Meet Results - Alpha Crush vs Atlanta Track Club Youth - May 22, 2021

Alpha Crush Results [Download] [View]
  • The "Improvement" column, on the report as "Improv", compares the athlete's performance to their best time, height or distance in the database.
  • For running events, negative value is an improvement over their previous best.
  • For running events, positive value is how far off the athlete was from their previous best.
  • For field events, positive value is an improvement over their previous best.
  • For field events, negative value is how far off the athlete was from their previous best.
  • A "---" means no personal best exists in the database for that athlete for that event.
  • "NT" means "no time"; athlete registered for meet but did not participate
  • "DNF" means "did not finish"; athlete started but did not complete race
Complete Results
Event 2  1 Mile Run 8 & Under Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Korneev, Maxim               Alpha Crush            7:18.97

Event 4  1 Mile Run 9-10 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gillespie, Jonathan          Alpha Crush            7:19.28

Event 5  1 Mile Run 11-12 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Daumeyer, Rosemary           Alpha Crush            5:44.01
  2 Bold, Caroline               Atlanta TC             5:51.49
  3 Alberici, Ella               Alpha Crush            5:57.88
  4 Pinto, Grace                 Alpha Crush            6:14.48

Event 6  1 Mile Run 11-12 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Pifer, Vincent               MD Athletics           5:17.25
  2 Grant, Jacob                 Alpha Crush            5:28.22
  3 Stokes, Logan                Alpha Crush            6:27.60

Event 7  1 Mile Run 13-14 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lonergan, Taylor             Atlanta TC             5:55.92
  2 Miller, Helen                Alpha Crush            5:59.11
  3 Schlaupitz, Brynn            Alpha Crush            6:02.65
  4 Ceniza, Camille              Alpha Crush            6:12.40
  5 Ray, London                  Alpha Crush            6:18.29
  6 Cole, Clare                  Alpha Crush            6:19.23
  7 Rykowski, Maya               Alpha Crush            6:25.27
  8 Whitney, Addison             Alpha Crush            6:27.21
  9 Luffel, Annabelle            Alpha Crush            6:29.41

Event 8  1 Mile Run 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Pifer, Jameson               MD Athletics           4:58.67
  2 Luskin, Jackson              Alpha Crush            5:01.09
  3 Morton, Scott                MD Athletics           5:09.80
  4 Villanueva, Micah            Alpha Crush            5:20.45
  5 Smith, William               Alpha Crush            5:23.17
  6 Goodwin Jr., John            Atlanta TC             5:31.11
  7 McGaw, Jeremiah              Alpha Crush            5:34.29
  8 Cryer, John                  Alpha Crush            5:34.64
  9 Collier, Cameron             Atlanta TC             5:47.23
 10 Pinto, Nicholas              Alpha Crush            5:47.33
 11 Wallace, Luke                Alpha Crush            5:58.06
 12 Heintz, Miles                Atlanta TC             6:27.67
 13 Herndon, Braxton             Alpha Crush            6:38.08
 14 Culotta, Joseph              Alpha Crush            6:52.58
 15 Kufeldt, Ryan                Alpha Crush            7:08.09
 16 Patrick, Austin              Alpha Crush            7:18.59
 -- Cambas Stocking, Ian         Atlanta TC                 DNS

Event 9  1 Mile Run 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gillespie, Kathryn           Alpha Crush            6:57.00

Event 10  1 Mile Run 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Latham, Thomas               Alpha Crush            4:48.04
  2 Kohrman, Loden               Alpha Crush            4:51.25
  3 Yanis, Caeden                Alpha Crush            5:05.15
  4 Soricelli, Isaac             Alpha Crush            5:45.57
  5 Palacios-Rodriguez, Fran     Alpha Crush            5:47.06
  6 Hill, Colin                  Alpha Crush            5:58.88

Event 13  400 Meter Dash 8 & Under Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Donner, Emery                Alpha Crush            1:30.34

Event 16  400 Meter Dash 9-10 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bain, Matthew                Alpha Crush            1:11.74
  2 Marsden, Ryan                Alpha Crush            1:14.89
  3 McGaw, Levi                  Alpha Crush            1:28.77
  4 Stacy, Grayson               Alpha Crush            1:32.24

Event 17  400 Meter Dash 11-12 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Donner, Linden               Alpha Crush            1:12.25
  2 Marsden, Molly               Alpha Crush            1:16.51
  3 Vavaroutsos, Alexis          Alpha Crush            1:22.76
  4 Anderson, Leah               Alpha Crush            1:23.51
 -- Benson, Dilynngher           Atlanta TC                 DNS

Event 18  400 Meter Dash 11-12 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Pifer, Vincent               MD Athletics           1:01.29
 -- Robb, Tait                   Atlanta TC                 DNS

Event 19  400 Meter Dash 13-14 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dennis, Simone               Alpha Crush            1:01.09   1
  2 Kresge, Myla                 Atlanta TC             1:10.66   1
  3 Kelly, Jensen                Alpha Crush            1:12.92   1
  4 Phelan, Anna                 Alpha Crush            1:14.17   2
  5 Brown, Lauren                Alpha Crush            1:19.39   1
  6 Ginn, Emily                  Alpha Crush            1:21.35   2
  7 Glavosek, Elizabeth          Alpha Crush            1:24.57   2
  8 Burtman, Abigail             Alpha Crush            1:27.42   2
 -- Raghavan, Sharanya           Atlanta TC                 DNS   2
 -- Tantillo, Katie              Atlanta TC                 DNS   1

Event 20  400 Meter Dash 13-14 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Medovoy, Reed                Atlanta TC             1:04.37   1
  2 Christ, Daniel               Atlanta TC             1:04.71   1
  3 Bass-Cico, River             Atlanta TC             1:04.96   1
  4 Donner, Grey                 Alpha Crush            1:06.96   2
  5 Schmitt, Andrew              Alpha Crush            1:08.85   2
  6 Marsden, Andrew              Alpha Crush            1:11.81   2
  7 Johnson, Wyatt               Atlanta TC             1:13.19   1
  8 Scott, Jasper                Alpha Crush            1:15.62   2
  9 Bain, Jackson                Alpha Crush            1:16.72   1
 10 Tiggs III, Dexter            Alpha Crush            1:22.14   2
 11 Maxwell, Tristan             Alpha Crush            1:23.27   1
 12 Kufeldt, Ryan                Alpha Crush            1:27.29   1
 13 Sugarman, Andrew             Atlanta TC             1:27.51   2
 14 Patrick, Austin              Alpha Crush            1:31.59   1

Event 22  400 Meter Dash 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Byrnes III, Paul             Atlanta TC               52.38
  2 Johnson, Alexander           Alpha Crush              57.99
  3 Hord, Daniel                 Atlanta TC             1:13.14

Event 26  100 Meter Dash 8 & Under Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Donner, Emery                Alpha Crush              17.12

Event 25  100 Meter Dash 8 & Under Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wright, Kimoni               Atlanta TC               15.64
  2 Heintz, August               Atlanta TC               17.10

Event 28  100 Meter Dash 9-10 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wright, Shaniel              Atlanta TC               16.81

Event 27  100 Meter Dash 9-10 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Marsden, Ryan                Alpha Crush              15.37

Event 30  100 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Donner, Linden               Alpha Crush              14.22   1
  2 Villanueva, Clare            Alpha Crush              14.46   1
  3 Hight, Martayzjah            Atlanta TC               14.71   1
  4 Marsden, Molly               Alpha Crush              14.93   1
  5 Alberici, Ella               Alpha Crush              15.24   1
  6 Cummings, Claire             Atlanta TC               15.83   1
  7 Chrencik, Nora               Atlanta TC               15.84   1
  8 Anderson, Leah               Alpha Crush              17.19   1
  9 Medovoy, Willow              Atlanta TC               17.61   2

Event 29  100 Meter Dash 11-12 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Ganucheau, Brendan           Atlanta TC               16.10
  2 Chapman, Nathaniel           Atlanta TC               16.51
  3 Woodall, Terrance            Atlanta TC               16.83
 -- Obukwelu, Jacob              Atlanta TC                 DNS

Event 32  100 Meter Dash 13-14 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dennis, Simone               Alpha Crush              13.15   2
  2 Bastin, Kate                 Atlanta TC               13.41   2
  3 Kelly, Jensen                Alpha Crush              13.57   2
  4 Shank, Allison               Alpha Crush              14.16   2
  5 Christ, Laura                Atlanta TC               14.39   1
  6 Phelan, Anna                 Alpha Crush              14.92   1
  7 Robb, Lillian                Atlanta TC               15.55   2
  8 Brown, Lauren                Alpha Crush              15.72   1
  9 Ginn, Emily                  Alpha Crush              16.21   2
 10 Walkenhorst, Alexis          Alpha Crush              16.60   2
 11 Rodriguez, Gabriela          Atlanta TC               19.14   1
 -- Hernandez, Samantha          Alpha Crush                DNS   1
 -- Raghavan, Sharanya           Atlanta TC                 DNS   1

Event 31  100 Meter Dash 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Christ, Daniel               Atlanta TC               14.36
  2 Marsden, Andrew              Alpha Crush              14.72
  3 Johnson, Wyatt               Atlanta TC               15.23
  4 Maxwell, Tristan             Alpha Crush              16.70
  5 Patrick, Austin              Alpha Crush              17.45
  6 Culotta, Joseph              Alpha Crush              17.69
 -- Tiggs III, Dexter            Alpha Crush                DNS

Event 33  100 Meter Dash 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Palmer, Gianno               Atlanta TC               13.55

Event 38  800 Meter Run 8 & Under Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Donner, Emery                Alpha Crush            3:22.83

Event 39  800 Meter Run 9-10 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 McGaw, Levi                  Alpha Crush            3:08.66

Event 42  800 Meter Run 11-12 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bold, Caroline               Atlanta TC             2:44.06
  2 Pinto, Grace                 Alpha Crush            2:45.40
  3 Alberici, Ella               Alpha Crush            2:46.52
 -- Benson, Dilynngher           Atlanta TC                 DNS
 -- Daumeyer, Rosemary           Alpha Crush                DNS

Event 41  800 Meter Run 11-12 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Grant, Jacob                 Alpha Crush            2:28.21

Event 44  800 Meter Run 13-14 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Lonergan, Taylor             Atlanta TC             2:49.35
  2 Ceniza, Camille              Alpha Crush            2:49.69
  3 Ray, London                  Alpha Crush            2:49.97
  4 Miller, Helen                Alpha Crush            2:50.34
  5 Cole, Clare                  Alpha Crush            2:50.67
  6 Rykowski, Maya               Alpha Crush            2:53.81
  7 Yi-Vigoda, Alexa             Atlanta TC             2:54.72
  8 Kresge, Myla                 Atlanta TC             2:57.41
  9 Luffel, Annabelle            Alpha Crush            3:01.61
 10 Walkenhorst, Alexis          Alpha Crush            3:18.74
 -- Schlaupitz, Brynn            Alpha Crush                DNS
 -- Tantillo, Katie              Atlanta TC                 DNS

Event 43  800 Meter Run 13-14 Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Pifer, Jameson               MD Athletics           2:12.11   1
  2 Jacquot, Jacob               Atlanta TC             2:13.98   2
  3 Morton, Scott                MD Athletics           2:22.30   1
  4 Luskin, Jackson              Alpha Crush            2:23.52   2
  5 Daumeyer, Joe                Alpha Crush            2:26.34   2
  6 Smith, William               Alpha Crush            2:27.36   2
  7 Villanueva, Micah            Alpha Crush            2:27.78   2
  8 Goodwin Jr., John            Atlanta TC             2:40.23   1
  9 Bass-Cico, River             Atlanta TC             2:40.58   1
 10 Wallace, Luke                Alpha Crush            2:49.57   1
 11 Maxwell, Tristan             Alpha Crush            3:00.02   1
 12 Kufeldt, Ryan                Alpha Crush            3:17.05   1
 13 Bain, Jackson                Alpha Crush            3:20.67   1
 -- Donner, Grey                 Alpha Crush                DNS   2

Event 46  800 Meter Run 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Dennis, Leelah               Alpha Crush            2:33.42

Event 45  800 Meter Run 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Palacios-Rodriguez, Fran     Alpha Crush            2:40.92
  2 Hill, Colin                  Alpha Crush            2:46.98
  3 Hord, Daniel                 Atlanta TC             2:47.99

Event 64  200 Meter Dash 9-10 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Bain, Matthew                Alpha Crush              32.52
  2 Marsden, Ryan                Alpha Crush              33.53
  3 Gillespie, Jonathan          Alpha Crush              39.94

Event 65  200 Meter Dash 11-12 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Daumeyer, Rosemary           Alpha Crush              30.55   2
  2 Donner, Linden               Alpha Crush              30.77   2
  3 Marsden, Molly               Alpha Crush              32.94   1
  4 Villanueva, Clare            Alpha Crush              34.09   2
  5 Gillespie, Madeline          Alpha Crush              34.69   1
  6 Chrencik, Nora               Atlanta TC               35.02   1
  7 Cummings, Claire             Atlanta TC               35.52   2
  8 Medovoy, Willow              Atlanta TC               38.55   1
  9 Anderson, Leah               Alpha Crush              38.67   2

Event 66  200 Meter Dash 11-12 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Chapman, Nathaniel           Atlanta TC               36.08
 -- Obukwelu, Jacob              Atlanta TC                 DNS
 -- Robb, Tait                   Atlanta TC                 DNS

Event 67  200 Meter Dash 13-14 Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Dennis, Simone               Alpha Crush              27.49   1
  2 Kelly, Jensen                Alpha Crush              28.94   1
  3 Christ, Laura                Atlanta TC               29.71   2
  4 Shank, Allison               Alpha Crush              31.36   1
  5 Robb, Lillian                Atlanta TC               33.49   1
  6 Brown, Lauren                Alpha Crush              35.20   1
  7 Ginn, Emily                  Alpha Crush              37.98   2
  8 Rodriguez, Gabriela          Atlanta TC               42.52   2
 -- Hernandez, Samantha          Alpha Crush                DNS   1

Event 68  200 Meter Dash 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Medovoy, Reed                Atlanta TC               29.41
  2 Schmitt, Andrew              Alpha Crush              30.13
  3 Marsden, Andrew              Alpha Crush              31.58
  4 Scott, Jasper                Alpha Crush              32.35

Event 69  200 Meter Dash 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gillespie, Kathryn           Alpha Crush              33.30

Event 70  200 Meter Dash 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Byrnes III, Paul             Atlanta TC               23.59
  2 Johnson, Alexander           Alpha Crush              27.04
  3 Palmer, Gianno               Atlanta TC               27.81

Event 49  4x200 Meter Relay 8 & Under Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
 -- Atlanta Track Club  'A'                                 DNS

Event 51  4x200 Meter Relay 9-10 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
 -- Alpha Crush Running Club  'A'                           DNS

Event 54  4x200 Meter Relay 11-12 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Alpha Crush Running Club  'A'                       2:22.45
 -- Alpha Crush Running Club  'B'                           DNS
 -- Atlanta Track Club  'A'                                 DNS

Event 56  4x200 Meter Relay 13-14 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Atlanta Track Club  'A'                             2:07.29
  2 Alpha Crush Running Club  'B'                       2:08.69
  3 Alpha Crush Running Club  'A'                       2:11.36
  4 Alpha Crush Running Club  'C'                       2:25.63

Event 55  4x200 Meter Relay 13-14 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Alpha Crush Running Club  'A'                       2:22.88
  2 Atlanta Track Club  'A'                             2:24.85

Event 58  4x200 Meter Relay 15-16 Girls
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
 -- Alpha Crush Running Club  'A'                           DNS

Event 57  4x200 Meter Relay 15-16 Boys
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Atlanta Track Club  'A'                             1:47.39
  2 Alpha Crush Running Club  'A'                       1:53.09
  3 Atlanta Track Club  'B'                             2:13.35


Event 73  Long Jump 8 & Under Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Wright, Kimoni               Atlanta TC            10-03.00

Event 76  Long Jump 9-10 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Wright, Shaniel              Atlanta TC             7-11.00

Event 75  Long Jump 9-10 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gillespie, Jonathan          Alpha Crush            7-09.00

Event 78  Long Jump 11-12 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Chrencik, Nora               Atlanta TC            12-01.00
  2 Daumeyer, Rosemary           Alpha Crush           11-10.00
  3 Pinto, Grace                 Alpha Crush            9-08.00
  4 Gillespie, Madeline          Alpha Crush            8-09.00

Event 79  Long Jump 13-14 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Marsden, Andrew              Alpha Crush           11-10.00
  2 Scott, Jasper                Alpha Crush           10-09.00
  3 Tiggs III, Dexter            Alpha Crush           10-06.00
  4 Sugarman, Andrew             Atlanta TC            10-04.00
  4 Pinto, Nicholas              Alpha Crush           10-04.00
  6 Culotta, Joseph              Alpha Crush            8-00.00

Event 82  Long Jump 15-16 Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Gillespie, Kathryn           Alpha Crush            7-09.00

Event 81  Long Jump 15-16 Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals
================================================================
  1 Terry, Coy                   Atlanta TC            17-06.00
  2 Soricelli, Isaac             Alpha Crush           14-07.00