Meet Results - Etowah XC Meet - Saturday, October 3, 2020

Alpha Crush Results [Download] [View]
  • The "Improvement" column, on the report as "Improv", compares the athlete's performance to their best time, height or distance in the database.
  • For running events, negative value is an improvement over their previous best.
  • For running events, positive value is how far off the athlete was from their previous best.
  • For field events, positive value is an improvement over their previous best.
  • For field events, negative value is how far off the athlete was from their previous best.
  • A "---" means no personal best exists in the database for that athlete for that event.
Complete Results
                 USATF GA XC - Etowah Cross Country - 10/3/2020
                                   Boling Park

Event 1  2000 Meter Run CC 8 & Under Division Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Moberly, Adalyn            8 PTC Flash              8:58.48    1
  2 Thompson, Logan            7 PTC Flash              9:00.25    2
  3 Lotz, Aven                 8 Walton                 9:01.37    3
  4 Shedd, Finley              7 PTC Flash              9:22.17    4
  5 Wicks, Caitlyn             8 Walton                 9:32.11    5
  6 Link, Kinley               7 Creekview              9:43.14    6
  7 Delgado, Sofia             8 Walton                 9:47.38    7
  8 Fleming, Nylah             8 PTC Flash              9:50.31    8
  9 Hamner, Brynn              8 Dekalb Trailblazers    9:52.27
 10 Giannini, Juliette         7 Creekview             10:01.15    9
 11 Cribb, Cecelia             8 Creekview             10:01.29   10
 12 Groves, Lilian             8 Creekview             10:02.23   11
 13 Matcheck, Carrigan         8 PTC Flash             10:05.96   12
 14 Burns, Cassidy             7 Dekalb Trailblazers   10:09.48
 15 Donner, Emery              6 Alpha Crush           10:13.99
 16 Seidel, Evelyn             8 Walton                10:20.49   13
 17 Perez, Elaina              8 PTC Flash             10:24.63   14
 18 Brandt, Abigail            8 Etowah                10:33.02
 19 Gadiparthy, Srisarani      7 Walton                10:35.50   15
 20 Oakes, Emma                8 Etowah                10:41.06
 21 Budd, Lillian              7 PTC Flash             10:48.45   16
 22 Hendricks, Jessa           5 PTC Flash             10:52.20   17
 23 McAllister, Heidi          8 Lassiter              11:03.63
 24 Heim, Karis                8 PTC Flash             11:08.55
 25 Ozkan, Elise               7 Alpha Crush           11:13.13
 26 Berger, Emily              8 Walton                11:39.48   18
 27 Horgan, Lacey              8 Creekview             11:43.30   19
 28 Jones, Kenzie              8 Etowah                11:50.13
 29 McGhee, Everly             7 Sequoyah              11:55.19
 30 Moss, Margaret             6 Creekview             12:01.61   20
 31 Stonebridge, Ruby          7 Creekview             13:21.14   21
 32 McDonald, Delaney          8 Lassiter              14:32.51
 33 LaBarbera, Hazel           7 Unattached            15:03.86

                                   Team Scores
============================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8
============================================================================
   1 Peachtree City Flash         27    1    2    4    8   12   14   16   17
      Total Time:    47:17.17
         Average:     9:27.44
   2 Walton                       43    3    5    7   13   15   18
      Total Time:    49:16.85
         Average:     9:51.37
   3 Creekview Youth Track        55    6    9   10   11   19   20   21
      Total Time:    51:31.11
         Average:    10:18.23


Event 2  2000 Meter Run CC 8 & Under Division Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sanders, Matthew           8 Dekalb Trailblazers    8:32.14
  2 French, Zackary            8 Creekview              8:47.54    1
  3 Allred, Robert Wyatt       8 PTC Flash              8:57.49    2
  4 Duncan, Oliver             7 Cherokee               8:58.52
  5 Caesar, Sky                8 Etowah                 9:02.74
  6 Moss, Andrew               8 Creekview              9:03.50    3
  7 Colpaert, Tim              7 Etowah                 9:07.87
  8 Vines, Elijah              8 Creekview              9:10.00    4
  9 Heslep, Hudson             8 Walton                 9:10.49    5
 10 Westrip, Aaron             7 Etowah                 9:11.60
 11 Adams, Rowe                7 PTC Flash              9:15.29    6
 12 Thurman, James             8 Alpha Crush            9:26.66
 13 Corse, James               6 Dekalb Trailblazers    9:30.62
 14 Welsh, Callan              8 Walton                 9:34.78    7
 15 Proffitt, Elijah           7 PTC Flash              9:40.98    8
 16 Hendricks, Caleb           7 PTC Flash              9:47.26    9
 17 Stoker, Isaac              8 PTC Flash             10:00.03   10
 18 Crossk, Hunter             7 Lassiter              10:07.57
 19 Wagaman, Graham            7 Walton                10:12.25   11
 20 McGill, Turner             8 Cherokee              10:13.68
 21 Stokes, AndrewC            8 Walton                10:18.78   12
 22 Carlson, Maverick          7 River Ridge           10:22.29
 23 Vondrak, Henrick           7 Etowah                10:32.81
 24 Guggenheim, Jacob          7 Walton                10:41.87   13
 25 Lichfield, Cameron         8 Lassiter              10:53.08
 26 McAllister, Joseph         5 Lassiter              10:54.75
 27 Langford, Holden           8 PTC Flash             11:06.55   14
 28 Will, Alexander            6 PTC Flash             11:13.29   15
 29 Campbell, Atticus          8 River Ridge           11:15.55
 30 Young, Deklan              7 Bremen Rec            11:16.37
 31 Pena, Luke                 8 Walton                11:18.28   16
 32 Ward, Myles                8 Sequoyah              11:23.46
 33 Korneev, Maxim             7 Alpha Crush           11:38.55
 34 Manning, Brooks            6 Lassiter              11:39.69
 35 Allred, Wesley             6 PTC Flash             11:53.74   17
 36 Stoker, Eli                6 PTC Flash             12:00.16
 37 Pagan, Eli                 8 Cherokee              12:02.51
 38 Baskin, Kane               5 Unattached            12:17.77
 39 Giannini, Anthony          6 Creekview             14:10.16   18
 40 Kraus, Hudson              6 Cherokee              14:10.38
 41 Ozkan, Emmett              5 Alpha Crush           14:48.55
 42 Giannini, Vincent          6 Creekview             15:07.11   19

                                   Team Scores
============================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8
============================================================================
   1 Peachtree City Flash         35    2    6    8    9   10   14   15   17
      Total Time:    47:41.05
         Average:     9:32.21
   2 Creekview Youth Track        45    1    3    4   18   19
      Total Time:    56:18.31
         Average:    11:15.67
   3 Walton                       48    5    7   11   12   13   16
      Total Time:    49:58.17
         Average:     9:59.64


Event 3  3k Run CC 9-10 Division Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alberici, Ella            10 Alpha Crush           12:15.80
  2 Reese, Madison            10 Unattached            12:36.02
  3 McKinley, Genevieve       10 Etowah                12:46.82
  4 Baskin, Gemma              9 Bremen Rec            13:18.22
  5 Donner, Linden            10 Alpha Crush           13:45.07
  6 Vagedes, Reese             9 Lassiter              13:48.47
  7 Swierenga, June           10 Walton                14:01.06    1
  8 Kalen, Alexa               9 PTC Flash             14:04.57
  9 Lawley, Ava                9 Etowah                14:10.10
 10 Alicea, Isabella           9 Creekview             14:10.60
 11 Williams, Golden           9 Legacy Athletics      14:15.01
 12 Breland, Wynne             9 Georgia Elite         14:18.48
 13 Corse, Meena               9 Dekalb Trailblazers   14:22.66
 14 Reiner, Clara             10 Sequoyah              14:37.50
 15 Miles, Aislyn             10 River Ridge           14:42.32
 16 Tew, Rielle               10 Cherokee              15:11.23    2
 17 McGhee, Ruby               9 Sequoyah              15:11.31
 18 McMahan, Olivia           10 Dekalb Trailblazers   15:20.29
 19 Anthony, Abiella           9 PTC Flash             15:39.02
 20 Wynne, Mattie             10 Sequoyah              15:39.07
 21 Lappin, Ansley             9 Creekview             15:46.83
 22 Thornton, Leah            10 Walton                15:50.39    3
 23 Whitney, Natalie           9 Lassiter              15:52.87
 24 Reis, Megan               10 Creekview             16:03.68
 25 Brennan, Hadley           10 Walton                16:07.49    4
 26 Mays, Lilah                9 Cherokee              16:11.80    5
 27 Builder, Lindsay          10 Walton                16:25.66    6
 28 Jordan, River             10 Cherokee              16:27.72    7
 29 Hobday, Lyla              10 Cherokee              16:53.30    8
 30 Dampier, Mariah            9 River Ridge           16:55.25
 31 McAllister, Alice         10 Lassiter              17:07.56
 32 Re, Zoey                   9 Creekview             17:26.93
 33 Baerman, Ella             10 Dekalb Trailblazers   17:35.13
 34 Whitmire, Hope            10 Bremen Rec            17:54.01
 35 Blanchard, Katherine       9 Etowah                19:04.17
 36 Holm, Violet              10 Cherokee              20:51.69    9
 37 Smith, Hailey              9 Cherokee              20:51.76   10
 38 Wagaman, Anya              9 Walton                59:41.00   11

                                   Team Scores
============================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8
============================================================================
   1 Walton                       25    1    3    4    6   11
      Total Time:  2:02:05.60
         Average:    24:25.12
   2 Cherokee Junior Warriors     31    2    5    7    8    9   10
      Total Time:  1:25:35.74
         Average:    17:07.15


Event 4  3k Run CC 9-10 Division Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Welsh, Liam               10 Walton                11:35.25    1
  2 Kuleszynski, Colton       10 Etowah                11:36.11    2
  3 Starr, Mason              10 Cherokee              11:45.67
  4 Turner, Colt              10 Creekview             11:49.41    3
  5 Moss, Alexander           10 Creekview             12:14.39    4
  6 Thompson, Oliver          10 PTC Flash             12:16.29    5
  7 Allred, Luke              10 PTC Flash             12:16.47    6
  8 Maxwell, Tristan           9 Etowah                12:22.43    7
  9 Crossk, Collin            10 Lassiter              12:24.64    8
 10 Sewczwicz, Kyle            9 River Ridge           12:32.44    9
 11 Westrip, Charlie          10 Etowah                12:39.55   10
 12 Wynar Chambers, Ross      10 Etowah                12:42.45   11
 13 Steggert, Luke             9 PTC Flash             12:42.97   12
 14 Rodgers, Devin             9 Unattached            12:47.18
 15 Harford, Joshua            9 Creekview             12:51.11   13
 16 Williams, Matthew         10 River Ridge           12:55.13   14
 17 Acker, Cohen               9 Bremen Rec            12:56.71   15
 18 Mobley, Jake               9 Trojan Elite          13:01.88
 19 Thomas, Liam              10 Creekview             13:03.42   16
 20 Schilling, John           10 River Ridge           13:03.56   17
 21 Ledbetter, Graham          9 Trojan Elite          13:04.72
 22 Heinrich, Grant            9 Lassiter              13:08.38   18
 23 Cockrell, Samuel          10 Lassiter              13:10.05   19
 24 Kimball, Andrew            9 Bremen Rec            13:15.74   20
 25 Link, Michael              9 Creekview             13:16.04   21
 26 Manzi, Leo                10 Dekalb Trailblazers   13:21.00
 27 Wilson, Troy               9 Bremen Rec            13:23.41   22
 28 Adams, Badge               9 PTC Flash             13:25.59   23
 29 Goldstein, Jacob           9 Alpha Crush           13:31.64
 30 Bloom, Paul               10 Walton                13:32.26   24
 31 Boon, Maximus              9 PTC Flash             13:33.54   25
 32 Pates, Soren              10 Lassiter              13:35.48   26
 33 Young, Brendan             9 Bremen Rec            13:49.04   27
 34 Kelso, Zeke               10 Etowah                13:57.06   28
 35 D'Ambrosio, Andrew        10 Sequoyah              13:59.07
 36 Vicars, Scott             10 River Ridge           14:03.85   29
 37 Lotz, Dean                10 Walton                14:09.69   30
 38 May, Kellen               10 River Ridge           14:12.03   31
 39 Cribb, Keegan              9 Creekview             14:17.92   32
 40 Gibbs, Andrew             10 Alpha Crush           14:20.72
 41 Cauble, Fuller             9 PTC Flash             14:25.95   33
 42 Pagan, Dominick           10 Cherokee              14:26.42
 43 Carreon, Sebastian         9 Creekview             14:37.39   34
 44 Denney, Walker            10 Bremen Rec            15:00.53   35
 45 Cotter, Eli               10 Walton                15:04.29   36
 46 Judge, Dylan              10 Lassiter              15:09.43   37
 47 Conkwright, Rhys          10 River Ridge           15:12.25   38
 48 Parker, Alexander          9 Walton                15:17.56   39
 49 Spires, James             10 Dekalb Trailblazers   15:23.12
 50 Adams, Landen              9 Creekview             15:27.62   40
 51 Duke, Henry                9 Dekalb Trailblazers   15:28.10
 52 Rudolph, Joseph            9 River Ridge           15:38.41   41
 53 Hamner, Ryland            10 Dekalb Trailblazers   15:45.99
 54 Stoker, Josh              10 PTC Flash             15:54.71   42
 55 Franklin, Andrew           9 PTC Flash             15:56.31   43
 56 Masisak, Andrew           10 Lassiter              15:58.70   44
 57 Burgess, Bennett          10 Alpha Crush           16:04.06
 58 Yarbrough, Dauson         10 Lassiter              16:04.52   45
 59 Seidel, Dylan             10 Walton                16:51.71   46
 60 Hall, Thomas              10 Legacy Athletics      17:01.37
 61 Kraus, Griffin            10 Cherokee              17:19.64
 62 Bagwell, John              9 Creekview             17:22.37
 63 Lamb, Max                  9 Lassiter              17:39.90   47
 64 Sanders, Rowan             9 River Ridge           17:42.67   48
 65 Meenach, Colton            9 Creekview             17:47.92
 66 Liipfert, Elliott         10 Walton                18:38.49   49
 67 Akers, Gavin              10 Cherokee              18:42.74
 68 Budd, Nathan               9 PTC Flash             19:08.55
 69 Bailey, Max               10 Creekview             21:43.21
 70 Davidson, Luke             9 Lassiter              28:55.11

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Creekview Youth Track        57    3    4   13   16   21   32   34   40
      Total Time:  1:03:14.37
         Average:    12:38.88
   2 Etowah                       58    2    7   10   11   28
      Total Time:  1:03:17.60
         Average:    12:39.52
   3 Peachtree City Flash         71    5    6   12   23   25   33   42   43
      Total Time:  1:04:14.86
         Average:    12:50.98
   4 River Ridge Youth Track     100    9   14   17   29   31   38   41   48
      Total Time:  1:06:47.01
         Average:    13:21.41
   5 Lassiter Junior Cross Cou   108    8   18   19   26   37   44   45   47
      Total Time:  1:07:27.98
         Average:    13:29.60
   6 Bremen Recreation Departm   119   15   20   22   27   35
      Total Time:  1:08:25.43
         Average:    13:41.09
   7 Walton                      130    1   24   30   36   39   46   49
      Total Time:  1:09:39.05
         Average:    13:55.81


Event 5  3k Run CC 11-12 Division Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robinson, Amina           11 Walton                12:07.21    1
  2 McQuade, Andi             11 PTC Flash             12:19.58    2
  3 Kluttz, Addison           12 PTC Flash             12:35.15    3
  4 Delgado, Nicole           12 Walton                12:38.99    4
  5 Daumeyer, Rosemary        11 Alpha Crush           12:40.58    5
  6 Gibbs, Mary Elizabeth     12 Alpha Crush           12:43.08    6
  7 Whitney, Addison          12 Lassiter              12:57.41    7
  8 Brown, Evie               11 Sequoyah              13:05.05    8
  9 Brandt, Hannah            11 Etowah                13:05.07    9
 10 Stoker, Annabelle         12 PTC Flash             13:06.40   10
 11 Asbury, E'Maya            12 Unattached            13:12.31
 12 Miller, Caroline          12 Lassiter              13:15.77   11
 13 D'Ambrosio, Ava           12 Sequoyah              13:16.40   12
 14 Betton, Julia             11 Walton                13:21.74   13
 15 Greblick, Megan           11 Walton                13:24.35   14
 16 McRae, Rain               12 Sequoyah              13:34.18   15
 17 Ozkan, Jaelyn             11 Alpha Crush           13:35.55   16
 18 Scales, Avery             12 Walton                13:43.51   17
 19 Reiner, Abigail           12 Sequoyah              13:50.90   18
 20 Lotz, Bella               12 Walton                13:54.46   19
 21 Luffel, Annabelle         12 Alpha Crush           13:54.76   20
 22 Allen, Alex               12 Etowah                13:58.77   21
 23 Allen, Sara               12 Etowah                13:59.51   22
 24 Grogan, Charlie Sue       11 Cherokee              14:00.77
 25 Teilhet, Maddie           12 Walton                14:08.91   23
 26 Franklin, Aubrey          11 PTC Flash             14:10.13   24
 27 McGhee, Sloane            12 Sequoyah              14:15.52   25
 28 Recktenwald, Emily        11 Walton                14:18.49   26
 29 Silverio, Mia             12 Alpha Crush           14:19.29   27
 30 Williams, Caitlyn         12 Cherokee              14:20.73
 31 Sobrevilla, Nikky         12 River Ridge           14:23.58
 32 Curfman, Brianna          12 Marietta              14:25.43
 33 Rutherford, Augustina     12 River Ridge           14:27.10
 34 McGhee, Micah             11 Sequoyah              14:28.91   28
 35 Gallagher, Lucie          12 Alpha Crush           14:35.20   29
 36 McCrobie, Grace           11 Sequoyah              14:36.29   30
 37 McFall, Caitlyn           11 PTC Flash             14:41.10   31
 38 Vagedes, Joanna           11 Lassiter              14:41.19   32
 39 Bryant, Genevieve         11 PTC Flash             14:42.35   33
 40 Swierenga, Mary Frances   12 Walton                14:42.57
 41 Magro, Emma               11 PTC Flash             14:45.21   34
 42 Marsden, Molly            11 Alpha Crush           14:45.27   35
 43 Evans, Sophia             11 Marietta              15:02.67
 44 Talley, Rylan             11 Sequoyah              15:06.30   36
 45 Ramsey, Arianna           11 Marietta              15:09.66
 46 West, Emma                11 PTC Flash             15:12.58   37
 47 Corbell, Jessica          11 Sequoyah              15:13.17
 48 Daniels, Mallory          12 Etowah                15:15.05   38
 49 Flournoy, Madeline        11 Cherokee              15:18.91
 50 Lee, Abigail              11 Etowah                15:21.48   39
 51 DeLoach, Nora             11 Lassiter              15:21.59   40
 52 Luina, Norah              12 Etowah                15:39.07   41
 53 Allred, Ainsley           12 PTC Flash             15:44.02
 54 Moon, Savannah            11 Lassiter              15:49.20   42
 55 Conkwright, Josephine     11 River Ridge           15:53.02
 56 Blanchard, Madeleine      12 Etowah                15:53.68   43
 57 Jones, Mary Lawton        11 Dekalb Trailblazers   15:54.02
 58 Walkenhorst, Alexis       12 Alpha Crush           16:17.17   44
 59 Engelbrecht, Ellie        11 PTC Flash             16:36.86
 60 Oakes, Maddie             12 Etowah                16:38.11   45
 61 Bell, Amelia              11 Dekalb Trailblazers   16:42.31
 62 Trusler, Mallory          11 Sequoyah              16:46.92
 63 Heinrich, Claire          11 Lassiter              17:04.08   46
 64 McAllister, Brenda        12 Lassiter              17:04.85   47
 65 Dutko, Kori               12 Cherokee              17:10.07
 66 Waters, Ella              12 Sequoyah              17:11.17
 67 Hudson, Willa             12 Dekalb Trailblazers   17:24.04
 68 Giannini, Natalie         11 Creekview             17:46.12
 69 Heinrich, Anna            12 Lassiter              18:58.91   48

                                   Team Scores
============================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8
============================================================================
   1 Walton                       49    1    4   13   14   17   19   23   26
      Total Time:  1:05:15.80
         Average:    13:03.16
   2 Peachtree City Flash         70    2    3   10   24   31   33   34   37
      Total Time:  1:06:52.36
         Average:    13:22.48
   3 Alpha Crush Running Club     74    5    6   16   20   27   29   35   44
      Total Time:  1:07:13.26
         Average:    13:26.66
   4 Sequoyah Youth Track         78    8   12   15   18   25   28   30   36
      Total Time:  1:08:02.05
         Average:    13:36.41
   5 Etowah                      129    9   21   22   38   39   41   43   45
      Total Time:  1:11:39.88
         Average:    14:19.98
   6 Lassiter Junior Cross Cou   132    7   11   32   40   42   46   47   48
      Total Time:  1:12:05.16
         Average:    14:25.04


Event 6  3k Run CC 11-12 Division Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pifer Jr, Jameson         12 Unattached            10:41.71
  2 Wicks, Mason              12 Walton                10:49.06    1
  3 Colpaert, Bo              11 Etowah                10:52.94    2
  4 Koppel, Jason             12 Alpha Crush           11:10.13    3
  5 Brackin, William          11 Trojan Elite          11:11.25
  6 Williamson, Justin        11 Unattached            11:20.69
  7 Albano, Alexander         12 Marietta              11:26.90
  8 Shedd, David              11 PTC Flash             11:32.51    4
  9 Bowling, Tucker           11 Walton                11:37.37    5
 10 Donner, Grey              12 Alpha Crush           11:38.82    6
 11 Maude, Brendan            12 River Ridge           11:41.20
 12 Blackwood, Zachary        11 Walton                12:00.05    7
 13 Hopkins, Matthew          12 Sequoyah              12:02.62    8
 14 Kearns, Benjamin          12 Sequoyah              12:09.71    9
 15 Nowell, Jordan            12 PTC Flash             12:13.93   10
 16 Osornio, Luis             11 Marietta              12:17.32
 17 Turner, Nash              11 Alpha Crush           12:22.04   11
 18 Metka, Candler            12 Etowah                12:27.29   12
 19 Rasmituth, Luke           11 Alpha Crush           12:30.55   13
 20 Jarrett, Reed             11 Walton                12:31.85   14
 21 Spivey, Nathanael         12 River Ridge           12:34.73
 22 Rucker, Hank              11 Sequoyah              12:39.01   15
 23 Judge, Jake               12 Lassiter              12:39.95
 24 Schuster, Franklin        12 Etowah                12:42.91   16
 25 Perez - Soto, Gabriel     12 River Ridge           12:44.18
 26 Heim, Brogan              11 PTC Flash             12:45.54   17
 27 Davidson, Landon          11 Sequoyah              12:51.76   18
 28 Maxwell, Tristan          12 Alpha Crush           13:01.39   19
 29 Grant, Jacob              11 Alpha Crush           13:06.42   20
 30 Throckmorton, Jay         11 Lassiter              13:17.49
 31 Heslep, Bryce             11 Walton                13:19.42   21
 32 Timms, Oren               11 Cherokee              13:20.26   22
 33 Turner, Troy              12 Creekview             13:28.96
 34 Baumblatt, Davis          12 Alpha Crush           13:31.61   23
 35 Vondrak, Vladimir         11 Etowah                13:32.97   24
 36 DOYLEY, ANDREW            11 PTC Flash             13:47.67   25
 37 Legrand, Amon             12 Sequoyah              13:52.74   26
 38 Dalton, Sean              12 Walton                13:52.82   27
 39 Potter, Pierce            12 PTC Flash             14:09.27   28
 40 Fortenberry, Lucas        11 Marietta              14:20.59
 41 Watkins, Alex             12 Cherokee              14:21.16   29
 42 Kukreja, Enzo             11 Walton                14:25.64   30
 43 Ghorley, Ryder            11 Cherokee              14:31.41   31
 44 Rigsby, Lucas             11 Etowah                14:34.40   32
 45 Mynatt, Aidan             12 Alpha Crush           14:36.72   33
 46 Medlock, Mark             12 Cherokee              14:48.80   34
 47 Bonham, Grady             11 Sequoyah              14:50.69   35
 48 Hicks, Brodie             12 Alpha Crush           15:06.60
 49 Zomer, Quintin            12 Sequoyah              15:12.37   36
 50 Bossak, Gavin             11 Walton                15:14.14   37
 51 Lawless, Bennett          11 Etowah                15:14.62   38
 52 Dominguez, Anthony        12 Sequoyah              15:18.22   39
 53 Carmichael, Brayden       12 Sequoyah              15:18.63
 54 Carter, Jackson           11 Cherokee              15:19.44   40
 55 Toering, Miles            12 PTC Flash             15:27.49   41
 56 Mettee, Cade              11 Dekalb Trailblazers   15:59.01
 57 Leitz, Theodore           11 Walton                16:02.79
 58 Helms, William            11 Sequoyah              16:11.69
 59 Muppalla, Aashrith        12 Walton                16:14.41
 60 Clairmont, Connor         12 Walton                16:16.72
 61 Echeverria, Joel          12 Cherokee              16:28.97   42
 62 Biorn, William            11 Walton                16:38.25
 63 Boon, James               11 PTC Flash             16:41.18   43
 64 Schlueter, Chadwick       11 Creekview             16:43.99
 65 Kennel, Trevor            12 Sequoyah              17:24.81
 66 Leon, Kevin               11 Sequoyah              18:57.71
 67 Birchwell, Carter         11 Creekview             18:58.25
 68 LaBarbera, Graylon        11 Unattached            19:03.12
 69 TANAPE, DEVON             12 Cherokee              19:33.15   44
 70 Robinson, Connor          11 Sequoyah              19:49.72

                                   Team Scores
============================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8
============================================================================
   1 Walton                       48    1    5    7   14   21   27   30   37
      Total Time:  1:00:17.75
         Average:    12:03.55
   2 Alpha Crush Running Club     52    3    6   11   13   19   20   23   33
      Total Time:  1:00:42.93
         Average:    12:08.59
   3 Sequoyah Youth Track         76    8    9   15   18   26   35   36   39
      Total Time:  1:03:35.84
         Average:    12:43.17
   4 Peachtree City Flash         84    4   10   17   25   28   41   43
      Total Time:  1:04:28.92
         Average:    12:53.79
   5 Etowah                       86    2   12   16   24   32   38
      Total Time:  1:04:10.51
         Average:    12:50.11
   6 Cherokee Junior Warriors    156   22   29   31   34   40   42   44
      Total Time:  1:12:21.07
         Average:    14:28.22


Event 7  4k Run CC 13-14 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Heppner, Heidi            14 Georgia Elite         15:08.34
  2 Murphy, Eva               13 Georgia Elite         15:28.53
  3 Fenton, Faira             13 River Ridge           15:36.98
  4 Massar, Olivia            13 Georgia Elite         15:49.18
  5 O'Brien, Erin             14 Unattached            15:55.77
  6 Schlaupitz, Brynn         13 Alpha Crush           16:20.00    1
  7 Giannopoulos, Eleni       13 Sequoyah              16:25.59    2
  8 Kovak, Tyler              14 Creekview             16:27.71
  9 Scarbrough, Jordan        13 River Ridge           16:49.86
 10 Smith, Claire             13 Creekview             17:02.73
 11 Moss, Madeleine           13 Creekview             17:04.42
 12 Ray, London               13 Alpha Crush           17:23.28    3
 13 Rykowski, Maya            13 Alpha Crush           18:26.68    4
 14 Lawley, Abigail           13 Etowah                18:35.41
 15 Kelly, Jensen             13 Alpha Crush           18:38.89    5
 16 McCord, Anna Claire       14 Lassiter              18:39.24    6
 17 Betton, Lucinda           14 Walton                18:44.18    7
 18 Matura, Liana             12 Alpha Crush           18:58.91    8
 19 Manzi, Caroline           13 Dekalb Trailblazers   19:04.72
 20 Cole, Clare               13 Alpha Crush           19:10.88    9
 21 Fought, Emaly             13 Walton                19:17.37   10
 22 Trask, Nanea              13 Lassiter              19:35.11   11
 23 Murphy, Kayla             13 Sequoyah              19:38.15   12
 24 Ledford, Mia              13 Alpha Crush           19:58.24   13
 25 Hilliard, Blythe          13 Sequoyah              19:58.25   14
 26 Phelan, Anna              13 Alpha Crush           20:00.29   15
 27 Bryant, Lorelei           13 PTC Flash             20:09.95
 28 Brown, Lauren             13 Alpha Crush           20:15.43
 29 Brown, Alayah             13 Lassiter              20:31.40   16
 30 Gaskin, Molly             13 Lassiter              20:32.71   17
 31 Bowling, Piper            13 Lassiter              20:55.26   18
 32 Jongbloedt, Annabelle     13 Sequoyah              21:14.35   19
 33 Martin, Addison           13 Lassiter              21:30.90   20
 34 Scales, Addison           13 Walton                21:36.62   21
 35 Roberts, Alyssa           13 River Ridge           21:47.59
 36 Yang, Trinh               13 Lassiter              21:51.91   22
 37 Vu, Elizabeth             13 Alpha Crush           22:02.69
 38 Lockhart, Reagan          14 Cherokee              22:10.30   23
 39 Liska, Maria              14 River Ridge           22:31.00
 40 Hudson, Kathleen          14 Dekalb Trailblazers   22:33.89
 41 Holm, Lexi                13 Cherokee              22:41.22   24
 42 Davidson, Layne           13 Sequoyah              22:44.72   25
 43 Cockrell, Emma            14 Lassiter              22:47.24   26
 44 Ginn, Emily               13 Alpha Crush           22:52.14
 45 Franks, Danielle          13 Walton                23:07.23   27
 46 Pagan, Audrianna          13 Cherokee              23:31.86   28
 47 Carden, Sydney            13 Walton                23:33.03   29
 48 Poehler, Sophie           13 Alpha Crush           23:57.18
 49 Driver, Ansley            14 Alpha Crush           24:47.81
 50 Carter, Caroline          14 Cherokee              25:29.14   30
 51 Yates, Chloe              13 Lassiter              26:07.61
 52 Hawkins, Abigail          13 Cherokee              27:22.45   31
 53 Brannan, Briley           13 Cherokee              31:06.25   32

                                   Team Scores
============================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8
============================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     21    1    3    4    5    8    9   13   15
      Total Time:  1:29:47.76
         Average:    17:57.56
   2 Lassiter Junior Cross Cou    68    6   11   16   17   18   20   22   26
      Total Time:  1:40:13.72
         Average:    20:02.75
   3 Sequoyah Youth Track         72    2   12   14   19   25
      Total Time:  1:40:01.06
         Average:    20:00.22
   4 Walton                       94    7   10   21   27   29
      Total Time:  1:46:18.43
         Average:    21:15.69
   5 Cherokee Junior Warriors    136   23   24   28   30   31   32
      Total Time:  2:01:14.97
         Average:    24:15.00


Event 8  4k Run CC 13-14 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latham, Thomas            14 Alpha Crush           12:48.53    1
  2 Turley, Graysen           14 Sequoyah              14:27.16    2
  3 DeRocher, Bristan         13 Walton                14:35.68    3
  4 Fournier, Chase           13 Walton                14:36.68    4
  5 Yanis, Caeden             14 Alpha Crush           14:38.20    5
  6 Drake, Davis              14 Walton                15:01.70    6
  7 Sulton IV, Allen          14 Drive Phase           15:06.03
  8 Liska, Patrik             14 River Ridge           15:06.95
  9 Peterson, Grayson         14 Alpha Crush           15:08.28    7
 10 Ward, Grant               14 Alpha Crush           15:11.99    8
 11 Lee, Andrew               14 Etowah                15:15.96
 12 Thompson, Clark           13 PTC Flash             15:18.29    9
 13 Rabun, Candler            14 River Ridge           15:21.46
 14 Greblick, Robert          14 Walton                15:21.90   10
 15 Villanueva, Micah         13 Alpha Crush           15:34.06   11
 16 Daumeyer, Joe             13 Alpha Crush           15:51.34   12
 17 Donovan, Whittaker        13 Alpha Crush           15:57.08   13
 18 Will, Brandon             14 PTC Flash             16:00.65   14
 19 Berezitsky, Yan           14 Multisport E          16:02.64
 20 Hudson, Colin             13 Unattached            16:17.85
 21 Palacios-Rodriguez, Fran  14 Alpha Crush           16:22.97   15
 22 Kremer, Cashel            13 Sequoyah              16:25.30   16
 23 Wynne, Reilly             13 Sequoyah              16:30.87   17
 24 Smith, William            13 Alpha Crush           16:40.64
 25 Gay, William              14 Walton                16:54.51   18
 26 Wysong, Oliver            14 PTC Flash             16:58.55   19
 27 Strong, Colton            13 Walton                17:09.42   20
 28 Marr, Sebastian           14 Alpha Crush           17:10.78
 29 Jern, Justin              13 Lassiter              17:25.41
 30 Ruppert, Ethan            14 PTC Flash             17:35.88   21
 31 Ruppert, Liam             14 PTC Flash             17:38.81   22
 32 Hilliard, Cade            13 PTC Flash             18:01.08   23
 33 Williams, John-Merrill    13 Creekview             18:27.65
 34 Schmitt, Andrew           13 Alpha Crush           18:29.09
 35 Cuellar, Homero           14 Walton                18:29.88   24
 36 Littlejohn, Evan          13 Dekalb Trailblazers   18:32.79
 37 Sharp, Jack               14 Walton                19:04.74   25
 38 Taylor, Ethan             13 Bremen Rec            19:25.57
 39 Miller, William           14 Walton                19:34.16
 40 Giannini, Gerardo         13 Creekview             19:39.61
 41 Low, Ari                  14 Walton                20:04.54
 42 Dobson, Owen              14 PTC Flash             20:15.36   26
 43 Cauble, Zimri             13 PTC Flash             20:20.11   27
 44 Lyon, Maddox              13 Walton                20:29.52
 45 Puckett, Jackson          14 PTC Flash             20:40.70
 46 Cook, Owen                13 Sequoyah              20:43.14   28
 47 Bennett, Asher            13 Sequoyah              20:46.47   29
 48 Melson, Connor            14 Walton                20:51.16
 49 Culotta, Joseph           13 Alpha Crush           20:55.09
 50 Nash, Sean                13 Walton                20:55.16
 51 Duerre, Jack              14 Lassiter              21:41.40
 52 Bartlett, Chase           13 Alpha Crush           21:56.08
 53 Grayson, Andrew           13 Cherokee              22:19.57
 54 Jackson, Aidan            14 Alpha Crush           22:40.60
 55 Matta, David              13 River Ridge           23:24.34
 56 Smith, Levi               14 Cherokee              23:34.76
 57 Moon, Austin              14 Lassiter              23:36.60
 58 PALMER, BRANDON           13 Sequoyah              23:40.54   30
 59 Davis, Hunter             13 Alpha Crush           24:31.24
 60 Dahlhauser, Grant         14 River Ridge           25:51.13

                                   Team Scores
============================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8
============================================================================
   1 Alpha Crush Running Club     32    1    5    7    8   11   12   13   15
      Total Time:  1:13:21.06
         Average:    14:40.22
   2 Walton                       41    3    4    6   10   18   20   24   25
      Total Time:  1:16:30.47
         Average:    15:18.10
   3 Peachtree City Flash         85    9   14   19   21   22   23   26   27
      Total Time:  1:23:32.18
         Average:    16:42.44
   4 Sequoyah Youth Track         92    2   16   17   28   29   30
      Total Time:  1:28:52.94
         Average:    17:46.59


Event 7  4k Run CC 15-18 Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sulton, Ciara             17 Drive Phase           17:34.22
  2 Ashby, Ruth               15 Walton                18:24.55


Event 8  4k Run CC 15-18 Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McAbee Jr., Leland        17 Alpha Crush           12:37.60