Meet Results - Peachtree City Flash XC Meet - Saturday, October 5, 2019

Alpha Crush Results [Download] [View]
  • The "Improvement" column, on the report as "Improv", compares the athlete's performance to their best time, height or distance in the database.
  • For running events, negative value is an improvement over their previous best.
  • For running events, positive value is how far off the athlete was from their previous best.
  • For field events, positive value is an improvement over their previous best.
  • For field events, negative value is how far off the athlete was from their previous best.
  • A "---" means no personal best exists in the database for that athlete for that event.
Complete Results
Event 1  2000 Meter Run CC 8 & Under Division Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vagedes, Reese             8 Lassiter               9:04.13
  2 Corse, Meena               8 Dekalb Trailblazers    9:09.15    1
  3 Boudreaux, Alyssa          8 Etowah Youth Track     9:11.01    2
  4 Baskin, Gemma              8 Bremen                 9:23.70
  5 Guerrier, Heavenn          8 Montessori Mustangs    9:39.18    3
  6 Whitney, Natalie           8 Lassiter               9:44.17
  7 Anthony, Abiella           8 PTC Flash              9:50.77    4
  8 Mikoleit, Dina             8 Dekalb Trailblazers    9:53.84    5
  9 Hamner, Brynn              7 Dekalb Trailblazers    9:55.13    6
 10 Mayfield, Ellie            8 Lassiter               9:57.42
 11 Brandt, Abigail            7 Etowah Youth Track    10:00.79    7
 12 Thompson, Logan            6 PTC Flash             10:08.35    8
 13 Wilderspin, Maisie         8 Alpha Crush           10:22.33
 14 Howell, Georgie            8 Jefferson Parks       10:24.31
 15 Ray, Leonie                8 Alpha Crush           10:26.18
 16 Waite, Hadley              8 Alpha Crush           10:28.17
 17 Murphy, Charlotte          8 Jackrabbit            10:32.36
 18 Gritz, Inara               7 Alpha Crush           10:36.76
 19 Moberly, Adalyn            7 PTC Flash             10:48.41    9
 20 Ramirez-Linares, Kassand   8 Marietta Track        10:53.83
 21 Witten, Daniyah            6 Montessori Mustangs   10:53.99   10
 22 Jones, Zoe                 8 Fairburn Fire         10:57.06
 23 Oakes, Emma                7 Etowah Youth Track    10:58.25   11
 24 Budd, Lillian              6 PTC Flash             11:05.08   12
 25 Burns, Cassidy             6 Dekalb Trailblazers   11:07.32   13
 26 Perez, Elaina              7 PTC Flash             11:07.71   14
 27 Wedderburn-Maxwell, Khal   5 Etowah Youth Track    11:09.66   15
 28 Matchek, Carrigan          7 PTC Flash             11:14.10   16
 29 Morar, Christiana          8 Montessori Mustangs   11:14.56   17
 30 Alicea, Isabella           8 Creekview             11:15.10
 31 Brisbois, Carissa          5 PTC Flash             11:16.34   18
 32 Thomas, Lisette            7 Walton Youth Track    11:31.27
 33 McAllister, Heidi          7 Lassiter              11:37.18
 34 August-Harman, Cora        8 Dekalb Trailblazers   11:38.70   19
 35 Mitchell, Sara             8 Walton Youth Track    12:10.00
 36 Ozkan, Elise               6 Jackrabbit            12:12.15
 37 Horta, Micah               7 Montessori Mustangs   12:36.76   20
 38 Aulbert, Audrina           6 Montessori Mustangs   12:37.25   21
 39 Groves, Lily               7 Creekview             12:37.56
 40 Lappin, Ansley             8 Creekview             12:41.97
 41 Fairlie, Josephine         7 Dekalb Trailblazers   13:08.89   22
 42 Blanchard, Katherine       8 Etowah Youth Track    13:13.31   23
 43 Medina, Sophia             6 Montessori Mustangs   14:16.31   24
 44 Stewart, Emma              5 Etowah Youth Track    14:21.24   25
 45 Williams, Ansley           7 Marietta Track        14:33.80
 46 Fairlie, Matilda           8 Dekalb Trailblazers   15:13.73   26

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Dekalb Trailblazers          44    1    5    6   13   19   22   26
      Total Time:    51:44.14
         Average:    10:20.83
   2 Peachtree City Flash         47    4    8    9   12   14   16   18
      Total Time:    53:00.32
         Average:    10:36.07
   3 Etowah Youth Track           58    2    7   11   15   23   25
      Total Time:    54:33.02
         Average:    10:54.61
   4 Montessori Mustangs          71    3   10   17   20   21   24
      Total Time:    57:01.74
         Average:    11:24.35


Event 2  2000 Meter Run CC 8 & Under Division Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Maxwell, Tristan           8 Etowah Youth Track     8:07.54
  2 Sanders, Mathew            7 Dekalb Trailblazers    8:39.71
  3 Acker, Cohen               8 Bremen                 8:51.07
  4 Luna, Lucas                7 Happy Feet RC          8:56.18
  5 Kimball, Andrew            8 Bremen                 8:56.34
  6 Dubois, Caleb              8 Jefferson Parks        8:59.07
  7 Pokorny, David             8 Lassiter               9:03.38    1
  8 Boon, Max                  8 PTC Flash              9:07.11    2
  9 Murphy, Kyle                 Jackrabbit             9:12.34
 10 Allison, William           8 Walton Youth Track     9:13.33
 11 Santivanez, Vincent        7 Happy Feet RC          9:20.42
 12 Talpes, Caleb              7 Montessori Mustangs    9:22.30
 13 Moss, Andrew               7 Creekview              9:50.50
 14 Welsh, Callan              7 Walton Youth Track     9:55.73
 15 Ivanov, Jacob              7 Lassiter               9:57.29    3
 16 Ahmed, Suhayb              7 Dekalb Trailblazers   10:18.65
 17 Gerstle, Ian               8 Dekalb Trailblazers   10:20.24
 18 Stanczak, Aidan            8 Happy Feet RC         10:21.21
 19 Wood, Matthew              8 Jefferson Parks       10:31.91
 20 Colpaert, Tim              6 Etowah Youth Track    10:32.65
 21 Ruppert, Jonah             8 PTC Flash             10:35.31    4
 22 French, Zackary            7 Creekview             10:38.74
 23 Duke, Henry                8 Dekalb Trailblazers   10:41.66
 24 Crossk, Hunter             6 Lassiter              10:45.21    5
 25 Vondrak, Henrick           6 Etowah Youth Track    11:25.52
 26 Allred, Robert Wyatt       7 PTC Flash             11:38.07    6
 27 Bagwell, John              8 Creekview             11:46.18
 28 Vines, Elijah              7 Creekview             11:47.45
 29 Wiersma, Andrew            8 Lassiter              11:49.88    7
 30 Vu, Philip                 7 Alpha Crush           12:01.55
 31 Hudson, Reid               6 PTC Flash             12:05.35    8
 32 Northington, Jack          8 Lassiter              12:22.70    9
 33 Deslyper, Matthew          7 PTC Flash             12:29.51   10
 34 Calderone, Anthony         8 Montessori Mustangs   13:02.58
 35 Budd, Nathan               8 PTC Flash             13:11.76   11
 36 Ray, Harold                8 Bremen                13:21.13
 37 Wedderburn-Maxwell, Bren   7 Etowah Youth Track    13:22.16
 38 Little, Dawson             7 Lassiter              13:28.53   12
 39 Connolly, Michael          7 Lassiter              14:00.09   13
 40 Allred, Wesley             5 PTC Flash             14:05.93   14
 41 King, John David           7 Lassiter              14:19.58   15
 42 McKay, Cameron             7 PTC Flash             15:35.62   16
 43 Caraballo, Jimmy           6 DASH                  15:55.18
 44 Briscoe, Cayleb            7 Fairburn Fire         15:55.49

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Lassiter Junior Cross Cou    25    1    3    5    7    9   12   13   15
      Total Time:    53:58.46
         Average:    10:47.70
   2 Peachtree City Flash         30    2    4    6    8   10   11   14   16
      Total Time:    55:55.35
         Average:    11:11.07


Event 3  3k Run CC 9-10 Division Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robinson, Amina           10 Walton Youth Track    13:07.51    1
  2 Daumeyer, Rosemary        10 Alpha Crush           13:24.93    2
  3 McQuade, Andi             10 PTC Flash             13:31.07    3
  4 Alberici, Ella             9 Alpha Crush           13:46.25    4
  5 McKinley, Genevieve        9 Etowah Youth Track    13:57.01    5
  6 Diianni, Jensen           10 Walton Youth Track    13:58.78    6
  7 Ozkan, Jaelyn             10 Jackrabbit            14:24.45
  8 Brandt, Hannah            10 Etowah Youth Track    14:34.49    7
  9 Donner, Linden             9 Alpha Crush           14:48.16    8
 10 Reese, Madison             9 Unattached            14:48.81
 11 Maney, Natalie            10 West Georgia Jets     14:59.26
 12 Rytlewski, Kate           10 Walton Youth Track    15:08.15    9
 13 Hubbard, Kaylin           10 Bremen                15:15.64
 14 Greblick, Megan           10 Walton Youth Track    15:18.57   10
 15 Witten, Layyan             9 Montessori Mustangs   15:19.65
 16 Talpes, Esther             9 Montessori Mustangs   15:25.29
 17 Franklin, Aubrey          10 PTC Flash             15:26.82   11
 18 Fairchild, Charlye        10 Fairburn Fire         15:31.46
 19 Evans, Sophia             10 Marietta Track        15:36.89   12
 20 Scheid, Sarah             10 Dekalb Trailblazers   15:43.65   13
 21 Magro, Emma               10 PTC Flash             15:45.46   14
 22 West, Emma                10 PTC Flash             15:45.68   15
 23 Bryant, Genevieve         10 PTC Flash             15:49.19   16
 24 Vagedes, Joanna           10 Lassiter              15:59.24
 25 Waite, London             10 Alpha Crush           16:03.52   17
 26 Kuwamoto, Kaya            10 Lassiter              16:15.89
 27 Reeves, Serenity          10 DASH                  16:18.26
 28 Grose, Audrey              9 Alpha Crush           16:33.50   18
 29 McFall, Caitlyn           10 PTC Flash             16:34.02   19
 30 Therriault, Danielle       9 PTC Flash             16:44.66   20
 31 McMahan, Olivia            9 Dekalb Trailblazers   16:49.91   21
 32 Gold, Scarlett            10 Walton Youth Track    16:52.60   22
 33 Alfonso-Perez, Valentina  10 DASH                  16:54.37
 34 Spano, Taylor             10 Walton Youth Track    16:54.80   23
 35 Warren, Eloise             9 Walton Youth Track    16:56.74   24
 36 Fowler, Myah              10 Jackrabbit            17:04.81
 37 Hoeller, Amelia           10 Walton Youth Track    17:11.19   25
 38 Moses, Kaylee              9 PTC Flash             17:18.54   26
 39 Wiersma, Chloe            10 Lassiter              17:29.54
 40 Mayka, Chloe              10 Etowah Youth Track    17:33.01   27
 41 Jones, Mary Lawton        10 Dekalb Trailblazers   17:41.01   28
 42 Mathis, Jacquelan          9 Fairburn Fire         18:23.06
 43 Ramirez-Linares, Destiny   9 Marietta Track        18:39.71   29
 44 McAllister, Alice          9 Lassiter              18:41.13
 45 Houston, Olivia           10 Dekalb Trailblazers   19:37.01   30
 46 Baerman, Ella              9 Dekalb Trailblazers   19:40.13   31
 47 Williams, Nalini           9 Jackrabbit            20:04.51
 48 Wolf, Eleanor              9 PTC Flash             20:14.81
 49 Gray, Madilyn             10 Marietta Track        20:23.73   32
 50 Korey, Milana             10 Marietta Track        20:24.54   33
 51 Murtadi, Sophie           10 Etowah Youth Track    20:42.31   34
 52 Towler, Althea             9 Marietta Track        21:00.33   35
 53 Wirka, Cecily             10 Alpha Crush           22:09.91   36
 54 Hoffman, Rose             10 Alpha Crush           22:10.62   37
 55 Czarnecki, Annabelle      10 Walton Youth Track    22:56.84
 56 Tabish, Aria               9 DASH                  23:32.05
 57 Jones, Sasha              10 Fairburn Fire         24:05.33
 58 King, Violet               9 Fairburn Fire         24:45.10
 59 Cain, Wren                 9 Etowah Youth Track    24:46.50   38

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton Youth Track           48    1    6    9   10   22   23   24   25
      Total Time:  1:14:25.61
         Average:    14:53.13
   2 Alpha Crush Running Club     49    2    4    8   17   18   36   37
      Total Time:  1:14:36.36
         Average:    14:55.28
   3 Peachtree City Flash         59    3   11   14   15   16   19   20   26
      Total Time:  1:16:18.22
         Average:    15:15.65
   4 Etowah Youth Track          111    5    7   27   34   38
      Total Time:  1:31:33.32
         Average:    18:18.67
   5 Dekalb Trailblazers         123   13   21   28   30   31
      Total Time:  1:29:31.71
         Average:    17:54.35
   6 Marietta Track              141   12   29   32   33   35
      Total Time:  1:36:05.20
         Average:    19:13.04


Event 4  3k Run CC 9-10 Division Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Malueg, William            9 Jefferson Parks       11:50.33
  2 Shedd, David              10 PTC Flash             12:01.80    1
  3 Turner, Colt               9 Creekview             12:06.88
  4 Avrett, Elijah            10 Jefferson Parks       12:13.51
  5 Hoffman, Desmond          10 Lassiter              12:14.20    2
  6 Colpaert, Bo              10 Etowah Youth Track    12:28.31    3
  7 Welsh, Liam                9 Walton Youth Track    12:43.05    4
  8 Kuleszynski, Colton        9 Etowah Youth Track    12:55.05    5
  9 Starr, Mason               9 Unattached            13:09.04
 10 Grant, Jacob              10 Alpha Crush           13:22.15
 11 Thompson, Oliver           9 PTC Flash             13:31.92    6
 12 Atwood, Locke             10 Dekalb Trailblazers   13:42.73    7
 13 Allred, Luke               9 PTC Flash             13:44.55    8
 14 Cockrell, Samuel           9 Lassiter              13:51.70    9
 15 Luna, Leonardo             9 Happy Feet RC         13:58.33
 16 Heslep, Bryce             10 Walton Youth Track    14:00.15   10
 17 Turner, Nash              10 Alpha Crush           14:07.88
 18 Manzi, Leo                 9 Dekalb Trailblazers   14:10.16   11
 19 Vondrak, Vladimir         10 Etowah Youth Track    14:12.80   12
 20 Witten, Mohamed            9 Montessori Mustangs   14:14.27
 21 McFall, Cayden            10 PTC Flash             14:20.66   13
 22 Gritz, Nolen              10 Alpha Crush           14:26.29
 23 Heim, Brogan              10 PTC Flash             14:32.23   14
 24 Marini, Ethan             10 Lassiter              14:33.81   15
 25 Kelso, Zeke                9 Etowah Youth Track    14:33.88   16
 26 Schroeder, Ben            10 Jefferson Parks       14:39.78
 27 Davidson, Landon          10 PTC Flash             14:47.20   17
 28 Prestridge, Luke           9 Montessori Mustangs   15:06.86
 29 Magro, Chase               9 PTC Flash             15:07.66   18
 30 Barnet, Jerimah           10 Fairburn Fire         15:11.38
 31 Thomas, Liam               9 Creekview             15:18.03
 32 Grimberg, Andrew           9 Walton Youth Track    15:19.94   19
 33 Spires, James              9 Dekalb Trailblazers   15:21.22   20
 34 Brown, Myron               9 Fairburn Fire         15:35.16
 35 Howard, Benjamin           9 Dekalb Trailblazers   15:35.78   21
 36 Leitsch, Bryce             9 Jefferson Parks       15:38.30
 37 Owens, Tadesse            10 Dekalb Trailblazers   15:41.35   22
 38 Brisbois, Zachary          9 PTC Flash             15:48.76   23
 39 Pates, Soren               9 Lassiter              15:53.46   24
 40 Glover, Jason             10 Marietta Track        15:56.63
 41 Babish, Peter             10 Lassiter              15:57.67   25
 42 Cauble, Cason             10 PTC Flash             15:59.13
 43 Judge, Dylan               9 Lassiter              16:12.98   26
 44 Gonzalez-Garza, Victor    10 Walton Youth Track    16:16.96   27
 45 Rigsby, Lucas             10 Etowah Youth Track    16:19.37   28
 46 Lawless, Bennett          10 Etowah Youth Track    16:22.44   29
 47 Hendrickson, Caleb        10 PTC Flash             16:31.78
 48 Reisz, Steven              9 Dekalb Trailblazers   16:32.49   30
 49 Freed, Collin              9 Lassiter              16:45.76   31
 50 Mayfield, Ben             10 Lassiter              16:46.44   32
 51 Mykkeltvedt, Nate          9 Dekalb Trailblazers   17:05.07   33
 52 Aziz, Arish                9 PTC Flash             17:13.67
 53 Williams, Landon          10 Marietta Track        17:21.05
 54 Atkinson, Eli              9 Etowah Youth Track    17:37.15   34
 55 Woodruff, Pierson         10 Alpha Crush           17:38.87
 56 Boon, J.J.                10 PTC Flash             17:44.33
 57 Smith, Harrison           10 Marietta Track        17:45.31
 58 Kennedy, William           9 Walton Youth Track    18:25.61   35
 59 Hamner, Ryland             9 Dekalb Trailblazers   18:35.11   36
 60 Mathew, Shane              9 Walton Youth Track    19:56.04   37
 61 Holland, Tyler             9 Bremen                20:28.23
 62 Caffee, Brock              9 Lassiter              21:06.27
 63 Moll-Dunn, Corbin         10 Lassiter              23:27.01
 64 Little, Nash               9 Lassiter              23:34.25
 65 Morar, Ezechiel           10 Montessori Mustangs   23:37.21
 66 Verikas, Augustus          9 Marietta Track        28:04.74

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Peachtree City Flash         42    1    6    8   13   14   17   18   23
      Total Time:  1:08:11.16
         Average:    13:38.24
   2 Etowah Youth Track           64    3    5   12   16   28   29   34
      Total Time:  1:10:29.41
         Average:    14:05.89
   3 Lassiter Junior Cross Cou    75    2    9   15   24   25   26   31   32
      Total Time:  1:12:30.84
         Average:    14:30.17
   4 Dekalb Trailblazers          81    7   11   20   21   22   30   33   36
      Total Time:  1:14:31.24
         Average:    14:54.25
   5 Walton Youth Track           95    4   10   19   27   35   37
      Total Time:  1:16:45.71
         Average:    15:21.15


Event 5  3k Run CC 11-12 Division Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Delgado, Nicole           11 Walton Youth Track    12:48.19    1
  2 Santivanez, Sophia        12 Happy Feet RC         13:02.58
  3 Schlaupitz, Brynn         12 Alpha Crush           13:42.98    2
  4 Ray, London               12 Alpha Crush           13:47.33    3
  5 Allison, Julia            12 Walton Youth Track    14:02.41    4
  6 Kluttz, Addison           11 PTC Flash             14:11.11    5
  7 Ezell, Alena              12 Etowah Youth Track    14:15.49    6
  8 Curfman, Brianna          11 Marietta Track        14:16.52
  9 Whitney, Addison          11 Lassiter              14:22.29    7
 10 Old, Mallory              12 Walton Youth Track    14:25.13    8
 11 Miller, Caroline          11 Lassiter              14:46.88    9
 12 Fought, Emaly             12 Walton Youth Track    14:56.10   10
 13 Dennis, Simone            11 Alpha Crush           15:17.77   11
 14 Burke, Gianna             11 Marietta Track        15:20.97
 15 Nieves, Lillian           11 Lassiter              15:22.47   12
 16 Lawley, Abigail           12 Etowah Youth Track    15:25.43   13
 17 Stoker, Annabelle         11 PTC Flash             15:30.17   14
 18 Asbury, E'Maya            11 Unattached            15:35.38
 19 Trask, Nanea              12 Lassiter              15:35.62   15
 20 Russell, Annabella        12 Marietta Track        15:38.44
 21 Reeves, Coasetta          12 DASH                  15:49.21   16
 22 Brown, Alayah             12 Lassiter              15:55.53   17
 23 Bryant, Lorelei           12 PTC Flash             16:02.49   18
 24 Stevens, Taylor           12 Creekview             16:16.98   19
 25 Kelly, Jensen             12 Alpha Crush           16:21.60   20
 26 Allred, Ainsley           11 PTC Flash             16:23.80   21
 27 May, Laura                12 Walton Youth Track    16:26.52   22
 28 Allen, Sara               11 Etowah Youth Track    16:32.50   23
 29 Shmulevich, Noa           11 Alpha Crush           16:54.02   24
 30 Ledford, Nicole           11 Alpha Crush           16:57.83   25
 31 Brown, Aria               12 Lassiter              16:59.07   26
 32 Barthel, Kate             12 PTC Flash             17:13.00   27
 33 Luffel, Annabelle         11 Alpha Crush           17:17.40   28
 34 Teilhet, Maddie           11 Walton Youth Track    17:18.04   29
 35 Brown, McKenna            11 Lassiter              17:18.06   30
 36 Allen, Alex               11 Etowah Youth Track    17:19.60   31
 37 Bowling, Piper            12 Lassiter              17:20.06   32
 38 Vu, Elizabeth             12 Alpha Crush           17:26.09   33
 39 Ledford, Mia              12 Alpha Crush           17:43.85
 40 Spears, Anna              11 PTC Flash             17:59.34   34
 41 Post, Kate                12 PTC Flash             18:03.65   35
 42 Cole, Hope                11 Etowah Youth Track    18:04.47   36
 43 Smith, Alayna             12 Creekview             18:10.37   37
 44 Martin, Addison           12 Lassiter              18:11.24
 45 Okland, Baylie            12 PTC Flash             18:31.10   38
 46 Oakes, Maddie             11 Etowah Youth Track    18:40.79   39
 47 Doyle, Jessica            12 PTC Flash             18:53.52
 48 Daniels, Mallory          11 Etowah Youth Track    19:04.45   40
 49 Douglas, Madison          12 Lassiter              19:33.80
 50 Wright, Megan             11 DASH                  19:41.94   41
 51 Jabr, Lana                12 Alpha Crush           19:42.71
 52 Snipes, Abigail           12 DASH                  19:44.32   42
 53 Marcum, Layla             12 Alpha Crush           19:45.86
 54 Smith, Jada               11 Fairburn Fire         19:51.39
 55 Blanchard, Madeleine      11 Etowah Youth Track    19:51.60   43
 56 Tabish, Weeda             12 DASH                  19:52.35   44
 57 Hudson, Willa             11 Dekalb Trailblazers   20:40.79   45
 58 Lappin, Alexandra         12 Creekview             21:04.81   46
 59 Candelario, MacKinsey     12 Creekview             21:09.72   47
 60 Zerfowski, Avery          12 DASH                  21:18.18   48
 61 Spires, Caroline          11 Dekalb Trailblazers   21:28.67   49
 62 Mast, Roxy                12 Dekalb Trailblazers   21:42.88   50
 63 Jenkins, Nia              11 DASH                  21:48.20   51
 64 Mayberry, Maddox          11 Creekview             21:50.72   52
 65 Barber, Evelyn            12 Lassiter              22:22.89
 66 McAllister, Brenda        11 Lassiter              22:31.60
 67 Little, Finley            12 Lassiter              22:32.45
 68 Davidson, Layne           12 PTC Flash             22:38.84
 69 Adams, Eleanor            12 Dekalb Trailblazers   22:57.15   53
 70 Caffee, Lucy              12 Lassiter              23:09.32
 71 Robb, Lillian             11 Dekalb Trailblazers   24:15.84   54
 72 Marcum, Samantha          11 Alpha Crush           27:43.45

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton Youth Track           45    1    4    8   10   22   29
      Total Time:  1:12:38.35
         Average:    14:31.67
   2 Lassiter Junior Cross Cou    60    7    9   12   15   17   26   30   32
      Total Time:  1:16:02.79
         Average:    15:12.56
   3 Alpha Crush Running Club     60    2    3   11   20   24   25   28   33
      Total Time:  1:16:03.70
         Average:    15:12.74
     USATF Rule 7.9(b) Ties between two or more teams shall be resolved in favor
     of the team whose last scoring member (5th) finishes nearer to first place.
   4 Peachtree City Flash         85    5   14   18   21   27   34   35   38
      Total Time:  1:19:20.57
         Average:    15:52.12
   5 Etowah Youth Track          109    6   13   23   31   36   39   40   43
      Total Time:  1:21:37.49
         Average:    16:19.50
   6 DASH                        191   16   41   42   44   48   51
      Total Time:  1:36:26.00
         Average:    19:17.20
   7 Creekview Youth Track       201   19   37   46   47   52
      Total Time:  1:38:32.60
         Average:    19:42.52
   8 Dekalb Trailblazers         251   45   49   50   53   54
      Total Time:  1:51:05.33
         Average:    22:13.07


Event 6  3k Run CC 11-12 Division Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wicks, Mason              11 Walton Youth Track    11:47.17    1
  2 Nowell, Jordan            11 PTC Flash             11:53.54    2
  3 Fournier, Chase           12 Walton Youth Track    11:53.83    3
  4 LeBlanc, Finnan           12 Dekalb Trailblazers   12:03.60    4
  5 Thompson, Clark           12 PTC Flash             12:11.41    5
  6 Villanueva, Micah         12 Alpha Crush           12:14.94    6
  7 Donner, Grey              11 Alpha Crush           12:41.43    7
  8 Douglas, Jonah            12 Walton Youth Track    12:45.81    8
  9 McNeely, John             11 Walton Youth Track    12:49.38    9
 10 Liptak, Elliot            11 Alpha Crush           12:57.69   10
 11 Ball, Donovan             12 Creekview             12:59.58
 12 Smith, Caleb              11 Jefferson Parks       13:07.15
 13 Albano, Alexander         11 Marietta Track        13:08.57
 14 Sibly, Ryder              11 Dekalb Trailblazers   13:12.63   11
 15 Roberts, Logan            12 Jefferson Parks       13:14.47
 16 Beasley, Alex             12 Jackrabbit            13:14.88
 17 Irby, Jalen               12 Fairburn Fire         13:25.56
 18 Judge, Jake               11 Lassiter              13:38.96   12
 19 Donovan, Whit             12 Alpha Crush           13:40.03   13
 20 Wessinger, Jack           11 Alpha Crush           13:46.72   14
 21 Chambers, Will            11 Alpha Crush           13:49.64   15
 22 Krishnamurthy, Oliver     12 Walton Youth Track    13:54.07   16
 23 Miller, Tanner            11 Jackrabbit            13:54.83
 24 Liptak, James             11 Alpha Crush           13:56.29   17
 25 Taylor, Ethan             12 Bremen                13:58.44
 26 Taylor, Cameron           11 Fairburn Fire         14:00.13
 27 Koziol, Thomas            11 Dekalb Trailblazers   14:00.72   18
 28 Lecke, Magnus             12 Lassiter              14:01.06   19
 29 Dunmire, Tommy            11 Alpha Crush           14:03.81   20
 30 Daumeyer, Joe             12 Alpha Crush           14:20.46
 31 Mathias, Elijah           11 Lassiter              14:22.46   21
 32 Elgin, Tyler              11 Lassiter              14:43.98   22
 33 Chisamore, Jacob          11 Marietta Track        14:53.50
 34 Kovak, Luke               11 Alpha Crush           14:56.57
 35 Brisbois, Andrew          11 PTC Flash             14:57.85   23
 36 Strong, Colton            12 Walton Youth Track    14:59.55   24
 37 Potter, Pierce            11 PTC Flash             15:00.54   25
 38 Bagwell, Robert           11 Creekview             15:01.01
 39 Littlejohn, Evan          12 Dekalb Trailblazers   15:08.33   26
 40 Fredeman, James           12 Lassiter              15:14.89   27
 41 Hudson, Quinn             12 PTC Flash             15:32.01   28
 42 Hoeller, George           12 Walton Youth Track    15:34.27   29
 43 Hicks, Brodie             11 Alpha Crush           15:35.37
 44 Gerstle, Aaron            12 Dekalb Trailblazers   15:36.22   30
 45 Hackney, Cash             11 Dekalb Trailblazers   15:44.29   31
 46 Grund, Travis             11 Lassiter              16:03.97   32
 47 Chwatek, Griffen          12 Etowah Youth Track    16:13.43
 48 Raas, Andrew              12 Alpha Crush           16:18.27
 49 Smith, Jayce              10 Fairburn Fire         16:23.04
 50 Turner, Troy              11 Creekview             16:25.10
 51 Warren, Hutton            12 Walton Youth Track    16:25.16   33
 52 Wolf, Morgan              11 PTC Flash             16:25.39   34
 53 Czarnecki Jr, Jeffrey     11 Walton Youth Track    16:43.09
 54 Badenhorst, Roux          12 Alpha Crush           16:49.64
 55 Jern, Justin              12 Lassiter              16:58.31   35
 56 Tenney, Zachary           11 Etowah Youth Track    16:58.90
 57 Bellis, Henry             11 Dekalb Trailblazers   17:28.61   36
 58 Hammond, Thomas           12 PTC Flash             17:36.77   37
 59 McCoy, Alexander          11 Etowah Youth Track    17:37.03
 60 Toering, Miles            11 PTC Flash             18:53.11   38
 61 Wilson, Eric              11 DASH                  18:56.89
 62 Hine, Kelso               12 Alpha Crush           19:17.14
 63 Davis, Hunter             12 Alpha Crush           19:25.06
 64 Stafford, Hall            11 Alpha Crush           19:35.68
 65 Henson, Ronald            11 Lassiter              19:43.34   39
 66 Dowdy, Peyton             11 Creekview             19:53.65

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton Youth Track           37    1    3    8    9   16   24   29   33
      Total Time:  1:03:10.26
         Average:    12:38.06
   2 Alpha Crush Running Club     50    6    7   10   13   14   15   17   20
      Total Time:  1:05:20.81
         Average:    13:04.17
   3 Peachtree City Flash         83    2    5   23   25   28   34   37   38
      Total Time:  1:09:35.35
         Average:    13:55.07
   4 Dekalb Trailblazers          89    4   11   18   26   30   31   36
      Total Time:  1:10:01.50
         Average:    14:00.30
   5 Lassiter Junior Cross Cou   101   12   19   21   22   27   32   35   39
      Total Time:  1:12:01.35
         Average:    14:24.27


Event 7  4k Run CC 13-14 Division Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shelton, Claire           14 Alpha Crush           16:18.43    1
  2 Malcom, Ella              13 Alpha Crush           17:15.90    2
  3 O'Brien, Erin             13 DASH                  17:19.44    3
  4 Welp, Maggie              13 Dekalb Trailblazers   17:27.37    4
  5 Lopez, Karen              13 Happy Feet RC         17:52.49
  6 Kovak, Tyler              13 Alpha Crush           17:56.80    5
  7 Tilley, Addison           13 Marietta Track        18:01.59
  8 Morales, Ava              13 Happy Feet RC         18:39.90
  9 Dennis, Leelah            13 Alpha Crush           19:09.52    6
 10 Allison, Sophia           13 Walton Youth Track    19:37.57
 11 Roach, Gabriella          13 PTC Flash             20:00.64
 12 Mroz, Jennifer            13 Lassiter              20:03.93    7
 13 McCord, Anna Claire       13 Lassiter              20:11.91    8
 14 Taylor, Kamryn            13 Alpha Crush           20:12.00    9
 15 Chatterjee, Shreya        13 Dekalb Trailblazers   20:53.80   10
 16 Almengor, Ava             13 Alpha Crush           21:00.23   11
 17 Ricker, Gracie            13 DASH                  21:24.66   12
 18 Stancoff, Katherine       13 DASH                  21:57.09   13
 19 Shipp, Emma               13 Dekalb Trailblazers   22:05.21   14
 20 Hudson, Kathleen          13 Dekalb Trailblazers   22:23.74   15
 21 Robinson, Brooke          13 Dekalb Trailblazers   22:29.69   16
 22 Cockrell, Emma            13 Lassiter              22:54.10   17
 23 Racine, Caroline          13 Dekalb Trailblazers   23:05.27   18
 24 Mast, Ada                 14 Dekalb Trailblazers   23:11.52   19
 25 Cohn, Juliet              13 Lassiter              23:16.27   20
 26 Spears, Ella              14 PTC Flash             23:41.37
 27 Reed, Chloe               13 Lassiter              24:00.61   21
 28 Ahearn, Kate              13 Lassiter              24:02.75   22
 29 Brodmyer, Paige           13 Lassiter              24:22.71   23
 30 Nickels, Reese            13 Etowah Youth Track    24:32.74
 31 Cain, Mackenzie           13 Etowah Youth Track    24:33.96
 32 Fort, Mary Bostic         14 Lassiter              24:51.99   24
 33 Bell, Olivia              14 Dekalb Trailblazers   24:59.58   25
 34 Adams, Anne Marie         14 Dekalb Trailblazers   25:42.98
 35 Wilson, Schyler           13 DASH                  25:43.01   26
 36 Mayfield, Hannah          13 Lassiter              26:23.85
 37 Ewing, Priya              13 DASH                  26:28.14   27
 38 Alligood, Caroline        13 Lassiter              27:14.13
 39 Williams, Zion            13 PTC Flash             27:53.92
 40 West, Ashley              13 Etowah Youth Track    28:48.38
 41 Pirkle, Kayleigh          13 Jefferson Parks       29:23.44

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     23    1    2    5    6    9   11
      Total Time:  1:30:52.65
         Average:    18:10.53
   2 Dekalb Trailblazers          59    4   10   14   15   16   18   19   25
      Total Time:  1:45:19.81
         Average:    21:03.97
   3 Lassiter Junior Cross Cou    73    7    8   17   20   21   22   23   24
      Total Time:  1:50:26.82
         Average:    22:05.37
   4 DASH                         81    3   12   13   26   27
      Total Time:  1:52:52.34
         Average:    22:34.47


Event 8  4k Run CC 13-14 Division Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latham, Thomas            13 Alpha Crush           14:20.21    1
  2 Rosa, Jose                13 Happy Feet RC         14:52.56
  3 Roach, Bankson            13 PTC Flash             15:20.76    2
  4 Sulton IV, Allen          13 Drive Phase           15:25.28
  5 Rumph, Henry              14 Alpha Crush           15:26.98    3
  6 Yanis, Caeden             13 Alpha Crush           15:44.40    4
  7 Mecklenborg, Alex         13 Alpha Crush           15:51.94    5
  8 Mitchell, John            13 Walton Youth Track    16:06.34
  9 Rasmituth, Eric           13 Alpha Crush           16:15.69    6
 10 Ladera, Diego             14 Lassiter              16:20.29    7
 11 Hankins, Jackson          14 Jackrabbit            16:26.24
 12 Oakes, DJ                 13 Etowah Youth Track    16:53.14
 13 Will, Brandon             13 PTC Flash             17:06.93    8
 14 Minter, David             14 Etowah Youth Track    17:18.86
 15 Spencer, Clay             13 Alpha Crush           17:29.36    9
 16 Pokorny, John             14 Lassiter              17:37.56   10
 17 Lackey, Tyler             13 Walton Youth Track    17:45.33
 18 Ruppert, Ethan            13 PTC Flash             17:59.45   11
 19 Whitehouse, Thatcher      13 Marietta Track        18:06.00
 20 Gottfried, Lewis          13 Alpha Crush           18:10.23   12
 21 Ruppert, Liam             13 PTC Flash             18:42.79   13
 22 Wysong, Oliver            13 PTC Flash             18:46.94   14
 23 Kuwamoto, Noah            13 Lassiter              18:47.56   15
 24 VanRoten, Marion          14 Etowah Youth Track    19:23.56
 25 Mathias, Maxon            14 Lassiter              19:37.44   16
 26 Creech, Teddy             14 Alpha Crush           19:43.33   17
 27 Hackney, William          13 Dekalb Trailblazers   19:44.31
 28 Bauer, Adam               13 PTC Flash             20:02.54   18
 29 Lippe, Sean               14 Dekalb Trailblazers   20:12.13
 30 McNabb, Jackson           13 Marietta Track        20:30.44
 31 Deslyper, Thomas          13 PTC Flash             20:30.70   19
 32 Acuff, Joseph             14 DASH                  20:33.66
 33 Wolf, Wyatt               13 PTC Flash             20:46.94   20
 34 Miller, William           13 Walton Youth Track    21:03.59
 35 Losken, Graham            13 Dekalb Trailblazers   21:04.22
 36 Neilson, Preston          14 Lassiter              21:04.24   21
 37 Singleton, Adam           14 Alpha Crush           21:13.60
 38 Duerre, Jack              13 Lassiter              21:26.13   22
 39 Puckett, Jackson          13 PTC Flash             21:35.09
 40 Jackson, Corey            14 Montessori Mustangs   21:48.86
 41 Kuehn, Trip               14 PTC Flash             22:13.79
 42 Lewis, Noah               13 PTC Flash             22:39.82
 43 Gay, William              13 Walton Youth Track    22:55.77
 44 Grover, Mark              13 DASH                  23:21.16
 45 Wallace, Will             14 Creekview             23:24.68
 46 Cochran, Max              13 Lassiter              23:30.55   23
 47 Casbarro, Cory            14 DASH                  23:53.04
 48 Jenkins, Jaiden           13 DASH                  23:55.28
 49 Brock, Carter             13 Lassiter              23:57.78   24
 50 Stopford, Carrick         13 PTC Flash             25:30.22

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     19    1    3    4    5    6    9   12   17
      Total Time:  1:17:39.22
         Average:    15:31.85
   2 Peachtree City Flash         48    2    8   11   13   14   18   19   20
      Total Time:  1:27:56.87
         Average:    17:35.38
   3 Lassiter Junior Cross Cou    69    7   10   15   16   21   22   23   24
      Total Time:  1:33:27.09
         Average:    18:41.42


Event 8  4k Run CC 15-18 Division Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ball, Riley               15 Creekview             15:11.62
  2 Douglas, Tristan          15 Creekview             21:11.42