00      3.88m 
  3 Free, Noah                   Etowah                11-11.00      3.63m 
  4 Barker Jr, Robert            Etowah                11-06.00      3.50m 
  5 Blocker, Michael             Kennworth              9-07.00      2.92m 
  6 Dunmire, Tommy               Alpha Crush            9-03.00      2.81m 
  7 Alvarez, John                Etowah                 9-00.00      2.74m 
  8 Lawder, Everett              Alpha Crush            8-04.00      2.54m 
  9 Fort, Josh                   Alpha Crush            8-00.00      2.43m 
 -- Schuster, Franklin           Etowah                     DNS            
 -- Raffield, Hayden             Etowah                     DNS            
 
Event 93  Long Jump 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Peeples, Kamryn              Etowah                12-07.00      3.83m 
  2 Murphy, Erin                 Etowah                 9-10.00      2.99m 
 -- Branning, Chloe              Etowah                     DNS            
 
Event 94  Long Jump 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Barnard, Charlie             Etowah                16-05.00      5.00m 
  2 Matthews, Cameron            Etowah                12-04.00      3.75m 
 -- Driskell, Thomas             Etowah                     DNS            
 -- Steffers, Alex               Etowah                     DNS            
 -- Daniels, Aaron               Etowah                     DNS            
 
Event 96  Long Jump 15-16 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mann, Ashton                 Kennworth             17-01.00      5.20m 
 
Event 98  Long Jump 17-18 Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Blocker, Tyrik               Kennworth             18-03.00      5.56m 
 
Event 99  Javelin Throw 8 & Under Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Taylor, Lila                 Kennworth                14-04      4.36m 
  2 Mateo, Gabriela              Etowah                    8-09      2.66m 
 
Event 100  Javelin Throw 8 & Under Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Maxwell, Tristan             Etowah                   31-01      9.47m 
 
Event 101  Javelin Throw 9-10 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Striggles, Ramsay            Alpha Crush              25-10      7.87m 
  2 May, Charlee                 Kennworth                22-09      6.93m 
  3 Mateo, Leanna                Etowah                   20-11      6.37m 
  4 Wharton, Tristyn             Kennworth                15-05      4.69m 
 
Event 102  Javelin Throw 9-10 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Colina, Tyler                Etowah                   48-10     14.88m 
  2 Morawski, Luke               Etowah                   47-07     14.50m 
  3 Beaton, Amir                 Kennworth                33-01     10.08m 
  4 Mateo, Jon-Anthony           Etowah                   31-00      9.44m 
  5 Teska, Travis                Etowah                   24-10      7.56m 
  6 Steffers, Lucas              Etowah                   21-11      6.68m 
 
Event 103  Javelin Throw 11-12 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wharton, Taylar              Kennworth                25-09      7.84m 
 
Event 104  Javelin Throw 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 LeFevre, Daniel              Etowah                   36-09     11.20m 
  2 Alvarez, John                Etowah                   33-09     10.28m 
 -- Wilkins, Colton              Etowah                     DNS            
 -- Duckworth, Carson            Etowah                     DNS            
 
Event 105  Javelin Throw 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Stack, Hannah                Etowah                   41-06     12.64m 
 
Event 106  Javelin Throw 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Colina, Chase                Etowah                  102-02     31.14m 
  2 Eidson, Ethan                Kennworth                80-07     24.56m 
  3 Burke, Evan                  Etowah                   66-02     20.16m 
  4 Steffers, Alex               Etowah                   54-06     16.61m 
 
Event 107  Javelin Throw 15-16 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jennings, Samantha           Kennworth                40-00     12.19m 
 
Event 110  Javelin Throw 17-18 Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Williams, Jacob              Kennworth                94-02     28.70m 
 -- Burton, Reece                Unattached                 DNS            
 
Event 111  Shot Put 8 & Under Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Blanchard, Katherine         Etowah                 9-11.00      3.02m 
  2 LeFevre, Holly               Etowah                 7-02.00      2.18m 
 
Event 114  Shot Put 9-10 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Colina, Tyler                Etowah                19-08.00      5.99m 
 
Event 115  Shot Put 11-12 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cloud, Summer                Etowah                16-02.00      4.92m 
  2 Blanchard, Madeleine         Etowah                13-07.00      4.14m 
 -- Silverio, Mia                Alpha Crush                DNS            
 
Event 116  Shot Put 11-12 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 LeFevre, Daniel              Etowah                19-09.00      6.01m 
  2 Raffield, Hayden             Etowah                18-02.00      5.53m 
 
Event 117  Shot Put 13-14 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Johnson, Zoie                East Cobb Ch          33-11.00     10.33m 
  2 Stack, Hannah                Etowah                19-03.00      5.86m 
 
Event 118  Shot Put 13-14 Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Eidson, Ethan                Kennworth             28-08.00      8.73m 
 
Event 119  Shot Put 15-16 Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jennings, Samantha           Kennworth             17-04.00      5.28m