Meet Results - Etowah XC Meet - Saturday, November 2, 2019

Alpha Crush Results [Download] [View]
  • The "Improvement" column, on the report as "Improv", compares the athlete's performance to their best time, height or distance in the database.
  • For running events, negative value is an improvement over their previous best.
  • For running events, positive value is how far off the athlete was from their previous best.
  • For field events, positive value is an improvement over their previous best.
  • For field events, negative value is how far off the athlete was from their previous best.
  • A "---" means no personal best exists in the database for that athlete for that event.
Complete Results
                 USATF GA XC - Etowah Cross Country - 11/2/2019
                                   Boling Park

Event 1  2000 Meter Run CC 8 & Under Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vagedes, Reese             8 Lassiter               9:08.40
  2 Merner, Sophie             8 Unattached             9:17.50
  3 Thompson, Logan            6 PTC Flash              9:19.80    1
  4 Boudreaux, Alyssa          8 Etowah Youth Track     9:27.50    2
  5 Baskin, Gemma              8 Bremen Rec             9:42.70
  6 Brandt, Abigail            7 Etowah Youth Track     9:45.40    3
  7 Corse, Meena               8 Dekalb Trailblazers    9:51.00    4
  8 Breland, Wynne             8 Georgia Elite          9:55.20
  9 Mays, Lilah                8 Cherokee               9:56.50
 10 Anthony, Abiella           8 PTC Flash              9:56.60    5
 11 Whitney, Natalie           8 Lassiter               9:59.20
 12 Wicks, Caitlyn             7 Walton Youth Track    10:01.20
 13 Mayfield, Ellie            8 Lassiter              10:04.20
 14 Villanueva, Cate           8 Alpha Crush           10:15.90    6
 15 Lawley, Ava                8 Etowah Youth Track    10:19.80    7
 16 Wilderspin, Maisie         8 Alpha Crush           10:27.20    8
 17 Poehler, Reagan            8 Alpha Crush           10:28.00    9
 18 Hamner, Brynn              7 Dekalb Trailblazers   10:33.40   10
 19 Matchek, Carrigan          7 PTC Flash             10:33.40   11
 20 Fassinger, Emily           7 Cherokee              10:42.40
 21 Moberly, Adalyn            7 PTC Flash             10:42.50   12
 22 Mikoleit, Dina             8 Dekalb Trailblazers   10:52.70   13
 23 Perez, Elaina              7 PTC Flash             10:55.10   14
 24 Howell, Georgie            8 Jefferson             10:59.60
 25 Oakes, Emma                7 Etowah Youth Track    11:06.20   15
 26 Giannini, Juliette         6 Creekview             11:06.80   16
 27 Ramirez-Linares, Kassand   8 Marietta Track        11:07.60
 28 Donner, Emery              5 Alpha Crush           11:08.50   17
 29 Ray, Leonie                8 Alpha Crush           11:15.80   18
 30 Brisbois, Carissa          5 PTC Flash             11:24.10   19
 31 Groves, Lilian             7 Creekview             11:24.80   20
 32 Blanchard, Katherine       8 Etowah Youth Track    11:41.80   21
 33 Lappin, Ansley             8 Creekview             11:45.40   22
 34 Burns, Cassidy             6 Dekalb Trailblazers   11:52.60   23
 35 Thomas, Lisette            7 Walton Youth Track    12:02.40
 36 Krohn, Stella              8 Creekview             12:07.90   24
 37 Harbert, Amelia            7 Dekalb Trailblazers   12:11.20   25
 38 Fairlie, Josephine         7 Dekalb Trailblazers   12:36.40   26
 39 McAllister, Heidi          7 Lassiter              12:43.60
 40 Sloan, Helena              7 Dekalb Trailblazers   14:00.00   27
 41 Cross, Margaret            6 Alpha Crush           14:04.10   28
 42 Laurens, Emmaline          7 Creekview             14:38.80   29
 43 Stewart, Emma              5 Etowah Youth Track    15:26.70   30
 44 Fairlie, Matilda           8 Dekalb Trailblazers   15:54.20   31
 45 Williams, Ansley           7 Marietta Track        15:58.20
 46 Morris, Elizabeth          8 Dekalb Trailblazers   16:08.40

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Peachtree City Flash         43    1    5   11   12   14   19
      Total Time:    51:27.40
         Average:    10:17.48
   2 Etowah Youth Track           48    2    3    7   15   21   30
      Total Time:    52:20.70
         Average:    10:28.14
   3 Alpha Crush Running Club     58    6    8    9   17   18   28
      Total Time:    53:35.40
         Average:    10:43.08
   4 Dekalb Trailblazers          75    4   10   13   23   25   26   27   31
      Total Time:    55:20.90
         Average:    11:04.18
   5 Creekview Youth Track       111   16   20   22   24   29
      Total Time:  1:01:03.70
         Average:    12:12.74


Event 2  2000 Meter Run CC 8 & Under Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sewczwicz, Kyle            8 River Ridge            8:16.86
  2 Sanders, Matthew           7 Dekalb Trailblazers    8:28.22
  3 Dubois, Caleb              8 Jefferson              8:33.26
  4 Acker, Cohen               8 Bremen Rec             8:54.49
  5 Boon, Max                  8 PTC Flash              8:55.06    1
  6 Allison, William           8 Walton Youth Track     8:55.08
  7 Heinrich, Grant            8 Lassiter               9:03.07    2
  8 Kimball, Andrew            8 Bremen Rec             9:03.35
  9 Moss, Andrew               7 Creekview              9:07.70    3
 10 Rosko, Eli                 6 Sequoyah               9:19.51
 11 Carreon, Sebastian         8 Creekview              9:29.62    4
 12 Cribb, Keegan              8 Creekview              9:33.80    5
 13 Westrip, Aaron             6 Etowah Youth Track     9:34.32
 14 Colpaert, Tim              6 Etowah Youth Track     9:45.18
 15 Reiner, William            6 Sequoyah               9:48.59
 16 Vines, Elijah              7 Creekview              9:57.11    6
 17 Nahar, Siddhant            7 PTC Flash              9:59.27    7
 18 Duncan, Oliver             6 Cherokee              10:01.66
 19 Duke, Henry                8 Dekalb Trailblazers   10:02.04
 20 Allred, Robert Wyatt       7 PTC Flash             10:10.70    8
 21 Ward, Myles                7 Sequoyah              10:24.23
 22 Vondrak, Henrick           6 Etowah Youth Track    10:37.07
 23 Gerstle, Ian               8 Dekalb Trailblazers   10:42.83
 24 Connolly, Michael          7 Lassiter              10:43.31    9
 25 Holley, Andrew             8 River Ridge           10:49.38
 26 Crossk, Hunter             6 Lassiter              10:51.34   10
 27 French, Zackary            7 Creekview             10:54.34   11
 28 Wood, Matthew              8 Jefferson             10:59.34
 29 Benson, Jack               7 Jefferson             11:03.14
 30 Bagwell, John              8 Creekview             11:04.59   12
 31 Badenhorst, Durandt        7 Alpha Crush           11:07.31
 32 Lamb, Max                  8 Lassiter              11:12.57   13
 33 Key, Dallas                6 Creekview             11:22.84   14
 34 Corse, James               5 Dekalb Trailblazers   11:26.15
 35 Ivanov, Jacob              7 Lassiter              11:39.53   15
 36 Little, Dawson             7 Lassiter              11:46.40   16
 37 Welsh, Callan              7 Walton Youth Track    11:51.14
 38 Tracy, Eamon               7 Alpha Crush           11:56.36
 39 D'Ambrisi, Liam            7 Cherokee              11:56.68
 40 Wiersma, Andrew            8 Lassiter              11:57.24   17
 41 Northington, Jack          8 Lassiter              12:01.14   18
 42 Tajik, Shaan               7 PTC Flash             12:17.78   19
 43 Teutsch, Andrew            8 Cherokee              12:35.61
 44 Hudson, Reid               6 PTC Flash             12:37.08   20
 45 Vu, Philip                 7 Alpha Crush           12:52.41
 46 King, John David           7 Lassiter              13:14.56
 47 Allred, Wesley             5 PTC Flash             13:17.16   21

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Creekview Youth Track        29    3    4    5    6   11   12   14
      Total Time:    49:02.57
         Average:     9:48.52
   2 Lassiter Junior Cross Cou    49    2    9   10   13   15   16   17   18
      Total Time:    53:29.82
         Average:    10:41.97
   3 Peachtree City Flash         55    1    7    8   19   20   21
      Total Time:    53:59.89
         Average:    10:47.98


Event 3  3k Run CC 9-10 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robinson, Amina           10 Walton Youth Track    12:09.08    1
  2 Betton, Julia             10 Walton Youth Track    12:25.24    2
  3 McQuade, Andi             10 PTC Flash             12:30.04    3
  4 Daumeyer, Rosemary        10 Alpha Crush           12:43.18    4
  5 Alberici, Ella             9 Alpha Crush           12:47.27    5
  6 Donner, Linden             9 Alpha Crush           12:51.93    6
  7 Lee, Gabrielle            10 Jefferson             12:52.50
  8 McKinley, Genevieve        9 Etowah Youth Track    13:03.78    7
  9 Brandt, Hannah            10 Etowah Youth Track    13:10.63    8
 10 Bell, Isla                10 Unattached            13:22.29
 11 Harvey, Lynden            10 Walton Youth Track    13:27.67    9
 12 Hubbard, Kaylin           10 Bremen Rec            13:28.64
 13 Akram, Maya               10 Walton Youth Track    13:44.74   10
 14 Young, Isabelle Marie      9 Lassiter              13:51.42   11
 15 Kuwamoto, Kaya            10 Lassiter              13:52.81   12
 16 Rytlewski, Kate           10 Walton Youth Track    13:58.07   13
 17 Manders, Eliza            10 Jefferson             14:17.22
 18 Wiersma, Chloe            10 Lassiter              14:19.73   14
 19 Tracy, Isabella           10 Alpha Crush           14:27.84   15
 20 Greblick, Megan           10 Walton Youth Track    14:34.08   16
 21 Franklin, Aubrey          10 PTC Flash             14:34.95   17
 22 McFall, Caitlyn           10 PTC Flash             14:35.75   18
 23 Talley, Rylan             10 Sequoyah              14:37.31
 24 West, Emma                10 PTC Flash             14:39.07   19
 25 Warren, Eloise             9 Walton Youth Track    14:48.35   20
 26 Magro, Emma               10 PTC Flash             14:55.21   21
 27 Mayka, Chloe              10 Etowah Youth Track    14:57.31   22
 28 Builder, Lindsay           9 Walton Youth Track    14:58.41   23
 29 Vagedes, Joanna           10 Lassiter              14:59.03   24
 30 Hoeller, Amelia           10 Walton Youth Track    15:02.50
 31 Reeves, Serenity          10 DASH                  15:13.93
 32 Grose, Audrey              9 Alpha Crush           15:20.31   25
 33 Epstein, Samantha         10 Walton Youth Track    15:22.16
 34 Evans, Sophia             10 Marietta Track        15:23.92
 35 Jones, Mary Lawton        10 Dekalb Trailblazers   15:37.48   26
 36 Poehler, Lauren           10 Alpha Crush           15:37.59   27
 37 Spano, Taylor             10 Walton Youth Track    15:50.59
 38 Conkwright, Josephine     10 River Ridge           15:57.92
 39 Ramirez-Linares, Destiny   9 Marietta Track        16:03.67
 40 Miles, Aislyn              9 River Ridge           16:06.61
 41 Glaus, Alafair             9 Cherokee              16:07.05
 42 Cooney, Cassie             9 Dekalb Trailblazers   16:14.51   28
 43 Alfonso-Perez, Valentina  10 DASH                  16:17.37
 44 Baerman, Ella              9 Dekalb Trailblazers   16:31.40   29
 45 Hobday, Lyla               9 Cherokee              16:35.35
 46 McMahan, Olivia            9 Dekalb Trailblazers   16:39.76   30
 47 Stewart, Rebecca           9 Etowah Youth Track    16:41.32   31
 48 Therriault, Danielle       9 PTC Flash             16:55.89   32
 49 Harbert, Ellie            10 Dekalb Trailblazers   16:59.44   33
 50 Wirka, Cecily             10 Alpha Crush           17:28.43   34
 51 Wolf, Eleanor              9 PTC Flash             17:34.95   35
 52 Heinrich, Claire          10 Lassiter              17:41.71   36
 53 Haniford, Ruby            10 Walton Youth Track    17:43.53
 54 Reiner, Clara              9 Sequoyah              17:43.61
 55 Hoffman, Rose             10 Alpha Crush           18:16.52   37
 56 Luth, Rebecca             10 Alpha Crush           18:22.09
 57 Donahue, Weslynn           9 Etowah Youth Track    18:36.50   38
 58 McAllister, Alice          9 Lassiter              19:13.30   39
 59 Murtadi, Sophie           10 Etowah Youth Track    19:55.25   40
 60 Towler, Althea             9 Marietta Track        20:06.16
 61 Cain, Wren                 9 Etowah Youth Track    20:37.30   41

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton Youth Track           35    1    2    9   10   13   16   20   23
      Total Time:  1:05:44.80
         Average:    13:08.96
   2 Alpha Crush Running Club     55    4    5    6   15   25   27   34   37
      Total Time:  1:08:10.53
         Average:    13:38.11
   3 Peachtree City Flash         78    3   17   18   19   21   32   35
      Total Time:  1:11:15.02
         Average:    14:15.01
   4 Lassiter Junior Cross Cou    97   11   12   14   24   36   39
      Total Time:  1:14:44.70
         Average:    14:56.94
   5 Etowah Youth Track          106    7    8   22   31   38   40   41
      Total Time:  1:16:29.54
         Average:    15:17.91
   6 Dekalb Trailblazers         146   26   28   29   30   33
      Total Time:  1:22:02.59
         Average:    16:24.52


Event 4  3k Run CC 9-10 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Malueg, William            9 Jefferson             11:08.56    1
  2 Hoffman, Desmond          10 Lassiter              11:15.83    2
  3 Colpaert, Bo              10 Etowah Youth Track    11:28.51    3
  4 Shedd, David              10 PTC Flash             11:40.39    4
  5 Thompson, Oliver           9 PTC Flash             11:42.04    5
  6 Turner, Colt               9 Creekview             11:43.39
  7 Welsh, Liam                9 Walton Youth Track    11:46.79    6
  8 Kuleszynski, Colton        9 Etowah Youth Track    11:48.50    7
  9 Starr, Mason               9 Cherokee              11:53.97    8
 10 Bowling, Tucker           10 Walton Youth Track    11:59.28    9
 11 Atwood, Locke                Dekalb Trailblazers   12:03.31   10
 12 Avrett, Elijah            10 Jefferson             12:04.57   11
 13 Cockrell, Samuel           9 Lassiter              12:19.07   12
 14 Allred, Luke               9 PTC Flash             12:19.09   13
 15 Dalton, Chance            10 Jefferson             12:20.54   14
 16 Schlitz Jr, Paul          10 Jefferson             12:26.13   15
 17 Heslep, Bryce             10 Walton Youth Track    12:27.46   16
 18 Heim, Brogan              10 PTC Flash             12:35.46   17
 19 Turner, Nash              10 Alpha Crush           12:45.06
 20 Schroeder, Ben            10 Jefferson             12:47.25   18
 21 Warren, Samuel            10 Walton Youth Track    12:48.31   19
 22 Davidson, Landon          10 PTC Flash             12:50.05   20
 23 Crossk, Collin             9 Lassiter              12:56.01   21
 24 Vondrak, Vladimir         10 Etowah Youth Track    13:09.20   22
 25 Marini, Ethan             10 Lassiter              13:10.77   23
 26 Manzi, Leo                 9 Dekalb Trailblazers   13:11.29   24
 27 Kelso, Zeke                9 Etowah Youth Track    13:20.35   25
 28 Fortenberry, Lucas        10 Marietta Track        13:32.62   26
 29 Owens, Tadesse            10 Dekalb Trailblazers   13:36.96   27
 30 Pates, Soren               9 Lassiter              13:41.34   28
 31 Leitsch, Bryce             9 Jefferson             13:46.67   29
 32 Vicars, Scott              9 River Ridge           13:48.51
 33 Schilling, John            9 River Ridge           13:50.27
 34 Glover, Jason             10 Marietta Track        13:52.85   30
 35 Seals, Marshall           10 Sequoyah              13:52.98
 36 Lawless, Bennett          10 Etowah Youth Track    13:53.64   31
 37 Marcus, Landon            10 Dekalb Trailblazers   13:54.68   32
 38 Thomas, Liam               9 Creekview             13:56.07
 39 Magro, Chase               9 PTC Flash             14:00.61   33
 40 Kennedy, William           9 Walton Youth Track    14:13.33   34
 41 Cauble, Cason             10 PTC Flash             14:16.74   35
 42 Spires, James              9 Dekalb Trailblazers   14:18.56   36
 43 Judge, Dylan               9 Lassiter              14:19.20   37
 44 Moss, Alexander            9 Creekview             14:21.23
 45 Brisbois, Zachary          9 PTC Flash             14:29.25   38
 46 Hendrickson, Caleb        10 PTC Flash             14:29.38
 47 Mayfield, Ben             10 Lassiter              14:41.37   39
 48 Babish, Peter             10 Lassiter              14:41.84   40
 49 Timms, Oren               10 Cherokee              14:47.90   41
 50 Teutsch, Alex              9 Cherokee              14:48.51   42
 51 Hollis, Chase             10 DASH                  14:54.13
 52 Atkinson, Eli              9 Etowah Youth Track    14:55.92   43
 53 Rigsby, Lucas             10 Etowah Youth Track    14:58.62   44
 54 Freed, Collin              9 Lassiter              15:00.82
 55 Lusk, Connor              10 Cherokee              15:15.35   45
 56 Howard, Benjamin           9 Dekalb Trailblazers   15:17.23   46
 57 Williams, Landon          10 Marietta Track        15:18.62   47
 58 Reisz, Steven              9 Dekalb Trailblazers   15:22.31   48
 59 Woodruff, Pierson         10 Alpha Crush           15:44.25
 60 Conkwright, Rhys           9 River Ridge           15:47.79
 61 Bonham, Grady             10 Sequoyah              15:59.12
 62 Fields, Preston           10 Dekalb Trailblazers   16:03.72   49
 63 Mykkeltvedt, Nate          9 Dekalb Trailblazers   16:04.50
 64 Stringer, Shawn            9 River Ridge           16:09.46
 65 Burgess, Bennett           9 Alpha Crush           16:19.55
 66 Holland, Tyler             9 Bremen Rec            16:40.94
 67 Hamner, Ryland             9 Dekalb Trailblazers   16:46.22
 68 Hall, Seth                 9 Cherokee              16:53.19   50
 69 Little, Nash               9 Lassiter              16:56.69
 70 Aziz, Arish                9 PTC Flash             17:20.38
 71 Boon, J.J.                10 PTC Flash             17:20.44
 72 Kraus, Griffin             9 Cherokee              17:20.56   51
 73 Keeton, Alexander         10 DASH                  17:30.78
 74 Knighten, Zachary          9 Jefferson             17:42.08   52
 75 Williams, Brendan          9 Cherokee              18:07.56   53
 76 Verikas, Augustus          9 Marietta Track        18:11.54   54
 77 Moll-Dunn, Corbin         10 Lassiter              18:49.73
 78 Key, Mason                10 Creekview             18:55.90
 79 Smith, Harrison           10 Marietta Track        19:13.93   55
 80 Cross, Joe                 9 Alpha Crush           19:30.38
 81 Caffee, Brock              9 Lassiter              21:16.40

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Jefferson Parks & Recreat    59    1   11   14   15   18   29   52
      Total Time:  1:00:47.05
         Average:    12:09.41
   2 Peachtree City Flash         59    4    5   13   17   20   33   35   38
      Total Time:  1:01:07.03
         Average:    12:13.41
   3 Walton Youth Track           84    6    9   16   19   34
      Total Time:  1:03:15.17
         Average:    12:39.04
   4 Lassiter Junior Cross Cou    86    2   12   21   23   28   37   39   40
      Total Time:  1:03:23.02
         Average:    12:40.61
   5 Etowah Youth Track           88    3    7   22   25   31   43   44
      Total Time:  1:03:40.20
         Average:    12:44.04
   6 Dekalb Trailblazers         129   10   24   27   32   36   46   48   49
      Total Time:  1:07:04.80
         Average:    13:24.96
   7 Cherokee Junior Warriors    186    8   41   42   45   50   51   53
      Total Time:  1:13:38.92
         Average:    14:43.79
   8 Marietta Track              212   26   30   47   54   55
      Total Time:  1:20:09.56
         Average:    16:01.92


Event 5  3k Run CC 11-12 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Murphy, Eva               12 Georgia Elite         11:31.68
  2 Merner, Abby              11 Unattached            11:43.91
  3 Higgins, Addison          12 Sequoyah              11:46.33    1
  4 Savage, Lilly             12 Sequoyah              12:01.27    2
  5 Allison, Julia            12 Walton Youth Track    12:14.04    3
  6 Lawley, Abigail           12 Etowah Youth Track    12:16.19    4
  7 Erath, Audrey             11 Unattached            12:20.36
  8 Schlitz, Evelyn           12 Unattached            12:20.64
  9 Ray, London               12 Alpha Crush           12:21.03    5
 10 Old, Mallory              12 Walton Youth Track    12:29.39    6
 11 Fenton, Faira             12 River Ridge           12:31.48    7
 12 Reiner, Abigail           11 Sequoyah              12:36.92    8
 13 Jacobs, DeLilah           11 Sequoyah              12:36.99    9
 14 Gibbs, Mary Elizabeth     11 Alpha Crush           12:42.18   10
 15 Giannopoulos, Eleni       12 Sequoyah              12:45.56   11
 16 Ezell, Alena              12 Etowah Youth Track    12:45.84   12
 17 Whitney, Addison          11 Lassiter              12:49.75   13
 18 Kluttz, Addison           11 PTC Flash             12:56.81   14
 19 Curfman, Brianna          11 Marietta Track        13:05.92
 20 Nieves, Lillian           11 Lassiter              13:10.09   15
 21 Donaldson, Hannah         11 Jefferson             13:11.19
 22 Dennis, Simone            11 Alpha Crush           13:13.34   16
 23 Ceniza, Camille           12 Alpha Crush           13:13.46   17
 24 Allen, Sara               11 Etowah Youth Track    13:16.34   18
 25 Fought, Emaly             12 Walton Youth Track    13:20.27   19
 26 Brown, Alayah             12 Lassiter              13:21.34   20
 27 Burke, Gianna             11 Marietta Track        13:23.53
 28 Reeves, Coasetta          12 DASH                  13:24.02
 29 Cole, Clare               12 Alpha Crush           13:28.28   21
 30 Scarbrough, Jordan        12 River Ridge           13:30.39   22
 31 Trask, Nanea              12 Lassiter              13:30.69   23
 32 Young, Caroline           11 Lassiter              13:33.32   24
 33 Kallbreier, Taylor        11 Etowah Youth Track    13:37.05   25
 34 Russell, Annabella        12 Marietta Track        13:39.39
 35 Manzi, Caroline           12 Dekalb Trailblazers   13:39.40   26
 36 Curfman, Gabby            11 Marietta Track        13:50.88
 37 D’Ambrosio, Ava         11 Sequoyah              14:00.40   27
 38 Martin, Addison           12 Lassiter              14:15.66   28
 39 Stevens, Taylor           12 Creekview             14:20.27   29
 40 Franks, Danielle          12 Walton Youth Track    14:21.45   30
 41 Brown, Aria               12 Lassiter              14:36.90   31
 42 Gallagher, Lucie          11 Alpha Crush           14:37.58   32
 43 Kesler, Avery             13 Cherokee              14:42.95   33
 44 Bowling, Piper            12 Lassiter              14:49.32   34
 45 Teilhet, Maddie           11 Walton Youth Track    14:52.09   35
 46 Shmulevich, Noa           11 Alpha Crush           14:59.45   36
 47 Shugart, Molly            12 Lassiter              15:01.20
 48 Allen, Alex               11 Etowah Youth Track    15:07.74   37
 49 Thrasher, Riley           11 River Ridge           15:10.41   38
 50 Allred, Ainsley           11 PTC Flash             15:10.50   39
 51 Steelhammer, Shea         11 River Ridge           15:11.03   40
 52 Hueber, Katie             12 Atlanta Track Club    15:29.44
 53 Daniels, Mallory          11 Etowah Youth Track    15:30.61   41
 54 Ittel, Briley             12 Cherokee              15:32.65   42
 55 Sobrevilla, Nikky         11 River Ridge           15:37.05   43
 56 Luffel, Annabelle         11 Alpha Crush           15:38.60   44
 57 McAllister, Brenda        11 Lassiter              15:43.58
 58 Raciborski, Emmaline      12 Lassiter              15:50.09
 59 Ledford, Mia              12 Alpha Crush           15:51.07
 60 Delgado, Nicole           11 Walton Youth Track    15:58.23   45
 61 Post, Kate                12 PTC Flash             16:01.11   46
 62 Taylor, Peyton            11 Cherokee              16:03.93   47
 63 Williams, Caitlyn         11 Cherokee              16:06.81   48
 64 Davidson, Layne           12 PTC Flash             16:12.16   49
 65 Cole, Hope                11 Etowah Youth Track    16:15.12   50
 66 Mildenhall, Natalina      11 Lassiter              16:17.28
 67 Rafinski, Ava             12 River Ridge           16:18.23   51
 68 Sims, Bella               11 Cherokee              16:19.62   52
 69 Dutko, Kori               11 Cherokee              16:20.18   53
 70 Vu, Elizabeth             12 Alpha Crush           16:24.84
 71 Oakes, Maddie             11 Etowah Youth Track    16:29.64   54
 72 Black, Eden               11 Creekview             16:29.85   55
 73 Douglas, Madison          12 Lassiter              16:33.03
 74 Blanchard, Madeleine      11 Etowah Youth Track    16:37.49
 75 Hudson, Willa             11 Dekalb Trailblazers   16:51.94   56
 76 Giannini, Natalie         11 Creekview             16:52.93   57
 77 Smith, Alayna             12 Creekview             17:02.13   58
 78 Snipes, Abigail           12 DASH                  17:04.72
 79 Archer, Sarai             12 Atlanta Track Club    17:07.79
 80 Ledford, Nicole           11 Alpha Crush           17:23.98
 81 Barthel, Kate             12 PTC Flash             17:30.10   59
 82 Poehler, Sophie           12 Alpha Crush           17:33.16
 83 Jabr, Lana                12 Alpha Crush           17:34.39
 84 Adams, Eleanor            12 Dekalb Trailblazers   17:43.22   60
 85 Zerfowski, Avery          12 DASH                  18:13.50
 86 Heinrich, Anna            11 Lassiter              18:34.12
 87 Mast, Roxy                12 Dekalb Trailblazers   18:41.93   61
 88 Lappin, Alexandra         12 Creekview             18:45.01   62
 89 Teutsch, Jorianna         12 Cherokee              18:45.68   63
 90 Little, Finley            12 Lassiter              19:40.43
 91 Barber, Evelyn            12 Lassiter              19:59.82
 92 Candelario, MacKinsey     12 Creekview             20:01.45   64
 93 Spires, Caroline          11 Dekalb Trailblazers   20:41.19   65
 94 Caffee, Lucy              12 Lassiter              20:50.81

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Sequoyah Youth Track         31    1    2    8    9   11   27
      Total Time:  1:01:47.07
         Average:    12:21.42
   2 Alpha Crush Running Club     69    5   10   16   17   21   32   36   44
      Total Time:  1:04:58.29
         Average:    12:59.66
   3 Walton Youth Track           93    3    6   19   30   35   45
      Total Time:  1:07:17.24
         Average:    13:27.45
   4 Lassiter Junior Cross Cou    95   13   15   20   23   24   28   31   34
      Total Time:  1:06:25.19
         Average:    13:17.04
   5 Etowah Youth Track           96    4   12   18   25   37   41   50   54
      Total Time:  1:07:03.16
         Average:    13:24.64
   6 River Ridge Youth Track     150    7   22   38   40   43   51
      Total Time:  1:12:00.36
         Average:    14:24.08
   7 Peachtree City Flash        207   14   39   46   49   59
      Total Time:  1:17:50.68
         Average:    15:34.14
   8 Cherokee Junior Warriors    222   33   42   47   48   52   53   63
      Total Time:  1:18:45.96
         Average:    15:45.20
   9 Creekview Youth Track       261   29   55   57   58   62   64
      Total Time:  1:23:30.19
         Average:    16:42.04
  10 Dekalb Trailblazers         268   26   56   60   61   65
      Total Time:  1:27:37.68
         Average:    17:31.54


Event 6  3k Run CC 11-12 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wicks, Mason              11 Walton Youth Track    10:35.67    1
  2 Fournier, Chase           12 Walton Youth Track    10:47.79    2
  3 Townsend, Cabell          12 Georgia Elite         10:59.32
  4 McNeely, John             11 Walton Youth Track    11:10.25    3
  5 LeBlanc, Finnan           12 Dekalb Trailblazers   11:19.64    4
  6 Krishnamurthy, Oliver     12 Walton Youth Track    11:22.80    5
  7 Donner, Grey              11 Alpha Crush           11:23.71    6
  8 Maude, Brendan            11 River Ridge           11:25.80
  9 Douglas, Jonah            12 Walton Youth Track    11:31.53    7
 10 Koziol, Thomas            11 Dekalb Trailblazers   11:31.59    8
 11 Smith, Caleb              11 Jefferson             11:35.29    9
 12 Burnett, Malachi          12 Creekview             11:41.68   10
 13 Alley, Max                12 Sequoyah              11:47.24   11
 14 Liptak, Elliot            11 Alpha Crush           11:50.53   12
 15 Albano, Alexander         11 Marietta Track        11:52.24
 16 Wessinger, Jack           11 Alpha Crush           11:56.31   13
 17 Roberts, Logan            12 Jefferson             12:11.87   14
 18 Judge, Jake               11 Lassiter              12:14.37   15
 19 Kremer, Cash              12 Sequoyah              12:14.96   16
 20 Wakeman, Finn             11 Jefferson             12:15.23   17
 21 Daumeyer, Joe             12 Alpha Crush           12:19.99   18
 22 Liptak, James             11 Alpha Crush           12:20.87   19
 23 Chambers, Will            11 Alpha Crush           12:21.25   20
 24 Mathias, Elijah           11 Lassiter              12:29.03   21
 25 Hopkins, Matthew          11 Sequoyah              12:34.50   22
 26 Ashley, Landon            11 Sequoyah              12:36.87   23
 27 Ball, Donovan             12 Creekview             12:37.01   24
 28 Dampier, Rance            12 River Ridge           12:38.18
 29 Bagwell III, Robert       11 Creekview             12:42.73   25
 30 Dunmire, Tommy            11 Alpha Crush           12:44.47   26
 31 Elgin, Tyler              11 Lassiter              12:50.18   27
 32 Maxwell, Tristan          11 Alpha Crush           12:54.40   28
 33 Tingelhoff, Oliver        11 Jefferson             12:55.86   29
 34 James, Marshall           12 Alpha Crush           12:56.07
 35 Nowell, Jordan            11 PTC Flash             12:56.23
 36 Taylor, Ethan             12 Bremen Rec            12:58.44
 37 Littlejohn, Evan          12 Dekalb Trailblazers   12:58.99   30
 38 Lawder, Everett           12 Alpha Crush           13:01.97
 39 Bass-Cico, River          12 Atlanta Track Club    13:03.23
 40 Smith, Tommy              12 Atlanta Track Club    13:11.19
 41 Wilkinson, Carter         12 Walton Youth Track    13:15.76   31
 42 Rhodes, Zayne             12 Jefferson             13:25.44   32
 43 Hudson, Quinn             12 PTC Flash             13:28.43
 44 Brisbois, Andrew          11 PTC Flash             13:30.14
 45 Hicks, Brodie             11 Alpha Crush           13:41.01
 46 Chisamore, Jacob          11 Marietta Track        13:41.50
 47 Hackney, Cash             11 Dekalb Trailblazers   13:44.22   33
 48 Chwatek, Griffen          12 Etowah Youth Track    13:45.18   34
 49 Potter, Pierce            11 PTC Flash             13:50.52
 50 Grund, Travis             11 Lassiter              13:58.28   35
 51 Hoeller, George           12 Walton Youth Track    14:05.32   36
 52 Carreon, Luis             11 Creekview             14:06.30   37
 53 Giannini, Gerardo         12 Creekview             14:06.67   38
 54 Jern, Justin              12 Lassiter              14:15.40   39
 55 Lecke, Magnus             12 Lassiter              14:22.18   40
 56 Gerstle, Aaron            12 Dekalb Trailblazers   14:27.71   41
 57 Berwald, Adam             12 Etowah Youth Track    14:29.86   42
 58 Pachon, Gavin             12 Walton Youth Track    14:36.73   43
 59 Kearns, Benjamin          11 Sequoyah              14:37.61   44
 60 Warren, Hutton            12 Walton Youth Track    14:38.65
 61 Badenhorst, Roux          12 Alpha Crush           14:42.91
 62 Dalton, Sean              11 Walton Youth Track    14:47.53
 63 Watkins, Alex             11 Cherokee              14:48.43   45
 64 Pinsker, Dillon           11 Walton Youth Track    14:50.23
 65 Mohammed, Nasif           12 Alpha Crush           14:50.63
 66 Tenney, Zachary           11 Etowah Youth Track    14:54.68   46
 67 Glaus, August             12 Cherokee              14:58.18   47
 68 Perez - Soto, Gabriel     11 River Ridge           15:06.83
 69 Colpaert, Tim              6 Etowah Youth Track    15:07.00   48
 70 Farrell, Henry            11 Dekalb Trailblazers   15:34.06   49
 71 McCoy, Alexander          11 Etowah Youth Track    15:56.38   50
 72 Grayson, Andrew           12 Cherokee              16:07.73   51
 73 Koster, Ben               12 Sequoyah              16:30.54   52
 74 Medlock, Corbin           11 Cherokee              16:47.20   53
 75 Williams, Nathan          12 Cherokee              17:10.89   54
 76 Stafford, Hall            11 Alpha Crush           17:25.27
 77 Wilson, Eric              11 DASH                  17:33.35
 78 Dowdy, Peyton             11 Creekview             17:41.62   55
 79 Henson, Ronald            11 Lassiter              18:33.18   56
 80 Harkness, Isaac           12 Cherokee              18:57.93   57

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Walton Youth Track           18    1    2    3    5    7   31   36   43
      Total Time:    55:28.04
         Average:    11:05.61
   2 Alpha Crush Running Club     68    6   12   13   18   19   20   26   28
      Total Time:    59:51.41
         Average:    11:58.29
   3 Jefferson Parks & Recreat   101    9   14   17   29   32
      Total Time:  1:02:23.69
         Average:    12:28.74
   4 Dekalb Trailblazers         116    4    8   30   33   41   49
      Total Time:  1:04:02.15
         Average:    12:48.43
   5 Sequoyah Youth Track        116   11   16   22   23   44   52
      Total Time:  1:03:51.18
         Average:    12:46.24
   6 Creekview Youth Track       134   10   24   25   37   38   55
      Total Time:  1:05:14.39
         Average:    13:02.88
   7 Lassiter Junior Cross Cou   137   15   21   27   35   39   40   56
      Total Time:  1:05:47.26
         Average:    13:09.46
   8 Etowah Youth Track          220   34   42   46   48   50
      Total Time:  1:14:13.10
         Average:    14:50.62
   9 Cherokee Junior Warriors    250   45   47   51   53   54   57
      Total Time:  1:19:52.43
         Average:    15:58.49


Event 7  4k Run CC 13-14 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fassinger, Sarah          13 Cherokee              15:06.56    1
  2 Townsend, Catherine       14 Georgia Elite         15:18.09
  3 Shelton, Claire           14 Alpha Crush           15:29.32    2
  4 Heppner, Heidi            13 Georgia Elite         15:33.25
  5 Fath, Lauren              13 Creekview             16:06.82
  6 Welp, Maggie              13 Dekalb Trailblazers   16:16.00    3
  7 Roy, Shristi              13 Atlanta Track Club    16:16.87
  8 Malcom, Ella Grace        13 Alpha Crush           16:17.13    4
  9 Dennis, Leelah            13 Alpha Crush           16:17.28    5
 10 Roach, Gabriella          13 PTC Flash             16:24.77
 11 Tilley, Addison           13 Marietta Track        16:26.09
 12 Brooks, Yolanda           13 Marietta Track        16:57.41
 13 Miles, Kelly              13 River Ridge           17:11.06
 14 Allison, Sophia           13 Walton Youth Track    17:17.45
 15 McCord, Anna Claire       13 Lassiter              17:38.63    6
 16 Pickerel, McKenzie        13 Alpha Crush           17:43.91    7
 17 Mroz, Jennifer            13 Lassiter              17:59.29    8
 18 Hendrix, Rhyleigh         13 Creekview             18:02.71
 19 Phillips, Lauren          13 River Ridge           18:13.25
 20 Rager, Katelyn            14 Alpha Crush           18:21.57    9
 21 Spires, Savannah          14 Dekalb Trailblazers   18:24.27   10
 22 Chatterjee, Shreya        13 Dekalb Trailblazers   18:30.60   11
 23 Betton, Lucinda           13 Walton Youth Track    18:31.73
 24 Baldwin, Anna             13 Dekalb Trailblazers   18:34.04   12
 25 Ashe, Madison             13 Alpha Crush           18:36.95   13
 26 Shipp, Emma               13 Dekalb Trailblazers   18:40.16   14
 27 Ricker, Gracie            13 DASH                  19:15.41
 28 Nickels, Reese            13 Etowah Youth Track    19:29.05
 29 Mildenhall, Rosie         13 Lassiter              19:43.03   15
 30 Emmett, Molly             13 Cherokee              19:47.52   16
 31 Ahearn, Kate              13 Lassiter              19:48.31   17
 32 Robinson, Brooke          13 Dekalb Trailblazers   19:48.90   18
 33 Cockrell, Emma            13 Lassiter              19:55.10   19
 34 Mayfield, Hannah          13 Lassiter              19:59.82   20
 35 Adams, Anne Marie         14 Dekalb Trailblazers   20:01.03   21
 36 Mody, Prisha              13 Alpha Crush           20:21.06   22
 37 Cooney, Maddie            13 Dekalb Trailblazers   20:25.29   23
 38 Hudson, Kathleen          13 Dekalb Trailblazers   20:30.33
 39 Cain, Mackenzie           13 Etowah Youth Track    20:50.99
 40 Lockhart, Reagan          13 Cherokee              20:52.56   24
 41 Bryant, Mackenzie         13 Lassiter              21:25.41   25
 42 Bell, Olivia              14 Dekalb Trailblazers   21:31.15
 43 Srinivasa, Maya           14 Atlanta Track Club    21:34.33
 44 Cohn, Juliet              13 Lassiter              21:39.02   26
 45 Ayoub, Anna               13 Dekalb Trailblazers   21:44.17
 46 Stancoff, Katherine       13 DASH                  21:47.09
 47 Sierra, Gabriella         13 River Ridge           21:52.34
 48 Pirkle, Kayleigh          13 Jefferson             21:56.42
 49 Reed, Chloe               13 Lassiter              22:18.99
 50 Ewing, Priya              13 DASH                  23:03.36
 51 Brodmyer, Paige           13 Lassiter              23:20.03
 52 Paulino, Sakura           13 Cherokee              23:23.23   27
 53 Wilson, Schyler           13 DASH                  23:34.15
 54 Raymundo, Juana           14 Cherokee              23:42.75   28
 55 West, Ashley              13 Etowah Youth Track    23:47.28
 56 Haakmeester, Jenna        13 Lassiter              23:58.21
 57 Marcus, Eliana            13 Dekalb Trailblazers   24:31.01
 58 Luth, Annabelle           13 Alpha Crush           24:34.29   29
 59 Hubartt, Sara             13 Lassiter              24:49.57

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     27    2    4    5    7    9   13   22   29
      Total Time:  1:24:09.21
         Average:    16:49.85
   2 Dekalb Trailblazers          50    3   10   11   12   14   18   21   23
      Total Time:  1:30:25.07
         Average:    18:05.02
   3 Lassiter Junior Cross Cou    65    6    8   15   17   19   20   25   26
      Total Time:  1:35:04.36
         Average:    19:00.88
   4 Cherokee Junior Warriors     96    1   16   24   27   28
      Total Time:  1:42:52.62
         Average:    20:34.53


Event 8  4k Run CC 13-14 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sewczwicz, Ryan           13 River Ridge           13:24.74    1
  2 Latham, Thomas            13 Alpha Crush           13:36.62    2
  3 Meredith, Teddy           14 Georgia Elite         13:44.98
  4 Cole, Timothy             14 Alpha Crush           14:15.42    3
  5 Roeder, Daniel            14 River Ridge           14:27.22    4
  6 Roach, Bankson            13 PTC Flash             14:28.51    5
  7 Sulton IV, Allen          13 Drive Phase           14:32.03
  8 Yanis, Caeden             13 Alpha Crush           14:35.54    6
  9 Kohrman, Loden            13 Alpha Crush           14:38.47    7
 10 Mecklenborg, Alex         13 Alpha Crush           14:43.48    8
 11 Harper, Cole              14 Atlanta Track Club    14:50.76
 12 Bonham, Corey             14 Sequoyah              14:52.18
 13 Ladera, Diego             14 Lassiter              15:10.12    9
 14 Rothwell, Andrew          13 Walton Youth Track    15:19.83   10
 15 Harrison, Cisco           13 Atlanta Track Club    15:28.69
 16 Will, Brandon             13 PTC Flash             15:29.97   11
 17 Rasmituth, Eric           13 Alpha Crush           15:35.36   12
 18 Buchheit, Hunter          14 Walton Youth Track    15:35.49   13
 19 Liska, Patrik             13 River Ridge           15:37.98   14
 20 Mitchell, John            13 Walton Youth Track    15:44.90   15
 21 Oakes, DJ                 13 Etowah Youth Track    15:47.25
 22 Minter, David             14 Etowah Youth Track    15:54.57
 23 Ross, Jacob               13 Marietta Track        16:08.83
 24 Rabun, Candler            13 River Ridge           16:09.37   16
 25 Mathias, Maxon            14 Lassiter              16:16.39   17
 26 Kuwamoto, Noah            13 Lassiter              16:25.32   18
 27 Scepaniak, Wyatt          14 River Ridge           16:29.93   19
 28 Cox, William              14 Walton Youth Track    16:36.95   20
 29 Spencer, Clay             13 Alpha Crush           16:38.77   21
 30 Sertl, Graham             14 Walton Youth Track    16:39.07   22
 31 Driscoll, Grant           13 Cherokee              16:39.22   23
 32 Pokorny, John             14 Lassiter              16:44.31   24
 33 Whitehouse, Thatcher      13 Marietta Track        16:45.72
 34 Hansen, Carter            13 River Ridge           16:56.64   25
 35 Ruppert, Ethan            13 PTC Flash             17:01.83   26
 36 Drake, Davis              13 Walton Youth Track    17:19.59   27
 37 Ghent, Andrew             13 Alpha Crush           17:25.88   28
 38 VanRoten, Marion          14 Etowah Youth Track    17:30.26
 39 Creech, Teddy             14 Alpha Crush           17:35.77
 40 Carter, Ian               14 Walton Youth Track    17:38.05   29
 41 Greblick, Robert          13 Walton Youth Track    17:38.92   30
 42 McNabb, Jackson           13 Marietta Track        17:42.18
 43 Ruppert, Liam             13 PTC Flash             17:42.43   31
 44 Gottfried, Lewis          13 Alpha Crush           17:48.76
 45 Wysong, Oliver            13 PTC Flash             18:04.70   32
 46 Grover, Mark              13 DASH                  18:12.62
 47 Lackey, Tyler             13 Walton Youth Track    18:17.43
 48 Carr, Logan               13 Creekview             18:26.59
 49 Duerre, Jack              13 Lassiter              18:31.00   33
 50 Rusbridge, Luke           14 Cherokee              18:33.49   34
 51 Sloan, Jacob              13 Dekalb Trailblazers   18:49.78
 52 Casbarro, Cory            14 DASH                  19:03.59
 53 Losken, Graham            13 Dekalb Trailblazers   19:05.99
 54 Anderson, David           14 Dekalb Trailblazers   19:06.25
 55 Ferrara, Quintin          14 Lassiter              19:07.00   35
 56 Puckett, Jackson          13 PTC Flash             19:07.29   36
 57 Hackney, William          13 Dekalb Trailblazers   19:07.67
 58 Lewis, Noah               13 PTC Flash             19:24.39   37
 59 Wolf, Wyatt               13 PTC Flash             19:42.05   38
 60 Gay, William              13 Walton Youth Track    19:56.19
 61 Gilbert, Grant            13 Walton Youth Track    19:59.50
 62 Breshears, Noah           13 Marietta Track        20:12.25
 63 Kuehn, Trip               14 PTC Flash             20:21.27
 64 Hord, Daniel              13 Atlanta Track Club    20:24.59
 65 Deas, Colter              13 Cherokee              23:27.10   39
 66 Brock, Carter             13 Lassiter              23:59.63   40
 67 Smith, Levi               13 Cherokee              26:17.33   41
 68 Harkness, Warren          14 Cherokee              28:16.28   42

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     26    2    3    6    7    8   12   21   28
      Total Time:  1:11:49.53
         Average:    14:21.91
   2 River Ridge Youth Track      54    1    4   14   16   19   25
      Total Time:  1:16:09.24
         Average:    15:13.85
   3 Walton Youth Track           80   10   13   15   20   22   27   29   30
      Total Time:  1:19:56.24
         Average:    15:59.25
   4 Lassiter Junior Cross Cou   101    9   17   18   24   33   35   40
      Total Time:  1:23:07.14
         Average:    16:37.43
   5 Peachtree City Flash        105    5   11   26   31   32   36   37   38
      Total Time:  1:22:47.44
         Average:    16:33.49
   6 Cherokee Junior Warriors    179   23   34   39   41   42
      Total Time:  1:53:13.42
         Average:    22:38.69

Event 7  4k Run CC 15-18 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ledbetter, Savannah       17 Georgia Elite         15:25.98
  2 Ellis, Ariel              16 Unattached            16:50.19
  3 Jube, Ashley              17 Jefferson             18:30.65
  4 Tingelhoff, Gracie        15 Jefferson             18:34.68


Event 8  4k Run CC 15-18 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Helms, Josh               15 Sequoyah              13:30.94
  2 Cockrell, Brennen         15 Lassiter              14:23.37
  3 Watson, Kyle              16 Creekview             15:28.72
  4 Rosko, Brett              15 Sequoyah              15:32.56
  5 Haniford, Elias           16 Walton Youth Track    15:50.90
  6 Haniford, Xavier          16 Walton Youth Track    15:59.08
  7 Gragg, Dawson             15 Georgia Elite         16:00.45
  8 Douglas, Tristan          15 Creekview             16:25.82